Uit de Omstreken Donderdag 3 Februari 1938 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad VISSCHERIJ-BERICHTEN F AILLISSEMENTENs Kou - griep - pijn. WEERBERICHT. AGENDA f VISCHPRIJZL'N. IJMUIDEN, 3 Februari. Tarbot 124—110 ct.; Tong 116—92 ct.: Heilbot 11066 ct.; Groote schol f. 22.50—20.50; Zetschol f.30—27.50; Kleinschol f.2614; Bot f. 17—12.50; Schar f.1611.50; Poontjes f.1110; Groote schelvisch f.31; Middel schelvisch f.31; Klein- middel schelvisch f. 27.50—22; Kleine schelvisch f. 20—14.50; Groote gul f. 16—15; KI. gul f. 158; Wijting f. 13.506.60 per 50 kg.; Kabeljauw f.76—36 per 125 kg.; Vleet f.3.30; Leng f2.60— 1.85; Kool visch f. 1.100.20 per stuk. Prijzen van visch uit de Witte Zee; Jumbo's f8.207.80; Groote schelvisch f. 11.5010.50; Middel schelvisch f. 12.50—11.50: Klelnmiddel schelvisch f.1312; Kleine schelvisch f. 12.50 12: Groote gullen f. 7.50—6.20; Kleine gullen f.6.706.10 alles per 50 kg.; Kabeljauw f.1915 per 125 kg.; Heilbot f.8856 ct. per kg. Aan den afslag 5 trawlers: IJm. 4 met f. 1890; IJm. 12 met f.2550 (gedeeltelijke lading; totale besomming f.11390); IJm. 97 met f.1630: IJm. 177 met f.1320; IJm. 82 met f.4590; 3 loggers: KW. 51 met f.980; KW. 39 met f.1290; SCH. 15 met f. 1060. DE „JAVA" WORDT NAAR VLAARDINGEN GESLEEPT. De Katwijksche motorlogger ..Java" KW 159, die met ernstige schade te Esbjerg werd bin nengesleept zal voor afdoende reparatie door de sleepboot „Stentor" naar de werf van de firma A. de Jong te Vlaardingen worden ge sleept. - t-B Uitgesproken: iu< C. van der Veer. schoenmaker te Leiden, Oosterstr. 2. R.C mr. A. B. Bommezljn, cur. mr. L. Weijl, Leiden. Onder alle goede middelen die er bestaan om kou, griep en pijnen te verdrijven, blijken toch de „Mijn'hardtjes" het best te voldoen, daar zij niet alleen véél gunstiger maar ook véél sneller werken. „Mijnharctjes" zijn geen ronde, maar hart vormige cachets en zijn verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. 12 stufks 50 ct. Proefdoosje 2 stuks 10 ct. 5535 (Ingez. Med.) Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur; 772. BINNEXLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 776.1 te Biarritz. Laagste Stand 733.9 te Ingö. Verwachting tot den avond van 4 Februari; Meest matige Westelijke tot Zuidwestelijke wind. Zwaar bewolkt of betrokken, met tijde lijke opklaring. Aanvankelijk weinig of geen, later toenemende kans op regen. Iets zachter overdag. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind hedenmorgen aan alle posten: Attentiesein neer. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol.; Instituut te De Bilt. De depressie, welke gistermorgen nog voor 'de Noorsche kust lag. trok naar het Noordoosten af. De depressie, welke gisteren in het N.QQlfb westen verscheen, kwam slechts weinig naderbij en ligt ook thans nog ten Westen van IJsland. Wel breidde haar invloed zich naar het Zuiden uit, zoodat het gebied van hoogen luchtdruk ln het Westen aangetast werd, doch dit gebied breidde zich naar het Noorden en Oosten uit. De luchtdrukverschillen namen over het algemeen wel af. doch de wind bleef in het geheele waar nemingsgebied toch nog matig tot krachtig uit Westelijke richtingen. De bewolking is over het algemeen zwaar, ln het Westen van Dultschland en het Oosten van ons land lag hedenmorgen nog een regengebied, dat Oostwaarts trekt. Ook in Zuid-Frankrijk valt, onder invloed van de Middellandsche Zee-depressie, nog regen. Overigens is de neerslag in het geheele waar nemingsgebied van weinig beteekenis. De vorst nam plaatselijk in Scandinavië door nachtelijke uitstraling weer tot streng toe. Ook in Oost- Europa daalde de temperatuur tot onder het vriespunt. Met uitzondering van IJsland, waar het ook vriest, is de temperatuur in het geheele waarnemingsgebied nog aanzienlijk boven nor maal, in ons land gemiddeld ruim vier graden. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs; Z.W., 7 gr. C., buitjes. Londen: W., 7 gr. C., opklarend. Berlijn; W.. 4 gr. C.. betrokken. Nice: Windst., 6 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (40l/2 gr. F.). 12 uur 's middags: 7 gr. C. (.44 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 4.55 uur; nam. te 17.03 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Donderdag van 5.19 uur n.m. tot 7.08 uur v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 3 Februari: op 8.16 uur; onder 20.39 uur. HAARLEMMERMEER. Geslaagde Zanguitvoering. Gisteravond gaf de Chr. Zangver. „Looft acn Heer" en het kinderkoor „De Stem der Jeugd" te Nieuw-Vennep een goedgeslaag de uitvoering in de zaal van den heer J. de Groot, onder leiding van den directeur, den heer J. Th. Westerdaal. Nadat de eere voorzitter. ds. de Vries, de bijeenkomst had geopend, werd het programma afgewerkt Er werd mooi gezongen en daarmede het bewijs geleverd, dat belde koren weder goe de vorderingen hadden gemaakt Het was dan cok een mooie avond, waarop met vol doening kan worden teruggezien. Het bestuur van de Oranjevereenlging ..Badhoevedorp en omstreken", besloot de feestelijkheden over twee dagen te ver- deelen en wel op den len Woensdag en Donderdag na den nationalen feestdag. Gisteravond had in het feestgebouw aan den Sloterweg de eerste feestelijke bijeen komst plaats, met medewerking van de Muziekver. „Eensgezindheid", de tooneel- vereen. „D. V. V.", de harmonica-virtuozen Pietersen en Burger, terwijl tevens de uit reiking van prijzen plaats had aan de win naars der prijsvraag. De avond werd af gewisseld met de opvoering van een too- ncelstukje „Opoe wordt modern". Tot slot werd een gezellig bal gegeven. Gisteravond werd in de Chr. Gref. kerk te Nieuw Vennep in verband met de blijde gebeurtenis een bijeenkomst gehou den, waarin ds. o. du Marchie van Voort- huijzen uit Urk een rede hield. Door den Ring van Chr. Zangvereni gingen in Haarlemmermeer e. o. werd gis teravond in de Geref. kerk te Nieuw-Ven nep in verband met de blijde gebeurte nis in het Prinselijk Gezin een Oranje- Rlng-Avond gehouden. Het kerkgebouw was flink bezet. Na opening door den voor zitter en een toepasselijk woord, werd bet programma verdienstelijk afgewerkt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Verplegingsfonds. De vereeniging „Het Verplegingsfonds" hield haar jaarveraderin® in de zaal achter de Geref. Kerk. De voorzitter, de heer B. v. d. Jagt, opende, waarna de secretaris, de heer A. Wassenaar, de notulen en het jaarverslag las. Beide werden onder dank goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging eem gunstig jaar achter zich heeft. Het ledental bedraagt 582, waarvan 353 betalende en 229 niet-beta- tende leden. In 1937 werden 11 leden ter verpleging in een ziekenhuis opgenomen. Het aantal verpleegdagen bedroeg 190, tegen 240 in 1936. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer Jac. Vliegenthart, bleek, dat de inkomsten bedroegen f. 1108,26 (v.j. f. 1076,36); de uitgaven f. 819,08 (v.j. 969,99), zoodat het batig saldo f. 289,18 (v.j. f .106,37) bedroeg. De bezittingen der vereeniging zijn daardoor gestegen tot f. 2003,75. De inkomsten van het operatiefonds be liepen f. 248,03; de uitgaven f. 98,11, zoo dat ook hier een batig saldo is van f. 149,92. Namens den Raad van Toezicht, be staande uit de heeren P. Slingerland, G. v. d. Perk en Abr. van Beelen, werd rapport uitgebracht omtrent het nazien der boe ken. Alles werd ln de beste orde bevonden, zoodat den penningmeester onder dank décharge werd verleend. Vervolgens werd het aantal ligdagen wederom vastgesteld op 60 en de contri butie op 6 cent per week en per lid. De contributie voor het Operatiefonds werd gesteld op 1 cent per lid en per week. De uitkeerlng per operatie op f. 65. De aftredende bestuursleden, de heeren B. v. d. Jagt en A. Wassenaar werden met bijna alg. st. herkozen; evenals de heer Abr. v Beelen als lid van den raad van toezicht. Voorts had een geanimeerde bespreking plaats over vergoeding voor tramkaart, foto's en bestraling. De bestraling zal voort aan tot een bedrag van f. 10 geheel ver goed worden. Daarboven voor 50%, Na rondvraag volgde sluiting met dank gebed. KATWIJK AAN ZEE. DE WERELDVLAG DER PAD VINDSTERS BEWEGING. Plechtige overhandiging in het Clubhuis. De afd. Katwijk van het Nederlandsche Padvlndstersgilde stond gistermiddag ge reed om de wereldvlag ln ontvangst te nemen van de afd. Oegstgeest. Jn het Clubhuis op de Meerburgkade waren van het bestuur aanwezig mevr. Woldringh v. d. Hoop, voorzitster; mevr. Bottema, secretaresse; mevr. Lodder, pen- ningmeesteresse en mevr. v. d. Vijver uit Rijnsburg. Hier waren ook de kabouters met de leidster N. Parlevllet. De vlag werd uit Oegstgeest per tram gebracht door rondletdster Ina de Neef; adsp. rondletdster E. Kohier en Nel Bun- genberg de Jong. Bij halte de Tol werd uit gestapt en de Katwijksche padvindster met leidster T. Parlevliet, toekomstig leidster Elbe Groen uit Leiden en de assistent-leidster G. Houwellng marcheer den met de deputatie door Duinoord, Voor straat naar het Clubhuis. Nadat gezongen was „Hoort, zegt het voort!" en de padvlndsterswet was opge zegd, werd de wereldvlag overgereikt. Aan mevr. Woldringh v. d. Hoop werd een oor konde overhandigd. Deze was besloten ln een mooie houten doos, waarop de vlaggen der landen staan, waar de beweging wortel heeft geschoten. In de doos ligt de oor spronkelijke oorkonde in het Engelsch geschreven door Lady Baden Powell, vaar wie de gedachte is uitgegaan na de ge houden Wereldjamboree te Vogelenzang. De boodschap werd door de voorzitster ln het Hollandsch voorgelezen. Elke afdeeling die de vlag al in bezit heeft gehad heeft er een schrijven bijgedaan Mevr. Bottema gaf een uitlegging van de symboliek van deze wereldvlag. Vervolgens deelde zij mede, dat de vlag op 6 Augustus haar rondreis door Nederland is begonnen bij Vllsslngen, door Zeeland, Noordbrabant en Limburg is getrokken, vervolgens door j het Noorden van ons land, en ten slotte beland ls in onze provincie. Van Katwijk gaat de vlag morgen naar Leiden en ver volgens naar Delft, Rijswijk, Voorburg en Wassenaar om ten slotte t-e komen op het hoofdkwartier in de Billitonstraat te Den Haag. Op 19 Februari zullen daar afge vaardigden uit het geheele land te samen komen; uit Katwijk 2 afgevaardigden, waar met plechtigheid de wereldvlag voorgoed in bewaring zal worden gehouden. Nadat het internationale padvindsters- lied was gezongen en de kabouters de groet aan de vlag gebracht hadden, hleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. De Fakkeloptocht der Oranjevereenlging. Hedenavond heeft de door de Oranje vereenlging uitgeschreven fakkeloptocht plaats, aie zal opgesteld worddn om half acht bij de zaal voor Prot. Belangen ln de Voorstraat. Na het volgen van de reeds aangekondigde route zal de ontsteking van den lichtboom op het Schoolplein in Duin oord plaats vinden. Gisteren zijn hier op de scholen de kinderen door het gemeentebestuur ont haald op beschuit met oranjemuisjes en reepen chocolade. Door den stormwind is een groote ruit van acht vierkante meter oppervlakte van Hotel Nieuw Brittenburg aan den Boule vard ingedrukt. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende Januari Ingelegd f. 30.931.19 en terugbetaald f. 11.112.96. Het laatst door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5917. Postcheque en girodienst: gestort op post giro f. 174.981.15; uitbetaalde chèques f. 77.232.17. LISSE. Feestelijke jaarvergadering „Bid en Werk". De afd. Lisse van den Ned. Chr. Land- arbeidersbond hield in het gebouw „Reho- both" een feestelijke jaarvergadering onder leiding van den voorzitter der afd., den heer B. van der Linden. Na opening met Psalmgezang en Schrift lezing sprak de voorzitter een openings woord. Deze was blijde, dat de heugelijke gebeurtenis zóó heeft plaats gevonden, dat dit feest ongestoord kon doorgaan. In korte trekken zette de voorz. uiteen, dat georga niseerd zijn plicht en roeping is van ieder christelijk landarbeider. In de laatste maanden ls weer gebleken, dat door den organisatorischen weg nog Iets bereikt kan worden. Moge leder arbeider zijn plicht ver staan en zich aansluiten bij onze gelede ren. Tot zijn leedwezen moest spr. mede- deelen, dat de hoofdbestuurder die de feestrede zou houden, telegrafisch bericht van verhindering had gezonden wegens zievete. Afgevaardigden uit der omstreken, dis- triot en plaatselijke vereenlgingen brach ten hun gelukwenschen over. Een en ander werd afgewisseld door mooie declamatie en zang, waarnaar met belangstelling geluisterd werd. Medegedeeld werd dat het in de bedoe ling ligt een naalkrans te organiseeren. De te vervaardigen kleedlngstukken zullen be stemd zijn voor de werklooze gezinnen. Op andere plaatsen werkt dit uitstekend. De voorzitter sloot hierop deze goed geslaagde f eestvergadering. Vergadering „De Narcis". Gistermiddag werd in ,De Nachtegaal" een druk bezochte vergadering gehouden door de vereeniging ,De Narcis" onder pre sidium van den heer H. van Zonneveld. De voorzitter sprak een kort openings woord waarin hij het heugelijk feit van de geboorte van de Prinses aanhaalde onder groot applaus. Voorts werden met enkele gevoelvolle woorden de overleden leden herdacht. Wij moeten den goeden naam van onze narcissen ln het buitenland hoog houden, aldus spr., In dit verband zijn wij veel dank verschuldigd aan dr. v. Slochteren en den perfecten keuringsdienst. De vraag naar Narcissen ln het buitenland wordt steeds grooter. Moge 1938 ons brengen een nog ruimer afzetgebied voor ons product en wij allen goede zaken maken. De gezond heidstoestand van onze Narcissen is best, doch laten wij niet rusten voor het laatste aaltje en de laatste vlieg verdwenen zijn. Medegedeeld werd, dat een uitplanllng van 50% niet uitgesloten is, de regeering moet hieraan nog haar goedkeuring schen ken. De voorzitter gaf een beeld van wat een zoodanige uitbreiding beteekent. De verdeeling van deze uitbreiding zal berus ten bij de Ned. Bierteeltcentrale. Het be stuur heeft geadviseerd deze uitbreiding progressief te verdeeien. De verificatiecommissie bracht een gun stig verslag uit van de kascontrole. De voorzitter dankte verificateurs en pen ningmeester. Vervolgens bracht de directeur van den keuringsdienst, de heer Limburg, verslag uit van de werkzaamheden ln het afgeloo- pen jaar. Naast een mooi overzicht gaf hij eenlge behartigenswaardige wenken voor de practijk, waarmede de kweekers hun winst kunnen doen. Eenlge vragen werden gesteld en beantwoord. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris over 1937. De vereeniging telt 399 betalende leden. De flnantleele positie is gezond, De voorzitter dankte voor dit verslag en maakte gewag van den prettlgen omgang ln den kring van het bestuur. De penningmeester deelde mede dat er een voordeellg saldo ls van f. 2332,19 Aan de orde kwam de begrooting voor 1938. Deze sluit met een bedrag aan ont vangsten en uitgaven van f. 24.850 en werd aangenomen. Vaststelling en herziening van het regle ment op den keuringsdienst. De voorzitter zeide dat de nieuwe Bloembollenzlektewet een technische herziening noodlg maakte. De vorig jaar ingevoerde veranderde werk wijze in de veldkeurtng maakte ook wijzi ging noodzakelijk, terwijl ten slotte een nieuwe regeling van berechting van even- tueele overtredingen is ontworpen, die het bestuur in de belangstelling van de leden aanbeval. Het reglement werd artikels- gewijze voorgelezen en behandeld en waar noodig door den ontwerper, den lieer mr. Bakhuizen van den Brink, toegelicht. Uitvoerig werden de wijzigingen en voor stellen besproken en het reglement werd aanvaard. Hierna was aan de orde statu tenwijziging ter bekrachtiging van hetgeen in het zoo juist aanvaardde reglement wordt uitgedrukt. Aan art, 5 werd toege voegd, dat de leden gebonden zijn aan de bepalingen van de reglementen. De voor zitter lichtte toe, dat deze aanvulling be doelt te regelen, dat zij, die nog geen lid zijn der vereeniging, alleen dan met de leden der vereeniging zaken kunnen doen, wanneer zij zich onderwerpen aan de be palingen van het reglement op den keu ringsdienst. Evenzeer als voor de kwee kers bestaat voor deze categorie van per sonen eein zekere verplichting om mede te werken aan de instandhouding en beves tiging van de gezondheid der narcissen. De vergadering ging hiermee accoord. Wegens verplichte aftreding van de hee ren C. Clemens Pz. N. Blokker en P. v. d. Nouland, werden als bestuurslid gekozen de heeren C. van Paridon kweeker-expor- teur te Noordwljkerhout, H. v. d. Poel, kweeker te Lisse en de heer G. A. Veldhuy- zen van Zanten te Hillegom, exporteur. De voorzitter dankte de afgetreden beT stuurleden voor hun trouwen arbeid ln het belang der vereeniging verricht. De voorzitter wees op het feit, dat de vereeniging volgend Jaar 25 jaar bestaat, waarna hij met een woord van dank sloot. NOORDWIJK. Gevonden. Een springtouw, een tlenrittenkaart N. Z. H T. M.. een .polshorloge, een gouden broche, een bruine ceintuur, een handwar mer, een grijze handschoen, een poes met jongen, een grijze pet Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 18 tot 19 uur ten polltiebureele te Noordwij k-BInnen ver strekt. Een bij het tramstation te Noordwijk aan Zee onbeheerd staande auto, waarvan de bestuurder vergeten had de handrem vast te zetten, kwam door den krachtigen Noordwestenwind in beweging en reed via het Stationsplein naar den Oude Zeeweg, ft aar hij in de omrastering van het Ca sino-terrein terecht kwam. De aangerichte schade bleef slechts gering. Door H. werd bij de politie aangifte gedaan dat hij door een losloopenden hond was aangevallen, wat hem een gescheurde pantalon kostte. P. H. deed bij de politie aangifte, dat, terwijl zijn auto onbeheerd op straat ge parkeerd stond, daarvan een schijnwerper afgebroken en ontvreemd was. De politie heeft van een autobestuur der een vervalscht rijbewijs inbeslaggeno- men. Tegen hem wordt proces-verbaal op gemaakt. Tegen G., elders woonachtig, heeft de politie proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van een flesch sterken drank uit een café. De politie heeft een persoon aangehou den, die verdacht wordt van diefstal van een hoed ten nadeele van H., alhier. De hoed is in beslag genomen. ai r. OEGSTGEEST. Tn'eede lezing van ds. Tromp. Gisteravond hiejd ds. D. Tromp van Zandvoort zijn tweede lezing ln de serie: ..Het Christelijk geloof" in de Pauluskerk. Ditmaal was het onderwerp: Evangelie of Levensbeschouwing". Spr. merkte op. dat wij in den titel een tegenstelling hebben te zien, die steeds aan het licht komt ln dien strijd der geesten. Een levensbeschou wing wordt geboren uit ons vragen naar het hoe en waarom. Al {lat vragen en zoeken kan ons lelden tot God of niet. In het eerste geval hebben we een Christelijke levensbeschouwing, ln het tweede een nlet- Christelijke of atheïstische levensbeschou wing. Als voorbeeld nam spr. de levensbe schouwing van Judas Deze discipel bllift bil zijn eigen vragen en ze lelden hem niet tot Christus. Als tegenstelling noemde spr. Nicodemus. die door zijn vragen juist tot Christus wordt geleld. Daarna schetste spr. de rijkdom van het Evangelie zooals die wees op bijzondere wijze in de Hervorming is gaan schitteren. De Hervorming verwees voor de beant woording van alle levensvragen uitsluitend naar de Schrift. Het Evangelie komt tot ons met de vragen Gods aan ons. Niet onze vragen zijn belangrijk, maar Gods vragen. Od onze vragen heeft God een groot ant woord gegeven door de Zending van Zijn Zoon. Nu echter vraagt God aan ons wat wil met die groote gave Gods doen ln ons leven. Ter illustratie van dit verschil tus- schien Evangelie en levensbeschouwing wees spr. op den huldigen Duitschen kerkstrijd Ook hier botsen Evangelie en Dultsche levensbeschouwing tegen elkaar. Wat zijn wit ver afgedwaald van de een voudige vragen die God aan ons stelde ln het Evangelie. Hier ontvangen we veel meer dan we gevraagd hebben: de volle rijkdom van Gods genade. In Dultschland was de vraag„hoe komen we uit de chaos van levensbeschouwingen". Met voorbeelden uit den Duitschen kerk strijd zette spr. uiteen dat men zich kant tegen het Evangelie. De Belljdenlsbeweging ln Dultschland is een teruggrijpen op het „Gode zll alle eer" van de Hervorming. Waar het tenslotte alles op aan komt. is de kwestie, of we God alleen de eer geven, of we leven uit het geloof en of we met ons geloof naast den naaste gaan staan. Het Evangelie moeten we brengen als be lijdende kerk ln den nood van de menseh- heid. Wij moeten losgemaakt worden van alle levensbeschouwingen, tot alleen Gods vragen aan ons overblijven, als het Evan gelie. de boodschap des hells aan alle crea turen. Hlema eindigde spr. met dankzegging. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Baars, Leldsche-Straatweg 11 E. H. Vliet Vlieland, Konlnglnnelaan 12 J, ter Helde, Prins Hendrlkl, 4 W. Kouc'fls. Oranjelaan 20 J. Kager en gez., Rijnzicht- weg 46 J. van der Beek en vr., RegenUsscl. 17 N. van Ispelen, Fred. Hendriklaan 20. Vertrokken: H. van EUgen, naar Lelden. Voldersgracht 5b J. L. Lucas en gez.. naar Leiden. Merelstraat 31 G. van Vliet en gez., naar Den Haag, Marktweg 231 C. A. Broers, geb. Verschragen, naar Leiden. Schlmmelstmat 24a A. Breedljk en gez., naar Warmond, Van Bijlcveldlaan 16 c H. I. de Nle en gezin, naar Lelden, Jan v. Goyenkade 1 b. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. W. Timmermans 24 j. en H. G. du Croix 22 J. van Lelden. HEDEN. H. Morschweg 12: Bijbellezing ds. Locher 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferentle o. 1. v. Vasseur. 8 uur nam. Stadszaal: „Sursum Corda". Requiem en Can- ticum Canticorum, 8 uur nam. Volkshuls: Cursus prof. dr. S. T. Bok. 81/4 uur nam. Katwtfk-aan-Zee (Casa Cara): Geref. Bond. Spr. ds. v. d. Heuvel. 7 1/2 uur nam. Vrijdag. Jeruël: Bidstond te 101/2 uur voorm. Leger des Hells: Filmvoorstelling te 5 en 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferentle o. 1. v. ds, Vasseur. 3 en 8 uur nam. Royal: Hutsoptclub. Spr. mevr. Bakker—Nort, 6 uur nam. Zaterdag. Stadszaal: Uitvoering van „Brunhilde" 8 uur nam. Maandag. Den Burcht: Uitvoering „Kunst en Genoe gen". 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Uitvoering Gymnastiekver. HB.s. te 7 1/2 uur nam. Vryz. Chr. Federatiehuis, Gerecht 10: Bijeen komst Leidsche Esperantistenver. „Pacen". Volkshuis: Spr. prof. Boschma over het leven in de diepzee. 8V< uur nam. Woensdag. Nutsgebouw: Psychometrische séance te 8 1/4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9Vj11 uur voorm. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3>/i uur *s middags precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's Vrydags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De heerscher". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Moederlied". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De vlucht voor het huwelijk". Woensdag- en Zaterdagnam, 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam. „De Jantjes". Zonuag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 29 Januari t/m. Vrijdag 4 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Ryn 17, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. RIJNSBURG. Loop der bevolking. Vertrokken: G. v. d. Perk en gezin. n. Oegst geest. Sandtlaan 11; Jac. v. Vliet, n. Den Haag, Staverdenstraat 13Wllhelmlna van Iterson, n. Den Haag, Staverdenstraat 13; Leendert Noort, n. N.O. Indië; E. C. de Koning, n. Den Haag, Regentessepleln 14: W. v. Egmond, n. Katwijk, Noordwijkerweg 54; C. Joh. Dekker, n. Am sterdam. Lomanstraat 71; P. de Mooy en ges. n. Oegstgeest. Valkenburgerweg 17. Propaganda-avond „Excelsior". De Chr. Zangvereenlglng „Excelsior" gal een druk bezoohte propanganda-avond in de Kerkzaal. Na opening door den heer De Jong werden onder de beproefde leiding van den directeur, den heer P. de Rook zeer verdienstelijk verschillende liederen ten gehoore gebracht, terwijl de plaatselijke reciteerclub op ernstige en luimige wijze de aandacht wist te boelen. Doör attractie» werd af en toe het programma onderbro ken. Met gebed en gemeenschappelijk ge zang werd deze gezellige avond gesloten. Door de Dames-zendlngskrans is f. 20.50 aan de Zendingscorporaties over gemaakt. Na een propagandaxede van een der Hoofdbestuursleden is hier een afdeeling opgericht v van den modernen Bond voor Land- en Tuinbouwarbeiders. Binnen en kele dagen zal een definitief bestuur geko zen worden. Aan het postkantoor alhier hadden in Januari voor de Rijkspostspaarbank 96 in lagen plaats tot een bedrag van f. 2851.» en 36 terugbetalingen tot f. 2475.11. Boven dien 690 giro-stortingen. VALKENBURG. Afscheid van mej. A. Elsenaar. Het personeel en de jeugd hebben af scheid genomen van de onderwijzeres me). A. Elsenaar. die na een dienst van zeven jaar aan de school, wegens huwelijk trekt. Als aandenken werd haar een keur* theeservies aangeboden. Het bestuur n»° reeds onder aanbieding van een keurig cadeau, afscheid van haar genomen. VOORSCHOTEN. Een aardige gedachte. De bewoners van het St, Nicolaaspark aan den Leidschcweg hebben voor de lw' gangsbrug een mooie eerepoort gezet en verder met groen en andere versiering"1 het geheel een aardiger aanzien gegeven- Gisteravond had men bovendien een fee»1' verlichting aangebracht. Alles ls d?°r bewoners zelf vervaardigd. Zijn wij g<*J Ingelicht, dan herdenken de bewoners het 40-jarlg bestaan van deze huizenrij- Een bijzonder aardige gedachte. Ter gelegenheid van de blijde gebeur tenis werd door mevr. Wullings ter verder ling aan behoeftigen aan den Burgeineej ter de beschikking gegeven over 40 U» melk, 300 gesmeerde boterhammen en flinke hoeveelheid witte kool. 2-1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6