FILMAVOND Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 22 Januari 1938 KINDERVOORSTELLING YISSCKERIJ-BERICHTEN „DOOR DE BRANDING" RECHTZAKEN OEGSTGEEST. diefachtige dienstbode en haar zuster gesnapt. Langzaam aan plunderden zij de woning. Reeds geruimen tijd bemerkte de familie B. dat, hoewel zij de garderobe en de lin nenkast steeds aanvulde, deze met groote snelheid verminderde. Ten einde de oor zaak hiervan te achterhalen, nam men de politie in den arm. Men koesterde het ver moeden, dat de dienstbode van deze on- »ewenschte vermindering wel eens de da- deres kon zijn. Het was de gewoonte, dat wanneer de familie B. een avond uitging, de dagdienstbode A. van B. en haar zuster M. van B. beiden wonende te Sassenheim, dj de kinderen kwamen oppassen. De heer en mevr. B. gingen 's avonds weer uit en de gezusters kwamen zooals gewoonlijk op haar post. Omstreeks half twaalf kwam de familie B, thuis en de waaksters gingen daarna per rijwiel naar huis. De politie had zich in de omgeving van de woning van B. verdekt opgesteld en voordat de dames het huls van B. hadden verlaten, had de politie reeds een zak met appelen gevonden, welken zij te voren op het erf hadden klaargezet. Toen de gezus ters van B. buiten kwamen, zetten zij den aak met appelen op de fiets. Doch nu kwam de politie te voorschijn en rekende het tweetal In. De gezusters van B. be kenden reeds geruimen tijd een groote hoeveelheid kleeren en cenige sieraden van de familie B. te hebben ontvreemd. Wan neer de familie B. uit was, zochten zij rus tig alles van haar gading op. Bij een huls- zoeking in de woning van de gezusters van vond de politie een groote hoeveelheid dames- en kinderkleeding, alsmede 7 paar schoenen en laarzen, leesboeken en een couden dameshorloge. De gezusters Van B. zijn na verhoor op vrije voeten gesteld. RIJNSBURG. Afscheid van ds. van Heyst. De heer D. van Heyst, beroepen predi kant te Tienhoven c.a. is voornemens Woensdag 26 Jan, a.s. te 8 uur nam. af- icheid te nemen als hulpprediker bij de Ned. Herv. Gem. alhier. Na een propagandarede van den heer G. Hardenbol te de Bilt, seer, van den Ned. Ciii. Middenstandsbond en een* uiteenzet ting over de Vestigingswet ten opzichte van het Kleinbedrijf, is besloten te trachten een aid van genoemden bond op te richten. Bij het voorioopig Comité hebben zich reeds verschillende winkeliers als lid aangemeld. SASSENHEIM. Voor het examen Ned. Handelscorres pondentie (Mercurius) slaagde mej. J. v. Nlekerk alhier. Deze week is een 10-tal jeugdige werkloozen geplaatst hl het werkkamp .Gooiland" te Bussum van den Centr. Raad voor Practisch Christendom. Voor plaatsing in dit werkkamp kan men zich vervoegen bij den plaatselijk secre taris. VALKENBURG. Jaarvergadering der Oranjevereeniging Wilhelmina. Wegens schriftelijk bedanken van den voorzitter, opent de secr. de heer J. K. van Leeuwen deze vergadering. Spr. besprak het bedanken van den voorzitter en zeide het te betreuren, dat deze geziene figuur uit de vereeniging is gegaan. Dank werd hem ge bracht voor het vele werk en den opbouw der vereeniging. De notulen en het jaarver slag van den secretaris werden onveranderd vastgesteld. Aftredend als bestuurslid wa ren de heeren J. K. v. Leeuwen, secr.-, S. M. Poot en G. Barnhoorn (comm.). die met ■g. st, herkozen werden. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen de heeren A. v. Dijk, J. Ouwersloot en R. Oudshoorn. Door het bestuur werd de heer P. Kort als voor zitter gekozen. Bij de bespreking eener vie ring der a.s. blijde gebeurtenis, stelde de heer E. Rous voor, een Oranjefilm te ver- toonen en den leden daarvoor een kleine bij- orage te vragen. Dit voorstel werd sterk ge steund door den heer K. Blnnenkade en met alg. st. aangenomen. De secr. vroeg on derscheid te maken in het inleggeld van leden en niet-leden bij de spelen. Met alg. st. werd besloten om niet-leden 50"/» meer te laten betalen dan de leden. VOORSCHOTEN. LADING MET SINAASAPPELEN GEKANTELD. 300 kratten in de sloot. Gisteravond omstreeks half acht reed een zeer groote vrachtauto, hoogopgeladen taet kratten sinaasappelen op den Leid- scheweg in de richting Leiden, op weg naar Beverwijk, toen de bestuurder J. A, v. K. Uit Beverwijk voor een tegenligger naar rachts moest uitwijken, ter hoogte van het Internaat „Beresteijn". Het wegdek helt op dit gedeelte nogal naar den slootkant. Waarschijnlijk ls daar door de lading gaan schuiven en ln haar geheel van de auto afgegleden ln een sloot tusschen trambaan en Leidscheweg. De auto had een matigen gang, zoodat oirect werd gestopt. De bestuurder en het overige personeel waren zóó geschrokken, dut zij de eerste oogenblikken de cabine Met durfden verlaten. Ten slotte is men toch met vereende krachten begonnen de ruim 300 kratten weer op te laden, hetgeen nogal met moei- ujkheden gepaard ging. daar de duisternis ee?rEroote hindernis was. Na ruim drie uur hard werken is de reis ïerTOlgcl, zij het dan met minder kratten on sinaasappelen, want van de lading, die jwt eigendom was van de gebr. v. D. uit «verwijk, was het een en ander totaal vernield. WARMOND. Groot nationaal muziekconcours. Belegenheid van het 20-jarig bestaan Muziek-, Zang- en Tooneeiver, St, Pinloe j °P Hemelvaartsdag en 2en uatton iag ln drae gcmeento een groot dcn ÏÏJ?' muziekconcours worden gehou- die„r<s is een commissie samengesteld, uer voorzitterschap van den heer Th. ALPHEN. Diefstallen opgehelderd. Door de politie werd alhier een tweetal personen aangehouden verdacht van dief stal van belastingplaatjes, konijnen enz. Na hun aanhouding hebben beiden bekend en zijn zij in arrest gesteld. Een gedeelte der gestolen goederen kon achterhaald worden en werd in beslag genomen. Hoewel omtrent den datum van open- ontstond bij R. in de Brittenruststraat een begin van brand. Door de bewoners die in de omgeving waren te waarschuwen, wist men den brand te blusschen. De schade bleef beperkt tot het gedeeltelijk verbran den van eenige meubelstukken. Ten bate van het bekende Dorus Rij kersfonds zal hier a.s. Woensdag een speld jesdag worden gehouden. In een bijeenkomst der studieclub van den Chr Besturenbond hield de heer A. Groeneveld een inleiding over: „Het econo mische leven ln verband met de technische ontwikkeling". Na behandeling volgde een leerzame bespreking. De dlakonie der Ned. Herv. Kerk ont ving via een collecte ln de Martha-Stich- ting een gift van f. 50. Tot lid van de commissie van beheer der Ger. Kerk te Oudshoorn werd benoemd de heer C. Haasbeek. Hoewel omtrent de datum van open stelling der vroegere scheepswerf van de fa Pannevis door de Amsterdamsche scheepswerf de fa. de Vries Lentsch Jr. nog niets bekend is. blijkt aan de voorbereiding hard te worden gewerkt. Inmiddels ls aan B. en W vergunning gevraagd voor het pneumatisch klinken ingevolge de Hinder wet dat in loodsen zal geschieden en uitbreiding van de werf met eenige loodsen. Tot landbouwadviseur voor afgifte van vergunningen ingevolge de nieuwe Vogelwet is benoemd de heer W. P. van der Geest. In de vergadering van den polder- lering Dwarswatering-Does is de heer K. Brug herkozen tot voorzitter. BOSKOOP. Lezing van ds. B. van Ginkel over „Zondagsrust". ..Zondagsrust en Zondagsheiliging" luid de het onderwerp dat ds. B. van Ginkel uit Gouda ln „Salvatori" behandelde voor de afd. Boskoop van den Geref. Bond. Angstig actueel is dit vraagstuk, omdat de Zondag door een groot deel van ons volk met spel en sport wordt doorgebracht. Spr. citeerde een uitspraak van een ker kelijk hoogleeraar, die zegt. dat de sport des Zondagsmiddags door jonge menschen beoefend, voor hen géén bijzaak is, maar hun „één en al". Spr. besprak: 1. de sociale beteekenls van den Zondag; 2. de beteekenis van het ker kelijk en godsdienstig leven; 3. de niet negatieve doch positieve zijde van het vraagstuk: .gij zult heiligen". De pogingen van Frankrijk en Rusland, die om de 10 dagen een rustdag wilden houden, zijn mislukt, Bijbelsch is de weke- lijksche rustdag. De natuurlijke orde is rust na zes daagschen arbeid. Waar dit gebod wordt overtreden, verliest het lichaam zijn veerkracht, wordt het gezins leven geschaad en de opvoeding verwaar loosd. De religieuze zijde van het vraagstuk leidt tot de vraag: „hoe heeft men in het Geref. Protestantisme den Zondag te zien?" Deze vraag beantwoordde spr. op grond van het vierde gebod en den Heid. Catech. Vervolgens werd gewezen op het gevaar van eenzijdigheid. Te weinig oog heeft men voor de waarheid dat de rustdag geen In stelling is van de menschen, maar op Gods' scheppingsordonnantie rust. De Zondag zij: opgang, voortgang en eindelijk: „Ingang in de eeuwige heerlijk heid". Tenslotte volgde een geanimeerde gedachtenwisseling. Gevaarlijke onvoorzichtigheid. De scholier den U., alhier, beging de on voorzichtigheid, toen de klapbrug in de Biezen, door andere jongens baldadig om hoog was gterokken, en weder werd neder- gelaten, om zijn voet tusschen het vaste brughoofd en de brug te steken. Het gevolg hiervan was, dat de voet ernstig werd ge kwetst. De jongen, die het uitschreeuwde van pijn werd bij een omwonenden binnen gedragen, waar dokters hulp werd ingeroepen. Op zijn verzoek, is met ingang van 1 Maart e.k aan den heer H J Heijmans, eervol ontslag verleend ^ls administrateur der Coöp. brood- en verbruiksvereeniging alhier. LEIDERDORP. Diefstal van een auto. Ten nadeele van den heer H te Leiden is een auto ontvreemd. Omdat de motor defect was. had men de auto zoolang aan den kant van den Zijldijk geparkeerd. Toen een monteur na verloop van eenigen tijd de auto kwam halen om te repareeren, was deze spoorloos verdwenen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieternella Cornelia, d. van A. Mol en P. C. Snel Levenl. aangegeven kind van W. van Tongeren en G. Binnendijk. de Vroomen de plannen nader zal uitwer ken. Als vermoedelijke plaats van het con cours is aangewezen het terrein van S. M. C. Het belooft een belangrijk concours te worden. Op den Warmerdam is een auto, ko mende uit de richting Sassenheim door de gladheid van den weg geslipt en in een daarnaast gelegen sloot terecht gekomen. De auto werd zwaar beschadigd en moest door een kraanwagen worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. ZEVENHOVEN. Door het hoofdbestuur van den Ned R.K. Landarbeidersbond St. Dous Dedit is het looncontract, dat loopt t m. 15 Maart a.s.. schriftelijk aan het bestuur der pl. afd L.TB. opgezegd, teneinde hierin eenige verbetering te brengen Door het polderbestuur wordt de Molenkade thans verbeterd Deze was niet meer per rijwiel te berijden. De prachtfilm van de Ver. „HET HOOGELAND" draait WOENSDAG 26 JANUARI in „IRENE", Hoofdstraat te Leiderdorp, t.o. de Geref. Kerk, 's avonds 7.30 uur. Bovendien worden zeer actueele geluidsfilms vertoond. ENTRÉE 25 CENT. 's middags 4.30 uur - Enlrée 10 ct. Verrassend leuke KINDERFILMS 4961 (Ingez. Med.) OUDE-WETERING. Bijeenkomst Chr. Nat. schoolonderwijs. In de Ohr. school had de ledenvergade ring plaats van het Chr. Nat. schoolonder wijs. De voorzitter de heer P. Meijer, ging voor in gebed Het schoolpersoneel bestaat thans uit het hoofd en 2 onderwijzeressen. Op 1 Juli van dit jaar zal het 75 jaar ge leden zijn. dat de schoolvereeniging werd opgericht. Dit feit zal herdacht worden. De secretaris las de notulen en het jaar verslag: de financiën van den penning meester werden in orde bevonden door de financieele oommissie, bij monde van den bieer Maasdam. De secretaris, de heer P. v. d. Velden, die aftr. was. werd met het oog op het a.s. 75 jarig bestaan herkozen. Deze zal zii.jn functie nog een jaar blijven waar. nemen. De voorzitter sloot miet het laten zingen van Ps. 66 1 en het hoofd de heel de Jager met dankgebed. WADDINXVEEN. uitreiking koninklijke onder scheiding. Aan den heer C. A. van der Hoeven. In de gistermiddag ten koffiehuize van den heer Kwaak alhier gehouden vergade ring van het bestuur van de polders Ach teraf en de Putte is door den voorzitter namens dat bestuur gehuldigd de bode. de heer C. A. van der Hoeven, die gedurende veertig jaren zijn diensten aan de polders heeft bewezen. Namens de polders werd hem een fraai geschenk aangeboden in den vorm van een leeslamp. De burgemeester, die in deze voor dit doel expresselijk belegde vergadering tegenwoordig was, heeft eveneens de bijzondere verdiensten van bode v. d. Hoeven naar voren gebracht en zeide tot zijn groot genoegen gemachtigd te zijn om namens den minister van wa terstaat te mogen mededeelen, dat het HJM. de Koningin heeft behaagd den jubilaris te verleencn de bronzen eere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Spr. hechtte hem het eeremetaal op de borst met de beste wenschen voor de toe komst. De ambtenaren van de polders boden hun collega een zilveren vulpotlood met inscriptie aan. In dezelfde vergadering was nog een jubilaris aanwezig en wel de machinist, ae heer P. Slingerland, die een 25-jarige ambtsperiode achter den rug heeft. Ook diens verdiensten werden door den voor zitter geschetst en hem werd uit naam van de ingelanden van de polders een ge schenk onder couvert aangeboden. Daarna bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen. Tot derden ambtenaar bij den dienst van de gemeentebdrijven is benoemd de heer N. Krabbendam, thans tijdelijk bij dezen dienst werkzaam. De chauffeur van een vrachtauto die ln de Dorpstraat wilde keeren reed tegen een kast van het electriclteitsbedrijf, met het gevolg dat deze werd vernield en de kabels bloot kwamen te liggen. Er werden van gemeentewege direct maatregelen ge troffen om ongelukken te voorkomen. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Frederlk Leendert, z. van Johan nes van Leeuwen en Geertruida van Muiswin kel; Lena d. van Jan Goudkuil en Petronella Clazina Scheepmaker. Gehuwd: Cornells Dekker, 27 jaar te Stol wijk en Henriëte Wijnanda Bouthoorn, 27 Jaar. KANTONGERECHT ALPHEN. De autobestuurder J. uit Dordrecht had zich te verantwoorden wegens het veroor zaken van een aanrijding. Verd. had met zijn auto, komende uit de richting Utrecht, in de gemeente Alphen na het passeeren van een vrachtauto te vroeg te veel naar rechts uitgehaald, waardoor hij de 12-j. de L. met zijn rijwiel had aangereden. De jongen, die was gevallen, had hierdoor een hersenschudding bekomen. De vader stelae zich civiele partij voor de schade aan het rijwiel ad f. 5.50. Verd. ontkende en be weerde dat de jongen tegen zijn auto was gevallen. Als getuige werd gehoord de rijksveldwachter v. Sch. uit Nieuwkoop, die toevallig passeerde en het ongeluk had zien gebeuren. Deze verklaarde overeenkomstig de tenlastelegging. Elsch f.25 subs. 15 d. Veroordeeling f. 18 subs. 6 d. met veroor deeling van verdachte tot betaling der ci viele vordering ad f. 5.50. a Vet en reuzel onder trap verstopt. De slager C. A. v. VI. had zich schuldig gemaakt aan overtreding der crisis-zuivel- wet, n.l. het in voorraad houden van on- gebanderolleerd gesmolten rundvet en reu zel, De betrokken ambtenaren hadden plm. 8 KG. gevonden in een bergplaats onder dc onderste trede van een trap, welke trede was uitgezaagd en met scharnieren draaiend gemaakt. Verd. bekende, doch beriep zich erop zulks in voorraad te heb ben gehad voor eigen gebruik. De ambte naar vorderde een geldboete van f400 subs. 4 mnd.; uitspraak f.200 subs. 2 mnd. Een tweetal opkoopers had zich te ver antwoorden wegens het koopen van lood en oud ijzer van minderjarige kinderen. Verzuimd was het voorgeschreven register bij te houden, terwijl in één der gevallen zulks van diefstal afkomstig bleek. Ver dachten werden veroordeeld tot een geld boete van f. 15 subs. 10 d. en 2 x f 4 subs. 4 dagen. J. de J. had uit eigen beweging de biljet ten, houdende aankondiging dat zijn hoeve was besmet met mond- en klauwzeer, weg gehaald. Verdachte beweerde dat hij reeds twee keer ter secretarie was geweest en doordat, de biljetten door de betrokken ambtenaren niet waren weggehaald, hij zulks zelf maar had gedaan, omdat hij meende dat men niet kwam. Elsch en ver oordeeling f. 5 subs. 5 d. F. Sch. had. zonder dat het beest levend was gekeurd, een koe geslacht. Wel was hiervan aangifte gedaan. Verd. beweerde, dat de koe niet van hem was en had ver zuimd zich te overtuigen, dat het beest levend nog niet was gekeurd. Eisch f. 30 subs. 20 d. Veroordeeling f. 15 subs. 10 d. VISCHPRIJZEN. IJ MUIDEN. 22 Januari. Tarbot 1.55—1.12 p. Kg.; Tong 1.16—0.91 id.; Heibot 0,94 ld.; Griet f. 36—17 per 50 Kg.; Groote schol f. 13.50—10 id.; Middelschol f. 14 12 id.; Zetschol f. 2115 id.; Kleinschol f. 13 —5,90 id.; Bot f. 11—9 ld.; Schar f. 8.50—5.80 id.; Groot gul f. 12,507 id.: Kleine gul f. 10 3.90 id.; Wijting f. 7—1,15 ld.; Kabeljauw f. 35 —22 p. 125 Kg.; Vleet f. 2.40 p. stuk; Leng f. 2.35 id.: Koolvisch f. 0,60 id. Aan den afslag 8 trawlers: IJM 179 met f. 1450; IJM 45 met f. 1670; IJM 22 met f. 1360; IJM. 165 met f. 1130: IJM 118 met f. 1340; IJM. 253 met f. 2000; IJM. 177 met f. 1530: IJM. 159 met f. 1440 en 4 trawlloggersKW 107 met f. 440; KW 60 met f. 610: SCH 196 met f. 500; SCH 341 met f. 580 besomming. DE TREILVISSCHERIJ. In de aanvoeren van deze week kwam dui delijk tot uitdrukking, dat de IJmuidensche vlcot met eenige vertraging, tengevolge van de staking, was uitgevaren. Het waren in het bij zonder de groote motorloggers, die hiervan ge profiteerd hebben. Er waren verschillende be sommingen in de buurt van f.2000 en zelfs Iets daarboven. Mooie resultaten, die weer een beetje moed geven. De kleinere motorloggers hadden in het algemeen niet veel visch, doch daar de prijzen voor alle vischsoorten hoog waren, werden toch nog redelijke reizen gemaakt. Op een enkele uitzondering na. zijn thans alle haringloggers, die dit seizoen aan de treilvisscherij zullen deelnemen uitgevaren. De volgende weken zal dit aan de aanvoeren wel merkbaar zijn. Het is te hopen, dat de prijzen zich op een eenigszins redelijk peil zullen handhaven. VERWACHTE SCHEPEN, Christine" IJM 2. vangst: 40 m. schelviscli; 120 m. braadschelvisch, 95 m. radio, 95 m. gul, 80 m. koolvisch, wijting en 10 m. varia. Totaal 340 manden en 100 st. stijve kabeljauw. ..Catharine Duyvis". IJM 60, vangst: 25 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 120 m. radio, 20 m. gul, kabeljauw, 15 m. platvisch, 25 m. varia. Totaal 325 m. en 90 stuks stijve kabeljauw. ..Derika VII. IJM 417, vangst: 15 m. schelv., 100 m. braadschelv., 50 m. radio, 100 m. kabel jauw, gul, koolvisch, 20 m. platvisch, 15 manden varia. 20 m. wijting en schar. Totaal 320 man den en 70 st. stijve kabeljauw. „Hercules". IJM 196, vangst: 10 m, schelvisch, 110 m. braadschelvisch. 45 m. gul. 100 m. kool visch. 40 m. wijting, 10 m. hake, 5 m. varia. Totaal 320 manden en 600 st. stijve kabelpauw. „Geberdina Johanna". IJM 38. vangst: 150 m. schelvisch. 90 m, braadschelvisch, 70 m. gul. 40 m. koolvisch, 20 m. tarbot en heilbot, 110 m. rog en poon, 30 m. varia. Totaal 510 manden en 200 st. stijve kabeljauw en leng. „Utrecht", IJM 73, vangst: 40 m. schelvisch, 70 m. braadschelv., 50 m. wijting, 210 m. kool visch. kabeljauw, gul enz.. 30 m. varia. Totaal 400 manden en 100 st. stijve kabeljauw. ..Witte Zee". IJM 167, vangst: 130 m. schelv.. 130 m. braadschelv., 30 m. kabeljauw en gul, 50 m. koolvisch, 35 m. wijting en witjes. 5 m. rog, 70 m. radio. Totaal 340 manden en 260 st. stijve kabeljauw en 25 st. leng. „Dirkje". RO 53. vangst: 20 m. schelv.. 180 m. braadschelv.. 30 m. wijting en witjes. 25 m. gul en koolvisch, 25 m. varia. Totaal 300 manden en 550 st. stijve kabeljauw. DE AFGELOOPEN WEEK TE IJMUIDEN. (Van onzen correspondent). De Katwijksche loggers hebben deze week een belangrijke rol aan de markt gespeeld. Er kwamen niet minder dan 47 binnen, een aantal dat er op wijst, dat er al tal van ge wezen haringloggers met den trawl uit zijn. En ze hebben het lang niet slecht gemaakt. Een besomming van f. 750 is lang niet slecht want dat is 150 a 200 gld. boven de gemiddelde besomming. Welnu, van de 47 kwamen er 28 boven de 750 gulden en één kwam zelfs boven de 2000 gld. en een ander tweetal bracht het tot over de 1800 gld. Ook dat is heel wat meer dan de meeste kusttrawlers. die over het alge meen weinig visch hadden. Maar ook de Noordbooten hadden weinig vangst, in den regel niet meer dan 250 a 300 manden. En doordat er Maandag behalve een goede 20 loggers en een viertal kotters slechts vier trawlers binnen waren, zag het er dien dag voor den handel slecht uit. Vooral kabeljauw en schelvisch was erg duur. Later in de week werd de aanvoer ruimer en de prijzen wat lager, zoodat er nog aardig wat handel ge weest is. De rondvischklanten hebben de eerste dagen van de week hun hart kunnen ophalen aan de Arctische visch van de ..Alkmaar". Deze boot heeft het bijzonder getroffen, want doordat er Maandag en Dinsdag bijna geen Noordbooten waren, was er weinig rondvisch en zoodoende bracht de visch van de „Alkmaar" tamelijk veel geld op en viel de besomming, f. 8220 zeker niet tegen. De „Erin" had van haar tweede reis met 4000 manden in Grimsby slechts de helft van wat de ..Alkmaar" voor haar 2300 manden maakte. Dit resultaat heeft de ree- derij doen besluiten, de boot weer naar de Barentszee te zenden. Het aantal kotters was deze week opmerke lijk groot. n.l. 13. met veel schar, schol enz. en vele mooie besommingen. Het wachten in IJmuiden is nog steeds op de „Eerste Neder- landsche Snurrevaart Visscherij Mij." Voor een tiental kotters zou best een bestaan te vinden zijn. Met de versche haring is het nu uit. De deur is dicht gedaan en stevig ook door de KW 123, die 225 kisten binnen bracht en f. 1580 besomde. De andere haringschepen hadden heel weinig vangst. Het zal niet lang meer duren of er zijn min stens 75 loggers op de trawlvisscherij. Scheve- ningers hebben we nog niet gezien. Ten slotte het laatste nieuws van de vloot: op de „Adelante" en de „Maria", die Donderdag naar zee zijn gegaan, krijgen de opvarenden, 'zopdra ze goed nieuws van Soestdijk verne- fmfen.... beschuit met muisjes. DE HARING VISSCHERIJ. (Van onzen visscherij-medewerker) Naar wij vernemen zullen einde van deze week de laatste haringvisschers herwaarts kee ren. De Januari-maand is niet erg gunstig ge weest. Tengevolge van veel slecht weer waren de schepen gedwongen in de haven van. Dieppe te blijven en de nachten, dat er nog gevischt kon worden, werd er door de meeste schepen niets gevangen. Het was dan ook een groote uitzondering, dat er deze week nog één schip was, dat een schot van 5 last deed. Zooals dat steeds het geval is. wanneer er zoo goed als geen aanvoer is, waren de prijzen bijzonder hooger werd betaald tot f9 per kist. een prijs, die wij het afgeloopen seizoen nog niet hebben meegemaakt. Met den export gaat het wat beter dan wij den laatsten tijd gewend waren. Er wordt hard gewerkt om de aanwezige voorraden weg te werken; jammer genoeg echter meestentijds tegen verliesgevende prijzen. De voorraad schijnt in hoofdzaak uit pekelharing te be staan; steurharing blijkt er niet zooveel te zijn en naar deze soort is nog steeds veel vraag. Naar Duitschland schijnt nog niet geëxpor- i teerd te worden, doch binnenkort zal wel een aanvang gemaakt worden met de uitvoering I van het eerste driemaandelijksche contingent. Java-New York Lijn MAPIA, 21 Jan. van New York te Belawan TALISSE. Java n. New York. 20 Jan. te Penang KERTO- SONO. 20 Jan. van Singapore n. Batavia Mij. Nederland MADOERA, thuisreis. 21 Jan. van Padang JOHAN DE WITT, thuisreis, 21 Jan. te Suez. Kon. Ned. Stoomb. Mij. AGAMEMNON. 21 Jan. van Dubrovnik te Livorno GANY- MEDES. 21 Jan. van Piraeus te Alexandrië ORANJE NASSAU. 21 Jan. v. Madeira n. Paramaribo TRITON. 21 Jan. van Varna te Bourgas THESEUS. Amsterdam naar Kopenhagen, pass. 21 Jan. n.m. 3 u. Holtenau BAARN, 19 Jan. van Talcahuano n. San Antonio COLOMBIA. 18 Jan. van Am sterdam te Barbados. Holland-West .Afrika Lün AMSTELKERK, 21 Jan. van West Afrika te Amsterdam. Halcyon Lijn STAD MAASSLUIS, 20 Jan. van Narvik n. Rotterdam STAD ZAAN DAM. 20 Jan. van Lissabon STAD DOR DRECHT. 20 Jan. van Vlaardingen te Dakar. Rott. Lloyd BLITAR, Rotterdam n. Hamburg 21 Jan. uit den N. Waterweg KEDOE, uit reis. pass. 20 Jan. Dungeness SOEKA- BOEMI. 21 Jan. van Batavia n. Rotterdam WELTEVREDEN, thuisreis. 21 Jan. te Genua BUITENZORG, thuisreis, pass. 21 Jan. Sagres. Kon. Holl. Lloyd MONTFERLAND, uitreis, 21 Jan. v.m. 2 uur van Las Palm as. Holland-Amerika Lijn BINNENDIJK, uit reis. pass. 20 Jan. Dungeness BILDER- DIJK, 19 Jan. van New York n. Rotterdam. Holland-Australië Lijn AAGTEKERK, thuis reis. pass. 19 Jan. Kaap La Hague. Kon. Paketv. Mij NIEUW HOLLAND. 20 Jan. van Singapore n. Adelaide JAPARA, 20 Jan. van Singapore te Bangkok HOUT MAN. 20 Jan. van Manilla te Kohsichang. Java-China-Japan Lijn TJEBESAR. 19 Jan. van Padang n. Pekalongan TJIMANOEK, 19 Jan. van Padang n. Batavia TJIKEM- BANG. 20 Jan. van Newcastle (N.S.W.) n. Soerabaya. Silver-Java-Pacific Lijn SIANTAR. 20 Jan. van Pacific Kust te Beira MANOERAN, 20 Jan. van Calcutta te Manilla. Diverse Stoomvaartberichten HAULERWIJK, Rotterdam n. Split. pass. 20 Jan. Gibraltar ALIOTH, Mobile n. Rotterdam, pass. 21 Jan. Prawlepoint ALDEBARAN, 20 Jan. van Narvik n. Rotterdam JOBSHAVEN. Rot terdam n. Tabou, pass. 21 Jan. Ouessant - LETO. 21 Jan. van Duinkerken te Antwer pen MAASHAVEN, 20 Jan. van Las Pal- mas n. La Pallice NIEUWLAND. 21 Jan. van Blyth op de Theems PRINS FRED. HENDRIK. Rotterdam n. West Afrika, pass. 21 Jan. Las Palmas ST. ANN ALAND, 21 Jan. van de Tyne n. Hamburg IJSEL- HAVEN, 21 Jan. van Nianga n. Port Gentil ZEELAND. 20 Jan. van Gdynia n. Rot terdam TARA. 21 Jan. van Antwerpen, te Montevideo HOOGLAND, Antwerpen n. Blyth. pass. 20 Jan. Vlissingen REGINA, 16 Jan. van Esbjerg te Skien SLIE- DRECHT. 20 Jan. van Gibraltar n. Abadan PARKLAAN. 20 Jan. van Gibraltar n. Liverpool ZWARTE ZEE. sleepboot, naar St. Vincent, pass. 19 Jan. 8.30 uur v.m. Cabo Vlllano KEILEHAVEN. 17 Jan. van Tabou te Libreville MIJDRECHT, Singapore n. Lands End v.o.. pass. 20 Jan. Malta MA- MURA, 19 Jan. van Dakar te Curasao. AGATHA, 18 Jan. van Soesoe te Singapore: gaat wederom naar Soesoe, Balik Pappan en Batavia ALDEGONDA, 17 Jan. van Plad joe n. Tjilatjap ANASTASIA, 16 Jan. van Pladjoe n. Sibolga, Padang en Batavia ANGELINA. 20 Jan. van Penang n. Soesoe APOLLONIA. 19 Jan. van Haifa n. Con- stanza en Alexandrië ARTEMIS, 19 Jan. van Rotterdam te Gothenburg AUGUS- TINA, 18 Jan. van Soerabaya te Pladjoe ENA, 27 Jan. van Curasao te Amsterdam verwacht ERINNA, 26 Jan. van Las Pal mas te Curagao verwacht; gaat daarna naar Port au Prince en Kingston GENOTA, 20 Jan. van Lissabon te Curagao verwacht: gaat daarna naar Engeland HERMES. 23 Jan. van Tunis te Spazia verwacht JUNO, 19 Jan. van Pladjoe te Singapore MACO- MA. 19 Jan. van Haifa n. Pauiiïac MAJA, 20 Jan. van Glasgow n. Fayal v.o. MAL- VINA. Palermo n. St. Kitts v.o.. 21 Jan. bij Gibraltar MANVANTARA. 17 Jan. van Balik Pappan te Soerabaya MIRALDA, 28 Jan. van Constanza te Stockholm verwacht; gaat daarna naar Gothenburg ML'REN a, 15 Jan. van Curagao n. Lissabon OJEDA. Rotterdam n. Curagao. 21 Jan. te Las Palmas PAULA. 19 Jan. van Soesoe n. Singapore PERNA, 16 Jan. van Tampico n. Engeland PETRONELLA. 18 Jan. van Amoy te Balik Pappan PHOBOS. verm. 20 Jan. v. fblcuv te Curagao; gaat naar Triest, verm. Haifa. Pauillac en Rouaan RAPANA. 26 Jan. van Curagao verwacht ROTULA. 18 Jan. van Fedhala n. Suez v.o. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7