Ons Kort Verhaal PUROL LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 15 Februari 193} Op haar dertigste Luchtaanvallen Bij Ruwe handen KERK- EN SCHOOLNIEUWS i! SPORT met Brandbommen VRAGENRUBRIEK LUCHTVAART OOM BROM GAAT VIT RI.JDE1% VOETBAL DE „ZONDERLINGE BESLISSING". In ons gisteren gepubliceerd verslag van den wedstrijd .PostduivenHillinen werd gesproken van een „zonderlinge beslissing" van scheids rechter Honsbeek, die vlak tegen het einde een vrijen schop wel nemen liet. doch het onmid dellijk daarop volgende resultaat teen doel punt) niet toekennen wilde, omdat de speeltijd inmiddels verstreken was. Wij moeten daar nog even op terugkomen, omdat de arbiter, naar ons thans blijkt, zich letterlijk aan de voorschriften gehouden heeft. De spelregels van den bond leeren niets om trent een dergelijk bijzonder geval, doch in een in 1935 door den K.N.V.B. uitgegeven „Hand leiding voor scheidsrechters" staat woordelijk: De scheidsrechter moet op het juiste oogen- blik voor het einde en voor de rust fluiten, on verschillig of de bal al of niet in het spel is. Het eenige geval, waarvoor de speeltijd ver lengd moe: worden, is voor het nemen van een strafschop". Uit deze toelichting blijkt, dat de heer H.. indien hij zich op de bewoordingen van het handboek beroepen wil. gelijk heeft gehad. Dat wij de beslissing van Zondag niettemin zonder ling blijven vinden, komt omdat wij ons af vragen wat de beteekenis is van een straf maatregel (de vrije schoo), indien deze niet tot eenig direct resultaat leiden kan en hoe de arbiter in staat is in het kleine onderdeel van een seconde, dat verliep tusschen het trappen van den bal en het passeeren van het doel- vlak. vast te stellen dat juist toen (en b.v. niet één-twintigste seconde later) de speeltijd ver streken was. Van tweeën één: de arbiter had den vrijen schop niet meer moeten laten nemen of hij had nu er rechtstreeks uit gescoord werd ook de consequentie moeten aanvaarden. Uit sportieve overwegingen liikt ons de Zon dag genomen beslissing (hoewel rechtens mis schien juist) niet te aanvaarden. KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Noorderkwartier ongeslagen kampioen. Uitslagen: AdspirantenKI. I: Zuiderkwartier Noorderkwartier 80. Leden: Zuiderkwartier I—Noorderkwartier I 0-~3. Overzicht. Door een 30 zege op zijn eenige concur rente. Zuiderkwartier, is het Leden-team van Noorderkwartier er in geslaagd, geheel onge slagen, beslag te leggen op den zoo begeerden kampioenstitel. En onze Noordelijke stadsbewoners(sters) verdienden het! Want niet alleen boekten ze slechts één verliespuntje, maar hun doelcijfers (61—3) zijn van dien aard. dat hun laatste wedstrijd zelfs niet eens gewonnenn diende te worden, aangezien een beslissing van het doelgemiddelde altijd in hun voordeel zou zijn uitgeloopen. Nu Zuiderkwartier evenwel met 3—0 geklopt, werd, was dit niet noodig en be haalden de roodbroeken dus op zeer royale wijze het kampioenschap. Gemakkelijk heeft Noorderkwartier het Zondag j.l. evenwel niet gehad, want Zuiderkwartier wilde haar huid zoo duur mogelijk verkoopen. En vooral toen bleek, dat de Nkw.-aanval door te doorzichtig spel telkens strandde op de hechte blauwgele verdediging en de Tuinstadwijk-offensie zich. met invaller Leget aan het hoofd, keer op keer kansen schiep, waren we allerminst zeker van een zege der huidige kampioenen. Toen Lasschuit echter na een halfuur de score voor Nkw. opende en de bezoekers nog voor de rust 2—0 maakten, veranderde de strijd van karakter. Want in de tweede helft was het juist Noorderkwartier, dat den toon aangaf. Stormloop op stormloop werd op den blauwgelen korf ondernomen en slechts aan het pechduiveltje is het te wijten, dat Du Prie c.s. den Nkw.-voorsprong slechts met één doelpunt vergrootten. Na afloop bood Zuiderkwartier bij monde van den heer Metselaar den kampioenen bloe men aan. Zoo werd Noorderkwartier dus kampioene van den L.K.B. Dat wil evenwel niet zeggen, dat haar spel thans feilloos is. Eerlijk gezegd, haperde er voor een kampioensploeg nog teveel aan. Onze stadgenooten zullen derhalve goed doen zich serieus voor te bereiden op de ko mende promotie-wedstrijden, willen zij althans een goede kans hebben, deze tot een goed einde te brengen. Noorderkwartier 8 7 1 - 613 15 Zuiderkwartier 7 4 1 2 1611 9. Vicus Orientis II. 6 3 - 3 a—12 6. Algemeene II 5 1 - 4 737 2' Fluks III 6 - - 6 8—38 - De Noorderkwartier-adspiranten deden het heel wat minder goed dan hun oudere clubge- nooten. Door de 30 nederlaag, welke zij leden tegen de Zuiderkwartier-jeugd, raakten zij zelfs voorgoed op de laatste plaats! IJSHOCKEY. HET TOURNOOI OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. Te Praag is het tournooi aan den gang om het wereldkampioenschap. De stand luidt mo menteel als volgt: Groep A: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. Zwitserland 3 3 241 6 Polen 3 3 14— 1 6 Hongarije 3 1 2 105 2 Litauen 4 1 3 333 2 Roemenië 3 3 112 0 Groep B: Engeland 3 3 141 6 Ver. Staten 3 3 9—1 6 Duitschland 3 1 2 12 2 Lethland 4 1—34—82 Noorwegen 3 3 218 0' Groep C: Canada 2 2 62 4 Tsjecho Slowakije 2 11 10 3 Zweden 2—112—31 Oostenrijk 2 2 04 0 SCHAATSENRIJDEN. OM DEN TILLY KLEY-BEKER. Onder auspiciën van den Kon. Ned. Schaat senrijder sbond zijn gisteravond op Houtrust te 's Gravenhage wedstrijden gehouden in het kunstrijden. Deze waren opengesteld voor da mes, heeren, zoowel als voor paren en waren uitgeschreven ter propageering van dezen tak van ijssport, aan welk doel het kan ten volle erkend worden zij geheel hebben be antwoord. Bij de wedstrijden voor dames streden negen deelneemsters om den Tilly Kley-beker, welk kleinood tenslotte op overtuigende wijze werd gewonnen door mej. Lamping uit Den Haag, op de tweede plaats gevolgd door mej. Rohling, en 12-jarig meisje uit Groningen, die in Wee- nen het kunstrijden heeft geleerd en aldaar geregeld oefent. Bij de heeren werd de Amsterdammer De Jong eer-".te, gevolgd door zijn stadgenoot Bauer en op de derde p,?.ets dr. Fremery uit Den H.-ig. Aan het slot van den avond werd een clans- concours iele ouden. Bij de beginners zegevierden de heer Haanappel en mej. Winkel, bij de ge vorderden wonnen de heer Lltzrodt en mej. Marré. door HERMAN ANTONSEN. Mia keerde zich onrustig om en om en knipperde met de oogen tegen het zonlicht, dat door een kier in de overgordijnen de slaapkamer binnenviel. Totdat in haar nog slaperige hoofd de gedachte oprees: „Van daag ben ik jarig!" En meteen was ze klaar wakker en sloeg het dek weg. „Van daag dertig!" Het feit deed haar schrikken. Vreemd, dat ze het zich tot dan toe altijd zoowat verdoezeld had. Gisteravond nog, toen Henk afscheid aan de deur van haar had genomen en zij lachend gezegd had: „Mor gen vieren we feest. Verjaarfuifen hij had geantwoord: „En of. Met oesters en champagne!" Maar dat was gisteravond geweest. Vóór middernacht. Toen was ze nog een jong meisje „van in de twintig". Zelfs Henk scheen van meening, dat ze niet ouder dan vijf en twintig was Gek, dat ze Henk daarmee eigenlijk bedot had! Verder wist hij alles en alles van haar af. En eenmaal had ze zelfs vaag den indruk gekregen, dat hij haar eigenlijken leeftijd toch wél wist. Door een losse opmerking, waar ze snel overheen gepiaat had. Dagenlang had ze nog in angst verkeerd, dat hij het toch bemerkt zou hebben. Gisteravond nog had ze aan dat voorvalletje gedacht, maar toen was het haar niet zoo belangrijk voorge komen. Vanmorgen was het iets anders. Vanmorgen was 'naar leeftijd een feit van zeer gróót belang! Ze was dertig jaar geworden. Dertig! Je kon onmogelijk meer spreken over „een meisje van dertig!" Ze stond op en kwam voor haar spiegel staan. Ze was groot. Ze was slank. Maar ze was niet jong meer. Ze meende de spo ren van haar gevorderden leeftijd reeds te kunnen ontdekken in donkere kringen onder haar oogen, in rimpeltjes en vouw tjes aan haar mond- en ooghoeken. Ze begon neen. nog wel niet erg een onderkin te krijgen. Gisteren was dat van geen belang geweest. Toen was ze nog „een meisje van in de twintig". Nu een „vrouw van dertig"! Als een vrouw een maal dertig is, kan ze niet meer zoo vrij haar eigen keus en zin volgen. Kan ze niet meer zoo veeleischend zijn. Ze voelde angst voor de toekomst. Volgend jaar werd ze" één en dertig. Dan twee en dertig Veertig scheen veel diohter bij dan „in de twintig" van gisteren. Ze kon er niet goed bij, waarom ze toch niet al eerder met Henk getrouwd was. Toen ze meer zelfvertrouwen had. Toen ze nog „een jong meisje" was. Ze had zich zoo zeker van hem gevoeld, dat ze haar onafhankelijkheid zoo lang mogelijk had willen bewaren. Verliefd zijn was zoo zalig en je kon nog lang genoeg getrouwd zijn. Dat was geen onverschilligheid geweest, want ze hield echt veel van Henk. En Henk bleef eiken dag weer dezelfde en ze kon hem immers krijgen, zoodra ze maar wilde? Maar vanmorgen, onder den indruk van haar dertig jaar. begon ze zich onze ker te voelen. Waarom had Henk haar dan nooit nog gevraagd? Ze ging op den rand van haar bed zitten en schold zichzelf uit voor dwaas, over dreven schepsel. Zóóveel verschil maakten die paar uur toch niet? Ze trachtte zich wijs te maken, dat ze nog precies dezelfde was als gisteren. Even later vroeg ze zich af, of ze misschien nog nooit een goeden kijk op zichzelf had gehad. De toekomst joeg haar plotseling vrees aan. Ze wist ze was er tenminste vrij zeker van dat Henk noch zijn vrienden eenig vermoeden hadden van haar leeftijd. Maar Henk zou het toch moeten weten. Hij dacht, dat ze vijf en twintig was en ze schrok ervoor terug, hem te bekennen, dat ze al dertig was geworden. Afschuwelijk! Zou hij haar dan nog op dezelfde manier als vroeger bekijken? Zou zijn houding dan niet méér berekend en minder spontaan worden? Hij was zelf pas drie en dertig en zag er veel ouder uit dan zij; maar daarvoor was hij ook een man! Mannen van dertig jaar gedroegen zich nog als groote jongens. Ze voelden zich heelemaal niet oud. Zou hij nog met haar willen trouwen, als hij achter de waarheid kwam? Och, kom, als ze hem maar aanmoedigde, dan zou hij haar zeker niet laten zitten. Daar was hij te eerlijk en degelijk voor. En hij zou het haar heusch zoo kwalijk niet ne men. dat ze hem een beetje om den tuin geleid had. Alleen immers wat haar leef tijd betrof? Verder was ze altijd oprecht tegen hem geweest. Maar jaVandaag voor het eerst voelde ze vrees voor Iets, waarvoor ze in de drie jaar dat ze Henk kende, geen oogenblik bang was geweest. Ze was bang, hem te verliezen. Bang voor een toekomst zonder hem. Den heelen dag bleef die angst haar bij. Ze kon er zelfs niet overheen komen, na dat hij haar onder het koffiedrinken had opgebeld, om haar geluk te wenschen en haar te vragen, met hem in de stad te gaan eten. Ze vroeg zich voortdurend af, hoe hij haar bekentenis zou opnemen, nu ze het niet langer verzwijgen kon. Zou hij breed van opvatting genoeg zijn, om in haar nog steeds hetzelfde meisje van gis teren te zien? Hij had haar bloemen gestuurd en hij zag er zoo knap en forsch uit, toen hij haar in den namiddag kwam halen van haar kamers. Hij nam haar mee naar Royal, waar hij een tafeltje had gereser veerd. Ze hield zich vroolijker nog dan anders om den angst te verbergen, die haar inwendig benauwde. Ze speelde wat met het voorgerecht en de soep. Na het eerste gerecht zou ze het hem vertellen. Heel kalm en bedaard. Niet laten merken, hoe ze ertegen opzag. En ze hoopte, o ze hoop te toch zoo vurig dat het bij hem geen verschil zou maken! En toen. nadat de kellner hun cham pagneglazen had volgeschonken, boog hij zich over de tafel naar haar toe en vroeg: „Als we er vandaag een dubbel feest van maakten, liefste? Als we vandaag onzen trouwdag eens bepaalden?" Ze voelde haar hart ineenkrimpen, al gaf ze glimlachend ten antwoord: „Daar moet ik toch zeker nog eens over nadenken?" Het hing er immers heelemaal van af. hoe hij haar bekentenis opnam? Doch toen hief hij zijn glas omhoog. De champagne bruischte er overheen. Hij bracht zijn verjaartoost uit. „Op je gezondheid, liefste. Ik wensch het liefste meisje ter wereld alle mogelijke ge luk op haar dertlgsten verjaardag!" (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden). Wist U, dat bij de best uitgeruste brandweer niet in staat is alle branden tegelijk te blusschen en daarom de ge- heele bevolking moet trachten in eigen huis zelf ieder begin van brand te blusschen Nadere inlichtingen verstrekt de secre taris van de afd. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, dr. T. Potjewijd, Boerhaavelaan 37, Leiden. De jury werd gevormd door drie internatio nale juryleden uit Zwitserland, die voor deze gelegenheid naar Den Haag waren gekomen. De gedetailleerde resultaten waren: Dames: 1. mej. Y. Lamping (Dn Haag); 2. mej. M. Rohling (Groningen); 3. mevr. De Fremery (Den Haag); 4. mej. E. Danby (Am sterdam); 5. mej. Meyer (Amsterdam). Heeren: 1. W. de Jong (Amsterdam); 2. J. Bauer (Amsterdam); 3. ir. P. de Fremery (Den Haag); 4. A. Disselhoff (Amsterdam). Dansconcours. beginners: 1. de heer Haan appel en mej. Winkel; 2. de heer Kleyntjes en mej. Sprenger; 3. de heer Knaap en mej. Wie ner. Gevorderden: 1. de heer Litzrodt en mej. Marré; 2. de heer Disselhoff en mej. Oort- mann; 3. de heer Bauer en mej. Wagter. SCHAKEN. DE COMPETITIE VAN DEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De 4e klasse B. Te Hazerswoude werd gisteravond een wed strijd gespeeld, waarin Zwammerdam II met 73 won van Hazerswoude II. J. v. Gorkum (H.)N. Rietveld (Z.) i/ilft'. Jacs. de Wilde—G. Heikamp 01; L. v. Gor kum—J. v. Zwieten 01; Jacs. HarkesC. Baars 01; D. BuitenhuisP. Lodder 01; M. KroonJ. Vos 10; A. RaaphorstJ. de Leeuw 10; A. RavensbergJ. Spaan 1/2x/i'. A. C. Hoogendoorn—P. Hoogenboom 0—1; P. Verheul J. Verdun 0—1. Totaal 37. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. Voor de competitie van den L.B.B. werden onderstaande wedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen luiden: P. v. CLEEF—T.O.G. Cadre-klasse. L. Lammers, T.O.G110 110 24 19 4.58 B. Teegelaar, P. v. Cl. 335 267 24 57 11.12 C. Paauw 75 75 26 22 2.88 B. de Roo 160 146 26 23 5.61 3de partij voor T.O.G. verl. T.O.G. 4 pnt.; P. v. Cleef 2 pnt. T.O.'G. Ib—P. v. CLEEF I. lste kl. libre. W. F. Karstens. P. v. Cl. 210 210 29 38 7.24 F. H., res., T.O.G95 75 2 9 14 1.93 G. Teegelaar 105 82 39 9 2.10 I. v. Rijzen, res105 105 39 10 2.69 A. H. Waller 80 80 33 11 2.42 J. K75 64 33 10 1.93 P. v. Cleef 4 pnt.; T.O.G. 2 pnt. P. v. CLEEF—D.O.S. II b. 2de kl. libre. G. Vermeer, res., D.O.S. 135 71 26 15 2.73 L. Verhoeven, P. v. Cl. 75 75 26 13 2.88 A. Ver planken 80 66 37 9 1.78 W. Dool 65 65 37 11 1.75 J. 70 27 22 5 1.22 H. v. d. Berg 55 55 22 17 2.50 P. v. Cleef 6 pnt.; D.O.S. 0 pnt. POEDEL AARS II—T.O.P. II b. J. Brussel, res., T.O.P. 70 70 20 9 3.50 G. v. Woerkom, P 60 57 20 8 2.85 J. v. L 50 50 23 13 2.17 H. v. Schalk 34 23 5 1.47 40 29 6 1.37 B. v. Tol 40 36 29 5 124 T.O.P. 6 pnt.; Poed. 0 pnt. DE COMPETITIE VAN DEN HAAGSCHEN SCHAAKBOND. Gisteravond speelde het eerste tiental van hec Leidsch Schaakgenootschap in Den Haag tegen het Haagsche Westerkwartier I zijn der den wedstrijd in dit seizoen. Werden de beide eerste wedstrijden met respectievelijk 28 en 36i/s verloren, thans wisten de Leidsche spelers het tot een gelijk spel te brengen, zoo- dat. er reeds eenige verbetering merkbaar is. Het overzicht luidt als volgt: G. Bosscha (L.S.G.)A. v. Steenis (H.W.Kw.) 01; W. DemmendalH. J. Scherft 01: ir. J. J. G. v. Hoek—J. v. Zonneveld 01; L. J. Ruttendr. F. W. Stiel 10; mr. C. J. Goud smitdr. E. W. J. Holleman '/2Val Th. J. de Bruvnir. A. Escher 10; M. KoertJ. H. Sybrandy V2l/z', M. Bloem—J. H. Zorn 01; D. de Jong—C. v. d. Vecht 1—0: E .V. A. Re-1 mouchamps—A. Oheizoo 1—0. Totaal 5—5. D.O.S. IIa—DES AMIE lib. P. Bervoets, D. a55 55 38 6 1.44 C. Winkel, res., D.O.S. 115 100 38 13 2.63 J. v. Wetten 45 40 34 6 1.17 H. v. Rooijen 90 90 34 17 2.64 3de partij voor Des Amie verl. d. n. o. D.O.S. 4 pnt.; Des Amie 2 pnt. Het wedstrijdprogramma voor de 2de helft van Febr. luidt: Cadrekl.18 Febr. D.O.S. a—P. v. Cleef; 25 Febr. T.O.G.—D.O.S. b. lste kl. libre: 15 Febr. D.O.S. lb—T.O.P. I; P. van Cleef 1D.O.S. Ia; T.O.G. IaPoede laars I; Des Amie IT.O.G. Ib. 22 Febr.: D.O.S. Ia—T.O.G. Ia; T.O.G. Ib— D.O.S. Ib; Des Amie IT.O.P. I; Poedelaars I P. v. Cleef I. 2de kl. libre- 17 Febr. D.O.S. II b—T.O.P. II b; T.O.G. II—Poedèlaars II; T.O.P. II a—D.O.S. II aDes Amie II bP. v. Cleef II. 24 Febr.: P. v. Cleef II—T.O.P. II aT.O.P lib -T.O.G. II; Des Amie Ila—D.O.S. II b; Poe delaars II—Des Amie II b, M. C. te L. De beste verbinding tus schen Amsterdam en Laren is de Gooische tram; een autobus rijdt op dit traject niet. W. v. d. H. te L. Directeur der sociëteit Minerva" is de neer J. Pltlo, Hoöge Rijndijk 4, alhier. Mevr. H. te L. De vrouw mag verdiensten hebben, die echter bij het steunorgaan moeten worden opgegeven. Van het loon wordt twee derde gedeelte gekort op het steunbedrag. Abonné te L. De huurder heeft het recht tot 1 Maart het perceel te gebruiken. Hij kan niet genoodzaakt worden reeds eenigen tijd te voren gelegenheid te geven de zaak in orde te brengen. Het hangt geheel van zijn welwillena- heid af. of u reeds voor den bepaalden datum voorbereidingen kunt treffen. D. N. te W. U hebt voor dien handel nog geen vestigingseischen in acht te nemen. Waar schijnlijk is inschrijving in het handelsregister wel geboden. Wend u voor het bedoelde boek tot een boekhandelaar. verzacht en geneest Doos 30, Tubo 45 ct. Bij Apoth. en Oroglsten 6176 (Ingez. Med.) PREDIKBEURTEN. Alphen a. d. Rijn - Chr. Geref. Kerk: Woens dagavond 7.15 uur. ds. Zwiep van IJmuiden. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Woensdag avond half acht ds. Doornenbal van Woubrugge Rijnzaterwoude Chr. Geref. Kerk: Heden- nam. 7 uur, ds. Richel van Delft, nam. 7 uur, ds. Rickel van Delft. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Woensdagnam. 7 uur, ds. de Geus van De Bildt. NED. HERV. KERK. Aangenomen: naar Bussum (als hulppred.) H. T. Wolgen. cand. te Wildervank; naar Re- tranchement O. J. Staal, te Abbenbroek. GEREF. KERKEN. Aangenomen: naar Axel (als hulppred.) W. J. de Ruiter, cand. te Capelle a. d. IJssel. Beroepen: te Wagenborgen B. Timmer te Hijken. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: voor Aagtekerk-Oostkapelle W. C. Lamain te Rotterdam-Z. Ds. J. C. C. TRILLAARD. Morgen herdenkt ds. J. C. C. TriUaard, Ned. Herv. predikant te Zwijndrecht, den dag, waarop hij zich voor 25 jaar aan zijn tegenwoordige gemeente verbond. Ds. Tril- laard werd in 1872 geboren en in 1899 can- didaat in Drente, om zich 3 Maart 1900 aan zijn eerste gemeente te Scherpenisse te verbinden. Vandaar vertrok hij in 1909 naar Aalburg, om in 1912 te Hendrik Ido- Ambacht zijn intrede te doen. Reeds na een jaar vertrok hij naar Zwijndrecht, aan welke gemeente hij zich 16 Febr. 1913 ver bond. De jubilaris is praetor van den ring Zwijndrecht. Ds. H. H. BAUDET. Morgen herdenkt ds. H. H. Baudet, Ned. Herv. predikant te Benningbroek (N.-H.) den dag waarop hij voor 25 jaar zijn ambt aanvaardde. De jubilaris werd in 1888 geboren en in 1911 candidaat bij de Waalsche Commis sie, om 16 Febr. 1913 zijn ambt te aanvaar den bij de Ned. Herv. Gem. van Schier monnikoog. Ln 1916 vertrok hij naar Dok- kum, welke standplaats in 1920 met Arum verwisseld werd. In 1927 deed ds. Baudet zijn intrede te Klooster-Ter Apel, om zich 5 Juli 1936 aan zijn tegenwoordige ge meente te verbinden. Ds. Baudet behoudt zich met nadruk het recht voor om niet te jubileeren. PROF. DR. A. KLUYVER. f Gisteravond is te Groningen op 79-jari gen leeftijd overleden prof. dr. A. Kluyver, oud-hoogleeraar aan de Rijks-universiteit aldaar. VOOR WOENSDAG 16 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 en 415,5 M. VARA-Uit- zending. 10.00—10.20 voorm. VPRO, 6 30—7 (v! RVU 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram.muziek 9.30 „Onze Keuken", causerie 10.00 Mor genwijding 10.20 Voor Arbeiders in de Con- tinu-bedrijven 11.30 „Industrialisatie", cau serie 12.00 Gram.platen 12.30 VARA-Or- kest 1.301.45 Gram.muziek 2.00 Kniples 2.30 Voor de Vrouw 3.00 Voor de kinderen 5.30 The Hodlars 5.45 De Ramblers 6.15 The Hodlars 6.30 Psychologischen causerie 7.00 Koorzang 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof" 8.00 Herhaling SOS-Berichten 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia 8.16 „Die Tatarin", operette-selectie 8.45 Radlotooneei 9.30 Orgelspel 10.00 Berichten ANP 10.15 Fantasia en soliste, en de „Four Blue Stars" 11.00 Utrechtsch Stedelijk Orkest en solist (Gr.pl.) 11.5512.00 Gram.muziek Hilversum II, 301,5 M. NCRV-Uitzending 6.30—7.00 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek 8.30 Gram.platen 9.30 Gelukwenschen 9.45 Gram.muziek 10.30 Morgendienst 11.00 Gram.muziek 11.15 Ensemble van der Horst (Om 12.00 Berichten en 12.15 Gram.muziek I.30 Gram.platen 1.45 Orgelspel 2.45 Gra- mofoonmuziek 3.00 Christelijke Lectuur 3.30 Gram.muziek 4.00 Alt en piano 4.45 Felicitaties 5.00 Voor de jeugd 5.45 Gra- mofoonpl. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaan- varings-reglement 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Vestigingswet Kleinbedrijf 1937" 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Herha ling SOS-Berichten 8.15 NCRV-Orkest 9.00 „Mannenwerk en Vrouwentaak". causerie 9.30 Vervolg concert 10.00 Berichten ANP 10.05 Dampraatje 10.20 Gram.muziek 10.45 Gymnastiekpraatje 11.00—12.00 Gram. muziek. Hierna: Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.2011.50 Orgelspel 12.05 Orgelconcert 12.35 BBC-Northem- orkest 1.20 Gram.muziek 1.50—2.20 Dc Wessex Players 3.20 Harp en celesta 3.50 Gram.platen 4.20—5.10 Vesper 5.20: Gra- mofoonmuz. 5.40 Billy Cotton en zijn Band 6.20 Berichten 6.40 Voor de boeren 7.00 BBC-Harmonle-orkest 7.35 De Band Waggoners, orgel en solisten 8.20 Declamatie 8.35 BBC-Symphonie-orkest en soliste (Om 9.25 Berichten) 10.30 L. Bridgewater's kwin tet 11.10 Jack Jackson en zijn Band 11.50 12.20 Jazzmuziek (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 7.50, 9.15, 10.40 en II.20 Gram.muziek 12.20 Orkest v. de Garde Républicaine 1.50 Zang 2.05 Vervolg con cert 3.05 Pianovoordracht 3.20. 4.20 en 4,35 Zang 5.20 Bailly-Orkest 8.50 Vioolvoor dracht 9.05 Pianovoordracht 9.20 Geva rieerd programma 10.50: Gram.muziek. Keulen, 456 M. 5.50 Het Rheinlsche Lan- desorkest 7.50 Militair orkest 11.20 Be- drijfsorkest 12.35 Militair orkest 1.35 Amusements-sextet en solist 3.50 Omroep orkest en solisten 6.30 en 7.50 Gram.muziek 8.20 Chopin-programma 9.31 Proclamatie Prins Carnaval 9.55—11.20 Omroeporkest en Keulsch Pianoduo. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.- platen 12.50 Omroepsalonorkest en Gram. muziek 1.502.20 Gram.muziek 5.20 Om roepsalonorkest 5.40 Zang en piano 5.55 Omroepsalonorkest 6.05 Gram.platen 6.50, 7.23 en 8.20 dito 8.35 BBC-Symphonie-orkest 9.40 dito 10.30 Gram.muziek 10.50-11.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20: Omroepdansorkest 12.50 Gram.muziek 1.30 Omroepdansorkest 1.50 —2.20 en 5.20—5.50 Gram.muziek 6.35 Zang 6.50 en 7.35 Gram.platen 8.20 Omroepkoor en -orkest en solisten 10.3011.20 Het Gert- ler-kwartet en solisten. Deutschlandsender, 1571 M. 6.30 Ferdy Kauffmann's orkest en solisten 7.20 Omroep orkest en koor m.m.v. solisten 8.20 Radlo tooneei 9.20 Berichten 9.50 Cello en piano 10.05 Weerbericht - 10.20—11.20 Theo Heldfs orkest (Om 10.30 Sportreportage) GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 16 Februari, lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.50 diversen 10.40 Parys R. 12.05 Radio P.T.T. Nord of diversen 12.20 Parijs R. 13.20 Brussel (VI) 14.20 Radio P.T.T. Nord of div. 15.05 Parys R. 15.20 London Reg. 15.50 Keulen 17.20 Parijs R. 18.20 Keulen 19.20 Brussel (VI.) 19.50 Keulen 21.20 Boeda pest of dlv. 22.20 Brussel (VI.) 22.30 Keu len 23.20 diversen. 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) 9.20 diversen 10.35 London Reg. 11.20 Droit wich 11.50 London Reg. 12.35 Droitwich 14.05 London Reg. 15.20 Droitwich - 18.40 diversen 19.00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te kwart over zeven is d» „Ibis" van Schiphol naar Indië vertrokken Gezagvoerder is de heer Scholte. Het toe stel vervoert 488.552 K.G. vracht, 348.649 K.G. briefpost, 31.910 K.G. pakketpost. Tien passagiers maken de reis mee. 2. Thijs en Brom-oom waren rustig aan het praten; maar 't duurde niet erg lang dat zij zoo zaten! Want opeens ging Brom- oom staan en zei: „Ach hee ach hee daar komt een fietser aan! Wat raar je ziet hier anders niet veel fietsen in de buurt.. En ook Thijs IJs staat op en tuurt; de fietser trapt heel zwaar hij is waanschijnlijk moe, maar hij komit recht naar Thijsje's huisje toe. Soms klingelt hij hard met zijn bel en Brom-oom zegt: „Kom, komt, het lijikt de ijsoo-veniter wel!" 2-3*

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10