GOEDE CAFETARIA Brandstoffen Fa.P.S.ANES Leerdam Herdenkingsvaasje WIJZIGING - RENTEVERGOEDING: Dagbladreclame J. VAN DER STOK LEIDSCH DAGBLAD Tweede Bied Dinsdag 1 Februari 1933 LEIDSCHE SPAARBANK Noordhollandsch Landbouwcrediet N.Y. Een fraaie Herinnerings-Bus! Uit de Rijnstreek OPGERICHT 1818 OUDE RIJN No. 56 BESTELT U BIJ BREESTRAAT 152 en 155 30 cent. De Blijde Gebeurtenis De ruggegraat van elk reclameplan ALFEN. Jaarvergadering Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. Door de afd. Alphen a. d. Rijn van de Prot. Chr. Bond van Spoor- en tramweg personeel werd in het gebouw „Concordia" haar 19e jaarvergadering gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer D. v. d. Helm. Na opening volgde een inleiding cn uitbrgnging der verslagen. Het hoofd- oestuursiid, de heer Meines, hield een kernachtige toespraak, waarin hij opwekte tot trouw aan het beginsel en organisatie tij het C.N.V. Het geheel werd op zeer ver dienstelijke wijze afgewisseld door zang van een dameskoortje, eenige voordrachten van de heeren Koele en Groeneveid en muziek van de mandolineclub „Excelsior". Ter gelegenheid van zijn 70sten verjaar dag werd de jubilaris tevens hartelijk ge feliciteerd namens den Chr. besturenbond door den heer G Koren onder aanbieding van een stoffelijk blijk van belangstelling. Da belangstelling voor deze vergadering was zeer groot; verschillende afgevaardig den uit omliggende plaatsen waren aan wezig. Ernstige aanrijding. Op den Heerenweg tusschen Alfen en de Ridderbuurt had een ernstige aanrij ding plaats. Voor de vrachtauto, bestuurd door P. U., reed een personenauto. Toen deze stopte, trachtte de vrachtauto bestuurder te passeeren. zijn wagen slipte echter met het gevolg dat hij dwars over den weg kwam te staan en aangereden werd door een personenauto, komende uit tegenovergestelde richting, bestuurder W. A. B uit Amstelveen. Laatstgenoemde be stuurder bekwam een knie- en beenbreuk en moest, na behandeling door dr. v. W., worden overgebracht naar een ziekenhuis te Amsterdam, terwijl zijn zwaar bescha digde wagen werd weggesleept door een Kraanwagen van de garage Jac. Boot. Telefoonpaal over spoorrails. Het treinverkeer tusschen AlphenLeiden ondervond gisteren eenige stagnatie door dat tusschen Alphen en Hazerswoude door den hengen wind een telefoonpaal was om gewaaid en dwars over de rails lag. Door het technisch personeel van het telefoon kantoor alhier werd het euvel hersteld. BOSKOOP. Jaarvergadering „Onderlinge Glasverzekering". De ver. „Onderlinge Glasverzekering" hield in hotel Klaassen haar jaarvergade ring. De voorz., de heer D. van der Geur, opende met een hartelijk welkom. Notulen, jaarverslag, alsmede het financieel verslag, werden goedgekeurd. Besloten werd, in verband met de gunstige kaspositie, we derom 20 pCt. reductie op de premies te verleenen. Tot bestuursleden werden her kozen de heeren D. van der Geur en J. Koetsier. Beroep aangenomen. De heer A. v. d. End, candidaat te Gouda heeft het beroep der Ned. Herv. Gem. al hier als hulpprediker aangenomen. De bazar, ten bate der muzickver. harmonie „Excelsior" is een groot succes geworden. Het bezoek was zeer druk. NIEUWKOOP. Vergadering van veehouders. In café „Sportlust" alhier werd een ver gadering gehouden, uitgaande van de ver schillende landbouworganisaties om te komen voor deze streek tot de oprichting van een gezondheidsdienst en meikcon- tróle, waartoe in beginsel besloten is door den Bond van Kaasproducenten en den Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Zuid- Holland. Dit houdt in een poging om door onder linge samenwerking in het belang der Zuid-Hcllandsche veehouderij werkzaam te zijn. o.a. het bestrijden der streptococcen in den uier, het besmettelijk verwerpen, t.b.c.. verbetering der melkwlnning en vee voeding controle op hoeveelheid en vet gehalte der melk. Voor deze vergadering bestond veel be langstelling. Gouden Huwelijksfeest. Het gouden huwelijksfeest van Jacobus Stolwijk en Maria Stadsvoort is niet onop gemerkt voorbijgegaan. De bescheiden wo ning was op passende wijze versierd. Met het oog op de beperkte ruimte had de winkelier G. W. Pauëlsen een gedeelte van zijn huis afgestaan voor een maaltijd, tal van ingezetenen deden van hun belang stelling blijken, terwijl des avonds door het plaatselijk Fanfarecorps „Eensgezind" aan het gouden paar een serenade is gebracht. TER AAR. Ledenvergadering C. V. O. In „Jonathan" werd de ledenvergadering der Ver. voor Chr. Volksonderwijs gehou den. Ds. Hoeufft van Velsen presideerde. Na het lezen der notulen door den secr., den heer J. Bogerd, volgde het verslag van den financieelen staat door den penning meester, den heer C. van Vliet Azn. De heer H. Hegeman zeide namens de rtkeningscommissie, dat boeken en beschei den van den penningmeester in goede orde waren. Voor hetzelfde doel in het komende boekjaar werden de heeren H. Hendrikse, C. Broer benoemd en als reserve-controleur de heer Herm. Angenent, De secr. memo reerde o.m. het besluit tot het bouwen van een nieuwe woning voor het hoofd der school, dat binnenkort verwezenlijkt wordt. Het ledental is iets achteruitgegaan; het leerlingental iets vooruit. Herkozen zagen zich tot bestuurslid de aftredenden, de hee ren W. van Wouder.'berg en F. Kroon. De heer Goedhart sloot met gebed Jaarvergadering der Zangvereeniging. „Looft den Heer" hield in „Jonathan" haar jaarvergadering, welke de voorzitter, de heer M. Meeuwis, opende met gebed. Hij dankte degenen, die hadden geholpen tot het welslagen van den Ollebollendag. Het verslag van den secr., den heer P. van Har ten, gaf blijk van een stijgend ledental en de penningmeesteresse, mej. K. van Harten, bracht een in mineur gesteld financieel overzicht ter tafel. Muziekcommdssaris Mor genrood gaf een uiteenzetting van de nieuw ingestelde regeling betreffende het muziek- materiaal der vereen. De aftr. bestuursleden zagen zich herkozen. De rest van den avond werd doorgebracht met zar.g, voordrachten, enz. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede burgemeester De bijdrage voor de ziekenfondspremie - De instandhouding der lagere school - De cafésluiting. De raad vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester, die een terugblik wierp over het afgeloopen jaar. De alge- meene toestand is geenszins rooskleurig; in den tuinbouw viel geen verbetering te be speuren, de cijfers betreffende werkloos heid geven een kleine opluchting, n.l. 10%. De schuldenlast baart steeds groote moei lijkheden, doch wij moeten niet bij de pak ken blijven neerzitten. Het voorstel tot verlenging contract met de N.V. Gekro te Overschie, inzake de destructie van afgekeurd vleesch werd aangenomen, evenals het voorstel tot het verleenen van een voorschot aan de Wo- ningbouwvereen. tot dekking van de te korten per 1 Januari 1937. De gemeente verstrekt een renteloos voorschot van f. 9207,70 en een rentedragend van f. 1921,98 totaal f. 11.129,68. De eerste som gaat ponds-pondsgewijs over 27 jaar, de andere zeven jaar langer. Volgde het voorstel tot het verleenen van een bijdrage van 1 cent per inwoner ten behoeve van het provinciaal instituut in zake de voor- en nazorg van in gestichten verpleegde krankzinnigen, hetwelk werd aangenomen. Vaststelling van een regeling op grond wac van een bijdrage kan worden verstrekt in de door werklcozen verschuldigde zie kenfondspremie. Het college van B. en W. heeft een conferentie gehad met de artsen en de Mij Ziekenfonds, waar al spoedig overeenstemming werd bereikt op dezen grondslag: de werklooze steuntrekkenden krijgen een verlaging van 50% op 't fonds, waarvan de doktoren 25% laten vallen en de gemeente het andere gedeelte voor haar rekening neemt. Zij moeten lid zijn van de Mij. Ziekenfonds of worden, althans vóór 1 Augustus as. Komt nu ten laste van het gezin 80 ct., dan zal de gemeente het meer dere betalen tot een maximum van 20 ct. Dit ter tegemoetkoming aan de groote ge zinnen. Vol lof was de raad over deze regeling; alleen de heer Verboom stemde uit prin cipe tegen. De heeren Hoogervorst en Ver boom trachtten een lans te breken voor een andere groep van personen, n.l. tuin ders, om ook in bepaalde gevallen voor hen een reductie te geven, doch dit scheen vol gens den voorzitter niet gemakkelijk te kunnen. Genoemde regeling voor de werkloozen vergt van de gemeente 'n jaarlijksch be drag van f. 350, hetgeen zij uit eigen mid delen moet aanzuiveren. Het voorstel tot het aanvaarden van de voorwaarden, verbonden aan het verkrij gen van rijksonderstand, daar de gemeente noodlijdend is, werd door den voorzitter toegelicht. De.raad mag geen enkel finan cieel besluit nemen of Ged. Staten en de minister moeten hun zegel er aan gehecht hebben. Niemand had hier bezwaar tegen. Ee nvoorstel van B, en W. ingevolge art, 22 bis der L.O.-wet m.b.t. de instandhou ding van de O.L. school, ij geboren uit de bepaling, dat een gemeente beneden de 25.000 zielen, waar de openbare school be zocht wordt door minder dan vijftig kinde ren, de raad een besluit moet nemen, deze school op te heffen. Onze school heeft slechts 41 kinderen, edoch, een ander ar tikel uit de L.O.-wét zegt.: tot ontheffing kan pas worden overgegaan indien dan 25 kinderen wonen binnen de 4 K.M. van de dichtst nabije school. Volgens een serieus onderzoek zijn er maar vier kinderen dis binnen dit aantal kilometers wonen, dus mag geconcludeerd worden, dat de school niet behoeft te verdwijnen. Het voorstel van B. en W. om te bevor deren dat zij blijft, vond voldoende instem, ming. Voorgesteld werd f. 145 uit te trekken, zulks ter tractatie aan dc schoolkinderen ter gelegenheid van de as. blijde gebeurte nis. Deze som is berekend op grond15 cent per kind. Besloten werd het bedrag met f. 10 te verhoogen, waarna de voorzitter een voorstel maakte voor machtiging van 25 cent per kind, voor een tractatie bij het te vieren 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. Aangenomen. P. Hoo gervorst tegen. Als B. en W. gemachtigd zijn tot uitvoe ring van den steun aan kleine boeren hoogstens zullen er hier maar drie van pro fiteered sneed de heer Verboom volgens hem een netelige kwestie aan, n.l .de café's mogen op den nationalen feestdag open blijven tot 's nachts twee uur; dit zal on getwijfeld aanleiding geven tot excessen, wat niet in den geest van het Oranje-Huis is. Op zaken, welke uitsluitend het hoofd van de politie raken, wilde de voorzitter niet al te dikwijls ingaan, doch hier kan medegedeeld worden dat de politie zelf de café's gaat sluiten en dit hangt af van Je omstandigheden. Gaat het er ordelijk toe, dan zijn geen termen aanwezig vóór den gewonen tijd tot sluiting over te gaan; ge beuren er minder passelijke dingen, dan zal terstond worden Ingegrepen. Alsnog werd de heer Splinter met alg. st, aangesteld als controleur der steunverlee- ning, met ingang van 1 October 1937. Na rondvraag volgde sluiting. WADDINGSVEEN. Belangrijke gelddiefstal. Uit de directiekeet van de fa. van der Hoeven aan de Gouwe alhier, aannemer van den Rijksweg Den HaagWaddinx- veenUtrecht, is door middel van open- sluiting een belangrijk bedrag aan geld en zegels ontvreemd. Jaarvergadering „Azaf". De J. V. op G. G. „Azaf" alhier, hield haar 69e jaarvergadering in het geheel ge vulde gebouw „Het Centrum". Nadat de jaarverslagen waren uitge bracht. werd het programma vlot afge werkt; de inleidingen getuigden van ern stige studie. Verschillende afgevaardigden brachten hun beste wenschen over evenals burgemeester Troost, die bovendien een propagandistisch woord sprak. De leiding was bij den voorzitter Roos in goede han den. Ds. Smidt sloot de goedgeslaagde bij eenkomst met dankgebed. Ten huize van D. alhier werd door 4, politie een groote partij sigarettenpapier in beslag genomen, die niet de voorge. schreven belastingzegels bevatte. Proces, verbaal is opgemaakt en het papier beslag genomen. De heer I. van Rhijn. is gekozen tol secretaris van de afd. Waddingsveen der Oranjegarde. WOUBRUGGE. Vergadering „Onderlinge Hulp". De vereen. „Onderlinge Hulp" A en B- leden kwam in ledenvergadering bijeen. De voorz.. de heer H. van der Nagel, herdacht het overlijden van den penningm. der ver, den heer Kroes; zijn woorden werden staande aangehoord. Uit de verslagen bleek, dat de kas van de A-leden een saldo heeft van f.2178. De Inkomsten hadden bedragen f. 378.90 en de uitgaven f. 517,58. Nadeelig saldo over 1937 f. 138.68. Het sal do der B-leden was per uit. Dec. f. 160 5.49, De inkomsten hadden bedragen f. 1815 en dc uitgaven f. 1279.58, batig saldo f. 535.42. Deze afdeeling telt 747 leden. 18 personen werden verpleegd met totaal 370 verpleeg- dagen. Onder dank werd de rekening goed gekeurd. Voor het nazien der rekening 1938 wérden aangewezen de heeren Timmer, Brunt en Heenk. Het aftr. bestuurslid, de heer W. Verkade. werd herkozen. Op aan beveling van het bestuur werd tot pen ningmeester gekozen de heer G. Kroes. Het voorstel van het bestuur om de contribu tie te verhoogen, werd door de vergadering verworpen. Na rondvraag sluiting. ZOETERMEER. Raadsagenda. De Raad komt morgenavond te 7.30 uur bijeen. 1. Mededeelingen 2. Vaststelling der ver ordening op de heffing en invordering va® de straatbelasting. 3. Aanvulling bouwveior. dening. 4. Vaststelling rooilijn kruispunt Prov. weg ZoetermeerDelft en de nieuw# verbindingsweg met den Rokkeveensche- weg. 5. Deelname aan de regeling voor Voor- en Nazorg van Krankzinnigen. 6. Wij ziging begrooting. In het ontspanningslokaal voor werk loozen werd een Sumatrafilm vertoond voor de werkloozen, toegelicht door den heer J. H. Hemmers, geestelijk en cultureele ver zorger der te werkgestelde werkloozen in de prov. Gelderland. Deze prachtige film toonde een mooi beeld van de prachtige natuur op Sumatra, alsmede van de rassen, die daar wonen. Ze werd dan ook met vee! aandacht gevolgd, temeer daar de heer Hemmers de film als deskundige duidelijk toelichtte. Na afloop werden allen getrac- teerd op een sigaar. In verband met de geboorte van het prinsesje zullen de werkloozen a.s. Vrijdag in het ontspanningslokaal worden getrac- teerd. GEOPEND: 5459 Dagelijks van 9 tot 12 en van 1 tot 3 uur (Woensdag en Don derdag ook 's avonds van 7 tot 9 uur). Zaterdag alléén van 9 tot 12 uur. Rentevergoeding 3 -tot f. 3000.daarboven 2.04 Aan de Spaarbank is een Afhaaidienst verbonden, waarop bijzonder de aandacht wordt gevestigd. Inlicht, worden aan het kantoor verstrekt. OUDE HEERENGRACHT 19 I TELEF. 587 LEIDEN 5440 Ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in ons Vorstenhuis bieden wij onzen cliënten gedurende de geheele maand FEBRUARI een aan, bij aankoop vanaf f. 5. 5463 Dit vaasje is speciaal naar ons eigen idee ver vaardigd en is ook bij ons in den verkoop voor Hoofdkantoor Alkmaar. BIJKANTOOR LEIDEN - Kort Rapenburg h. Breestraat In Rekening-Courant */o Deposito met één dag opzegging °/0 Een sieraad voor ontbijt- en koffietafel, een juweel van een beschuitbus brengt HILLE als blijvende herinnering aan de heuglijke Nationale Gebeurtenis. Met de hoogte van de bus is erop gerekend, dat de forsche rol HILLE's beschuit - 10 stuks voor 10 cent - er precies in past. Bestel vandaag nog! 54so waarover ieder goed Nederlander zich ten zeerste ver- n n. qq w|| heugt, vervult ook MArr T en de zijnen met grote vreugde. U deelt natuurlijk ook in de feest stemming en bezoekt met „Happy" „Cafetaria". Oranje-gebak Oranje-ijs Oranje-salade 10 ct. 22'/, ct. 22'/, ct. STATIONSWEG 7-9 LEIDEN Heck's en Rutten's „Lunchrooms", „Cafetaria's", „Bufetaria's" en „Auto- matiek's" zijn gevestigd te: Amster dam (6), Rotterdam (6), Den Haag (2), Utrecht (2), Haarlem Leiden (2), Breda, Nijmegen, Amersfoort, Arnhem (3), Hilversum. 543/ minimin iiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii111111 4—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 8