LEsDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Dinsdag 25 Januari 1938 YISSCHERIJ-BERICHTEN LUCHTVAART GEMENGD NIEUWS Durfde zich van pijn in bed niet te bewegen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AGENDA DE „GROENE MUIZEN" TE DAKAR. De drie Italiaansche vliegtuigen, be stuurd door Bruno Mussolini ca., zijn op weg naar Rio de Janeiro, vlot te Dakar geland. Hedenmorgen zijn de Italianen naar Natal vertrokken. DE POSTVLUC1ITEN. Hedenmorgen om 7 uur ls de „Torenvalk" va» Schiphol naar Indië vertrokken. Ge zagvoerder is de heer Brinkhuis Medejanomen werd 96 768 KG vracht, 378.607 KG briefpost en 44.765 KG. pak- ketpost. Aan boord bevinden zich vijf passagiers. Onderweg zullen nog acht passagiers in stappen. WEERBERICHT. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 776. Hedenmiddag 2 uur: 768. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 777.3 te Ztirich. Laagste barometerstand 733.8 te Seydisfjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige tot krachtige Zuid-Westelijke tot Wes telijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke op klaring. Waarschijnlijk regenbuien. Iets kouder. stormwaarschuwingsdienst. Geseind gisteravond aan de posten van Hoek van Holland tot de Belgische grens: „Weest op uw hoede". Gistermorgen reeds werd dit sein aan de overige posten gegeven. buitenlandsch weeroverzicht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hooge drukking nam in het Zuiden af. De nieuwe depressie heeft haar kernen bij IJsland, maar secundairen breiden zich over onze om geving uit. waarachter afkoeling en drukstijging nadert. In de bovenlucht in onze omgeving is de temperatuur tot 3000 meter boven 0 graden en werd het zeer droog. Op de Britsche eilanden en hun omgeving viel echter reeds veel regen. Het waait er stormachtig uit Z.W. en N.W. In Scandinavië is tusschen de beide depressies de vorst weer even teruggekeerd en in Lapland streng geworden. Ook IJsland kwam geheel on der 0 graden. In Duitschland is een tempera tuur nog ver boven normaal, in Zwitserland en Zuid-Frankrijk komt lichte vorst voor. De Alpentoppen hebben helder weer, met tempe raturen even onder nul graden. In Frankrijk is de lucht meest bedekt en komt zelfs mist en lichte nevel voor. weersomstandigheden. hedenochtend 8 uur. Parijs: Z.Z.W., 3 gr. C., betrokken. Londen: Z.O.. 8 gr. C.. regenachtig. Berlijn: W., 7 gr. C., bewolkt Nice: Windstilte, 4 gr. C., mooi. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.). 12 uur 'smlddags: 41/2 gr.C. (40 gr. F.). Hoogwatertijden te katwijk a. zee Voor Woensdag. Voorm. te 10 u. 48 min.; nam. te 23 u. 31 min. De „Hannah" werd getorpedeerd. Onderhoud met den kapitein. „Wis en zeker zijn we cetorpedeerd", zei de kapitein van de „Hannah". „Ik zae hem aankomen, de bellenbaan kwam recht op ons af. Er was not; tijd om naar de machinekamer „geef acht" te seinen, zoodat ze beneden een beetje gewaarschuwd waren en ik probeerde nog naar bakboordzijde te zwenken. Maar wat konden wij met ons acht- mijlsvaartje tegen dic honderd mijlen van de torpedo doen? Meteen hadden we hem aan stuurboordzij te pakken". Zoo verleide kapitein De Boer, die gis teravond met de geheele bemanning van het vrachtschip „Hannah" gezond en wel in Parijs aankwam na twee weken geleden in de Spaansche wateren zijn schip te heb. ben zien zinken, na een zesdaagsche reis met bussen en auto's door Oostelijk Spanje en Catalonië. „waar ze met halve-tons- bommen smijten dat het geweldig is", naar Barcelona en na een eindelooze treinreis vandaar over Marseille naar Parijs. Al die avonturen en vermoeienissen en de zorgen voor 31 man hadden den kapitein zijn blozende gelaatskleur noch zijn goede humeur kunnen ontnemen, aldus de „Tel.". Hij was het er trouwens heelemaal niet mee eens, dat het zoo'n avontuur was. „Wil zijn getorpedeerd en nu zijn we allemaal heelhuids hier" Dat was volgens hem alles, wat er te vertellen viel. Maar zijn hart was te goed om den stroom van belang stellende vragen onbeantwoord te laten en dus vertelde hii od zijn rondborstige zeemansmanier verder. Het was half acht en we stevenden op een zeven mij! van de kust op Valencia aan. Ineens zag ik de torpedo aankomen. De duikboot, die haar af schoot was nergens te bekennen. Voor de brug aan stuurboordzij werd ruim twee er door getroffen. Er volgde een ontzettende explosie. Een watergordijn spatte omhoog. Het werd heelemaal duister en toen het weer omlaag viel, kwam er hout en graan van de lading mee omlaag en viel op het dek. De heele bemanning was in de kleeren. Er was niemand gewond. Alleen de uitkijk voorop, die de torpedo ook zag, wilde iets roepen maar gleed uit. waarbij hij een gat in zijn hoofd viel. maar dat liep nogal los. De bemannns hield zich goed. Ik liet meteen de booten uitzetten, want ik was bang, dat het schip kantelen en meteen naar de diepte gaan zou. Binnen tien minuten zaten we er in en zetten koers naar de kust, waar luist een haventje was. Javea heette het. Het kon niet mooier Ze hadJden ons gezien en kwamen ons met motorbooten te gemoet varen om ons naar binnen te sleepen. De zee was woelig. Met de helft van de bemanning en een paar motorbooten zijn we weer teruggegaan naar het schip We zijn er op gegaan en hebben getracht het weg te sleepen. maar het zonk steeds dieper en er was geen verwik ken of verwegen aan WU hebben naar Alicante om sleepboothulp geseind, maar die kwam veel te laat. Als zij op tijd geweest was. zouden wij trouwens wel voor den tweeden keer getor pedeerd zijn. want ik geloof vast, dat de duikboot nog in de buurt was. Ik heb zoo'n idee, dat zü den geheelen nacht bij ons geweest is. want, mijn hond heeft den heelen nacht gehuild. We moesten onze pogingen met de motorbooten opgeven en teruggaan Toen we od drie mijl afstand waren, zag ik de „Hannah" zinken". ERNSTIG ONGEVAL IN NIKKELFABRIEK licht op voor fietsers. Dinsdag: 5.02 n.m. tot 7.22 vjn. maans- op- en ondergang. 25 Jan. op: 3 u. 01; onder: 11 u. 30. WINTERSPORT IN DUITSCHLAND. Oberhof: 38 cm. sneeuw. 1 gr. C„ bewolkt, korrelsneeuw, ski en rodel goed. Fichtelberg: 120 cm. sneeuw, 3 gr. C„ nevel, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Titisee-Neustadt: 20 cm. sneeuw. 2 gr. C., sneeuwval, korrelsneeuw. ski en rodel goed. Feldberg: 80 cm. sneeuw, 2 gr. C„ bewolkt, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Garmisch-Partenkirchen: 20 cm. sneeuw, -2 gr. C., bewolkt, verharde sneeuw, ski en rodel goed. Schneefernerhaus (Zugspitze): 540 cm. sneeuw 8 gr. C., helder, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed WINTERSPORT IN ZWITSERLAND. Adelboden: +3 gr. C„ z. moot sneeuw dal 25 cm., sklgeb. m. d. 100 cm. Grindeluald: —3 gr. C., z. mooi, sneeuw dal 45 cm., sklgeb. 80 cm. Gestaad: 5 gr. C„ z. moot sneeuw dal 60 cm„ skigeb. m. d. 100 cm. Kl. Scheideg: +2 gr. C., moot sneeuw dal 80 cm., skigeb. 80. cm. Davos: 7 gr. C., z. mooi. sneeuw dal 90 cm., skigeb. 100 cm. Flims-Waldh.: 8 gr. C.. z. mooi, sneeuw dal 60 cm., skigeb. m. d. 100 cm. Lenzerheide: —10 gr. C„ z. moot sneeuw dal 50 cm., sklgeb. 80 cm. Poniresina: 7 gr. C„ z. mooi, sneeuw dal 40 cm., sklgeb. 80 cm. St. Moritz: 6 gr. C., z. mooi, sneeuw dal 40 cm., skigeb. 70 cm. Unterw.-Wilh.: 4 gr. C.. z. mooi. sneeuw dal 50 cm., skigeb. 100 cm. Caux ob Mnntreux: 0 gr. C., z. mooi, sneeuw dal 20 cm., sklgeb. m. d. 100 cm. Leysin: +2 gr. C., z. mooi, sneeuw dal 40 cm., skigeb. m. d. 100 cm. Montana-Vermala-Crans: +1 gr. C„ z. mooi, sneeuw dal 70 cm., skigeb. m. d. 100 cm. Zermalt: —3 gr. C., mooi, sneeuw dal 30 cm., skigeb. 50 cm. Andermalt: —8 gr. C„ z. mooi, sneeuw dal 80 cm., sklgeb. 90 cm. Engelberg: 6 gr. C„ z. mooi, sneeuw dal 70 cm., skigeb. m. d. 100 cm. Twee arbeiders ernstig gewond. Gisteravond zijn twee arbeiders resp. 18 en 55 jaar oud. tijdens den arbeid ln het bedrijf van de N.V. Nederlandsche Nikkel- fabriek aan den Distelweg te Amsterdam ernstig gewond. Tijdens het smelten van nikkel, terwijl deze arbeiders vóór den vuurhaard ston den. had een ontploffing in den oven plaats, tegevolge waarvan beiden een ge deelte van de gloeiende massa over het lichaam krgen en ernstige brandwonden opliepen op hoofd en borst, waarbij ook hun kleederen verbrandden. De Gemeesk Dienst heeft beide slachtoffers naar het Binnengasthuis overgebracht. VERBORGEN SCHATTEN. Een onverwachte en ongedachte vondst heeft men gedaan in het huis van een be woner van Hiliegersberg, een steuntrekker, die daar woont met zijn 23-jarige dochter, een dienstbode van beroep. Men heeft daar namelijk aangetroffen een spaarbankboek je. waarop een tegoed van f. 2000 a f. 3000 stond vermeld. De dochter vertoonde op het eind van de vorige week plotseling afwijkingen, die de veronderstelling wettigden, dat de geestvermogens van het meisje waren ge krenkt. Zij is dan ook spoedig daarop ver voerd naar een inrichting. Bij het Inge stelde onderzoek trof men in de woning behalve het genoemde spaarbankboekje, nog een aantal portemonnaies aan. Aangezien de vader sedert eenige jaren steuntrekker is, werd gedacht, dat het meisje zich dit geld wederrechtelijk heeft toegeëigend in den tijd. toen zij in be trekking was. Hiernaar stelt de politie thans een onderzoek in. (N.R.Ct.) TRAP VAN EEN PAARD. De 45-jarige paardenkoopman L. Luyen- dijk kreeg gh'ermlddag bij het vervoeren van een paard van Rozenburg naar het abattoir te Rotterdam een trap van het dier, met het gevolg, dat hij zeer ernstig werd gewond. Hij is naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Spit nu absoluut verdwenen. „Ik had een hevigen aanval van spit. Als lk eenmaal In bed lag, was ik gedwongen ln dezelfde houding te blijven liggen ik kon mij niet bewegen van de pijn en lk wist niet meer wat ik ertegen moest doen. Men raadde mij aan Kruschen Salts te gebrui ken en ik ben blij dat lk het deed. Na één flacon te hebben gebruikt, kan ik tot mijn vreugde zeggen, dat mijn spit absoluut verdwenen is". G. A. V. De kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts doet wonderen, daar zij Uw inwendige organen op natuurlijke wijze aanspoort tot geregelde werking, waardoor Uw lichaam vrij blijft van alle schadelijke stoffen. Rheu- matische pijnen, hoofdpijnen en lusteloos heid kent U niet meer. U voelt zich Jong, fit en gezond. Kruschen Salts is verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogis ten a f. 0.40, f. 0.75 en f1.60 per flacon. Let op. dat op het etiket op de flesoh, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rown- tree Handels Mij., A'dam, voorkomt. 5092 rlngez. Med.) KRUIDENIERSWINKEL DOOR BRAND VERNIELD. De oorzaak onbekend. Gisteravond omstreeks half tien ls brand ontstaan ln den kruidenierswinkel van den heer J. Jacobs aan het eind van den Zuid- dijk te Zaandam. De brandweer was weldra ter plaatse doch kon niet verhinderen, dat de geheele zaak door het vuur werd ver teerd. Aangezien de heer Jacobs niet. in het pand woont en om acht uur zijn zaak ver laten had, kon de oorzaak nog niet worden vastgesteld. De belendende perceelen be kwamen waterschade. De schade wordt door verzekering gedekt. BUITENLANDSCH GEMENGD. AUTO MET MILITAIREN VERONGELUKT. Vijf dooden. Gisteren reed een vrachtauto met mili tairen van het Fransche 11e regiment ja gers te paard uit Vesoul, welke naar Be- sanson onderweg was, tegen de balustrade van de spoorwegbrug van Vesoul en viel om. Van de twaalf inzittenden werden vijf fedood en vijf anderen gewond, van wie én ernstig. Twee werden niet gekwetst. OM TWEEHONDERD FRANCS. Reeds één doode. In het gehucht la Poree, gemeente la Fleche i Frankrijk) heeft een boerengezin, bestaande uit een weduwe en twee zoons, geweigerd toegang tot de woning te ver- leenen aan een deurwaarder, die beslag kwam leggen op den inboedel, omdat een belastingschuld ten bedrage van 200 francs sinds een jaar al niet betaaid werd. De deurwaarder liet daarop een slotenmaker komen om de deur open te breken. Een der belde zoons ontstak daarop in woede, greep zijn geweer en schoot den slotenmaker neer. De man werd door een kogel in het hart getroffen en was op slag dood. Het huis is omsingeld. De bewoners weigeren zich over te geven. DE ZAAK WEIDMANN. De moord op den chauffeur Couffy. Berry, de rechter van instructie in de zaak Weidmann, heeft den moordenaar ondervraagd over den dood van den chauf feur Couffy. Op 7 September vertrokken beiden per auto naar de Riviera. Na te Olivet te heb ben gegeten, stelde Weidmann op een weg met weinig verkeer voor even te rusten. Couffy haalde een krant te voorschijn en ging aan den kant van den weg zitten lezen. „Ik zelf liep wat op en neer. Ik wilde hem niet dooden, maar plotseling schoot mij weer te binnen, dat ik maar 100 franc bij mij had. Ik ben toen zachtjes naar hem toe geloopen en heb hem in zijn nek ge- schoten". Couffy bleek 1500 franc bij zich te heb ben. Op de vraag of hij bij dezen moord medeplichtigen had gehad antwoordde Weidmann ontkennend. NASPEL VAN DE LINDBERGH-AFFAIRE. Mevr. Hauptmann blijft opheldering wenschen. In een onderhoud heeft Anna Haupt mann, de echtgenoote van Bruno Haupt mann, die op den clectrischen stoel is terechtgesteld onder beschuldiging van moord op het kind van Lindbergh, ver klaard, dat zij de hulp in zal roepen van den procureur Thomas Dewey om een nader onderzoek in te stellen naar de ont voering van Lindbergh's baby. „Ik zal mijn pogingen niet staken, al vorens de geheele zaak is opgehelderd", aldus verklaarde zij, „èn elke cent, die ik verdien, zal daaraan uitgegeven worden". Mevrouw Hauptmann voorziet in haar levensonderhoud door den verkoop van koffie. Haar spaargelden offert zij op voor de opvoeding van haar vierjarig zoontje, Manfried, en bovendien staat zij een groot deel hiervan af voor het gerechtelijk on derzoek. waardoor de naam van haar man gezuiverd moet worden. INSPECTEUR VAN DE FINSCHE INFANTERIE OMGEKOMEN. Bij proeven met een- mortier in het mi litair-technische laboratorium op het Fin- sche eiland Harakka is een granaat in den loop van het wapen ontploft. Het wapen sprong uit elkaar waardoor de inspecteur van de Finsche infanterie, generaal Heikinheimo, werd gedood. Twee andere officieren en een ingenieui werden ernstig gekwetst, terwijl de inspec teur van het wapen der artillerie, kolonel Vanstroem, licht werd gewond. GEBOREN: Jan Cornells, z. van P. Brohm en N. v. Wie- ringen Engelina Johanna Maria, d. van J. S. ter Laak en H. G. Prinsen Jan Willem, z. van J. W. v. d. Steen en W. v. Hout Jo hanna Afrlda Maria, d. van S. P. v. Kins en J. A. Knijnenburg Jacobus, z. van P. Horstman en J. Llgtvoet Maria Clazina, d. van W. F. v. Soest en G, Walraven Catharina, d. van H. Neuteboom en G. Martljn Alida Maria. d. van C. v. d. Veer en N. A. Kop Antonius Mar- tlnus, z. van J. M. v. d. Veer en M. P. Wessel- man Leuntje Catharina. d. van A. Otto en W. Boluyt Lena, d. van A. Notenboom en M. Lip Bernardus Gijsbertus, z. van P. de Koning en W. M. Duwel Jan Willem Adrla- nus, z. van A. C. J. Bouwmeester en M. v. Delft. ONDERTROUWD: J. W. v. d. Boon jm. 26 J. en C. C. Ie Mair Jd.. 22 j. OVERLEDEN. A. Brevet zn. 29 J. C. Lagerbergde Goede, wede, 72 j. GEVESTIGD. I. Advocaat, dienstb., Witte Singel 37 P. A. Alphenaar, dienstb., H. Rijndijk 29 H. de Beer handelsreiziger, Merelstr. 52 W. F. v. d. Berg. gezagh. blnnenl. best., Kaiserstr. 38 C. F. M. Beugelsdijk, dienstb., Koninginnelaan 2a A. J. de Boer, leerares Nijverh.-onderw., Marlën- poelstraat 35 J. W. Bosch, Vliet 19 H. Brinkgreve, Turfmarkt 2 E. H. H. M. Cuppen, Lammenschansweg 21 E. J. Dingelhoff, ver pleegster, Rijnsb. weg 10 W. v. Dok en fam., chef de bureau, Jac. Catslaan 48 H. J. W. Elemans, kantoorbediende, J. de Wittstr. 55 C. G. v. d. Ent. Warmonderwcg 49 E. Goet- hart—Fasseur en fam., Koolstr. 8 A. A. Fok ker en fam., Noordelnde 22 W. A. J. Fontljn, boomkweeker. Oude Vest 33a G. H- Goederee, Warmonderweg 45 Wed. H. SchutGoorman, Nachtegaallaan 5 J. H. Goslinga, kantoorbe diende. Thorbeckestr. 52 H. L. A. Groot, wa genmaker. W. Rozenstraat 16 J. de Haas en fam., Kastanjekade 12 H. Hacquebord, Non nensteeg 16 M. B. Hansen, dienstb,, Zoeterw. Singel 91 F. Hoefman, dienstb., Hansenstr. 68a A. Ippel, kellner. Rapenburg 6 O. P. Kalis, kellner, Morschweg 26a H. Kant, kantoorbe diende, Sumatrastraat 53 E. A. Knopp. dienst bode, Kapteijnstr. 28 A. Kraal, dienstb.. Ra penburg 63 J. Kuperus. Oude Vest 97 L. M. van Leeuwen, analyste. Witte Singel 88 H. L. C. LiezenbergMarcus. Fagelstr. 53 H. H. Meerburg, dienstbode, Zoeterw. Singel 11 J. Nahuis, Amaliastr. 24 L. Ploegstra, soldaat, Groenhazengr. 12 A. v. d. Reijden, los werk man, Rijndijkstr. 11 H. v. d. Reijden en fam., koopman. Rijndijkstr. 11 R. Roodbergen. dienstbode, Fruinlaan 9 A. C. van Rooyen, dienstb.. Hooigr. 58 A. M. A. Roozen. Lorentz- kade 52 P. J. Schmit, leerl.-verpleegster, Rijnsb. weg 10 L. M. Sieling, leerl.-verpleeg ster Rijnsb. weg 149 A. H. de Smidt, bak kersknecht, Haverzaklaan 3a D. Snel, huis houdster, Rijnsb. weg 164 P. W. Stuurman, verpleegster, Maresingel 20 M. Szedmaky, Groenhovenstraat 26 F. J. M. Tonino, Mariën- poelstraat la J. C. Uljee en fam., bakker, Heerenstraat 49 M. Vellinga, winkeljuffr., Doezastr. 34 M. D. E. Vliegenthart, kinder juffrouw, Terweepark 6 M. A. P. v. d. Voort, dienstbode, Rijnzichtstr. 20 A. J. Vosselman en fam., repetitor. Rapenburg 44 E. J. K. van Itersonde Vries. Fagelstr. 41 J. Th. A. de Wilde, broodbakker, Da Costastr. 48 T. A. Wittebol, dienstbode. Hooigracht 40 M. A. Wijtenburg, Ambachtstr. 3. VERTROKKEN: M. J. Belt, Vlissingen, aan boord Hr. Ms. „Noord-Brabant" J. P. Beurschgens. Kassei (Dl.) L. J. E. Beurschgens, Duitschland S. H. P. Blokker, Vlissingen, aan boord Mr. Ms. „Noord-Brabant" P. H. Boekestein, Utrecht. Kromhoutkazerne A. Boer. Ashton Keynes. Bruderhof L. v. d. Bosch, Zeist, Koppelweg 72 P. Bulthuis, Groningen, Coehoornsingel 45a S; J. Dros, den Haag, Wassenaarscheweg 18 M. R. Elburg, Amsterdam. WesterdoksdUk 11 A. H. J. v. Es, den Haag, Hanenburgerlaan 166 J. J. van Gaaien, Vlissingen, aan boord „Noord- Brabant" M. E. Goslinga. Schiedam, Over- schieschestr. 63 F. J. Greive, Utrecht, Krom houtkazerne J. A. de Haas, Rotterdam, W. de Withstr. 37 H. A. M. v. d. Heijden. Bloemen- daal, Zonnebloemlaan 19 G. L. Hofsteenge cn fam., N.O. Indië L. v. d. Hoogen, den Haag, v. d. Helststr. 109 Th. W. Keijzer. Egmond- Binnen, Verl. Vennewaterweg C. M. v. Kints, Amsterdam, Joh. Verhulststr. 75hs C. B. de Klerk Wolters, Vlissingen, aan boord Noord - Brabant" H. W. Koch, Oegstgeest, Juliana- laan 14 J. H. Krietemeijer, Utrecht. Regim. Genietroepen Wed. A. M. WaalsKruger. Oegsgeest, Rhijng. straatweg 15 S. H. van Luyken, Wassenaar, v. Z. v. Nyeveltstr. 76 T. Moolenburgh, Oegstgeest, Oranjelaan 10 J. W. Mulder. Ashton Keynes, Bruderhof W. Mulder. Oosterwolde, Duistere weg 1 C. Oppe- laar en fam., den Haag, Perenstraat 56 J. M. M. Peeters, Amsterdam. Ie Oosterparkstr. 179 W. C. Polane, Amsterdam. Reguliersgr. 22 H. T. M. Reuser, Nijmegen, Barbarossastr. 9 H. C. HartgersRoskamp, Ede. Grootestr. 90 H. M. de Rijk, Amsterdam, le Oosterparkstraat 179 M. M. S. Rijnberg. Blaricum, Rijksstr.- weg 1 H. Simonse en fam., Zoeterwoude, H Rijndijk F 150 M. J. Smidt. Alphen a. d. Rijn Heerenweg 113 P. V. Sormani, Roosendaal en Nispen, Vughtstr. 2 A. W. Vermeer, Rotter dam. Kruiskade 78a C. L. de Vries. Gronin gen. H. W. Mesdagstr. 30 I. Wassertheurer. Stöfflerberg - J. v. d. Weerd, Amsterdam, St. An- thoniebreestr. 60 III S. A. Wensing. Heem stede, Heemst. Dreef 74 C. M. W. v. Wort, Heemstede, Heemst. Dreef 172 J .C. Wijnen. Maasniel, Broeklaan 146a A. van Zwleten, Voorburg, v. Alphenstraat 81. De contract-actie in het visscherijbedrijf. Nieuwe voorstellen. (Van onzen correspondent). Naar wij vernemen hebben de besprekin gen, die nadat het compromisvoorstel door de IJmuidensche zeelieden verworpen was, tusschen het bestuur der reedersverceni- ging en de organisatiebesturen gehouden werden, tot een nieuw voorstel geleid, waar in eenigszins verder aan de wenschen van de zeelieden tegemoet wordt gekomen. Heden wordt opnieuw met de zeelieden vergaderd, zoodat wel spoedig bekend zal worden hoe dezen tegenover de nieuwe voqr- fe!!en staan. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 25 Jan. Tarbot 10088 ct.Tong 12292 ct.; Heilbot 8464 ct. per kg.; Groote Schol f. 1312; Middel schol f.1613; Zetschol f. 26.50—23; Kleinschol HEDEN. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. n.m. Pniël: Vragenavond dr. Riemens, 8 1/4 uur nam. Katwijk aan Zee (Geref. Gem.) Remlsestr.); Jong Ver. „Zoar", 7 1/2 uur nam. Katwijk a. Zee (du Rhin)Bijbellezing j. Siegelaar, 8 uur nam. Woensdag. „Den Burcht": U.V.S. Lezing K. J. J. Lotsy. 8 uur ham. Stadszaal: Turnavond van „Jahn", 8 u. n.tn Nomateg (le Binnenvestgracht 21): Bijbelle zing M. Heijmans, 8 uur nam. Zomerlust: Fllmmiddag voor kinderen L.W.V. 2 uur nam. Leiderdorp (Irene): Filmavond ver. Het Hoogeland. 7*/s uur nam. Oegstgeest (W. de ZwiJgerkerk)Gemeente Gods, 8 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: 'sDindagsen 's Vrijdags van 10—12 1/2 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli Augustus en September van 10—5 uur; op dé Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Hot museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entréc op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0,25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 1(M uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—l April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3,. 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark. ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1.30- 5 uur; 'sZaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagehjto van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25); Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 912 en 1 1/24 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat). Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 April en l Oct.—1 Nov.), van 10—5 uur (1 April—1 Oct) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag. - Maandag f0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau, Boer- haavestraat 21. Van half drie tot half vier. Donderdags: Inenting tegen diphterle, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 il nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Manege". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Br eestraat 31. 8 uur nam, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „De groote illusie". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Wanneer bent u Jarig?" Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorL voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam- „Sterren van Broadway". Zonuag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 22 t/m. Vrijdag 28 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, tel. 3553 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. f.26—9.50; Bot f. 11.50; Schar f. 12—6.50; Tong schar f.5025; Poontjes f.76; Groote schel- visch f.28; Middel schelvisch f.23; Kleinmiddel schelvisch f. 18—16; Kleine schelvisch f. 16-8; Groote gul f. 11.50—10.50; Kleine gul f. 14.50-6; Wijting f. 7.50—3.70; Versche haring f.7—5.10 p. 50 kg.; Kabeljauw f.3823 per 125 kg.; Vleet f. 3.25—2.35; Leng f. 1.90—0.90; Koolvisch f.0.70 0.20 per stuk. Aan den afslag 4 trawlers: IJm. 86 met f. 1960; IJm. 10 met f.2300; IJm. 58 met f.3950: IJm. 189 met f.2240; 1 trawllogger: KW. 48 met f.910; 2 Deensche kotters: E. 436 met f.920: F.N. 341 met. f.700; 3 Engelsche drifters met versche haring L.t. 1297 met f.1850; L.t. 112 met f. 1000; L.t. 627 met f. 1830. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: „Protinus" IJm. 85, vangst onbekend. „Antje" Ro. 15, vangst 15 m. platvlsch, 15 m. braadschelvisch, 5 m. wijting, 60 m. gul. Totaal 100 m. en 500 stuks Jjskabeljauw en 1350 stub stijve kabeljauw. „Maria R. Ommering" IJm. 7, vangst 40 m. schelvisch, 140 m. braadschelvisch, 55 m. gul en blanke koolvisch, 120 m. radio, 35 m. zwarte koolvisch, 25 m. wijting en schar, 10 m. varia. Totaal 425 manden en 230 stuks stijve kabel jauw. „Shamrock" IJm. 129, vangst 25 manden tong, 8 m. tarbot, 18 m. groote schol, 10 n>- kleine schol, 20 m. wijting, 8 m. gul. Totaal 89 manden en 20 stuks stijve kabeljauw. „Ewald" IJm. 48, vangst 20 m. braadschel visch, 10 m. tarbot, 10 m. witjes, 10 m. kool visch. 50 m. gul, kabeljauw en tong. Totaal 10° manden en 600 stuks stijve kabeljauw. Voor de Donderdagmarkt: „En Avant" IJm. 8. vangst 40 m. schelvisch, 120 m. braadschelvisch. 40 m. gestripte radio, 120 m. gul en blanke kool visch. 40 m. zwarte koolvisch. 15 m. wijting.w m. diversen. Totaal 390 m. en 40 stuks styve kabeljauw. DEFECTE MOTOR. De motortrawllogger „Sumatra", KW. 86, van de reederij N. V. Gebrs. Den Duik, schipper A. van Beelen, is Zondag met defecten motor door den motorlogger „Java" te Esbjerg in Dene marken binnengesleept. 22

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6