Uit de Omstreken LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 21 Januari 1938 VISSCHERIJ-BERICHTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AGENDA I VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 21 Januari. Tarbot 126—96 ct.: Tong 116—% ct.: Heilbot 60 ct. per kg.; Griet f.2815; Groote schol 11511; Middel schol f.15—12; Zetschol f. 17.50 —16; Kleinschol f.167.10; Schar f. 8.506' Poontjes f.7.50—6; Groote schelvisch f.21—20; Middel schelvisch f.20; Kleinmiddel schelvisch f. 19—17; kleine schelvisch f.16—9; Groote gul f. 12.50—10: Kleine gul f. 10—5.50: Wijting f. 13 2.50; Versche haring f. 105.60 per 50 kg Kabeljauw f. 30—16 per 125 kg.; vleet f.2: Leng f.1.20; Koolvisch f. 1.100.30 per stuk; Rog f. 18.50 per koop. Aan den afslag 4 trawlers: IJm. 115 met f.2190: IJm. 107 met f.1160; IJm. 4 met f.1600' IJm. 97 met f. 1170; 2 trawlloggersSCH. 19 met f.1370: SCH. 250 met f.1140; 4 loggers met ver sche haring- KW. 151 met f.300: KW. 176 met f.91; KW. 43 met f.190; KW. 123 met f.1580. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: ..Martha" IJm. 165, vangst: 10 m. tong, 5 m. tarbot. 20 m. gr. schol. 15 m. kl. schol. 15 wijting en gul. Totaal 70 manden. ..Beatrice" IJm. 118. 10 m. tong. 7 m. tarbot, 32 m. gr. schol. 10 m. kl. schol. 25 m. wijting. Totaal 84 manden en 20 stuks stijve kabeljauw. ..Sumatra" IJm. 253. 100 m. diversen en 900 st. Ijs- en stijve kabeljauw. KANAALVISSCHERIJ GEËINDIGD. Met de KW. 123, 151. 43 en 176 zijn de laatste schepen van de Katwijksche vloot, die nog in het Kanaal vischten binnengekomen. Geen dezer schepen vaart meer ter haring - visscherij uit zoodat deze visscheri) geëindigd is. Omroeper; Thans heb ik het genoegen u den zenuwspecialist professor B. voor te stellen. Hij zal met u spreken over: „Hoe beheersch Ik mijn zenuwen?" GEBOREN: Johanna Cornelia Maria. D. van C. Sloos en W. C. v. Goozen Maria, D. van W. J. Kok- kedee en D. M. Arbouw. OVERLEDEN. M. M. Verhoeff ongeh. Vr. 63 j. M. A. Hooikaas, Zn. 22 j. J. Kort, M. 60 j. P. Corba, Wedn. 76 j. P. Schouten ongeh. M. 85 jaar. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 769. Hedenmiddag 2 uur: 770. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773,4 te Toulouse en Clermont. Laagste barometerstand 723,3 te Janmayen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige, tydelijk wellicht toenemende Zuid westelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Later opklarend. Weinig of geen regen. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur. Later iets kouder. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Een daalgebied uit het uitgestrekte gebied van lagen luchtdruk in het hooge Noorden trok naar de Noorse he kust en veroorzaakt weer een warmen storm, die tot ver in de Poolzee de temperatuur boven het vriespunt brengt. Het opvolgende stijggebied ligt over Schotland en Ierland met geruimde winden, en een geringe afkoeling. In Engeland en om de Noordzee is het nog zeer zacht; op IJsland is het voor het oogenblik zeer rustig weer met lichte vorst. Het gebied van hooge-luchtdruk over Frankrijk bleef stand houden, dat óver Scandinavië week terug naar Finland. In Zuid-Oost Europa is de luchtdruk nog stijgende. In Zwitserland viel veel neerslag en de felle koude en de sneeuwval op de Alpenstations houdt aan. In Duitschland werd het iets kouder en in Zuidwest Frankrijk ligt weer een gebied van lichte vorst. In Cen traal Europa is het weer meest betrokken en nevelachtig. In Zweden vriest het nauwelijks. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.W.. 5 gr. C., goed. Londen: Z.W., 8 gr. C., bewolkt. Berlijn: Windstil. 3 gr. C., goed. Nice: Windstil, 7 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6V2 gr. C. (44 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 51/2 gr. C. (42 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 6 u. 54 min.; nam. te 19 u. 06 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Vrijdag: 4.56 nam. tot 7.26 voormiddag. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 21 Januari: op 23 u. 41; onder 9 u. 45. AALSMEER. Een nieuwe wee. Door het wegnemen van verschillende hekken is het nieuwe gedeelte primaire weg van den Ringvaart af tot den Zwarte- wez niu voor het autoverkeer opengesteld Reeds dadelijk werd van dezen nieuwen weg een druk gebruik gemaakt, waardoor het autoverkeer door het dorp en langs den Stommeerpolder al merkbaar is ontlast. Burgerlijke Stand. Geboren: Paulina. D. van G. Verbeek en J. Ridderhof Janneke Cornelia. D. van B. van de Reepe en J. P. de Klerck. Ondertrouwd: A. C. de Groot 30 J. en H. Heeren 28 j. Overleden: Klaas Verbeek 60 j„ wedn. van Matje Venema. De Wilhelmlnavereenlging te Aals- meer-Oost gaf haar winferuitvoering in het veilingsgebouw „Bloemenlust". Een mooi gevarieerd programma werd afge werkt en van de goocheltoeren, liedjes enz ls veel genoten. De voorzitter, de heer J v. d Peppel, sprak een openings- en gedach- teniswoord. Met een geanimeerd bal werd besloten. Er was veel publiek. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vroeg voorjaar! Als teeken van een btizonder vroeg voor- Jaar kunnen wij meMen dat door den heer Jac VI. op den Noardwijkerweg alhier, reeds zingende leeuwerikken werden ge hoord KATWIJK AAN ZEE. 20-jarig jubileum van den Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond. In de versierde zaal van Hotel du Rhin werd feestelijk herdacht het 20-jarig be staan van de pi. afd. van den Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond. Tegenwoordig wa ren o.m. de hoofdbestuursleden de heeren G. Mol en E. Bod; de oud-secr. en pen ningmeester de heer P. Plokker uit Utrecht; de afgevaardigde van den Chr. Be sturenbond. de heer J. Vink: de declama tor Arie Post en het O.V.E.O.-orkest onder leiding van den heer L. Haasnoot. De voorzitter, de heer B. v. d. Bent sprak een welkomstwoord en besprak den tita nenstrijd welke gevoerd moest worden om op sociaal terrein tot het resultaat te ko men, dat nu bereikt is. Daarbij herdacht hij, wat mannen als dr. Kuyper en ds. Talma tot stand hebben gebracht. Hierna brak spr. een lans voor de Chr. vakorga nisatie, die zich uit den greep van het li beralisme had weten los te werken. In 1911 waren er nog maar 381 leden en 13 afdee- lingen. Het Jaar 1917 was van groote be- teekenls voor onze gemeente, toen hier de afdeeling werd opgericht. Van de oude garde zijn er nog maar weinigen overge bleven, van wie spreker met eere noemt de heeren J. Ippel en P. Guyt. die aan den opbouw van deze afdeeling gewerkt neb ben. In 1922 telde de bond 10500 leden, waarvan in Katwijk 190 leden. In de drie daarop volgende jaren liep de bond hard achteruit; het ledental liep terug tot 5000 en in Katwijk tot 20. Maar met kracht en wijsheid bestuurd, steeg het ledental hier weer aanzienlijk. Wij staan er nu weer goed voor. Spr. eindigde met den wensch, dat het zoo verder in de toekomst moge gaan. De heer G. Mol sprak over: „We gaan vooruit". Daar hij als hoofdbestuurslid bedankt heeft, is dit zijn „zwanenzang". Spr. wees erop, hoe door huisbezoek en propaganda het ledental klimmen kan. HIJ had lof voor de Katwijkers, die er naar streven het ledental op te voeren. De men- schen moeten in de vakorganisatie komen. Tot slot beval spr. de ver. „Draagt elkan ders lasten" aan en spoorde tot waak zaamheid en activiteit aan. De heer E. Bod wees er op. dat de Pro vincie Zuid-Holland de grootste leden winst te boeken heeft en dat Katwijk daarin deelt. Spr. noemde de afd. Katwijk een der beste afdeelingen. er wordt hier door de bestuursleden hard gewerkt. De heer J. Vink sprak namens den Chr. Besturenbond woorden van dank tot de heeren Ippel, Guyt en Plokker, voor alles wat zij verricht hebben. Bij haar 20-)arlg bestaan heeft de afd. nog géén vaandel. Spr. hoopte, dat eenige dames er zich voor willen spannen, om bij de herdenking van het 25-jarig bestaan een vaandel aan te bieden. Ook de heer Plokker sprak de beste wen- schen voor de toekomst uit. De rest van den avond werd recht fees telijk doorgebracht, waarbij de tractaties niet ontbraken. De heer A. Post droeg naar ieders genoegen eenige stukjes voor en het strijkorkestje zorgde voor het muzikale ge deelte. De voorzitter sprak een hartelijk dankwoord, waarna met dankgebed werd geëindigd. Zanguitvoering Chr. Dameszangkoor „Looft den Heer". Het Chr. Dameszangkoor „Looft den Heer" gaf ter gelegenheid van het eerste lustrum onder leiding van den bekwamen directeur, Paul Pul, een uitvoering. De zeer goed verzorgde begeleiding berustte bij Jacques Bekkers. Ds. Ingwersen sprak een inleidend woord, liet zingen Ps. 75 vers 1 en ging voor ln gebed. Een heel mooi be gin werd gemaakt met enkele bekende koren van Mendelssohn, n.l. „Kommt, lasst Uns anbeten" en „Sel stille dem Herrn" uit het oratorium Ellas". Innig klonk door de zaal „Op het altaar Gods". Daarna trad de altsoliste Annie Woud, uit Haarlem, op met het bekende arioso „Dank, sel dir Herr" van G. F. Handel. Deze zangeres trad hier voor het eerst op. Zij oogstte ook met de Aria uit Xerxes (het Largo van G. F. Handel), waarin zij al haar groote gaven ontplooide, een dankbaar applaus. Het Groot Gloria (Eere zij God) van Bortniansky werd beheerscht en plechtig gezongen door het koor, evenals het be kende lied: „Troost" van R. Palmer. Opge wekt klonk het „Slnget dem Herrn ein neues Lied", van B. Klein. Waar voor de pauze meer ernstige koor zang ten gehoore was gebracht, volgden later meer volksliederen en lyrische zan gen. Vooral verdienen bijzondere vermel ding .Haldenrösleln" van Schubert en ..Maandrozen" van G. A. Helnze. De so liste, Annle Woud. trad nog eenmaal op in de Oud-Hollandsche volksliederen van Valerius „Com nu met Sang" en „Hoe groot, o Heer". Met het „Spinnerlied" van Rich. Wagner, waarin als soliste mej. Tonny Ver- stege, sopraan, haar solo uitnemend zong, werd deze kunstvolle avond door het koor besloten. Den dirigent komt een woord var. lof toe, niet alleen voor zijn toewijding, maar ook voor zijn welverzorgde keuze van het programma. Bloemen werden overhandigd aan de solisten en aan mevr. de Groot, presidente van dit zangkoor. De avond werd besloten door ds. Rutgers met gebed. Gezongen werd nog Gez. 96 vers 1. De heer B. J. Timmerman alhier ls met Ingang van 24 Januari as. benoemd tot kweekeling met acte aan de bijz. school voor Ulo te Soest. Onze plaatsgenoot, de heer B J. Tim merman is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Uloschool te Soest. bekende Liefdewerk „Oud papier", waar voor hier tot nu toe nog geen belangstel ling bestond. Als nieuwe collectante van „de Macht van 't Kleine", heeft zich welwillend be schikbaar gesteld mej. A. v. d. Tang. Aan contributies werd afgedragen f. 24.74 van 89 leden. NOORDWIJK BINNEN. Uitvoering „Door Oefening Sterk". De Gymnastiek- en Schermver. .Door Oefening Sterk" gaf onder leiding van haar directeur, den heer G. W. de Jong uit Alphen a. d. Rijn, voor een volle zaal haar Jaarlijiksohe uitvoering. Nadat de leden het podium opgemar cheerd en daar opgesteld waxen en de vaandelgroet was gebraoht, zongen de leden uit volle borst het Noordiwijiksche Turnlied. De voorzitter, de heer F H. van Spanje, sprak een welkomstwoord, inzonder tot den vertegenwoordigers der zustervereenigingen. Van den eere-voarzitter, burgemeester v. d. Mortel en diens echtgenoote was bericht van verhindering ontvangen. De oefeningen werden door de dames en heeren correct uitgevoerd. Ook die der adspirantleden en de prestaties van de kleine meisjes en jongens vielen zeer te loven. De gymnastische standen en ryth- mische oefeningen der dames kwamen bij de kleurbelichting prachtig uit. Het geheel was uitnemend verzorgd! Eenige kleuters boden namens de ver- eeniglng den leider een bloemenmand aan als dank voor de aangename leiding. Een verkoop ten bate van het toestellenfonds bracht op f. 18 85. waarvoor hartelijk dank werd gezegd. Medegedeeld werd dat de heer H. van 't Wout. sinds Jaren werkend lid en bestuurslid, tot zijn spijt, zich genood^ zaakt zag wegens drukke werkzaamheden als zoodanig te bedanken. De vereenlging verliest hiermede een grooten steun Op de alg. Jaarvergadering werd de heer van 't Wout met alg: st. benoemd tot Lid van Verdienste. Tenslotte volgde een gezellig bal. muzikaal verzorgd door den heer W. Bemelman c.s. DOS mocht weer een schitterende uitvoering boeken! NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: P. Kouprie, Zwarteweg 20 F. C. Coppens, Pickéstr. 19 Wed. L. van der Land geb. A. Bakker. Wilhelmlnastr. 15 w. Ren dering. Voorstr. 60 P. F. Binken. Stations plein 3 N. Binken geb. Mesman, Stationsweg 3 G. Th. Hulskamp. Egmonderstraat 45 W. J. Dubbelboer. Gooweg 16 b H. H. G. van Rhfjn, Schafferstraat 11. Vertrokken: E. H. Vliet Vlieland, naar Oegst- geest, Konlnglnnelaan 12 A. C. den Elzen en fam„ naar Noordwtjkerhout. Heerenweg 150 E. Mörsen, naar Dlnslaken (Dl.). Unserstraso 86 J. H. Melis, naar Gent (Belg.) Molenaarstr. 50 D. Oldenburg, naar Haarlem, Verglerdeweg 11 Wed. L. van Rees geb. J. N. G. Naessens, naar Den Haag. Krulsbesstraat J. Dekker, naar Rotterdam, Molenwel) 73 J. Molegraaf, naar VUsslngen a. b. Hr. Ms. Opl. schip Noord- Brabant N. van der Wiel, naar Den Haag, loosduinen Gest. Bloemendaal. Burgerlijke Stand. Geboren: Greetje, d. van A. de Bes en G. Admiraal Willem, z. van A. Plug en J. Vink Petrus Jacobus, z. van P. Vink en J. I. de Llncel Lamberdlna Petronella, d. van J. van SteUn en A. v. d. Haas Cornells, z. van L. Cramer en P. Duljndam AUda Maria, d. van C. J. W. Verhart en M. J. Koeleman Engel Jacob, z. van J. Varkevlsser en T. van RooUen. Ondertrouwd: C. Bouwman en A. P. Voogt P. C. Heemskerk en E. I. M. Schuch W. P. G. van der Zalm en B. van Gerven W. F. J. Oehl en A. M. Rodenburg Hendrika Johanna Maria d. van W. Rössner en H. G. H. de Groot Agatha Jacoba, d. van J. van Egmond en J. Vlieland. Morgenmiddag zal de R.-K. Volks bond een collecte In deze gemeente hou den ten behoeve van de R.-K. georgani seerde werkloozen. NOORDWIJKERHOUT. Oprichting afd. E. H. B. O. In hotel Gouwenberg werd onder leiding van dr. J. A. Z. van Embden een vergade ring gehouden, om te komen tot oprich ting alhier van een afd. van E. H. B. O. De belangstelling was groot. Na het houden van een causerie door dr. van Embden, werd een onderafd. opgericht met 38 leden, w.o. 16 dames, die allen uitgenoodigd zijn tot bijwoning eener eerste cursusles, te ge ven ln Hotel Gouwenberg, waar nog meer dere leden welkom zullen zijn. Tot voorloopig bestuurs-voorzitter werd gekozen de heer A. Rietvink. Deze stelde zich reeds verschillende malen welwillend beschikbaar bij eenige ongevallen ln het Langeveld tijdens de motor-races aldaar, terwijl hij in de gelegenheid was, reeds veel hulp te bieden. Alles geschiedt geheel belangeloos. In Hotel Gouwenberg trad voor vele belangstellenden op de heer W. Adolfs, een bekend architect, met het onderwerp: „Kerkelijke Bouwkunst". De lezing was zc-er leerrijk. Plechtig ls de alhier gehouden missie gesloten, welke tien dagen duurde. In aan sluiting hierop, wordt thans gehouden een internationale bidweek, welke acht dagen zal duren. R.K. jongelui zullen thans elke week tij de ingezetenen van alle gezindten, oud papier komen ophalen in verband met het OEGSTGEEST. Belangrijke verkeerswijziging Ter vermijding van de botsingen bij de „Drie Witte Palen". Het richtingverkeer vanuit het centrum der gemeente Oegstgeest naar de richting Den Haag heeft een niet geringe wijziging ondergaan, wiaarop weggebruikers wel speciaal hun aandacht mogen vestigen. Zoo ls hedenmorgen, aangegeven door geplaatste borden, de weg gewezen aan bestuurders van voertuigen, w.o. ook rij wielen, auto's en motorrijwielen, die zich vanuit het centrum der gemeente ln de richting Den Haag willen begeven Om zich op den nieuwen Rijksweg te begeven, mag men niet meer van den ouden Rijksweg, genaamd de Endegeester- straatweg gebruik maken ter hoogte van de z.g. „Drie Witte Palen". Nu moet wor den gevolgd de van Assendelfstraat of, direct nabij de EK. Kerk, de Rljnzlchtweg om voor de richting Den Haag. even voor bij het viaduct over een parallel loopenden weg. den hoafdverkeersweg te bereiken. Hiermede Is het gevaarlijke oversteken van den Rijksweg aan het einde van den Endegeesterstraatweg vervallen en naar mag worden gehoopt, een einde gekomen aan de vele daar voorgekomen botsingen Alzoo ls een aanmerkelijk veiliger ver- keerstoestand geschapen. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Rossegger, Leidschestraatweg 5 W. Hebing, Rhyngcesterstraatweg 35 J. J. C. M. Looi]aard. Rhijngeesterstraatweg 35 M. Frankfoort, De Kempenaerstr. 21 Th. W. v. Hugten, Endegeest A. A. S. Loodewijk. Ende geest J. BeUen, Nassaulaan 8 Ph. Koudijs, Dulvenvoordestr. 15 lnw. P. A. Walles, En- de geest Raden Soedorsono, Warmonderweg 88 G. H. Cunaeus en vr.. Wyttenbachweg 97 P. Stronkhorst, De Kempennerstraat 26 Wed. Kok, geb. P. L. de Roos. Rhijngeesterstr.- weg 40 W. H. Somermeljer. Jullanalaan 4 M. E. van Dijk, Jullanalaan 11 J. P. van Leeuwen. H. Morschweg 115 J. de Vries. Re- gentesselaan 35 Th. C. Pljnacker HordUk. Wllhelmlnapark 13 H. J. Egglnk. L. de Co- llgnylaan 20 W. Duk, Terweeweg 82a J. M. Duk, Terweeweg 82a T. Koetsier. Broek- weg 5 J. W. Heemskerk. W. Pyrmontlaan 14 C. Hogedoorn.Endegeest W. G. Wiedeman -Kenbeek. Zoutkeetlaan 1 P. P. Molenkamp, Hofdijk 1 P. A. F. H. Holtzer en vr., A. v. Burenaan 6 Br. Slensak. Endegeest. Vertrokken: C. H. van den Engh, naar Lei den. O. Vest 107 H. Th. v. 't Erve. naar Lelden. Haarlemmerstraat 104 C. P. J. Kokx- hoorn. Idem Th. M. C. Kokxhoorn, naar Warmond. Heerenweg 42 v— H. J. W. Elemans, naar Lelden. J. de Wittstr. 55 H. B. Eldc- rlng, naar Ned.-Indië D. J. Hulzinga. naar Groningen, P. Campersingel 261 J. J. de Graaf, naar Lelden, Hooigracht. 61 M. E. O. Holtz. naar Leiden, Meezcnstraat 2 W. Aal- bersberg, naar Den Haag, Bezuldenhout 136 J. R. G. de Veer, naar Vorden, Huize 't Hoetink A. Zegveld, geb. Steeds, naar Den Haag. Badhuisweg 68 H. Hesselink. naar Batavia, N--I. J. de Haas en gez.. naar Leiden. Ka stanjekade 12 W. J. Lutjeharms en vr., naar Bloemfontein, Z.-Afr. D. J. Wagner, naar Amsterdam. Keizersgracht 612 F. B. San ders, naar Semarang N.-I. H. H. Walraven, naar Curacao J. Wlllems. naar Voorburg Pr. Hendrlkstr. 57 A. Kraal, naar Lelden Rapenburg 63 M. A. P. v. d. Voort, naar Leiden. Rljnzlchtstraat 20 Chr. var Zwol. naar Schiedam. IJsselmondeschestraat 22.. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodoras M. G„ Z. van G. J. On derwater en A. J. G. Aanhane Arie. Z. van H. C. Kosto en W. KeUzer Robert. Z. van P. J. Teebaal en M. H. J. Hulsekamp Anna Gezlena, D. van M. Glasbergen en D. Klaasserr Steven J. Th., Z. van Th. J. M. Peek en V. N. M. Gilbert. OndertrouwdO. B. Schrleke 24 j. te Delft en E. Smit A. C. Voorbij 28 j. te Lelden en M J. Lagas 27 J. RITNSBURG. De Melkcentrale. Succesvol resultaat eener actie. Ten opzichte van de aansluiting van onze gemeente bij de Melkcentrale is thans be paald, dat het ministerieel besluit gehand haafd blijft, doch dat de bepalingen en voorschriften van de Centrale voor Rijns burg niet van toepassing zullen zijn. De actie van de plaatselijke venters onder rechtskundige leiding van mr. Nord Thom son heeft dus succes gehad. Jaarvergadering Ger. J. V. en Jongedochtersvereenlging. Onder groote belangstelling hebben de Ger. Jongedochtersvereenlging en de vier Ger. Jong. Vereen, haar vergadering ge houden in de Ger. Kerk. Ds. v. d. Loo sprak een kort openings woord. Het Jaarverslag der J. V. vermeldde een kleinen teruggang ln leden (thans 95). Het aantal leden van de Jongedodhtersver. steeg van 40 op 57. De avond werd voorts gevuld met ernst en luim. Een paar dege lijke inleidingen getuigden van het werk der Jongelingsvereen. Voorts voordrachten en tableaux oa. Trouw aan Holland, Ne- derlandsoh welvaart en het werk der J. V. Talrijke afgevaardigden brachten hun ge- lukwenschen over. Ds. v. d. Loo braoht allen dank, die aan het welslagen hadden medegewerkt. De heer Kromhout, voorzitter van „Pro Rege" sprak een slotwoord. Hierna voerde ds. Broekstra het woord en wees er op, dat dit de laatste (juist de 30ste) jaarvergadering zal zijn, die hij als actief predikant heeft medegemaakt. Na het zingen van den Avondzang, sloot ds. Broekstra dezen zeer geslaagden avond met dankgebed. SASSENHEIM. Jaarverg. J. V. „Jonathan" op G. G. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering in Concordia. De voorzit ter, de heer M. Vercouteren. opende deze drukbezochte vergadering door te laten zingen Ps. 25 2, gebed en Schriftlezing. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat zoovelen gehoor hadden gegeven aan de uitnoodiging tot bijwoning van deze fees- HEDEN. Amicitia: Ned. My. voor Nyverheid en Han. del. Spr. dr M. v. Blankenstein, 8 uur nam. Zaterdag. StadszaalUitvoering Leidsche Meisjes H3.S.- Ver. „Dispereert niet". 7 1/2 uur nam. DIVERSEN: 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau, Boer- haavestraat 21. Van half drie tot half vier. Donderdags: Inenting tegen diphterle, half vier nam. precies. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam.' 'sVrydag6: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—6 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 unr nam.: „Manege". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uürt „De groote Illusie". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Wanneer bent u jarig?" Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorL voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam, „Sterren van Broadway". Zonuag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21^ uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 15 t/m. Vrydag 21 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dyk, Haven 18. tel. 85. A. J. Donk. Doezastraat 31, tel. 1313. en J. Doedens, Wll helmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Hij behoudt zijn werkkring hoewel hij de 70 reeds is gepasseerd. Hulsschilder vertelt waaraan hij dit 1 te danken heeft. „Ik iheb sinds Jarem de gewoonte ln lede ren kop thee een heel klein beetje Kruschen Salts te nemen. Ik ben nu 70 Jaar geweest en huisschilder van beroep. Ik kan nog al mijn werk doen, op hooge ladders of op stellages die bulten hooge gebouwen han gen. Er wordt mij dikwijls gevraagd hoe het komt, dat lk nog zoo flink ben en er ultae als 50. Ik vertel ze allemaal, dat ik gere geld lederen dag mijn Kruschen Salts neem." J. S. A. Vooral bij ouderen zijn de Inwendige organen, lever, nieren en Ingewanden, dik wijls niet meer zo actief als nodig is. Kru schen Salts spoort deze organen zacht en voortdurend aan hun taak op natuurlijke wijze te blijven vervullen, waardoor men zich ondanks het ouder worden, Jeugdig, fit en gezond zal blijven voelen. Kruschen Salts ls verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.40, f. 0.75 en f. 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bulten verpakking de naam Rownftree Handels Mij., A'dam. voorkomt. 4923 (Tngez. Med.) telljkc bijeenkomst. Hiermede, aldus de voorzitter, ls ook het bewijs door u gele verd, dat de J. V. uw belangstelling heeft; het ledental kon belangrijk hooger zijn, hoewel het tooh op peil ls gebleven. De secr„ en de penningmeester brachten hun. verslagen uit, evenals een lid van de Pro- pagandacommlssle. Hierna werd een inleiding voorgelezen door H. Griffioen over art. 13 der Geloofs belijdenis „Van de Voorzienigheid Gods". Na gedaohtenwtsseling, voordrachten en woorden van afgevaardigden, hield G. Kroes een Inleiding over „Van de gemeene Gratie". Als attractie volgde een wedstrijd ln het debatteeren, waarna de jury eer» 3-tal prijzen uitreikte. De eere-voorzitter ds. Kuiper sprak een kort slotwoord en sloot met dankgebed. Jaarvergadering R.-K. Vrouwenbond. Onder presidium van mevr. v. Reisen-- Vreeburg, hield de R.-K. Vrouwenbond haar Jaarvergadering, onder buitengewoon groote belangstelling. De jaarverslagen der secretaresse en pen- ningmeesteresse, werden onder dank der presidente goedgekeurd. Dank werd ge bracht aan Zuster v. d. Wiel voor het ont zettend vele werk, door haar verricht. Eea tweede zuster is hoog noodig, maar finan cieel is dit nog niet mogelijk. De pastoor hield een lezing over het hu welijksleven geheiligd door de Liturgie. Hij dankte de presidente voor het vele werk door haar verricht. De zomerreis zal dit seizoen gaan naar Vlaardingen ter bezichtiging der Zeepfa- fabriek. De dames der naalvereemglng voerden hierna een tooneelstukje op, dat buiten gewoon ln den smgak viell VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Adam, z. van P. W. Borst en P. Wllnands. Overleden: Johanna Huberts van Egmona. oud 59 laar. gehuwd met R. v. d. Mev; Hen drika Eigenbrood, oud 62 Jaar gehuwd met E. F. Knoppert. VOORSCHOTEN. Winkelsluiting. B en W. hebben besloten ten aanzien van den dag der te verwachten geboorte van een Koninklijken Prins of een Ko ninklijke Prinses, mits deze dag niet OP Zondag valt, en van den daarop volgenden werkdag ontheffing te verleenen van de winkelsluiting. Op die dagen mogen de winkels van 5 uur v.m. tot 12 uur des nachts geopend zijn. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6