Doe het nu! LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Dinsdag 1 Februari 1938 leaste—ifctóW Aspirin Verkrijgbaar a f. 1.20 aan bet Bureau van het Leidsch Dagblad (giro no. 57055). Afzanding van parkeerterrein Met leedwezen zullen vele Leidenaars vernemen, dat het bekende parkeerterrein aan den Goö-weg, waar 's zomers tal van vreemdelingen per auto en fiets hun ver blijf hielden, geheel wordt afgezet. Ook de consumptietent is verdwenen. Het terrein wordt afgezand. In aansluiting met Sassenheim en meerdere andere dorpen, is alhier opge richt een afd. van den R.-K. Bond van Melkhandelaren en Slijters. In het patronaatsgebouw vergaderde de afd. Noordwijkerhout van „den „Stillen Omgang". Als spreker trad op kapelaan van Adri- chem met het onderwerp „Van geslacht tot geslacht zullen wij uw lof verkondigen". Het R.K. zangkoor luisterde den avond op met het zingen van liederen. Allen werden dringend uitgenoodigd zich spoedig op te geven voor deelneming aan den Stillen Omgang naar de ,.H. Stede" in Maart a.s. Een inwoonster dezer gemeente werd op den Goö-weg aangereden door een A.P.C. auto; haar hand werd ernstig ver wond en zij moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen. De chauffeur van de benzine-auto is doorgereden. OEGSTGEEST. GOUDEN JUBILEUM VAN DEN HEER JAC. HOOGERVORST. Als organist der R.K. Kerk. Bovengenoemd jubileum, waaraan vrij wel de geheele R.K. parochie en verschil lende personen uit de omgeving hebben deelgenomen, is op hartelijke wijze her dacht. Het feest begon des morgens met een algemeene H. Communie der familie waar aan zich de kerkzangers aansloten, gevolgd door een gemeenschappelijk ontbijt in het Patronaatsgebouw. Tot intentie van den jubilaris werd te halfelf de plechtige Hoog Mis opgedragen. Onder leiding van kapelaan A. Sanders is daarbij uitgevoerd „Missa Lauda Son" van Hub, Kuipers, voor gem. koor. Na de Mis werd uitgevoerd het 4 st. „Laudate Domine" van M. Teauwissen. Het orgel werd bespeeld door den heer Abr. Martijn uit Leiden. Na de Hoogmis kwam men bijeen in het Vereenigingsgetouw. waar de tweede voor atter van het zangkoor de heer W. F. de Rooy in een warme toespraak den jubilaris geluk wenschte met dit zeldzaam jubileum en hem namens het zangkoor een fraai schrijfbureau aanbood Hierop mocht de jubilaris nog meerdere persoonlijke gelukwenschen in ontvangst nemen in verschillende vorm. Zoo werden hem ook tal van bloemstukken aangebo den. 's Middags is een drukbezochte receptie gehouden waar o.m. het kerkbestuur den jübilaris zijn gelukwenschen kwam aan bieden Het woord werd daarbij gevoerd door pastoor Looyaard, die zeide dat het eigenlijk wel wat vreemd aandoet zelf nog geen 50 dagen in Oegstgeest gevestigd te rijn en nu reeds een functionaris te moeten toespreken, die zijn 50 jarig jubileum viert. Zooals begrijpelijk heb ik van uw orgel spel nog niet veel gehoord, doch de groote verdienste daarvan is mij ter oore gekomen. Met jeugdig enthousiasme hebt U als 20 jarige jongeling deze functie aanvaard en in de jaren vele vreugde-, maar ook droe vige tonen op het orgel doen hooren. Met groote nauwgezetheid en plichtsbetrach ting hebt U dit ambt vervuld tot meerdere eere en glorie van God, waarvoor wij U dankbaar zijn. Maar bovenal mogen wij met U, God dankbaar zijn. die U deze 50 jaren de kracht heeft gegeven het kerk orgel te mogen bespelen. Spr. hoopte zelf nog vele jaren den heer Hoogervorst te mogen hooren tot eer van God en tot stichting der geloovigen. Namens het kerk bestuur bood spr. den jubilaris een enve loppe met inhoud aan. De heer Hoogervorst heeft mede namens zijn familie woorden van dank gesproken voor de hem dezen dag gebrachte hulde. Hij schetste de vele ondervonden moei lijkheden, die hij heeft doorgemaakt toen het koor stuurloos was. Voor de na dien ondervonden prettige samenwerking met de hearen Wesseling, kapelaan Roest en den tegenwoordigen directeur kapelaan Sanders, sprak de jubi laris zijn oprechten dank. Mede dankte hij den wri. president van het koor, den heer F. de Rooy. die altijd de voorkomende moeilijkheden uit den weg wist te ruimen. Omstreeks 4 uur bracht de R.K. Harmonie „Triumph" onder leiding van den directeur den heer Corn, den Haan. den jubilaris te zijnen huize in de Dorpstraat een serenade. De voorzitter der Harmonie de heer W den Boer. heeft den jubilaris daarbij namens de vereeniging gecomplimenteerd en dankte hem voor de zoo menigmaal on dervonden medewerking. Na aanbieding van ververschingen gaf de Harmonie nog eenige opgewekte nummers ten beste en werd dit feest besloten met een „Lang zal hij leveji"! DE WERELDVLAG DER PAD VINDSTERSBEWEGING. fti." Zuinigheid? Prachtig! Maar nooit ten koste van Uw gezondheid, want daarvoor is het beste juist goed ge noeg Daarom bij ver koudheid en rheuma- tiek direct ASPIR1N- tabletten nemen. is een »&>?ct«-product. Oranjebanden kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid 5442 (Ingez. Med.) Indrukwekkend was het moment waarop met de vlag in het midden geplaatst, de groep kabouters een ster vormde, de belof te van trouw aflegde. De oudste padvind- sters omsloten het geheel als een ketting. Hierbij werd het Nationale padvindsters- lied gezongen. Een van de Goudsche padvlndsters heeft daarop een uiteenzetting gegeven van de symboliek van de vlag. De plechtigheid werd besloten met de aanbieding van heerlijke warme chocolade melk met speculaas. Allen bleven hierop nog eenigen tijd gezellig in het clubhuis bijeen. Naar wij vernemen heeft de gister morgen door de Oranjevereeniging georga niseerde collecte ten bate van een feest gave aan de behoeftigen ln onze gemeente de mooie som van f.500.opgebracht. De voorzitter der Oranjevereeniging heeft allen medewerkenden gisteravond in het Witte Huis zijn hartelijken dank betuigd. Plechtige aanbieding in het Clubhuis. Zondagmiddag omstreeks half drie arri veerde een deputatie, bestaande uit een 5-tal padvindsters uit Gouda, aan de grens onzer gemeente bij den Warmonderweg waar, onder een enorme hagelbui, de groep oudste padvindsters met vaandelwacht van de afd. Oegstgeest van het Ned. Padvind- sbersgilde ter ontvangst gereed stcnd, om den tocht voort te zetten naar het clubhuis aan den Hofdijk. Ondanks sneeuw en hagelbuien werd op gewekt en zingend de marsch ondernomen. Dit vooral werkte in gunstigen zin op de Goudsche afgevaardigden die helaas juist op het laatste gedeelte van haar wandeling. Van Hazerswoude af, dezen tegenslag moesten ondervinden. Toch kwamen zij schijnbaar onvermoeid hier aan voor welke prestatie een welverdiende hulde past! In het clubhuis is de wereldvlag die. ko mende uit Engeland, thans in Nederland een rondreis maakt en te voet wordt over gebracht naar alle in ons land gevestigde afdeelingen, met de daarvoor vereischte ceremonie overgedragen. Deze plechtigheid werd verricht door de leidster der Goud sche deputatie met het voorlezen van de, de vlag vergezellende boodschap aan alle ijdvindsters in de wereld, om de vriend- ap hechter en sterker te maken. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Instandhouding der openbare school - Aflossing van geldleeningen - Verhuring van gemeentegrond. De Raad vergaderde. Verschillende mis sieven van Ged. Staten, houdende goed keuring van Raadsbesluiten, o.a. van de bouwverordening, werden goedgekeurd. Volgens de bepalingen van de zgn. Con- centratiewet. moet, daar het aantal leer lingen van de openbare school minder dan 50 bedraagt, de Raad vóór 1 Februari be sluiten of de school in stand moet worden gehouden B. en W. stelden voor tot handhaving van de school in verband met het onlangs genomen Kon. Besluit en de verdere be palingen van de nieuwe wet. Met alg. st. besloot de Raad, dat de school gehandhaafd moet worden. Vervroegde aflossing van geldleeningen - In verband met ie overname der be drijven door de gemeente Lelden ende daardoor te ontvangen baten, vroegen B. en B. machtiging tot het vervroegd aflos sen van uitstaande leeningen tot een totaal bedrag van f. 89.000. Z. h. st. goedgekeurd. Verhuring gemeentegrond - Voor het perceel land in de Waard heeft de tegen woordige huurder geen bod gedaan, zoodat B. en W zullen overgaan tot publieke ver huring. Voor het land aan den Buitenweg heeft de oude huurder, de heer D. v. Dieft Kz„ 35 ct. per R.R. geboden, totaal f. 452. B. en W. stelden voor aan hem te ver huren voor den tijd van 2 jaar. Weth. v. d. Vijver wilde den ouden huur der de voorkeur geven, zulks ook in ver band met de nieuwe Pachtwet, de billijke huurprijs en de soliditeit van den huurder. Weth. Kralt zeide, dat wellicht een hoo- gere prijs is te bedingen, en dat hij voor publieke verhuring blijft. Ten slotte werd met 64 stemmen besloten het land aan den heer Van Delft te verhuren. Bij de rondvraag stelde Van Duyn eeni ge vragen: 1. Valt een steuntrekkende, die naar een andere gemeente verhuist in de steunregeling van de oude gemeente? De voorzitter deelt mede. dat de Minister van Soc. Zaken ontkennend heeft geantwoord. In het onderhavige geval moet de gemeen te Oegstgeest een beslissing nemen; 2. Mag aan gemeente-beambten, die den dienst verlaten een blijvend aandenken van wege de gemeente aangeboden worden? De voor zitter antwoordde, dat Ged. Staten daar aan hun goedkeuring niet wenschen te vërleenen3. Wanneer wordt met de werk verschaffing begonnen en wat ls het loon? Antwoord: Zoodra de weersomstandig heden het mogelijk maken en wel tegen 28 ct. per uur. De demping v^n de Langevaart, waar naar de heer Van Duyn ook informeerde, houdt verband met een geheel nieuw rioleeringsplan. Wel is op de nieuwe toegroo- tin een bedrag voor demping uitgetrokken. 4. Waarom is de begrooting 1938 nog niet ■gereed voor behandeling? Antwoord: Dit slaat ln verband met de overname der Bedrijven door Leiden. Daardoor moest de geheele begrooting omgewerkt worden en Ged. Staten wilden geen toestemming geven tot behandeling, vóór dat de over name door dat college is goedgekeurd; 5. Hoe staat het met de verlaging van meteiihuur van de watermeters? Antwoord Met ingang van 1 April a.s. wordt die huur gebracht op t. 3.—. Daarna sluiting. Eerste-stcen-to^ing Woningbouwvereen. Spinoza te Rijns burp. Het bestuur van de wonjngbouwvereeni- ging „Ons Belang" te Leiden verzoekt ons alsnog te willen vermelden, dat bij deze eerste-steen-legging deze vereeniging door een drietal afgevaardigden vertegenwoor digd was en dat door den voorzitter dezer vereeniging, den heer J. Gerritsen, enkele woorden zijn gesproken. SASSENHEIM. De heer J. C. Schrama blijft, raadslid. Naar men ons mededeelt, heeft de heer J. C. Schrama de benoeming tot ambte naar bij de Steunverleening en Arbeidsbe middeling niet aangenomen. De heer Schrama zal dus lid van den gemeenteraad blijven. Geen prettige thuiskomst! Een buurvrouw bemerkte in de woning van den heer P. B. in de Berkenlaan een brandlucht. Daar de familie niet thuis was, waarschuwde zij in zenuwachtigen toe stand de politie en brandweer. Men tuur de door de ruiten en bespeurde een rooden gloed. De politie verschafte zich toegang door het inslaan van een ruit en toen bleek, dat het schijnsel veroorzaakt was door een z.g. Godslampje. Daar de brand lucht bleef, werd een nader onderzoek in gesteld en teen bleek, dat in de schuur een petroleumstel stond te walmen. Het stel werd nu gedoofd en de „brand" gebluschl. De brandweer werd toen afgebeld. Voor de bewoners een minder prettige thuiskomst, toen zij de gebroken ruit vonden. In het St Cunera-gesticht te Slees- wijk is op 60-jarigen leeftijd overleden Zuster-Overste Antoine de Padoe, ln de wereld Petronella Adriana van Niekerk. De R.-K. zang- en muziekver. „St. Ambrosius". gaf een goedgeslaagde uitvoe ring in het K.S.A.-gebouw. Alle nummers zoowel zang als muziek werden uitmun tend vertolkt. De heer Albert Gerritsen zorgde voor een vroolijke afwisseling. Tot kweekeling met akte aan de R.K. Jongensschool is benoemd mej. M. J. Wlt- teman alhier. Zij was reeds als zoodanig werkzaam aan de R.K. Meisjesschool. De heer Weusten alhier is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Heer bij Maastricht. (iJaarhetqeHeu^en O in de steelt laat daan beuiyit bet album voor courantenknipsels z'y'ri dienst VOORHOUT. De nieuwe „Piet Gijsenbrug' geopend. De nieuwe ..Piet Gijsenbrog" nabij het station, welke bij de verbetering van den Provincialen weg SassenheimNoordwijx ls vernieuwd en tevens is omgelegd, is zonder cfficieel vertoon voor het verkeer open. gesteld. De nieuwe brug is voor het verkeer een ware uitkomst, vooral door de omleg ging en hek afbreken van een daar staand huis Het mooie en breede trottoir, over de geheele lengte van den 'sGravendam- schen weg, zal eerstdaags ook geheel gereed komen en ln gebruik genomen worden. De collecten in de Ned. Herv. Gem. alhier, ten bate der Classicale Zending hebben over in 1937 opgebracht f. 171.80 iv. j. 174 87'/:). In het afgeloopen jaar zijn hier ter plaatse 33 kostelooze inentingen verricht bij kinderen (v. j. 20' Gezien het aantal inwoners in deze gemeente (plm. 3500) is dit getal hoog te noemen, Eindelijk zijn de Stedelijke Lichtfa brieken er toe overgegaan een straatver lichting te plaatsen bij de vele nieuw ge bouwde huizen aan den Rijnsburgerweg. Voor de bewoners aldaar een groot genot, daar het zeer donker kan zijn. VOORSCHOTEN. Uitvoering „Zang zij onze leus". In het gebouw voor Chr. belangen gaf de Herv. zangver. „Zang zij onze leus" onder groote belangstelling een uitvoering onder leiding van mej. Tilly Leening. Tevens gaf het Herv. kinderkoor „De Krekeltjes" een uitvoering, terwijl mej. Belia Keyzer, mezzo sopraan alhier, en mevr. M. Schippers Verwer, Leiden, aan den vleugel welwil lende medewerking verleenden. De eere-voorzitter, ds. H. P. Fortgens, liet gezamenlijk zingen Ps. 89 vs. 1, waarna hij voorging in gebed. Na een stichtelijk in leidingswoord van ds. Fortgens heette hij speciaal den oud-voorzitter, den heer C. Oudshoorn, welkom. Het koor opende met het zingen van Ps. 146 gevolgd door „O, heerlijk land" en „Ge bed voor het Vaderland". De zang was goed, maar de damesstemmen moeten haar volume iets minderen, waardoor de heeren- stemmen beter tot haar recht komen. Bij den zang van „De Krekeltjes" werd ieder nummer eerst door een meisje of jongen gedeclameerd. De wijze waarop dit ge schiedde verdient extra lof. Ook het zingen van dit koor was zuiver, ongedwongen èn beschaafd van uitspraak. Mej. Tilly Leening en de kleintjes oogst ten een buitengewoon succes; er kwam aan het applaus bijna geen einde. Voor de pauze zong het zangkoor nog „In angst en nood" van J. S. Bach, „Het Lam Gods" van G. A. Homilius en Ps. 121 van H. van Eyk waarbij mej. Belia Keyzer een sopraansolo zong. Na de pauze zongen „De Krekeltjes" een 6-tal nummers, w o. een door Maarten Ro mein met een mooie, heldere jongensstem gezongen solo. De sopraan-soliste Belia Keyzer. bege leid door mevr M SchippersVerwer. vleugel, zong op verzoek het bekende Largo van Handel. Zoowel de zang als het bege leidend pianospel oogstten veel bijval en de beide dames kregen daarvoor een wel verdiende bloemenhulde. Ook mej Tilly Leening had bloemen in ontvangst te ne men. Nadat het koor gezongen had „Wij dingslied" van Ludw. van Beethoven, werd besloten met „Rustig ondergaaft" van G. Hamm. waarin mej. Belia Keyzer de so praansolo zong en mevr. M. Schippers Verwer de vleugelbegeleiding verzorgde. De eere-voorzitter, ds. H. P. Fortgens heeft allen dankgezegd voor het gebodene, waarna hij voorging in dankgebed. Loop der Bevolking. Gevestigd; mevr. A. C. Soff, Burg. Treubstr. 15 A. van der Laan. id. A. C. van der Laan- Nieuwenhuis. id. C. W. Snippen en gezin, tóölènlaan 24 G. L. Hoogteijllng, Leidsche weg 372 J. Keereweer. Leidscheweg 141 H. J. van der Plaats en gez., Burg. Treubstr. 54 W. C. Verhoeven en gez.. Schoolstraat 8. VertrokkenJ. P. van der Ploeg, naar War mond J. Hollhuijzen n. Alkmaar, Verdron- kenoord 15 Mej. A. J. van Bemmelen. naar den Haag, L. C. v. Cattenb. 30 K. Dijkstra, naar Haarlem. Wicherstraat 1 K. de Groot, naar Leidschendanp Veenweg 39 A. H. Tolle naar en gezin, naar den Haa!g, Soestdijksche- kade 26. Stel niet langer uit, maar schaf U nog Ke'Hen een Knipselalbum aan. Dan kunt U op doeltreffende wijze een volledige historische verzameling aan leggen van alles wat er over het pasgeboren Prinsenkind is gepubliceerd en in zijn verdere leven gepubliceerd zal worden. Voor later een waardevol bezit, niet alleen voor U, maar ook voor Uw kinderen en kleinkinderen! Dit album, gebonden in grijs linnen band, ter grootte van 35 X 25 c.M., bevat 80 genummerde pagina's, waarop de uitknipsels geplakt kun nen worden en bovendien 4 gelinieerde register- pagina's. Ernstige val tijdens uitsteken van de vlag. Gistermorgen heeft zich, even na het bekend worden van het verheugende nieuws, aan de Donklaan een ernstig on geluk voorgedaan, dat voor zoover het zich liet aanzien, nog goed is afgeloopen. Mej. D. zou de nationale driekleur aan haar woning uitsteken en bevond zich op het aak van een erker, toen zij haar even wicht verloor en naar beneden viel. Om wonenden hebben haar opgenomen en naar binnen gebracht. Mej. D. klaagde over pijn in de rug, maar heeft, naar wij vernamen, geen ernstig letsel bekomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Willebordus Hendrikus Gerardus. z. van P G Niersman en C. E. Oremus, wonende Leidscheweg 234. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Geheime zitting - Aanstelling Ambtenaar - Kosten Elslaan. Onder leiding van burgemeester M. F. Berkhout vergaderde de raad. Na ruim 11/4 uur geheime zitting, werd deze openbaar. Het bleek, dat ook de heer E. Ch. Mulholland, die geruimen tijd onge steld is geweest weer aanwezig was. Terstond stelde de voorzitter aan de orde een aantal wijzigingen van de begrooting: o.a. Ie om f. 1300 uit te trekken voor de be noeming van een nieuwen ambtenaar ter secretarie, tot versterking van de personeel- bezetting, op een jaarwedde van f. 900— f.1700; 2e om een post uit te trekken van f. 1500 voor verharding van het wegdek van de Elslaan. De heer J. Braggaar zeide, dat het eerste punt lang is besproken en hij zich er bij neer zal leggen; het tweede punt f. 1500 voor de Elslaan vond hij bijzonder hoog. Dit bedrag komt geheel ten laste van de gemeente. Spr. vroeg of de gemaakte be grooting aan den lagen kant was; want dit is een schadepost van 60%. De voorzitter antwoordde, dat er op de be- grooting een bedrag stond. Men dacht te kunnen volstaan met het dichten der kui len. Dit gaat echter niet en zou een tijde lijke maatregel zijn geweest. Daarom is aan den opzichter een begrooting gevraagd. Het rijk draagt hierin niet bij, daar de kosten voor" het grootste gedeelte materiaal betref fen. De beide besluiten werden z. h. st. aan genomen. De heer O. R. I. Viveen besprak de nieuwe dienstregeling van de Blauwe tram, die spr. niet in het belang acht van deze gemeente. Hij verzocht B. en W. zich in verbinding te willen stellen met de directie en de belan gen van Voorschoten te willen bespreken. Weth. J. A. Mens vulde deze vraag aan met een klacht over het harde rijden in de bebouwde kom, met daaraan verbonden groote gevaar voor de kinderen. De voorzitter gaf de toezegging te zullen schrijven of te bespreken. De veranderde dienstregeling was de eenige oplossing om de exploitatie mogelijk te maken, zoodat hij niet verwachtte, dat hierin veel verande ring zal komen. Hierna sluiting. Jaarfeest R.K. Volksbond. De afd. Voorschoten van den Ned. R.K. Volksbond vierde haar jaarfeest in het R. K. Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de ■heer N. C. Lamboo opende, waarna het le couplet van het bondslied werd gezongen. Na het zingen van dit lied traden op de humoristen Klaare en Flora uit Rotterdam die een groot succes oogstten. Na afloop werd een dansje gemaakt VOOR WOENSDAG 2 FEBRUARI. Hilversum I. 1875 M. en 415.5 M. VARA-Uit-1 zending 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 mn. I VPRO 8.00 Gramofoonpl. 9.30 „Ons I keuken", causerie 10.00 Morgenwijding - I 10.20: Voor Arbeiders in de Continu-bedrijvee. I 11.30 „Bestrijding van de werkloosheid;! causerie 12.00 Gramofoonmuziek 12 JI ..Fantasie" en gramofoonpl. 1.30—1.45 Gra*1 mofoonmuziek 2.00 Kniples 2.30 Voor de I vrouw 3.00 Voor de kinderen 5.30 Gramo-1 foonpl. 6.00 ..De Ramblers" 6.40 Causerie I ..Friesch op de school" 7.00 Koorzang - I 7.30 Cyclus ..Ons werk en ons geloof" 8.001 Herhaling SOS-Berichten 8.03 Berichten I ANP. VARA-Varia 8.15 VARA-Orkest -I 9.00: Radiotooneel 9.30 VARA-Orkest -I 10.00 Berichten ANP 10.05 Koorzang iGr.pl' I 10.30: Gramofoonmuziek 11.15 Orgelsr^l I 11.4512.00 Gramofoonplaten. Hilversum II. 301.5 M. NCRV-Uitzendin: I 6.307.00 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart I 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muaeL' I Gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek 9.30 Ge- I lukwenschen 9.45 Gramofoonplaten 105) I Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek -1 11.15 Ensemble van der Horst 12.00 Beried ten 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Vervolg concert 1.30 Gramofoonmuziek 2(01 Sopraan en plano 3.00 Christelijke Lectin I 3.30 Gramofoonmuziek 4.00 Viool I plano 4.45 Felicitaties 5.00 Voor de jeugd I 5.45 Gramofoonmuziek 6.00 Land- I tuinbouwhalfuur 6.30 Taalles en causerie I over het binnenaanvaringsreglement 7-MI Berichten 7.15 Boekbespreking I Reportage 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-1 Berichten 8.15 NCR V-orkest 9.00 Causerie I „De Wederkomst des Heeren" (III) WO I NCRV-orkest en soliste 10.00 Berichten AHP I 10.05 Dampraatje 10.20 Vervolg concert - V 10.45 Gymnastiekles 11.00—12.00 Gramo*1 foonmuziek. Hierna: Schriftlezing. Droitwich 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel - 12.05 Orgelconcert 12.35 BBC-Northern-or- I kest 1.20 Gramofoonpl. 1.502.20 De We* I sex Players 4.05 Gramofoonmuziek 42) I Vesper 5.05 Gramofoonmuziek 5.40 U* I Stone en zijn Band 6.20 Berichten 6.4) I Landbouwpraatje 7.00 Orgelspel 7.20 .W I Rebel Maid", operette 8.20 Declamatie - I 8.35 BBC-Symphonie-orkest en soliste (0fl I 9.20 Berichten) 10.40: Gramofoonpl. I Oscar Rabin en zijn Band 11.5012.20 Ja£-1 muziek (Gr.pl.). Radio-Paris 1648 M. 7.50. 9.15, 10.40 en I 11.20 Gramofoonpl. 12.20 Stafmuziek van de I Garde Républicaine en zang 3.05 PiaD0* I voordracht 4.20 Zang 5.20 Glardinoorkest I 8.50 Zang en piano 9.35 Variété-programma I 10.50 Gramofoonplaten. Keulen. 456 M. 5.50 Rheinische Landes- I orkest 7.50 SA-orkest 11.20 Fabrieksorkef I 12.35 Gramofoonpl. 1.35 Omroepsextet --1 3.50 Omroeporkest 6.30 Blaasorkest V Pianovoordracht 8.05 Gevarieerd program* I ma 9.4011.20 Hermann Hagestedt's orkest. I Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Grt-1 mofoónpl. 12.50 New Palace-orkest l -^" I 2.20 Gramofoonmuziek 5.20 OmroeporkestV 6.50 Gramofoonpl. 7.20 Zang en plano 8~J I Omroepsymphonle-orkest 9.55 GranurfooD" l muziek 10.50—11.20 dito 484 M. l2v I Gramofoonplaten 12.50 J. Schyders' orkest- I 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 A. Felk" I man's orkest 6.20 Zepparoni-kwartet I Gramofoonpl. 8.20 Omroepsalonorkest iU I solisten 9.05 Luiks Koor- en orkestconcert - 10.30—10.40 en 10.50—11.20 Gramofoonmuziek Deutschlandscnder 1571 Af. 6.30 Few Kaufmann's orkest en solisten 7.20 Amusementsorkest 9.20 Berichten Cello en piano 10.05: Scheepsweerbericht 10.2011.20 O. Kermbach's orkest. GEM, RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF D* DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. ZEVENHOVEN. Tot Diaken der Chr. Geref. Kerk (Polder) is herkozen de heer W. de Wit. De verkoop van speldjes ten bate der R.K. Hereeniging bracht op f.20.—3. Woensdag 2 Februari, lste Programmalederen dag van 8—24 uur. Avro, Vara enz. i 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur. Kro, Ncry enz. h. 3de Programma: 8.00 Keulen 9.50 Deut# J lands, of div. 10.20 diversen 10.3o rv>. R of div. 11.05 London Reg. 13.05 Brusg VI. 13.35 Keulen 14.20 Parijs P.T.T. W* of div. 15.05 Parijs R. 15.20 London 15.50 Keulen 17.20 Parijs R. 18.20 KJ" len 19.20 Beromünster of div. 21.05 sel Fr. Pl.m. 21.40 Keulen 23.20 divers^ 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9 vu. f versen 10.35 Droitwich 14.20 London i» 15.20 Droitwich 18.40 London R*»- 19.00v Droitwich. Wijngingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10