Uit de Omstreken LËIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 22 Januari 1938 Laat U dit jaar Behangen! GESPRONGEN HANDEN EN LIPPEN KLOOSTERBALSEM Officieele (risispublicaties kKIN/T tH LEÏÏEREN DAGBLADRECLAME WEERBERICHT. ELK JAAR OPNIEUW HAD 7M AKKER'S AGENDA NIEUWE UITGAVEN. R.K. Bouwblad. Het R.K. Bouwblad van 20 Januari heeft den volgenden inhoud: De nieuwe Schouwburg te Utrecht; Raadhuis prijsvraag Amsterdam; De kunst der objectivi teit; Van de Vereeniging en Allerlei. TENTOONSTELLING CORNELIS VETH. Op 28 Januari a-s. zal de Leidsche Kunst- vereeniging in de Lakenhal een tentoon stelling openen van caricaturen van Cor nells Veth. Men kent Veth o.a als den schrijver en verluchter van de beroemde „Prikkelidyllen" en van het boekje „Gis teren en Vandaag", onlangs verschenen in de „Uilenreeks", waarin hij het heden en het verleden in geestige beelden met gees tige versjes tegenover elkaar stelde. Uit dit laatste zijn de bekende regels: „Mensch, houd u taai, en zamel al uw moed, Als gij in d'Eeuw van 't kind het Kind der Eeuw ontmoet". Thans zal men Veth op deze tentoonstel ling kunnen leeren kennen als caricaturist met een groot aantal caricaturen van figu ren uit de politieke en de artistieke wereld. Ook hier komt de dubbele kwaliteit van Veth als teekenaar en litterator uit in aller geestigste teekeningen en onderschriften. Met dit werk neemt Veth een geheel eigen plaats in de kunst van satyre en caricatuur in. Zijn nimmer kwetsende humor is on- weersta an baar. TWEEDE CONCERT MIJ. VAN TOONKUNST. Op het tweede gewoon concert der Mij. voor Toonkunst op Donderd. 27 Jan. in den „Leidsche Schouwburg", zullen Pierre Bernac. bariton, en de componist-pianist Francis Poulenc liederen ten gehoore brengen van Fauré, Debussy, Rous- sel, Caplet, Ravel en Poulenc. Laatstgenoemde zal tevens een vijftal eigen piano-composities voordragen. oncentreer op het krachtigste reclame-middel HAARLEMMERMEER. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag a.s. a.s. des nam. te 2 uur bijeen. De agenda luidt: Benoeming van twee leden van het be stuur van de Burgemeester Slob-stickting, tehuis voor ouden van dagen; Benoeming van drie leden van de plaatselijke commis sie van toezicht op het lager onderwijs; Verzoek van het bestuur van de Burge meester Slob-stichting om goedkeuring voor den aankoop en omwisseling (con versie) van eenige effecten; Aanvulling van de algemeene politieverordening; Wij ziging van de verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden; Gewijzigd voorstel inzake het ventverbod voor melk op Zondag; Voorstel inzake de instandhou ding van verschillende kleine openbare scholen in deze gemeente: Voorstel om in beginsel te besluiten tot de stichting van een openbare school te Badhoevedorp; Voorstel tot verkoop van een perceel grond langs den Vijfhuizerweg. bestemd voor het aanleggen van een bijzondere begraaf plaats: Aanbieding van een schets-uit.brei- dingsplan voorde terreinen van de Ge broeders Uithol. De R.K. Kiesvereeniging te Hoofddorp beslaat thans 60 jaren. Dit feit zal plechtig gevierd worden op Woensdag 2 Februari a.s. in de groote zaal van café Krielen. Pastoor H. A. C. M. Wen nen uit Nieuw-Vennep zal de feestrede houden. In verband met de a.s. blijde gebeur tenis in het Prinselijk Gezin worden door de Oranje-vereenigingen in vrijwel alle deelen van Haarlemmermeer feestelijk heden georganiseerd, waarbij in hoofdzaak aan de kinderen wordt gedacht. „Badhoeve en omstreken" zal twee dagen feest houden. Men heeft daar de beschikking gekregen over een ruim aan den Sloterweg staand gebouw, waardoor het mogelijk is een uit gebreid programma te geven. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 770. Hedenmiddag 2 uür; 777. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroï. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 776;8 te Zürich. Laagste stand 737,9 te Janmayen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroï. Instituut te De Bilt. Het gebied van hooge luchtdruk over Frank rijk en Midden-Europa nam nog in beteekenis toe. het centrum van de depressie trok naar het Noord-Oosten af. Ver in het Westen op den Oceaan nadert een nieuw daalgebied. De secundaire welke gisteren over ons land nog vrij veel regen veroorzaakte, ligt thans over de Baltische staten. Op de Britsche eilanden en langs de Noorsche kust waaien nog matige tot krachtige Zuidelijke winden met gedeeltelijke bewolkte hemel, doch plaatselijk nog regen, voornamelijk in Schotland. In het hoogedruk- gebled op het vasteland van West-Europa was de lucht hedenmorgen meest betrokken met veel nevel of mist en plaatselijk nog motregen. De vorst nam in Midden-Zweden weer toe, in Zuid-Frankrijk nam zij af. In het centrum van ons land lag hedenmorgen een klein gebied met temperaturen even onder hét vriespunt. Met uitzondering van dit gebied en Zuid-Frankrijk is de temperatuur ln hét geheéle waarnemings gebied nog vrij aanzienlijk. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.Z.O. wind. 7.gr. C.. motregen. Londen: Windstil, 3 gr. C., half bewolkt. Berlijn: W.N.W. wind, 4 gr. C.. goéd. Nice:"N.N:W. wind. 6 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4,gr. C. '39 gr. F.). 12 uiir 's middags: 5 gr. C. (41 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a, ZEE Voor Zondag. Voorm. te 7,35 uur; nam. te 19,55 uur. Voor Maandag. Voorm. te 8.23 uur; nam. te 20,51 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Zaterdag van 4.58 uur n.m. tot 7.25 uur. v.m. Zondag van 4.59 uur n.m. tot 7,24 uur v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 22 Jan.: onder 10,06 uur. 23 Jan.; op 0,51 uur; onder 10,30 uur. HILLEGOM. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Spreeuw. Kerkstraat 31 E. Splinter. Hoofdstraat 97 C. M. Rotteveel. Hoofdstraat 18. Vertrokken: A. Steinmier, naar Lisse, Wil- lemskade 13 W. de Joode. OverasseltNeder- asselt. Broekstraat B. 72 A. Dol, Haarlem mermeer. Verl. Schoolstraat 13 F. van der Linden, Amersfoort. Paulus Borstraat 7. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus, Z. van L. P. van Loon en E J. Warmerdam Jacob, Z. van A. Bon sing en H. Schipper Petrus. Z. van F. J. Bouckaert en H. M. Weijers Hendrikus Cor nells. Z. van G. Smit en M. A. Lammers Cor nelia Regarda Maria. D. van J. R. A. van Lierop en M. M. de Koning. Ondertrouwd: N... Huizer en H. J. van der Beek W. de Jong en C. van der Marei. Getrouwd: M. Bruijnen en A. C. Bosdijk F. Wledemeüer en C. van der Jagt. Ovadeden: M. de Klerk, echtgenoote van J. Warimrdam 81 j. Gevonden. Aan het Politiebureau zijn gedeponeerd: handschoen, riem, kinder- handschoen, damesportemonnaie m. lnh., mantelceintuur, ruitenwisser van auto. De afd. van den R. K. Bond van han dels- en kantoorbedienden hield in den loop van deze week een vergadering on der voorzitterschap van den heer C. W. v. Dam. De opkomst was groot. Ook dit jaar is weder aan de werklooze collega's een Kerstgave geschonken, waaraan de verga dering gaarne instemming toezegde. De afdeelingsvoorzitter is candidaat gesteld voor den Bondsraad. Besproken is de in vulling van vragenlijsten, het werktijden besluit voor kantoren, enz. Medegedeeld is, dat naast een schriftelijken cursus voor 't manufacturenbrevet thans ook eenzelfde cursus bestaat voor het kruideniersbrevet. Het afdeellngsbestuur geeft inlichtingen aan gegadigden. Kiest dan een VAKKUNDIG adres Laat NU door ONS Uw oud behang vervangen door een frisch mod. dessin. HET KOST THANS ZOO WEINIG! De nieuwe staalboeken 1938 worden gaarne en zonder verplichting ter inzage gebracht. - Tevens «bevelen wij ons beleefd aan voor alle voorkomende Stoffeerwerk. - Vraagt prijsopgaaf! P. VAN DUIJVENBODEN Jr. Gediplom. Behanger en Stoffeerder MEIDOORN STR. 11 - KATWIJK a. ZEE. 5029 KATWIJK. Vergadering der Geitenfokvereeniging. De geitenfokver. „Vios" vergaderde onder groote belangstelling. De voorzitter opende en wenschte de winnaars van de prijzen op Üe gehouden Zomerstamboektoeuring geluk 'met liet behaalde succes. Hil deelde mede, 'dat het bestuur van meening was dat het [thanls en bloc diende af te treden, daar de jvereeniging, opgericht met 17 leden, thans was «uitgegroeid tot ruim 40 leden. Onge twijfeld schuilen er onder de leden betere .krachten. Ook meende het bestuur, dat het diende uitgebreid met 2 leden. Dit in ver band met de vele werkzaamheden Het jaar. verslag werd uitgebracht; uit dat van den penningmeester bleek, dat er een klein na- deelig sa'ldo is. De controlecommissie had de boeken in orde bevonden. Het oprichtings jaar kenmerkt zich steeds door groote uit gaven zooals aanschaffing materiaal, druk werken enz. Over eenigen tijd zal de heer de Jong, assistent Riiksveeteeltconsulent, een lezing houden met lichtbeelden. Vier bestuursleden werden herkozen; het be stuur werd aangevuld met 3 leden De zomerkeuring zal dit j3ar worden gehouden in het laatst van Mel of begin Juni. Na rondvraag sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Annetje Wlllemina. D. van M. van Velzen en A. Guijt Dirk Christiaan, Z. van J, van Dufjvenbode en G. de Jong Lccndert Nicolaas. Z. van D. J. Baalbergen en J. Ouwe hand Teunls, Z. van G. Mcijvogel en J. Har- tevelt. Overleden: Neeltje Zuijderdu(jn 83 j„ geh. met D .Nijgh Jacobus Dirk van Rijn 3 dagen, Z. van J .v. R(jn en C. de Haas Cornelia Plokker 69 j„ echtgenoote van J. Langmuur. Ondertrouwd: P. van Dufjn van Heemstede en A M. Gregoire J. v. d. Niet en J. Zwa nenburg C. van Duijn en A. v. Duijvenbode J. Mastenbroek en J. Freke. Gehuwd: M. Meijvogel en G. Ouwehand A. H. W. van Ingen en N. Oudshoorn C. Hoek en C. van Rooiien H. van der Plas en M. Boesaard A. Duijndnm en N. van Duijn J. Remmelzwaal en P. S. van Rijn L. van Duijn en G. van Beelen C. van der Marei en G. Vooijs J. Kot'ewijn en P. de RuiJter. Alhier is aanvankelijk met 9 leden een af deeling van Christelijke Arbeiders in de voedings- en genotmiddelen opgericht. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren P. Vooijs. J. Haasbroek en J. van Duijvenbode. Het secretariaat is gevestigd Sec. Varkevisserstraat 51. Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bijeenkomst A.R. Propagandaclub. De AR Propagandaclub „Groen van Prinsterer" vergaderde in de zaal achter de Geref. Kerk. De voorzitter, de heer J. de Kreek, opende en wees oo de doelstelling der vereeniging, de beginselen die Gods Woord geeft voor het maatsohappeliiik en staatkundig leven op tie sporen en de bcstudeeren. De liefde tot God moet de diepste grond zijn van ons arbeiden op politiek terrein en dus ook van het werk in K.V. en Propaganda Club. De secretaris, de heer P. v. d. Gugten Czn. las de notulen, die onveranderd wer den goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van de KV., In verband met het gouden jubileum van de laatste. Tot af gevaardigden werden benoemd de heeren C. v. d. Gugten Czn. en P. Bekker en de dames M. Vooijs en C. Zuyderöuyn. De heer P. Wassenaar Azn. behandelde art. 12 van Ons Program over de Finan ciën en wel: 1. De verhouding tusschen Overheid en volk bi.i het financieel beheer van den Staat 2. Beperking van Staats bemoeiing. 3. Evenwicht tussohen Inkom sten en uitgaven. 4. Verschillende soorten van heffingen. Hierop volgde een leerzame bespreking. Na rondvraag volgde sluiting. KATWIJK AAN ZEE. De route van den fakkeloptocht. De route van den fakkeloptocht, welke op initiatief der Oranjevereeniging ter ge legenheid van de as. Blijde Gebeurtenis gehouden zal worden is als volgt: Voorstraat, Badstraat. Sluisweg, Hessen- straat, Jan Tooropstraat, Paul Kruger- straat, Te Brittenstraat, Boulevard, Var kevisserstraat, Zuidstraat, Roest van Lim burgstraat, Varkevisserstraat, Adrianastr., Annastraat, Duinoord", Wyborgstraat, Van der Vegtstraat, Fockstraat, Duinoord tot de openbare sdhool. Geref. Zendingsbond. Het bestuur van den dameskrans „Febe" van den G.Z.B. alhier kon als batig saldo van de gehouden verkooplngen dit jaar afgedragen aan ds. W. Bieshaar, director van den G.Z.B. te Den Haag, de som van f. 400. Door den penningmeester van de Hulpv'ereen. van den G.Z.B. kon uit con tributies, hulsbusjes en extra gaven over gemaakt worden f. 345. De penningmeester van het Zendings middag-comité heeft afgedragen f. 145. Het batig saldo van de opbrengst' van den kalender .Ben handvol koren" bedroeg f. 20. In totaal is aan ds. Bieshaar overhan digd f. 910. Jaarvergadering der Ver. tot Bestrijding der Tuberculose. Deze vergadering, gehouden in „Casa Cara" werd geopend door den voorzitter, dr. J. Hueting, waarna de secretaresse, me vrouw dr. D. van Dorp, de notulen las. Aan het verslag van den pennlngmester, dr. C. D. Ouwehand. ontleenen wij, dat de ont vangsten ln 1937 f. 5903,92'/i en de uitgaven f. 6707.84 bedroegen; nad. saldo f. 803,91'/i. Het kassaldo is daardoor geslonken tot f. 272,27. Van de ontvangsten was ruim 1/5 deel subsidie van het Rijk. ruim 1/6 deel van de provincie en ruim 1/8 deel van de drie gemeenten. De steun der diaconieën bedroeg ruim 1/10 van alle inkomsten, ter wijl nagenoeg 1/6 binnenkwam door be- langlooze en vrijwillige gaven en schen kingen. De heer J Arnoldus vond, dat het salaris van de enquétrice te hoog is, als hij daar bij het salaris van de wijkverpleegsters ver gelijkt. De voorzitter wees echter op de zeer eigenaardige werkzaamheden der enquétrice. Het verslag werd tenslotte goedgekeurd en was ln orde bevonden door de kasctxm- mlssie, bestaande uit de heeren J. Arnol dus, A. v. d. Berg en A. Roosdorp. Aan het verslag van de secretaresse ont leenen wij, dat het ledental op 1 Januari 1938 217 leden en één begunstiger bedroeg. Ook dit jaar bloeide de (halve-stuivers-ver- eeniging in Rijnsburg onder de bekwame leiding van mevr. H. G. JonkerSChröter zeer. Dat de dame's M. Vos, G. van Egmond, J. van Duyn, J. v. d. Sleet, KI. v. d. Kwaak, A. Hogewoning in dezen moeilijken tijd nog f. 174.44 aan halve stuivers bijeen wisten te brengen, is wel een bewijs van de groote toewijding der leidsters en helpsters, van wie enkelen reeds 10 jaar trouw dit werk deden. Door een aantal dames in Katwijk werd hier een dergelijke geregelde collecte huls aan huis gehouden, waarvoor dank ge bracht werd. De Emmabloemcollecte bracht in 1937 op netto f. 146,08Vi. De huisbezoekster, mej. A. W. Notenboom deed weer als steeds haar moeilijk en veelomvattend opvoedingswerk met groote bekwaamheid en toewijding. Op 1 Januari 1938 stonden onder haar toezicht 124 gezinnen en 115 patiënten, waarvoor 1307 bezoeken werden afgelegd. Mej. No tenboom werd voor haar groote toewijding dank gebracht. De samenwerking met den leider van het districtsconsultatiebureau was weer bijzonder aangenaam. De vereen, is dr. G. Brouwer grooten dank verschul digd 'voor alles wat hij voor ons doet. Moge Dank zij den KLOOSTERBALSEM heeft zij die nu nooit meer! B'tWas een gruwelijke last en het deed geweldig zeer. Het bloed stond er al- tijd voor. Allerlei huismiddeltjes deed ik er op. het beet geweldig, maar tel kens kwamen de kloven terug. Gewone huid-crêmes hielpen mij evenmin. Maar nu heb ik geen last meer ervan. Nu wrgf ik elhen ochtend en avond Klooster balsem er op. Dal doet géén zeer en de huid is en blijft prachtig glad èn gezond, ook al kom ik met mijn han den vaak in het water. Het was een uitkom,f." de u ,S_K ORIOIMEEL TER INZAQI „Geen goud zoo goed" Onovertroffen by brand- en sny wonden Ook ongeëvenaard als wrljtmlddel by Khemnatlek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten: 62'/, ct. en f 1.04 4974 (Ingcz. Med.) in 1938 zegen op het werk der tuberculose bestrijding rusten! De huisbezoekster mej. Notenboom bracht eveneens uitvoerig verslag uit. Tot leden der kascommlssie werden benoemd de heeren B. G. Lammens, dr. C. Stein en J. Verloop; tot plaatsvervangers de heeren J. Arnoldus, A. v. d. Berg en A. Roosdorp. Na rondvraag volgde sluiting door den voorzitter. Ned. Ver. „Eerste Hulp by Ongelukken". De afd. Katwijk e. O. van bovengenoemde vereeniging hield een prqpaganda-avond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Aanwezig waren eenige leden der Leidsche afdeellng om enkele demonstraties te geven. De voor zitter, de heer J. J. v. d. Kamp besprak de wrijving, ontstaan tusschen de Katwijk- sche Reddingsbrigade en de afd. E.H.B.O. Spr. meende, dat deze wel spoedig zal wor den opgelost. Dr P. W. L. Penris. uit Hilversum, voor zitter van het Hoofdbestuur, sprak daarna over: „Waarom E.H.B.O.?'1 Het antwoord luidt: „omdat het nuttig is". Het doel is te zorgen voor een g«oede eerste hulp. Dit is een eerste vereischte. Ook vertelde spr. over het aantal onge vallen in Amerika en ln eenige groote Europeesche steden, verduidelijkt met sta tistieken en lichtbeelden. De vertegenwoordigers der Leidsche af- deeling demonstreerden, hoe bij ongeluk- 4—ts hulp kan verleend worden. Met een propagandistisch 'woord volgde sluiting. Op de in „Casa Cara" gehouden ver gadering der Katwijksche Geitenfokver. sprak de heer Van der Moolen uit Leiden, hoofdbestuurder v. d. Provincialen Bond, over het opfokken en de voedering der gei ten, alsmede over normale en abnormale jongen van gelten. Bij de jxilitie werd aangifte gedaan van het feit, dat er van de Vlssoherijschooi 5 ruiten zyn ingegooid. LISSE. Gevonden voorwerpen. Belasting,plaatje, nummerbord, dames- handschoen. kinderschoentje, blauwe muts, mantelcslntuiur. Inlichtingen op het politie bureau. Bijeenkomst „Ondersteuningsfonds bij ziekte". In De Witte Zwaan werd de 4e jaarver gadering gehouden van het Ondersteunings fonds bij ziekte, onder leiding van den heer R. H. C. Tromp. Deze herdacht ln het by- zonder het overlijden van den oud-voor zitter den heer L. Onderwater. Spr. overzag voorts nog zwaar drukkende tydsomstan- digheden. Ook het fonds ondervindt hier van den terugslag. Een moeilijk jaar ligtach- ter ons. De secr. de heer L. Kapiteijn, las de no tulen welke werden vastgesteld. Uit het financieel verslag vernamen wij dat de ont vangsten bedroegen f. 3559.22, de uitgaven f. 4545.67, alzoo een nadeelig saldo van f. 990.95. Het saldo der vereeniging be draagt f. 4476.47. Er werd uitgekeerd f. 3640.50. terwijl bij gezinsvermeerdering werd uitgekeerd f450. De rekening en ver antwoording werd bij onderzoek accoord be vonden. Er zyn thans 426 contrlbueerende leden. De aftr. bestuursleden R. H. C. Tromp en C. van Parijs werden herkozen. De financiën zijn sterk teruggeloopen, het geen hoofdzakeiyk komt door ultkeerlng bij invaliditeit, waarby van eigenlijke ziekte niet gesproken kan worden. Voorgesteld werd om by voortdurende ziekte of invali diteit het 2e Jaar 2/3 en het 3e jaar 1/3 der premie uit te keeren. Voorts om bij gezins vermeerdering eerst ultkeerlng te doen na 2-jarig lidmaatschap. Getracht zal worden het aantal donateurs weer op te voeren, op dat het finantleel evenwicht terugkeere. De voorstellen werden z. h. st. aangenomen. De heer Kaplteyn werd gehuldigd bij zijn 40-jarig Jubileum als secretaris-penningm. De heer A. H. v. d. Werff bood hem namens de leden en de Burgerij van Lisse een prachtig dressoir aan met 2 fauteuils. De heer Kapiteijn dankte daarvoor hartelyk. Hierna sluiting. LEIDSCHENDAM. Gevonden. 1 bruin lederen aktetasoh, 1 nummer plaat H. 89927, 1 hond met penning 12000, 1 zeildoeken handkap, 1 huissleutel. 1 oranjekleurige ceintuur, Adres bureau van politie. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. Rehling geb. Blijkvcn, Z. M. Th. de Jong. geb. Meyer. Z. W. A. Nuy, geb. Kersten, Z. H. van der Wal geb. Konig, Z. A. H. van Lochem geb. Groenewegen, Z. A. M. F. Paardekooper geb. Kragt. D. Overleden: J. de Groot, m. 70 j. Stadszaal: Uitvoering Leidsche Meisjes HB.S.- Ver. „Dispereert niet". 7 1/2 uur nam. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur v.m, en 6'/« uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm, en 6 1/2 uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7«/j uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 u. njn. Stadszaal: Uitvoering „Groen Wit", 8 1/4 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwljgerkerk)Gemeente Gods, 8 uur nam. Maandag. Jeruël: Samenkomst te 8 1/2 uur nam. Oud-Hortuszicht: Leidsche Radiover. 8 1/4 uur nam. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. n.m. Pniël: Vragenavond dr. Ricmens, 8 1/4 uur nam. Katwijk aan Zee (Geref. Gem.) Remisestr.); Jong Ver. „Zoar", 7 1/2 uur nam. Katwijk a. Zee (du Rhin)Bijbellezing J. Siegelaar, 8 uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau, Boer- haavestraat 21. Van half drie tot half vier. Donderdags: Inenting tegen diphterie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 il nam. 's Vrydags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Manege". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „De groote illusie". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Wanneer bent u jarig?" Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „Sterren van Broadway". Zonuag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 22 t/m. Vrijdag 28 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110. tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28. tel. 3553 en J. Doe- dens, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Jasperse, Nieuwzwaag, Poortman, Stoffers en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Varekamp, tel. 1916. DENATURATTEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tydvak van 17 tot en met 22 Januari 1938, f. 0.95 per 100 K.G. zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteits klasse C, en f. 0.45 per 100 K.G. voor voe dererwten, door telers gedenatureerd. De steunvergoedlng voor veldboonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe ge stelde elschen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tydvak, zal f. 2.10 per 100 K.G. bedragen. 5013 Fusie van Kiesvereenigingen? Tusschen de besturen van de R.K. kies vereenigingen Veur en Stompwijk heeft een bespreking plaats gehad om te komen tot fusie, nu ook de beide gemeenten zijn sa mengesmolten. Van de zijde van Stomp wijk wenschte men echter pas na de a.s. raadsverkiezingen over te gaan tot fusie. De besprekingen worden voortgezet. In elk geval zullen de belde vereenigingen met een gezamenlijke lyst uitkomen. De R.K. kiesvereeniging in de buurtschap blij ft ech ter zelfstandig. Een poging van S.D. zijde om te komen tot samenwerking met de K.D.P. Is door deze afgewezen. In geval het Veursche raadslid Zuyd- wyk niet voorkomt op de R.K. lyst of met een zoodanige plaats dat zijn verkiezing uitgesloten is, zal voor deze een vrije lijst worden Ingediend. Het bestuur van de afd. van den Chr. Nat. Land- en Tuinbouwbond is in de Jaar vergadering vastgesteld als volgt: J. Hoo- gervorst, voorz., J. Keizer, secr., Voorburg- scheweg 55. T. Hoogendam, penningmees ter. A. van der Wulp, 2e secr. en J. Ge- leynse. 2e penningmeester. Ten bate van de zending is ln 1937 onder de leden van de Ned. Herv. Kerk bij eengebracht f. 136.11 (1936 f. 189.45). Na een verpleging van ruim 2 maan den is de heer H. J. van Delft, gemeente secretaris, uit St. Antonlus Hove ontsla gen. De heer van Delft heeft zijn werk zaamheden ten gemeentehuize echter nog niet hervat. Na een ernstige ziekte van vijf maan den heeft de sluiswachter van Hameren zyn werkzaamheden weder hervat. 2—7

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6