Heracles en N.A.C. moeilijkheden in Alphen speelde zonder geestdrift LEKDSCH DAGBLAD, Maandag 24 Januari 1938 Derde Blad No. 23874 7Jsfe Jaargany lToenemend Weer een gevaar nederlaag voor Sparta van Alphen Wat de West. 1ste klassers dederi Een 4-1 nederlaag tegen Sliedrecht Afdeeling I, 1ste klasse: Excelsior—VSV 1—1; DWSVUC 41; ADO—Ajax 05; Sparta— RFC 1—4. Tweede klasse A: OSV—ZW 11; De Spar taan—W.F.C. 5—2; Alcm. VictrixDe Kenne- mers 2—5; ZFC—West Frisia 2—4. 2de klasse B: Zeeburgia—RCH 4—2; EDO— AFC 3—1: HVC—DOS 3—?, Afdeeling II, tweede klasse A: VDLHoek v. Holland 23; DCLEmma 02, 2de klasse B: HerculesGouda 14; Unitas U.V.V. 5—0; SliedrechtAlphen 41. Derde klasse A: LugdunumScheveningen 1—1; CeleritasASC 2lj ONAHillegom 2-1:. 3de klasse C: MartinitHooger 7—2; VFC —De Musschen 12; Steeds VolhardenDHS 2-2. Vierde klasse A: GSV—DVS 7—0; HDV— Bosk. Boys 21; RouwkoopRoodenburg 31. 4de klasse B: LDWSKranenburg 00; SEP Alphia 15; Oranje Blauw—VOGEL 91. 4de klasse C: De OoievaarsLFC 01; SOA —WIK 6—3. Reserve tweede klasse A: Gouda II—HW II 1-3; ADO III—Quick II 2—2; Olympla II— HBS II 0—5. Reserve derde klasse A: Bodegraven II Laakkwartier II 1—4; Alphia II—UVS II 1—3; ADO IV—LFC II 2—2. Afdeeling III, 1ste klasse: TubantiaNEC 8-2; Wageningen—Go Ahead 0—1; PECZAC 1—4; AGOVVHeracles 11; EnschedeHen gelo 1—1. Afdeeling IV, 1ste klasse: BelyerheideEind hoven 12; RoermondLonga 01; NOAD NAC 2—1; MW—Juliana 2—2; PSV—Wil lem II 2—0. Afdeeling V, 1ste klasse: VelocitasGVAV 0—5; HSCBe Quick 03; HeerenveenHoo- gezand 3—6; Sneek—Leeuwarden 04; Veen- dam—Achilles 11. Van Overal. Terwijl de leidende clubs m West en Zuid zich handhaven konden, geraak ten Heracles en N.A.C. in moeilijk heden. Voor de ploeg1 uit Almelo was het gelijke spel tegen A.G.O.V.V. overi gens zoo heel erg niet omdat haar kansen toch nog verreweg de fraaiste blijven, doch voor N.A.C. moet de nederlaag tegen de Iiekkesluiter Noad wel zeer ontmoedigend werken! In ieder geval was de winst in het Zuiden voor P.S.V., dat weer vrij stevig aan den kop troont en vermoedelijk de reis op den duur wel halen zal! De concurrenten: D.W.S. en Ajax, gaven elkaar in afdeeling I niets toe. De eerste bleef met 41 de baas over het goed spe lende V.U.C. en Ajax won met 50 van Ado. Amsterdam won dus op beide fronten het duel tegen Den Haag en steeds sterker wordt aldus de leidende positie der twee genoemde hoofdstedelijke clubs, die beide nog vijf wedstrijden voor den boeg hebben. Ook hun onderlinge ontmoeting (die wellicht den doorslag geven zal!) behoort daartoe. Aan den staart der ranglijst kwam eenlge wijziging, want Excelsior en V.S.V. speelden gelijk en Sparta, dat tegen R.F.C. kansloos was, zakte daardoor naar de voorlaatste plaats af. Terwijl de kampioen dit jaar in Amsterdam komt zou de hekkesluiter en degradatiecandidaat wel eens onder de Rotterdamsche ploegen aangetroffen kun nen worden! Heracles, de leidende club uit het Oos ten, heeft het zwaar te verduren gehad in 'Apeldoorn, waar Go Ahead onlangs met 3—2 de vlag heeft moeten strijken. Het was een enerveerende wedstrijd, waarin van krachtsverschil geen sprake was. De uitslag 11 is oorzaak dat Go Ahead tij delijk den kop in deze afdeeling genomen heeft, maar de Deventenaren, die met slechts 10 in Wageningen wonnen <op bovendien nog fortuinlijke wijze!) hebben twee wedstrijden meer gespeeld dan He racles en hun kampioenskansen zijn der halve nog gering. De strijd tusschen de zwakkere clubs toont steeds duidelijker teekening. Wage ningen, N.E.C. en Z.A.C. zijn. veilig en Hengelo en P.E.C. moeten het dus uitvech ten. Dat Hengelo blij geweest is met het puntje, hetwelk zij gisteren van Enschedé veroverde, ligt voor de hand. Zij heeft een wedstrijd minder gespeeld dan P.E.C.dat ongetwijfeld verdiend tegen Z.A.C. ten on der ging, en is twee punten rijker. Voor de Zwolsche ploeg, die door de reorganisa tie der spoorwegen zoovele goede krachten verloren heeft, ziet de toekomst er weinig optimistisch uit. r De verrassing van den dag kwam uit het Zuiden. Wij memoreerden haar reeds in den aanhef van dit overzicht. Het was de nederlaag van N.A.C. tegen Noad. Een kampioens- door een degradatiecandidaat geslagen: het gebeurt meer. maar het blijft toch altijd een surprise! En nu staat P.S. V., dat van Willem II won, dus weer aan den kop, met de wetenschap bovendien dat' haar verdere program korter en minder zwaar is dan van de withemden uit Breda! Interessant is de vraag, wat Noad voort aan doen zal. Is dit de inluiding van een P«I0d.e van betere prestaties? Zeer ongun stig ziet het er dan uit voor Roermond, dat bereids naar de laatste plaats getui meld is! „J*"voorsprong van Be Quick is In het "t?™811 mts vergroot door de draw tus- ~aen Veendam en Achilles, die volkomen j r gewaagd bleken te zijn, al had strVr vm het geluk dat de gasten een rW P "Pisten! G.V.A.V. bezet de derde Lpïr°,P de ranglijst door haar stevige ad. c'Snin= °p Velocitas, dat weer eens naar a ^vaardi=hei<i miste. Sneek zakte af vrii aatste plaats doordat Hoogezand teerde VWWacht over Heerenveen trlom- In de tweede klasse heeft Alphen geen kans gezien haar achterstand in te loopen. Met niet minder dan 41 werd van Sliedreclvi verloren, maar doordat ook Hercules geslagen werd, bleef de positie der staartclubs onge wijzigd. Hoeveel beter deed Lugdunum het In 3 A door aan het sterke Scheve ningen een draw af te dwingen. Bijna was het zelfs een zege geworden, want groen-wit miste een strafschop, doch ook dit resultaat ls al zeer fraai! En ondertusschen geraakte A.S.C. meer dan ooit in de knel door met 21 te verliezen van Celeritas, dat nog twee punten op roodzwart achter staat, maar.ook twee wedstrijden minder gespeeld heeft. Hillegom verloor van O.N.A., doch de zwart-witten zijn wel veilig. Rouwkoop wordt hoogstwaarschijnlijk kampioen van 4 A. Zij bleef ook tegen Roo denburg aan de winnende hand en haar leidende positie is zeer stevig! Dat D.V.S. van G.S.V, verloor met 7—0 was onver wacht, doch van geringe beteekenls, Bask. Boys, tenslotte, moest met 21 de vlag strijken tegen H.D.V.; een prestatie, welke waardeering verdient. De situatie in 4 B blijft verward! Archi pel en V.D.S. hebben de beste kansen op den titel, maar Kranenburg, Alphia en L.D.W.S. tellen eveneens nog mee, al is het jammer dat de Leidenaars gisteren met een puntenverdeeling tegen Kranenburg genoegen hebben moeten nemen. Theoretisch staan zij momenteel precies gelijk met Alphia, dat een verdiende zege In Delft boekte, en met Kranenburg, maar wij slaan de papleren van laatstgenoemde, dat de punten al binnen heeft terwijl LD. W.S. ze nog veroveren moet, toch wel iets hooger aan! L.F.C. zegevierde in 4 C met 10 over De Ooievaars. Het heeft er opnieuw gespan nen, maar het resultaat is bevredigend en het ziet er naar uit dat evenals in de eer ste competitie-helft, de ontmoeting tegen Te Werve den doorslag zal moeten geven. wist het uitstekend spelend backstel, waar van de rechtsback bijzonder uitblonk, meest op den juisten tijd in te grijpen, doch dat kon toch niet voorkomen, dat Vermond en de Lange om beurten een goed schot In zonden dat maar juist het doel miste. In middels werkten de bezoekers zeer hard om aan den druk te ontkomen en langzamer hand ontwikkelde zich een keurig gelijk opgaand spel. Bij een hernieuwden Lug- Qunum-aanval ontging den scheidsrechter een overtreding in het beruchte gebied niet. Van der Heijden plaatste zich achter den bal, maar schoot tegen den paal, waar door een bijna zeker doelpunt verloren ging Fei werd verder gestreden, doch Scheve ningen kon haar spel niet als gewoonlijk ontplooien, waardoor de Leidsche aanval len weer talrijker werden. Vermond wist keurig vrij te maken, de voorzet werd be nut, doch de scheidsrechter had ofl'-side geconstateerd. Koet in het Lugd. doel werd enkele malen aan den tand gevoeld, maar uitstekend kweet hij zich van zijn taak, een taak overigens die door twee betrouw bare backs belangrijk werd verlicht. Ein delijk kwam het verdiende succes voor de gastheeren na een prachtaanval, waarbij Vermond voor de afwerking zorgde. 10. De tweede helft bracht een gelijk op- gaanden strijd. Het lange spel der gasten gaf de snelle vleugelspelers nu meer werk en het gevaar voor het Lugdunumdoel was dan ook belangrijk grooter dan voor de rust. Echter waren de aanvallen der groen- witten in die periode niet minder talrijk. Bij een der Scheveningen-aanvallen ont stond de gelijkmaker. 1—1. Toen kwam het bekende spel van Scheveningen eerst tot ontplooiing, mede doordat de Leide naars een verdedigend systeem gingen toe passen. Af en toe dreigde de strijd wat te hard te worden, doch de arbiter hield de teugels goed in handen. Onder groote span ning kwam het einde met een puntenver deeling, waarmede beide ploegen tevreden kunnen zijn. OoievaarsL. F. C. 01. LugdunumScheveningen 1—1. De Leidenaars misten een penalty. In een spannenden kamp is het Lugdunum gisteren gelukt het sterke Scheveningen een gelijk spel af te dwingen en daarmee een kostbaar puntje te veroveren. Een resultaat dat niet alleen t-en volle verdiend was, doch zelfs met een tikje geluk een zege voor onze stadgenooten, die ditmaal in het rood speelden, had kunnen zijn. Zij misten echter een strafschop, waarbij de bal van den paal in het veld terug ketste! Snel en spannend is de strijd geweest van het begin tot het einde. Direct na den aftrap zat Lugdunum, dat met den wind tegen speelde, voor het Scheveningsche doel. Snel en doortastend werden de aan vallen opgezet en spoedig brachten zij ge vaar voor het Scheveningsche doel. Wel Een verdiende overwinning. Het is L.F.C. gelukt voor de tweede maal een overwinning te behalen op de Ooievaars, een ploeg die bekend staat om haar vol houden. Zoo was het ook in dezen wedstrijd'. LFC heeft van het begin tot het einde moeten vechten om de buit in haar bezit te krijgen. Het eenige doelpunt werd reeds voor de rust gescoord. LFC trapt af en forceert spoedig een corner, welke niets oplevert. Hierop gaan de Ooievaars op het LFC-doel af, en lost de m.-voor een zeer hard schot dat door de lat gekeerd wordt. v. Leeuwen krijgt den bal goed toegespeeld, snelt langs de lijn en besluit met een harden kogel, welken de keeper ten koste van een corner weet af te slaan. Herreur neemt deze, zet goed voor, de 1.-binnen plaatst op zijn beurt afge meten naar den m.-voor, die daarop met ^cn schitterenden kopbal zijn club de leiding geeft, (0—1). Dan moet Heuzen handelend optreden, zij het ook ten koste van een corner, welke niets op levert. De Ooievaars nemen nu het spel in har den en wij zien LFC door. het bekende oog van de naald kruipen. Toch maken de Ooievaars een goal, maar terecht heeft de scheidsrechter bui tenspel geconstateerd. Van nu af pakken de ka naries steviger aan en bij een algemeenen aan val doelpunt de m.-voor ten tweeden male. Maar de scheidsrechter annuleert het doelpunt, en geeft ook voor deze goal buitenspel. Dit geeft den Ooievaars moed: zij verdedigen met man en macht, wat wel noodig is want de LFC'ers be lagen hun doel steeds. Vele corners worden er genomen, doch leveren geen doelpunten op. Na de thee zien we een zeer sterk aanvallend LFC, maar steeds is er een tegenstander die hun den weg verspert en ten slotte staat keeper Katz zijn doel te verdedigen, dat het een lust is. Ver melding verdient een keurige kopbal van een der LFC-aanvallers. die door den keeper juist over de lat getipt wordt. Ook het LFC-doel ver keert nog even in gevaar. De Ooievaars krijgen n.l. een vrijen trap op den rand van het beruchte gebied. De goed gerichte kogel weet Heuzen ten koste van een corner te keeren. Al wat Ooievaar is stelt zich voor het doel op. De corner wordt genomen maar met een forschen trap werkt een der LFC-ers den bal weg. Direct hierop fluit de scheidsrechter het einde. CeleritasA. S. C. 21. Veldmeerderheid niet benut. De sterk gewijzigde opstelling van het A.S.C.-elftal heeft wel is waar een enkel lichtpuntje gebracht, maar onze stadge nooten zijn er niet in geslaagd Celeritas te slaan en de toekomst ziet er derhalve wel zeer donker uit. Van de negentig minuten zijn de rood-zwarten zeker drie kwart sterk in de meerderheid geweest, maar de aan vallen misten overtuiging en daaren boven werden een paar zekere kansen onbenut gelaten. Het eenige doelpunt kwam na vijftién minuten uit een ver schot van Mooten, eigenlijk geheel onverwacht. Tientallen andere aanvallen liepen dood op te kort spel en een zucht om het steeds weer met een through pass te willen probeeren. Een open vleugelspel zagen wij slechts zelden en daarbij kwam. dat De la Bye als links buiten gisteren allerminst zijn dag had. De nieuweling in de voorhoede, Verboog, deed wel eens aardige dingen, maar hij leek ons physiek te zwak tegenover de zeer stevige Haagsche verdediging en door het gedron gen spel kreeg deze jongeling niet de be wegingsvrijheid, welke hij blijkbaar noodig heeft. De eenige, die in de voorhoede ge vaarlijk was, was Mooten. Hij kreeg te wei nig steun. Wij dienen trouwens te ver melden, dat de Haagsche doelman wel zeer goed op dreef was. Wij schreven hierboven over een licht puntje van de gewijzigde opstelling van het A.S.C.-elftal. Dat was de versterking van de middenlinie. Vooral voor de rust speelden Bronsgeest en Abrahams een zeer verdien stelijk partijtje, hoewel het ook toen niet klopte tusschen laatstgenoemde en zijn achterspeler. Juist in de achterhoede klop te het echter weer heelemaal niet. Schone- veld en Kok gingen doorgaans naar den zelfden man en lieten de rest van het Haagsche aanvalsquintet ongedekt. Daar door kon de linksbuiten in de twintigste minuut gelijk maken, zonder door Schone- veld maar even te worden gehinderd. Het gevaar was echter daarvoor ontstaan toen Van Berge Henegouwen bij een voorzet van rechts in den verkeerden hoek van zijn doel stond en den bal niet afdoende kon wegs tompen. In de tweede helft liet Van Berge Hene- gouv/en wel verdienstelijk werk zien &1 kreeg hij niet veel te doen maar zijn op- opstellen was toch ook toen zwak. Aan het winnende doelpunt van Celeritas, een kwartier na het einde, had hij echter geen schuld. Een missen van Schone veld bracht de Haagsche linksbinnen vrij voor het A.S.C.-doel. De paal bracht aanvankelijk redding, maar uit den terugstuitenden bal werd de rood-zwarte nederlaag bezegeld en dat, gelijk gezegd, na een bijna ononder broken veldmeerderheid tegen een zeer zwakke en onsamenhangend spelende te genpartij. Dat karakteriseert dan ook vol komen de zwakte van het A.S.C.-team. De achterhoede maakte twee kardinale fouten, maar de voorhoede.... De Alphenaren hebben niet aan de ïestelde verwachtingen kunnen be antwoorden; met een stevige nederlaag moesten de gasten genoegen nemen. Al phen heeft in deze ontmoeting weer be slist minder gespeeld dan in de vorige ontmoetingen, zij het dan, dat het harde forsche spel der Süedrechtenaren de tegenwoordige Alphenploeg niet ligt De thuisclub moest het voornamelijk hebben van hard naar voren getrapte ballen, terwijl in de achterhoede door robust ingrijpen vele Alphensche aan vallen onschadelijk werden gemaakt. Bij de gasten wilde het bovendien niet lukken, want in de tweede helft toen Alphen er iets beter in kwam, schoot Tuinenburg buiten bereik van den kee per tegen den paal, terwijl Mulder en Bezemer rakelings over schoten. Voor op willen wij stellen, dat de thuisclub de overwinning beslist verdiende en wel om de groote strijdlust en geest drift, waarmede zij zich in den strijd wierpen. Deze beide voorname factoren waren het juist die wij bij de Alphe naren dezen middag misten. Men deed zijn best wel, zeer zeker, doch het en thousiasme ontbrak bij de meeste spe lers. Ondanks deze nieuwe nederlaag zien wij de nog resteerendc wedstrijden nog steeds met optimisme tegemoet; er komt wellicht Zondag a.s. te Utrecht tegen U.V.V. de kentering ten goede. Om kwart over twee brengt de thuis club den bal aan het rollen. Alphen doet het aanvankelijk wat kalm aan, waardoor de thuisclub reeds dadelijk een heftig of fensief kan inzetten. In de Alphensche de fensie krijgt men dan ook reeds direct ge legenheid te toonen wat men waard is. Britsemmer moet al spoedig handelend op treden en het scheelde een enkele maal bitter weinig of Sliedrecht had de leiding genomen. Na ongeveer twintig minuten weet de middenvoor der thuisclub uit een voorzet van den rechtsbuiten, die wel zeer goed op dreef was, met een fraaien kopbal zijn elftal de leiding te geven. Even gaat de strijd gelijk op, waarbij Tuinenburg met een goed schot den keeper probeert; deze weet de situatie evenwel goed te redden. Het terrein blijkt intusschen wel uiterst moeilijk te bespelen, daar de spelers op en kele plaatsen tot over de enkels wegzak ken. Nog voor de rust ziet de linksbuiten kans uit een voorzet van den rechtsbuiten den bal met den hak van zijn schoen in doel te slaan. 20. De tweede helft ls nauwelijks vijf mi nuten oud als D. v. Leeuwen In botsing komt met een zijner tegenstanders. Resul taat hiervan is, dat v. Leeuwen van ver der medespelen moet afzien wegens een blessure en Brunee zijn plaatsvervanger wordt, terwijl de aan Sliedrecht toegewe zen vrije trap ineens wordt ingeschoten, na een misverstand in de Alphensche ach terhoede (30). Alphen geeft zich nog niet gewonnen en een serie goede aanvallen worden ondernomen, deze strandden ech ter meestal op de stevige achterhoede der thuisclub, terwijl ook de doelverdediger er goed het oog in heeft en enkele harde schoten fraai weet te stoppen. Aan de an dere zijde is het de middenvoor die na een snellen ren met een goed gericht schot den stand onverwachts op 40 brengt. Mulder die inmiddels linksbinnen is gaan spelen, ziet dan kans met een goed schot den stand op 41 te brengen. Wel is Alphen daarna nog in aanval geweest, doch verandering wordt er niet meer ln den stand gebracht. O.N.A.—Hillegom 2—1. Een spannende wedstrijd. Op een buitengewoon zwaar te bespelen ter rein verloor Hillegom onverdiend. Zeer zeker was het terrein-voordeel de oorzaak dat beide punten in Gouda bleven. In het begin gaat de wedstrijd mooi gelijk op. Steeds zien wij dat de berekening der Hillegom- mers faalt doordat de bal op den zachten weeken bodem remt en zoo ging menige goede kans ver loren. Als de linksbuiten goed voorzet, schiet de ongedekt staande rechtsbinnen onhoudbaar voor van Dijk in doel. Dit prikkelt de Hillegommers. zij bestormen het ONA-doel. doch de kansen worden niet benut. Toch maakt Hillegom gelijk Als Schrama niet kan schieten komt Winkelaar te hulp en met een kogel maakt hij 1—1. De tweede helft was eenzijdig. Doorloopend kwamen de gasten terug en slechts met kunst en vliegwerk ontkomt het ONA-doel aan een doorboring. Toch zijn de doorbraken, al komen zij sporadisch voor. uiterst snel en gevaarlijk. Een misverstand en zwak ingrijpen van v. Dijk levert ONA een goedkoop doelpunt op. Nu is het met ONA geheel gedaan en heel Hillegom trekt ten aanval maar doelpunten blijven uit. Met de gasten sterk in den aanval komt het einde. De uitslagen van de andere elftallen van Hille gom zijn: Hillinen IIHillegom II 23. Hillegom III—RCH VIII 5—2. DSK II—Hillegom IV 7—1. Bl.daal Jun.—Hillegom Jun. 4—2. Deceo Adsp.—Hillegom. Adsp. terr. afgek. RECTIFICATIE-VERSLAG A.S.C.—HILLEGOM In ons verslag van den op 16 Januari ge speelden wedstrijd ASCHillegom schreven wij dat de Hillegom-linksbuiten Verschoor zich ne de pauze bij herhaling misdragen heeft. Dit blijkt onjuist te zijn. Op ons verzoek heeft men ons vóór den aanvang de opstelling van het Hillegom-elftal verstrekt en daaruit bleek dat Verschoor als linksbuiten stond opgesteld. Hij is echter voor de tweede helft vervangen, hetgeen ons niet is medegedeeld en ons ook niet opge vallen is, doordat hU vóór de pauze aan de over zijde van het veld speelde en hij ons persoonlijk onbekend is. Wij bieden nu gaarne den heer Verschoor, die vrij uitgaat, onze verontschuldigingen aan. Dat onze opmerkingen intusschen onvermin derd gelden voor dengene. die hem als links buiten vervangen heeft eri wiens naam ons on bekend is, spreekt vanzelf. D.W.S.—V.U.C. 4—1. In de eerste helft werd er aan beide zijden, meermalen goed spel vertoond. Na een kwartier gaf Wiertz D.W.S. de leiding, doch vijf minuten later maakte de V.U.C.-links- buiten Harder den stand met een goed schot gelijk. Tegen het einde van de eerste helft werd de druk op het Haagsche doel steeds grooter. Ten slotte werd de Amsterdamsche meerderheid be loond met een doelpunt van van der Velde. In de tweede helft duurde het ruim een kwar tier, voordat D.W.S. de overwinning met een tweetal doelpunten definitief maakte. Uit een hoogen voorzet van Draeger scoorde van Stok ken en enkele minuten later maakte Draeger zelf na een schiterenden soloren, het vierde doel punt voor de Amsterdammers. Het D.W.S.-elftal maakte ook nu weer een uitstekenden indruk. SPARTA—R.F.C. 1—4. Reeds na 8 minuten nam R.F.C. de leiding door toedoen van Van Dijk, die uit een voorzet van Verbeek een magnifieken kopbal langs doelman Pil zond. (01). Uit een aan R.F.C. ver buiten het beruchte gebied toegekenden vrijen schop bracht Drok met een schitterend schot den stand op 0—2. En nog voordat de eerste helft verstreken was, maakte van Dijk er na een mooien aanval met een daverend schot 03 van. In de tweede helft had Sparta weer haar oude formatie, waarmede het belangrijk beter ging. Sparta kwam op goedkoope wijze aan een tegenpunt, toen Vermulm bij een voorzet van Seton den bal hard in eigen doel trapte (1—3). Kort voor het einde beging Meyer een over treding binnen het beruchte gebied, hetgeen Sparta op een strafschop te staan kwam. Daar uit bracht Drok den stand op 14, waarbij het bleef. EXCELSIOR—V.S.V. 1—1. In de eerste helft is Excelsior in de meerder heid geweest, maar het binnentrio wist van de kansen geen profijt te trekken. Het eerste doelpunt, gemaakt door Excelsior in de eerste helft, kwam uit een vrijen schop, geno men door Burgmans. Maaskant kopte den bal eerst, waarna de rechtsbuiten van der Stoep het leder op zijn hoofd kreeg en in het net depo neerde, 10. In de tweede helft was het spel van V.S.V. veel beter dan in de eerste. De strijd ging dan ook gelijk op en was dikwijls heel spannend. De rechterwing der gasten viel tegen, maar de lin- kerwing speelde zeer goed, vooral de buiten man Sterk. Op zeer fraaie wijze scoorde deze speler, na een snellen ren en goed passeeren van de verdediging, den gelijkmaker, 1—1. A.D.O.—AJAX 0—5. Voor de rust wogen beide ploegen aardig tegen elkaar op, al waren de technische kwaliteiten van Ajax veel hooger aan te slaan. A.D.O. speelde enthousiast en hield stand. 5 minuten voor de rust. maakte bij een aanval van Ajax, Quax een fout, waardoor Blom vliet zijn club de leiding kon geven (01). In de tweede helft was het spel van nog matiger gehalte. 2 minuten na de hervatting beging Quax weer een grooten blunder, waar door Bijl den stand op 02 kon brengen. Missen van Loof was oorzaak, dat Fischer er 03 van maakte en tenslotte ook 04 en 05. INDOOR-TRAINING SPORTMASSAGE G. W. LEGERSTEE (M.O. Gym.) STATIONSPLEIN no. 1. 4396a (Ingez. Med.) eenige oogenblikken weifelden, maakte Rooden burg dankbaar gebruik om de partijen op ge lijken voet te brengen. Tijdens de tweede helft tapte Rouwkoop uit een ander vaatje. Bij één der aanvallen kreeg Oskam den bal, zette goed voor en een der Roo- denburg-backs wist niet anders te doen dan in eigen doel te trappen. 21. Hierop moet v. d. Blom tengevolge van een botsing het veld verlaten, zoodat Rouwkoop met een invaller verder speelde. Niettegenstaande gelukte het Rouwkoop door toedoen van Oskam, die eenige spelers passeer de, het 3e doelpunt te scoren en hiermede kwam het einde. Rouwkoop IRoodenburg I 3—1. Indien Rouwkoop van het begin af een spel had ontwikkeld, zooals nagenoeg de geheele tweede helft, zou de overwinning ongetwijfeld heel wat grooter zijn geweest. Nadat door Roodenburg was afgetrapt zaten beide partijen direct fel op den bal. Bij een aanval op het Roodenburg-doel kreeg Rouwkoop een hoekschop te nemen, welke goed voor het doel werd geplaatst en v. d. Blom den doelman van dichtbij met een kopbal wist te pas seeren, 10. Het spelpeil zakte aanmerkelijk en mede door dat de verdedigingen aan beide zijden goed op dreef waren, gelukte het voorloopig niet te doel punten. Bij een aanval van Roodenburg werd een der spelers ten val gebracht met het gevolg dat de scheidsrechter een penalty toewees. Dit had de gelijkmaker kunnen zijn, doch de bal werd zeer slecht genomen en ging meters naast. Van een misverstand in de Rouwkoop-verdedi ging, waarbij de backs meenden, dat de bal in buitenspelpo§itie werd toegespeeld en zoodoende L.D.W.S.Kranenburg 00. Groote spanning en goed spel. Een wedstrijd zonder doelpunten geeft dikwijls niet de volle bevrediging, maar de strijd van gisteren tusschen de oranje- blauwen en het Haagsche Kranenburg gaf zooveel spanning en momenten van goed spel, dat het achterwege blijven van doel punten niet al te zwaar woog. Beide ploegen streefden naar een uitvoe ring van goed voetbal en de technische kwaliteiten, die er ongetwijfeld in beide teams schuilen kwamen thans wel zeer duidelijk naar voren, terwijl ook het tempo het zware veld in aanmerking nemend tot het einde tot het uiterste werd opge voerd. De uitslag gaf beiden ploegen tenslotte wat haar toekwam. Kranenburg's aanval was wat beter dan die van de thuisclub, die toch ook dikwijls tewaar- deeren staaltjes te zien gaf, maar de Leidsche verdediging, waarin v. Houten opviel, en ook de middenlinie met Onderwater als de beste was onbetwist beter dan die der Hagenaars. In de eerste helft ging het spel volkomen gelijk op. Rijsbergen schoot uit moeilijke positie juist over. en aan de andere zijde ging een hard schot van den Haagschen linksbinnen langs het Leidsche doel. Dit waren in de eerste helft vrijwel de eenige gevaarlijke momenten voor de doelen. Na de hervatting was het weer dadelijk een mooie gelijk-opgaande strijd met wisselende kansen. De L.D.W.S.-voorhoede werkte hard. maar verder dan een fel schot van Rijsbergen en een kans. die midvoor Starre onbenut liet, bracht de thuisclub het toch niet. Enkele corners op het L.D.W.S.-doel brachten spanning aan de andere zijde, maar alleen toen doelman v. d. Born en linksback v. d. Steen bij een botsing even down gingen, kreeg Kra nenburg een goede kans. die echter eveneens onbenut werd gelaten. Tegen het einde kwam L.D.W.S. geducht op zetten, maar de Haagsche defensie kon den druk weerstaan en zonder doelpunten kwam het einde. A.D.O. IV—L.F.C. II 2—2. In een spannende kamp is het LFC-reserve- team er in geslaagd een gelijk spel te bevechten tegen de ADO-reservcs. v. cikc momenteel de le'- ding in hun afdeeling hebben Al spoedig leidde ADO met 20. De rust trad in met 2—1. Na de rust hebben de LFC-ers gewerkt voor wat ze waard waren en maakten nog een goal (2—2), waarmede het einde kwam.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9