Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 10 Februari 1938 ViSSCHERIJ-BERICHTEN WEERBERICHT. AGENDA Vlugger met „Mijnhardtjes" VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 10 Februari. Tarbot 132—64 et.. Tong 124—84 ct.. Heilbot S4 ct. per kg.; Griet f.40—20; Groote schol f.16—13; Middel schol f.19—16; Zetschol f. 25.50 —20: Kleinschol f.21—9: Bot f. 11.50—8; Schar f. 16.506.50; Tongschar f.3228: Poontjes f. 10.509; Groote Schelvisch f.3319; Middel schelvisch f.2519; Kleinmiddel schelvisch f. 23.5017; Kleine schelvisch f. 19—10.50; Groote gul f. 10.50—8; Kleine gul f.11—7.50; Wijting f. 8.504.10 per 50 kg.; Kabeljauw f.46 —17 per 125 kg.; Vleet f. 2.65—1.60; Leng f. 2.80 1.15: Koolvisch f. 0.400.12 per stuk; Rog f.18 15 per koop. Aan den afslag 7 trawlersIJm. 50 met f1850 IJm. 130 met f.2930; IJm. 54 met f.2740; IJm. 1 met f.4100: IJm. 189 met f.2200; IJm. 161 met f.1740; SCH. 61 met f.1160; 1 kotter; FN. 341 met f.560: 4 loggers met versche visch: KW. 124 met f.680: KW. 36 met f.650; KW. 44 met f.760; KW. 130 met f.710. VERRASSENDE TREK VAN DE „EWALD" IJM. 48. (Van onzen correspondent). Vrijdag 28 Januari j.l. vertrok de ..Ewald" IJM 48 van IJmuiden om te gaan visschen in de Moray Firth. Het ging slecht met de visscherij; elke trek leverde slechts eenige manden, in het gunstig ste geval eenige tientallen manden visch op. Dat duurde zoo een week, maar Zondagavond zou opnieuw worden bewezen, dat er niet zoo heel veel verschil is tusschen loterij en vis scherij. We zullen het nog maar eens probeeren, dacht de schipper, je kimt het nooit weten. En toen er gehaald werd kwam tot groote verras sing der geheele bemanning de kuit boven drijven. Dat is altijd een teesen van een dikke vangst. En inderdaad, toen men den kuil langs- scheeps had bleek, dat men een buitengewonen trek had gemaakt. In vyven moest de kuil worden binnengehaald en telkenmale daalde een regen kabeljauwen, gullen en koolvisschen op het dek neer. De geheele buit bleek te bestaan uit 1100 kabeljauwen, 100 koolvisschen en 120 manden gullen, een hoeveelheid visch. waarvan de marktwaarde zeker f. 2500 bedroeg. En voor de bemanning had deze wonder baarlijke vischvangst nog een bijzondere be- teekenis, want zij leverde 45 manden lever en kuit op. d.w.z. 4 manden per hoofd, want de opbrengst van lever en kuit. "net. lever- en kuitgeld, is verval en wordt gelijkelijk onder de elf opvarenden verdeeld. Deze reis, die eerst een mislukking leek te zullen worden, leverde een besomming van 3950 op. En bovendien bijna f. 530 aan lever en kuitgeld. Een andere IJmuidensche trawler, die ook in de Moray Forth vischte ving in één nacht. 13 kabeljauwen. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur; 770. Hedenmiddag 2 uur: 758. HUNNENLAND SCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 776.3 te Biarritz. Laagste Stand 737.5 te Roest. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Krachtige tot matige Westelijke tot Noord westelijke wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Regen of hagelbuien wellicht met natte sneeuw. Kouder. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind hedenmorgen te 9.00 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Noord-Westen" BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. In den nacht voltrok zich een groote ver andering in de luchtdrukverdeeling, die het weertype sterk beïnvloedt. Terwijl de luchtdruk in het Oostzeegebied en Oost- en Centraal-Eu- ropa geleidelijk daalt, stijgt hij snel in het Noordwesten, waardoor het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan nog in beteekenis toe neemt en zich naar het Noorden uitbreidt. De continentale kern neemt daarentegen sterk al. Op de Noorsché Zee draalde de wind naar Noordwest en uit Noorden nadert een arctische koude-inval, die gure stormen, met hagelbuien en natte sneeuw zal brengen in onze omgeving en diep in het continent zal indringen. Zuidelijk van den 55sten breedtegraad is het weer oogen- bllkkelljk nog zacht en in Duitschland verdween de vorst. In de bovenlucht werd het steeds kou der en vochtiger. De bergstatlons in de Alpen melden sneeuwstormen en zeer lage tempera turen (S&ntls storm uit West met sneeuw en min tien graden Celsius, Jungfraujoch in de wolken met min dertien graden). In Zweden is de vorst nog niet toegenomen. Janmayen meldt storm uit Noordwest, met min zeven graden. Op de Westkust van Groenland is de wind matig uit Noordoost en de temperatuur min zeventien graden. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W. 9 gr. C., bewolkt. Londen: W.Z.W., 9 gr. C., bewolkt. Berlijn: Z.W., 2 gr. C., motregen Nice: Windstil, 6 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 3 1/2 gr. C. (38 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 5 1/2 gr. C. (42 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 11 u. 30 min.; nam. te 0 u. 15 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Donderdag: 5.31 n.m. tot 6.55 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 10 Febr. op: 12 u. 12; onder: 3 u. 55. AALSMEER. De knapenvereeniging „Timotheüs" hield haar jaarlijksche feestelijke samen komst in de groote zaal van het Chr. Wyk- gebouw „Irene". Samenspraken en voor drachten zijn door verschillende leden ten beste gegeven, waarvan veel genoten werd. Ds. IJ Alkema heeft bij aanvang gespro ken. terwijl de heer C. Ofman met dank sloot. De tijdens de zanguitvoering van ..Aalsmeers Chr. Mannenkoor" ln de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten bate van het wijkgebouw „Irene" heeft pl.m. f. 50. opgebracht. De „Wilhelmina-Vereeniging" te Aals- meer-Oost heeft ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin een bal georganiseerd in het veilingsge bouw ,31oemenlust". Velen waren opgeko men en er is gezellig feestgevierd, onder leiding van den hter Keuslnk. BENTHUIZEN. De slooping van de oude burgemeesters- woning. De uitslag van de inschrijving voor het sloopen van de oude burgemeesterswoning was als volgt: Ingekomen biljetten 12; J. Blijleven f. 10; M. Pos f. 30; Gebr. Schelünghout f. 35; L. Lengkeek te Zoetermeer f.51; Balster en Zn. te Leiden f.51; De Wit te Delft f.60; Strikwerda te 's-Gravenhage f 65; Gebr. Slooten te Waddingsveen f.70; Huurman te Zoetermeer f.75; Nic. van den Akker te Zoeterwoude f. 135; J. de Vink te Stolwijk f. 135.75; Gebr. van Zeumeren te Hazers- woude f. 185. Waar geen plaatsnaam is vermeld zijn hier woonachtig. De gunning is aan den hoogsten inschrijver toegewezen. HAARLEMMERMEER. Gecompliceerde auto-botsing te Hoofddorp. Des nachts omstreeks 1 uur reed op den primalren Kruisweg te Hoofddorp een per sonen-auto, die op de terugreis was naar Haarlem en waarin naast den bestuurder, den heer S„ een propagandiste van den Blindenbond zat en achterin een dame en heer c beiden blind) alsmede een geleide hond. Zij hadden in Uithoorn een lezing van het Blindeninstituut met filmvertoo- ning bijgewoond. Uit de richting Heem stede naderde een taxi, waarin waren geze ten een heer uit Hoofddorp en een dame uit IJmuiden, welke auto te veel naar links reed en bovendien zoodanige slingerende bewegingen maakte, dat een botsing onver mijdelijk was. Beide wagens vlogen ln volle vaart tegen elkaar op en wel met zooveel kracht, dat de taxi met een geweldigen slag over den kop sloeg en nagenoeg geheel werd vernield, terwijl ook de andere auto zwaar werd be schadigd. Het mag een wonder heeten dat alle Inzittenden van beide auto's er slechts met eenige lichte kwetsuren afkwamen. De hulp was Ingeroepen van dr. N. die gelukkig een gemakkelijke taak had. Kort na de botsing naderde uit de rich ting Heemstede met groote vaart een twee de personen-auto, waarvan de bestuurder, het groote gevaar op den weg ziende, er op het laatste oogenblik, door zeer krachtig te remmen, in slaagde zijn wagen vlak voor de op den weg liggenden onderstboven ge slagen auto tot stilstand te brengen. Hoewel het reeds diep in den nacht was. werd het gebeurde toch spoedig vernomen en was ook de politie weldra ter plaatse om een onderzoek In te stellen. De zwaar beschadigde auto's werden naar een garage gesleept a.s. te sluiten. Scholen gesloten in verband met mazelen. In Haarlemmermeer doen zich thans veel gevallen van mazelen voor. De bijzondere school aan den Aalsmeerderweg (Oost- zijdel was daardoor zoo ontvolkt? dal be sloten werd deze school van 921 Febr. Aan den aannemer C. D. Slooten te Vijfhuizen, Is gegund de bouw van een dubbel woonhuis annex winkel, voor re kening van den heer H. C. Kemp aldaar. HILLEGOM. Uitvaart van wijlen den heer A. W. Koppers. Onder groote belangstelling had de plechtige Uitvaart en begrafenis plaats van wijlen den heer A. W. Koppers. De St. Jo- sephkerk was bijna geheel bezet. De om floerste vaandels der Hanze en H. Familie stonden bij de Communiebank. Behalve de geestelijken waren aanwezig bestuursleden en leden van verschillende corporaties en vereenlglngen. De H. Mis Is opgedragen door Kapelaan Merks. dir. van de H. Fa milie en G. A. van de Hanze, die ook de absoute verrichtte. De heer van der List dankte namens de familie voor de laatste eer aan den overledene bewezen. KATWIJK AAN DEN RIJN. GOUDEN JUBILEUM A.-R. K1ES- VEREENIGING. Feestrede van mr. H. Bijleveld. Ter gelegenheid van het gouden jubileum van de A.-R. Klesvereeniging „Nederland en Ovanje" trad in de Geref. Kerk als feestredenaar op mr. H. Bijleveld van Am sterdam met het onderwerp: „Om te doen gedenken". De voorzitter der jubileerende vereeni- ging, de heer G. v. d. Perk, opende de bij eenkomst door te laten zingen Ps. 118 7 en 8, waarna hl) voorging ln gebed. Hierna las hij Ps. 138. Spr. wees er op, dat er over vloedig stof is om God te danken. Vervol gens werden welkom geheeten de burge meester, mr. W: J. Woldringh v. d. Hoop; de gemeente-secretaris, de heer D. C. O. Boekhoven; weth. C. A. Veltkamp; ds. Broekstra van Rijnsburg als afgevaardigde van den Kamerkleskringcentrale Lelden: de afgevaardigden van naburige kiesvereni gingen en de leden van de Prop. Club. Een bijzonder woord van welkom werd gericht tot den spreker, mr, H. Bijleveld. Is er reden, zoo vroeg spr. om bij het 50-jarlg bestaan van een locale klesver- eeniging. dit feit in een 1'eestvergadering te gedenken? Reeds van oudsher was het een bestel van God om een periode van 50 jaar het jubeljaar te vieren. Om stil te staan en te gedenken. Ook thans nog ls het goed dit te doen. Ons leven moet zijn een leven van aanhoudende dankbaarheid. Doch wij schieten daarin veel te kort. Nu geeft God een mijlpaal. We staan stil om den dag van het heden te zetten in het historisch verband van het verleden, om te blikken naar de toekomst, om te gedenken de goedertierenheid Gods. Als wij dankbaar gedenken, dat wij A.-R. zijn; als dat waarachtigheid bij ons is, dan is dat een levensrealiteit, die alles doortin telt en doorgloeit; het is het belijden van een 'beginsel, dat het geheele leven be- heerscht. De A.-R. erkent God als souverein. Naast het: „Daar staat geschreven" let hij op: Daar is geschied". A.-R. zijn, ts ln den dlepsten grond een zaak des geloofs. 'Spr. Het de consequenties daarvan zien. De A.-R. is geen mensch met een boekje ln een hoekje, maar een werbelljkhelds- mensch in den volsten en schoonsten zin des woords. Vervolgens gaf spr. een boelend over zicht van den strijd der A.-R. partij in den tlid toen de plaatselijke K V. te dezer plaatse werd opgericht. Toen on 1 Febr. 1888 de K.V. werd opge richt bestond de A.-R. Partij reeds 10 jaar. In die 10 jaar en in de 50 jaar die gevolgd zijn hebben de hoofdbeginselen van de parij geen verandering ondergaan. Wit le ven thans in een tijd van breken. Bij de S.D.A.P Vrijz. D;m en Lib. Staatspartij komen de hoofdpunten van het politiek program aan de orde voor her-orlëntee- ring. Ze staan bli de scherven. Prof. Jos. Jitta verklaart, dat ln de eerste art. van het A.-R. Program een kracht zit. De heer Kleerekooper erkent, dat er kracht uit gaat van het Calvinisme. Spr. ziet hierin een bevestiging van de waarheid Gods: „Ik zal U mijn heil doen zien". In korte trekken wees spr. op het werk van Groen v. Prinsterer, dr. Kuyper en Colljn. De bezielende rede werd onder groote aandacht beluisterd. Ds. Broekstra van Rijnsburg sprak na mens de Statencentrale. Kamerkleskring centrale en zustervereenigingen hartelijke crpl li IrnrPl'lCftll PTl Ds H Meijering bracht ln zijn slotwoord eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van die mannen, die 50 jaar geleden den moed hadden hier een kicsvereenlging op te rich ten. Ook aan hen, die de zaak hebben voortgezet. Het voortbestaan elschte van hen dikwijls zelfverloochening en opoffe ring. Dank werd gebracht aan den feest redenaar, en ook aan den burgemeester. Uw aanwezigheid, aldus spr., wordt op hoo gen prijs gesteld. De A.-R. burgers wen- schen te behooren tot de getrouwe en ge hoorzame onderdanen, die de overheid eeren. Nadat gezongen was Ps. 72 11, werd deze uitstekend geslaagde avond door ds. Meijering met dankgebed gesloten. LEIDSCHENDAM. Chauffeurs oppassen! Toen de chauffeur C. P. van de boter- Inrlchting firma Q. J. Waayer, Westvliet- weg alhier een oogenblik zijn auto aan de Bergschelaan te Rotterdam had geparkeerd, ontdekte hij bij zijn terugkomst, dat de voorband van den wagen met een scherp voorwerp was doorstoken. Bij aangifte bij de politie deelde deze mede, dat er talrijke slachtoffers waren, wier banden op dergelijke wijze waren be merkt. De bedoeling van de dader(s) ls om als de chauffeur bezig ls den wagen te reparee- ren, zich meester te maken van geld of van den Inhoud van den wagen. De firma V. uit Zoetermeer miste daar door een tasch met c.a. f. 100, een kaashan delaar uit het Overmaasche een met f. 400; zoo zijn er in Rotterdam vele dergelijke ge vallen. De RJC. Middemsbandsvereenigtag de Hanze had Ln het patronaatsgebouw een vrij goed bezochte feestavond georganiseerd O.a. waren aanwezig de pastoor en kape laans. afgevaardigden van verschillende R.K. organisaties en de oud-weth, van Veur. De R.K. tooneelvereenlging St. Bernardus uit den Haag voerde „BH Heemonkel", een tooneelspel op. terwijl de muziek verzorgd werd door de patronaatsjongens de Kolping Boys LISSE. VOORTZETTING DER FEESTEN. Uitslag aanbesteding. Woensdagmiddag werd een openbare aanbesteding gehouden ten Gemeentehuize voor de verbouwing der Gem. Arbeidsbeurs. De uitslag is als volgt: A. L. Beugelsdijk Lisse f.2285; J. Kasteleyn Llsse f.1647; Kruidhof en Horsman Llsse f.1686; P. Langeveld Llsse f.1890; A. MeeuwLssen Lisse f. 1950: W. Olyslager Sassenheim f.2240; D. Schaap Llsse f.1795. Gunning aangehouden. Burgemeester van Wijnbergen met verlof. De burgemeester dezer gemeente, dr. S. Baron van Wijnbergen, vertoeft met ver lof buitenslands. Kinderfeesten te Lisserbroek. Ook de kinderen, wonende aan den Lis- serdijk werden onthaald op een feestelij- ken middag ln de zaal van den heer Faas. Er was een poppenkast en er zijn goochel toeren vertoond. Een en ander werd af gewisseld met het zingen van oranjeliede- ren. De kinderen genoten veel en werden royaal getracteerd. Ook de traditioneel be schuiten met muisjes waren aanwezig. Zeer verheugd gingen allen huiswaarts. Jam mer dat wegens plaatsgebrek enkele kleine kinderen moesten worden teruggezonden. Het Oranjecomité mag met voldoening op de feesten terugzien. Aan de Fa. Daudey en Co., alhier werd opgedragen den bouw van een boerderij voor de wed. Zeestraten te Hillegom, welke boerderij onlangs afbrandde. Volgens den dagstaat der Gem. Ar beidsbemiddeling staan thans ingeschreven 501 werkzoekenden. Enorme belangstelling. De volksfeesten werden hier gisteren on der groote belangstelling voortgezet. In het H.B.G.-gebouw had Ringsteken op de fiets plaats voor personen van 14—18 j. Ie pr. J. v. d. Peet; 2e N. Rulgrok; Se J. Hoogervorst; 4e H. Philipse. Eveneens had in hetzelfde gebouw hard- loopen met hindemissen plaats. Ie pr. H. v. d. Putten; 2e J. Bchoone; 3e S. Mleloo; 4e M. Beider. In het gebouw „Hobato", werd een wed loop gehouden voor mannelijke personen van 14 j. en ouder. Er waren 170 deelne mers. Geloopen werd in 3 groepen. Ie gr.; Ie pr. K. de Jong; 2e C. Buurman; 3e K. v. d. Voort; 2e gr.: Ie pr. J. Kortekaas Oz.; 2e W. Goedemans; 3e J. Kortekaas Pz.; 3e gr.: Ie pr. Joh de Kuijser; 2e K. Goede mans; 3e J. Beyk. Iets nieuws was de voetbalwedloop, waarvoor enorme belangstelling bestond. Er werd deelgenomen door 2 groepen. De uitslag voor de le groep was: 1. K. de Jong; 2. J. M. Tulen; 3. P. v. d. Lans; 4. C. Meywaard; 5. J. Hassing; 6. F. van Rijn; 7. A. v. d. Lans; 8. J. Faas; 9. F. J. de Vries; 10. J. van Haaster. Er waren 240 deelnemers. De prijzen worden Zaterdagmiddag van 25 uur uit gereikt in het gebouw „Hobaho". De winnaars van de 2e groep (boven 30 j) zijn: 1. J. C. Beljk; 2. C. v. Haaster; 3. C. J. Slobbe; 4. L. C. Elfering; 5. H. v. d. Vlugt; 6. Chr. C. Boogert. Er waren ruim 2000 belangstellenden, welke enthousiast waren over dezen kamp NOORDWIJK. Belangrijke verbetering Huis ter Duinstraat. Naar wij vernemen stellen B. en W. den Raad voor een gedeelte van de Huls ter Duinstraat, n.l. van den Nieuwen Zeeweg tot aan villa „Duna" (dit is dus bijna tot den Ouden Zeewegl aan een belangrijke verbetering te onderwerpen. Het ligt ln de bedoeling om de trambanen ln het mid den van de straat te leggen en de geheele straatbreedte te bestraten. Aan belde zij den van de straat komt een trottoir. Voorts zal de oude tramremise, thans een weinig fraai gebouwtje, van de N. Z. H. T. M. worden aangekocht en afgebroken, terwijl ook nog enkele andere strookjes grond moeten worden aangekocht. De totale kosten van de voorgestelde verbetering (dus met Inbegrip van aan koop van een en ander) worden door B. en W. geraamd op f. 36.700. Een heele som, die echter deze mooie en dringend nood zakelijke verbetering wel waard ls. ZIJ zal de entrée van de badplaats ongetwijfeld ln belangrijke mate verhoogen! NOORDWIJK BINNEN. Feestavond voor „Ouden van Dagen". Het Jaarlljke terugkeerende feest voor de Ouden van Dagen, ls door de goede zorgen van het Comité tot een avond ge worden, waaraan de oudjes nog lang met genoegen zullen terugdenken. Mej. Alie de Groot heette allen hartelijk welkom na mens het Comité en herdacht de blijde gebeurtenis, die ook en vooral de harten van de oudjes in vuur heeft gezet. Ook herdacht zij het verschelden van Jan van Kan. die altijd zoo actief was, wanneer het er om ging, den ouden van dagen een feest te bereiden. Mej. De Groot dankte de medewerkers, t.w. het dubbel mannen- kwartet, onder leiding van den heer J. van den Bergh en den heer E. de Groot voor de moeite, die zij zich hebben wiUen ge troosten om dezen avond op te luisteren. Dr. J. P. Nlekerk sprak als voorzitter der O. V. te Noordwljk-Binnen, waarna met het zingen van eenige liederen door alle aanwezigen, het programma een aanvang nam. De heer H. C. van der Werf trad als conferencier op, hetgeen hem ten volle was toevertrouwd. Hij wees er op, dat de tekst der liederen van den heer Jac. de Groot was, wlen dus de eer toekomt. Dat was het „Welkomstlied" en een lied ga- maakt op alle comité-leden, waarin hulde werd gebracht voor hun onvermoeid en ijverig werken. Het dubbel kwartet zong onder groote aandacht het „Domine Salvum fac Regl- nam nostram", dat evenals de planosolo van den heer Van den Berghe, met groote aandacht werd aangehoord. Nadat door den heer A. v. Went „Reisje op bekende wijsjes was voorgedragen, droeg de heer Van Kampen „De begrafe nis van schoonmama" voor, waarom har telijk gelachen werd. Ook de operette „Als mijnheer van huis is", ging goed, terwijl de film. vervaardigd door den heer E. de Groot, die het gebeuren van de beide laat ste zomerrelsjes op het zilveren doek too- verde, natuurlijk een groot succes oogstte. De heer P. v. d. Hoest zong een liedje, waarin de scheldnamen van vele Noord- wijkers bezongen werden, hetgeen een ge weldig applaus oogstte. De avond werd aangevuld met zang en versnaperingen werden uitgereikt. Tevens werden een fraai kannetje, een beker en een gedenkplaat de premieultgave van het „Leidsch Dagblad" uitgedeeld. Mej. De Groot dankte de medewerkers en den heer Jac. de Groot, die verhinderd was aanwezig te zijn. NOORDWIJKERHOUT. De Kerkvoogdij en de Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. hebben een beroep gedaan op alle leden der Nêd. Herv. Gemeente om een bijdrage te schenken voor de reparatie van het kerkorgel, waarvoor f.300 benoo- digd ls. Een dergelijk verzoek gaat uit van het bestuur der Chr. Herv. School met den Bijbel om te komen tot restauratie aan vloer en plafonds der lokalen en tot aan schaffing van een groote serie leerboeken. In café „De Zwaan" gaf de tooneel- club van het St. Bavo-personeel een lief dadigheidsuitvoering ten bate van „Her wonnen Levenskracht" en ln hotel „Gou- wenberg" werd voor de eerste maal een uitvoering gegeven door de Noordwljker- houtsche Kruisvaarders voor ouders en ge- noodigden. Voor belde voorstellingen be stond veel belangstelling. Alhier wordt opgericht een vakgroep van R.K. Jonge Bollenkweekers. Een voor- loopig bestuur ls reeds samengesteld. Het doel van deze vakgroep ls geheel georiën teerd op de belangen der R.K. Jonge Bol lenkweekers. De maandcollecte ln de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht f. 63 voor de Kerk en f. 21 voor de Diaconie. Breestr. 35 a- Demonstratie Smyrna-knoop- werk. 2—6 en 7—9 uur nam. H. Morschweg 12: Bijbellezing P. de Bruyn 8 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest. ZangsolUte Ankle v. Wickevoort Crommelin. 8 uur nam. Noord wU k-Binnen (Ned. Prot. Bond)' Spr. L. Paul. 71/2 uur nam. Vrijdag. Breestraat 35 a: Demonstratie Smyrna-knoop- werk. 2—6 uur nam. Den Burcht: Spr. majoor C. v. d. Vecht over de Pyramido van Gizeh. 8 uur nam. O. Rijn 104: Verg. v. aandeelhouders N.V, Eerste Leidschc Hulpbank, 3 uur nam. Schouwburg: Abonnementevoorstelling „Naar 't U lijkt". 8 1/4 uur nam. K a t w i) k-a a n-Z e e (Casa Cara)Spr. ds. v. d. Minne. 7 1/2 uur nam. Oegstgeest (Irene): Ned. Chr. Vrouwen bond. Spr. ds. Wierlnga 8uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9l/tH uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3Ut uur 's middags precies. 'sVrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „De modelechtgenoot". Woensdag-, Donderdag- cn Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Meer dan secretaresse". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De raadselachtige Mr. Moto". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „De Jantjes". AjOx...ag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 5 t.m. VrNdag 11 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 99, Tel. 807 en J. Doedens. Wilhelmlnapark 8. Oegstgeest. Tel. 274 De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Ja dit is zeker, dat zij een gevatte koude en allerlei pijnen niet alleen vlugger, maar ook veel grondiger en meer blijvend ge nezen en verdrijven. Mijnhardtjes zijn geen ronde, maar hartvormige cachets en zijn verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Koker 12 st. 50 c. Proefverpakking 2 st. 10 c. 5887 (Ingez. Med.) OEGSTGEEST. Slotlezing over „Het Christelijk Geloof". In de Pauluskerk werd de laatste van de drie lezLngen gehouden over „Het Christe lijk Geloof". Ds. D. Tromp van Zandvoort had ditmaal tot onderwerp; „Geloof of goed leven". Na een Inleidend woord van mr. T oorenburg zei de ds. Tromp, dat wil ln een tijd leven waarin velen overhoop liggen met het geloof en daarmee afgedaan schijnen te hebben. In zijn eerste lezing noemde spr als sur rogaat van het geloof het stom berusten ln een noodlot. In zijn tweede lezing wees hij op een bepaalde levensbeschouwing, die ln de plaate trad van het christelijk geloof. Thans wil spr. wijzen op een derde surro gaat voor het geloof nl. de daad. de ge meenschappelijke daad van de menschheid, schouder aan schouder staand. De verlos sing der wereld ligt volgens hen ln de daad. De menschen. die deze beschouwing huldi gen, zijn meestal flinke, ernstige menschen. Hun leus is het geloof verdeelt, de daad vereenigt. Tegenover deze beschouwing dezer daadmenechen stelt zich het Chris telijk geloof. Het christelijk geloof mag echter niet blijven staan bij het wijzen op het faillisse ment van den daadmensch. Het Evangelie moet ons leeren welke houding wil hebben aan te nemen tegenover de menschen van het „goed-leven" Naar aanleiding van episoden uit Selma Lagerlöf. Gösja Berllng en uit den Bij-bel, zette spr. uiteen het contrast tusschen goed leven en geloof Uitvoerig wees spr. er op. dat men door geloof komt tot goed leven. Dan opent zich de rijkdom van Gods heerlijk Koninkrijk. Dan worden wij weer menschen van de daad. maar dan in geheiligden zin od de nieuwe aarde onder den nieuwen hemel. Die op den troon zit zal dan zeggen: ..zie. Ik maak alle dingen nieuw. Mij is gegeven alle macht ln hemel en op aarde". Spr. eindigde met dankgebed. RIJNSBURG. T°t tijdelijk hoofd van de Juliana- school alhier benoemd de heer E. Scholten, thans onderwijzer aan die school. De collecte voor de Zending in Egypte heeft in de Ncd. Herv, Kerk f. 26.97 opge bracht. SASSENHEIM. Bijeenkomst Staatk. Ger. Partij. Voor de Staatkundig Geref. partij sprak in het Vereenigingsgebouw ds. jhr. Hoeuff' van Velsen, Herv. pred. te Ter Aar De voorz., de heer C. W. Oudshootn opende, waarna ds. Hoeufft als uitgangs punt nam Hebreeën 1:2. Er is een Schepper, aldus spr,, die ook zijn volk gedenkt, land en volkl De ge schiedenis van ons land bewijst dit. Wille® van Oranje is ons geschonken, om ons u» te leiden uit het huls van Spanje. Even.a', in het persoonlijke leven, moet God n« hoogste zijn voor het land. H In de eeuw waarin naar Oods Woord wem geluisterd (de Gouden Eeuw) bleek God ons zegende.Ook leert de geschieden' dat als een volk Gods paden verlaat, o 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6