WEK DE GAL IN UW LEVER OP LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 28 Januari 1938 NAGEKOMEN BERICHTEN STADSNIEUWS. SPORT Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek AGENDA Uitbreiding der autobus- lijnen in de stad Een ringlijn langs de singels. Naar wij vednemen, overweegt de directie der N.Y. Eltax de moge lijkheid om uitbreiding te geven aan haar bestaande autobusdiensten door de stad, welke momenteel in twee richtingen het traject Station, Witte Singel, Heerenstraat, Koninginnelaan, Zeemanlaan, de Laat de Kanterstraat, Cobetstraat, Fruinlaan, Hooge Rijn dijk, Levendaal, Breestraat, Station be rijden. Het ligt in de bedoeling, evenals voor heen door „Stadsverkeer" geschiedde, een ringlijn langs de Singels te rijden, in dien zin, dat de hierboven genoem de route aan den Hooge Rijndijk wordt vervolgd via Zijl-, Heeren-, Mare- en Rijnsburgersingel. Deze dienst zou elk kwartier in beide richtingen worden gereden. Vanzelfspre kend behoeft dit plan nog de toestemming van de gemeentelijke overheid, doch ge hoopt wordt, dat de dienst op 1 Maart in werking zal kunnen treden. BINNENLAND. De nieuwe staatsleening 1933 Toewijzing van slechts 214% op de vrije inschrijvingen. Naar wij vernemen, zal in de volgende Staatscourant worden opgenomen, de bekendmaking van den minister van Financiën betreffende den uitslag van de inschrijving op de 33f/s9/« Staats leening 1938, blijkens welke op de vrije inschrijvingen ad ruim 1700 millioen slechts 2l/i*/o kan worden toegewezen. BUITENLAND. DE NOBELPRIJS VOOR DEN VREDE. De voorzitters en vice-voorzitters van de beide Kamers van den Zweedschen rijks dag hebben de Interparlementaire Unie candidaat gesteld voor den Nobelprijs voor den vrede van 1958. De interparlementaire unie bestaat dit jaar 50 jaar. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 753. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.2 te Lissabon. Laagste barometerstand 715.5 te Seydisfjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Stormachtige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, betrokken met regen, later tijdelijk op klarend, aanvankelijk veel zachter. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind hedenmorgen aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid-Westen". BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Terwijl de vorige depressie nog afnemend over Noord-Scandinavië ligt. is de nieuwe op IJsland nabij 715 mm. diep geworden en wordt nog snel dieper, terwijl de hoogedrukking op den Oceaan standen van 780 m.m. vertoont. Een zware Westerstorm heerscht op den Atlantischen Oceaan en ook in Het Kanaal en op de Noord zee begint het te stormen uit Zuidwest. In Scandinavië is de vorst toegenomen, bij Sarna tot nabij 30 graden Celsius. Op het vasteland kwam slechts zeer lichte vorst voor en op de Britsche eilanden werd het zeer zacht, bijna overal valt daar regen met krachtige tot storm achtige winden. In Zuid-Frankrijk is het nog fraai weer, maar van uit Het Kanaal zal de regen tot Midden-Frankrijk doordringen. In Zwitserland valt plaatselijk sneeuw, op de Alpentoppen komt mist voor, bij temperaturen van minus 20 tot 25 graden. Ook in Duitschland valt In het Oosten en Zuiden sneeuw, in het Westen komt later regen en stormwind. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.Z.W., 2 gr. C., betrokken. Londen: Z.Z.W., 4 gr. C., regenbuien. Berlijn: W., 2 gr. C., betrokken. Nice: Windstil, 4 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 2*/2 gr. C. (36 gr. F.). 12 uur 's middags: 3 gr. C. (37 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 1.30 uur; nam. te 13.45 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Vrijdag van 5.07 uur n.m. tot 7.18 uur v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 28 Januari: op 5.36 uur; onder 13.52 uur. De strijd in het Verre Oosten. Protesten tegen Japansehe censuur. De consul-generaal van Groot Brittan- nië te Sjanghai, Phillips, heeft drie ge schreven protesten ingediend bij Okamoto, den consul-generaal van Japan, tegen in cidenten naar aanleiding van de Japan sehe censuur op telegrammen. Het eerste protest is gericht tegen de voorgenomen censuur op handelstelegram men, het tweede tegen het ophouden van een telegram van den correspondent van Reuter en van een telegram aan de ..Man chester Guardian", het derde tegen de schrapping van negentig woorden uit een gisteren aan de Manchester Guardian ge zonden telegram. De Amerikanen hebben op overeenkom stige wijze geprotesteerd. Het verluidt, dat de censuur op handels telegrammen gewijzigd zal worden. Hoewel gecodeerde telegrammen slechts zullen worden aangenomen, indien zij vergezeld gaan van consulaire verklaringen, zuilen de door particulieren gebruikte codes niet worden opgevraagd, Russische wapenen naar China. Uit betrouwbare bron zijn in Noord- China berichten binnengekomen, welke een bevestiging vormen van de recente berich ten uit Hankau, volgens welke aanzienlijke hoeveelheden sovjet-Russische wapenen China binnenstroomen. Deze wapenen be staan bijna uitsluitend uit pantserwagens en vliegtuigen. Tot voor kort hebben nauw keurige waarnemers minimaal 600 pant serwagens door Sinkinang naar Kansoe zien komen, evenals 200 vliegtuigen, welke meerendeels vechttoestellen waren, terwijl er zich ook een aantal meermotorige bom bardementstoestellen onder bevond. Geen overeenkomst tusschen China en Sovjet-Rusland. De woordvoerder der Chineesche regee ring heeft het gerucht tegengesproken volgens hetwelk Soen-fo met Sovjet-Rus- land een overeenkomst zou sluiten over Buiten-Mongolië. Hij zette met name uit een, dat de reis van Som-fo naar Sovjet- Rusland een algemeen karakter draagt, dat hij met geen enkele speciale misie is be last en dat alle geruchten, welke sedert verscheiden maanden over Buiten-Mongo- lië in omloop zijn, volkomen onjuist zijn. Militaire tolken van Rusland en Japan teruggeroepen. Er verluidt, dat de officieren die als tolk optreden bij de regimenten en daartoe door de legers van Sovjet-Rusland en Japan werden uitgewisseld, teruggeroepen zullen worden, zij het niet allen. De verhouding tusschen Japan, Duitschland en Italië. De Japansehe minister van buiteniand- sche zaken Hirota heeft volgens Domei in antwoord op een door baron Asada in het Hoogerhuis gestelde vraag gezegd, dat Ja pan, Duitschland en Italië elkander onder de vaan der anti-komintern de hand hebben gereikt, doch dat zij mogelijk in de toekomst zullen samenwerken aan de op lossing van bet bevolkingsvraagstuk. De minister zeide, dat de diplomatie en het bevolkingsvraagstuk nauw verband met elkander houden en zette de verschillende aspecten uiteen van het bevolkingsvraag stuk. waarin het gemeenschappelijk belang van verschillende landen is gelegen. Volgens een eigen bericht van het Duit- sche Nieuwsbureau hebben officieele noch half-officieele instanties te Berlijn in deze kwestie haar standpunt bepaald In Dolitieke leringen te Berlijn is volgens het DNB. niets bekend, dat iets zou zijn ingeleid, dat zou kunnen duiden in de rich ting der uiteenzettingen van den Japan- schen minister van buitenJandsche zaken. VERGADERING DER REXISTEN VERBODEN. Medegedeeld wordt, dat de Belgische minister van binnenlandsche zaken een vergadering der Rexisten, welke morgen te Brussel zou worden gehouden, heeft ver boden. Dit besluit is klaarblijkelijk genomen na de hevige incidenten, die zich gisteren in Kamer en Senaat hebben voorgedaan met betrekking tot de beweerde levering van oorlogsmateriaal aan het republikeinsche Spanje. Degrelle had medegedeeld sensationeele onthullingen te zullen doen. DE WERKTIJDEN IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. De Internationale raad van de Federatie van bonden van arbeiders in de textiel industrie hebben te zamen het vraagstuk van de veertigurige werkweek besproken. Veertien landen waren vertegenwoordigd. Besloten werd te trachten de ratificatie te verkrijgen van den overeenkomst van Genève tot beperking van de werktijden in de textiel-industrie. NOG SLECHTS VOOR 80 JAAR PETROLEUM Naar de meening van den Roemeenschen petroleumdeskundige, Falceanu, zullen de petroleumvelden der wereld binnen 80 jaar zijn uitgeput en zal de imensch naar een nieuwe brandstof moeten omzien. De olie velden van Roemenië zullen, naar hij voor spelt, in 25 tot 30 jaar tijds zijn uitgeput. Zoo de menschen er inmiddels niet in sla gen nieuwe krachtbronnen te vinden, voor ziet hij een wahhopigen strijd onder de volkeren om het 'bezit van 's werelds afne mende voorraden, tegen het einde van het „petroleumtijdperk". BELGISCHE SCHILDWACHT OVERVALLEN. Naar „Het Laatste Nieuws" meldt, is een soldaat, die gedurende den nacht op wacht stond op de brug te Eisden (bij de Neder- landsche grens), plotseling aangevallen door een drietal mannen, die trachtten hem in het kanaal te werpen. Op zijn hulpge roep snelden echter eenige manschappen toe. die de aanvallers wisten te overmeeste ren. Een van hen werd daarbij door een revolverschot gewond. De drie mannen wer den ingerekend en bleken van Duttsohe af komst te zijn. BELGISCH MAKELAAR VERDWENEN. Heeft hij voor een-millioen verduisterd? Een 34-jarige wisselagent te Brussel, die het deed voorkomen alsof hij arbitrage zaken deed op de beurzen van Parijs, Luxemburg en Amsterdam, heeft van cliënten in totaal meer dan een millioen franken ontvangen voor transacties. Een der cliënten had den man 800.000 franken toevertrouwd. Toen hij einde 1937 den stand van zijn rekening verzocht, deelde den wisselagent mede. kasmoeilijkheden te hebben. do:h er voor te zullen zorgen, dat de afrekening op 15 Januari zou geschieden. Sedert eenigen tijd heeft men den man evenwel niet rretr gezien. De man heeft reeds een veroordeeling achter den rug. Hi) werd later evenwel voorwaardelijk in vrijheid gesteld. AUTOMOBILISME. Hoe het ongeluk met Rosemeyer zich voltrok. Omtrent het ongeluk, waarbij de Duit- sche coureur Rosemeyer hedenmorgen het leven verloor (men 2ie pag. 1), vernemen wij nog, dat Rosemeyer. nadat hij met zijn ..Mercedes-Benz" zijn recordpogingen had gestaakt, vandaag het eens met de „Auto-Union" zou probeeren. Na den eersten rit verklaarde Rosemeyer dat de sterke Zuidwesten wind den wa gen bijna van den weg had gerukt. Des ondanks startte de coureur andermaal voor den tweeden rit, die hem noodlottig zou worden. Toen de wagen van Rosemeyer negen K.M. had afgelegd en zijn grootste snel heid had bereikt, werd de auto door een rukwind tegen een brug, welke zich ter plaatse bevindt, stuk gesmeten. De cou reur werd uit zijn wagen geslingerd. Een geneesheer, die kwam tossnellen, kon slechts den dood constateeren. OEGSTC-EEST. rropaganda-avond voor C. H. Jongeren. Uitgaande van het Ringbestuur der C. II. Jongeren, Leiden en Omstreken en het oestuur van de C. H. Unie afd. Oegstgeest, is in „Irene" een propaganda-avond ge houden. De heer B. Ji v. d. Meene opende en zette het doel vaif dezen avond uiteen, nJ. te trachten om ook in onze gemeente een jongeren-groep te formoeren. Na zijn inleiding ging spr. voor in gebed. Ter afwisseling was medewerking ver kregen van eenige dames en heeren too- neeidillettanten alsmede van het Rcdio- iechn. bureau ..Elra" dat voor muzikale afleiding zorg droeg. Het eerst werd opge voerd het tooneelstukje „Liefde" van J. J. Rentmeester, dat. keurig gespeeld, een hartelijk applaus verwierf. Dan sprak de heer Fortgens Jr. te Voor schoten over: „Eischt de hedendaagsche maatschappij politieke activiteit?" Spre ker merkte op. dat er steeds sterker be hoefte wordt gevoeld naar ordening der samenleving; een ordening der krachten, een sterker roeping naar het waarachtige Christendom. Steeds meer wordt een be roep gedaan op een hechte geloofseenheid in de wereld, waarbij spr. wees op de Ox- fordbeweging. Sterker wordt de behoefte gevoeld naar een streven de levensovertui ging van het menschdom op hooger peil te brengen; een streven om de Kerk tot een waarachtige kerk te maken (belijdende kerk), strijdende zoowel naar binnen als naar buiten. Van de politieke stroomingen nam spr. als voorbeeld het Marxisme en het Nationaal-Socialisme, die ieder voor zich streven naar eenheid, echter ieder een eigen weg volgende, waaruit nooit één ge meenschappelijk geheel kan worden ve'- kregen. Daarom moeten wij deze dan ook afwijzen. Volkseenheid is een religieuze vraag en daarin ligt de oorsprong van ac tiviteit. Politiek is toekomstvorming. Van alle kanten wordt ons toegeroepen: Ver- eenigt u tot eenheid in deze droeve wereld, maar dan ook in volle wapenrusting des gcloofs! Dat heeft ook onze Heiland ge zegd met de woorden: „Hebt U naasten lief als Uzelve". Om hiertoe te komen moeten wij een studie maken van de vele voorko mende stroomingen en dan ons zelve toet sen tot vorming van één geheel. Niet alleen een Chr. Hist, maatschappij, want wij maken niet zelf een maatschap pij, maar God vormt deze naar Zijn Evan gelie. Wij hebben ons af te vragen: Hoe moet onze houding zijn? Spr. wilde hiertoe niet een bepaalde richting voorop stellen, maar zijn gehoor wijzen op de hechte eenheid van het Evangelie, dat toch een ruim terrein beslaat en waarin wij ons al len kunnen zuiveren van ongerechtighe den. Eén weg voert ons tot een blijvende eenheid, nJ. het aannemen van het Chris tendom, Christus Evangelie. Hiermede kwam s§r. tot het antwoord op den aan hef zijner rede. Deze boodschap verkondigen, niet voor ons zelf alleen, maar ook voor anderen. Hij wees hiertoe op den waren Staatsman: Willem van Oranje. Om die taak nu te ver vullen, biedt de Chr. Hist. Unie een schoo- ne gelegenheid. Hierna herinnerde de heer J. de Jager aan de schooljaren, waarin de jeugd de wapenen zijn gegeven om het leven in te gaan. Maar daarmede zijn wij nog niet ten volle uitgerust. Wij willen een meer vaste lijn trekken voor ons verder leven, een lijn die ons iets geeft voor de eeuwigheid, een bouwen aan het geheel. Dit kunnen wij verkrijgen door bestudeering van de poli tiek, waartoe de Chr. Jongerengroep de gelegenheid geeft. Spr. wekte de jongeren op tot aansluiting. Besloten werd met het tableau: „Vor stenhuis en Vaderland" en het gezamen lijk zingen van het Wilhelmus. en U zult '8 morgens „kiplekker* uit bed springen. Eiken dae moet uw lever een liter gal ln de In gewanden doen vloeion. Wanneer de galafscheldlng onvoldoende ia. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen ln Uw lichaam. U rankt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor do vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverp'llotjes, verkrijgbaar bU apothekers en drogisten in flacons van 0.75. 2412 ungez Mcd.) Dc politie in 1937. Door de politie alhier werden in 1937 853 processen-venbaai opgemaakt, gespecificeerd als volg c: Motor- en Rijwiel-wet 153; Rijwiel- en Mo. oiirij tuigen belastingwet 69; Ve-rkeers- verordenlng 99; Processen-verbaal uit an dere gemsenten om den verdachte of ge tuige te doen hoo~en 115: Alg. Politiever ordening 77; Overtredingen Wetboek van Strafrecht 24; Leerplich'wet 26; Bijzonders Wetten 88; Aanrijdingen 71; Diefstal 86; Mishandeling 11; Oplichx:ng 9; Beierdiging 6; Verduistering 4; Zedenmisdrijven 4; Vernieling 2 en weinig voorkomende mis drijven 7. In het rapportenboek werden 1092 geval len vermeld, in welke gevallen de politie assistentie verteende. bemiddelend optrad of proces-verbaal deed opmaken. Bil bovengenoemde aanrijdingen kwamen 4 personen om het leven. Aan 35 personen werd nachtverblijf verschaft. Wegens het plegen van een misdrijf werden door de politie gearresteerd 26 per sonen. waarvan er 12 voor den Officier van Justitie werden geleid en in het Huis van Bewaring ingesloten. Aan ruim 300 personen werden door de poli+ie een jaarventvergunning, dagvent vergunning en muziekvergunning verleend. Een zevental vreemdelingen werd over de erens gezet Ziehie- een kort verslag van de werk zaamheden der politie, waaruit opnieuw blijkt dat zij een ruiim arbeidsveld heeft. Het jaar 1937 doet terug denken aan de jaren 19201923. toen er zoowel hier als in andere gemeenten soms 2 a 3 inbraken per nacht werden gepleegd Ook dit jaar bleef de gemeente niet gespaard voor eenige groots inb-aken. doch waarvan het mee- rendegl der daders achter slot en grendel kon worden gezet. ALPHEN. Gecombineerde vergadering Chr. Boeren- en Tuindersbond en Chr. Jonge Boeren- en Tuindersver. „Eendracht maakt macht". Bovengenoemde vergadering, in het Ver- eeniglngsgebouw, werd geopend door den tweeden voorzitter van de afd. C.B.T.B. den heer G. van Dorp, met het lezen van Ps. 8. waarna hij in gebed voorging en een kort welkomst woord sprak, waarbij hij bijzon zonder welkom heette den heer W. H. Pad mos. dlr van het Melkcontróle-instituut Zuid-Holland te Rotterdam. Deze wees er op, dat melken een kunst is, die lang niet ieder voldoende verstaat. Ze wordt vooral onder de jongeren ten zeerste bevorderd door de melkcursussen. Het doel van eiken boer is, vooral van dengeen, die de melk voor consump tie levert, om eerste kwaliteit melk te ver krijgen; om dit doel te bereiken, moeten verschillende dingen ln acht genomen wor den. Allereerst moet men zorgen voor goede melkers; minder gorde melkers kunnen aanleiding geven tot uierontstekingen bij het vee. De melkers moeten zoo zindelijk mogelijk gekleed zijn en zoo zindelijk mo gelijk melken, om te zorgen dat er weinig bccteriëen in de melk komen. Daarnaast is van groot belang een schoone stal en koe ien. De stal moet voldoende licht van bui ten kunnen krijgen. Het verdient verder aanbeveling de koeien te scheren, wanneer zij op stal komen. Vooral goed schoon wrij ven van de uiers bevordert het winnen van lste kwaliteit melk. Spr. zette uiteen, hoe dc molkmonsters door de contrölestatlons genomen en onderzocht worden, waarop zeer sterk gelet wordt, hoe de melk gewon nen Is. Ook de gezondheid van de koeien is van beteekenis. Uierontsteking is oorzaak, dat de melk niet houdbaar is. Tegenwoor dig wordt ook veel gedaan aan T.B.C. be strijding onder het vee.. Deze wordt in be paalde gevallen en ondér zekere voorwaar den gesubsidieerd door het Rijk en door de contrölestatlons. Verwacht wordt, dat deze bestrijding binnenkort verplichtend wordt gesteld. Van groot belang Is het gebruik van deugdelijk en goed gereinigd gereed schap. De melk moet direct na het melken uit de stal verwijderd worden en zoo moge lijk koelen. Ook moet men letten, in ver band met het vetgehalte, op regelmatige melktijden. Dan besprak spr. de melkvoorziening, vooral die der groote steden. Wanneer men ln oogenschouw neemt dat in het westelijk deel van ons land (Noord- en Zuid-Holland en gedeelte Utrecht) ongeveer de helft van alle Inwoners des lands wonen, begrijpt men, dat er heel wat aan vast zit, om die streek voldoende melk te bezorgen. Een georganiseerde melkhandel en fabrieken zijn daarvoor noodig. Bekend is, dat de thans nog loopende melkregeling met 1 April afloopt. Hoe de nieuwe regeling er uit zal zien, is nog niet te zeggen. Er wordt door hoogere instanties daarom nog veel beraadslaagd. Wel zal noodig blijken, dat in de toe komst om de melk zoo zuiver mogelijk te winnen. Tijdens de gedachtenwisseling gaf spr. nog vele nuttige wenken. De heer J. H. Belgraver sloot deze druk bezochte vergadering. Beroepen. Tot predikant bij de Chr. Geref. Kerk al hier is beroepen ds. Brandsma van Wilder- vank. HEDEN. Schouwburg: K.V. Litterus Sacrum „De tijd en de familie Conway" 81/4 uur nam. Katwijk aan den Rijn (Zaal Kerkplein): Chr. Hist. Unie. Spr. Jhr. mr. de Geer, 7 1/2 uur n.m. Zaterdag. Schouwburg: K.V. Litteris Sacrum „De tijd en de familie Conway" 8 uur nam. Zondag. Gerecht 10: Samenkomst te 5 uur nam. Maandag. SchouwburgAbonnementsvoorstelling. „Dr. A B C". 8 1/4 uur nam. Woensdag. „In den Vergulden Turk": Ledenverg. 3 Octo« ber-Ver. 8»/2 uur nam. Stadszaal: Filmvoorstelling Chr. Wijkver, „Levehdaal". 3 en 8»/* uur nam. Volkshuis: Bachconcert o.l.v. Johs. Röntgen, 81/4 uur nam. Donderdag. Stadszaal: „Sursum Corda". Requiem en Can» ticum Canticorum, 8 uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees- kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau, Boer- haavestraat 21. Van half drie tot half vier. Donderdags: Inenting tegen diphterie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 'sVrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: 'sDindagsen 's Vrijdags van 1012 1/2 en 25 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Sin- gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10-4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3,. 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.3012. 1.30- 5 uur; 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 912 en 11/24 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat). Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.), van 10—5 uur (1 April—1 Oct) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag. - Maandag f0.25; alle overige dagen f. 0.10. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De heerscher". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Moederlied". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De vlucht voor het huwelijk". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hooge woerd 49: 8 uur nam, „De Jantjes". Log van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 22 t/m. Vrijdag 28 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28. tel. 3553 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. A.s. zilveren jubileum „Thabita". Op 25 Februari a.s. hoopt de Chr. meis jesver. „Thabita" in wijk Hoorn te herden ken dat zij voor 25 jaar werd opgericht. De tegenwoordige presidente mej. M. Zwaan en mej. M. Óvervliet zijn van de oprichting af aan deze vereenlging ver bonden geweest. Doel dezer vereeniging is het vervaardigen van kleedingsfcukken ter uitdeeling op het Kerstfeest aan de kinderen der Zondagsschool in wijk Hoorn. 25-jarig; jubileum van den heer P. Stellingwerf. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot de heer P. Stellingwerf, commies bij de Ned. Spoorwegen, den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst der Ned. Spoorwegen trad. In de morgenuren werd de jubilaris met- zijn echtgenoote per auto van zijn woning gehaald en naar de 2e kl. wachtkamer van het station geleid. Hier hadden zich de stationschef, collega's en het verdere personeel verzameld, om den jubilaris hun opwachting te maken. De jubilaris werd door den stationschef zeer hartelijk g8" huldigd, waarbij hij wees op de prettige verstandhouding onderling en de groote accuratesse van den jubilaris, hem namens de directie een gebruikelijke couvert en namens collega's en personeel een fraaie ets aanbiedende; tevens werd aan mevr. Stellingwerf een keurig bloemstuk aange boden. De jubilaris, die deze huldiging e1] attentie van collega's, chef en personeel zeer apprecieerde, bracht in een kernach tige toespraak dank voor deze blijken van medeleven. Ook het verdere van den dag. dat de jubilaris ln huiselijken kring mocht doorbrengen, bereikten hem tal van schrif telijke en andere gelukwenschen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6