CAHEN's Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 16 Februari 1938 KIN/T IN IITTIRIN WEERBERICHT. Kantoor verplaatst naar: WITTE SINGEL 50 KOLENHANDEL BLIJFT 2697 IS DAT AGENDA MUSEA. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN" Maandag a.s. geeft bovenstaande ver- eeniging weder een concert, waarop zal optreden de beroemde Fransche violist Henry Merckel, terzijde gestaan door den pianist Felix de Nobel. Het programma be vat werken van Handel. Bach, Brahms, De bussy en César Franck. NIEUWE UITGAVEN. Verschenen bij N.V. Uitgevers-Mij. „Kosmos". Amsterdam: „Hygiëne voor Vrouwen", door W. F. Bijvoet. J. B. Wolters, Groningen: „Cours de Versions I", door dr. K. Wagenaar en M. J. Ornee. N.V. Uitgevers-My. „De Tijdstroom", Lochenr. „Het Lijden", door France Pastorelli. Vert. uit het Fransch door H. Wilmink. Voor oudere meisjes: „Kolibrie", door Alfred Sidgwick. bewerkt door Lout de Bruine. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 771. Hedenmiddag 2 uur: 772. BENNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 777.9 te Wick in Schotland. Laagste barometerstand 749.8 te Vardö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Noordoostelijke tot Oostelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neer slag. Lichte tot matige vorst des nachts, over dag lichte vorst tot temperatuur om het vries punt. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. In de luchtdrukverdeeling kwam weinig ver andering. Het gebied van hoogen luchtdruk handhaaft zich over het Noordelijke gedeelte van de Britsche eilanden en de Noordzee en over Zuidwest Noorwegen. De depressie in het Noord westen kwam iets dichter bij. die in het Noord oosten trok af. De Middellandsche Zee-depressie trok naar het Zuidoosten af, in Frankrijk is de luchtdruk aanmerkelijk gestegen, waardoor de luchtdrukverschillen en dientengevolge de wind in onze omgeving afgenomen zijn. In de Noorde lijke helft van het waarnemingsgebied, benoor den de as van het gebied van hoogen luchtdruk, heerscht een warme luchtstroom uit Zuidwest of West. De temperatuur is in dit gedeelte boven normaal, ln Noord-Zweden meer dan tien gra den. Bezuiden de as van het hoogedrukgebied waait een koude Noord-Oostelijke wind, de tem peraturen zijn hier onder normaal, met maxi mum afwijkingen in Frankrijk en België van zeven acht graden. Er zijn nog geen aanwij zingen. dat een spoedige verandering van de weersomstandigheden op handen is. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.N.O., 1 gr. C., betrokken. Londen: N.O., 1 gr. C., regen en sneeuw. Berlijn: O.N.O.. 3 gr. C., bewolkt. Nice: N.N.O., 7 gr. C., lichte regen. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. —21/2 gr. C. (27 gr. F.). 9 uur voorm.: —1 gr. C. (30 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 1 gr. C. (34 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 4 u. 19 min.; nam. te 16 u. 28 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Woensdag: 5.43 nm. tot 5.44 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 16 Febr. op: 20 u. 02; onder: 7 u. 26. WINTERSPORT IN DUITSCHLAND. Schierke-Slalomhang: 125 cm. sneeuw. 6 gr. C., nevel, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Oberhof: 90 c.m. sneeuw. 8 gr. C., bewolkt, poe dersneeuw, ski en rodel zeer goed. Oberwiesenthal: 75 cm. sneeuw, 5 gr. C., sneeuw val, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Reiftragerbaude: 260 cm. sneeuw, 10 gr. C., be dekt, verwaaide sneeuw, ski en rodel zeer goed. Hinterzarten: 80 cm. sneeuw. 5 gr. C., bedekt, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Feldberg: 275 cm. sneeuw. 9 gr. C., bedekt, poe dersneeuw. ski en rodel zeer goed. Oberstdorf: 100 cm. sneeuw, 5 gr. C., sneeuwval, poedersneeuw, ski en rodel goed. Oberammergau: 80 cm. sneeuw, 5 gr. C., sneeuw val. poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Garmisch-Partenkirchen: 63 cM. sneeuw, 5 gr. C. sneeuwval, poedersneeuw ,ski en rodel zeer goed. Berchtesgaden: 38 cm. sneeuw, 2 gr. C., bedekt, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. TELEFOONNUMMER 6243 (Ingez. Med.) AALSMEER. Vergadering „Het Witte Kruis". In „De Oude Veiling" vergaderde de af- deeling van „Het Witte Kruis", onder voor zitterschap van den heer J. K. van Zij ver - den. Na opening 'las de 2de secretaris de heer G. Maarsen Dzde notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek o.m., dat de afd. 2075 leden telt; 5 patiënten werden uitgezonden naar herstellingsoorden. Wijkverpleging mocht zich in toenemende belangstelling verheugen; in 1937 werden door belde zus ters 6100 bezoeken afgelegd. Bij Zuigelin genzorg waren 84 kinderen ingeschreven, waarvoor 1655 consulten werden verstrekt; bij Kleuterzorg 81 met 418 consulten. In verband met de T.B.C.-bestrijdSng werden door de zusters 600 bezoeken afgelegd; 11 tenten waren in gebruik. Het Badhuis lijdt onder de tijdsomstandigheden en gaf een nadeelig saldo. De zusters en den concierge en vrpuw werd dank gebracht voor hun arbeid in het belang der afdeeling. De ver schillende verslagen werden onder dank zegging goedgekeurd. Uit het financieel verslag bleek het vol gende; de ontvangsten en uitgaven van „Het Witte Kruis" waren over 1937 reap, f. 6932.65 (begrooting 1938 f. 6296.27); bad huis resp. f. 1393.81 (f.1307); T.B.C.-bestrij- ding resp. f. 3821.31 (f. 3990.75); Wijkver pleging resp. f. 3922,57 (f. 3649,85). Namens de Fin. Commissie bracht de heer H. A. Stuiver rapport uit; het beheer der pen ningmeesters was uitstekend in orde be vonden. De voorzitter dankte den heeren J. Hilverda en M. Eveleens Pz. voor hun accuraat beheer. („Wijkverpleging" wordt afzonderlijk door Eveleens beheerd). Nadat de voorzitter enkele der voor naamste besprekingen ter alg. vergadering had gereleveerd, volgde sluiting, waarna nog weer eens „De Witte Kruis"-film ver toond werd. De A.-R. Kiesvereeniging hield haar jaarvergadering in „Irene", onder voorzit terschap van den heer P. v. d. Meer Pzn. De notulen en verschillende verslagen werden goedgekeurd. De kas had per 31 Dee. JJ. een batig saldo van f. 24.07. Herkozen wer den als bestuursleden de heeren J. Pik en G. Harting Az. De heer P. Clement hield een inleiding over „Overheid en Zondags rust". Hierna volgde een dankwoord van den voorzitter en sluiting der druk bezochte vergadering. HAARLEMMERMEER. Propaganda-vergadering B. V. L. In café Krielen te Hoofddorp werd de door de pl. sub-commissie van den B. V. L. georganiseerde propaganda-vergadering ge houden. die in verband met de blijde ge beurtenis in het Prinselijk Gezin werd uit gesteld. De opkomst was bevredigend. Na opening door den voorzitter, den heer P. Heilker, bracht de secretaris-penning- meester-pl. leider, de heer J. C. Tanis ver slag uit, waarna de heer J. A. Neuyen Jr., propagandist in de „Stelling van Amster dam" een korte rede hield. Vervolgens had de uitreiking plaats van de gedenkplaten (reproductie van het schil derij van Willy Sluiter), alsmede van de prijzen van den gehouden schietwedstrijd. Ter afwisseling hadden er twee filmvoor stellingen plaats en werden vaderlandsche liederen gezongen. De goedgeslaagde vergadering werd door den voorzitter met dank voor de trouwe opkomst en den prettigen geest, gesloten. Aanrijding en botsing. Od den Hoofdweg werd een man, de 65-j. L. B„ die links van den weg liep en bij het hooren van signalen van een naderende auto op het laatste oogenbllk zich nog naar den anderen kant wilde be geven. door een spatbord van dit motor rijtuig aangereden, waardoor hij tegen den grond sloeg. Met een gekneusd been en een lichte wond aan het hoofd werd hij opge nomen en onder behandeling gesteld van een geneesheer, die zijn toestand gelukkig bevredigend achtte. Te Hoofddorp kwam een wielrijder, de heer K„ met een passeerende auto in bot sing. De schok was zoo hevig, dat hij ach terover sloeg. Hij bleek er goed te zijn af gekomen, doch zijn rijwiel was doormidden gebroken. HILLEGOM. Feestavond der Chr. Oranjevereeniging. De Chr. Oranjevereeniging heeft haar grooten feestavond gegeven ln Flora, waar het Historische Schouwspel opgevoerd is, uitbeeldende een der belangrijkte epi soden uit het leven van den Vader des Vaderland. Het stuk bestond uit zeven ta fereelen met muzikale begeleiding en met medewerking van dertig personen. Als inleiding vertelt een grootmoeder haar kleinkinderen waarom de menschen feestvieren, wanneer er een blijde dag in het Koninklijk Huis is, in den vorm van een.sprookje van een ouden koning en van een prins, ongeveer 400 jaar geleden. Het eerste tafereel speelt in 1533, in een smidse op den Dillenburg, waar de smid een paard van een Fransch Ridder moet beslaan. Hij vertelt van de geboorte van Willem van Oranje, zoon van Graaf Wil lem van Nassau en Juliana van Stolberg, en voorspelt dat dit kind een groot man zal worden. Het tweede tafereel speelt in Vlaande ren. in 1567. Daar wordt een bespreking gehouden over de komst van Alva. Oranje zal op den Dillenburg trachten voor de Ne derlanden steun te krijgen. In 1568 wordt op den Dillenburg het plan beraamd en de geldkwestie besproken. Vier zonen maken zich klaar voor de veldtoch ten. De moeder voorziet het lot van Adolf, hetgeen in zang wordt vertolkt. Het vijfde tafereel is de vooravond van den slag bij Mook in 1574. De muziek van Ases Tod beeldt bij een epiloog de neder laag uit Het slottafereel geeft weer de waardeering van het volk voor Juliana var. Stolberg. Dit stuk ls uitmuntend vertolkt. De stof- feering en de costuums waren zeer ver zorgd. Van het begin tot het einde waren de zeer talrijke bezoekers buitengewoon geboeid. Aangrijpend was het afscheid van Juliana van Stolberg van haar zoons en gasten. Algemeen was men ten hoogste voldaan over dezen avond. De voorzitter, de heer H. J. van Gemert, die den avond met gebed opende, gaf na afloop gaarne het woord aan burgemeester van Nlspen, om de vereeniging geluk te wenschen en de uitvoerenden te complimenteeren met de beschaafde vertolking van het stuk. De dank van den burgemeester is door den voorzitter doorgegeven aan het gezelschap terwijl hij hulde bracht aan de beide re gisseurs, de vertolkers van de rol van Juliana van Stolberg en van die van Wil lem van Oranje. De eerste kreeg bloemen. De heer I. C Baart sloot met dankgebed. De uitvoering is in elk opzicht zeer goed geslaagd I KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering van het Revue- en Tooneelgezelschap „Amicitia". Voor een geheel bezette zaal werd deze uitvoering in Hotel du Rhln gegeven. De voorzitter de heer J. van Rijn, sprak een openings- en welkomstwoord. Nadat eerst een propagandistisch stukje voor de ver eeniging was opgevoerd, kwam hèt stuk van dezen avond: „Baby, Mijnheer en Pukkie". Wat heeft men hiervan genoten! Sedert de vorige uitvoering is er een grooten vooruitgang te bespeuren. De spelers en speelsters weten zich beter in de rollen ln te leven en krijgen langzamerhand meer en meer tooneel-routlne. Dit ls hoofdzake lijk te danken aan den heer J. v. d. Steen, uit Noordwijk, die de regie ln handen heeft, en die zich er voorspant om vaat „Amicitia" een goede tooneelclub te ma ken. Den heeren C. v. d. Spek, J. Koentans, D. Ouwehand, B. Kornet J. van Doorn, C. Sosef en den dames mej. De Koning, mevr. OuwehandKeus, mej. Ravensber- gen en mej. Koemans komen woorden van lof toe voor hun spel. „The Roto Colour Players" uit Leiden, zorgden voor een opgewekte stemming. Het kapwerk werd verzorgd door den heer v. d. Leeuwen uit Lelden. Na afloop bleef men nog gerulmen tijd gezellig bijeen. NIET VOORDEELIG? pond Koffie van 23 HET TWEEDE '/i pond 13 pond Janhagel van 25 HET TWEEDE </i pond 15 Bij aankoop van 50 ct. (con tant), uitgezonderd suiker. Geldig v. Woensd. ton. Zaterd. Greta kaakjesper pond 25 Taaie Bitterkoeik half pond 23 K.W. BIJENKORF's Levensmiddelen zijn voordeeliger s Spaar P.K. zegels voor Uw kinderen. 6232 Propaganda-avond der B. V. L. De Bijz. Vrijw. Landstorm hield een vrij goedbezochte propaganda-avond. Aanwezig was o.a. Overste Buurman uit Leiden. De heer de Rooy, hoofdingenieur van de Kon. Marine hield een lezing met lichtbeelden over Onderzeebooten, De brevetten voor scherpschutters werden uitgereikt aan de heeren C. Hendriks, J. Kwartel en J. Ro- mijn. terwijl de prijzen van de gehouden schietwedstrijden werden uitgereikt aan de heeren J Belt. J. van den Bosch, J. Al, J. Romijn, W. Holsteyn, van der Kley, Har- tog, Rom n, C. van de Nouweiand, van Heusden, Bogers, Keyzer en Lebblng. Na dat kapitein Karres een inleiding had ge houden, werd de bijeenkomst met het zin gen van het Wilhelmus gesloten. In plaats van den heer J. van Gende- ren wordt 21 dezer als sluiswachter aan de sluizen in het Rijn- en Schlekanaal alhier geplaatst de heer A. Frelik, thans werk zaam als kantonnier. De afd. van de Kath. Dem. Partij heeft voor de as. gemeenteraadsverkiezing ca*dldaat gesteld: 1. Van den Broek, 2. Van der Zwaan, 3 Koot. LISSE. LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering „Wit Gele Kruis". De afd. buurtschap van het Wit-Gele Kruis hield haar jaarvergadering ln het Blesse Paard. Goedgekeurd werden de jaarverslagen van secr. en penningmeester. Opgericht werd een afd. E.H3.0. Uitgezonden werden 6 kinderen waarvoor het Burgerlijk Armbe stuur subsidie verleende. Met subsidie van de gemeente volgden 5 kinderen een cursus ln spreken. Door de wijkzuster werden 211 patiënten met 4733 bezoekdagen bezocht. De Emmabloemcol- lecte bracht op f. 12.67. De ontvangsten hebben bedragen f. 3123.17'/!, de uitgaven f. 2471.95. zoodat het batig slot bedraagt f. 651.22'/!. De begrooting 1938 werd vastge steld met een eindbedrag van f. 3294.22'/!. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren L. C. Luiten en J. van Maren. Nog werden goedgekeurd de verslagen van secretaris en pemiingmeesteres van de afd. E.H.B.O. De ontvangsten hebben be dragen f. 108.38, de uitgaven f. 87.95, zoodat er een batig slot ls van f. 20.43. Kapalaan Schretlen uit Gouda hield een Inleiding over de taak van het Wit-Gele Kruis en haar beteekenis. Jaarvergadering Alg. Ned. Bouw arbeiders bond. Onder leiding van den heer A. J. Visser hield de pl. afd. van den Alg. Ned. Bouw- arbeidersbond haar jaarvergadering. Goedgekeurd werd het verslag van den secretaris en na het uitbrengen van haar rapport door de controle-commissie ook het jaarverslag van den penningmeester. Tot leden van de controle-commissie werden gekozen de heeren G. Roos en J. Boluit. Bij het verslag van de gewestelijke ver gadering werd uitvoerig besproken het nieuwe collectieve contract. Een uitvoerige bespreking ontlokte het spaarsysteem van minister Romme; una niem werd dit systeem als zijnde niet in het belang van de arbeiders afgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A. J. Visser, voorz., W. van der Oest, secr.-penntnmeester, D. Bijl, 2e secr., A. Visser, 2e vooiz. en J. Vonk, commissaris. Teleurstelling werd uitgesproken over de houding van den R.K. Volksbond, welke niet wenschte mede te werken, om een ver zoek tot het gemeentebestuur te richten teneinde voor de werkloozen het eenmaal stempelen ingevoerd te krijgen. Besloten werd ln Maart as. het 12'/!-jarig bestaan der afdeeling ln intiemen kring te vieren. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. M. Bolleboom, geb. v. Logchem, P. M, Lebbing. geb. v. d. Geest. z. en d. Overleden: K. Brouwers, m., 54 Jaar; M. E. v. d. Meule, vr„ 44 jaar. Calvijn, zijn leven en werken. In de Ned. Herv. Kleuterschool hield de Herv. Mannenvereeniging haar jaarverga dering onder leiding van den heer A. Tib- boel, wegens ongesteldheid van den eere voorzitter, ds. Tichelaar. De heer Tlbboel zag terug op het 5- jaren-tijdperk, dat met dezen avond afge sloten wordt en werkte op propagandist te zijn in eigen kring. De heer N. B. Themmen, sprak over „Calvljn, zijn leven en werken" en behan delde: le. zijn jeugd- en zwerversjaren; 2e zijn eerste verblijf ln Genève; 3e zijn ver blijf in Straatsburg en ten slotte zijn 2de verblijf van 23 jaren in Genève. Spr. zette uiteen, dat Calvijn, in zijn jeugd behoorend tot de R.-K. Kerk, zich in het begin heeft toegelegd op de jurls- tische studie. In aanraking gekomen met de H. Schrift zelve, ging hij deze bestu- deeren en kwam tot de overtuiging dat de R.-K. Kerk in menig opzicht dwaalde. Dit heeft er toe geleid dat samenkomsten wer den belegd waarin Calvijn voorging. Dui delijk zette spr. uiteen hoe en op welke wijze het proces zich voortzette. Op 27- jarigen leeftijd gaf hij uit zijn beroemde boek: de „Institutie", dat nog heden als hèt boek wordt aangemerkt der Gerefor meerde geloofsleer.Er is geen boek denkbaar dat scherper, logischer en consequenter is tegenover de Roomsche leer dan dit boek van Calvijn. dat door de R.-K. Kerk meer gehaat is, dan alle andere verschenen theloglsche werken. Vervolgens zette spr. uiteen, op welke wijze Genève voor het Christendom werd gewonnen. Zegenrijk was Calvijn's verblijf voor het Christendom, doch ten slotte werd hij door den Raad van Genève ver bannen als een geestelijke tyran en wordt hij Theologisch hoogleeraar te Straatsburg. Na eenige jaren werd Calvijn echter weer naar Genève teruggeroepen. Spr. zette uiteen, op welke wijze Calvijn in zijn tweede verblijf te Genève heeft gewerkt en gestreden. Het einde van Calvijn werd het begin van het eeuwig hemelleven. Voor de derde maal De Katwijksche vischventer de Bdie reeds tweemaal is aangereden, werd nu voor de derde maal aangereden door een autobus. Zijn bakfiets werd vernield. Hij zelf kwam er met den schrik af'. Mej. H. G. viel met haar fiets bij de openbare school, juist toen een groote auto bus naderde. Door groote activiteit en krachtig remmen kon een doodeiijk onge luk worden voorkomen. De dame lag reeds beklemd onder een der voorwielen. Het rij wiel werd geheel verbrijzeld. Zekere v. d. V. Is door de gemeente politie aangehouden als verdacht van ver duistering van goederen ln dienstbetrek king. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik i. van H. Messemakers en T de Jong; Quirlna Adrlana Maria, d. van J. W van der Ploeg en S. A. Doeswijk; Christina Huberta Maria. d. van P. A. Beelen en M. J. van Bourgondien; Nicolaas Johannes Wilhel mus, z. van H. C. Duivenvoorde en Th E. Broekhof; Anna Maria d. van N. L. Meiland en F M. van Parera: Cornells Johannes, z. van H Th Mens en A. M. Remmerswaal; Elisabeth Gerarda Helena, d. van W. A. Brama en G. G. Witeman; Leendert Cornells, z. van P. C. van der Putten en D. Chr. P. Vermunnlcht; Johan na Petronella. d. van C. Jansen en C. J. Meijer; Petrus Cornells, z. van W. Th. van den Berg en G van der Ploeg; Andreas Johannes z. van W. Th van den Berg en G. van der Ploeg; Johan nes Petrus, z. van C. J. van den Berg en H. M, Duivenvoorden; Cornelia Agatha Elisabeth, d. van J. J. Aartman en A. A. van Veen; Clazina Johanna d. v. W. de Groot en H. Heemskerk; Maria Anna. d. van P. van der Klugt en J. P. van Amsterdam; Johanna Cornelia, d. van J. A van Noort en P. Duivenvoorden; Maria Cla- sina, d. v. N. van der Klauw en C. J. Tetteroo. Overleden: Arie Koster 71 jaar. weduwnaar van M C. Hoogendoorn; Mart, van den Berg. 21 jaar, P. W. DuiJvenvoorden, 7 mnd; A. Oude Groothuls, 76 jaar, echtgenoot van B. C. Leije- naar, weduwnaar van M. Reijnders de RuiJg: J. J. Dijkstra. 73 Jaar, echtgenoot van M. L. Visser. Ondertrouwd: C. W. van Denzen, 43 Jaar en E. J. Butot. 43 jaar. Gehuwd: W. C. J. van den Berg, 24 jaar en G. van Denzen. 21 Jaar J. A. Stevens. 29 jaar en A. A. M. Hulsebosch, 33 Jaar; W. P. van Parera, 25 Jaar en C. H. van der Veck, 25 Jaar. In hotel Gouwenbeng trad voor de K.JM.V. als spreker op de bekende rede naar Henri de Greeve. met. het onder' werp: „Katholiek Offensief". De belang stelling was enorm. De St. Elisabeth Ver., die hulp ver leent aan arme zieken kon in 1937 ultdee- len: 1683 eieren, 2661 L melk. 338 pond rundvleesch, 93 pond rookvleesch. benevens veel fruit. De vereeniging hoopt ln '1938 nog meer te kunnen ultdeelen en ze rekent op aller hulp. Het R.K. Ziekenfonds H Damianus hield zijn jaarvergadering De penningmees ter, de heer J. Deutekom. constateerde met genoegen dat het totale saldo thans be draagt f 509.25. Er zlin aan dit zieken fonds ruim 200 huisgezinnen verbonden. De patiënten mogen zelf kiezen in welke in richting te Leiden of Haarlem zij verpleegd wenschen te worden. HEDEN. Evang. Gem.: Oranjefilms. 8 uur nam. Nederl. Leger des Heils: Sameiikomst te 8 uur namiddag. Nomateg (1ste Binnenvestgracht 21): Bijbel, lezing M. Heymans. 8 uur nam. Remonstr. Kerk: Concert Chr. v. d. Kwast efl Fred, de Nie. 8 1/4 uur nam. Oegstgeest (W. de ZwUgerkerk)Ge- meente Gods. 8 uur nam. Donderdag. H. Morschweg 12: Bijbellezing J. de Groot, 9 uur nam. Rapenburg 61: Ledenvergadering Ned. Gen. tot zedelijke verbetering der gevangenen, 8 uur namiddag. Stadszaal: Uitvoering van „Nieuw Brunhilde", 3 uur nam. Katwijk a. Zee (du Rhin)Spr. J. Siege, laar, 8 uur nam. Vrijdag. In den Vergulden Turk. Spr. mevr. J. Verhoog, 8 1/4 uur nam. Jeruël: Spr. ds. Monsma. 8 uur nam. Zaterdag. Stadszaal: Uitvoering van „Concordia", 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: 'sDlndagsen 's Vrijdags van 10—12 1/2 en 25 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Sin- gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 103 uur in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli] Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 1(M uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3,. 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werf f park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1.30- 5 uur; 'sZaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: DageliJki van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 11/24 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat). Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en X Oct.—1 Nov.), van 10—5 uur (1 April— 1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag. - Maandag f0.25; alle overige dagen f. 0.10. DAGELIJKS. LakenhalLeidsche Kunstvereerüging. Ten toonstelling van caricaturen door Corn. Veth. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9»/*—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's DonderdagsInst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3</2 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: ,De modelechtgenoot". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Het leven van Emile Zola". Zondag van 2^7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Men gaf hem een geweer". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam- „De familie van mijn vrouw". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2 1/2 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 12 t/m. Vrijdag 18 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552. en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. OEGSTGEEST. In onze opgave Loop der Bevolking van 11 Februari staat onder Gevestigden: J. H. Borger, architect, Emmalaan 20. Hier* bij moet het woord „arohiteot" vervallen. SASSENHEIM. Raadsagenda. De Gemeenteraad vergadert morgenmid dag te halfdrie, ter behandeling der vol gende agenda: l. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanvrage schoolbesturen yan voorschot op de vergoeding. 4. Toetreding tot de commissie van toezicht en advies voor de voor- en nazorg voor krankzinni gen in Zuid-Holland. 5. Aangaan kasgelö- leeningen. 6. Verlaging rente vaste leenin gen. 7. Aanvrage subsidie Buitengewoon L. O. te Leiden. 8. Wijziging contract structiebedrijf te Overschie. 9. Bouwver gunning aanbouw keukens aan de Perc?'; len Hoofdstraat 299 en 301. 10. Besluit in gevolge de Woningwet. 11 Pensionneerim. wethouders. 12. Reclames schoolgeld. Wijziging begrooting 1937 en 1938. 14. B noeming ambtenaar Steunverleening. Verordening ex art. 15 Leerplichtwet. 22

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6