Dinsdag 25 Januari 1938 Gemeenteraad Oegstgeest LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Uit de Omstreken S.D.A.P. pamflet gelaakt Verbetering der straat verlichting gevraagd. HAARLEMMERMEER. Centrale kerkverwarming. Aan het mooie plan om de Ned. Herv. Kerk te Nieuwvennep van centrale verwar ming te voorzien, wordt thans uitvoering oegeven. Bij de spoedig te verwachten In gebruikneming zal de nieuwe installatie van de gemeenteleden worden aanvaard als een geschenk ter gelegenheid van de kort geleden plaats gehad hebbende vie ring van het 75-jarlg bestaan van de Ned. Hervormde gemeente te Nleuw-Vennep. Weer mond- en klauwzeer. Hoewel gelukkig nog met weinig geval len heeft de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer" In 1938 toch weder haar intrede gedaan, in Haarlemmermeer en wel in het Noorderlijk deel op 7 en in het Zuidelijk deel op 2 boerderijen en vee houderijbedrijven. Bouw van oen OX. school in Badhocvedorp Op 29 Juni 1937 is ingekomen een adres van G. van Halm, G. J. Timmer. J. Twigt en L D. Schellingerhout. allen wonenide te Badhoevedorp binnen deze gemeente, waar. in zit voor zich zelf en namens verschil lende andere ouders van schoolgaande kinderen te Badtooevedorp den raad ver zoeken in dat dorp een school voor open baar gewoon lager onderwijs te stichten. Bij dat adres zijn overgelegd een aantal lijsten, waaruit blijkt, dat de ouders van 117 in den schoolleeftijd vallende kinderen hebben verklaahd. dat zij voornemens zijn deze kinderen te lateh bezoeken een in het centrum van Badhoevedorp te stichten openbare school. Naar het oordeel van B en W. mag uit de verstrekte gegevens de conclusie worden getrokken, dat de stichting van een open bare school in het centrum van Badhoeve- dom door een zóó belangrijk aantal inge zetenen in die omgeving wordt verlangd, dat inwilliging van dit verzoek ernstige overweging verdient. B. en W. stellen den raad voor reeds nu in beginsel te besluiten, dat op een nader door den raad aan te wijzen plaats in het centrum van Badhoevedorp zal worden ge vestigd een school voor gewoon lager on derwijs, omvattende 7 leerjaren, evenwel met den verstande, dat het te stichten schoolgebouw rekening houdende met de tegenwoordige behoefte zal bevatten 4 klasselokalen en in overleg met den bouw kundig inspecteur van het lager onderwijs zoodanig zal worden ingericht, dat dit ge bouw. zoodra de groei van de schoolbevol king dit urgent maakt, met zoo weinig mogelijk kosten kan worden uitgebreid tot een volledige 7-klassige school. Indien de raad zich met dit voorstel ver. eenigt en op het te nemen besluit de goed keuring van Ged. Staten zal zijn verkregen, stellen B, en W. voor zoo spoedig mogelijk - na gepleegd overleg met het Rijksschool. toezicht. den Dienst van Gemeentewerken en den deskundige voor de uitbreidings plannen den gemeenteraad een nader voorstel te doen betreffende de plaats waar tee school zal worden gesticht en een oouwplan met kostenbegrooting aan zijn goedkeuring te onderwerpen. HILLEGOM. HET GEHEEL GEWIJZIGDE UITBREIDINGSPLAN. Ontwerp van den heer K. J. van Gemert. De heer K. J. van Gemert, dir. van openbare werken, heeft een uitbreidings plan voor de gemeente ontworpen. Met de bebouwingsvoorschriften ligt het ter inzage van belanghebbenden; aan belang stelling ontbreekt het niet, vermoedelijk omdat het oude uitbreidingsplan geheel Herzien is. Waar het voorgaande plan een zoogenaamde ontlastingsweg (van den Rijksweg had door den Elsbroekerpolder in het Zuiden, Vennipperpolder en Vosse en Weerlaner polder in het Noorden van nillegom's gebied vertoonde het geheel een zeer lange, gerekte kom, met veel kans op lintbebouwing. De ontwerper van het gewijzigde uit breidingsplan heeft deze lintworm-vormi- |e kom-bebouwing laten varen en zich tot taak gesteld, een concentrische bebou wing te projecteeren. Het Hlgo-complex en de doorgetrokken van den Endelaan we zen reeds in deze richting. Thans is een soort ringbaan direct om het reeds bebouwde gedeelte ontworpen, en wel uitgaande van de van Tetsstraat ten westen van Treslong door den Vosse- en Weerlaner polder en Vennipperpolder. Deze straat kruist de Meerlaan. de Haven met een ontworpen beweegbare brug en vervolgens door den Elsbroeker polder om achter de R.-K. begraafplaats van de St. Joseph-parochie op de Leidschestraat uit te komen. Aan of nabij deze ringbaan zouden sportparken komen te liggen en wel in oen Vosse- en Weerlaner polder en in den Elbroeker polder. Aan de bestaande buitenwegen, buiten Oe dorpskom, wordt alleen bedrijfsbouw toegestaan, met een open ruimte van 30 M en wel voor den land- of tuinbouw. Een villa-wijk is ontworpen tusschen de Lange Sloot en de Van den Endelaan, aansluitende op de reeds bestaande villa's san de Sixlaan. De plaats Treslong werd PP "et vroegere uitbreidingsplan door- krulsd met straten. Het nieuwe ontwerp is uitgegaan van de meening. dat het hooge geboomte gespaard moet worden, althans niet bedreigt wordt door bebouwing op de Plaats zelf. Langs de Weeresteinstraat is W r> bebouwing ontworpen. herziening van het uitbreidingsplan 'beoordeeld door de Provinciale oommissie iP°r uitbreidingsplannen; deze commissie neeit zich in waardeerenden zin uitgespro- GernertVer ^et werlt van den heer Van m Eén minder! o de afsluiting der weekperiode ston- h er bij de Arbeidsbeurs alhier 669 werk- vjvT-en '"Beschreven, één minder dan de oorgaande week. Verleden jaar waren er 153 werkloozen. De gemeenteraad van Oegstgeest kwam gisteravond in voltallige vergadering bij een. Na de opening wenschte de voorz. den raad het beste toe voor 1938. De heer Bak ker dankte hiervoor en bood wederkeerig de beste wenschen aan. De notulen werden goedgekeurd. B. en W deelden mede dat zij de straten in de uitbreiding „Buitenlust" Soemba- en Flo- resstraat hebben genoemd. In verband met de slechte straat- Verlichting is door verschillende inwo ners verzoeht de boomen in de onmid dellijke nabijheid van gaslantaarns te snoeien of te rooien. Dit verzoek werd voor praeadvies in handen van B. en W. gesteld en komt dus in de eerstvolgende raadsvergade ring ter sprake. Aangeboden werd een ontwerp politie verordening. In de commissie tot onder zoek hiervan werden benoemd de voorzit ter en de heeren mr. Sprey, den Ouden, Bakker, Smit en Kruizinga. Hamerpunten. Achtereenvolgens werden z.h.st. en zon der discussie goedgekeurd: een verordening, waarbij het houden van speelautomaten verboden is (de burge meester kan ontheffing van dit verbod verleenen) een voorstel tot het sluiten van een fraude- en beroovtogsverzekering; een voorstel om een verzoek van de K.N.A.C. tot verlaging van de personeele belasting betreffende de grondslag motor rijtuigen (hiertoe achten B. en W. geen reden aanwezig voor kennisgeving aan te nemen een voorstel tot overbrenging van de hef fing op het keuren van huurauto's en taxi's van de leges- naar de precarloveror- dening; een voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijk regeling met Leiden in zake het toelaten van leerlingen tot de openbare U.L.O.-scholen aldaar; een vcorstel tot het sluiten van een kas- geldleening van ten hoogste f. 30.000 tegen een rente van niet meer dan 1% boven het promesse-disconto der Ned. Bank en een voorstel tot het nemen van eenige comptabiliteits-besluiten. Rondvraag. Bij de rondvraag zeide dr. Simon Thomas, dat te Wassenaar sinds eenige jareh een zeer goed werkende vrijwilli ge verkeersbrigade bestaat. Spr. vroeg of dit te Oegstgeest ook niet mogelijk is en zoo ja of de voorzitter dan bereid is het initiatief tot de oprich ting te nemen. De voorzitter antwoordde naar de mogelijkheid tot oprichting van zoo'n brigade, waar hij veel voor voelde, een onderzoek te zullen instellen. Critiek op de S.D.A.P. De heer Kattenbusch zeide, dat eenlgen tijd geleden door de S.D.A.P. een pamflet in Oegstgeest is verspreid, o.m. ondertee kend <}oor den heer Kruizinga, waarin ernstige critiek wordt uitgeoefend op ver schillende door de meerderheid van den raad genomen besluiten en speciaal op de houding van de leden die „Gemeentebe lang" vertegenwoordigen. Spr. achtte het volkomen onjuist, dat een raadslid door middel van een pamflet z!J.n afkeuring uit spreekt over de meening van andere raads leden. Doch mijn bezwaren, aldus spr. rich ten zich niet uitsluitend tegen het systeem, doch ook tegen den vorm van het geschrift, een vorm, die blijk geeft van groote onnoo- zelheid en verregaande onjuiste weergave van feiten. In het pamflet wordt o.m. ge zegd, zoo vervolgde spr,, dat de wegen in onze gemeente worden verwaarloosd, de verlichting alles te wenschen overlaat, de politie niet voor haar taak berekend ls, de leden van „Gemeentebelang" slechts oog hebben voor de belangen der bezitters enz. Ik tart, aldus spr., den heer Kruizinga de juistheid van d.ze beweringen aan te toonen. Spr.'s erpstigste bezwaar richtte zich echter tegen de tusschen de regels të lezen bewering als zou de raad met de verlaging van den post „steungelden" op de begroo ting de bedoeling hebben de steunbedra gen te verlagen. Dit aldus spr., is een perti nente leugen. Tenslotte zeide de heer Kattenbusch altijd gedacht te hebben, dat de heer Krui zinga een fatsoenlijk man was, door dit pamflet is dit voor spr. echter niet meer mogelijk. De heer Kruizinga zeide. dat in het pam flet nergens te lezen staat, dat de raad de bedoeling heeft de steunbedragen te ver lagen. Wij, aldus spr., zijn echter van meening, dat in onze gemeente niets maar dan ook niets voor de werkloozen wordt gedaan, terwijl Oegstgeest rijk is en er dus finan cieel geen bezwaren zijn. De voorzitter: Oegstgeest is één vinger breed onder de armlastigheid, dat weet U, en daarom had U dit pamflet nooit mogen verzenden. De heer Kruizinga: Er zijn slechts twee gemeenten, waar dc belasting lager is dan hier. Wassenaar en Bloemendaal. De voorzitter: Ik zou een heele reeks ge meenten kunnen opnoemen waar minder belasting betaald wordt dan bij ons. De heeren Paardekooper en Sanders on derschrijven de woorden van den heer Kattenbusch en ook andere raadsleden ga ven van hun instemming blijk. Nadat de heer Kruizinga de R.K. Staats partij nog verweten had op zeer lage wijze over de S.DAT, te schrijven, sloot de voor zitter de discussie. Van de rondvraag werd verder geen ge bruik gemaakt.1 Belastingverhooging? In den loop van de Vergadering zeide de voorzitter nog. dat hij niet dacht, dat Ged. Staten de gemeentebegrooting 1938 zouden goedkeuren. Volgens hem zal hoogstwaar schijnlijk bezwaar gemaakt worden tegen het putten van f. 12.000 uit de reserve. Indien dit inderdaad geschiedt zal de belasting nog verder moeten worden ver hoogd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bijeenkomst „De Hanze". De R.K. Middenstandsvereen. ..IX' Hanze" hield haar jaar- en feestvergadering. De voorzitter, de heer W. Caspers, opende met gebed en een woord van welkom. O.m. wees spr. er op, dat de afdeeling dit jaar haar 20-jarig bestaan hoopt te vieren Na lezing der notulen volgde het uitvoerig jaarverslag van den secr., den heer A. J. Mulder, dat getuigde van een opgewekt vereenigings- leven. Spr. herinnerde aan de vele werk zaamheden, inzonder aan den etalage wedstrijd, die een succes voor de afdeeling was. Het ledental bleef stationnair. Voorts werd herinnerd aan het 30-jarig bestaan van den bond. Het fiancieel verslag van den penning meester, de heer M. J. Alkemade, werd na mens de commissie door den heer Winters in orde bevonden. Er was een batig saldo van f. 93,17. De begrooting voor 1938, met een saldo van f. 71,27 werd met alg. st. aangenomen. De Santos-commissie bracht bij monde van den heer G. Grimbergen verslag uit. Er was voor deze instelling ingekomen netto f. 119,70. De heeren G. Grimbergen en A. J. Mulder werden herbenoemd in deze commissie. De aftr. bestuursleden, de heeren W. Caspers, voorz., L. v. Paridon, vice-yoorz. en A. J. Mulder, secr., werden met bijna alg. st. herkozen. Na sluiting der gewone vergadering opende de voorzitter der feestcommissie, de heer Jac. Rietveld, de feestvergadering. Het Bondslied werd spontaan gezongen, waarna de koffietafel, tractaties, attracties en prijsjassen volgden. Het was een in alle opzichten geslaagde avond. KATWIJK AAN ZEE. Door de politie zijn 7 Chineezen aan gehouden en buiten de gemeente gefèid, die' hier aan het venten waren. De 12-j. H. v. D. uit de Waal Male- straat wilde een voorwerp uit de Buiten watering naar zich toe halen, hij boog te veel voorover en viel in het water. Een man sprong gekleed te water en haalde den jongen op het droge. Door de politie is een schoorsteen brand in een perceel in.de Waal Malefijt- straat met een minimax gebluscht. Onze plaatsgenoot mej. A. Verloop is benoemd als typiste op het hoofdbureau van den Postchèque- en Girodienst, Spaar- r.eplein te Den Haag. LEIDSCHENDAM. Propaganda-avond der B.V.L. In dc geheel met oranje versierde zaai van „Het Blesse Paard" was door de afdee ling van den B.V.L. een propaganda-avond belegd. Gen.-majoor Kiès van het Indische leger sprak over de taak van het Neder- landschc volk den toestand en ligging van het land en zijn koloniën, waarbij hij er op wees, dat het conflict JapanChina geen gevaar oplevert voor onze N.O.I. bezittin gen. Na een opwekkend woord werd over gegaan tot het draaien van de huwelijks film. van Prinses Juliana en Prins Bem- hard, gevolgd door een Indische natuur film. Na de pauze werd overgegaan tot het uitreiken van de scherpschuttersbrevetten aan L. de Groot en W. van Bemmelen. de behaalde prijzen van de schietwedstrijden, terwijl eiken B.V.L.'er een gedenkplaat ter hand werd gesteld. Tot slot sprak de voorzitter van Zuid- Holland West, de heer Royaards, nog een opwekkend woord. De avond, welke werd opgeluisterd met muziek van de R.K. Fan fare „Juliana", was o.a. bezocht door kap. Boulogne. Karres en Van der Zande en majoor Boots. LISSE. Onvoorzichtig overgestoken. Een 5-jarig zoontje van den heer Z. al hier liep bij het onvoorzichtig oversteken van den Heereweg tegen een passeerende auto op waardoor hem de bovenlip zoo goed als geheel werd afgescheurd. Hij werd vervoerd naar het Elisabeth Zieken huis te Leiden. Motorrijder geslipt. De motorrijder V, uit Amsterdam slipte nabij de Tuinbouwschool op de tramrails. Hij smakte tegen den grond, liep verschil lende verwondingen op en een hersen schudding. Nadat dr. H. hem had behan deld, werd hi) per auto naar Amsterdam vervoerd. Het schilderwerk voor het winikelpand der N.V. Manufacturenmagazijn „Neder land" is opgedragen aan de fa. Gebr. v. d. Zaal alhier. NOORD WIJK. Kapperszaken op Maandagmiddag en -avond gesloten Naar wij vernemen, heeft de onlangs door den gemeenteraad vastgestelde veror dening ingevolge de winkelsluitingswet-, waarbij het verboden is op Maandag na éen uur des middags een kappers- of bar bierswinkel geopend te hebben, voorzoover betreft het verrichten van kappers- of barbierswerkzaamheden, thans de Konink lijke goedkeuring verworven. Deze verorde ning treedt in werking met ingang van Maandag 31 Januari as., zoodat men zich dus voortaan op Maandag van 1 uur af 's middags niet meer kan laten scheren of knippen. Gevonden voorwerpen. Een rijwielbelastingmerk; twee regen mantels; een bril; een hangslot; een sleu tel: Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 18 tot 19 uur ten politiebureele te Noordwijk-Binnen. Eerste Cursusavond der Middenstands- centrale. Gisteravond werd in een der lokalen van de v.m. openbare school alhier de eerste cursusavond gegeven, uitgaande van de mid- denstandscentraies, ter verkrijging van het Middenstandsdiploma (Vestigingswet) De heer W. Poortier, voorzitter der cursus- commissie van de middenstandscentrale opende en heette leeraar, leerlingen en ge- noodigden hartelijk welkom. Mededeeling werd gedaan dat bericht van verhindering was binnengekomen van de Kon. Mij. van Nijverheid en Handel en van den secretaris der Kamer van Koophandel. Spr. zette uiteen dat het voortaan eisch is, dat de middenstander aan de bepalingen der Vestigingswet zal voldoen en zich nu door deze wet verplicht ziet, de noodige kennis op te doen, In Noordwij k neemt men dit tot nu toe nog al gemoedelijk op gezien het aantal cursisten, dat thans nog slechts 12 bedraagt, doch in de toekomst zeker wel meer zal zijn. De middenstand heeft zelf om deze wet ge vraagd, hoewel zij ook haar schaduwzijde heeft. Met de woorden „met volle kracht voor uit" eindigde spreker. De heer S. P. C, v. Wely, voorzitter der middenstandseentrale, dankt den voorzitter der cursuscommissie, die kans had gezien in 6 weken dezen cursus ln elkander te zetten. Spreker hoopte dat de cursisten onder de leiding van den leeraar den heer G. A. WIggers, tot flinke middenstanders zullen uitgroeien, die op de bres zullen staan voor den middenstand in het algemeen. De heer Poortier dankte den heer v. Wely, waarna de heer Wiggers de cursuscommis sie dankte voor het vertrouwen in hem ge steld. door hem te benoemen tot leeraar van dezen cursus. Daarna zette spr. uiteen, in welke vakken het onderwijs gegeven zal worden n.I. boekhouden, handelsrekenen, handelskennis en wetskennis en werd met de eerste les begonnen. B. en W. hebben tot tijdelijken ad ministratieven kracht op het bureau van den dienst van Openbare Werken aange steld, den heer H. J. Faase, alhier. In het afgeloopen jaar 1937 werden bij de politie alhier 234 vreemdelingen (buitenlanders) ingeschreven. Op 1 Januari 1938 bedroeg het aantal hier aanwezige bij de politie ingeschreven vreemdelingen 53. De Bazar ten bate der Chr. Zangver. „Soli Deo Gloria" alhier heeft f. 210.— opgebracht. 476e STAATSLOTERIJ CNIet officieel) 3de klasse. 6do ltftt Trekking van Dinsdag 25 Januari 1938 Hoogc Prtfzen. 1000.— 1283 1397 15316 17973 400.— 4211 4288 9018 12779 13163 17938 200,— 3627 7005 10784 100.— 136 4333 5945 6360 9310 9981 11882 14933 NOORDWIJK BINNEN. Aan de pastorie der Ned. Herv Kerk alhier werd een gift ontvangen van 'f. 5, bestemd voor een liefdadig doel. RIJNSBURG. De eerste steenlegging van het 2de bouwplan van Spinoza, omvattende 41 wo ningen, zal Zaterdag a.s. te 3 uur nam. plaats hebben. VOORHOUT. De verloting verbonden aan de Pluim vee- en Konijnenten toonstelling tot dek king der eventueele kosten, is ook dit jaar weer een succes geworden. Onder toezicht van den gemeente-veld wachter heeft de trekking plaats gevonden. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. GeborenNicolette Esther Johanna, D. van H. J. Parlevliet en J. L. Versteegen. Overleden: Maarten Adrianus Hooykaas, 22 j. Ondertrouwd: A. T. van der Toorn 29 j. te 's-Gravenhage en J. G. E. Hoogteijling 25 j. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. J. E. Bakker, Leidscheweg 78 Mej. V. G. Olaszy, Veurscheweg 3 Mej. J. van Bostelen, Papelaan 12 F. G. de Roos, Leidscheweg 191 J. Bekker. Molenlaan 10 J. G. Groeneweg, Leidscheweg 18 G. H. C. Vreeman en gez.. Wijngaardenlaan 17 Mej. A. C. Pijper. Schoolstraat 12 Mej. R. P. Pijper Schoolstraat 12 W. C. Beugelsdijk, Leidsche weg 258 W. C. den Hartog. Papelaan 35 G. Verheul en gezin, Oranjekade 53 Wed. B. van Dieën, Oranjekade 53 Mej. W. A. Planje, Schoolstraat 126. Vertrokken: M. C. Overduin naar Rotterdam, Agniesestraat 25a Mej. E. Bussink, n. Ede. Parallelweg 181 C. M. Couzijn, naar Leiden. Langegracht 135 Wed. A. Schots-Roes, naar De Bilt, Overboschlaan 40 Mej. C. A. M. v. d. Meer. naar Leiden. Haarlemmerstraat 218 W. Barneveld. naar Driebergen, Kraaijbeeklaan 2 Mej. J. M. van Dort, naar Amsterdam. 2de Helmerstraat 95 Mej. A. Houdijk. naar Voor burg. Loolaan 21b Mej. J. G. Basseleur, naar Edam. Volendam. Dijk W 7 No. 95 Mej. M. W. van Lent, naar Duisburg. Duitschland Mej. C. G. v. Dijk. naar Leiden. Steenschuur 10. Een vreemd geval. Toen de heer v. G. de garage achter zijn woning opende, ontdekte hij. dat in den voorafgaanden nacht een auto, toebehoo- rende aan den heer A. alhier, totaal ver brand was of beter gezegd versmeuld. Er stond rook en alles zag zwart. Alleen het geraamte en de motor waren nog over, maar vuur werd niet meer ontdekt. In de onmid dellijke nabijheid stonden in de garage nog twee auto's, die wèl warm aanvoelden, maar verder geen brandschade hadden bekomen. Wij vernamen, dat de verbrande auto, die verzekerd was, den vorigen avond met een ledig benzine reservoir in de garage was geduwd, hetgeen achteraf een geluk mag heeten. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Gevonden: een zwarte wollen hand schoen, een rood gekleurde kinderportemon- naie, 50 cent (twee kwartjes). Inlichtingen bij de politie op werkdagen van 9 tot 10 u. WARMOND. Loop der bevolking. Vertrokken: A. C. van Schie naar Woubrugge F. F. Maurer naar Voorburg Th. G. van Tongeren naar Wassenaar A. van Duyven- boden naar 's-Gravenhage J. Juffermans naar Velzen W. C. den Hartog naar Voor schoten A. Th. v. d. Burg naar Obdam J. M. v. d. Geest naar Alkemade. Gevestigd: W. H. Groenendijk van Leider dorp C. Kettenis van Sassenheim Th. M. C. Kokshoorn van Oegstgeest F. H. Chrispijn van Noordwijkerhout M. Waschitz van 's-Gravenhage H. M. A. van Dam van Leiden Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Jacoba Maria. D. van Chr v. d. Drift en J. Sikking Johannes Cornells Maria. Z. van C. J. Wassenaar en M. E. van Egmond Adrianus Aloyfeius Johannes, Z. van 16002 18709 Prijzen van ƒ70. 245 303 398 478 532 557 586 623 716 740 756 838 839 909 931 973 974 987 1162 1190 1214 1262 1277 1280 1450 1468 1563 1602 1786 1947 1951 1999 2017 2036 2059 2223 2264 2380 2642 2900 2912 3025 3057 3199 3262 3319 3376 3490 3514 3802 3808 3880 4043 4386 4520 4545 4638 4758 4973 5039 5295 5565 5573 5607 5811 5841 6005 6248 6399 6496 6563 6799 6880 6899 6917 6979 7021 7035 7043 7133 7145 7158 7307 7348 7384 7556 7566 7662 7668 7705 7740 7904 7966 8129 8317 8344 8338 8460 8492 3659 8927 8933 8961 8965 8966 9345 9366 9422 9429 9487 9510 9557 9615 9657 9669 9684 9697 9793 9821 9844 9954 10222 10309 10440 10624 10625 10684 10703 10749 10760 10767 10846 10866 11085 11106 11351 11355 11394 11420 11438 11744 11758 11759 11978 11999 12065 12250 12350 12575 12579 12680 12715 12771 13001 13078 13268 13272 13428 13674 13786 13833 13894 13913 13929 14249 14343 14351 14369 14430 14528 14697 14782 14887 14938 15001 15046 15086 15095 15179 15351 15379 15484 15499 15515 15740 15838 15885 15913 15947 16015 16061 16086 16255 16418 16425 16569 16663 16696 16718 16729 16809 10986 16917 16919 16978 17073 17542 17557 17704 17720 17840 17874 17876 17904 17991 18157 18717 18908 19050 19189 19261 19273 19287 19301 19428 19569 19686 19951 20091 20249 20443 20476 20581 20632 20691 20915 18 374 591 860 1185 1454 1567 1813 2300 2595 2768 2967 3195 3337 3720 4082 4376 4690 4822 4994 5208 5557 5804 5987 6164 6354 6614 6983 7252 7450 7577 7812 8263 8483 8694 3859 9000 9267 9643 9864 10088 10334 10689 10961 11320 11488 11615 11836 12197 12458 12553 12716 13118 13252 13400 13618 13885 14021 14162 14364 14577 14783 15005 15346 15534 15761 15984 16233 16381 16694 16823 16954 17247 17413 17880 18172 18327 18731 18946 19270 19556 19733 19899 20221 20464 20696 20943 45 456 630 902 1220 1488 1622 1953 2347 2613 2848 2983 3208 3348 3827 4104 4468 4716 4894 5016 5341 5645 5831 6010 6221 6378 6805 7116 7300 7462 7663 7865 8283 8489 8730 8917 9058 9408 9748 9909 20 392 611 895 1204 1471 1592 1842 2341 2602 2802 2975 3196 3338 3749 4087 4432 4694 4891 4999 5332 5580 5830 6006 6197 6364 6674 7002 7294 7454 7636 7815 8282 8486 8721 3907 9007 9312 9648 9882 10151 10165 10393 10463 10696 10697 10998 11028 11325 11338 11504 11511 11680 11736 11847 11876 12223 12225 12465 12475 12565 12582 12746 12881 13138 13140 13255 13289 13426 13447 13629 13656 13889 13899 14044 14064 14190 14201 14385 14395 14609 14661 14837 14873 15141 15144 15353 15364 15545 15554 15826 15836 15995 16053 16237 16253 16384 16484 16737 16744 16833 16851 16999 17002 17251 17289 17445 17449 17888 17959 18230 18238 18365 18400 18740 18751 18962 19001 19272 19277 19564 19610 19786 19789 19911 19914 20290 20307 20510 20511 20749 20760 20946 20961 Nieten. ■60 71 501 724 967 1310 1504 1668 2067 2447 2635 2897 3027 3287 3553 3944 4241 4588 4722 4954 5097 5388 5710 5861 6049 6280 6431 467 641 926 1245 1499 1636 2053 2412 2634 2853 3004 3223 3507 3906 4153 4510 4718 4914 5017 5348 5659 5837 6043 6236 6428 6849 7138 7318 7485 7689 7930 8304 8577 8764 8920 9218 9450 9957 9930 7161 7339 7490 7717 7980 8369 8595 8785 8942 9232 9500 9809 9940 91 513 737 100C 1421 1516 1683 2073 2490 2668 2907 3048 3313 3554 3984 4246 4630 4728 4975 5101 5431 5720 5890 6091 6290 6460 6362 7176 7344 7500 7727 7986 8404 86*49 8810 8976 9250 9532 9823 115 555 781 1020 1432 1530 1739 2089 2496 2676 2951 3101 3332 3613 4063 4278 4637 4764 4986 5151 5443 5728 5930 6108 6315 6542 6870 7178 7399 7519 7776 8065 8410 8666 8844 8985 9251 9558 223 578 855 1123 1436 1564 1797 2107 2593 2739 2964 3170 3333 3708 4078 4352 4644 4806 4989 5173 5535 5776 5944 6153 6329 6549 6943 7239 7428 7533 7783 8144 8481 8679 8853 8996 9266 9641 Verbeteringen: 14117 m. z. met 11804 met 70.— 10209 10212 10518 10562 10796 10843 11074 11079 11342 11429 11529 11530 11761 11768 11899 11920 12229 12299 12501 12509 12606 12624 12908 12978 13141 13200 13295 13309 13500 13551 13702 13730 13908 13909 14069 14075 14237 14253 14479 14481 14664 14699 14898 14912 15229 15255 15435 15450 15585 15590 15876 15880 16092 16114 16258 16265 16485 16589 16757 16771 16859 16908 17025 17069 17316 17390 17660 17730 18008 18018 18252 18257 18436 18462 18760 18785 19089 19091 19283 19390 19624 19625 19831 19858 19942 19993 20314 20357 20536 20570 20803 20817 20967 5e Klasse 70.—; 10804 9830 9833 9984 10056 10082 10260 10300 10329 10564 10620 10681 10894 10929 10934 11108 11192 11265 11440 11454 11460 11537 11588 11590 11778 11795 11802 12012 12052 12115 12334 12341 12378 12516 12526 12528 12664 12710 12713 13000 13017 13031 13204 13208 13249 13322 13337 13363 13580 13594 13611 13802 13857 13869 13948 13981 13994 14121 14135 14145 14267 14297 14303 14487 14522 14523 14746 14764 14917 14965 14998 15291 15314 15331 15483 15487 15528 15636 15747 15754 15894 15956 15976 16117 16178 16231 16301 16339 16374 16669 16675 16691 16779 16789 17814 16910 16949 16952 17070 17155 17196 17392 17397 17405 17748 17780 17794 18067 18084 18089 18277 18281 18296 18553 18598 18644 18800 18814 18839 19114 19249 19265 19402 19464 19518 19642 19665 19697 19861 19869 19879 20013 20157 20177 20395 20397 20432 20602 20611 20644 20819 20827 20871 5e Lijst: 4475 en met 70.— m. z. A. A. J. v. d. Bol en M. Spronk Jacobus Hendrikus Johannes, Z. van C. A. Kipping en M. W. de Winter Petrus Hendricus Maria. Z. van P. J. v. d. Horst en J. M. Clabbers. Overleden: E. H. Meskers 3 j. C. Duiven voorden. wed. van A. van Winsen 69 j. A. Vreeken 41 j. C. van Rijn 78 j. Het Comité uit Prot. Chr. Vereenigin- gen, dat verleden jaar in verband met het huwelijk der Prinses is opgericht, organi seert ter gelegenheid van de te verwach ten „Blijde Gebeurtenis" wederom een feestelijke bijeenkomst, waarbij als leider en spreker zal optreden ds. Is Voorsteegh, voorzitter van den Bond van 'Chr. Oranje Vereenigingen. Deze avond zal gehouden worden op den avond van den Nationalen Feestdag, des avonds in de zaal van hotel de Zon. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7