v< Oplossingen Oplossingen Goede oplossingen Goede oplossingen RAADSELS ONZE PRIJSRAADSELS CORRESPONDENTIE Lg€ Ni !>rei CCC poi O .sci aal tx rpli to apé n v WCl do ee iok ult i en et. gej als ?iUl t ïek St€ 11S9 :er, m het te htei en lien voor slot apj I si x»r een ma t. d r g« gere iner van de Prijsraadsels der grooteren: 1. Boter, terras, rasp, asperge, erg, gebit, Italië, lier, ros, os, slop, opper, per ron, onheil, heilbot. 2. Zooals de ouden zongen, piepen de jongen. van de Prijsraadsels der kleineren: 1. Kerstvacantie; k, el, ras (rap), stam, tegel, vullen, aalmoes, cirkel, aaien, neef, tas, in, e. 2. Paard, leeuw, tijger, kameel, kat (kater), egel, koe, haas, ram. van de Prijsraadsels voor de grooteren ontvangen van: Antoon de Kier, Marie Brokaar, Trudy Blote, Marietje Verboom, Jannie Boom, Paul Hartman, Lies Molenaar, Marietje Laman, Piet J. Boogaarts, Freddie Aukes, Geertrui de Groot, Corrie Kuit, Leuntje Koekebakker, Johanna Koekebakker, Jan de Graaf, Henny Hoogstraten, Cornells Arbouw, Liesje van Driel, Mimi Favier, Leendert Ravensbergen, Jannie van Bie zen, Riete Scheer, Tine van der Pot, Toos Vos. Jitske van Akker, Marietje van Akker, Wim Bekkering, Jannie van Groeningen, Rietje Brandt, Cobi Erades, Corrie de Pree, Gerard de Pree, Jo Drabbe, Jan Truyers, Annie van Strlen, Ans Outshoorn, Hermie Legeer, Cor Ponsen, Trijntje van Schaïk, Ali Verschoor, Willy van Rijn, Alida van der Holst, Frijna Slootweg, Rietje de Nobel, Geertje van Ommering, Gerrie Keinemans, Nellie Kramp, A, Breg- man, Nellie Meinema, Marietje, van Vliet, Adriaan van Vliet, Harry Kips. Cobi Bek kers, Wim de Vreese, Rika de Graaf, Wim Betgen. Marietje Prenen, Jannie Hartevelt, Co Hartevelt, Prijna Hartevelt, Rie Harte velt, Martien van den Akker, Jannie Kop, Prijna Kop, Rie Kettenis, lesje Robbers, Mientje de Neef, Jannie de Neef, Nelly de Neef, Truida Overduyn, Hanna Hauschildt, Frans Langebroek, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas. van de Prijsraadsels voor de kleineren ontvangen van: Ida Maria de Graaf, Elsje Boterenbrood, Ineke Boterenbrood, Wim van Heel, Ben nie de Bruin, Bouwe Broers, Elly Sohop- huizen, Lenie Brocaar, Joop Schouten, A uk je van der Walle, Nico Verboom, Flora de Wit, Bram Wiggers, Paul Laman, Wil lem Frederik Laman, Coot je Mandersloot, Beppie Henzen, Emma de Groot, Jo Hooy- nieyer, Koos Kromhout, Grietje de Graaf, Corry Dek, Riekje Leemans, Annie van Katwijk, Herbert Gijsman, Ankie van Driel Liesje Schild, Nel van der Bijl, Kees van Diggele, Truusje Sluymer. Loekie Favier, Wim van Rijkom, Rite Mizée. Tootje Scheer Elsje van Klaveren, Lydia Botermans, Greetje Brussee, Nico Smit, Lodewijk Vos, Egbert van Akker, Meiske Mulder, Oobi Eindhout, Rietje Fontein, Chris Boer, Jan Bronsgeest, Henny van Vliet, Alida Stik- kelorum, Jacques Vallentgoed, Cor Bekke ring, Abraham Fakkel, Ans Cammenga, Hester Slootweg, Jacob Kruit, Rie Smitte- naar, Willy Legeer. Corrie van Weizen, Marietje Hoppenbrouwer, Adrie van Leeu wen, Anny Bekooy, Annie van der Vos, Annie Klos, Maartje van Ommering, Jopie Keinemans, Ella Meinema, Bernard van Vliet, Beppie Bouter, Greti Kips, Annie Schipper, Mientje de Water, Sary Akker man, Elly Hartman, Greetje van der Ak ker, 2 briefjes met goede oplossingen zon der iets er onder, (op geel en grijs papier, in één enveloppe), Tini Seriier, Jetje de Neef, Tini Rotteveel, Matthy van Leeuwen, Gerard Langebroek, Coba Verlind, Marian ne Immink, Jack de Geus, Willy Corbijn van Willenswaard, Rietje Keyzer, Trieneke Van Manen, Arie Samsom, Truusje van Weizen. (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen; de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. I. Ingezonden door Marietje Laman. Welke stad staat hier? DXIT. II, Ingezonden door Leendert Ravensbergen. Ik ben een plaatsje in Zuid-Holland van 12 letters. 4, 11 zit in een kastje. 3, 5, 2 is rond speelgoed. 1 is de le ietter van het alfabet. 3, 2, 5, 10 zit aan een boom. 7, 8, 12 is een zoon van Noach. 3, 8, 8, 9 is een roofdier. 12, 8, 8, 6 is een vogel. IH. Ingezonden door Leny Hartwijk. Een man ging naar Klaaswaal. Hij ont moette 9 oude vrouwen; elke vrouw droeg 9 zakken; in iedere zak waren 9 katten, en elke kat had 9 jongen. Hoeveel katjes, katten, zakken en vrouwen gingen naar Klaaswaal? IV. Ingezonden door Janny de Neef. Welke sport beoefenen deze mensen? 1. N. Siëk. 2, W. M. Meenz. 3. L. Tavlo- been. 4. N. Nesneist. 5. H, Daarscijnneets. V. Ingezonden door Geertrui de Groot. In welke kooien houdt men geen vogels? VI. Ingezonden door Jo Drabbe. Mijn geheel bestaat uit 12 letters en is iemand, die we niet graag zouden willen missen. 7, 9, 10, 4 waarop de boer werkt. 1, 3, 8 is een knaagdier. 9, 2, 5 is een middel om mee te vissen. 1, 6. 12 is een hert, 11, 3, 9, 1, 11 is iets, wat we allen graag lusten. VII. Ingezonden door Trudy Blote. Mijn geheel wordt met 8 letters geschre ven, en noemt een nuttig man. 3, 6, 8, 4, 5 is een dorp in het Gooi. 4, 1, 1, 7 is een meisjesnaam. 3, 2, 8 is een an der woord voor prul, vod. 1, 2, 3 is een onderaardse graver. VII. Ingezonden door Drietal van Vliet. Beroof een vogel van kop en staart, Dan houdt men iets over, waar men kip pen in bewaart. De prijzen der grooteren zijn bij loting toegekend aan: COBI ERADES, 11 JAAR. MARIE BROKAAR, 15 JAAR. Dc prijzen der kleineren zijn bij loting toegekend aan: ABRAHAM FAKKEL, 9 JAAR. CHRIS BOER, 10 JAAR. De prijzen kunnen aan ons Bureau worden afgehaald a.s. Woensdag tus- schen 12 uur en halfeen of tusschen 4 en 5 uur. Red. „L. D." Beste raadselnichtjes en -neefjes, Er is weer veel belangstelling geweest voor de prijsraadsels, ondanks de enkele druk- foutjes, die helaas in de prijsraadsels ge komen waren. Enfin, jullie zijn er gelukkig toch uitgekomen. Ik hoop, dat de heilbot jullie niet al te lang heeft laten ploeteren! In elk geval hebben jullie haar Maandag avond allen kunnen vangen! En de meeste kleineren vonden een omgekeerde Kerst vacantie al geen goede vacantie en hadden haar uit zich zelf reeds bij haar juiste begin te pakken genomen. En zoo mocht ik dan toch weer heel veel goede oplossin gen ontvangen; jullie weten, hoe prettig ik dat vind. Er waren maar enkele foutieve bij. Het spreekt vanzelf, dat bij hen, die geen gelegenheid meer hadden een verbe terde oplossing in te zenden (hiermee be doel ik vooral de deelnemers en -neem- sters buiten Leiden), het foutje, ontstaan door de drukfout in de prijsraadsels, niet meegeteld heeft. Bijna allen konden dan ook aan de loting deelnemen. Enkele ver- geetachtigen (adres of leeftijd vergeten!), moesten uitvallen; hoe jammer toch! Naar den krantenbezorger is zeker weer met groot ongeduld uitgezien dezen keer! De vier gelukkigen feliciteer ik weer har telijk; ik hoop, dat jullie zullen genieten van je boek en ik reken er natuurlijk op, dat jullie me er iets over zullen schrijven. En alle anderen vestigen hun hoop weer op de volgende prijsraadsels; er komen altijd weer kansen. Nu gaan we weer aan de gewone raad sels. En nu mogen jullie weer alles schrij ven, wat je op je hart hebt; lange en lcovte brieven zijn welkom. En alleen de oplossin gen der raadsels van hen, die niet c.an een brief toekomen, zijn ook welkom. Truusje Sluymer. Het was een heel pro gramma voor de zanguitvoering. Sommige liedjes ken ik er wel van. Is er mooi ge zongen en gingen de spelletjes fijn? Kees van Diggele. Ja, regenweer '.r, r.uad- selweer. En de Kerstvacantie heb je toch recht kunnen zetten. Liesje van Driel. Dat was nog een fijn staartje aan je verjaardag verleden Woens dag. Marie Broekhof. Het was jammer, dat het niet lukte met je prijsraadsels; het eerste van de kleineren klopte ook niet. Maar.... de aanhouder wint. Je ingezon den raadsel is aardig, dank je wel. Herbert Gijsman. De fout had je al goed opgemerkt. Ja, in het le zinnetje waren wel 3 dierennamen te vinden. (Ook nog „hen"). Koos Kromhout. Het is best, de volgende week je raadsel in te zenden. Jo Hooymeyer. Hartelijk welkom, na tuurlijk best, dat je mee gaat doen. Corrie Kuyt. Moet je achternaam nu met i of y? Je schrijft hem niet altijd ge lijk. Neen, moeilijk waren de prijsraadsels niet. Hieronder iets voor Leuntje. Leuntje Koekebakker. Jij verdient een pluimpje voor het werk, dat je van de op lossing van het kringraadsel maakte: keu rig, met de teekening erb ij. Nico Smit. Knap, dat je ook de raadsels van de grooteren oploste. Hartelijke groe ten voor de zusjes. Bram Wiggers. Wat gezellig, al die ver jaardagen. Daar zul je niets op tegen heb ben! Marietje Verboom. Je had het arukfoutje dus al zelf ontdekt. Ja, natuurlijk hoopt ieder op een boek. Groeten aan Nico. Lenie Brocaar. Nu, je kunt nog vele ja ren meedoen, dus krijg je nog vele kansen voor een boek. Maar ik begrijp, hoe je er op hoopt. Bennie de Bruijn. Ik begreep het al niet, en vreesde, dat je ziek was; je ontbreekt anders nooit op het appèl. J e hebt veel dierennamen gevonden, mooi! Mientje de Water. Dat trof je met. Maar gelukkig, dit is nogal gauw beter. Prettig, dat Moeder de raadsels voor je opschreef. Bedank Moeder voor het briefje, en groet haar van mij. En het beste met jou. Wim de Vreese. Hartelijk welkom voor de keeren, dat je mee zult kunnen doen. Het is toch gezellig, ai zal het niet elke week gaan. Bedankt voor je anekdote. Cobi Bekkers. Het is te begrijpen, dat je nu niet meer elke week tijd hebt voor de raadsels. Wat zul je het nu druk hebben! Vind je het werk weer prettig? Doe maar. zooals het uitkomt; het is natuurlijk wel leuk, als je af en toe nog eens inzendt. Bedank Tante voor haar goede wenschen voor 1938, en wensch haar en jullie allen insgelijks nog alles goeds. Beppie Bouter. Bedank je Toos voor haar brief? Het was nu juist een leuke week om

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 17