Onze Gedenkplaat Prinses Beatrix WEK DE GAL IN UW LEVER OP Rusland's rol in het conflict in het Verre Oosten Het Egalisatiefonds kan niet gemist worden LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Donderdag 10 Februari 1938 van de geboorte van Alles wordt gereed gemaakt voor oorlog JCUN/T EN UTTEKEN Het oefent een heilzame werking uit SPREEKCEL FINANCIEN FAILLISSEMENTEN (Van onzen Russischen correspondent). De onderhandelingen in Genève over de wijze, waarop de Europeesche landen China kunnen helpen, hebben opnieuw bewezen, welk een groote rol Rusland in den Ja- pansch-Chineeschen oorlog speelt. Reeds op 5 October 1936 kwamen de West-Euro- peesche landen, die nog in den Volkenbond vertegenwoordigd zijn, overeen, dat „elk land voor zichzelf de mogelijkheid van hulp aan China zou onderzoeken". Op aandrin gen van den Chineeschen gedelegeerde Wellington Koo. hebben Engeland, Frank rijk en Rusland in de dit jaar gehouden zitting een „gentleman's agreement" ge sloten, waarbij besloten werd „China de aanschaffing van oorlogsmateriaal uit het buitenland te vergemakkelijken". Bij de discussies over dit vraagstuk wees de Chi- neesche afgevaardigde er op, dat het be schikbaar stellen van credieten en het ge reedmaken voor de verzending van krijgs- materiaal niet genoeg was. Men moest er ook voor zorgen, dat. zendingen China in derdaad bereikten. Bij de behandeling van dit punt moesten de hierbij geïnteresseer de landen toegeven, dat Rusland in een veel gunstiger positie verkeerde dan Frank rijk of Engeland. Voor de levering van wa pens. welke in Frankrijk vervaardigd zijn, staat natuurlijk Fransch-Indo-China als doorvoerstation ter beschikking, maar, dat de Japanners de Fransche spoorlijn zouden vernielen, indien de wapentransporten langs dezen weg gaan, lijdt geen twijfel. Engeland beschikt over Hongkong, dat m de laatste 10 jaar danig versterkt is. Maar Japan zou er niet voor terugschrikken Hongkong te blokkeeren, Indien het een centrum zou worden van wapenimport ten behoeve van China. Daarom heeft men in Engeland overwogen, op korten termijn een transportweg van Burma naar Zuid- Cost-China aan te leggen. Zooals men ziet kunnen Engeland noch Frankrijk ook maar +ippen aan de mogelijkheden, waarover Rusland "beschikt, om China van wapens te voorzien. Deze omstandigheid alleen al motiveert de Intensieve activiteit der Cni- neesche onderhandelaars in Moskou. Over de namen der buitengewone Cni- neesche afgevaardigden, die zich thans in Moskou ophouden, neemt men de grootste stilzwijgendheid in acht. In ieder geval is 5un-Fo de zoon van Sun Yat Sen, op 17 Januari in Moskou aangekomen. Hij was vergezeld van een aantal Chineesche po litici, die in hun land een eerste rol spe len en wier namen eveneens strikt geheim zijn gehouden. Onder hen zou zich ook maarschalk Tsjang Hsoe Liang, die het vorige jaar een putsch tegen Tsjang Kaï Tsjek ondernam, maar daarbij gevangen genomen en een tijdlang achter slot en grendel gezet werd, bevinden. Naarmate de strijd van Japan tegen de troepen van Tsjang Kai Tsjek en de Nan- kingregeering teneinde loopt. gaan die Cliineesche provincies, die onder invloed van Rusland staan, meer en meer een ac tieve rol spelen. Nu de Nankmgregeering gevlucht is en de Japansche troepen zich ln Nanking en een aantal Chineesche pro vinciesteden gelegerd hebben, zijn die ge deelten van China, welkë aan Rusland grenzen, de eenige provincies, waar over een goed georganiseerd bestuur en gere gelde troepen beschikt wordt. Deze troe pen hebben zich tot nu toe op den ach tergrond gehouden, zijn volkomen intact en frisch. zoodat zij den afgematten Japan ners heel wat tegenstand kunnen bieden. Volgens een bericht van eind Januari zou den. via Siberië en Singkiang, 600 tanks en 200 gevechtsvliegtuigen aan Kansu ge leverd rijn. Zoowel in politiek als ln strategisch op zicht zal de oorlog in het Verre Oosten van karakter veranderen: inplaats van de Kwo- niin-tang die een moreele steun voor Tsjang Kai Tsjek's troepen was, zal van nu af de ideologie van Moskou den tegen stand tegen de Japansche veroverings plannen steunen, en in plaats van een op rukken naar het Zuiden, langs de kust, v/aar het landleger actief door de vloot ge steund kan worden, zal de strijd verlegd worden naar het binnenland, in de nabij heid van de Russische grens, waarbij Ja pan er dan rekening mede moet houden, dat in deze streken, behalve geregelde troe pen, ook een zeer gevaarlijke guerilla-krijg op touw gezet zal worden. Nu de Russische regeering van den Hoog- sten Raad de volmacht voor de proefmo- bilisatie heeft verkregen, wordt in het Verre Oosten rusteloos aan de uitrusting van het leger gearbeid. Tusschen de voor naamste vestingen Wladiwostok, Nicola- jew'sk en Petropawlowsk worden groote ge deelten van de kust versterkt en vliegha- vens met duikbootsteunpunten aangelegd. In Wladiwostok liggen meer dan 100 duik- booten gereed voor onmiddellijk gebruik en dagelijks komen er treinen aan met ge demonteerde duikbooten. die op de werven in elkaar gezet worden. Volgens het Ja pansche blad „Asahi" heeft Rusland in de laatste maand zijn strijdkrachten ver hoogd met drie infanterie-, twee artille rie- één cavallerie-divisic. één divisie ge nie-troepen en 1500 gevechtsvliegtuigen en bommenwerpers. De Russen hebben strenge maatregelen genomen om te voorkomen, dat berichten over de Russische activiteit gepubliceerd worden. Als een buitenlandsch schip een Russische haven in het Verre Oosten bin nenloopt, worden de radio-apparaten di rect verzegeld. De bemanning mag alleen de aarüegkaöe betreden, terwijl het streng verboden is zich landwaarts te begeven. Op overtredingen staat de doodstraf' De correspondent van de in Hongkong ver- grens, drongen een halven kilometer in het vreemde land door en staken een pe- troleumbron in brand, waarna zij onge deerd over de grens ontkwamen. Ditmaal staken de Russen nog maar een petroleum- bron aan, een volgenden keer zullen zij een vlam ontsteken, die een onbereken- baren omvang zal aannemen. Amerika houdt zich nog op den achter grond, hoewel algemeen bekend is, dat dit land zeer geïnteresseerd is bij een be ëindiging van het Japansch-Chineesche conflict "en dat de belangen van de Ver- eenigde Staten in geen enkel opzicht met die van Japan parallel loopen. Amerika heeft echter niet deelgenomen aan de on derhandelingen in Genève, terwijl er ook niets bekend is van contact met Rusland. Engeland en Frankrijk voelen het als een rem voor hun bereidwilligheid om China te helpen, dat Amerika zich hierover in het geheel niet geuit heeft. Slechts in één richting heeft Amerika zijn toekomstige houding verraden: door de versterking van de Aleoeten, waarbij men enkele koraalrif fen heel handig benut heeft. Het schep pen van een Amerikaansch vlootsteun- punt op de Aleoeten duidt op een samen werking met Rusland, waarbij uit het Noor den een zeer gevaarlijke aanval op Japan ondernomen kan worden. Het is dan ook geen toeval, maar het resultaat van een op alles voorbereid krijgsplan, dat de Rus sen van PetroDawlowsk op Kamtsjatka een eerste klas oorlogshaven hebben gemaakt. Deze aanval uit het Noorden zou Japan dwingen zijn zeemacht te hergroepeeren en een aanzienlijk deel van de vloot in het Zuiden, waar de operaties van het land leger gesteund worden, naar het Noorden te zenden. Rusland heeft ook blnnenlandsche maat regelen getroffen ter versterking van de buitenlandsche politiek in geval van oor log. Het Parlement heeft een comité van 21 mannen gekozen, dat in de toekomst de buitenlandsche politiek zal bepalen. Lit- winof is daardoor tot een marionet gede gradeerd. Hij heeft alleen maar uit te voe ren wat het comité hem opdraagt. De president van dit comité is Sjdanow, de stadhouder van Leningrad. Vice- president is Bulganin. voorzitter van den Moskou- schen Raad. Toen het Parlement na deze gewichtige besluiten verdaagd werd. speelde zich de volgende karakteristieke scène af: 300 ver tegenwoordigers van leger, luchtvloot en marine trokken, met vliegende vaandels en slaande trom. de zaal binnen, waar ver gaderd werd. Alle afgevaardigden verhie ven zich als één man en donderende hoera's weerklonken. Een vertegenwoordiger van het leger hield een vaderlandslievende rede. gaf Stalin en Worosjilof de verze kering van de onwankelbare trouw van het leger en zeide: „Op bevel van Stalin zal het leger zich als één man in den strijd' begeven om den fascistischen aanvaller zöó'n verpletterende nederlaag toe te bren gen als in de geschiedenis nog nimmer is voorgekomen." K. TIANDER (Nadruk verboden) VASTE BESPELER VAN DEN KON. SCHOUWBURG IN DEN HAAG. B. en W. van Den Haag hebben den raad thans een voordracht doen toekomen om met den heer Dirk Verbeek, oprichter van „Het Residentie Tooneel", een overeen komst aan te gaan als vasten bespeler van den Koninklijken Schouwburg. Bij de met den heer Verbeek c.s. gevoerde besprekingen is uitgegaan van het stand punt, dat het gemeentelijk subsidie wordt gehandhaafd op f. 37.500 per jaar benevens f. 4500 voor het geven van drie voorstellin gen met bijzondere kunstwaarde, en dat de bepalingen van het tegenwoordige contract met de N V. Rotterdamsch-Hofstadtooneel en het daarbij behoorende „cahier des charges'1 in hoofdzaak ook voor den nieu wen vasten bespeler zullen gelden. In verband met vroeger gerezen moeilijk heden is het evenwel wenschelijk gebleken enkele nieuwe bepalingen in het contract op te nemen. Deze bepalingen zijn o.a.: De vaste bespeler is verplicht deel te ne men aan een door de gemeente ln te stel len couponverkoop of abonnementen systeem en het is hem niet geoorloofd zon der toestemming van de commissie van be heer voor eigen rekening coupons of abon nementen uit te geven. Het is den vasten bespeler niet geoorloofd te 's-Gravenhage elders dan in den Koninklijken Schouwburg voorstellingen te geven: in bijzondere gevallen kan de com missie van beheer van dit Verbod onthef- fing verleenen. Het verbod van de schouwburgcommissie tot het opvoeren van een stuk (art. 4 van het contract) moet gegrond zijn op de over weging. dat het stuk niet voldoet aan rede lijke eischen van peil en kunstgehalte. Het ligt voorts in de bedoeling de over eenkomst aan te gaan voor een tijdvak van drie jaren met ingang van 1 September 1938. Het aantal verplichte speelbeurten zal gedurende de maanden September tot en met Mei op vier per week worden gehand haafd. Tevens is met Amsterdam een regeling getroffen betreffende uitwisseling van één avond per week voor de vaste bespelers. DE FILM .MARIE WALEWSKA". Aan Charles Boyer is voor zijn creatie van Napoleon in de Metro Goldwyn Mayer film „Marie Walewska" waarover wij in onze vorige filmrubriek schreven de jaarlijksche prijs als de beste filmrol van 1937 door de Amerikaansche Academy of Motion Pictures toegekend. Greta Garbo en Janet Gaynor werden op gelijke wijze onderscheiden. TIJDSCHRIFTEN. „Historia". In het Februari-nummer van „Historia" wor den de volgende artikelen gepubliceerd: Prin sen en Prinsessen uit het Huis van Oranje te 's Gravenhage geboren; Blijde dagen te Brus sel in Februari 1817; Hoe Blijde Gebeurtenissen vroeger werden aangekondigd en bekend ge maakt; De betrekkingen van het huis Nassau- Weilburg tot het huis Nassau-Dillenburg- Oranje; Het karakter en de persoon van Z.H. Prins Willem V. laatste erfstadhouder der Vereenigde Nederlanden. NIEUWE UITGAVEN. „De vlag in top". V&n dc N.V. Handelsdrukkerij Holdert en Co. te Amsterdam ontvingen wij ..De vlag in top", een fraai uitgevoerd album bij de geboorte van Prinses Beatrix. Rede van minister De Wilde in de Eerste Kamer. (Van onzen parlementairen medewerker). Over Financiën hebben nog eenige spre kers het woord gevoerd. Verschillende der onderwerpen, waarover wij gisteren reeds het een en ander hebben gezegd, kwamen ook thans ter sprake. Nieuwe gezichtspunten werden daarbij niet geopend. Wij stippen aan. dat de heer van der Bergh evenals den vorigen dag mr. van Lanschot de critiek door den heer Pollema op de werking van het Egalisatie fonds geoefend, uitdrukkelijk afwees. Wel was ook de heer van den Bergh niet zonder bezorgdheid geweest voor de enorme goud voorraden bij de Nederlandsche Bank. maar de president, mr Trip. had de bezwaren weerlegd: de heer van den Bergh was dan ook van oordeel, dat men ter wille van de stabiliteit van den gulden den tegenwoor- digen toestand had te aanvaarden. In vrij wel gelijken zin hebben de heeren Ter Haar en de Savomin Lohman gesproken, en ook zii achtten de politiek der regeering door de voorzichtigheid geboden. Wij laten nu de andere punten maar rusten, om een overzicht te geven van de rede van den Minister van Financiën. Deze heeft opnieuw zonder omwegen toe. gestemd, dat onze belastingen te hoog zijn en dat ons belastingstelsel in het algemeen herziening en verbetering behoeft, te meer, waar de fouten in het stelsel door het op- centen-stelsel nog zijn geaccentueerd. Maar even openhartig kwam hij er voor uit. dat, waar in gewone omstandigheden zulk een herziening al moeilijk is. zij in de huidige situatie vrijwel onmogelijk wordt. Keniner. kend was 's Ministers uitlating inzake de schijnende courant „China Mail" heeft den voorgenomen belasting op de besloten ven- indruk, dat Oost-Siberië gemobiliseerd is. nootschappen. Daartegen zei hij is Hoe onvermijdelijk de oorlog tusschen reeds zulk een storm opgestoken, dat het de Rusland en Japan geacht wordt, bewijst de vraa0" i$ of die belasting er wel zal komen, volgende typeerende geschiedenis: op 21 Overigens stelde de Minister in het licht. Januari overschreden 4 Russische officie- <jat de omstandigheden voor het Rijk niet ren en twee soldaten de Mandsjoerijsche minder moeilijk zijn dan voor de gemeen ten en dat deze laatste, wat den indirecten belasting-druk betreft, vaak nog zwaarder zondigen (gemeente-bedrijven!) dan het Rijk. In dit verband heeft de Minister er op gewezen, met name tegenover hen die voor de belangen der groote gezinnen hadden gepleit, dat reeds thans in ons belasting stelsel met die belangen rekening wordt gehouden in den vorm van belasting-aftrek. Ook op ander gebied (onderwijs) genieten zii faciliteiten. Waarmee de Minister niet te kennen wilde -geven dat er genoeg voor de groote gezinnen wordt gedaan, maar hij wenschte in het licht te stellen-, dat er wel iets geschiedt. De Minister heeft, hetgeen wel verwacht kon worden, te kennen gegeven, dat het niet mogelijk is. over te gaan tot afschaf fing van de grondbelasting op het onge bouwd. Wel verklaarde hij zich bereid na te gaan. of. wat den bezitters van landgoe deren betreft, de vermogens op andere wijze getaxeerd kunnen worden, teneinde hun eenigszins tegemoet te komenWant de zeer zware lasten op die landgoederen wor den niet allereerst veroorzaakt door de pereoneele belasting, maar door de ver mogens. en verdedigingsbelasting De Mi nister merkte in dit verband echter op, dat men moeilijk een millionnair kan gaan steunen. Inzake de vennootschappen is zoo deelde de Minister mede een winst belasting in vergevorderden staat van voor bereiding Op het gebied der naamlooze vennootschappen heeft, zoo verklaarde de Minister, veel wettelijik-geoorloofde belas ting-ontduiking plaats, maar er is nu een ontwerp gereed, om daaraan een einde te maken Wat de (stop-gezette) stortingen in verschillende fondsen betreft zei de Minister, dat de kwestie eer ernstig is. omdat, als er geen maatregelen worden genomen, die fondsen op den duur niet meer aan hun verplichtingen kunnen voldoen. Na'uur lijk heeft de Minister de critiek op het Egalisatie-fonds afgewezen. Het karakter van het Fonds is nu eenmaal zoo, dat het in zijn functie geheim moet blijven. Het werkt als hot ware achter gordijnen en dit kan niet anders. Maar er is een voortdurend Deze blijvende Herinnering aan de Blijde Gebeurtenis, getee- kend door Piet van der Hem, wordt terecht door ieder die haar ziet, bewonderd. Stel den aankoop niet langer uit! De voorraad is beperkt. Door langer te wachten, loopt ge de kans, dat wij U moeten teleur stellen. De prijs bedraagt slechts 10 cents per exemplaar; ingelijst i. 0.95 per exemplaar. Deze ingelijste platen zijn te bezichtigen op het publicatie-bord voor onze Bureaux en in de etalages van de firma's Bern. de Koning, Haarlemmerstraat; Peltenburg, Breestraat en Elshof, Kempenaerstraat 39, Oegstgeest. Behalve aan onze Bureaux zijn de ingelijste zoowel als de losse platen te bezichtigen en te verkrijgen bij de volgende adressen in de omgeving: M. L. de Witt, Boekhandel, Langstraat 92, Wassenaar. H. L. van Zijl, Boekhandel, Vliet N.Z. 52, Rijnsburg. Boekhandel „De Volharding", Voorstraat 18, Katwijk a. Zee. M. C. van der Lee, Boekhandel Voorstraat 13a, Katwijk a. Z. A. van den Berg, Boekhandel, Katwijk aan den Rijn. M. G. Emeis, Boekhandel, Schoolstr. 16, Voorschoten. I. C. Ruys, Boekhandel, O. Zeeweg 2a, Noordw. a. Z. Kantoorhouder Woubrugge. H. Buyze, Boekh. „Flora", van Limb. Stirumstr. 3, Noordw-B. J. W. de Gruyter, Boekhandel, Hoofdstr. 181, Sassenhelm. Boekhandel „De Volharding", Kapelstraat 10, L'isse. J. G. Kat, Boekhandel, Hillegom. Kemp's Boekhandel, Raadhuisstraat 236, Alfen aan den Rijn. Jongejan's Boekhandel, Boskoop. D. Versloot Czn., Boekhandel, Pr. Hendr.str. 13, Bodegraven DE KAISERSTRAAT. Een lezer dringt aan op verbetering van de Kaiserstraat; a. door het aanleggen van trot toirs zooals op het Levendaal en de Pieters kerkgracht; b. door het vernieuwen der zeer slechte bestrating; c. door het plaatsen van een beplanting als op het Rapenburg en d. door het bouwen van een niemjp urinoir nabij de Singelbrug achter de plaats, waar thans het oude staat. en U zult 's morgens „kiplekker*- uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrUe toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Elacht Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. 2412 angez. Med.) contact tusschen de regccring en den president van de Nederlandsche Bank. Zoolang de gulden zweeft kan het fonds niet worden gemist, omdat dc regecring in staat moet zijn den koers van den gulden te beïnvloeden. De Minister verklaarde niet uitvoerig op de ciritiek van den heer Pollema te kunnen ingaan; het belang der zaak verbood dit. Op het oogenblik echter moet weerstand worden geboden aan tijdelijke invloeden, die trachten den gulden te doen stijgen. De Minister verklaarde uitdrukkelijk, dat het fonds buitengewoon heilzaam werkt, al merkt de buitenwereld het vaak niet en dat tot dusver het doel. waarmede het werd ingesteld, volledig is bereikt. De millioenen aldus de Minister vluchten thans, voor alle zekerheid, uit het buitenland naar hier en veie vroeger gevluchte Nederland sche kapitalen komen terug; allerwege is er groot vertrouwen in de Nederlandsche Bank. In deze omstandigheden moet het fonds werken, om den gulden op het goede peil te houden, maar men bedenke, dat het ook moet werken, als de eb weer intreedt en vele kapitalen wegvloeien. De Minister stelde in het licht, dat heel de werking van het fonds ook geschiedt ten bate van ons bedrijfsleven, onzen handel, onzen landbouw en onze scheepvaart. Volg den we den raad van den heer Pollema zei de Minister en gingen we royaler huishouden, dan zou het goud dadelijk weer verdwijnen, want het is gekomen uit het vertrouwen in ons solide beheer. De regee ring zal in dezelfde richting blijiven voort gaan en de Minister herhaalde de woorden dezer dagen door mr. Trip, den Bank- president gesproken, dat Nederland zich het vertrou/wen der wereld waardig zal blijven toonen. De met groote overtuiging uitgesproken rede van den Minister maakte veel indruk. Heden voortzetting. MEELFABRIEKEN DER NEDERLANDSCHE BAKKERIJEN. Jaarverslag 1937. De „Meelfabrieken der Nederlandsche Bal kerij" te Rotterdam boekte in 1937 een netto winst van f. 754.344 (v.j. f. 647.397» ondanb afschrijvingen ad f. 550.355 (v.j. f. 440.687" Voorgesteld wordt 8% (v.j. 6%) dividend uit te keeren en aan aandeelhouders een omzet premie uit te keeren van 12«/2 (v.j. 10) ct. per 100 Kg. afgenomen bloem en meel. In het jaarverslag deelt de directie mede. dat 1937 gunstig afsteekt bij zfjn onmiddel lijken voorganger. Zij schrijft dit toe aan den aanzienlijk grooteren omzet. De fabrieken te Rotterdam konden het ge- heele jaar volop doorwerken, terwijl de ia brieken te Middelburg en 's Hertogenboscb slechts korten tijd behoefden stil te staan. Van de zijde der regeering werd alle mede werking ondervonden om den export mogelijk temaken. De omzet in het binnenland ondervond ook dit jaar den druk van den toegenomen invoer uit het buitenland sedert het tot stand komen van het handelsverdrag met de Ver. Staten. Hoewel alle moeilijkheden voor de maal industrie geenszins tot het verleden behooren, integendeel voortdurende waakzaamheid ge boden blijft, en ook in de naaste toekomst een conservatieve dividendpolitiek noodzakelijk kan dit jaar toch een hoogere uitkeering wor den voorgesteld, temeer daar ook de lOTr der overwinst, die aan het reservefonds moet vror den toegevoegd, thans ter beschikking van aandeelhouders komt. Nu de toestand in de bakkerij iets beter wordt, althans niet verder achteruitgaat en Mij wat kwaliteit en prijzen betreft onder gelijke omstandigheden, aan elke concurrentie, zoowel hier te lande als in het buitenland, ge makkelijk het hoofd kan bieden, bestaat er geen reden om de toekomst met bezorgdheid tege moet te gaan. JAARVERSLAG ALFENSCHE BANK. (Dividend even als v. j. 8 Aan het Jaarverslag van de Alfensche Bank N.V.. ontleenen wij het volgende; Een opleving in 1937. In de vergadering van 21 September van het verslagjaar besloten werd tot uitgifte van de 4e serie ad f. 100.000.van het maatschap pelfjk kapitaal. De aandeelen werden uitslui tend aan aandeelhouders a pari aangeboden, evenredigheid van hun bezit. Alle aandeelhou ders maakten van hun recht van voorkeur ge bruik. De storting heeft op 3 Januari van fli» jaar plaats gehad. Door de vergrooting van nes kapitaal is er een meer juiste verhouding 8*" komen tusschen het kapitaal en de uitstaande credieten. De vooruitzichten voor het thans be gonnen jaar zijn minder hoopvol dan een jaar geleden. Het wordt- steeds moeilijker een rustige be legging te vinden voor vrij komende middelen- De netto winst bedraagt f. 54.002.40. Voorge steld wordt f. 5000.te voegen bij de resf„ tegen debiteuren, f. 2058.64 aan het onderste" ningsfonds voor het personeel toe te voegen, ei het resteerende bedrag te verdeelen zooals in q statuten is aangegeven. Hoewel een hooger ai». dend beschikbaar zou zijn, wordt voorgeste 8% dividend uit te keeren en het meerdere onverdeeld naar nieuwe rekening over te Dr* gen. zijnde een bedrag van f. 1186.85 1/2- afgeloopen jaar is de heer L. Spreij commissaris herbenoemd; thans is aan de dc van aftreden en herkiesbaar de heer F. u Gerlings. Uitgesproken: W. H. Ruffelse, automobiel- en motorbanc^,; handelaar. Leiden, Utrechtsche Veer 1- p jhr. mr. C. J. van der Wijck; cur.: mr. van der Tas, Leiden. P. J. Voskuyl. schoenmaker, Aalsmeer Machineweg 91. R.-c.: mr. E. W. J. Top» mr. J. H. van Wijk.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 12