STADSNIEUWS MAANDAG 24 JANUARI 1938 No. 23874 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN De Bilt 8sfe Jaargang DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Zilveren jubileum Meisjes- H.B.S.-Ver. „Dispereert niet". Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD verwacht LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven W ets. porto te betalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque»' en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden ..7.. .r..... f. 2.39 per week 10.13 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden 'pottokoste (voor binnenland £.0.89 per 5 mud Zeer geanimeerde feestviering. De ware feeststemming, die Zater dagavond in de Stadszaal hcerschtc ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum der Mcisjes-H.B.S.-Vereen. „Dispereert niet", was in de eerste plaats te dan ken aan het groote succes, behaald met het vroolijke spel „Wanhoop niet, 't zal wel lukken", vervaardigd door den heer van Dijk, van wiens origineel schrijverstalent wij verleden jaar reeds met groote erkentelijkheid konden getuigen. Ook ditmaal zorgde deze docent- auteur in dit gelegenheidsstuk voor véél variatie, waarbij de tallooze mede werkenden volop gelegenheid kregen op velerlei gebied, geestig dan wel kunstzinnig, haar zich ontwikkelende gaven te demonstreeren. Reeds na de uitvoering van het gymna siale „Uno Sumus Animo" konden wij met raardeering sohrijven over de verheugende capaciteiten der Leidsche jeugd. Ditmaal zagen wij met blijdschap, dat ook onder onze vrouwelijke H.B.S.'ers, zij het in to taal ander en zéér modern genre, meer dere veelbelovende krachten schuilen Werd in het eerste deel van dit geva- I deerde stuk een blik geworpen op de moeilijkheden, die het eerste bestuur van I 1917/'18 te overwinnen had ter voorberei- ding van zijn uitvoering, terwijl daarna het huidige bestuur de wanhopige vraag „Wat zullen wij doen?" op gelukkige wijze tot oplossing bracht, volgden in een aardig gevonden opzet, meerdere pakkende grepen uit hetgeen in den loop der jaren door „Dispereert niet" ten tooneele is gebracht. De historisch peirsonen uit deze vroegere scene's, als Julius Caesar, Andromache. Minna von Barnhelm. Keizer Acoka, ridder Adalbert de Bulder e.a. voerden dan üi oorspronkelijk costuum en naar eigen sta tig karakter een modern tragi-komische liefdesschets op, hetgeen tot kostelijke si- tuatie's en humoristische opmerkingen en vondsten aanleiding gaf. De fantasievolle en grappige uitwerking hiervan boeide, nadat aanvankelijk een gevoel van be vreemding tegenover dit merkwaardige ge geven al spoedig overwonnen werd. Het tweede deel bracht het „Cabaret der Sterren", dat waarlijk vele alleraardigste prestaties bevatte. Met behulp van eèn geluidsinstallatie werden uitstekende imi taties gegeven van moderne corypheeën op film-, zang- en dansgebied als „The Boswell Sisters", Ginger Rogers en Fred As- taire, alsmede „The Mills Brothers". De geestige mimiek getuigde van een nauw gezette studie der ten gehoore gebrachte gramofoonplaten. De natuurgetrouwe ge baren, de typische gelaatsexpressie en de juiste mondbewegingen klopten volkomen I met de mechanisch weergegeven muziek, terwijl tevens de grime, de costuums en ée moderne elegante dansen een opval lende gelijkenis vertoonden met de veel geziene filmvoorbeelden. De enthousiast voorgedragen toelichtin gen van den conférencier, die eerst als Lu cifer reeds declamatorische gaven betoond had, vormden een niet te onderschatten levendige omlijsting van dit zoo modem- georiënteerde cabaret. Als tusschenspel werd het oog geboeid door't door den heer H.J.v.Leeuwen artistiek ontworpen bloemen ballet, waarin onder de ongeveer 40 deelneemsters van klein tot groot, een drietal danseuses speciaal de rustig en gracieus zich bewegende Jos. Couwer.berg! in „La Argentina" een be gaafde voorbeschikking voor de moeilijke danskunst aan den dag legden. O Het naspel bracht als fraaie climax een keurige slotapotheose en „Vlaggenwacht" met een door Tobine Gunning uiterst be schaafd en bezield voorgedragen poëtische ode aan „De Vriendschap". Hierbij werd te- yens, na een optocht door de zaal, de direc trice mej. dra. J. L. van Hoorn in het ver band opgenomen en op het podium be trokken. in een hartelijk gestemde toe spraak wenschte zij de vereeniging met haar jubileum geluk, onder aansporing tot h?' hooghouden van het devies „Dispereert met' en onder aanbieding van een prach tig vaandel namens de docenten, ontwor pen en ten deele geborduurd door mej. rioeiemans, als getuigenis van de uitste- tvT Ohdcrlinge verstandhouding. Deze revue-aohtige beeldenserie oogstte 1 daverend applaus! is onmogelijk alle medewerkenden te I S' docl1 speciaal zij een eeresaluut I fiivS aan Lia de Bruyn, die nauwe- I van een ziekte toch zoo I "eef' bijgedragen tot het welslagen er gevarieerde vertooning. Thea de Stoppelaar, heeft ocrig allen welkom geheeten, o.a. den burgemeester, de leden der Commissie van Toezicht enz. Zij dankte mej. Van Hoorn voor haar goeden raad onder overhandi ging van bloemen en verleende den docen ten. den dames Koeiemans, Hofker en Van Raalte, alsmede den heer Van Dijk, den energieken en artistieken leider, het eere- lidmaatschap in verband met het vele, dat zij voor „Dispereert niet" verrichtten. Ook memoreerde zij met erkentelijkheid de hulp van mevr. Van Ingen Schenau en den heer Van Leeuwen den kundigen arrangeur! betoond bij het instudeeren van het inderdaad buitengewoon geslaagde ballet. Een en ander ging gepaard met de overhandiging van kransen, bloemstukken en cadeaux. Namens de oud-leerlingen werd een gelds bedrag overhandigd voor de aanschaffing van een axchiefkastje; meerdere afgevaar digden van plaatselijke schoolvereenigingen sloten zich bij het overbrengen van de ge- lukwenschen aan. De opgewekte stemming voor het wél slagen van een uiterst geanimeerd bal, dat tot vér na middernacht duurde, was na dit alles volkomen gewaarborgd. Wij kunnen dan ook. zonder reserves, gewagen van een enthousiaste, drukbezochte jubileumher denking, voor de voortreffelijke organisatie waarvan het bestuur hulde toekomt en die niet licht uit de herinnering zal gaan! VEREENIGING VAN MATHESIANEN. De Rotterdamsche- tunnelbouw. Zaterdag j.l. sprak in de geheel gevulds collegezaal van het Kamerlingh Onnesla- boratorium voor de Vereeniging van Ma- Inesianen. de adjunct-directeur van den Gem. Techn. dienst te Rotterdam over den Maastunnelbouw aldaar. De heer ir. L. J. van Dunne besprak allereerst de mogelijk heden voor een betere verbinding met den linker Maasoever. Voor het verwerken van het verkeer kon men niet een vermeerde ring van bruggen toepassen, zooals o.a. in Parijs, in verband met het havenbedrijf. Spreker besprak te verschillende systemen van tunnels in het buitenland (Birken-' head, Antwerpen, New York) en wees daar bij in het bijzonder op de ondervinding, die daarbij is opgedaan, op het gebied van iuchtververschingsinstallaties als belang rijkste onderdeel van den tunnelbouw. Na de pauze werden de verschillende uit voeringsmethoden behandeld, om daarna over te gaan tot de werken te R^am. Deze tunnel zal bestaan uit 2 kokers voor auto's (resp. 6 meter breed, totaal 4 verkeers- banen bevattend' en bovendien aparte ko kers voor wielrijders en voetgangers. Aar. de hand van foto's verklaarde de spreker de vele technische bijzonderheden als voor bereidende boorproeven, ventilatiegebou wen e. d. In hartelijke bewoordingen dank te de voorzitter, de heer J S. Göbel, den lieer v. Dunné voor deze geslaagden avond, alsmede directeuren en adj. dir. van het laboratorium voor het beschikbaar stel len van de collegezaal. ARBEIDERS-MUZIEKVEREENIGING „NIEUW LEVEN". Opnieuw opgericht. Nadat een commissie uit den plaatselij ken raad van L. B. B. en S. D. A. P. reeds enkele maanden bezig was, het voorberei dende werk te verrichten, teneinde weer te komen tot het oprichten van een muziek vereniging op modernen grondslag, vond gistermorgen in het Volksgebouw de defi nitieve oprichting plaats. Tot bestuursle den werden benoemd de heeren N. Gul- demond, voorzitter; G. Wakka. secr.; F. de Jong, penningm.; M. Dubbeldeman en F. Simons. De heer L. Schweitzer verklaarde zich bereid als dirigent op te treden, ter wijl de heer P. J. Michels als administra teur zal fungeeren. De muziekvereniging zal. evenals haar voorgangster den naam aragen van „Nieuw Leven". De repetities zullen spoedig een aanvang nemen. Onge veer 30 personen traden reeds als lid toe. EEN SYMPATHIEK GEBAAR. Het comité uit de A.V.R.O.-luistervinken van den Bonten Dinsdagavondtrein van 4 Jan. j.l. heeft aan de Ver. tot bestrijding der t.b.c. alhier een bedrag overgemaakt, dat resteerde van een collecte onder de reizigers, voor aanbieding van een bloe menhulde aan de A.V.R.O., welk bedrag door genoemde vereeniging in dank is aan vaard. BEZOEK VAN ZUID-AFRIKAANSCHE STUDENTEN. Evenals de vorige jaren zal een 70-tal Zuid-Afrikaansche studenten wederom een tournée door ons land maken, waarbij o.a. bezoeken zullen worden gebracht aan Rot terdam, Amsterdam, Hilversum (Avro- studio) en Leiden. De geheele tournée wordt geregeld door het Ned. Bureau voor buitenlandsche studenten-betrekkingen. Het gezelschap arriveert hier as. Vrij dag en zal om halftwaalf worden ontvan gen in de Academie, waar de rector-mag- nificus, prof. Barge de studenten zal toe spreken. Hierbij zal ook de zaakgelastigde voor Zuid-Afrika tegenwoordig zijn. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Jaarvergadering der afd. Leiden. Op de eerste vergadering in het nieuwe jaar werden, zooals gebruikelijk, de jaar verslagen van secretaresse en penning- meesteresse uitgebracht over het verloop der zaken en den stand der geldmiddelen in het afgeloopen jaar. Uit het jaarver slag der secretaresse vermelden we, dat er 7 vergaderingen en 7 excursies werden ge houden. In de bestuurssamenstelling kwam geen verandering; het aantal leden bleef constant, hoewel men gaarne zag, dat nieuwe leden zich kwamen aanmelden. De penningmeesteresse kon mededeeling doen, dat het nieuwe jaar met een batig saldo aanving. Er volgde de verkiezing van een bestuurslid; aan de beurt van aftre den was de secretaresse mej. dr. A. S. Timmermans, die met algemeene stemmen werd herkozen. Na de pauze volgden rond vraag en demonstraties. Verschillende dieren kunnen op planten galvormingen veroorzaken, zoo o.a. gal- wespen en -vliegen; eenige gallen door deze insecten veroorzaakt, werden rondge- geven zoo b.v. de rietsigaren, verder een rozengal, eikenananasgal e.a. Van een expeditie naar de omgeving van de Doggersbank was een groote zeester aanwezig, welke den Hollandschen naam rooie, harde ster draagt. Een lid, dat in de zomervacantie aan de Adriatische zee was geweest, had daar op het strand een groote menigte schelpen verzameld, waarvan de meeste soorten aan onze Nederlandsche kust onbekend zijn. Verschillende dezer schelpdieren worden in Italië als volksvoedsel gebruikt. Tot slot vertelde de keververzamelaar op welke wijzen kevers voor een verzameling worden gevangen, geconserveerd en opge zet. De uiteenzetting werd met aandacht gevolgd en de keurig opgezette dieren wek ten een ieders bewondering op. VOLKSTUINVEREENIGING P. C. EN L. Viering van het eerste lustrum. Bovengenoemde vereeniging hield Za terdagavond in Café Royal een feestavond ter gelegenheid van haar eerste lustrum. Om kwart over acht betrad de voorzit ter, de heer S. Harteveld, het podium en sprak woorden van welkom tot de vele aanwezigen, en tevens van dank aan den beschermheer, mr. C. J. Leembruggen voor den steun in de afgeloopen 5 jaar van hem ondervonden; voorts aan de gedele geerd commissarissen, de heeren de Nie en Pont en tot de vertegenwoordigers van zusterorganisaties. In het kort memoreer de hij de geschiedenis der afgeloopen 5 jaar en wees er met vreugde op, dat de lang gekoesterde wensch tot het inrich ten van een nieuwen tuin spoedig in ver vuiling zal gaan. Wij hopen, aldus spr., dezen tuin zoo in te richten dat hij een sieraad zal worden voor de omgeving waar in hij is gelegen. In dit verband bracht hij dank aan den heer Jonker voor den steun van hem ondervonden. Hierna was gelegenheid om het bestuur te complimenteeren. Allereerst sprak de heer de Nie. die mede sprak namens mr. Leembruggen, die tot zijn leedwezen niet aanwezig kon zijn. Hij feliciteerde de ver eeniging met het bereikte resultaat en hoopte dat zij op den ingeslagen weg zal voortgaan; hij prees vooral den ijver van het bestuur en spoorde de leden aan hun vertrouwen aan het bestuur te blijven schenken. Spr. eindigde met een driewerf hoera voor het bestuur en bood namens mr. Leembruggen allen aanwezigen een consumptie aan. Hierna kwamen afgevaardigden van het Schaakgezelschap „Leithen", het muziek gezelschap P. C. en L„ de voetbalclub P. C. en L., de volkstuinver. „Ons Belang" en „Ons Genoegen", welken hun geluk- wenschen vergezeld deden gaan van fraaie bloemstukken. Voor het hoofdbestuur was aanwezig de secretaris, de heer Boeing, die een korte propagandaspeech hield voor het Volkstuinwezen. Van den heer J. C. A. Binnendijk was een schriftelijke gelukwensch ingekomen, waarbij deze voor een eerstvolgenden wed strijd een medaille beschikbaar stelde. In zijn dankwoord zeide de voorzitter ge troffen te zijn door zooveel blijken van medeleven. De beurt was daarna aan het Cabaret- en Jazz-gezelschap „Tempo", onder leiding van den heer van Zijp. welk gezelschap met zijn pittige muziek er spoedig de rechte stemming wist in te brengen, ter wijl de heeren van Zijp en Zitman met hun liedjes, en praatjes uit hun schijn baar onuitputtelijk repertoire de aanwe zigen tot het einde wisten te boeien. Tol slot volgde een gezellig samenzijn even eens onder leiding van den heer Jean van Zijp. De vereeniging kan met genoegen te rugzien op een goedgeslaagde feestviering. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: De Rijngids, Stationsstraat 10. Alphen a d. Rijn. Weekblad voor de R. K. bevol king. De zaak is omgezet in een vennoot schap onder firma onder den naam: R. K. Weekblad „De Rijngids". Vennooten: G. S. Ponsioen, Rotterdam en J. L. H. Boeren, Veghel. RIJNLANDSCHE CHR. WERKGEVERSCLUB. Mr. J. J. Schokking spreekt over „Ordening' Mr. J. J. Schokking uit Wassenaar heeft voor de Rijnlandsche Chr. Werkgeversclub een voordracht gehouden over „Ordening". Het volgende is eraan ontleend: „Het heeft weinig zin om over „ordening" te spreken in het algemeen en zonder be palende toevoeging. Deze toevoeging kan geschieden doordat men het begrip ver bindt aan een bepaalde te ordenen stof, b.v. ordening van den landbouw, of aap bepaalde beginselen omtrent de inrichting, d.w.z. ordening der samenleving. Nochtans is het in Nederland gewoonte geworden het woord „ordening" te gebrui ken zonder eenige specialiseering. Alle moeite daaraan besteed, moet vruchteloos blijven. Het poneeren van een geïsoleerd „ordeningsbeginsel" mist den noodzakelij ken achtergrond. Wie dit echter toch doet, moet het vertrouwen weten te wekken, dat hij op het begrip „Ordening", dat hij als vraagstuk invoert, een compleet antwoord zou kunnen geven. Het is twijfelachtig of de „Ordenings theorieën" hierin ooit zullen slagen. Om te beginnen doen zij tweeërlei: n.l. ten eerste: doen zij regelingen aan de hand om in de war geloopen situaties te redden (ordening als saneering): ten tweede probeeren zij regelingen te ontwerpen voor een duurza me her-inrichting der maatschappij (orde ning alsabstractbeginsel). Hiertegen valt in te brengen dat de mo tieven, die een bepaalde houding van be drijf sgenoo ten en van de overheid recht vaardigen, als het er om gaat een saneering tot stand te brengen, volstrekt niet behoe ven samen te vallen met de motieven, die op den duur een centraal geleide volks huishouding in het leven willen roepen. Vervolgens ligt het buiten het bereik van de „ordeningstheorieën" om het geheel te omspannen al doen zij dikwijls, alsof het tegendeel het geval is. Zij zijn toch alle ge bonden aan de oriëntatie, waarmede zij be ginnen. Daarover komen zij niet heen, althans niet voldoende. Een economisch georiënteerde ordeningstheorie blijft door gaans steken in het maatschappelijke; een maatschappelijke ordeningstheorie over schat gemakkelijk de mogelijkheden der economische gegevens; zoowel de maat schappelijke als de economisch georiën teerde ordeningstheorieën verwerken slechts belangen en komen dientengevolge in botsing met onze op algemeene begin selen gebouwde juridische en staatkundige structuur. Tenslotte stuiten deze theorieën af op het feitelijke. Immers, in feite kan men het geheel noch doorzien, noch overzien. In iedere „ordeningstheorie" ligt de veronder stelling opgesloten, dat het geheel doorzich tig en overzichtelijk is. De moeilijkheden, die in dit opzicht voor de ordeningstheoretici ontstaan, blijken reeds uit hun herhaalde, doch tot dusver niet geslaagde pogingen om het „orde ningsbegrip" omschrijvend te definieeren, zóó, dat over de definitie tenminste tus- schen hemzelve eenstemmigheid bestaat. Dit is niet aUeen 'n quiestie van terminolo gie. Zooals het nu in, doen de ordenings theorieën niet veel anders dan het werke lijk gebeuren onder formules brengen en generaliseeren. Zij leiden htm principes af uit de feiten, in plaats van met principes tot de feiten te komen, boven de feiten te blijven staan en voorts aan de hand van die principes den strijd in de werkelijkheid te aanvaarden. Dit is gevaarlijk, vooral in een tijd die hunkert naar een verlevendiging der lei dende beginselen, doch dan ook licht ge neigd is schijn en wezen te verwarren. Dit klemt te meer, omdat de keuze van het woord „ordening" een verlegenheid tot uitdrukking brengt. Op grond der abstrac te liberale leerstellingen is het mogelijk de- mededinging als methode van feitelijk han delen te vereenzelvigen met het abstracte begrip „individualisme". In de abstracte sfeer is het tegengestelde van „individua lisme" niet „ordening", want ook het „in dividualisme" kent zijn „ordening", doch „socialisme". De laatste term is echter niet. meer beschikbaar vanwege de specifieke beteekenis, die daarmede is verkleefd ge raakt, krachtens het optreden van de Marxistische en neo-Marxistische sociaal- politieke beweging. Vandaar dat men in zijn verlegenheid op dit punt zijn toevlucht heeft genomen tot een niets zeggen leus. Ook is het begrip „ordening" een uiting van tactiek en politieke calculatie. Welis waar niet van zeer scherp bewuste tactiek en calculatie, doch van het onderbewuste gevoel, dat men bij het accentueeren van de tegenstellingen in een sociaal-politieke situatie terecht zou komen, die onoplos baar is. Immers, tusschen de ordeningstheorieën zijn onderling zeer groote verschillen. De één wil een socialisatie, de ander een soort hiërarchisch gerangschikte productie-gli- den een derde een ambtelijk gecontroleerd kapitalisme onder het open toezich van een intellectueel-wetenschappelijke staat- brain-trust. Al deze onderling onvereenig- bare ordeningstheorieën trekken gezamen lijk op om zoodoende een bres te slaan in de bestaande economische posities en ju ridische instituten. Ais men de dingen concreet stelt, meldt zich een aantal vragen aan. die afzonder lijk moeten en ook kunnen worden gesteld, al is het dan ook. dat tusschen de beant woording van de éene vraag en die van de andere somtijds een verband kan bestaan. Bij die vragen kan worden genoemd; de BINNENLAND. De Eerste Kamer over buitenlandsche zaken (Binnenland, 2e Blad». Het werkloosheids-subsidiefonds; memorie van antwoord aan de Eerste Kamer (Binnenland, 2e Blad). Felle brand te Leeuwen-Beneden (Gemengd 3e Blad). BUITENLAND. Bijzondere uitlatingen van Japansche leger» leiders (3e Blad). Hevige luchtaanvallen op Spaansche plaat sen (le Blad). Kanya over de conferentie van Boedapest (Buitenland, le Blad). Nieuwe aanval van den Amerikaanschen minister Ickes op den dictatuur-leider (Buitenland, le Blad). Aftreden van Skladkowski in Polen te ver wachten? (Buitenland, le Blad). ZEE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. Na tijdelijke opklaring: en afne men van den wind, is weer krim pende en toenemende wind te verwachten, later met eenige kans op regen. 'PIRITUS THEELICHTJE j Verbruik: slechts één vijfde cent per uur 5051 (Ingez. Med.) meer of mindere wenschelijkheid van kar- telleering, de meer of mindere wenschelijk heid van den gouden standaard, de meer of mindere wenschelijkheid van een actie ve handelspolitiek, enz. enz. Het is in elk geval zinneloos een tegen stelling te gaan creëeren tusschen orde- ningsgezinden en niet-ordeningsgezinden, tusschen voor- en tegenstanders van „or dening". Men moet trachten zich een zoo duide lijk mogelijk beeld te vormen der beginse len van recht rechtvaardigheid en doelma tigheid om dan zoo onbevangen mogelijk den strijd in de werkelijkheid te voeren. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het Candidaatsexamen Theologie: de heer mr. G. D. Boerlage (Oegstgeest). Bij de opgave van leveranciers van de Zaterdag heropende apotheek voorheen Boekwijt, dient nog vermeld de firma Loeb als leverancier van de vloerbedek king en de stalen meubelen, de eerste zoo wel voor -de apotheek als voor het oplei dingslokaal. De Buurt- en Speeltuinver. „Groen- oord" zal in den aanstaanden lichtstoet uitkomen met een praalwagen, voorstel lende een speeltuin, waarin Nederlandsche kinderen den pasgeboren Oranjetelg een zonnige jeugd toewenschen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks halfdrie is de politiebrand- weer uitgerukt voor een schoorsteenbrand je in de melkfabriek der gebroeders Den H aan den Lage-Rijndijk No. 6. De mo torspuit behoefte evenwel geen dienst te doen. daar men het vuur gemakkelijk kon verwijderen. Zaterdag a.s. herdenkt de heer P. Hof land, conducteur-bestuurder bij de Haag- sche Tramweg-Maatschappij den Haag- WassenaarLeiden, den dag. dat hij voor 25 jaar bij genoemde Maatschappij in dienst trad. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen: 17 Jan. Maandag: 57; 18 Jan.. Dinsdag: 56; 19 Jan. Woensdag; 56; 20 Jan. Donderdag: 53; 21 Jan.. Vrijdag; 57; 22 Jan., Zaterdag 58 vol wassen personen.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 1