BUITENLAND Gelukkig zij, die bezitten LEfiDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 20 Januari 1938 VISSCHERIJ-BERICHTEN ELTAX 666 SPORT KON. NED. MIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Eerste bijeenkomst der afdeeling in 1938. De gewone maandelijksche vergadering van de afd. Leiden en omstreken vond gisteravond plaats in het Café Restaurant „In den Vergulden Turk". Na een langdurige ongesteldheid werd deze bijeenkomst weder geleid door den voorzitter, den heer J. G. Ballego. die te half acht den aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep en met den gebruikelijken nieuwjaarswensch deze eerste bijeenkomst in 1938 opende. Spreker hoopte dat in deze, nog steeds moeilijke tijden de afd. moge groeien en bloeien, zoowel als de tuinbouw- cursussen die hier ter stede de volle aan- daoht trekken. Het doet spr. genoegen den heer Cunacus weder als lid van het bestuur te mogen installeeren en hij bedankte het afgetreden lid, den heer Jonker hartelijk voor al hetgeen deze in het bestuur heeft verricht. Vervolgens werden de notulen voorge lezen en onder dank goedgekeurd. Na af handeling der ingekomen stukken en bal lotage van nieuwe leden deelde de voor zitter mede. dat in de Februari-vergade- ring de heer H. Wegman, een lezing zal houden met lichtbeelden over de Indische flora. Het uitgebrachte verslag van den pen ningmeester betreffende de financieele zijde van de afdeellng, bleek in alle op zichten gunstig. Door de kascommissie werd bij monde van den heer J. H. Smit mede gedeeld dat de bescheiden in orde waren bevonden en hij stelde voor den heer Jan Kriest Jzn, weder als penningmeester te dechargeeren. De ingediende begrooting voor het loopende jaar werd door de ver gadering goedgekeurd. Hierop volgde het jaarverslag van den eersten secr den heer J. Kriest Jzn. Spr. toonde aan, dat in het afgeloopen jaar veel werk was verricht en bracht de aanwezi gen nog even terug bij de mooie, leerzame excursies naar Breda, Oudenbosch en Was senaar. De heer W. Lagendijk werd als lid van de kqscommissie benoemd in de plaats van den heer D. de Jongh. De heeren C. F. Hemerik, Anton Vooren, J. Zandbergen Wzn.. J. de Kmijff, L. Slik kerveer, A. Frijlink en de firma's G. Lubbe Thz. en Zn., J. G. Ballego en Zn. en Gebrs de Ruyter mochten verscheidene diploma's in ontvangst nemen voor gouden en zil veren medailles op keuringen en tentoon stellingen behaald. Na de pauze behandelde de heer H. Veen- dorp de vraag ..Hoe komt het, dat als men Abeciilon Thompsonië, welke geel gemar merde bladeren heeft, "als onderstam ge bruikt en ent op een soort met groene bla deren, ook de onderstam bontbladig wordt?" Ook komen er Abectilons voor die niet vatbaar zijn voor bontbladigheid. Ent men nu zoo'n niet-vatbare soort op een Abutilon Stratum var. Thompsonië, dan zal de laatste ent bontbladig worden. Bij de beantwoording gaf de heer Veen- dorp een overzicht van den invloed van den onderstam op daarop veredelde vor men, waarna de oorzaken van het bont bladig worden zijn besproken. De besmet telijke bontheid der Abutilon Strictum var. Thompsonië is het gevolg van een Virus ziekte die den onderstam kan besmetten en bontbladig maken. Bij gebruik als tusschen- stam van een niet door dit virus bontbladig wordende soort kan een daarop geplaatste groenbladige ent toch bont blad maken bij gebruik van de var. Thompsonië als onder stam. - Verscheidene vragen, na deze inleiding tot den heer Veendorp gericht, werden tot volle bevrediging beantwoord. Na de rondvraag volgde sluiting van dezen zeer leerzamen avond, doch niet nadat de heer Cunaeus den heer J. G. Bal lego- had gefeliciteerd met het herstel van zijn gezondheid. VEREENIGING „BELLAMY". DE ALGEMEENE TOESTAND ROND DEN VLOOTBOUW. Rede van Mr. A. Manussen. De afd. Leiden van de Int. Ver. „Bellamy" hield gisteravond een bijeenkomst in het Nutsgebouw, waarbij mr. A. Manussen uit De Bilt sprak over het onderwerp „Een wereld zonder armoede". Spr. werd ingeleid door den voorzitter der Leidsche afdeeling. den heer H. N. Arnold, die er op wees, dat de Bellamy-gedachte verwezenlijkt zal worden, omdat dit ideaal der wederzijdsche verantwoordelijkheid door het goede gevoed wordt. De stoffelijke armoede, aldus mr. Manus sen. bewijst, dat het winstsysteem de oor zaak is van een ongeordende en ongelimi teerde productie en dito distributie, waarbij in het geheel geen rekening wordt gehouden met de werkelijke behoeften der mensch- heid. De gevolgen blijven dan ook niet uit: overproductie en onderconsumptie en een steeds grooter wordend leger van werkloo- zen,niettegenstaande alle noodmaatrege len. Een stad als Den Haag telt zelfs meer werkloozen dan een jaar geleden, ondanks de krachtig gevoerde „Meer-Werk-Actie": het gaat er slecht uitzien voor de Residen tie en niet minder voor geheel ons land. Nooit of te nimmer zal onder dit „econo misch stelsel" sprake kunnen zijn van een blijvende opleving. De z.g. „strijd om het bestaan" dient niet gevoerd te worden tegen menschen of groe pen van menschen onderling (hetgeen de wereld geleidelijk het aanzien heeft gegeven van een roofdierengalerij), maar tegen de gemeenschappelijke natuurlijke vijanden, die het bestaan op deze aarde voortdurend bedreigen n.l. honger, koude enz. Het eenige afdoende wapen in den strijd voor het bestaan is het productieapparaat. Het verkeerde systeem van toepassing vindt zijn oorzaak in het feit. dat het productie apparaat niet in het bezit van de gemeen schap is. Daarom propageeren wij hoe dit productie-apparaat op de juiste wijze te ge bruiken. zooals beschreven is in de beide boekwerken van Bellamy: „Het jaar 2000" en „Gelijkheid voor Alien" en wat in het kort hierop neerkomt, dat men dit wapen tegen honger, koude enz. in het bezit steit van de gemeenschap, die hiervan het juiste gebruik maakt. De heer Arnold dankte mr. Manussen voor zijn betoog. Na de pauze beantwoordde mr. Manussen diverse vragen, waarbij hij gelegenheid vond de practische verwezenlijking van de Bellamy-Gedachte nader toe te lichten. Geslaagd vcor het Mercurius-examen Engelsche handelscorrespondentie mej. F. de Reede alhier en voor het L.I.T.E.H.- examen Eng. handelscorrespondentie mej. S. Mennes alhier, beiden opgeleid door den heer Spijker, alhier. Hitler's Rome-reis. De Amerikaansche Republikeinsche afge vaardigde uit New York, Hamilton Fish, heeft gisteren het voorstel gedaan een nieuwe wereldvlootconferentie te beleggen, teneinde te trachten door onderling overleg tot een vergelijk over de vlootsterkte te ko men, in plaats van, zooals thans het geval is, een uitgebreid en kostbaar marine-vloot- bouw program op te stellen. De tijd schijnt er echter allesbehalve rijp voor! De chef der Japansche inlichtingen-af- deeling van de marine, admiraal Noda heeft buitenlandschen correspondenten verklaard dat, indien de regeeringen van Amerika, Engeland en Sovjet-Rusland haar aange kondigde plannen tot vlootbouw uitvoeren, zij hiermede de tot dusver bij verdrag gel dende sterkte verbreken, hetgeen als het begin van een wedloop in vlootbouw zou moeten worden opgevat. Indien deze mo gendheden het conflict van Japan met China als voorwendsel nemen om hun vlo ten te versterken, zouden zij daarmede blijk geven de innerlijke redenen van dit conflict volkomen verkeerd te verstaan. Voorts sprak admiraal Noda zich uit over de ge ruchten, dat Japan slagschepen zou gaan bouwen van 46.000 ton. Er worden zoo vele geruchten over Japansche vlootbouwplan- nen verspreid, aldus de admiraal, dat het niet aangaat alle te dementeeren. Japan blijft echter onder alle omstandigheden be reid aan nieuwe vlootconferenties deel te nemen, wanneer de bekende Japansche eischen naar kwantitatieve ontwapening tot een gemeenschappelijke maximum-bewape- ningsgrens op de agenda worden geplaatst. Naar verluidt, zal Hitler by zijn bezoek aan Italië vergezeld worden door het grootste deel van de Duitsche regeering, n.l. von Neurath, Goering, Goebbels, Hess, Frank Darré, von Blomberg en generaal von Fritsch. DUITSCHLAND Militaire shows. Stürmer in beslag genomen. De Zuid-Slavische premier Stojadinowitsj heeft vele leger-organisaties bezichtigd en is ook bij Krupp geweest. Ook de Britsche onderstaatssecretaris van binnenlandsche zaken, Geoffrey Lloyd, is op bezoek ter bezichtiging van den luchtbe schermingsdienst. Het laatste nummer van de .Stürmer", het anti-semietische orgaan van Julius Streicher, chef van het district Franken land. is door de Gestapo in beslag'genomen. Men gelooft, dat deze maatregel werd uit gelokt door een artikel in het blad. getiteld „geen verzachtende omstandigheden in af faires, die het ras bezoedelen", waarin Strei cher aanvallen richt tegen rechters en pro cureurs, die op dit punt verzachtende om standigheden ten gunste van de Joden doen gelden. ROEMENIË Verzet tegen de parlementsontbinding. De nationale boerenpartij en de liberale partij hebben zich met kracht verzet tegen de ontbinding van het parlement. Zij ach ten dezen maatregel tegen den geest van de grondwet. In verband met de maatregelen, die de regeering tegen de Israëlieten denkt te ne men, of reeds genomen heeft, zijn tal van Joden van plan, naar Zuid-Amerika,' o.a. Brazilië, te emigreeren. Ook aan Abessynië wordt gedacht, doch of Italië daarvoor te vinden zal zijn? Volgens het blad „Timpul" zal de subsi die, die tot dusver steeds in de begrooting was uitgetrokken voor den Joodschen eere- dienst, worden afgeschaft. Op grond van een beschikking van het ministerie van arbeid zullen alle Joodsche dokters worden uitgesloten van controle ten behoeve van de sociale verzekeringen. Zoover is het met het Carillon Comité nog niet. Hebt gij Uw bijdrage al overgeschre ven op postrekening no. 302400 ten name Penningmeester Carillon-Comité Stadhuis Leiden HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Ni&uwe inschrijvingen: Herman Meyer, Mariënpoelstraat 17, Lei den. Veehandel. Eigenaar H. Meyer, Leiden. Firma Gebrs. Zuidwijk (Beperkende Be palingen), Hondsdijk 68a, Koudekerk aan den Rijn. Carosserie- en wagenbouw en -handel. Vennooten: C. J. Zuidwijk en J. P. Zuidwijk, Koudekerk. Wijziging: Firma A. N. Turksma, Haarlemmerstraat 171, Leiden. Winkelier en grossier in manu facturen, fournituren en mode-artikelen. Wijziging uitgeoefend bedrijf: thans alleen winill in wol en handwerkartikelen en heerenmodes. MILITARIA. Bij het 4e Regiment Infanterie is met in gang van Zaterdag a.s aangesteld tot kor poraal-kok de korporaal W. Verhoef van het II Regiment Huzaren. De minister van Driensie heeft bepaald dat de reserve sergeant-majoor instructeur B. Visser van het 4e Regiment Infanterie, thans op wachtgeld, weder in zijn rang in actieven dienst wordt geplaatst. EGYPTE Het huwelijk van koning Faroek voltrokken. Volgens de Mohammedaansche traditie heeft Farida Zulficar niet de eenvoudige plechtigheid bijgewoond in het Koebbe- paleis. waar haar huwelijk werd voltrokken met koning Faroek. Haar vader vertegen woordigde haar daar Om uur kondigden saluutschoten aan, dat het huwelijk was gesloten. Deze saluut schoten gaven aanleiding tot groot vreug debetoon. zoowel bij het oo Europeesche wijze gekleede publiek in de hoofdstad als bij de Bedoeinen. BELGIË Grammens weer vrij. Nadat eenige dagen geleden de voorloo- pige hechtenis voor den tijd van een maand was verlengd, is Grammens plotseling gis teravond in vrijheid gesteld: naar men weet, had de gevangenhouding van dezen voorvechter van de taaigelijkheid in België in Vlaamsche kringen talrijke protesten uit gelokt. Grammens heeft reeds aangekondigd, dat hij door zal gaan met het overschilderen van Fransche naamborden in het Vlaam sche land. voor welk feit hij ook in arrest was gesteld. Volgens de Vlaamsche bladen is de zaak met de vrijlating van Grammens dan ook niet afgedaan en zal de strijd voor een algeheele toepassing der taalwetten on verminderd worden voortgezet. FRANKRIJK HET NIEUWE KABINET CHAUTEMPS. Staking te Rijssel. Op het oogenblik wordt hard gewerkt aan de officieele regeeringsverklaring van het kabinet Chautemps. Bonnet heeft een rede gehouden, waarin hij de omstandigheden uiteen zette, waar onder hij uit Amerika is teruggeroepen om de portefeuille van financiën in het afge treden kabinet te aanvaarden. Hij acht zich gelukkig resultaten te hebben bereikt. De begrooting is in evenwicht en aan het begin van het jaar beschikte de schatkist over 3 milliard francs netto terwijl de goudreserve was toegenomen. Dit bewijst, dat de kapitalen naar Frankrijk zijn terug gekeerd, Spr. vroeg zich vervolgens af hoe de jongste crisis kon ontstaan. De laatste weken hadden zich moeilijkheden voorge daan, welke wantrouwen wekten onder de bevolking, ook onder de massa, welke haar spaarpenningen naar de spaarbanken had gebracht, Dit leidde tot het terugtrekken ran -kapitalen en onrust. pp de wisselmarkt. Bonnet was van meenfhg, dat het land op ernstige wijze moest, worden gewaarschuwd door te verklaren, dat niet door proef nemingen, noch door wisselcontrole een financieel herstel kon worden verkregen. Hij leverde felle critiek op wissel-controle en verklaarde, dat de financieele vraag stukken worden beheerscht door de vraag stukken van arbeid en productie en door het moreel van het land. Het land moet een open oog hebben voor de gevaren, welke het bedreigen. Bonnet merkte verder nog op, dat een nauwer verbond op politiek en economisch terrein tusschen Frankrijk en de beide groote democratieën, Engeland en de Ver- eenigde Staten, noodig was. Marchandeau zal Bonnet's politiek ver volgen in het belang van alle Franschen. Zij .moeten inzien, dat zonder orde en zon der arbeid voor niemand geluk of veilig heid bestaanbaar is. Allen moeten zich in spannen tot herstel van de economische activiteit, welke de grondslag is voor alge- meene welvaart. De persultingen blijven voor Chautemps niet bepaald ongunstig. De Matin" schrijft: „Er doen zich gun stige verschijnselen voor. De franc stijgt reeds en het buitenland heeft aandacht voor het beginnende herstel. Voor het te weeg brengen van den psychologischen schok, die het land zijn vertrouwen zou te ruggeven. is slechts weinig noodig". De „Echo de Paris" zegt: „De radicaal socialisten, die er in geslaagd zijn een ministerie te vormen, dat niet door de communisten gevangen wordt gehouden, zouden een mooie rol kunnen spelen, indien zij de koelbloedige stoutmoedigheid hadden een politiek aan te hangen, die links noch rechts zou zijn, doch die gekenmerkt zou zijn door een duidelijk begrip voor het openbare welzijn". Volgens „la Republique" „heeft Chau temps' voornemen, de munt en den vrede te verdedigen, een heilzamen invloed op de gemoederen gehad. Het vierde kabinet- Chautemps, kan de toekomst met vertrou wen tegemoet zien". De „Populaire." schrijft: „In zijn geheel is het kabinet niet dat. hetwelk het nog steeds levende Volksfront wenschte te zien. Van de vraag, of de regeering zich al of niet in daden en woorden dichter bij de massa van het Volksfront stelt, zal het afhangen, welke ontvangst zij zal hebben". De „Oeuvre" schrijft: „De vorming van een radicaal-kabinet, dat op den steun der socialisten denkt te kunnen rekenen, is een oplossing, die door niemand gewenscht werd, maar noodzakelijk gemaakt was door de omstandigheden. Maar nu een ministerie is samengesteld binnen de grenzen en op het programma van het Volksfront, is het in het belang van het land, dat de regee ring duurzaam is. Haar leven is afhanke lijk van haar daden". De C.G.T. heeft Dinsdag opdracht gege ven tot staken aan de arbeiders in de was- scherij te Rijssel. dit bevel werd gisteroch tend door talrijke arbeiders opgevolgd. Tot nu toe is alles kalm verloopen. Van de 42 verdachten in de Csar-affaire zijn er 9 voorloopig in vrijheid gesteld, 33 bevinden zich nog in hechtenis. Gezien den grooten omvang van de zaak, zal er nog een rechter van instructie aan Beteille worden toegevoegd, n.l. Robert Bourguignon, die zich speciaal zal bezig houden met de zaak van de tuben met bacillen, die tot de arrestatie van Paul Bil- lecocq heeft geleld. ENGELAND De besprekingen met Ierland. De Engelsch-Iersche besprekingen zijn voorloopig geschorst. Zooals gemeld, is van een overeenkomst nog geen sprake. De besprekingen zijn evenwel ver genoeg gevorderd, om de deskundigen van de beide regeeringen in staat te stellen, sommige punten meer in bijzonderheden na te gaan. Zoo lang dit onderzoek duurt, zullen de besprekingen van de ministers worden on derbroken; zij zullen worden hervat zoodra dit noodzakelijk zal blijken. De Valera heeft door bemiddeling van Reuter de volgende boodschap tot het Iersche volk gericht. Ik ben vol hoop, dal de onderhande lingen, welke thans te Londen worden gevoerd, ten slotte onze betrekkingen tot onzen nabuur zullen verbeteren. Wij verklaren evenwel nadrukkelijk, dat het herstel van Ierlands eenheid een essenti-ecle voorwaarde is voor een werkelijke vriendschap tusschen de volken onzer beide landen. De moeilijkheden, welke wij nog te regelen hebben, zijn groot, doch onze besprekingen zijn eerlijk en vriend schappelijk en wij doen een beroep op allen, om ons te helpen, de moeilijk heden uit den weg te ruimen. Hedenmorgen vertrok de Iersche delega tie, uitgeleide gedaan door Mc. Donald. De onderbreking zal vermoedelijk eenige weken duren. Voor de Angllcaansche geestelijkheid heeft de aartsbisschop van Canterbury rijn houding ten aanzien van het natio- naal-socialistlsche Duitschland uiteengezet. Hij verklaarde te wenschen, dat vriend schap zal bestaan tusschen Engeland en Duitschland. Hij zeide verder overtuigd te zijn van den ernstlgen wil tot vrede van Hitier. De aartsbisschop protesteerde even wel tegen het verdrukken van de kerken in het Derde Rijk, hetgeen een hindernis vormt voor een overeenkomst. RUSLAND De opperste Sovjet verdaagd. De nieuwe raad van volkscommissarissen ls door de vergadering der opperste sovjet eenstemmig gekozen. Molotoff, die belast was met de formatie van de nieuwe regeering, had een kabinet voorgesteld, dat slechts weinig afweek van de afgetreden regeering. Slechts drie posten werden door nieuwe functionarissen bezet: de volkscommissaris van justitie, Krylenko, de voorzitter van het comité voor aangelegenheden, de kunst be treffende, Kerjemntsef en de voorzitter van de commissie der voorraden, Koltof, die ernstig werden becritiseerd, zijn vervangen. De nieuwe raad van volkscommissarissen ziet er thans, wat de voornaamste posten aangaat, als volgt uit: Molotoff, voorzitter: Litwinoff, buiten- landsche zaken; Jesjoff: binnenlandsche zaken; Worosjiloff landsverdediging; Smir noff: oorlogsmarine; L. Kaganowitsj: zware industrie; Bakoenin; verkeerswezen; Eiche: landbouw; Swereff: financiën; M. Kaga nowitsj defensie-industrie. De opperste sovjet heeft voorts met alge- meene stemmen Wysjinski benoemd tot pro cureur-generaal van de sovjet-unie. De opperste sovjet werd hierop sine die verdaagd. Gisteravond hebben leger-afdeelingen en arbeiders gedemonstreerd. t Een decreet van het centraal comité der communistische partij behelst het bevel tot onmiddellijk stopzetten van uitzettingen uit de partij op groote schaal en zonder on derscheid. Tienduizenden gevallen, waarin de betrokkene in beroep is gegaan tegen zijn uitzetting, moeten binnen drie maan den behandeld worden. Ontslag uit betrek kingen wegens verlies van partij lidmaat schap wordt verboden en degenen, die op deze gronden ontslagen zijn, moeten bin nen veertien dagen weer aangesteld wor den. Personen, die verantwoordelijk zijn voor uitzettingen op valsche of onvoldoen de motieven, moeten hun verontschuldigin gen aan de slachtoffers aanbieden. Dit decreet maakt echter geen einde aan de zuivering en het algemeen beginsel van waakzaamheid tegen klassevijanden wordt gehandhaafd. met 6 PERSONEN naar: Noordv.ijk aan Zee f. 1.50 Den Haag f 2.25 Rotterdamf- 5. Amsterdam f 6. Utrecht f- 7.40 4556 (Ingez. Med 1 VEREENIGDE STATEN Steun aan Roosevelt Versterking van Hawaii. Helium-levering voorloopig stopgezet Vijftig vooraanstaande leiders uit het Amerikaansche zakenleven hebben presi dent Roosevelt gisteravond hun medewer king toegezegd om den teruggang in het bedrijfsleven te bestrijden. Zij wezen er eöhter op. dat een beperking van de wet op de loonen en werktijden, een wapen stilstand met de openbare nutsbedrijven, geen uitvoering van het voornemen om de holding-companies af te schaffen en geen verdere manipulaties met de valuta, nood zakelijke elementen zijn om ais hulpmid delen in dezen strijd te gebruiken. De industrieelen. welke aan deze confe rentie deelnamen, waren allen leden van de zakelijke commissie van advies van het departement van handel, hun bespreking met den president duurde anderhalf uur. Eenstemmig was men van oordeel, dat de werkverschaffing in de particuliere in dustrie het critieke vraazstuk is. waarvoor het land zioh op het oogenblik geplaatst ziet en dat het geval van onzekerheid, het welk in veler harten leeft, moet worden weggenomen. 4864 (Ingez. Med.) President Roosevelt deelde de commissie mede. dat de regeërtag bezig is zich met verschillende groepen te verstaan over een vereenvoudiging der politiek van de „New Deal" en dat, naar hij meende, het voor genomen programma alle onderdeelen van het Amerikaansche bedrijfsleven zou om vatten. zoowel de „big" als de „little busi ness" de arbeiders, de financiers, de land bouwers. de beleggers, de verbruikers en het vervoerwezen. De president zal morgen besprekingen voeren met een groep vooraanstaande automobielfabrikanten en financiers ter beraming van middelen om te ontkomen aan de wantoestanden,, welke in deze In dustrie rijn ontstaan door de te gemak kelijke credietfaciliteltén eri het forceeren van de verkoopen. 18 bommenwerpers der Amerikaansche marine zijn te Pearl Harbour op de Hawaii-eilanden aangekomen. Zij hebben hiermede hun formatievlucht van San Diego zonder tussohenlanding volbracht. Die ntet-of-ficieel opgegeven vliegtljd be draagt 20 uur en 22 minuten. De vlieg tuigen hebfaen gunstig wegr gehad. Deze bommenwerpers vormen de voor hoede van een groote Amerikaansche vloot watervliegtuigen, die op de Hawaii-eilanden zal worden gestationneerd. a De minister van binnenlandsche zaken, Ickes. heeft een verklaring afgelegd, waarin hij mededeelde, dat president Roosevelt zijn goedkeuring heeft gehecht aan de regelin gen van het departement van binnenland sche zaken, waarbit de verkoop van helium wordt verboden, totdat de Amerikaansche regeering nieuwe voorraden verworven heeft. Ickes voegde hieraan toe, dat orders voor levering van helium niet aangenomen kun. nen worden, vóór de overeenkomst aan gaande den verkoop van dit gas aan de Amerikaansche regeering door de in par ticulier bezit zijnde heliumbronnen in Kan sas en Colorado ten uitvoer is gelegd. In een Amerikaansche haven ligt een Duitsch stoomschip inmiddels te wachten op Amerikaansche heliumvoorraden voor de nieuwe Zeppelin, die te Friedrichshafen ge touwd wordt. WATERPOLO. H.Z. EN P.C. IV—POELMEER II 2—5. H.Z en P.C. begon direct overdonderend en voordat Poelmeer ingespeeld was, had dc „Haagsche" reeds een 20 voorsprong. Dit inspireerde de Poelmeerreserves tot grootere inspanning en nog voor de rust wisten zij den achterstand te verkleinen door een doelpunt van Boekkooi. Na dc rust was H.Z. en P.C. uitgespeeld e° het grootere uithoudingsvermogen van Poel meer II, dat met 2 Invallers speelde werd n'J beslissend. Boekkooi f3 maal) en Vroom brach ten den stand op 52, waarmede de wedstrijd eindigde. DE KW. 21 WORDT VERLENGD. Heden arriveerde in de Scheveningschc haven ae motortrawlkotter K.W. 21 van dc reedenj Jac. Guyt te Katwijk. Dit schip zal door d® Schevenlngsche Sleephelling Mij. met 3*/t 4 m. verlengd worden. 21

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2