KARSOTE LEIDSCH DAGBLAD Tweede Bied Vrijdag 21 Januari 1938 Uit de Rijnstreek —Êóas&M Wijziging van Iicl feestprogramma. Op den nationalen feestdag zullen niet om 2 uur, maar om 1 uur de schoolkinde ren zich verzamelen op de Voorstraat en zullen begeleid worden door de beide mu ziekverenigingen. Om half drie zullen de beide elftallen en de beide muziekkorpsen aantreden aan bet Raadhuis Voorafgegaan door de mu ziek wordt een wandeling gemaakt naar het voetbalterrein van Rouwkoop aan de Wijngaardenlaan, waar de reeds eerder ge melde wedstrijd zal plaatsvinden. De politie in 1937. Blijkens een overzicht van de werkzaam heden in 1937 van de politie, werden ln dat jaar 613 processen-verbaal opgemaakt. Hieronder waren 249 voor verkeersover tredingen. waarvan 37 van aanrijdingen, met 2 met doodelijken afloop. 700 rappor ten werden uitgebracht aan den burge meester. Ingesloten werden 20 personen, vaaronder 13 voor openbare dronkenschap. Ha aftrek van vacantie, verlof en vrije, alsmede ziektedagen werden 12077 uren dienst verricht, waaronder bijna 6900 uren voor surveillance over dag en bijna 900 aren voor surveillance bij nacht. Voor bureaudlenst w.o. hooren van ge tuigen en verdachten, opmaken van rap porten en processen verbaal, schietoefe ningen en onderhoud van wapenen en dienstbesprekingen werden 3792 uren ge bruikt. Onze plaatsgenootc, mej. P. M. Blij- leven, is geslaagd voor het examen Mer- curlus Dultsch. WARMOND. Propaganda der Wassenaarsche Burgerwacht. In het R.K. Vereenigingsgebouw werd een propaganda-vergaderlng gehouden voor de Wassenaarsche Burgerwacht. De voorzitter Jhr. W. K. van Weiler, heette ln het bijzonder de sprekers de heeren lr. L. J. M. Feber, weth. van Den Haag en H. W Tilanus, lid der Tweede Ka mer, weth. v. Meersel, die den burgemees ter vertegenwoordigde, pastoor Meysingen de verdere bestuursleden van de Burger wacht welkom. Hierna wierp spr. een te rugblik op dèn toestand van 1918 en besloot met een aansporing om de B.W. sterk te maken. De heer Feber sprak over de beteekenis der Burgerwacht voor haar leden en het Nederlandsche volk, ook buiten de ure des gevaars en zette uiteen, dat het de moeite waard is, te allen tijde pal te staan voor de Burgerwacht. De heer Tilanus behandelde de begrippen gezag en vrijheid. Deze begrippen lijken met elkaar ln strijd, maar zijn het inder daad niet. Gezag en onderwerping daar aan. is noodzakelijke voorwaarde voor ons bestaan. De bron van het gezag ligt niet in den mensch of in de massa, maar in God, die de orde wil. Er is ln or.s volk wegens zijn oorsprong ook een behoefte aan vrijheid. Spr. weidde over den oor sprong van ons volk uit, ook over het niet meer op gezag aannemen, gelijk dit voor heen in sterke mate geschiedde. Vervolgens wees hij op de moeilijkheid om de begrip pen .gezag en vrijheid" Juist te bepalen. En toch kunnen wij geen stap in het leven doen zonder gezag; de een is wat dit be treft op den ander aangewezen. Onderwer ping aan het gezag is een eisch van de mcn cheli] ke natuur, van onze hulpbehoe vendheid. Het begrip kan alleen goed zijn, als het Es gebonden aan Godserkenning. Wanneer er te veel vrijheid wordt gegeven, leidt zulks tot verzet, gelijk wij dit in de laatste jaren hebben gezien. Noodig is, dat het gezag wordt gesteund, anders wordt het te grabbel gegooid, gelijk in Frankrijk. Om den vrede te bewaren, is het zaak, waak zaam te zijn ten opzicht van gezag en vrijheid. Dan zijn er instrumenten noodig om het gezag te staven, maar méér nog is noodig, om in de kracht van geloof en zeden, de begrippen gezag en vrijheid dui delijk te onderscheiden. Op het programma stonden nog diverse andere punten, t.w. zang van mevrouw Hom Colthoff. vertooning van de Burger wachtfilm. muziek van de Muziekver. Excelsior en het uitreiken van prijzen, in wedstrijden behaald. ZEVENHOVEN. In de Ned. Herv. Kerk werd een ver gadering gehouden van den Ring Teraar en Omstreken, onderafd. van het Ned. Jon gelingsverbond. waarbij de heer Pel uit woerden het onderwerp ,.De Jongeman en het Evangelie" behandelde. ALPHEN. Vereenigingsgebouw Aarlandcrvcen. B. en W. stellen den raad voor het ver enigingsgebouw te Aarlanderveen met in gang van 16 Mei 1938, wederom voor den tijd van 3 jaren te verhuren aan de kerk voogdij en den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Aarlanderveen, tegen een verlaag de huurprijs van f. 100 p. J. Bedroeg des tijds de huurprijs f. 150, daar het hier be treft een gebouw der gemeente, in het be lang der geheele bevolking van Aarlan derveen en alzoo een algemeen belang wordt beoogd, meenen B. en W. een ver laging tot f. 100 toe te moeten staan, om de exploitatie van het gebouw te alge- tneenen nutte voort te zetten. Voorschot woningbouw. In verband met den as. bouw van 6 noodwoningen is de minister bereid een voorschot te verleenen van ten hoogste f. 13600 tegen een rente van 4"/o en met een auossingstennljn van 50 Jaar, welk bedrag B. en W. aan den minister hebben aange vraagd. ZIJ stellen nu den raad voor, dit te aanvaarden. Burgerlijke Stand. Geboren: WUlomlJntJe d. van Marinus Ver- Kek en Orletje A. HoogtejjUng; Willem z. van nrent Houtman on Cornelia W. J. Moen: werardus Jacobus Johannes Cornells z. van C' Penders en Qeeaje MeijerJasper o'V„ Johannes z. van Pleter Knoenekamp en ournella Vernes; Jan z. van Johannes P. van en Aeatha A. de Lange: Alberdina d. van (Vm-, Pallng en Christina van Dijk; Helena p anna Maria d. van Marthlnus van der van 'dariha E. van den Berghe; Barbara d. bu. na-ehh Waar en Trijntje Zuijdam: Jaco- mtn. JlarS.Vs v»n Arle de Groot en Wilhcl- 0sk„jan Elik; Trijntje d. van Cornells Jan P en Maria Johanna Baars. Gehuwd: Vries Maas van D()k. 27 Jaar met Dirkje Uithol, oud 23 jaar; Daniel van Vliet, oud 26 Jaar met Pietje van Oosterom, oud 18 Jaar Overleden: Gerritje Elisabeth van Tol. oud 61 jaar: Wessel Carol van Giessen. oud 74 jaar. gehuwd met Louisa H. C. van Griethulzen: Pietcr van Veen, oud 47 Jaar. overl. tc Lelden. Loop der bevolking. Gevestigd: Henricus van Deuren. Raadhuis straat 245: Johannes van der Kooi) en gezin, Kortsteekterweg 73: Johanna A. van den lag. Dorpsstraat 3: Gerit Karssen Gouwsl.weg 61; Maria A. Agterof, Hazeveld 26; Caharlna H. Breukel, Prins Hendrikstraat 45. Vertrokken naar: Lelden. H. Rijndijk 18, Cor neiia J. Klink; Texel de Koog. Bardina Koele- wijn; Amsterdam. Oude IJsselstraat 24. Willem van der Vliet; Aalsmeer. Pontweg. Dirk Kwa- kernaalc en gezin; Haarlem. Schotersingel 87a, Jan den Hertog; Leiden. Groenhovenstr. 26. Margit Szedmaky; Hem. Oldephaert e.a. Molk- werum Akke de Hoop; ZwiJndrecht, Rotter- damschcweg 187, Andrles van Heiningen: Gou- de rak B. 213, Anthonle Plak. Jaarvergadering A.R.-Kiesvereeniging. lil „Concordia" hied de A.R. KiesveTeenl- ging ..Nederland en Oranje" haar jaar vergadering. De voorzitter de heer W. J. v. d. Brink, opende Hierna heette hij allen welkom, speciaal het nieuwe bestuurslid, den heer A. Ncomen. Nadat de secretaris de heer E. de Vries, de notulen heeft gele zen, krijgt hij gelegenheid het jaarverslag te lezen. Dit gewaagde van de rijke zege ningen ln 't verkiezingsjaar 1937 ondervon den. De 2e penningmeester, de heer D. Groenhof had een batig saldo van f, 38.10. De heeren mr. A. J. Meijer en C. v. d. Meent werden tot bestuurslid gekozen in de plaats van de heeren v. d. Brink en Dekker. Hier na sprak burgemeester Colij.n over: „Het Werkloosheidsvraagstuk". In een interes sante en uitgebreide rede zet spr. uiteen: de oorzaken van de werkloosheid, wat ge daan werd en wordt ter bestrijding van de werkloosheid en hce dit punt zich in dé toekomst ontwikkelen zal. speciaal met het oog op de steunverleenlng. Jaarvergadering. De afd. Alphen aan den Rijn van den Geref. Bond hield in het gebouw „Reho- both" haar 31e jaarvergadering. Na opening door den heer A. J. Dekker, werd een bijbelbespreking met inleiding gehouden door den secretaris. Uit diens Jaarverslag bleek dat het ledental vrijwel gelijk was gebleven. Na de pauze'hield de heer N. v. Vliet een bespreking over: Iets over het Duizendjarig r(jk en bracht de eere-voor- zltter de heer A. J. Dekker enkele grepen uit de gewijde Poëzie van Willem de Merode naar voren. „De Opstanding der dooden". Over bovengenoemd onderwerp sprak ds. Bout van Delft in het Evangelisatie ge bouw aan de Hoofdstraat voor de Ned. Herv. J. Verg. op G.G. „De Heere is onze Banier". Na een korte inleiding zeide spr., als wij spreken over opstanding der dooden zijn wij op het kerkhof en daar voelen wij ons niet thuis. De aardsche mensch denkt niet over dat sterven maar danst en voetbalt daarover heen. In de Schrift zelf wordt weinig gesproken over de opstanding van alle menschen, doch zij geeft zooveel aan wijzingen dat de mensch kan weten, dat de geheele mensch straks zal opstaan. Het sterven is een rusten in het graf. Daarom kan de crematie niet goed zijn. omdat dit aldus spr. een negatie is van de Chr. wer kelijkheid. Christus werd in het graf ge legd en daarom Is het ons graf geworden. Doch er ls tweeërlei gang n.l. tweeërlei graf en tweeërlei opstanding. De in Christus ontslapenen en die niet in Hem hebben geloofd. Bij de opstanding zullen wij wor den opgewekt tot een nieuwen mensch. Sterven in Christus ls een ingaan door de poort van het graf tot het eeuwige leven Zalig ls de mensch aldus spr. die verstaan leert, dat het niet gaat om goud maar om God. De Martha-Stichting ontving van den heer S. T. uit Klundert een gift van f. 500. Voor het Murcurlus-dlploma Ned. Handelscorrespondentie slaagde onze plaatsgenoot de heer A. Blom, daartoe op geleid aan de inriohting van den heer G. Klok alhier. BODEGRAVEN. Geen prettige waakhond. e De landbouwer K. te Nieuwer,brug, die pas een nieuwe waakhond gekocht had, liet deze even los van de veilige ketting, waar aan hij lag. Van die vrijheid maakte de hond gebruik door tegen zijn baas op te springen en hem een flksche beet ln den arm toe te brengen. De man moest ge neeskundige hulp Inroepen en bovendien in het Ziekenhuis te Woerden worden be handeld. Burgerlijke Stand. Goboren: Cornells z. van R. van Beek en A. Kortlever; Annie Cornelia, d. van A. Ooms en A. C. Oskamp: Paulina Hendrikan. d. van L. F. v. d. Boogaard en H. Jacobl: Willem Johan nes. z. van A. van Dijk en B. Hampen. Overleden: M. Blom. wed. G. Pauelse, 80 j. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Batelaan. Brugstraat 2; W. TJoelker. Zuidzijd 72a: L. Buitelaar. Kerk straat 41; P. van den Berg. Noordstraat 69: C. P. Verloog. Koningstraat 6: B. de Bruijn. Pr. Hendrikstraat 6. Vertrokken: Wed. J. v. d. PolHanswük n. de Bilt, Waterweg 142; K. Kraan en eentge- noote. naar Rotterdam: C. M. van Leeuwen, naar Alphen a. d. RUn. Stationsstraat 10. Raadsagenda. De Raad vergadert op Woensdag 26 Januari a.s., des nam. 2 uur- Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot het verleenen eener bijdrage ln de kosten voor voor- en nazorg voor krankzinnigen in Zuid-Holland. 5. Voorstel tot verkoop aan het Rijk van de sloot vóór de po- litiewoning te Nieuwerbrug. 6. Voorstel tot verkoop van bouwterrein. 7. Voorstel tot be schikbaarstelling van een bedrag van f. 936 voor aanschaffing van schoolbanken in de Da Costaschool. 8. Voorstel tot vaststelling van een vergoeding voor de bediening van de telefoon op de politiepost 10 Vaststelling van pen sioengrondslag. 11. Waterleiding. De heer J. Heemskerk alhier heeft vergunning gekregen zijn autodienst Meije- Eodegraven uit te breiden met een dienst op Zegveld en Woerden. Bij een slager alhier werd een hoe veelheid van 30 pond ongebanderolleerd vet in beslag genomen. De JaarllJk.sche stierenkeuring zal al hier plaats hebben op 24 Maart a.s. Alhier werd een geslaagde onderlinge vergadering gehouden van de Ned. Herv. Jeugdcentrale onder presidium van ds. Klüsener. waarop de heer D. Looi], lid van de J. V. op G. G. „Calvijn" over „Simson" sprak. Vervolgens de heer C. B. Batelaan voorz. der Zondagsschool „Abia" over „Zondagsschoolarbeld. de kiem van het jeugdwerk", terwijl tenslotte de heer A. Nap, lid van de J. V. „Lydia" ln de Meije sprak over „Een beslist neen". Er werd veel gezongen, terwijl de talrijke aanwezige jongeren werden onthaald op chocolade melk. De feestelijke straatverlichting in Bui tenkerk is gereed gekomen en heeft proef- gebrand. Zij maakt een uitnemender. in druk. Een groote rij eerebogen staat breed over den rijweg en een feestelijke verlich ting zal deze anders nogal duistere wijk verlichten. Het ziet er, jammer genoeg, naar uit. dat dit de cenige straat is. die als geheel versierd zal worden. In het cen trum hoorden wij van plannen nog niets. Mej. C. Jongeneel slaagde vcor het diploma Duitsche Handelscorrespondentie, afgenomen door de Ver. van leer" ren in de H. W. Zij was leerlinge van de Pitman- school te Utrecht. BOSKOOP. Jaarvergadering „IJsclub Otweg". De ijsclub „Otweg" hield in hotel „Neuf" haar jaarvergadering, geopend door den 2en voorzitter, de heer J. C. Kerkvliet. Uit het financieel verslag bleek dat op 1 Januari j.l. in kas was f. 454.99. De finan- cleele commissie bevond de boeken ln orde. De aftr. bestuursleden de heeren A. Bak- huijzen, P. Boer, J. C. Kerkvliet en D. de Bruijn Johz. werden herkozen. Tot leden der financieele commissie 1938 werden aangewezen de heeren Jac. Blan ken en P. Bakhuijzen Pz. De voorz. deelde e.a. nog mede, dat de ijsclub „Otweg" thans 30 jaar bestaat en dat 5 leden, tot de oprichters behoo- rende thans nog zitting hebben in het be stuur. HAZERSWOUDE. Jaarvergadering „Onderling Hulpbetoon". In de zaal van den heer A. Kroon werd de Jaarlljksche ledenvergadering gehouden van de vereenlglng „Onderling Hulpbe toon". De voorzitter, de heer W. Slootweg opende en memoreerde de gebeurtenissen in het afgeloopen Jaar, dat helaas niet de gewenschte oplossing heeft gebracht, voor de vereenlglng verliep 1937 zonder schok kende gebeurtenissen, zoodat de kas ln goeden toestand verkeert. Slechts een der leden is de verseniging in 1937 door den dood ontvallen. De voorzitter besloot met den wensch dat 1938 een rijk gezegend jaar zou mogen zijn. De secretaris, de heer W. J. Dekker las de notulen, die werden goed gekeurd. Uit het financieel verslag van den heer Jac. van Pijlen bleek dat de ontvang sten hebben bedragen, met inbegrip van het saldo 1936 (f. 2317.59'/.) f. 3537.90'/., de uitgaven f. 1170.45. Batig slot f. 2367.45'/:. Aan ziekengeld is f. 998.50 uitgekeerd. Als lid der commissie vcor controle der boeken voor 1938 werden aangewezen de heeren J. D. Vos en G. van der Poel. en als plaats vervangers de heeren H. van Gorkum en P. de Vogel. De bestuursleden de heeren W. Slootweg. A. van Rijssel en W. F. Louwers werden met bijna alg. st. herkozen. Op voorstel van het bestuur werd de uitkeerlng bij ziekte voor hen cUe f. 0.15 premie per week betalen, gesteld cp f. 7.50 per week, en voor hen die f. 0.10 betalen op f. 5.— per week. De vereenlglng telt thans 100 leden. De Chr. Hlst. Jongerengroep hield ln het „Oude Raadhuis" een vergadering on der leiding van den voorzitter, den heer L. J. Matse. De secretaris las de notulen die werden goedgekeurd. Door den heer J. Wezelenburg Lzn. werd behandeld „Predi kant en Politiek". Door den heer J. van Dorp werd een Buitenlandsch Politiek Maandoverzicht gegeven. Op uitnoodiging van de Ned. Herv. Mannenver. op G.G. „Onderzoekt de Schrif ten" hield in „Salvatori" ds. Hoeuft van Velzen. van Ter Aar. een lezing over „Tweeërlei Levenseinde" De opkomst was niet groot. De heer H. Bol, kweelieling met akte. is benoemd tot onderwijzer ran de Schooi met den Bijbel te Haastrecht. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering der Eierveiling. Op de bovenzaal van het café de Bruin werd de alg. vergadering gehouden van de Eierveiling „Koudekerk" (Rijndijk). De voorzitter de heer W. Wille opende, waarna de seer. If. J. Borst de notulen las. Uit het jaarverslag bleek om. dat het le dental stationnair was gebleven. Geveild werden 159.112 stuks kip- en eendeieren. 2088 pond boter, 1801 pond kaas. Voorts verschillende kippen, hanen, konijnen enz. In totaal tot een bedrag van f. 7879.81 fv. j. f. 7789.89). De grootere opbrengst was gevolg van een beteren prijs. De inkomsten bedroegen f. 500.19. de uit gaven f. 501.25, nadeelig saldo f. 1.06. Werd op de vorige jaarvergadering de begrootlng goedgekeurd met een heffing van 5 pet., dit percentage werd teruggebracht op 4 pet., juist in den tijd dat de aanvoer het grootst was. De heeren A. Dorrepaal en J. D. Rey- neveld bevonden de bescheiden in orde. Tot het nazien der boeken over het eer ste half jaar werden aangewezen de heeren P. van Kempen en W. v. Egmond. De aftr. bestuursleden de heeren W. Wille en H. J. Borst werden herkozen. Na verloting, volgde sluiting. Gouden jubileum der Ger. Kerk. Den 28en Januari a.s. zal het 50 jaar ge leden zijn, dat de Geref. Kerk alhier ln gebruik genomen werd. Dit. feest zal op dien dag in een avondgodsdienstoefening, welke ten 7 ure aanvangt worden her dacht, ln welke samenkomst verschillende sprekers het woord zullen voeren. Bij den gemeenteveldwachter zijn in lichtingen te verkrijgen over een tweetal gevonden dames-portcmonnaies met inh., en een tweetal hondjes. Mf Slapeloos door verkoudheid. Karsote bracht uitkomst. „Voordat ik Karsote gebruikte", schrijft deze man, „werd ik 's nachts meermalen wakker met een gevoel of ik stikken zou. Tegenwoordig sprenkel ik, voor ik ga slapen, wat Karsote op mijn kussen. Mijn adem haling blijft nu heel goed en ik ontwaak zcr.der dat akelige verstopte gevoel." Karsote bevat 12 waardevolle antisep tische en verzachtende bestanddeelen. De Karsote-damip vernietigt de verkoudheids'- bactsriën binnen 10 minuten. In een oog wenk worden de neusgaten geopend, het slijm komt los en de ontstoken slijmvliezen worden weldadig verzacht. Karsote is ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.70 per flacon (zakformaat) en f.1.per flacon (2 x de kleine maat). 4930 (Ingez. Med.) LEIDERDORP. GEREF. MEISJESVEKEENIGING „ROEPING EN PLICHT". Jaarvergadering. Genoemde vereenlglng hield onder groo te belangstelling in „Irene" haar jaarver gadering. die een feestelijk karakter droeg. Mej. S. Mechelse opende de bijeenkomst. Hierna werd een welkomsttableau ten beste gegeven. Uit het verslag van de se cretaresse bleek dat het ledenaantal ge stegen ls tot 48. De vereen, ls gesplitst in twee afdeelingen A en B. Van afd. A is thans presidente mej. S. Mechelse en van afd. B mej. G. Meerburg. Inleidingen werden gehouden door de dames B. v. Winkel en M. van Egmond. Het verdere van den avond weTd gevuld door een gevarieerd programma, w.o. zang stukjes en tableaux. Ook werd nog een improvisatiewedstrijd gehouden. Tenslotte werd een révue opgevoerd waarbij de voor naamste gebeurtenissen van het afgeloo pen jaar werden uitgebeeld en waarbij ook het eigen dorpsgebeuren niet vergeten werd Mej. C. Meerburg sprak een slotwoord. Uit het Fonds voor kleeding, schoei sel en dekking heeft de gemeente als eer ste uitkeering een bedrag van f.23.— ont vangen. —Onze piaatsgenoote. mej. G U. E. y. d. Bijl is bencemd ott tijdelijk leeares N. A. aan de "altschool voor meisjes te Amsterdam-Oost. LEIMUIDEN. Het a„s. Oranjefeest. Het Oranjeoomité heeft besloten een feest te organiseeren ter gelegenheid van de a.s. Blijde Gebeurtenis. In de zaal van mej. Sneeboer wordt een feestavond geor ganiseerd met o.a. vertooning van een Oranjefilm en muziek. Voor de kinderen zal een middagvoorstelling worden gege ven. 's Avonds wordt een lampionoptocht gehouden. Alle Ingezetenen worden ver zocht hieraan hun medewerking te ver leenen. De opstelling van den lampionoptocht vindt plaats bij de garage van de N.V. Maarse en Kroon. Men wordt verzocht de vlag uit te steken. In de Ger. Kerk zal door ds. Aalders een kerkdienst worden gehouden en wel als de geboorte plaats vindt vóór 12 uur. des avonds om 7 uur; wordt de geboorte bekend na 12 uur dan den volgenden dag des avonds om 7 uur. Wordt de geboorte bekend op een Zaterdag, dan zal in den gewonen kerkdienst, des Zondags, de her denking plaats vinden. NIEUWKOOP. De visscher A. Leliveld alhier heeft na':ii het Meije-pad in een calingfuLk de zoo gevaarlijke Chineesche Wolhtandkrab gevonden, die ln dezen polder nog nimmer werd gevangen. NIEUWVEEN. De Bazar ten bate van de Chr. Mels- Jesver. .Eere Zij God", heeft het mooie be drag van f. 307.opgebracht. OUDT-WETERING. Uitvoering „Door Gunst Verkregen". In hotel Klein, gaf de muziekver. „Door Gunst Verkregen", de jaarlijksche uitvoe ring. onder leiding van haar directeur, den heer Corn, de Haan te Leiden. De belang stelling was zeer groot. Uitgevoerd werd hetzelfde programma, dat den avond te voren in Roelofarendsveen. wes gegeven. Wij volstaan dus met mede te deelen, dat ook deze avond zees succesvol verliep, dank zij de op hoog peil staande vertolking van het muzikale en vaardige afwerking van het aan tooneel gewijde gedeelte van het programma. Het hartelijk applaus was een welverdiende belooning én voor den direc teur én voor de werkende leden. De pauzen werden opgeluisterd door het duo Koek- Heemskerk. RIJNSATERWOUDE. Voor de Chr. Jongelingsver. „Imanuël" trad op ds. van Hof van Delfshaven. Na het zingen van Ps. 119 vs. 1 en 2. las de voorzitter der J.V.. de heer P. F. Bulk voor Samuël 15, vanaf vs. 1 tot 23. De spr. opende met gebed, waarna hij het door den voorzitter voorgelezen Schriftgedeelte behardelde Hij eindigde met een waar schuwing tot de tegenwoordige jonge menschen om toch niet, als koning Saul, steeds het eigen belang na te laven, doch om te doen ah koning David, die steeds ziln sterkte ln de gecstelltke dingen zocht, m. a w. wee« gehoorzaam, vooral ln deze moeilijke tijden en s'eun op God; Hli zal ons niet teleurstellen Met dankgebed en zang werd deze leerzame avond gesloten. VOOR ZATERDAG 22 JANUARI. Hilversum I, 1875 M. en 415.5 M. VARA-Uit- zending, 10.0010.20 voorm. en 7.308.00 VPRO 8;00 Gram-muziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continu bedrijven 12.00—1.45 Gram.muziek 2,00 Reportage 2.20 Viool en piano 2.45 Ama teurs-uitzending 3.15 Causerie over Marokko 3.45 VARA-Orkest m.m.v. solist 4.30 Es- peranto-uitzending 4.50 „Kris Kras door Nederland" 5.40 Declamatie 6.00 Orgelspel 6.30 ..De Wielewaal" en reportage 7.00 Filmland 7.30 Bijbelvertellingen 3.00 Her haling SOS-Berichten 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia 8.15 VARA-Orkest. „Fantasia" en solisten 9.15 „En nuOké!" 10.30 Toespraak 10.40 Gram.muziek 10.50 Decla matie 11.00 Zang en orgel -11.30 Berichten 11.3512.00 Gram.muziek. Hilversum II. 301.5 M. KRO-Uitzending 8.009.15 en 10.00 GramjnuzieE 11.30 Gods dienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 De KRO-Melodisten, m.m.v. solist en gram. muziek 2.00 Halluurtje voor de rijpere jeugd 2.30 Gram.muziek 3.05 Kinderuurtje 4.05 Gram.muziek 4.15 KRO-Kamerorkest en Gram.muziek 5.30 Esperantonieuws 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes 6.15: Gram.platen 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gram. platen 7.00 Berichten 7.15 „Nieuwe stroo mingen in de economische wetenschap", cause rie 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Be richten ANP., Mededeelingen 8.15 Overpein zing met muzikale omlijsting 8.35 Berichten 8.40 KRO-orkest 9.00 Gram.muziek 9.15 Cabaret-programma 9.25 The Hawaian Friends 9.35 De KRO-Melodisten 9.55 Vervolg Cabaretprogramma 10.15 Vervolg KRO-Melodisten 10.30 Berichten ANP 10.40 Fllmpraatje 10.5512.00 Gram.muziek. Droitwich, 1500 M. 11.20 Gram.muziek 12.05 Het BBC-Northern orkest 12.50 Gram. muziek 1.20 Het Aston Hippodrome-orkest 2.20 Gram.muziek 3.20 Orgelspel 3.50 Het Bridge waterkwintet 4.20 Zang en piano 5.00 Declamatie 5.20 Marry Roy's Band 6.20 Berichten 6.50 Sportpraatje 7.05 Re portage 7.30 De BBC-Zangers 7.50 Radio journaal 8.20 Variété-programma 9.20 Be richten 9.40 Amerikaansch overzicht 9.55 Sportreportage 10.25 Het BBC-orkest en so list 11.35 Ambrose en zijn Band 11.50 Or gelspel 12.10—12.20 Berichten. Radio Paris, 1648 M. 7.50 en 8.55 Gram. muziek 9.50 Conservatorium-orkest 11.50 Gram.muziek 12.20 Pianovoordracht 12.35 Bailly-orkest en zang 3.20, 4.05. 6.05 en 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.25 Populair con cert 11.20—1.20 Jo Bouillon's dansorkest. Keulen, 456 M. 5.50 Erich Börschel's orkest 7.50 Omroepkleinorkest 8.50 Solistencon cert 11.20 Omroeporkest 1.35 Will Glahe's orkest 2.20 Zang 3.20 Omroeporkest, mi litair orkest en solisten 5.30 en 6.30 Gram. muziek 7.20 Omroepdansorkest, Theaterör- kest, koren en solisten 9.5012.20 A. Go- ronzv en Walter Raatzke met hun orkesten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gra- mofoonmuziek 12.50 Omroeporkest 1.50 Gram.muziek 2.20 Muzikale voordracht (met gr. pl.) 3.20 Omroepkleinorkest 4.20 Trio Jef Maes 5.20 Omroeporkest 6.35 en 7.20 Omroepsalonorkest 8.20 Radiotooneel met muziek 10.30—12.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gramjnuziek 12.50 Omroep salonorkest 1.30 Choura Kouznetzoff's orkest 1.502.20 Gram.muziek 3.20 Engelsch pro gramma 4.20 Blaasconcert 4.50 Gram. muziek 4.35 Paul Godwin's orkest 6.35 Luiks A Cappella koor 7.35 en 8.20 Gram. muziek 8.50 Uit Parys: Symphonieconcert, radiotooneel en gevarieerd programma 11.00: Fud Candrix' orkest 11.2012.20 Gramofoorï- muziek. Deutschlanclsender. 1571 M. 7.20 Radio tooneel m. muz. - 9.20 Ber. - 9.40 Sportn. - 9.50 Viool en viola 10.05 Weerbericht 10.20— 12.15 Anton Goronzy en Walter Raatzke met hun orkesten. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EX DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zaterdag 22 Januari. 1ste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Parijs R. 12.05 Radio P.T.T. Nord 12.20 Parijs R. 12.35 Keulen 13.20 Brussel VI. 13.35 Keu len 14.20 London Reg. 15.00 Deutschlands. of div. 15.20 Keulen 21.20 Motala of div. 21.50 Berlijn (Keulen). 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 London Reg. 12.35 Droitwich 17.00 London Reg. 17.20 Droitwich 21.55 Weenen 22.35 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. WADDINXVEEN. De 12-j. M. v. V. reed met liaar rij wiel op de Dorpstraat. Een hond, die een poort uitkwam, liep tegen het rijwiel, waar bij het meisje kwam te vallen en het on geluk had een arm te breken. Een nood verband werd gelegd door mej. J. v. V.. lid can E. H. B. O. en de verdere behandeling geschieddê door dr Hartog, die de 12-j. thuis bracht met zijn auto. ZOETERMEER. DIEFSTAL VAN FIETSLAMPJES. Door 3 jongetjes. Sedert de wettelijke verplichting, dat rij wielen voorzien moeten zijn van achter- verlichting van kracht is geworden, wer den meermalen lampjes van fietsen ont vreemd. Van den dader miste men elk spoor, totdat een vader van een 10-Jarlg jongetje de politie mededeellng deed, dat zijn zoontje een zestal lampjes van rijwiel achterlichten in zijn bezit had en deze op oneerlijke wijze had verkregen. Met zijn kameraadjes van 7 en 10 jaar. had hij die lampjes van diverse rijwielen ontvreemd. Bij een door de politie alhier ingesteld on derzoek is gebleken, dat ruim 20 lampjes zijn ontvreemd. Door haar bemiddeling is een aantal lampjes weer in het bezit tier rechtmatige eigenaars (essen) gesteld. ZWAMMERDAM. De viering der a.s. blijde gebeurtenis. Het Oranje-Comité heeft gemeend, even als het dit heeft gedaan bij het huwelijk van het Prinselijk Paar, de feestelijkheden te moeten organiseeren ln de zaal van ho tel „de Rustende Arend". Deze avonden zullen worden gegeven op een Dinsdag. Woensdag. Donderdag en Vrijdag na de blijde gebeurtenis. Het programma omvat: Opening door den voorzitter: Gezamenlijk zingen; Toespraak van den Burgemeester; Zang der belde Zangver.; Historisch spel: Uit het leven van Prins Willem III; Zang der beide Zangver.: Samenspraak met ta bleau. Tot de feestelijkheden no den Nationa len feestdag behoort 's middags een film voorstelling ln de Nutsze.ftl, waarbij de schoolkinderen getracteerd zullen worden. .1—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7