LEIDSCH DAGBLAD Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 20 Januari 1938 YISSCHERIJ-BERICHTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN WEERBERICHT. AGENDA PiaatetUw advertenties GEBOREN: Maria Cornelia, D. van P. G. Schouten en M. C. Stouthart Apolonla, D. van C. J. Lardé en A. den Os Clasina Jacoba. D. van G. A. Sassen en J. L. M. de Vrind Johannes Em manuel. Z. van H. M. Parlevliet en M. Ruijgrok Lodewyk Antonius. Z. van J. Dirkse en A. Ph. Dernee Cornelis Jan, Z. van P. Rehling en J. Blijleven Christianus Johannes. Z. van J. A. v. d. Meer en M. J. M. Angevaren Jacob, Z. v. M. C. Bevelander en C. A. Rijsten- bil Maria, D. van P. Pont en M. den Hol lander Mathilda Catrina, D. van J. J. v. d. Zwaard en A. C. Visser Jeanne, D. van L. Slegtenhorst en M. de Haas. GEHUWD. C. Boot jm. en J. M. Dool jd. J. Haverhoek jm. en P. M. Kleijn jd. H. H. Lancel jm. en M. v. Staden jd. C. B. Zirkzee jm. en J. C. v. d. Reijden jd A. Smit jm. en A. Bremmer jd. Th. C. Horree jm. en W. A. de Haas jd. OVERLEDEN. A. C. J. v. d. Geest, Zn. Ij. G. M. Broeke. D. 3 mnfl. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 20 Jan. Tarbot 11492 et. per k.g.; Tong 112—98 ct. idQft: Heilbot 102—72 ct. idem; Griet f32—21 p. 50 kg.; Groote schol f 14.50—11 idem; Mid del schol f.1411 idem; Zetschol f 1815 idem: Kleinschol f 178 idem; Bot f 13 idem; Schar f.116 idem; Tongschar f5723 idem; Poontjes f.116.70 idem; Groote Schelvisch f. 23—22.0 idem: Middel Schelvisch f. 23 idem; Kleinmiddel Schelvisch f. 223—17.50 idem; Kleine Schelvisch f. 198.30 idem; Groote Gul f. 11—9 idem; Kleine Gul f 12—4.80 idem; Wij ting f. 7.102.30 idem; Makreel f. 14 idem; Kabeljauw f. 42—17 per 125 KG.; Vleet f. 1.80 per stuk; Leng f. 31.40 per stuk; Koolvisch f. 1.180.12 per stuk; Rog f. 2917.50 per koop. Aan den afslag 9 trawlers: IJm. 71 met f. 1800; IJm. 87 met f 1590; IJm. 37 met f 3030; IJm. 26 met f. 2470; IJm. 418 met f. 2040; IJm. 1 met f. 2690; IJm. 432 met f. 1150; IJm. 29 met f. 1670; IJm. 70 met f. 1400; 8 trawlers met Versche visch: KW. 144 met f. 670: KW. 39 met f. 290; KW. 24 met f. 780; KW. 62 met f. 400: KW. 70 met f. 5.80; KW. 138 met f. 1000; KW. 3 met f. 1000: KW. 154 met f. 470: 2 Deensche kottÖ-s: E 458 met f. 990; E 64 met f. 790. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 759. ïf&teforiiddag 2 uur; 789. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.1 te Toulouse en Clermont. .Laagste barometerstand 717.8 te Akureyri. Verwachting tot morgenavond 7 uur; Mees't matige Zuidwestelijke wind, Gedeeltelijk bewolkt tot betrokken. Weinig of geen regen. Weinig verandering ln temperatuur. stormwaarschuwingsdeenst. Geseind gisteravond aan alle posten; „Attentiesein neer". buitenlandsch weekoverzicht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Een langgerekt gebied van lage luchtdruk met een reeks van diepe minima strekt zich uit van de Poolzee tot ver op den Oceaan. Ten Zuiden van de aslijn, die dwars over IJsland loopt, beweegt een breede strooming van warme lucht naar het Oostelijk deel der Pool zee. Deze strooming brengt zacht weer op de Britsche eilanden en Cèntraal-Europa en tem pert de strenge vorst in het binnenland van Zweden. Terwijl op IJsland de luchtdruk ex treem laag blijft begonnen de barometers in het verdere gedeelte van het waarnemings gebied overal te stijgen en thans ligt een ge bied van hooge luchtlruk met barometer standen boven 770 m.m. over Zuid-Frankrijk en komt een tweede boven Scandinavië en het Oostzee-gebied tot ontwikkeling. In het eerstgenoemde gebied van hooge luchtdruk daalde de temperatuur sterk, door nachtelijke uitstraling. In de Alpen is het weer zeer koud geworden Jungfraujoch minus 20 graden. d£t is 12 graden daling bij gistermorgen) en op de Sanntis-top viel in den nacht 33 c.M. sneeuw, fiè wind om de toppen nam af en draaide i>aar Noordwest. In Oost-Duitschland en Oostenrijk wër'd het zachter, Polen en de Bal- tï§fche staten iets kouder, doch de vorst is aldaar nog niet van beteekenls. weersomstandigheden. hedenochtend 8 uur. Parijs: W.Z.W.. 7 gr. c.. goed. Londen: W.Z.W., 8 gr. c.. goed. ^eflijn: W.Z.W., 5 gr. c.. regen. Nice: Winds't., 6 gr. c., mooi. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. f.). 15 uur 'smidd.: 7 gr. C. (45 gr. F.). hoogwatertijden te katwijk a. zee Voor Vrijdag. Voorm. te 6 u. 10 min.; nam. te 18 u. 21 min. licht op voor fietsers. Donderdag: 4.54 nam. tot 7.27 voorm. maans- op- en ondergang. 20 Januari: op 22 u. 28; onder 9 u. 24. LISSE. Voor beroep bedankt. Ds. H. Ligtenberg bedankte voor het be roep der Geref. Gemeente te Terneuzen. De heer J Elfering alhier slaagde voor het examen Engelsche Handelscorrespon dentie. De afd. Lisse van de HJCW. hield een feestavond met de leden en hun dames. Er werd o.m. een samenspraak opgevoerd getiteld: „Mej. Snip en mej. Snap". De blijde gebeurtenis zal alhier aange kondigd worden door gelui van alle kerk klokken. De afd. van den R.K. Vrouwenbond vergaderde. Aanwezig was ook mevr. Ba ronesse van Wijnbergen. Rector Drost hield een lezing over „De Katholieke vrouw als moeder". NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: M. A. Kwakkenbos, Langeveld 29; J. M. Kerpel, Zwarteweg 20. Vertrokken: H. van Kuijk, n. Termunten, Wagenbergen, Ver. Chr. Liefd. Burgerlijke Stand. Geboren: Mattheus Thomas, z. van J. C. Beu- gelsdijk en M. C. van Winsen; Quirinus Lam- bertus. z. van J. C. Beugelsdyk en M. C. van Winsen; Dirk, z. van W. Varkevisser en A. J. van Egmond; Elisabeth, d. van L. P. J. C. Pfister en E. Klein; Jacoba Laura. d. van J. C. Wassenaar en J. A. Ronssen; Johannes, z. van N. Vogt en G. Vermeulen. Ondertrouwd: A. Duijndam en N. van Duijn. Overleden: Dirk Varkevisser, 1 dag, z. van W. Varkevisser en A. J. van Egmond; Jan van der Niet, 70 jaar, geh. met S. de Jong. Loop der Bevolking 1937. Op 1 Januari 1937 bedroeg het aantal inwo ners dezer gemeente 11.632. Op 1 Januari 1938: 11.808. een vermeerdering alzoo met 176. Hier van 5572 m. en 6236 vr. Er werden 132 jongens geboren en 133 meis jes. Er vestigden zich 226 mannen en 423 vrou wen. 35 mannen en 74 vrouwen overleden in 1937, terwijl 193 mannen en 436 vrouwen naar elders vertrokken. Deze cijfers leeren ons. dat onze gemeente het nog steeds in hoofdzaak moet hebben van haar groot geboorte-overschot. Vergelijken wy immers het aantal geboorten (265) met het aantal over ledenen (109). dan constateeren wij een winst van 156. Het aantal ingekomen personen (649) overtreft dat der vertrokken personen (629) slechts met 20. Het aantal huwelijken bedroeg 77, het aantal ingeschreven echtscheidingen 3, welke getallen precies gelijk zijn aan die van 1936. Het aantal levenloos aangegevenen bedroeg 6. Vergeleken met twee weken geleden zijn er op de gemeentelijke arbeidsbeurs weer 32 werkzoekenden meer ingeschreven, zoodat het totaal aantal werkloozen thans 711 bedraagt. SASS-ENHEIM. Jaarvergadering Prot. Ziekenverpleging. Onder zeer groote beüansstellin® vond de j aarvergadering van de Prot. Ziekenver- legtaK plaats onder leiding van den 2en voorzitter, den heer J. van Leeuwen Lz. wegens ongesteldheid van den heer H van Zonneveld. Deze gewaagde van dankbaar heid jegens God. welke in het afgeloopen jaar Zijn zegeningen aan de wijkverpleging niet onthield, zoodat het werk zoo onge stoord zijn voortgang kon hebben. Drie posten op den staat van inkomsten vroegen de speciale aandacht. Bovenaan staat de opbrengst van den bazaar, geor ganiseerd door de dames handwenkclub. Groote hulde aan deze dames. Voorts de post giften, waarbij sor. de hoop uitsprak, dat velen dit eoede voorbeeld mochten volgen. Dank aan de onbekende gevers. De post contributies moet. als het eenigszóns kan. opgevoerd worden. De vaste inkomsten moeten stijgen, opdat grootere afschrijvin gen op de bezittingen pflaats kunnen hebben. Hulde aan de wijkzusters, welke voorbeeldig in het afgeüoopen jaar haar plicht hebben vervuld. De secretaris, de heer A. den Haan las notulen en jaarverslag De penningmeester de heer E. Dijkstra gaf toelichting op de exploitatierekening, waaruit bleek dat door bijzondere omstandigheden de financiën er iets slechter voorstaan don verleden jaar. Van de commissie van boekonderzoek was bericht ingekomen dat boeken en beschei den in orde waren bevonden. De heeren A. den Haan en H. van Zon neveld werden als bestuurslid herkozen. Ds. Krijkamp sprak een kort slotwoord en ging voor in dankgebed. Het verslag der vereeniging van Ziekenhuisverpleging. Het verslag dezer vereeniging is dit jaar optimistisch gestemd. Was er vorig jaar een tekort van ruim f 1000, nu is er een voor deel ïg saldo van f 811.53 In totaal hebben 58 leden uitkeering ontvangen over totaal 1140 dagen. Het aan tal leden liep met 42 terug en bedraagt thans 1722. waarvan te Sassenheim 1396, te Voorhout 191. De Kaag 109 en te Warmond 26. De rekening sluit in ontvangst en uit gaaf met een bedrag van f. 8245.03. met een vioordeelig saldo van f. 3920.79. Jaarvergadering „St. Ambrosius". De RfC. Harmonie „St. Ambrosius" hield 'haar jaanvëirgadeïing Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de uitvoerin gen van zang en muziek afzonderlijk zijn gegeven, doch het resultaat heeft aan de verwachtingen voldaan. Het damesledental van de afd. zang is thans te laag, het ledental der afd. muziek blijft op peil. Uit het verslag van den penningm. bleek, dat er een financieel voordeel van f. 55 is. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren W. J. Roozema. J. Kortekaas en Th. v. d. Geest. Het 12'/: jarig bestaan dat 1 Dec her dacht had kunnen worden, zal later ge vierd worden. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriaan, zn. van G. Verschoor en P. M. Christiaanse. Ondertrouwd: Antonie Jacobus van Duijn, 29 j. en Agatha Bosman. 22 j. Overleden: Marianna Schols, 81 J„ weduwe van Paulus Dtemel. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. W. van Gent en gezin. Iepen laan 26. van Llsse P. L. Berbee en echtge- noote. Berkenlaan 15, van Llsse. Vertrokken: G. Th. Hutskamp, Hoofdstraat 194. naar Noordwijk p. L. A. Payens. J. P. Gouverneurlaan 42. naar Bergen op Zoom A. Stigter, Warmonderdam 33. naar Lelden C. M. Rotteveel, Molenstraat 19. naar Hlllegom L. Voselman. Zuiderstraat 86, naar Amsterdam Vosselman. Zuiderstraat 86. naar Amsterdam F. Staring, van Heemstraste 19 naar Sche- veningen. VOORHOUT. Huldiging van pastoor Warmenhoven. Door de Kruisvaart werd een feestavond gcorganfseerd ter eere van pastoor War menhoven. Geopend werd door den di recteur der K. J. C. Hierna nam de heer P. L. J. Prins het woord om den kapelaan, die evenals pastoor Warmenhoven, onlangs zijn jaarfeest heeft gevierd, te huldigen. Uit naam van de K. J. C. bood spr. den directeur bloemen aan. Een aantal bruid jes en meisjes van de R.K. lagere school zongen den pastoor een gelukwensch toe. Hierna werd het Bljbelsch tooneelspel „Aser ben Aser" opgevoerd, door de jon gens van de Kruisvaart. Nadat nog op geestige wijze was herinnerd aan den v. ensch van den pastoor om het aantal klokken uit te breiden, sprak deze een dankwoord. Uitvoering Chr. Gem. Kinderkoor „De Zangvogeltjes" Onder leiding van den directeur den heer C. v. d. Keur Jr. uit Leiden, gaf het Chr. Gem. Kinderkoor haar eerste uitvoe ring in de groote zaal van het Parochie huls. De zaal was bijna geheel bezet. Ds. J. J. H. Klomp opende met gebed. In zijn welkomstwoord gewaagde spr. van het verheerlijken van Gods Naam door het gezang, waarna de „Zangvogeltjes" zich deden hooren. Eerst klonken de bijna veer' tig stemmetjes wat schuchter, later klank voller. Het optreden zal den heer v. d. Keur evenals zijn assistente mej. J. B. Dopheide veel bevrediging geschonken hebben. Bui tengewoon veel belangstelling werd betoond voor het zingen der debutantjes. Het hoogtepunt was „De bruidsvaart door de sneeuw". Dit eerste optreden van de „Zang vogeltjes" mag zeker een groot succes ge noemd worden. Geen wonder dat de lelaer der vereen., de heer H. J. Renee, alle hulde bracht aan den directeur v. d. Keur. Spr dankte allen voor hun belangstelling. Na 't zingen van eenige coupletten van het „Wil helmus" keerden allen zeer voldaan huis waarts. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Arend, z. v. D. Teunlssen en M. van der Bent Maria Dina Sophia, d. v. G. P. A. Niersman en S. A. Janson. Overleden: Guilllelmus Ludovicus de Vreese, 68 J„ echtgenoot van J. M. van der Poll. Adriaantje van den Beukei, 71 J. Loop der bevolking. Gevestigd: wed. D. Groenendijk—Veldhuljzen van Zanten, Leidscheweg 351 J. J. Dee. Pape laan 44 H. J. van der Plaats en gez.. Burg. Treubstraat 46 J. c. Kmjnenburg en gezin. Papelaan 90 Mej. M. J. Voerman. Rijndijk 40 J. H. Gelderman, Leidscheweg 191 G. Los en gez.. Oranjekade 47 E. A. Bosschart, Leid scheweg 191 F. W. Madjid. Leidscheweg 191 B. Madjid. Leidscheweg 191 J. L. Madjid, Leidscheweg 191 G. Rehmus, Leidscheweg 335 B. Snelderwaard, Veurscheweg 215. Vertrokken: J. W. L. Blans. n. den Haag, van der Vetdestr. 114a Mej. M. M. Nouwens. n. Rijswijk, Rembrandtkade 100 Mej. J. M. Valk, n. Maasland. Kortebuurt B 41a Mej. S. E. Zaalburg. n. Wassenaar, Bloemcamplaan 43 J. F. Wijsman, n. Leiden. Coornhertstraat 49 J. F. A. de Wilde. n. Lelden. Da Costastr. 48 A. Dijkstra, n. Duitschland H Brinkgreve, n. Leiden, Turfm. 1 II Wed. C. E. Chrlstlaanse- Schouten, n. Den Haag, De Ruiterstr. 62. Het aantal Ingeschreven werkzoeken den bedraagt deze week 182 personen. De Commissaris der Koningin ln de Provincie Zuid-Holland heeft voor de ten uitvoerlegging van art. 23 van het Vogel- besluit 1937 als landbouw-deskundig advi seur voor deze gemeente aangewezen de heer L. C. de Jong, Leidscheweg 555, alhier. WARMOND. Jaarvergadering R.K. Volksbond. Onder groote belangstelling hield de afd. Warmond van den Ned. R.K. Volksbond haar jaarvergadering in Hotel de Stad Rome onder leiding van den heer J. Hogen- boom. De voorzitter dankte allen, die in het belang der vereeniging hadden gewerkt, speciaal den geestelijk adviseur. De secreta ris bracht een keurig verzorgd jaarverslag uit, waarvoor hem dank werd gebracht. Uit het financieel verslag bleek dat de ontvang sten van den bond hadden bedragen f. 733.29, de uitgaven f. 659.61, batig saldo f. 73.68. Gezien de saldi van vorige jaren, heeft de bond thans een totaal saldo van f. 311.49. Met betrekking tot de kas van het ziekenfonds hadden de inkomsten bedragen f. 241.74 en de uitgaven f. 413.16 zoodat hier een nadeelig saldo te boeken viel van f. 154.61. De kas van de onderafdeeling „Hulp in Nood" gaf een batig saldo te zien van f. 11.20. De kascommissie verklaarde boeken en bescheiden der diverse penning meesters in volkomen orde weshalve zij ge- déchargeerd werden. Tot leden van de kas-commissle 1938 werden benoemd de heeren W. van Winsen en J. Vink. De aftr. bestuurs leden de heeren J. G. Keijzer. H. J. Weijers, H. van Dam en C. van Kempen werden her kozen. De geestelijk adviseur sprak een propagandistisch woord met betrekking tot de te houden retraite. De heer B. Moerkerk wees er op, dat in Warmond een noodzake lijke zwemgelegenheid ontbreekt. Spr. drong er op aan om in overleg met de andere in deze gemeente bestaande organisaties tot een zwembad te geraken, welk voorstel door den geestelijken adviseur krachtig werd on dersteund. De Hanze-feestavond. De Hanze hield een gezelligen avond in de feestelijk versierde zaal van Hotel de Zon. De voorzitter gewaagde met blijd schap van de groote opkomst. Hij hoopte dat dit ook bij meer zakelijke bijeenkom sten het geval zou zijn. Na het zingen van het Bondslied trad het Hanze-Trio op, dat een groot succes oogstte. Ook de humorist Leo Peelen bleek uitstekend voor zijn taak berekend! De diverse spelen hadden groote belangstelling en de groote verloting werd eveneens een succes. Het was een gezellige avond1 WASSENAAR. Eerste steenlegging Wijkgebouw „Groene Kruis". Zaterdagmiddag 3 uur zal de eerste steenlegging plaatsvinden van het nieuwe wijkgebouw van het Groene Kruis aan de Gravestraat alhier door den heer D. Th. Ruys. Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis vergaderde de afd. Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw ?n Plantkunde onder voorzitterschap van den heer Polderman. In de plaats van den heer Karstens die zijn benoeming tot besturslld niet aange nomen had, werd gekozen mevr. Muller- Idzerda. Herstemming had plaats over het al of niet aangesloten blijven bij de W.V.V., daar in een der vorige vergaderingen hierover de stemmen staakten. Met groote meerder heid werd besloten niet aangesloten te blij ven bij W.V.V. In de ontstane vacature in de cursuscom missie door het bedanken van den heer Karstens werd gekozen de heer G. Ruiten beek. Tot juryleden om het ingezondene te keuren werden aangewezen de heeren J. Anderson, H. Schipper en W. van Zetten. De heeren G. de Gooijer en J. van Noort hadden ieder veie punten te noteeren. De oud-secretaris las het jaarverslag, dat met applaus werd beloond. De controle-commissie bracht verslag uit; de bescheiden waren in perfecte orde bevonden. De inkomsten hadden bedragen met het saldo van het vorig jaar f. 77.78 totaal f. 686.78 de uitgaven f. 582.82 zoodat het jaar kon worden afgesloten met een saldo van f. 103.96. Per 1 Januari bedroeg het aantal beta lende leden 129. Tot leden van de kascommissie voor 1938 werden benoemd de heeren Hijinck en van Zetten. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten dat deze afdeeling op zich zal nemen de beplanting van het op te richten „blij vend aandenken heugelijke gebeurtenis". In de plaats van den heer Karstens werd gekozen tot secr. van de Tuinkeuringscom- missie de heer A. van der Schans. Gevonden. Stuk ijzer, portemonnaie met inhoud, diverse handschoenen, transportrijwiel, bankbiljet, aantal loten, hond, alpino, sta len metermaat, armbandhorloge, han gertje, kinderhoedje, corsage. Loop der bevolking. Gevestigd: J. C. v. d. BUI. Rijksstraatweg 419; M. Binder. Meijendellscheweg 12: H. P. Bauerele Wateringlaan 4; A. E. Cohn. Rijksstraatweg 171; R. Drucker. Bloemcamplaan 28; S. A. Elemans, Storm v. 's-Gravesandeweg 15; M. C. de Fouw. L. V. Koot 47; Wed. M van Dissel geb. Oreup en gezin. Rijksstraatweg 171; G. Hilgeman, Achter weg 28; A. Hoochmayr. Bremhorstlaan 19; M. E. Th. Hoogweg, Rijksstraatweg 382; A. F. Kas. Bremhorstlaan 10; J. v. Kleef. Raadhuislaan 4; J. Klim, Stoeplaan 14; H. J. Koek. Rijksstraat weg 465; P. C. Kortekaas. Achterweg 23; G. Kuijpers, Dulnvoetlaan 34; J. Makover, v. Cal- carlaan 14; M. de Mol. Prinses Marielaan 17; G. A. Moons. Langstraat 29; S. Muller en Vrouw, v. Z. v. Nijeveltstraat 18d; A. J. Olsthoorn. Wasse- naarscheweg 13; G. J. Lodestijn geb. Piket. v. Z. v. Nijeveltstraat 6: A. Polderman, Kamp Waalsdorp; L. Provo Kluit. Heerenweg 11; H. Reljptjes, Eikenlaan 35: A. van Sluijs geb. TJaden en gezin. Narcislaan 19; G. van der Mejj geb. v. d. Tuin en gezin. v. Z. v. Nijeveltstraat 18g M. E. C. Verhoeven. Prinsenweg 2; C. M. Vink. Stoeplaan 20; H. W. Vrijheid. Pr. Frederiklaan 15: A. F. van Woersem. Konijnenlaan 29; M. C. Wolf, Konijnenlaan 24 Vertrokken: Wed. J. P. Koch geb. Meyerink Meijer en gezin naar Haarlem. Zorpervaart 179; D. Pel. naar Batavia N.O.I.; C. L. J. van Velsen naar Lelden. Buitenruststraat 2; A. Krope naar Den Haag, Banstraat 27: P. A. Groesz naar Am sterdam, Maasstraat 104; J. C. Leewens naar Padang. N.O.I.; M. B. Hansen naar Leiden. Zoe- terwoudscheweg 91; G. L. Hoogteyling naar Voorschoten, Leidscheweg 372; S. Romeijn naar Utrecht. Oud Wijkerdwarsstraat 7; B. de Bruin naar Bodegraven, Pr. Hendrikstraat 6; A. M. Traindl naar Haarlem. Warmoesstraat 20: M. Brenk naar Den Haag. Javastraat 12; L. Gooch naar Den Haag, Hofzlchtlaan 37; Y. Fehmers geb. Horstmann naar Amsterdam. Zomerditk- straat 30 II: A. Laverge naar Batavia; L. Adler naar Den Haag. Waalsdorperweg 122: A. J. v. Wissen naar Voorburg, v. Beierenstvaat 36; E. Krebe naar Den Haag. Pr. Hendrikplein 12; M. Kasper naar Den Haag. Oude Scheveningsche- weg 74: E. Dumke naar Vlissingen. Koudekerk- scheweg West 8: H. A. J. Zuurdeeg geb. Wakkie naar Voorburg. Bilderdijklaan 31M. J. v. Lemel naar Amsterdam. Waverstraat 28: D. v. Lith n. Den Haag. v. Alkemadelaan 57; F. Bodeweln n. Den Haag. Maudrlckstraat 10; Th. Uitz naar den Haag, v. Assendclftstraat 32; J. E. Jansen naar Batavia N.O.I. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Martinus z. van J, Hazenberg en M. de Jong; Arent z. van H. A. van Gelder en C. J. Bloemen; Agatha Maria Pieternella, d. van A. R. de Kievit en J. A. Alkemade. Overleden: Eleonore Vandewiele oud 72 jaren echtgenoote van W. C. Franssen; Albertha van Santen oud 79 Jaren, ongehuwd. Ondertrouwd: A. W. Monster en R. A. Groen. Getrouwd: J. Zuurdeeg en H. A. J .Wakkie: C. van Drimmelen en S. A. Kleijkamp; G. A. Feh mers en Y. E. E. Horstmann. ZEVENHOVEN. Jaarvergadering „Ziekenhuisfonds". De voorzitter sprak een welkomstwoord waarna de notulen van den secretaris on veranderd werden vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat 10 patiënten in 1937 voor reke ning der Vereeniging ln het ziekenhuis werden opgenomen met een totaal aantal van 103 verpleegdagen. Dit is zeer laag ge weest. Het gemiddeld aantal verpleegdagen per jaar bedraagt ongeveer 250. Voor 10 patiënten werd tegemoet geko men in de betaling der kosten van Rönt- genologisch onderzoek. Voor enkele dezer kon dit zelfs geheel woFden uitgekeerd. Het verslag van den penningmeester wees een batig saldo over 1937 van f. 419.72 aan. Dit bedrag gevoegd bij de reserve op 31 December 1936, ad f. 1162.71 maakt een totaal bezit op 31 Dec. 1937 van f. 1582.43. Aansluiting bij het Fonds en tusschen- tarief kwam in het afgeloopen jaar tot stand. Uit dit fonds behoefde echter voor geen enkelen patiënt te worden uitgekeerd. Dr. A. Lucardie deelde mede, dat hij als afgevaardigde naar de alg. vergadering te heden. H. Morschweg 12; Bijbellezing J. de Groot, 8 uur nam. Prediker: Geref. Bond: Spr. ds. Zandt, 8 uur namiddag. Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen". Solist Rudolf Watzke. 8,15 uur nam. Volkshuis; Spr. dr. v. d. Hoop, 81/4 u. n.m. Katwijk (Zaal Chr. Prot. Bel.): Uitvoering Chr. Dameskoor „Looft den Heer", 8 uur n.m. VrUdag. Amicitia: Ned. Mij. voor Nijverheid en Han del. Spr. dr. M. v. Blankenstein, 8 uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau, Boer- haavestraat 21. Van half drie tot half vier. Donderdags: Inenting tegen diphterie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 'sVrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.» „Uitstel van executie". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „De laatste trein uit Madrid". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De goede aarde". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam., „Oproer in San Antonio". Zonuag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Nova-bioscoop (Katwijk-aan-Zee) „Ben-Hur", 7*/s uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 15 t/m. Vrijdag 21 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85, A. J. Donk, Doezastraat 31. tel. 1313. en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Koker 12 stuks 50ct. Proef doosje 2 stuks 10ck 4882 (Ingez. Med.) Utrecht Is geweest. Hij zeide, dat de ver eeniging wel eens onder Rijks toezicht zou kunnen komen. Een voorstel van den heer Bouwmeester om f. 360 aan de gemeente terug te geven, welke dit bedrag indertijd aan de vereeni ging had geleend, werd verworpen. De voorzitter stelde hierna voor f82 aan de gemeente terug te geven, nu het reserve fonds meer dan f. 1500 bezit. Hierop werd niet ingegaan. De heer C. van Veen stelde voor het be drag ineens te retourneeren aan de ge meente, hetgeen werd aangenomen. Aftredend als bestuurslid waren de heeren C. van Baren en G. van Trigt. Bei den werden na herstemming en lots bepa ling herkozen. De opkomst was bevredi gend. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, D. van K. Dekkers en J. Stegeman Dina, D. van J. Korbijn en A. van Beveren. Overleden: M. J. Huisman 87 j., wed. van A van Tol. Loop der bevolking. Vertrokken: J. van der Zwaan naar Pijnacker J. W. Reijneveld naar Leiden G. Keijzer n. Leeuwarderadeel Th. Lexmond en gezin r.aar Voorburg J. G. Groeneweg naar Voor schoten D. de Kooter naar Leverhussen He- busch II (Did.). Gevestigd: L. Thalen v. Hoogeveen J. Ek- kei naar Loosduinen. Onze plaatsgenoot, de heer H. Ha- mersveld slaagde voor het examen boek houden der Ver van Leeraren. ZOETERWOUDE. De vrachtwagen van den heer v. d. W. is gelicht door de motorboot van den heer De Jong, bijgestaan door Gebrs. Vromans. in het het daqblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijs verhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dil geldl ook voor onze „Kleine Advertenties" 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6