LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BlaB Dinsdag 15 Februari 1938 Officieel® Crisispublicaties RECHTZAKEN De kwestie der voetbalpools. Aspirin Uit de Rijnstreek feestelijke vergadering der Burgerwacht. De HUlegomsche Vrijwillige Burgerwacht j,eeft een feestelijke vergadering gehouden In de zaal van Flora onder leiding van den voorzitter den heer mr. J. H. Peek. Behalve de leden en hun dames waren vele genoo- digden aanwezig. Welwillende medewer king wed verleend door het dameszang koor cantabile, waarvan mej. Agaath van der Mey dlrlgente ls. een humorist en een acrobaat-Jongleur. Bovendien was er mu ziek van een strijkje onder leiding van den heer Van Dreef uit Leiden. Het offlcieele gedeelte bestond uit de beèediging van den nieuwen commandant, Onzekere invloeden oefenden een overwegenden invloed uit. Arrest Hooge Raad op 21 Maart. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Wijnveldt, concludeerde in het heer De Boer, inspecteur van politie! cassatieberoep van A. de J. te Rotterdam, door den burgemeester, waarna 10 leden van de Burgerwacht ook den eed aflegden en trouw zwoeren aan de Koningin, het vettig gezag en de burgerwachttucht. De commandant heeft hen daarna toe gesproken en gewezen op de beteekenis van den af gelegden eed. Deze plechtigheid ls besloten met het zingen van het Wilhel mus. Aanwezig en te bevragen aan het bu reau van politie tusschen 7 en 8 uur nam.: kinderwantje; kinderlakschoentje; das; 2 handschoenen; kinderhandschoentje; por temonnale inh. 3 medailles; porteleullle en muts. LEIDSCHENDAM. De candidatenlijst der R.K. Staatspartij. BIJ de stemming voor de groslijst der as. gemeenteraadsverkiezing zijn In de R.K. Staatsparty de volgende resultaten be haald: Kiesvereeniging LeidschendamL. C. de de Koning 5036 p., A. J. Schrader 4196 p., Th. J. Blokland 4029 p., J. de Langen 3880 p., N. J. M. WUlemsen 3878 p., J. C. M. van Wijk 3832 p.. W. G. Blonk 3695 p., F. J. Zuidwijk 3615 p., Th. H. Raaphorst 3154 p„ A. Langeveld 2734 p., C. J. Nleuwenhroek 2653 p., J. B. Uytenhout 2511 p. Kiesvereeniging Buurtschap: J. C. van den Bosch 716 p., H. Smits 683 p., A. Waayer 519 p.. C. Havik 502 p.. De afd. Buurtschap «lke in den ouden raad 3 zetels had. heeft als eisch gesteld, dat zij ln verband met de vermindering van het totaal aantal raads leden, met minstens twee leden ln den nieuwen raad wenschte weder te keeren, waarom haar candldaten reip. no. 3 en no. 6 moesten worden geplaatst op de offlcieele lijst. Aan dezen etsch ls voldaan, waardoor de lijst er als volgt zal uitzien. 1. L. C. de Koning aftr. weth.. 2. A. J. Schrader aftr. weth., 3. J. C. van den Bosch aftr. weth., 4. Th. J .Blokland aftr., 5 J, den Langen aftr., 6. H. Smits aftr., 7. S. J. M. Wlllemsen aftr., 8. J. C. M. van I Wijk aftr. weth., 9. W. G. Blonk aftr., 10. F. J. Zuldwyk aftr., 11. A. Waayer aftr., 12. Th H. Raaphorst. 13. A. Langeveld, 14. C. Havik, 15. C. J. Nieuwenbroek, 16. J. B. Uytenhout aftr. ten laste van wien bewezen ls verklaard, dat hij een lotery heeft georganiseerd, zonder vergunning, in den vorm van een z.g. voetbalpool, namelijk het raden van de uitslagen van voetbalwedstrijden, die in Engeland gespeeld werden. De kantonrechter te Rotterdam veroor deelde hem tot f.5 boete, welk vonnis be vestigd is door de rechtbank aldaar. Men kan gissen aldus de advocaat- generaal dat in den strijd tusschen een reus en een dwerg de reus zal overwinnen; dat een voetbalclub, welke in het verleden sterk bleek, een zwakkere zal verslaan, maar daar houdt het ook mede op wan neer men niet weet en ook niet weten kan, welke byzondere omstandigheden betref fende personen, terrein enz., zich by den wedstrijd zelf voordoen en dit weet men te voren niet. Het beroep op het bekende puzzlehoofdarrest van 27 October 1930 gaat dan ook niet op. Daarbij kwamen ge heel andere factoren in het spel. Wanneer men vergeiyken wil met de rechtspraak van den Hoogen Raad, dan komt veel eer ln aanmerking het zoogenaamde prikplan- kenarrest. van 6 Novemher 1933 w- "Hr. de LISSE. Gunning verbouw Gem. Arbeidsbeurs. De verbouwing van de Gem. Arbeidsbeurs ik door B en W. opgedragen aan de firma 1. Kastelijn, alhier voor f. 1647.—. Er zal poedlg met den bouw begonnen worden. Daling der werkloosheid. De werkloosheid begint in deze gemeen te thans weer geleidelijk af te nemen. Mo menteel staan 507 werkloozen ingeschreven. Tijdens de afwezigheid van burge meester van Wijnbergen treedt als loco- burgemeester op weth. G. Tromp, die dage lijks van 11—12 uur ten gemeentehuize spreekuur houdt. Gevonden; heerenhandschoen, rozen- I krans, bruine terrier, portemonnaie met Inhoud, sleutel, muts, actetasch. Inlichtin gen op het politiebureau. m NOORD WIJKERHOUT. Geslaagde muziekuitvoering. De uitvoering van „De Harpe Davids" in combinatie met de Chr. zangver. „Concor dia" had bijeonder veel succes. Onder leiding van den heer L. v. d. Hoef uit Beverwük werd geopend met Ps. 27, waarna 4 nummers op uitnemende wtize ten gehoore werden gebracht. De muzieknummers werden afgewisseld 4oor zes zangnummers van „Corcordta" onder leiding van den heer B. J. Verdoom uit Leiden, met pianobegeleiding van mej. Bink. eveneens uit Leiden. Bijzonder vielen in den smaak Gez. 54 'anr. L. v. d. Hoef) en het nummc-r „Heilige Stad" uitgevoerd door „Concordia" met kDDer-begcleiding (arr. B. J Verdoom). Os van Noort sprak eenlge woorden en I w werd gesloten met Ps. 118. OEGSTGEEST. „De vrouw in den Bijbel". In de Willem de Zwijgerkerk hield mej. öc N. A. Bruining een lezing voor de Ver. uan Vrijz. Hervormden. Dr. Boersema leid de de spreekster, die over „de vrouw in den Bijbel" sprak, in. Spr. bepaalde haar ge hoor bij het Oude Testament, waaruit zy een overzicht gaf van het leven der vrouw, lu dat tijdsperk genoot de vrouw veel vrij- heid, hetgeen zy nader toelichtte met tal ran voorbeelden uit de aartsvaderlijke ver balen, w.o. die van „Ruth" en uit de ■■Spreuken" In later tijd is de positie van oe vrouw minder vrij geworden. Het Nieuwe testament beschouwende zien wy ln het christelijk leven de man en vrouw naast Wander. Bij Christenen zyn beide in het 1 i.!'?1 ge!yk- Voorts herinnerde spr. een en ««der uit Jezus' jaren waarin vele vrou wen worden beschreven in Zijn dienst. Na gedachtenwisseling heeft dr. Boerse- uL. sPrcekster dank betuigd voor haar lezing. Hij sloot de byeenkomst, 'a het zingen van lied 16 vers 1 van den Bundel. SASSENHEIM. Narcissenientoonstelling in „Bloemlust". Een groote verscheidenheid. terwijl buiten een winterschc tem peratuur hecrschtc cn een ijskoude wind ons sneeuw en hagelbuien bracht, kenarrest van 6 November 1933, w: Hooge Raad zegt: „Het is niet de vraag of het vinden der gaatjes, waarin zich de prysnummers be vinden, theoretisch mogelyk ls. doch wat er ln de practyk van zulk een op bereke ning gegrond deelnemlngsrecht komt en met name of zulk een deelneming ls be oogd of redelijkerwyze is te verwachten, m.a.w. als een rationeele ls te beschou wen'1 De hierin gevolgde gedachtcngang aldus ging mr. WUnveldt verder neemt de Minister van Justitie dan ook kennelijk over in zijn rondschrijven over voetbal- prysvragen van 11 October 1937. Bij de voetbalprysvragen oefenen de onzekere factoren overwegenden Invloed uit. Het euvel om van voetbalwedstrijden ge bruik te maken ten einde te wedden, be staat reeds lang. Toen ik destyds een on derzoek instelde naar de vraag wat de re den was, dat groote groepen opgeschoten Jongens zich verzamelden des Zondag- middags voor winkels, waar op lusten de ln Nederland gespeelde wedstrijden plach ten te worden bekend gemaakt, bleek, dat die knapen gewoon waren in den loop der voorafgaande week onderling te wedden, ook al betrof het clubs van welker krach ten niemand op de hoogte kon zyn, daar ze tot sterren van zevende grootte behoor den. De zoogenaamde voetbalpools vormen slechts een gewyzigden vorm hiervan, waarin de onbekende Nederlandsche clubs vervangen zyn door Engelsche vereenigin- gen en w&arin de deelnemers evenmin in vloed kunnen uitoefenen op de kansbepa lingen. De deskundigen kunnen dit even min. Hun wetenschap kan alleen berusten op hun kennis van het verleden, welke by voetbalwedstryden echter slechts als een bykomstige factor kan en mag gelden. Mr. Wijnveldt concludeerde mitsdien tot verwerping van het beroep. De Hooge Raad zal arrest wüzen op 21 Maart. EEN ELECTRISCH BILJART TE AMSTERDAM VERBODEN. De kantonrechter, mr. G. F. Haase heeft schriftelijk vonnis gewezen in de strafza ken tegen twee Amsterdamsche winkelilers, die terecht hebben gestaan wegens over treding der nieuwe politieverordening van Amsterdam art. 216a. Zy hadden een toe stel bestemd voor spel in hun zaak aan wezig gehad. Beide verdachten hadden, om een principieele uitspraak uit te lokken, een electrisch biljart, ook wel knikkertafel genoemd, in hun zaak geplaatst voor amu sement van hun klanten. Het nieuwe art. 261a der Amsterdamsche -verordening ver biedt het aanwezig hebben zonder meer van apparaten, welke tot spel dienen op-of aan den openbaren weg, en op voor het publiek toegankeiyke plaatsen, winkels, daarbü inbegrepen. De ambtenaar van het O.M. had resp- f6 en f5 boete geëischt met vernietiging van de inbeslag genomen aparaten. De verdediger, mr. E. H. Kampmeyer, achtte art. 261a in stryd met de wet, spe ciaal met art. 254 bis W. v. S. en met de loterij wet. De kantonrechter, mr. Haase, veroor deelde beide verdachten tot f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis, doch hU gelastte de teruggave van de Inbeslag genomen auto- maten. De kantonrechter was van oordeel, dat de gemeentewetgever hier niet op het ge bied van den rijkswetgever ls gekomen, daar hier niet dezelfde materie wordt ge regeld. De gemeenteraad ls bevoegd tot aanvulling van de rükswet. De vraag of deze verordening, kenneiyk ingesteld om de speelwoede van het PUT bliek te beteugelen, niet te ver gaat, is niet aan het oordeel van den kantonrech ter onderworpen. Aangezien het hier een principieele kwestie betreft, legde de kantonrechter slechts geldboeten van f. 5 op. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Vermoeden van meineed. Terzake van mishandeling moest terecht staan J. J. v. T. uit Leiden. Reeds eerder had verdachte in het bankje plaats geno men, doch toen was de zaak aangehou den op vermoeden van meineed. Thans zou het verbaal opnieuw worden behandeld. De Politierechter deelde echter aan v. T. mede, dat de zaak betreffende de mein eed voortgang vindt, en daarom werd ook deze mishandeling aangehouden en ver wezen naar de zitting der Rechtbank. Gevallen of geschopt? Aan P. K. uit Leiden was ten laste ge legd. dat hy in het vroegere Leidsche Volkshuis aan de Haarlemmerstraat te Lei. den, opzetteiyk een groote spiegelruit had vernield; verdachte ontkende dit evenwel, en zei dat hy er door heen was gevallen. Er was een getuige, die vertelde dat hij voor het perceel een groep jongelui had zien staan. K. die daar by was. maakte een schoppende beweging. De getuige had den indruk, dat K. zich wilde afzetten, en daardoor achteruit trapte; opzetteiyk zou het dus niet gebeurd zyn. Er moest nog een getuige verschijnen, die was niet komen opdragen. De officier vroeg daarom de zaak aan tc houden, en bevel te geven dien getuige te laten mee brengen. De politierechter besloot hiertoe. Gasmeter gelicht. A. J. W. uit Noordwyk. had het slot op den gasmeter vernield, en een bedrag van pijn. f. 8 uit den meter gehaald. Verdachte liet verstek gaan. De meter-opmemer. Van Wendt, deed mededeeling over de vernieling en diefstal. De Officier merkte op dat verdachte niet zoo heel gunstig bekend staat en in ver band hiermede vroeg -hy drie maanden gevangenisstraf De Politierechter wilde wat meer over verdachte weten en hield de beslissing aan, om verdachte te doen medebrengen. Klap gegeven. W. J. B. uit Voorschoten had S. een klap gegeven, zoodat hy nu wegens mishande ling terecht stond. De verdachte bekende, maar hij zcide, dat hy de klap had toegediend omdat zijn broertje was geslagen door S. De officier vond dat de mishandeling van den jeugdigen S. toch te erg was; wel iswaar is deze S. plaagziek, doch wat ver dachte deed. komt rdet te pas. en daarom vroeg hij f. 10 boete subs. 10 dagen hech tenis. De politierechter hield met de omstan digheden rekening, en legde f. 5 subs. 5 da gen op. Gratis radiomuziek. J B. uit Benthuizen had clandestien radio-muziek betrekken van de Radio distributie My. Wegens diefstal van electriciteit stond hy terecht. Verdachte zei dat hij geen geld had om de kosten der aansluiting te betalen. De Officier vroeg f. 30.— boete of 30 dagen hechtenis. De politierechter hield met de finan- cieele omstandigheden van verdachte reke ning, en legde f. 10.of 10 dagen hechte nis op. Veldwachter beieedigd. G. de T. beleedigde den veldwachter K. uit Boskoop. Er was een kwerfje over een vlet, en daarover wilde verdachte'een verhaal doen. Doch de politierechter stelde daar geen prys op. Na verhoor van den veldwachter, zei de Officier dat verdachte al tweemaal terecht heeft gestaan, en nu moet er een eind aan komen. Daarom vroeg hij vier weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Verdachte had bezwaren tegen het op treden van den veldwachter, maar deze zei dat, verdachte meteen zeer driftig was ge worden en een groote mond opzette. De veldwachter had de T. best willen helpen. De politierechter legde drie weken gevan genisstraf voorwaardelijk op, en onvoor waardelijk f. 10.boete. De langzame bekentenis. H. S. uit Woubrugge zou een costuum ge stolen hebben by van S. in die gemeente. Dat ontkende hy. Hij zou het ln Den Haag hebben gekocht. De schipper van 3. uit Aiphen aan den Rijn. zei echter het cos tuum te hebben gekocht en dit herkende hy nu. De verdachte kwam geregeld in dezelf de schuit, waarin hy verbleef en hy vond het dan altyd zoo'n mooi costuum. De koopman Wiegman uit Alphen zei dat hy het costuum aan van S. had verkocht. De Officier meende in de herkenningen voldoende bewys te vinden voor den dief stal, en herinnerde eraan dat S. reeds ver schillende malen voor diefstal ls veroor deeld. Daarom vroeg hU nu zes maanden gevangenisstraf. De verdachte begon nu wat te bekennen en de politierechter vonniste tot f.12 subs. 24 dagen, en voorwaardeiyk twee maanden gevangenisstraf.- Mishandeld. G. van D. uit Alphen aan den Rijn zou mej. S. hebben mishandeld. Hy was in den Winkel gekomen, om een lampje te ruilen, dat niet goed zou zyn. Hy ontving een grootere lamp, waarvoor hij moest bijbe talen, maar dat deed hy niet. De winkel- juffouw protesteerde daartegen, en verd. had haar toen by haar arm gegrepen. Daarna had de juffrouw de winkeldeur af gesloten. De officier vond dat verdachte zich schandelyk had gedragen, en vroeg daarvoor f. 20.boete. subs. 20 dagen hech tenis. Dat kon verdachte niet begrijpen. De politierechter hield rekening met het, feit dat verdachte gunstig bekend staat, en legde f. 5boete, subs. 5 dagen op. den schippersknecht Van H. had mishan deld. Hy zou dit hebben gedaan, omdat van H. weinig vriendelijke dingen over v. d. K. had gezegd, dingen, die niet juist waren. Nu draaide van H. eerst wat om de waar heid heen en de Politierechter moest hem stevig onderhanden nemen, om de beken tenis te krijgen, dat hy inderdaad het lee- ly-ke woord had gezegd. De Officier vond de handeiing van ver dachte toch niet te pas komen en vroeg f. 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. De Politierechter legde f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis voorwaardelyk met een proeftyd van drie jaar op. Ruzie in de wasscherij. H. S. de B. uit Leiden had in een was scherij ruzie gemaakt met een mede- arbeidster. mej. J. M. R. Het was niet by een ruzie gebleven, want mej. de B moest wegens mishandeling terecht staan Zy liet verstok gaan, maar de mishandelde juf frouw zei dat er over de verdachte al heel wat te doen is geweest in de wasscherij; ze was zelfs zóó geplaagd, dat ze er nu zenuwziek van was. De officier vroeg f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; de politierechter verminderde de boete tot f 5 subs. 5 dagen. Ik kan er niet ge noeg op hameren! Niet alleen bij ver koudheid, maar ook bij rheumatiek en griep is Aspirin het middel bij uitne mendheid! is een «floret»- pro duet. Oranjeband en «-kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid POLITIERECHTER HAARLEM. Ee 22-jarige B. te Aalsmeer wilde potten met bloemen koopen en begaf zich daarom naar den Aalsmeerderweg naar de veiling. Hij betaalde voor 5 potten en kreeg een briefje mee om ze by een kweeker te halen. Tijdens de wandeling rijpte by den jonge man de gedachte om een 4 voor de vijf te plaatsen, waardoor hij 45 potten naar huis zou kunnen dragen voor hetzelfde geld. De kweeker zag de valschheid in geschrifte niet en leverde zyn bloemen af. Ook nu kreeg de Aalsmeerder weer een briefje mee dat hy op de veiling diende in te leveren. Het was voor hem een gemakkelyk kunstje om op dit papier het viertje weg te radee ren. De jongeman liep er in en stond voor den politierechter, mr. Top terecht. Wegens vaischheid in geschrifte eischte de officier van justitie tegen verd. 2 weken gevangenisstraf. Overeenkomstig den eisch werd ver dachte veroordeeld. 6150 flngez. Med.ï Na het leelijke woord. De schipper T. v. d. K., uit Leiden, nam in het verdachtenibanikje plaats, omdat hij Diefstal in de H.E.M.A. te Haarlem. Mej. M. v. S.K. uit Noordwijk-Binnen, stond berecht wegens diefstal van 2 pols horloges, 1 paar kousen. 1 R.-K. kerkboek en 1 fantasie-horloge uit de H.E.M.A. te Haarlem. De officier van Justitie, die een scherp requisitoir hield, zeide, dat verdachte be hoort tot het gilde der winkeldieven, die iedere week voor hem worden berecht. Spr. eischte een onvoorwaardelijke gevangenis straf van 6 weken. De Politierechter wilde verdachte nog een laatste kans geven en veroordeelde haar tot een geldboete van f. 6 subs. 6 d. hechtenis en een voorwaar delijke straf voor den tijd van 14 dagen met een proeftijd van 3 jaar. Deur vernield. Vervolgens stond terecht de boterhande- laar P. K. uit Zoetermeer, wien ten laste was gelegd, dat hij de voordeur van de woning van den heer H. C. P te Haórlem. heeft vernield. De officier van justitie eischte een geld boete van f.5 subs. 5 d. hechtenis. Over eenkomstig den eisch werd verdachte veroordeeld. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht alhier terecht staan J. L., chauffeur alhier, omdat hij. hoewel de doorgang op de Schrijvers- brug niet vrij was. toch met zijn vrachtauto de brug gepasseerd was. waardoor hij bij het inhalen den koopman G. Sieraa. die geheel rechts met een handwagen op deze brug reed. onderste boven had gereden. De heer S. stelde een civiele vordering in van f. 41,70, zijnde f. 39.70 voor den vernielden hand wagen en f.2 voor wagenhuur. Het O. M. eischte f. 15 boete of 8 dagen hech tenis en toev/ijzing der civiele vordering a f. 39.70; de vordering voor de wagenhuur a f.2 werd ontzegd, daar verdachte den wagen eerder had kunnen laten herstellen. Uitspraak con form. L. M., chauffeur uit Den Haag, moest voor eenzelfde feit terecht staan. De plaats van handeling was hier dc Trekvaartbrug aan den Maresingel geweest; het slachtoffer de heer H. A. Amsterdam uit Hazerswoude. De heer Am sterdam wilde een civiele vordering voor de vernielde motorfiets indienen, maar aangezien deze motorfiets zijn vader toebehoorde, kon deze vordering niet in behandeling worden ge nomen. Het O. M. eischte f15 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak f. 10 boete of 4 dagen hechtenis. W. O., uit Den Haag. moest terecht staan, omdat hij met zijn vrachtauto in de Morsch- straat bij het Inhalen den weg voor een wiel rijder had afgesneden, waardoor hij dezen wlelryder had aangereden, die daardoor weer tegen een voetganger, den heer W. Rijsbergen was gebotst. Door de aanrijding hadden beiden ernstig letsel gekregen. Eisch O. M. f. 15 boete of S dagen hechtenis met toe wijzing van een civiele vordering k f.2. Uitspraak conform. TEELT VAN WARMOEZERIJGEWASSEN VOOR ZAADWINNING. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale vestigt er de aandacht op, dat degenen, die in 1938 warmoezerygewassen, ■bestemd voor zaadwinning in 1938, wen- schen te telen zonder dat deze teelt gedekt is door de benoodigde tuinbouwteeltver gunning daarvan vóór 15 Juni 1938 opgave moeten doen, welke opgave kan geschieden aan de Landbouw-Crisls-Organisatie, afd. Tuinbouw, van de provincie, waartoe zy behcoren. Van zaadteelt, gedekt door een tuinbouwteeltvergunning, behoeft geen op gave te geschieden. Er zal streng op worden gelet, dat de oppervlakten, welke men opgeeft voor de zaadteelt te bestemmen, ook daadwerkelijk voor dit doel worden gebruikt, daar het verboden is gewassen, daarop geteeld, voor de consumptie te verhandelen. 6181 bollencultuur. v.h. gebr. de Graaf en van Konijnenburg te Noordwyk. Schitterende collecties tulpen zijn ter opluistering Ingezonden door de firma R. Tromp en Zn te Lisse en Ge'or. Eggink te Voorschoten en Gebr. v. Zonneveld en Nieuiwenhuis en Co. Lisse. Deze tulpeninzendingen in haar kleuren pracht. brengen een weldoende afwisseling ln de kleurschakeerinzen der narcissen. De jury. bestaande uit de heeren J. Chr. Dist te Heemstede. Chr. Eggink te Voor schoten. D. W. Lefeber te Lisse. J M v. Til te Lisse en J. v. d. Wilde te Noordwyk had voorzeker geen gemakkelijke taak om de pryzen tbe te kennen. Op de opening, die geschiedde door prof. dr E van Slogteren. dir. van het labora torium voor Bloembollenonderzoek te Lisse. komen wy morgen nader terug. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Overtreding der Arbeidswet. Terecht stond de bloembollenhandelaar G. S. uit HiUegom. wien ten laste was ge legd, dat hij een jongen die nog geen 14 jaar was. heeft laten werken. De jongen verkocht bloembollen langs de huizen. De ambtenaar eischte een geldboete van f 2 subs, l dag. De kantonrechter verocrdscl- de tot f. 1 subs. 1 dag hechtenis. kwamen de kweekers met hun ge broeide bolbloemen naar „Bloemlust" om deze daar op te stellen voor de hedenmiddag geopende expositie. Werd aanvankelijk gevreesd, dat dc „Winterflora" in Haarlem afbreuk aan de inzendingen zou doen, deze vrees is niet bewaarheid geworden, integen deel! „Bloemlust" Ls geheel „uitver kocht". A'le beschikbare ruimte was reeds lang te voren besproken. Iecer die wel een? bloemen ln bloei ge- zy vereiechen. Hoeveel te meer wordt er i nieuwe, de nieuwere en de nieuwste soor- niet verlangd om de bloemen op een be- ten. voor den leek en liefhebber ls hier paalden datum in bloei te hebben. Zy moe_ eveneens veel te zien en te leeren. ten precies op tijd gereed zijn niet te vroeg Zoo zced als alle rassen en soorten van en ook weer niet veel gebloeid hebben. Dat1 de narcissen zyn vertegenwoordigd. Men de kweekers deze moeiiykheden weten te ziet er witte, lichtgele, gele en donkergele overwinnen, bewijst deze „show". narcissen in velerlei nuances. Deze te be- Deze overtreft ln alle opzichten de vorige! schrijven ls overbodig;^ de vakman gaat Telken;are denkt men: „nu is het uiterste ar «Blósni-ini en de ware lief- bereikt". Mooier en groover, ook in ver- hlbber gaat ze ook zen. scheldenheid is niet denkbaar en toch ls er ieder jaar weer een overtreffende trap. Was „Bloemlust" grooter VOORHOUT. Raadsagenda. Het gemeentebestuur alhier heeft de raadsleden in openbare vergadering bij een geroepen op Donderdag 17 Febr. 1938, des nam. te 7 uur. 1. Opening; 2. Notulen der vergadering van 28 Dee. en 31 Jan. jj.; 3. Ingekomen stukken: 4. Vaststelling pensioensgrond slagen, ingaande 1 Jan. 1938: a. G. Bulten, ambtenaar Burg. Stand f. 36.b. A. Eg gen, deurwaarder f.121.c. mej. Diemei, concierge f. 498.5. Vaststelling voor schot art. 101 L. O.-wet 1920 aan school besturen over 1938; 6. Voorstel tot wijzi ging van begrootingen: a. 17e gemeente- begrooting 1937; b. 3e gemeentebegrooting 1038; c. 5e begrooting waterbedrijf 1937: d. 2e begrooting waterbedrijf 1938; e. 3e be grooting woningbedrijfy '37: 7. Voorstel tot wijziging van het besluit tot deelneming in de waarborgsregeling van de Fraude-risico- onderlinge van gemeenten; 8. Verzoek van G. Bulten om ontslag als ambtenaar van den Burgerlyken stand: 9. Rondvraag en sluiting. Aan het kantoor der Posterijen alhier is in Januari op spaarbankboekjes inge legd f. 1730.93 en terugbetaald f2751.31. Derhalve minder Ingelegd dan terugbe taald f. 1020.38. Het aantal nieuw uitgege ven boekjes bedroeg drie. WASSENAAR. Benoemd tot leden van de Examen commissie teekenen M. O. de heeren B. Th. de Hey en dr. ir. J. H. Plantenga. beiden alhier. ALPHEN. Voor beroep bedankt. Bedankt voor het beroep der Chr. Geref. kerk alhier ds. N. Brandsma te Wlldervank. BOSKOOP. Jaarvergadering Boskoopschc Reddingsbrigade. In deze Jaarvergadering onder voorzit terschap van den heer E. A. L. Damme, is besloten een bekerwedstryd te houden tegen Oude-Wetering en om ln samenwer king met Gouda te zwemmen om kam pioenschappen ln het redden van drenke lingen. De heer H. W. E. Struve werd be noemd tot voorz.. tot eere-leden werden zeker zou het1 Van dc Inzenders noemen wiiN.V. van benoemd de heerèn""w "Krukwlik W T aantal Ingezonden potten en kisten óók der Voet. A. C. v. d. Schoot. H'.'legom. A Hardijzer en zuster van Heyzelendoorn. Mej. Van Klaveren en de heeren Hout- grooter zyn En al ziin de tentoonstellingen j'ryiink en Zn. Warnaar en Co., Zamdber- van „Bloemlust" speciaal voor de vakman- -ren-Terwegen, T Vos en Zn.. K Ouris- rokken heeft, weet welke moeite en zorg schen bedoeld, om kennis te nemen van de hoorn en Zn.. G. Staver, Vereenigde Bloem. I instructice man en Vermeulen werden benoemd tot en Instructeur. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7