Nederland in feestroes LOEB De Blijde Geboorte LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 1 Februari 1938 Ook het buitenland toonde groote belangstelling 50 van Werven- Wagens ELTAX666 Om voor één van de BREESTRAAT 161 Een buitengewone Staatscourant WIJ zijn trotsch op den naam Oranje, die ook aan dit kindeke zal worden gegeven. Nadat spr. met een enkele gedaohte stil gestaan had bij het huwelijk van prinses Juliana met Prins Bernhard. teekende hij de blijdschap, welke geopenbaard ls nu een nieuwe Oranje-telg geboren ls. Door gebeden van duizenden is dit Vorstelijk kind reeds voor zijn geboorte omringd ge weest. Te ernstiger werden deze gebeden toen prins Bernhard een auto-ongeluk over kwam. En thans zijn onze gebeden ver hoord, onze Kroonprinses is Moeder ge worden. Wat zal toch dit kindeke wezen? Een kind van Oranje, maar moge het ook zijn een kind van veel gebed. Laten wij. aldus spr.. dit pasgeboren kind en ook de leden van het Koninklijk Huis in ons ge bed steeds blijven gedenken. En wondere leiding van God ziet spr. in den stevtgen band, welke Oranje en Ne derland aan elkaar verbindt. Het Oranje-huis is steeds, wij zien het in Prins Willem van Oranje, een herder voor ons geweest en daarom moeten onze gebeden steeds voor dat Huls omhoog stijgen. De Oranjes hebben nooit gewild, dat men Gode niet zou geven, wat Godes was. Zij wenschen de eenlge souvereiniteits Gods te erkennen Daarom blijven wij des te op rechter bidden voor zulk een Oranje-huis. Wij kunnen, aldus spr., ook nog een an der antwoord geven op de vraag: ,.Wat zal toch dit kindeke wezen?" en dan zegt spr.: „in verre toekomst hopelijk een troonopvolgster. Door Gods goedheid is tot heden een troonopvolging verzekerd. On danks de woeling en gisting der tijden mogen wij zeggen, dat deze zaak, als het Gcd? mcge behagen, vast staat. Het snoer God, Nederland en Oranje wordt weer des te steviger. Bleek het kindeke Johannes uit Lukas 1 een wegbereider voor Christus te zijn, spr. wenschte. dat het kindeke uit het Oranje- Huis ook een wegbereider voor Christus' Koninkrijk mocht zijn. Cck het Huis van Oranje heeft steeds getoond in woord en daad te getuigen van Jezus Christus. Een besef van dienstbaarheid tegenover God is typeerend voer ons Oranje-Huis. In de geschiedenis van Vorstenhuis en Volk is hiervan meerdere malen blijk gegeven. Ds. de Wit eindigde zijn met aandacht beluisterde rede met de verwachting en den wensch uit te spreken, dat ook de Jonge Vorstentelg Gods dienaresse ten allen stond moge zijn, zulks in de lijn dei- historie, Tenslotte verzoekt ds. De Wit staande de zegenbede uit Ps. 134 te zingen. Na het dankgebed werden nog twee cou pletten van het Wilhelmus gezongen. ,,Ex Animo" in de Stadszaal. De docr het bestuur van het kinderkoor „Ex Animo" op gisteravond vastgestelde uitvoering in de Stadszaal is in verband met de vreugdevolle gebeurtenis ten deele gewijzigd. Men had nog getracht den da tum dezer uitvoering te wijzigen, doch daar dit onmogelijk bleek, was besloten tot be grijpelijke veranderingen, die dezen avond meer in de orde van den grooten dag deed staan. Dr. J. Eiemens leidde deze bijeenkomst met gebed en een enkel woord ln, waarna de heer De Wolff liet inzetten met een van zijn nieuwe compositie's, getiteld „Oranje kind", waarin de blijde geboorte bejubeld wordt. Dit' .bracht er reeds dadelijk een goede stemming in, waartóe het gezamenlijk zin gen van het Volkslied al had bijgedragen. Het was een voortreffelijke gedachte om nu meer een volkszangavond te geven, ten einde zoodoende ook het gehoor gelegen heid te geven zich te uiten, volgens de wijze, waartoe het hart zoo zeer drong. Het refrein van de compositie .Tiet Oranjekind" werd op verzoek van den heer De Wolff dan ook levendig meegezongen en de aanwezigen, die uiteraard niet zoo tal rijk als anders opgekomen waren, hebben later op den avond nog meermalen het ge moed met feestelijken zang gelucht! Het oorspronkelijk opgezette programma bevatte verschillende liederen, die voor dezen dag toepasselijk waren en deze zijn uitstekend vertolkt. O.a. de Wolff's „Mijn Vaderland" en „De schoonste Bloem" van v. Ramshorst. verschillende Wiegeliedjes enz., terwijl ook een aantal vaderlandsche liederen werd ingevoegd. Zoo werd het een alleszins geslaagde avond, wat korter dan aanvankelijk ln de bedoeling lag, maar het bestuur had ge meend, de aanwezigen niet té lang ln de zaal te moeten houden, daar, waar er ook buiten zooveel van het vreugdebetoon te genieten viel. Het is dus voor „Ex Animo" een eenigs- zins eigenaardigen. maar anderzijds een wel buitengewoon belangrijken avond ge worden; het mocht een toeval heeten, dat dit koor kon optreden op dezen hoogtij dag voor het Oranjehuis, voor volk en voor vaderland. Van dit toeval is een dankbaar gebruik gemaakt om te jubelen, te prijzen en te danken op de juiste wijze, die wij sinds jaren van dit actieve koor gewend zijn! Telegrafische gelukwenschen. Onderstaande telegrammen zijn gisteren nog verzonden: Aan Hare Majesteit Koningin Wilhelmina, Paleis, Den Haag. Hoogbeminde Vorstin. De Chr. Jeugdv. „N.O.M.A.T.E.G." te Lei den. biedt Uwe Majesteit haar oprechte gelukwenschen aan bij de geboorte van de nieuwe Oranjetelg. Moge God U en het Koninklijk Huis rijkelijk zegenen! Namens het Bestuur, w.g. C. v. 'T PIET, le voorzitter. W. v. d. SMAN, le secr.esse. Aan Hare Kon. Hoogheid Prin ses Juliana en Zijne Kon. Hoogheid Prins Bernhard, Pa leis Soestdijk. De Chr. Jeugdv. „N.O.M.A.T.E.G." te Lei den biedt Uwe Kon. Hoogheden haar op rechte gelukwenschen aan bij de geboorte van de r.ieuwe Prinses. Moge Gods Zegen op U allen rusten. Namens het Bestuur, w.g. C. v. 'T Riet, le voorzitter. W. V. d. SMAN, le secr:es&. Met ongekende geestdrift heeft Nederland gisteren de tijding ontvan gen van de geboorte der prinselijke baby. Heel het Volk scheen saam te drommen om uiting te geven aan zijn blijdschap en de drukte deed in vele steden herinneren aan een jaar geleden, toen het huwelijk tusschen Prinses Juliana en Prins Bernhard voltrok ken werd. Den Haag Het Haagsche stadsbeeld vertoonde een treffende overeenkomst met het aspect uit de bruidsdagen. Om 2 uur gistermiddag heeft burgemees ter De Monchy van het bordes van het stadhuis aan de Groenmarkt de geboorte van het Prinsenkind officieel aan de bur gerij meegedeeld. De belangstelling was enorm en de stemming uitgelaten, vooral toen de Kon. militaire kapel onder leiding van kapt. Walther Boer de feestvreugde kwam opluisteren, kende de uitbundige stemming geen grenzen meer. De potpourri van vaderlandsche liederen, welke de kapel ten gehoore bracht, werd luide meegezon gen, men hoste erbij en zelfs boven op de daken van de aangrenzende huizen danste men in het rond. Ter weerszijden van het bordes stonden de herauten opgesteld. Terwijl zij fanfares lieten weerklinken kwam het college van B en W. vergezeld van het Haagsch comité van volksfeesten precies te 2 uur op het bordes. Ook de Com missaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland jhr. van Karnebeek. tevens be schermheer van het comité, was hierbij te genwoordig. Nadat de militire kapel het „Wilmelmus" had gespeeld, las burgemeester de Monchy de proclamatie aan de burgerij met plech tige stem voor. De herauten trokken vervolgens de stad in om de proclamatie verder bekend té ma ken. Ook de Kon. Militaire Kapel maakte een marsch door de Residentie, terwijl door de leden van het comité een krans werd gehecht aan het ruiterstandbeeld voor het Palels Noordeinde. Gisteravond was het in Den Haag één geweldige volte. Juichend en hos send trokken uitbundige scharen door de straten, die, versierd en verlicht als. zij waren, een schitterend geheel vormden Zoo druk als tijdens de bruidsdagen was het echter niet. In het Noordeinde bijvoorbeeld kon men in beide rich tingen gemakkelijk zijn weg banen. Dat was einde December 1936 en begin Januari 1937 niet mogelijk Toen trok het Koninklük paleis avond na avond duizenden kijkers, die verlangden een lid van het koninklijk gezin te zien. Nu de Koninklijke familie ten paleize Soestdijk verblijft was het-palels in het Noordeinde in het donker gezet met uitzondering van de vestibule waar enkele lichten brandden. Bijzonder feestelijk was het Lange Voorhout, waar de optochten en muziekkorpsen ontbonden werden en. dank zij de goede zorgen van het gemeentelijk electrisch bedrijf, een groot aantal oranjeballonnetj e- aan de takken van met 6 PERSONEN naar: Noord wijk aan Zee f. 1.50 Den Haag f. 2.25 Rotterdamf. 5. Amsterdam f 6. Utrecht f. 7.40 4556 (Ingez. Med Aan het Prinselijk Echtpaar, te Soestdijk. Het Nederl. Werkliedenverbond „Patri monium" afd. Leiden, dankt God voor den zegen aan ons Volk bereid en feliciteert Uwe K. K. H. H. met de geboorte van Uw Dochter eri hoopt dat Gods zegen U allen rijkelijk moge omringen. w.g. F. ELKERBOUT, voorzitter. G. v. d. VOS, secretaris. Het Leidsche comité „Oranje en Jong Nederland", biedt der Jonge Koninklijke Moeder zijne eerbiedige en hartelijke ge- lijkwenschen aan. Namens het Comité w.g Mevr. v. d. HOEVEN, pres. Mevr. WENSINCK, secr.esse. De Kiesvereeniging der Staatkundig Ge reformeerde Partij afd, Leiden, zond het volgende telegram aan de Koninklijke Familie te Soestdijk: In liefde en verknochtheid vereenigd rondom Uw Vorstelijk Huls, bieden wij Uwe Koninklijke Hoogheden onze harte lijke gelukwenschen aan bij de geboorte van Uwe Vorstelijke Dochter, met de in nige Bede. dat het den Heere moge beha gen, dat het moge opgroeien tot Eere en verheerlijking van Zijnen Grooten Naam en tot blijdschap van Uwe Koninklijke Hoogheden en van ons Land en Volk.^ w.g. C. H. OVERDUIN, voorzitter F. BRONGERS, secretaris. Gcde dankend' voor Zijne rijke zegeningen biedt de Chr. Oranjavereenlglnig te Leiden Uwe Koninklijke Hoogheden hare eerbie dige gelukwenschen aan. w. g. N. G. Geelkerken, voorzitter. L. Boekkooi, secretaris, E:n ongeveer gelijkluidend telegTam is verzonden aan H.M. de Koningin. 6 Men verzoekt ons nog te willen melden, dat ook in de voorstellingen van het Actie comité Levendaal morgenmiddag en mor genavond ln de StadsgehoortaaFe^n" Oran jefilm zal worden vertoond. de hoornen gehangen, een warm lioht verspreidde. Voor het paleis van wiilen de Konin gin-Moeder brandde een fakkelboom, die aller bewondering had. De Lange en Korte Vijverberg waren prachtig ver licht door gloeilampjes, die de con touren der vele patriciërshuizen voor- deellg deden uitkomen. Od den Vijver- dam had de gemeente wederom een gasverlichting doen aanbrengen. Buitengewoon druk was het op het Bui enhof, het centrum, waar duizen den ln de café's konden of wilden uit rusten. Velen moeiten teleurgesteld worden, omdat de café's te klein waren cm allen tegelijk onderdak te ver schaffen. De ministeries en andere overheids gebouwen hadden feestverlichting aan. Bijzonder sierlijk was de gasverlichting voor het gebouw van de ALgemeene Rekenkamer aan het Lanee Voorhout. Vermelding verdient ook. dat verschil lende rartiouliere instellingen, banken e a kosten noch moeite hadden ge spaard om door smaakvolle verlichting deel te nemen aan dit lichtfeest. Om 9 uur heeft burgemeester De Monchy de eerste spade in den grond gestoken bij de planting van den Oranjeboom in het rosarium, welke geschiedde door de ver- eenlging „de Princevlag". Deze boom, een zuil-eik, is geplaatst ter linkerzijde van het standbeeld van Ko ningin Emma. Een grootschen aanblik bood het vreug devuur, dat bij het kamp Waalsdorp op laaide. Reeds weken voor den heuglijken dag waren de manschappen van de regimenten grenadiers en jagers druk doende, op een der duintoppen achter de Van Alkemade- laan een brandstapel van waarlijk indruk wekkende afmetingen op te richten. Dagen lang hebben zij ernaar verlangd het vreug devuur te mogen ontsteken. Gisteravond om half acht was dan eindelijk het groote ocgenblik aangebroken. Eenlge, ditmaal met fakkels gewapende soldaten, staken den brand in den uit takkeb'ossen, teer tonnen en vuurmakers opgebouwden brandstapel, en spoedig laaide het vreug devuur hoog op, aangewakkerd door den feilen wind. Honderden belangstellenden sloegen het fantastisch schouwspel gade. Van de wan delpaden in het duinterrein af had men een prachtig gezicht, eenerzijds op de vlammenzee boven de donkere duinen en anderzijds op de schitterend verlichte gé- bouwen in de stad. Amsterdam In de hoofdstad is het eveneens een Oranje-avond van ongekende allure ge worden. De Amstelstad bruischte en juichte alsof het een feestzaal was. Vanzelfsprekend had in de eerste uren van den avond de betooging op Den Dam, als centrum van de viering het grootste contingent van feestelingen tot zich getrokken. Door het centraal comité van Oranje- en Nationale organisaties, was daar een betooging van trouw en hulde aan het Oranjehuis georganiseerd, waaraan naar schatting meer dan 40.000 menschen heb ben deelgenomen. De heer J. ter Haar hield een rede. Nau welijks was hij uitgesproken of de muziek zette het Wilhelmus in. en uit tienduizen den keelen schalde het oude lied van Mar- r.ix tegen het raadhuis, dat zoovele be langrijke momenten ln de geschiedenis van ons land zich voor zijn muren heeft zien afspelen, op, en plechtig klonk de zang. die onderbroken werd door den dreunenden knal van een en twintig sa luutschoten, die in het Damplantsoen wer den gelost. Tegelijkertijd werd het plein met zijn duizendkoppige menigte in feilen gloed gezet door het licht van fakkels en magnesiumtoortsen, die langs de geheele breedte van het paleis werden ontstoken en terwijl lichtraketten fon- kend uiteen spatten, werd de verlich ting van de feestversiering, die giste ren in enkele uren tijds aan de stei gers, die voor het paleis staan, is aan gebracht, ontstoken. Zij stelt voor een vier meter hoog en zeven meter breed voetstuk, waarboven vier blauwe lichtende golven, waarin zich een brandend hart bevindt, zijn aangebracht. Op het voetstuk staat een verlichte wieg, waaronder de initialen zichtbaar zijn van Prinses en Prins, Boven het geheel zweeft een lichtende koningskroon. Deze symbolen zijn straalsgewijs omgeven met zeventien 10 meter lange vlaggemasten welke decoratief geplooide Nederlandsche vlaggen dragen. Een gejuich ging op, toen de dui zenden lampjes in verschillende kleu ren, waarmede de geheele versiering ls geïllumineerd, opgloeiden om even later ln volle pracht te stralen. Na deze plechtigheid verspreidde de feestvreugde zich o"er heel de stad, die op grootsche wijze was ''erlicht. Baarn De fakkeloptocht te Baarn werd o. m. gadegeslagen, behalve door een groot aan tal Baarnsohe ingezetenen, door mr. J. C. baron Baud, kamerheer van prinses Juliana, jhr. mr. C. Dedel, secretaris van prins Bernhard, freule A. M. de Blauw en freule M. J. baronesse van Heemstra, freule van Reenen, en de burgemeester van Baarn, jhr. mr. G. C. J. van Reenen en echtgenoote. De burgemeester sprak voor de duizen den toehoorders een herinneringsrede uit. Hierbij herinnerde hij aan de omstandig heid, dat sinds meer dan honderd jaar geen Oranjetelg in de gemeente Baarn gebo ren was. Het feest in Oost-Indië Rede van den gouverneur-generaal. Aneta meldt uit Batavia: Gisteravond om 8 uur heeft de gouver neur-generaal een toespraak voor de radio gehouden. „In dc uren, welke wij thans bele ven" aldus zelde hij o.m. „besef fen, wij, door de aandoening die ons boven onze eigen sfeer verheft, hoeveel ons gemeenschappelijk dierbaar is". Nadat spr. herinnerd had aan de ge boorte en de kinderjaren van prinses Juliana, vervolgde hij: „vandaag heeft ons de blijde mare bereikt van haar moeder schap. Nu is een Koninklijk kind geboren ln het gezin van Oranje, hét geslacht, dat wij aan land en volk verbonden weten en nu wellen ln ons op ontroering en erkentelijk heid. Temidden van een wereld waarin de tegenstellingen zich toespitsen en lang er kende waarden, plechtankers in woelige 1 tijden, dreigen teloor te gaan, is het ons gegeven, trouw te blijven aan de gezind heid der vaderen en ons één te voelen ln verknoohtheid aan het Huls van Oranje. De vreugde waarmede de jong geborene wordt begroet is van het zuiverste gehalte en zoo zijn ook de heilwenschen, die talloos velen uitspre ken voor het welzijn van onze souve- reine en voor het prinselijk gezin, voor de toekomst van Vorstenhuis en Vaderland. In hun gebeden vragen de geloovigen van alle gezindten den zegen van den Allerhoogste. Spreker eindigde zijn toespraak met de woorden: „moge lang nog de herinnering aan dezen dag ons vervullen en nieuwe kracht toevoeren aan ons vertrouwen ln de saamhoorigheid van de Nederlandsche onderdanen, waar ook ter wereld en in de eenheid van het koninkrijk". Hét hoogtepunt van het officieele ge deelte van de feestviering vormde gisteren een plechüge dienst ln de oude Portugee- sche buitenkerk, in het historische gedeelte van oud-Batavia gedegen. De dienst werd bijgewoond door deiï gouverneur-generaal, mevrouw van Starkenborgh. den vice-presi dent en de leden van den raad van Ned. Indie de consulaire-vertegenwoordigers van verschillende landep en talrijke andere autoriteiten, benevens door vele belang stellenden. Ds. Keers ging voor ln het gebed. Overigens werden in alle kerken, bede huizen en tempels van alle gezindten speciale dankdiensten gehouden. Op verschillende punten van de stad hadden volksfeesten plaats. Tweeduizend arme kinderen werden in de gelegenheid gesteld een speciale bios coop-voorstelling bii te wonen De fellcitatle-registers. aan het paleis neergelegd, werden druk geteekend. Uit alle deel en van den archipel kreeg Aneta bericht omtrent de buitengewoon enthousiaste feestvieringen. De gouverneur-generaal ontving een stroom van telegrafische gelukwenschen. West-Indië Te Paramaribo werd het heuglijk nieuws bij het ochtendgloren ontvangen. Het bul derend kanon wekte iedereen uit den slaap. Het was prachtig weer. Overal was het enthousiasme geweldig. Spontaan barstte het uit. De stad prijkte ln enkele momen ten in vlaggentooi. Op het plein voor de gouverneurswoning drong een enorme menigte samen om een militaire parade te aanschouwen. In het buitenland Engeland. In een hoofdartikel onder den titel „De Oranjezon ls opgegaan" sohrijft de Daily Telegraph, dat de vreugde waarmede de ge boorte van een dochter van prinses Juliana ontvangen ls „door onze zeer goede vrien den en buren de Hollanders in vollen om vang door ons gedeeld wordt. Prinses Ju liana heeit van haar Jeugd af belangstel ling en zelfs genegenheid voor het Britsche volk gevoeld. De wetenschap, dat zij thans een erfgename geschonken heeft aan den Nederland'Schen troon wekt oprechte vol doening tij al'e klassen in dit land". De Daily Telegraph voegt hieraan toe: „Het is een oprechte gelukwensch waard, dat prins Bernhard hersteld is van zijn recente ernstige ongeluk en ln staat ls. het geluk te déelen. van- zijn Koninklijke echt genoote en van het standvastig getrouwe Nederlandsche volk". Duitsrhland. De Führer en Rijkskanselier. Adolf Hi! Ier, heeft zoowel H M. de Koningin als H.K.H. Prinses Juliana en Haar Gemaal telegra fisch geluk gewenscht Door de Dultsche kranten zijn uitvoerige artikelen met foto's op de frontpagina's gepubliceerd over de blijde gebeurtenis. Frankrijk De geboorte van een Prinses in het Oranjehuls was tegen het middaguur te Parijs bekend geworden door groote op schriften in de „Paris Midi", het Parijsche twaalfuurblad. Het was wonderbaarlijk te bemerken, met welk een snelheid het nieuws zich ln de Fransche hoofdstad ver spreidde en tevens zeer verheugend te zien, WW-ERVtN MEPPEL welke gratis worden uitgereikt aan 50 gelukkige Moeders, die in de week van 30 Januari J.l. tot en met 5 Februari a.s. met een baby wer den of worden verblijd, in aan merking te komen, geve men ons binnen 8 dagen na de geboorte hiervan kennis, onder opgave van den juisten datum, en de namen van de(n) jonggeborene. 5454 (Ingez. Med.) Met teekeningen van Jac. H. Molier. Gisteren is een buitengewone Neder landsche Staatscourant verschenen, waarin de geboorte van een Vorstelijke Telg is afgekondigd. Deze, voor ons Vorstenhuis en het Nederlandsche volk zoo heuglijke ge beurtenis is voor de directie van de Nederlandsche Staatscourant aanlei ding geweest, dit nummer een feestelijk aanzien te geven. De versiering is ont worpen door den Haagschen teekenaar Jac. H. Molier, die de Nederlandsche Staatscourant symboliseerde in een figuur var) een de blijde gebeurtenis afkondigenden heraut. Achter dezen heraut verrijst een oranjeboom, welks vruchten ook als motief voor de rand versiering zijn gebezigd. Dc uitvoering geschiedde in zwart en oranje. met welk een oprechte vreugde de Parlj- zenaars het bericht van de geboorte ver namen. Er was de laatste paar weken geen editie van de Fransche kranten verschenen of er stond een bericht uit Nederland ln en het Fransche publiek wachtte met bijna evenveel ongeduld op het plaats vinden der heugelijke gebeurtenis als de Nederlanders, Ook de laat in den middag verschenen bla den gaven groote artikelen over de blijde mare in Nederland. In de woning van onzen gezant te Parijs, jhr. J. Loudon, was een album ter teeke- ning opengesteld, waarvan reeds een ruim gebruik werd gemaakt. Behalve de te Parijs wonende Nederlan ders, hebben ook verschillende buitenland- sche gezanten én andere leden van het corps diplomatique, van de gelegenheid ge bruik gemaakt om hun aanhankelijkheid te betuigen aan het Oranjehuis en hun vreugde met de komst van een kleine Prinses, Dc „Hertog Hendrik" te Gibraltar. Het Nederlandsche oorlogsschip „Hertog Hendrik" dat te Gibraltar lag, was geheel gepavoiseerd. De buitenlandsche oorlogs bodems en andere schepen in de haven hadden ook de Nederlandsche vlag gé- heschen. Hongarije. De blijde gebeurtenis in het Nederland sche vorstenhuis is te Boedapest met groote geestdrift ontvangen. Alle Hongaarsche bladen publiceerden op ln het oog vallende wijze uitvoerige bijzonderheden ln ee" hoofdartikel, waarbij ln het bijzonder ook herdacht wordt, dat het Nederlandsche volk na den oorlog op edelmoedige wijze, tien duizenden noodlijdende Hongaarsche kin deren heeft opgenomen en verzorgd. Als een loopend vuurtje verspreidde zich het bericht der geboorte door de Hongaar sche hoofdstad. De eerste edities der bla den, welke het vreugdevolle bericht behels den, werden den verkoopers letterlijk urt de handen gerukt. Het grootste Hongaar sche dagblad „De Pesti Hirlap" schrijft in een hoofdartikel: „Aan het vreugdefeest van het Neder landsche volk neemt de geheele beschaving deel. Het volk van Nederland heeft te al len tijde een voorbeeld gegeven van hoog® beschaving, van nationaal gevoel, van een' verdraagzaam en niettemin heldhaftig ua- tlonalisme, een goede Europeesche burger schap. Hongarije, welks kinderen door hel Nederlandsche volk met zooveel liefde en hartelijkheid zijn opgenomen, wenscht dee' te nemen aan het blijde familiefeest d'r edelen der Nederlandsche natie, aangezie" het nooit de weldaden der Hollanders z"1 vergeten". 2-1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2