LEIBSCH DAGBLAD - Derde Biari Zaterdag 22 Januari 1938 KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Financieel-Economisch Weekoverzicht. De conversie onzer staatsschuld BELEGGINGEN Een goede oplossing van een netelig vraagstuk. De nieuwe regeering in Frankrijk THIJS IJS EN DE DRIE DWERGEN VAN DER DRIFT Co. GEMENGD NIEUWS PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 23 JANUARI. Leiden: Doopsgez. Gem.: Voorm. half elf. ds. ten Cate. Eglise Wallonne: dix heures et demle. mr. J. Ballu, pasteur a Ré. Evang. Luth. Gem.: V.m. half elf ds. Makkink Rem. Geref. Gem.: Voorm. half elf, prof. dr. L. J. van Holk. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) Voorm. half elf. ds. F. Oort van Amersfoort. Vrijz. Kinderkerk (Gerecht 10)Nam. half een. dr, Boersema. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19): Voorm. half ell. Gez. H. Mis. Geref. Kerk in H.V. (Gerecht 10): Nam. 5 u. de heer A. van Kampen. Hooglandsche Kerk: Voorm. half elf (jeugd dienst). ds. H. P. Fortgens van Voorschoten. Aalsmeer: Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Heerma. Ned. Herv. Kerk (Dorp): Voorm. 10 uur, ds. Alkema; nam. 6 uur. ds. van der Linde. Ned. Herv. Kerk (Oost): Voorm. 10 uur. ds. van der Linde; nam. 6 uur. ds. Alkema. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Knoppersen. Doopsgez. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Lange Oude Veiling: Voorm. half tien (jeugddienst) mevr. M. C. Rydes-Baarse en de heer J. Wentzel AarlanderveenNed. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. G. Th. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven. ds. H. Moolhuizen. Alphen aan den Rün: Ned. Herv. Kerk (Oudshoornsche weg)Voorm. 10 uur, dr. Can- negieter. Evangelisatie Hooftstraat)Voorm. half tien en nam. half zeven, de heer A. J. Dekker. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voorm. half tien, ds. Stehouwer; nam. half zeven, ds. Scheer s. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. half zeven, ds. de Bruin. Kinderkerk ..Bethel": Voorm. 10 uur de heer N. van Vliet. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. Hartkamp. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 u. (H.A.) en nam. 5 uur iH.A. en Dankz.), ds. Mulder. Geref. Kerk (De Ruyterstraat)Voorm. 10 uur <H.A.> en nam. 5 uur (H.A. en Dankz.) ds. Bosch. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat)Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. v. d. Ven van Den Haag. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. half tien en nam. 6 uur. leesdlenst. Hillegom: Ned. Herv. Kerk: Voorm. IC uur (Bed. H.A.) en nam. 5 uur (Bed. H.A. en Dankz.), ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm 10 uur. cand. Meister; nam. 5 uur. ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Hendriksen. Ned. Prot. Bond: Voorm. half elf. ds. Kastein van Hoorn. Katwijk aan Zee: Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam 6 uur. ds. Veltkamp Geref. Gem. iRemisestraat)Voorm. 10 en nam. 5 uur. leesdlenst. Lisee: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.)ds. Tichelaar; nam. 5 uur, ds. H. Bakker van Amsterdam Dankz. Geref. Kerk: Voorm. half tien. leesdienst; nam. 4 uur. dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 4 uur ds L:gtenberg. Oud-Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. half drie. leesdienst. Noordwijk Binnen: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zes. eb b'ddrö. Gerei. Kert Voorm. 10 uur en nam. half zen. ds. Visser. Ned. Prot. Bond: Nam. half zeven, ds. Klein van Scheveningen. Noordwijk aan Zee: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Bouma. Geref. Kerk in H.V.: Voorm. 10 uur. de heer A. van Kampen; nam. 5 uur. leesdienst. Oude Wetering: Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half drie. ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Heyn. Rijnsburg: Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. de heer D. van Heyst; nam. 5 uur, ds. I W. G. Krijkamp van Sassenheim. Kerkzaal: Voorm. half tien. de heer F. P. de Haan van Oosterwierumnam. 5 uur, de heer van Heyst. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm. half tien, ds. Broekstra: nam. 6 uur. ds. van der Loo. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. half tien. ds. van der Loo; nam. 6 uur. ds. Broekstra Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, leesdienst. Ter Aar: Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien nam. half zeven ds. Hoeuft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Warner. Voorschoten: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u., zendeling O. Luinenburg; nam. 6 uur (Voorb. H.A.). ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, de heer J. Greidanus, cand. Geref. Gem. (Ambachtshuis)Nam. 5 uur, leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden: Geen dienst. Waddinxveen: Gebouw Centrum: Maandag- nam. half acht, ds. de Rover van Vlaardlngen. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Franeker (Evang.), 3. Visser, cand. te Wommels; naar Vries (Dr.) (als hulppred.), E. T. Westra. cand. te Leeuwarden. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Monnikendam, G. B. Visser, cand. en hulppred. te Roosendaal. OPLEIDING VAN ONDERWIJZERS. De duur van drie op vier jaar? Binnenkort is de indiening te verwachten van een wetsontwerp tot wijziging der La ger Onderwijswet betreffende de opleiding van onderwijzers en onderwijzeressen aan kweekscholen, waaromtrent de minister van Onderwijs, K. en W. alreeds eenige toezeg gingen heeft gedaan, meldt de „Nieuwe Haarl. Crt.". Het is de bedoeling den duur der oplei ding te brengen van drie op vier jaren (de leerstof over een verloop van drie op vier jaren uit te „smeren", zooals het heet), wat aan het onderwijs natuurlijk zeer ten goede zsl komen. Ook in den nood der werklooze onderwijzers zal de "nieuwe regeling eeni- germate voorzien, wijl de eind-examens daardoor een jaar stop gezet worden en er dat jaar dus geen nieuwe onderwijzers af geleverd worden. Omtrent het wetsontwerp, dat vooral in technischen zin van zeer ingrijpenden aard is, heeft de Raad van State reeds advies uitgebracht. Het is begrijpelijk, dat gedurende de afgeloopen week het buitenlandseh financieel nieuws het tegen het binncn- landsehe heeft moeten afleggen. De conversie onzer staatsschuld is dan ook van zóó groot belang, dat er ook in de buitenlandsche financicele pers groote aandacht aan wordt gewijd. Nu het prospectus is uitgekomen, moeien wij wel bewondering koesteren voor de wijze, waarop onze regeering dit zoo netelige vraagstuk heeft gehanteerd. Wat ons in het bijaonder Imponeert, is dat het voordeel, hetwelk de rbgeering uit deze conversie uit hoofde van lagere rente betaling trekt, door haar feitelijk geheel wordt aangewend, althans In de eerste jaren, voor een vermindering onzer gecon solideerde sohuld. De leening zal immers in 38 gelijke taarlijksche termijnen worden af gelost, behoudens het recht op vervroegde aflossing. Hiervoor is noodig ca. 44 500 000 gulden per jaar, terwijl de aflossing der te 'coraverteeren leeningen tot dusver sleahts ca. f. 27.000.000 per jaar verelschte. op «TOnd van het feit. dat volgens de voor waarden der 4 leeningen in den aan vang slechts een kleine som ter beschikking van de aflossing is gesteld, later te ver drogen met de door de aflossing gespaarde rente, wij Beschouwen deze wijziging in de aflossingsvoorwaarden als zeer belangrijk en constructief en als een steun voor het Nederlandsche credlet. Het ziet er bharts wel naar uit, dat de leening succes zal boeken. Reeds voordat het prospectus het licht zag. hadden zich aanzienlijke con- veraleopdraohten bij banken en commis siehulzen verzameld Het nieuwtje van de na tien jaar oploopende rente sohijnt ook in de practjjk zijn aantrekkingskracht te bezitten en het gebrek aan een alternatief van dezelfde of zelfs maar van evenredige of nabijkomende standing leidt er toe. dat talloozen zich gedwongen zien, de rente verlaging zonder verzet te aanvaarden. Dit neemt niet weg, dat voor velen aan zienlijke moeilijkheden zullen ontstaan. Verlaging van rente en van rendement in het algemeen, gepaard aan belastingver- hooging gestegen kosten van levensonder houd, zal voor menig Nederlander een zware last beteekenien, dien hij echter met geen mogelijkheid van zich zal kunnen schuiven. Wij voorzien derhalve een daling van onze koopkracht en het zal de primaire taak der regeering zijn, in dit opzicht compenseerend op te treden door aan wending van het middel van verdere verlaging der crisisheffingen, teneinde te voorkomen, dat de koopkracht niet meer daalt dan strikt noodzakelijk is. Want er zijn tal van symptomen, dat de kentering, die er in de hoogconjunc tuur ten onzent is ingetreden, niet zal nalaten haar sporen te drukken op de nationale inkomsten. Wil zien dit reeds in de belastingopbreng sten. die. hoewel zij voor het geheele jaar 1937 de (overigens zeer conservatieve i ra ming verre hebben overschreden, een da lende tendentie vertoonen. Wij zien dit in de somberder berichten, welke ten aanzien van de Ned.-Indische begrooting voor 1939 w-orden verspreid. Wii zien het in de uiter mate voorzichtige dividendpolitiek van biiv. een Bandar Rubber Mij., die ongeveer de helft van haar winst reserveert. Wii zien het in de afnemende bedrijvigheid in ver schillende industrieën, me!, name de ka toen- en kunstzijdenijverheid en de dia mantindustrie. Al deze symptomen zün nog wel niet van bijzonder ernstlgen aard, doch zij wijzen toch op een algemeene terughoudendheid en een onzeker perspec tief. Deze onzekerheid blijft haar voornaam- sten oorsprong vinden in de gebeurtenissen of liever het gebrek aan gebeurtenissen in de Ver. Staten De economische ontwikke ling wordt er door de politiek in het nauw gedreven Wij zijn er van overtuigd, dat, indien men daar eens naliet aanhoudend met kunstmatige middelen in de conjunc tuur in te grijpen en booze dreigemen ten de wereld in te slingeren, het economische leven er terstond een gun stige wending zou nemen en daarmede den socialen conflicten automatisch hun scherpe kanten zouden worden ontnomen. Dit ligt nu eenmaal niet in den aard van den huidigen presi dent. Er kan geen week voorbijgaan, of hij ziet zich tegenover zijn principes verplicht, den. een of anderen misstand met groote woor den aan te vallen, het aan de sidderende luisteraars overlatend, uit te maken, of die woorden ook door daden zullen of kunnen worden gevolgd Zoo zijn deze week de holding-maatschappijen het voorwerp ge weest van Roosevelt's toorn. Hij zou deze nuttelooze wanproducten wel van den bodem wegvagen. Zoo woedt de strijd tuseohen de „Newest Deal" en de „big business" voort. Heftige beschuldigingen vliegen over en weer en feitelijk zijn van dit allies de oonjuctuur en de arbeiders de dupe. Toch gelooven wij niet. dat het tot een werkelljken openlijken strijd zal komen, aangezien belde partijen wel weten, dat zulk een openlijke strijd op gezameniijken zelfmoord moet uitloopen. Het Is daarom te voorzien, dat de pogingen welke thans worden aangewend om in be sprekingen tusschen Administratie en za kenwereld een gemeenschappelijke basis voor samenwerking te vinden, op den duur tot een wat betere venhouding zullen leiden. Ook in Frankrijk worden economie en financiën ondergeschikt gemaakt aan po litiek gekonkel. De kabinetscrisis is welis waar op voor Fransohe verhoudingen bij zonder vluigge wijze tot een oplossing ge bracht, doch wij kunnen het nieuiwe kabi- net-Chautemps helaas geen lang .evgn verzekeren. Het ls Immers volkomen over geleverd aan de welwillendheid der socialis ten en indien het het Volksfrontprogram zou wenschen te verloochenen, zou het onmiddellijk op straat worden gezet. Wij zien dit ministerie slechts als een overgang hetzij naar een nationale hetzij naar een socialistische regeering. Derhalve kunnen wij van dit kabinet niet de zoo dringend noodlge reorga nisatie van Framkrijk's financiën ver wachten. Het zal wel weer een aanhou dend schipperen zijn, waarbit noch ten aanzien eener werkelijke financieele saneering, noch ten aanzien van het prijspeil. noch ten aanzien van indus- trieele productie en winstmarges spij kers met koppen kunnen worden gesla gen. Men zal het uitgeputte Egalisatie fonds wel weer aanvullen en den franc weer gaan verdedigen, doch een intrln- 24. Met zijn hoofd om 't hoekje van de poort, heeft de toovenaar Thijs' woorden aangehoord; en toen hij 't doel van het bezoek nu had vernomen, stond hij Thijs toe om er maar even in te komen. Thijs betrad dus 't tooverslot, een beetje angstig toch, en bevend; hij dacht: „Als 'k hier maar ooit weer uit kom, levend!" Zoo stond hij nu dan in het groote voorportaal; het was er donker, en de muren waren kaal 't was verveloos, de kalk was vuil, ver brokkeld en gescheurd; dat zaakje kreeg -hier stellig in geen jaren eens een goede beurt. De toovenaar keek Thijsje aan; zijn blik was achterdochtig, en Thijsje dacht: „Die man ls stellig wreed, en zeer hardvochtig het zal niet mak'lljk zijn om hem te foppen. Ja Thijs voelde thans zijn hart wat sneller kloppen, maar hij zei, heel flink: „Kunt u mij niet eens in uw kamer laten, opdat wij even rustig kunnen praten?" De toov'naar lachte luid, als vond hij dit een grap, en zei: „Ga maar naar boven toe, langs deze trap!" sieke saneering zal dit niet zijn en van een eentgszins behoorlijke repatriatie van kapitaal zal geen sprake zijn zoolang het vertrouwen in he! gezag der re geering en in het herstel van socialen vrede niet is teruggekeerd. De cijfers van Frankrijk's buitenland- schen handel vertoonen een voor de be talingsbalans weinig goeds voorspellend beeld: het invoeroverschot ln 1937 bedroeg immers ca 18 400.000 000 franc tegen ÏO.OOU OOOOOO in 1936 en 5 500 000.000 in 1935, Nu ls een deel van de sterke toene ming ln 1937 weliswaar op rekening te schrijven van de waardedaling van den franc en de stijging der goederenprijzen, doch dit neemt niet weg, dat deze ont wikkeling groote gevaren voor de Fransohe valuta meebrengt. Ook'het nog steeds stij gend prijspeil blijft onrust verwekken. (Nadruk verboden). BEMIDDELING VOOR HYPOTHEKEN. Makelaarskantoor OUDE VEST 29 - TELET. 513 615 (Ingez. Med.) MOTORRIJDER DOET ERNSTIGEN VAD. Op den Bredascheweg te Tilburg reed de motorrijder A. J. B. uit Oisterwijk, ko mende uit de richting Breda. Ongeveer ter hoogte van Burgers' Dierenpark passeerde hem, ln dezelfde richting rijdend, een auto, bestuurd door v, d. W. uit Vught. Toen deze auto den motorrijder reeds halver wege gepasseerd was, naderde uit tegen overgestelde richting een andere auto. Om deze te ontwijken haalde de bestuurder van eerstbedoelden wagen naar rechts uit, maar hij deed dit zoo scherp, dat de motorrijder een stoot kreeg van het rech- terachterspatibord. De motorrijder raakte hierdoor de maoht over zijn stuur kwijt en werd tegen den grond geworpen. De man bekwam een hersenschudding, een vleesch- wonde aan het achterhoofd en schaaf wonden aan gezicht en handen In ernstlgen toestand werd hij door den geneeskundigen dienst naar het St. Ellsa- bethzlekenhuls overgebracht. IN EEN BEERPUT GESTIKT. Gistermiddag is de 60-jarige gehuwde landbouwer J. van Zon te Drunen in een beerput gevallen en gestikt. Eerst eenigen tijd na het ongeluk werd het slachtoffer gevonden. BUITENLANDSCH GEMENGD. SPOORWEGONGELUK IN ENGELAND. Vier mijl ten Noorden van Bedford is een sneltrein uit Londen tegen een leegen trein gereden. Door deze botsing is een persoon om het leven gekomen, terwijl 25 menschen werden gewond, waarvan ver- scheidenen ernstig. TREIN TOT ONTSPORING GEBRACHT IN MEXICO. Eenige slachtoffers. Nabij het station la Constancia, tusschen Guadalajara en Irapuato, in Mexico, zijn Donderdag de locomotief en elf wagons van een Mexicaanschen goederentrein ont spoord. De machinist, de stoker en ver scheidene treinbeambten kwamen bij dit ongeluk om het leven. Het onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de wissels op' het traject door tot nu toe onbekende mis dadigers beschadigd waren. Men vermoedt, dat de aanslag bedoeld was tegen den sneltrein, die hetzelfde traject volgt. ARBEIDERS IN RIOOL VERDWENEN. Gisteravond zijn twee arbeiders, die aan het werk waren bij den toegang van de groote rioleering van Clichy, nabij Parijs, in deze rioleering verdwenen. Men veron derstelt, dat zij door den zeer krachtigen stroom zijn meegesleurd. BOUWSTEIGER INGESTORT. Te Wildpark bij Berlijn is een steiger in gestort bü het bouwen van een nieuw gym nastieklokaal van de militaire luchtvaart- school. Zes arbeiders werden onder de brokstukken bedolven. Drie van hen waren onmiddellijk dood, de drie overigen kon den slechts met moeite bevrijd worden. 3.30 Gr.muz.) 4.15 Gr.muz. 4.30 Zieken- halfuur 4.55 Sportnieuws 5.00 Christ. Zangvereen. ..Excelsior-Hallcluja" en orgel 5.30 Nederd. Hervormde Kerkdienst. Hierna: Vervolg van 5.00 7.45 Sportnieuws 7.5Ó Lezing „Godsdienst en Sexualiteit" 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen 8.25 Berich ten 8.30 Operette-uitzending (Gr.pl.) 10.40 Berichten ANP. 10.50—11.10 Epiloog. Droitwich, 1500 M. 12.50 Crystal Palace orkest en soliste 1.50 Het Bridgewater kwin tet 2.20 Voor tuinliefhebbers 2.40 BBC.- orkest, -koor en solisten 3.40 Gr.muz. 4.20 Religieuze causerie 4.40 Chr. Ernesco's kwin tet en solist 5.20 Religieuze causerie 5.40 Strijkkwartet 6.05 Filmpraatje 6.20 Orgel spel 6.50 BBC.-Theater-orkest 7.35—8.10 Planovoordracht 8.20 Kerkdienst 9.05 Llef- dadlgheidsoproep 9.10 Berichten 9.25 Radiotooneel 9.55 Stedelijk orkest van Wor- thinglon en solist 10.5011.20 Epiloog. Radio-Paris. 1648 M. 8.10 en 11.25 Gr.mua. 11.50 Orgelconcert 12.40 Gram.muz. 12.50 Vlsciano-orkest en zang 3.20 Accordeónmuz. 3.50 Het DubruUle-orkest 5.20 Pasdeloup- orkest 8.35 Zang 8.50 Opera-concert I.20—1.20 Jo Bouillon's dansorkest. Keulen, 456 M. 5.20 Havenconcert 7.35 Solistenconcert 8.50 Gr.muz. 10.10 Keul- sche Blaasmuziekvereen. 11.20 Omroeporkest 12.25 Militair orkest, \V. Noack's orkest en planotrio 1.20 Omroepsextet 3.20 Omroep- Amusementsorkest, orkest van den Rjjksarbeids- dienst en solisten 4.50 Omroepdansorkest 5.20 Zang 6.25 Pianovoordracht 7.20 „Fra Diavolo". opera 10.0511.20 Egön Kaiser's dansorkest, m. m. v. soliste en gr.muz. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 9.25 Gram.- muziek 10.50 Oude Gewijde muziek 11.20 Carillonbespeling 11.40 en 12.20 Gr.muz. 12.50 Omroepsalonorkest 1.50—2.05 en 2.35 Gr.muz. 3.35 A. Felleman's orkest en Accor- deon-muziek 5.35 Omroepsalonorkest 6.45 G.muz. 7.20 Trio Jef Alpaerts 8.20 Bonte Avond 10.30 Fr. Temmerman's orkest 11.35 12.20 Gr.muz. 484 M.: 9.22 Gr.muz. 10.20 Max Alexys' orkest. (In de pauzen: Vioolvoor dracht, accordeonsoli en gr.muz.) 12.20 Gr.- muziek 12.50 Omroepkleinorkest 2.00—2.35 Gr.muz. 2.50 Zang 3.05 Gr.muz. 3.20 Conservatorium-orkest en solist 5.00 Grjnuz. 5.20 Omroepkleinorkest 7.35 Gr.muz, 8.20 „Tip-Toes", operette 10.30 Gr.muz. II.20—12.20 Jean Omer's orkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Verzoek- concert ten bate van de Winterhulp 9.20 Be richten 9.35 Wintersportnieuws 10.05 Weer bericht 10.2012.15 Egon Kaiser's orkest m. m. v. soliste en Gr.muz. VOOR MAANDAG 24 JANUARI. Hilversum I, 1875 M. en 415.5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gr.muz. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gr.pl. 10.30 Ensemble J. Kroon 11.00 Declamatie 11.30 Vervolg concert 12.30 Gr.muz. 1.30 Orgelspel 1.45 Lyra-Trlo 2.30 Declamatie met pianobegeleiding 3.00 Omroeporkest en solist 4.30 Causerie „Music Hall" (met gr.pl.) 5.30 Kovacs Lajos' orkest, en gram.muz. 7.00 AVRO.-Dansorkest 7.30 Causerie ..Reis indrukken uit Zuid-Afrika" 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Het Omroeporkest en solist 9.10 Causerie „De Wajang" 9.30 Gr.muz. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Dansmuz. (gr.pl.). Hilversum II, 301 M. NCRV.-Uitzending - 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gr.pl. 9.30 Gelukwenschen 9.45 Gr.muz. 10.30 Morgendienst 11.00 Christ. Lectuur 11.30 Gr.muz. 12.00 Be richten 12.15 Gr.muz. 12.45 Amsterdamsch Kamermuziekkwartet 2.00 Voor de scholen 2.35 Gr.muz. 3.00 Keukenwenken 3.30 Gr.muz. 3.45 Bijbellezing 4.45 Viool en plano 5.15 Voor de kinderen 6.15 Gr.muz. 6.30 Vragenuur 7.00 Berichten 7.15 Vragen uur (vervolg) 7.45 Reportage 8.00 Berich ten ANP. Herhaling SOS-Berichten. Sport nieuws 8.15 Staf muziek 5de R. I. 9.30 „Hoe verdedigen MJ ons land" causerie 10.10 Be richten ANP. 10.15 Orgelconcert 10.45 Gymnastiekles 11.00 Vervolg orgelconcert 11.30—12.00 Gr.muz. Na afloop: Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel 11.30— 11.50 Actueele causerie 12.05 BBC.-Northern- Ireland-orkest 12.50 Orgelspel 1.20 Grarn.- muziek 1.56—2.20 Bronkhurst-Trio 3.20— 3.40 A. Salisbury's orkest 4.20 Orgelspel 4.50 Gr.muz. 5.20 Isidore Schwiller's Strijk- sextet en het Londensch Fagottrio 6,20 Be richten 6.40 Strijkkwartet 7.00 Muzikalo causerie 7.20 Cabaretprogramma 8.20 Film praatje 8.50 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.40 Buitenlandseh overzicht 9.55 Tedy Joyce's Damesband en solisten 10.35 BBC.-Orkest 11.20 Alec Freer en zijn Band 11.5012.00 Dansmuziek (Gr.pl.). Radio Paris. 1648 M. 7.50. 8.55, 10.40 en 11.20 Gr.muz. 12.20 Blareau-orkest en zang 3.05 Cello voordracht 3.20 en 4.20 Zang 4.35 Vioolvoordracht 5.20 Cantrelle-orkest 8.35 Zang 8.50 Nationaal Orkest 11.10 Gr.muz. Keulen. 456 M. 6.50 Omroepkleinorkest 7.50 Ostland-orkest 11.20 Fabrieksorkest 12.35 Nedersakslsch Symphonie-orkest en solis ten 1.35 Omroepschrammelensemble 320 Grjnuz. 4.30 Omroepkoor en orkestleden 6.30 Orkest van het Lippisch Landestheater 8.20 Westduitsch weekoverzicht 9.00 Viool- voordracht 9.55—11.20 Omroeporkest en so listen. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram - muzlek 12.50 Omroeporkest 1.50—2.20 Gr.- muziek 5.20 Omroepsalonorkest 6.50 Gr.- muziek 8.20 Cabaretprogr. en gr.muz. 10.30 —11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.muz. 12.50 Omroeporkest 1.30 Omroepdansorkest 150 2.20 Gr.muz. 5.20 Omroepdansorkest 6.35 Septet-concert 7.10 en 7.35 Gr.muz. 8 20 St. Romboutskoor en solist 8.55 Radio-tooneel 10.30—10.35 en 10.50—11.20 Gr.muz. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Gevarieerd concert 8.20 Berichten 8.35 Concert door strijkkwintet 9.20 Berichten 9.40 Winter sportnieuws 9.55 Blaastrio 10.05 Weerbe richt 10.2011.20 Gr.muz. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. VOOR ZONDAG 23 JANUARI. Hilversum I, 1875 M. en 415,5 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gr.muz. 9.00 Sportnieuws 9.05 Tuin- bouwpraatje 9.30 Gr.muz. 9.45 Lezing „Van Staat en Maatschappij" 10.00 Bach-Cantate 10.40 Declamatie en Gr.muz. 11.00 „Fan tasia" en Arbeiders-Mandolineclub „P.A.L.V.U." 12.00 Het Woord van de week 12.05 Gram.- muziek 12.30 Omroeporkest en Gr.muz. I.30 Causerie „Kunstzinnig leven in de Indische Steden" 1.50 Orgelspel 2.00 Boekbespre king 2.30 Mannenzangvereen. „Inter Nos" 3.05 De Staalmeesters en solist 4.30 AVRO.- Dansorkest 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Causerie „Gesprekken met luisteraars" 5.30 Voor de kinderen 6.00 Sportpraatje 6.15 Sportnieuws ANP. Gram.muziek 6.30 Vocaal trio „Saheti" 6.40 Toespraak 6.45 Vervolg vocaal trio 7.00 Nederd. Hervormde Kerk dienst 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Musette-Ensemble, koor en solisten 9.00 Radiojournaal 9.15 Omroeporkest en solist 10.00 Radiotooneel 10.20 Gr.muz. 11.00 Be richten ANP. Hierna: AVRO.-Dansorkest II.40—12.00 Orgelspel. Hilversum II. 301,5 M„ 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45— 11.10 KRO. 8.30 Morgenwijding 9.30 Or gelconcert 10.30 Evangelisch Luthersche Kerkdienst. Na afloop: Gewijde muziek (Gr.pl.) 12.16 De KRO.-Melodisten (Van 1.00—1.20 Boekbespreking) 2.00 Godsdienstonderricht 2.30 Gr.muz. 3.00 KRO.-orkest en soliste (Om Zondag 23 Januari, lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur. Kro, Ncrv. enz. 3de Programma: 8.35 diversen 8.50 Keulen 9.50 Brussel Fr. 11.20 Keulen 13.20 Brussel VI. 14.05 Parijs R. 14 20 Brussel Fr. 14.35 Brussel VI. Pl.m. 15.20 Keulen 17.20 Parijs R. 1925 Weenen 21.30 Boedapest of div. Pl.m. 22.05 Berlijn. 4de Programma: 8.30 Brussel VI. l-5" Droitwich 14.20 diversen 14.40 Droitwich 16.20 London Reg. 16.40 Droitwich 17.20 Weenen of div. 18.20: Droiwlch 21.25 Londen Reg. 22.50 Droitwich Pl.m. 23.00 Boedapest of div. Pl.m. 23.20 Parijs R. Maandag 24 Januari, lstc Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro. Vara. enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur. Kro. Ncrv. enz. 3de Programma 8.00 Keulen Pl.m. 9.2 J Parijs R. 9.40 diversen 10.35 Parijs R. 11.05 Droitwich 11.30 Parijs R, 12.05 Ra dio P.T.T. Nord 12.20 Brussel VI. 13.3"» Keulen 14.20 diversen Pl.m. 15.20 Kernen 16.20 Droitwich 17.20 Parijs R. IJ-JJ London Reg. 18.50 Brussel VI. of div. 19.5" London Reg. 20.20 Brussel Fr. 20.50 Parijs R. 22.50 Keulen 23.20 diversen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.2'» di versen 10.35 London Rep. 11.50 Droit wicn 12.50 London Reg. 13.20 Droitwich - London Reg. 17.20 Droitwich 20.20 BïrlU*1 of div. 21.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10