LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 18 Januari 1938 Laatste Berichten Binnenland UIT NED. OOST-INDIË Buitenland RECHTZAKEN Uit de Rijnstreek VRAGENRUBRIEK BEURSOVERZICHT IN KANAAL GEREDEN EN VERDRONKEN Gisteravond is de schoenmaker J. Kla ver uit Belterschutsloot, nabij Giethoorn in het kanaal GiethoornSteenwljk gereden en verdronken. Klaver had gistermiddag eenige café's bezocht. Vanmorgen vond men zijn flets in bet kanaal. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die, na eenlgen tijd ge dregd te hebben het lijk van den schoen maker ophaalde. VECHTPARTIJ TUSSCHEN STROOPERS EN JACHTOPZIENER. Op den dijk van het Twentekanaal bij Delden trof de jachtopziener Pluim drie mannen aan. Hij vermoedde dat zU aan het stroopen waren. Toen hij de mannen aanhield en hen wilde foullleeren, ontstond een formeele vechtpartij, tijdens welke de jachtopziener zich zoo im het nauw .ge dreven zag, dat hij een schot loste. Twee der mannen, B. B. en L. van T. werden aan het rechter-onderbeen geraakt B. moest in het ziekenhuis te Delden wor den opgenomen, waar hij dopr de politie is verhoord. De andere twee mannen zijn in hun woning aangehouden en In het politiebureau te Hengelo ingesloten. ter-aarde-bestelling van wijlen Mr. Dr .r. M. ribbius. Op de begraafplaats „Het Groene Kerkje" te Oegstgeest vond heden in allen eenvoud de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen mr. dr. R M. Ribblus, oud-president van het HOf van Justitie te Curasao. Aan het graf werd niet gesproken. De zoon van den overledene sprak een woord v'ïin dank Voor de betoonde belangstelling. Één 5-tal kransen dekte de kist. rvadsagenda van oegstgeest. De Raad der gemeente Oegstgeest komt op Maandag a.s. des nam. te 7 uur ten ge meentehuize bijeen. 1. Opening; 2. Notulen, ingekomen stuk ken en mededeelingen; 3. Aanbieding van een ontwerp-polltieverordening; 4. Voor stel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening tot bestrijding van de speelautomaten; 5. Idem betreffende de zekerheidstelling van den gemeenteont vanger: 6. Idem betreffende verlaging van de personeele belasting betreffende de grondslag motorrijtuigen 7. Idem tot wij ziging van de precarioverordenlng betref- iende het heffen van een vergoeding voor keuren van huurauto's; 8. Idem betreffen- oe het sluiten van een gemeenschappelijke regeling met Leiden inzake het toelaten van leerlingen uit Oegstgeest op de open bare ulo-scholen te Leiden; 9. Idem tot het aangaan van een kasgeldleening; 10. Comptabilïteitsbeslult. gemeenteraad van zoeterwoude. Het electriciteitscontract met Leiden In de hedenmorgen gehouden raadsver gadering is behandeld het voorstel van B. en W. met betrekking tot het verlengen van het contract Inzake electriciteitsleve- ring door Leiden, in verband met de voor gestelde tariefsverlaging. De heer Meijdam waarschuwde uitvoerig tegen aanneming van het voorgelegde con tract, want gaat Lelden in de toekomst den prijs weer verhoogen, dan stijgt Zoeter- woude mee. Ook de heer Starrenburg kon zich niet met het voorstel vereenigen. De heer Paardekooper was voor aanhouding van het voorstel. De heer Wessel zou gaarne nadere cijfers vernemen. Na uitvoerige dis cussie werd besloten de beslissing over het contract aan te houden tot een volgende vergadering, terwijl aan B. en W. werd op gedragen nog eens met de Lichtfabrieken te confereeren. De vergadering duurt voort. brand te menado. MENADO, 18 Januari (Aneta-AH.P.) In den afgeloopen nacht te 1 uur Is door onbekende oorzaak een hevige brand uit gebroken in de buurt van den pasar, waar ruim 20 winkeltjes met voorraden copra en petroleum in vlammen zijn opgegaan. Bij het aanbreken van den dag was de brandweer het vuur meester. De schade bedraagt ruim f. 100.000— en wordt ge deeltelijk door assurantie gedekt. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. wederom postzakje vermist. PALEMBANG, 18 Jan. (Aneta-A.N.P.) Binnen korten tijd is thans voor de derde maal een zakje luchtpost uit Palembang vermist. Dit zakje werd 15 Jan. met de „Reiger" naar Medan verzonden en is daar met aangekomen. Ds. Niemoeller zal op 7 Febr. terecht staan. Proces tegen ds. Niemoeller zal op „c te Berlijn beginnen. Niemoeller zal zien te verantwoorden hebben wegens arg listige aanvallen op staat en partij, voort gezet misbruik maken van den kansel voor tin fdoeleinden en openlijke aanzet- mg tot ongehoorzaamheid tegen de wetten van den staat. het vernielde hakenkruis te weenen. m2ejJE51iM?'le Nieuwsbureau meldt nog i1" ^et incident met prins Nieuws)^1® tMen °nder Gemengd Zondagavond werd te Weenen een aan slag gepleegd op het souvereine teeken van het Duitsche rijk. Prins Ernst Hohenberg heeft met een stok het schild van het filiaal der rijksspoorwegen, dat behalve den firmanaam ook het souvereine teeken van het rijk draagt, vernield. Voorbijgangers hadden hem direct na het voorval aangehouden en hebben de politie den naam van den dader doen vaststellen. Prins Ernst Hohenberg ls een zoon van den te Serajewo vermoorden Oostenrljk- schen troonopvolger Franz Ferdinand, Hertog Max Hohenberg, de oudere broer van den dader, is zooals bekend, pres. van de. legitimistische organisatie .IJzeren ring". Hij is vooral den laatsten tijd als propagandist der monarchie opgetreden. Hertog Ernst von Hohenberg zou binnen kort in den raad van beheer van het den Habsburgers teruggegeven vermogen wor den opgenomen. Nadat zijn naam was ge noteerd werd hij op vrije voeten gesteld. Het Duitsche gezantschap heeft direct bij de bondskanselarij geprotesteerd. HAAGSCHE RECHTBANK. De overval op dr. de Ridder. Toen op 9 November van het vorig jaar ae twee schuldigen aan den roofoverval op den Haagschen arts de Ridder, door de rechtbank veroordeeld zijn tot elk drie jaar gevangenisstraf de eisch had vier jaar geluid was men algemeen van meening, dat deze in de residentie zoo geruchtmakende zaak ten einde was. Dit was evenwel niet het geval. Na het vonnis bleek, dat nog twee andere perso nen bij de zaak betrokken zijn geweest en het gelukte de politie inderdaad deze per-' sonen te arresteeren. Het waren de 19-Ja rige los werkman T. W. en de 18-jarige T. C. J. V., de broer van een van de reeds veroordeelde verdachten, die beiden thans voor de rechtbank moesten verschijnen. Ze legden een volledige bekentenis af. W., die eerst moest terecht staan, heeft op den uitkijk gestaan, toen de anderen binnen met dr. de Ridder bezig waren. Later heeft hij van den buit f.10.— gekregen. Wegens heling vorderde de officier van justitie mr. N. S. Hoekstra, een gevange nisstraf van een jaar. V., die mee naar binnen is geweest, heeft ook een gedeelte van den buit gekregen. Aan de inbraak in het pakhuis aan het Smidswater was hij eveneens schuldig. Hij heeft daar n.l. op wacht gestaan en kreeg een gedeelte van den aldaar behaalden buit. Verdachte bekende alles volmondig. De officier van justitie vorderde dezelf de straf, als waartoe de anderen veroor deeld zijn, n.l. drie jaar gevangenisstraf. Uitspraak 1 Februari. Diefstal in een logement, In een logement aan de Jan Vossensteeg te Leiden, had de 57-jarige koopman A. v. d R. uit Leiden, zijn mede-kostganger H. v. d. Klis bestolen. Uit diens zak had hij een portemonnaie met f. 17.50 gestolen. Verdachte zeide de portemonnaie niet te hebben weggenomen, dloch hij had die gevonden. De officier eischte zes maanden gevan genisstraf. Verdachte verzocht een voor waardelijke straf. Verduistering in dienstbetrekking. De loopjongen P. P. uit Leiden, waa te Den Haag werkzaam bij een Haagsche firma Hij had van den filiaalhouder een bedrag van f. 10 voor wisselgeld ontvangen. Verder inde hij eenige kwitanties, waarna hij met de Noorderzon vertrok. De officier merkte od dat verdachte reeds eerder is veroordeeld; eenmaal door den kinderrechter en tweemaal door de recht bank. Spr. zag geen termen om het nog eens met verdachte te probeeren en een flinke straf is noodzakelijk; de officier eischte zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen verduistering te huissen. De rechtbank te Arnhem deed heden uitspraak in de zaak tegen den 34-jarigen B., oud-gemeente-secretaris van de ge meente Huissen, wien ten laste was gelegd, dat hij zich als secretaris-penningmeester van het Crisis-comité een bedrag van ruim 400 gulden heeft toegeëigend. Hij werd ver oordeeld tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van 6 maanden, met een proeftijd van 3 jaar. De Officier had een jaar gevan genisstraf onvoorwaardelijk geëischt. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet terug gegeven. VLAGGENFONDS VAN „DE PRINCEVLAG". Geachte Redactie, Zoudt gfj mij nog een weinig plaatsruimte willen toestaan voor het onderstaande? Bfj voorbaat mijn dank. Het aantal aanvragen, uit alle gezindten, om een vlag is verheugend groot, en het wordt nog met den dag grooter. De bedragen aan schen kingen ten behoeve van de fondskas. die bin nenkomen en zonder welke het natuurlijk niet mogelijk is, alle aanvragers tevreden te stellen, zijn evenwel van dien aard enkele hooggewaardeerde uitzonderingen daargelaten dat wij, tenzij er verbetering komt in den toevloed van het onmisbare aardsche slijk, meer dan een liefhebber voor een vlag met leege handen zullen huiswaarts moeten laten gaan. Dat doet ons leed. temeer, dewijl onze vlaggen niet alleen bedoeld zijn om te wapperen naar aanleiding van de verwachte blijde geboorte, maar zeker even zeer bij verdere feestelijke vaderlandsche en Oranjeherdenkingen, om nu alleen maar te noe men de veertigjarige regeeringsherdenking van onze Koninging in den komenden zomer. Ik doe een beroep op mijn mede-Leidenaren, die nog over eenige flnancieele draagkracht beschikken, om ons en de vele oprechte vlagaanvragers ten behoeve van ons fonds met een schenking in geld te verplichten. Ik herhaal den slotzin uit mijn vorigen op roep: iedere gift wordt met erkentelijkheid aan vaard. Dr. J. W. WICHERINK. Roodenburgerstraat 18, Postrekening 33335. Leiden, 17 Januari '38. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Geertruida, dr. van F. J. van den Berg en M. P. Akerboom Theresla Maria Jacoba, dr. van A. C. van der Wereld en J. M. van Klink Anna Maria, dr. van P. C. Rotteveel en M. A. van der Salm Anthonius Johannes, zn. van A. J. Schouten en A. M. van Ruiten Catharlna Johanna, dr. van J. J. Hoo- genboom en A. G. van der Meer. Ondertrouwd: N. C. Bouwmeester, jm., 22 J. en W. M. C. Bocxe, jd„ 19 j. Gehuwd: C. A. Th. Heuzen, jm„ 27 j. en A. C. Bouwmeester, jd., 30 j. A. Meijer, jm. 31 j. en C. Hannesen, jd., 30 j. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Amalia Aaltje d. van K. P. Glas en A. Riedl. Getrouwd: Th. Vrlsekoop en Th. G. Ouwen- dijk. Overleden: J. Tamse. echt. van F. Bekker, 67 Jaar; N. Burggraaf 37 Jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Molenaar, hulp i. d. huish. van Amsterdam. Nieuwe Markt 21. Vertrokken: C. Costerus, uitgever, naar Utrecht. Hopakker 105; N. v. d. Boon. z. b. n. Hoensbroek, Kon. Emmakinderhuis. BOSKOOP. Loop der bevolking in 1937. De bevolking bedroeg op 1 Januari 1937 7887 personen. Geboren werden 100 m. en 87 vr„ totaal 187. terwijl zich vestigden 315 per sonen, totaal toegenomen met 502 personen. In 1937 overleden 35 m. en 25 vr.. totaal 60. terwijl vertrokken 406 personen, totale vermin dering 466 personen. De bevolking nam toe met 9 m. en 27 vr., totaal 36 en bestond op 1 Januari 1938 uit 7923 pers. Er werden 46 huwelijken gesloten. Versiering van het Raadhuis. Vanwege het gemeentebestuur is aan het front van het raadhuis fraai groen, door weven met een Oranjeversiering aange bracht. Een en ander zal in de avonduren electrisch verlicht worden. Uitvoering St. Caecilia. Voor een goed bezochte zaal gaf de R.K. harmonie „St. Caedlla" In het patronaats gebouw onder leiding van haar directeur den heer M. J. Markx uit Alphen een con cert. Het programma werd vlot afgewerkt en vooral de „Prins Bernhardmarsch" oogstte een daverend applaus. Een humorist zorgde voor grappige af wisseling, terwijl tot slot het orkest „The Kolping Boys" zorgde voor dansmuziek. Jaarvergadering Brandstoffenver. „Voorzorg". Onder leiding van den voorz.. den heer C Beekenkamp hield de brandstoffenver. „Voorzorg" ln hotel „Neuf" haar 40ste jaarvergadering. Na goedkeuring der notu len, der 1.1. gehouden jaarvergadering volg de het financieel verslag, waaruit bleek, dat de ontvangsten over het afgeloopen jaar bedroegen f. 15.582,62 en de uitgaven f. 13.434,28; batig saldo alzoo f. 2148,34. Na toevoeging van een bedrag aan de reserve werd het restant aan de leden terugbe taald. Voorts bleek, dat de reserve der ver- eeniglng thans groot ls f. 1042,65. De heer G. Hagen bracht verslag uit om trent boeken en bescheiden, die door de flnancieele commissie in orde waren be vonden. De secr., de heer W. Kruiswijk gaf een keurig verzorgd jaarverslag, waarin uit voerig gememoreerd werd het vele en nut tige werk gedurende de 40 jaren van haar bestaan door de vereeniglng verricht. Het ledental der vereeniglng telt thans 407. Aan hen werd ln het afgeloopen jaar geleverd 2346 H.L. kleine anthraciet, 3814 grove, 1039 eierkolen en 400 H.L. cokes. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. G. Benschop en Anr. van der Wolf en gekozen in de vacature van den heer J. Oudshoorn, die 40 jaren onafgebro ken bestuurslid was geweest en wegens hoogen leeftijd niet meer in aanmerkpag wenschte te komen, de heer D Oosterwljk Pz. De voorz. dankte den heer' Oudshoorn voor het vele, door hem verrloht in zijn 40- jarige bestuursfunctie en sloot deze goed bezochte vergadering. Een Middenstandstentoonstelling. Naar wij vernemen bestaan er plannen om alhier op 29, 30 en 31 Maart e.k. ln het gebouw „Flora" een Middenstandstentoon stelling te organlseeren. Waar hier nog nimmer een tentoonstel ling van dien aard werd gehouden, zullen vele middenstanders met belangstelling naar de verdere uitwerking van een en an der uitzien. Burgerlijke Stand. Geboren: Allda, D. van C. J. Ramp en H. Gelderblom. Getrouwd: M. B. van Buren 27 j. en J. W. Ramp 23 J. Overleden: A. J. Manschot, echtgenoote van T. v. d. Molen—Mesman 67 j. De bestuursfuncties der Boskoopsche Reddingsbrigade zijn als volgt verdeeld: E. A. L. Damm, voorz.; J. Blauw, secr.: H. Goudkade, penningm. J. Houtman, C. Vermeulen. P. Pouw, commissarissen van het materiaal en J Streng Sr. als ver tegenwoordiger van de ver. E.H.B.O. Te 's-Gravenlhage ls door de politie aangehouden en naar hier overgebracht een persoon, verdacht zich alhier te heb ben schuldig gemaakt aan diefstal van een zoo goed als nieuw rijwiel, dat zich nog in zijn bezit bevond. Het kon dus, gelukkig voor den benadeelde, ln beslag worden ge nomen. De verdachte is ter beschikking van de Justitie te 's-Gravenhage gesteld. In de alg. vergadering van het Chr. Leesgezelschap „Onder Ons" werden de heeren L. Slinger, voorz. en J. v. d. Valk algem. plaatsvervanger herbenoemd. Tevens werden twee nieuwe bestuurs leden, bibliothecarissen gekozen n.l. de heeren P. Bouwman Jr. en W. Groene- veld Nz. Naar wij vernemen hebben de bespre kingen tusschen B. en W. en de onder nemers der „Triobussen" er toe geleid, dat, behoudens goedkeuring van hoogerhand, met Ingang van de nieuwe zomerdienst- regeling 15 Mei e.k.. de bussen naar Lei den zullen aankomen en vertrekken aan den Goudschen rijweg. Dit besluit beteekent voor de bewoners met omgeving een groot gemak. Op 24 Januari e.k. hoopt onze plaats genoot de heer G. H. Spee, den dag te her denken, waarop het 40 Jaren geleden zal zijn, dat hij ln dienst trad bij de fa. Adrlaan van Nes als boomkweekersleerllng. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. OverledenPetrus, z. van W. de Hollander en van Q. Loos, oud 3 dagen. WADDINXVEEN. Tot voorzitterd van het college van notabelen ln de Ned. Herv. Kerk is benoemd de heer C. Binnenkade en tot secretaris de heer W. S. Buitelaar. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonius Petrus Maria z. van Nicolaas Adrlanus van Rossum en van Cornelia Allda Stolwijk: Frederlk z. van Klaas Sprey en van Maria Duijm. Overleden: Maria van der Graaf 82 Jaar, weduwe van Adrlanus van Spengen, eerder weduwe van Gerrit van Spengen. L. K. te L. Wij raden U aan een kristal- toestelletje te bouwen. De kosten daarvan be dragen ongeveer i. 3.50. Een bouwschema kunt U in een radiowinkel koopen. A. J. te L. Te Rotterdam: Rott. Lloyd N.V. Veerhaven 7; Vereen. Nederl. Scheepvaart-Mijen Westplein 2b. Te Amsterdam: Stoomvaart Mij. Nederland, Pr. Hendrikkade 108; Nederlandsche Lloyd, Hee rengracht 210; Holland—Afrika lijn, Binnenkant 7; Kon. Nederl. Stoomboot MIJ., Pr. Hendrikkade 108, en Kon. Paketvaart Mij., Pr. Hendrikkade 103; Het adres voor het Indische Betrekkingsbu reau in Den Haag is ons niet bekend. J. L. te L. - Waarom de ultkeering eindigt, is aan de hand van uw mededeeling ons nier duidelijk. U kunt er op aandringen, dat u bij den Raad van Arbeid voldoende inlichtingen worden verschaft. D. G. te A. Dergelijke adressen kunnen wij niet verstrekken. J. de M. te R. Wij kunnen een feuilleton niet nogmaals plaatsen. Amsterdam, 18 Januari De berichten uit de Ver. Staten doen uitko men, dat van een krachtig economisch herstel aldaar nog geen sprake is. De staalindustrie heeft aan haar werkzaamheden een kleine uit breiding kunnen geven en werkt thans op on geveer 30 °ïc, van haar capaciteit, doch wanneer in aanmerking wordt genomen, dat de Ameri- kaansche staalfabrieken verleden jaar omstreeks het midden van Januari door elkander op circa 80 van hun capaciteit werkten, dan springt helder in het oog. hoe slecht de huidige toestand nog is, vergeleken met dien in het begin van 1937. Nu rekent men weliswaar op een flinke opleving bij het naderen van de lentemaanden, doch het spreekt wel haast vanzelf, dat zich na de scherpe bedrJjfslnzinking, die zich ln de tweede helft van het achter ons liggende jaar heeft voorgedaan een verbetering moet baan breken. Niet alleen laat de toestand van het zakenleven in de Ver. Staten veel te wenschen over. doch bovendien verkeert men in het on zekere omtrent de regeerlngspolitiek. Tusschen Washington en de „big business", bestaan diepe meeningsverschillen en het ziet er niet naar uit, dai- die gemakkelijk zullen kunnen worden overspannen. Wel echter kan men er op reke nen, dat Roosevelt het voornemen heeft om zijn plannen onverminderd door te zetten. Op het oogenblik concentreert de belangstelling zich op het Public Utility vraagstuk. Roosevelt schijnt vast besloten te zijn om de holding maatschap pijen te doen ontbinden. Hieraan zijn vanzelf sprekend vérstrekkende consequenties verbon den. Hierbij dient echter te worden bedacht, dat. diverse praktijken op het gebied van de Public Utilities de schuld zijn geweest van het drastisch optreden van de regeering. Tal van andere problemen vormen voorts een groot vr aagteeken en bovendien is ook de belasting kwestie een zorgenkind. Onder dergelijke om standigheden is het wel te begrijpen, dat het Amerikaansche publiek ten opzichte van de effectenbeurzen een gereserveerde houding aan neemt. En hoewel vele slechte factoren in het tegenwoordige koerspeil zijn verwerkt, Wijven er nog te veel elementen van onberekenbaar heid over, dat dan een krachtige en duurzame hausse-beweging op de Amerikaansche beurzen waarschijnlijk lijkt. De middagbeurs. De handel op de Amsterdamsche effecten beurs was heden tot een minimum ingekrom pen. Op de meeste afdeelingen ging zoo goed als niets om. De stemming was echter prijshou dend. Een goed voorbeeld voor de geringe af faire vormde de Rubberafdeeling. Amsterdam Rubbers werden gedurende de meeste tapes niet genoteerd. De koers kwam in doorsnee iets la ger te liggen. De minder courante soorten wa ren eenigszins onregelmatig maar niet veel ver anderd. De Industrieafdeeling was vast gestemd voor de Philipsaandeelen, die eenige procenten avanceerden, doch tegen het slot weer wat ach teruit liepen. De Fokker aandeelen ontmoetten opnieuw goede vraag en kwamen thans boven 300 pet. Unileyers konden zich wederom een kleinig heid verbeteren. Aku's werden op ongeveer het vorige peil verhandeld. De Suikerafdeeling lag verlaten. Scheepvaartpapieren trokken nauwe lijks eenige belangstelling. De koersen konden meerendeels gehandhaafd blijven. Van de Pet.ro- leumfondsen veroorzaakten Koninklijken eenige beweging. Per saldo waren de omzetten echter niet groot en de koers was zoo goed als onver anderd. Tabakken waren verwaarloosd. Senembah's kwamen wat hooger te liggen. In Amerikaan sche waarden ging niet veel om. In overeen stemming met het. koersverloop van Wallsfreet werd op een eenigszins verlaagd niveau afge daan. doch rekening houdende met de daling te New-York vormden de Amsterdamsche no teeringen geen teleurstelling. Op de beleggingsmarkt kwamen de 4 pCts. obligatlën Nederland wederom iets lager te liggen. Een vaste stemming bestond daaren tegen voor de verschillende staatspapieren van het lagere rentetype. De verschillende 3 pCts. obligatlën Nederland en Nederl.-Indië trokken iets aan. Ook de integralen waren vast gestemd en stegen tot 83«/a pCt. De 3»/a pCts. obligatlën Nederland werden tot 103'/j pCts. genoteerd. Van de gemeentelijke en provinciale obligation waren vooral de 3 pCts. en 3'/i PCt. soorten goed prijshoudend. Voor Fransche fondsen be stond weinig belangstelling. De noteeringen werden niet noemenswaardig veranderd. Brazi lianen waren veronachtzaamd. WISSELKOERSEN. Londen 8.97 1/4 '8.97 3/8); Berlijn 72.32 (72.34); Parijs 6.03 (6.01); Brussel 30.37 (30.37); Zwitserland 41.48 (41.47 1/2); Ko penhagen 40.07 1/2 (40.07 1/2); Stockholm 46.25 (46.27 1/2); Oslo 45.10 (45.10); New York 1.79 11/16 (1.79 3/4); Praag 6.31 (6.31) Oost. Bankpapier 33.65 (33.65)Lire (Bank papier) 7.35 (7.35). Prolongatie 1/2; Part. disc. 1/8; Dag geld 1/4. Registermarkén 38 5/8; Crediet Sperr- marken 10; Effectensperrmarken 9; Reis marken 52; Bankpapier 37. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. I^AIKï LEIDEN. 17 Jan Noteering Coöp. Groen ten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Lei den en Omstreken". Roode Kool f. 3.50— 7.80. Savoye Kool f. 1.50—2 90. Groene Kool f. 1.60—4.40, Boerenkool f. 1.503, Prei f 2 804, Kroten f. 3.504.40. Kroten, ge kookt f. 59, Uien f. 8.5015,70. Peen f. 1.80 6.40. Spruiten f.212, Andijvie f.618. Nero f. 5.30—10.70, Witlof f. 2—20 per 100 KG. Salade f. 1.40—2.70. Knolselderie f.1— 2 90 per 100 stuks. Selderie f. 1.10180 per 100 bos. LEIDEN, 18 Januari. Vette varkensmarkt. Aangevoerd 308 stuks; zwaar 202, licht 6. Prijs per KG. levend gewicht: zwaar 60— 61 cent. Handel vlug. BOSKOOP, 17 Januari. Coöp. Ver. „Del Boskoopsche Velling". Rozen per bos: Rosalandia 6493 ct„ Wilh. Kordes f. 1.402, Butterfly 6283 et., Hadley 2050 ct., Briarcliff 5071 cent, Florex f. 0.801.70. Claudius Pemet f. 0.70— 1.50. August Noack 4260 ct., Vlerlanden f. 1.60, Gemengde rozen 2035 ct. Diversen per bos: Seringen le soort 56— 71 ct., idem 2e soort 3045 ct., Helleborus 58 ct., Mahoniablad 1215 cent. HAZERSWOUDE, 17 Januari. Aangevoerd werden 3545 eieren. Prijs kipeieren f. 3.901- 4.45 per 100 stuks. Eendeieren f. 3.50 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 17 Januari. Groentenveiling. Roode kool per 100 KG. f. 4.50—5.50, Gele kool per 100 KG. f. 1— 1.50, Groene kool per 100 KG. f. 1.603.30, Kroten per 100 KG. f. 3—4.50, Uien per 100 KG. f. 12.9013.90, Waschpeen per kist f. 0.701.20, Andijvie per kist f. 0.30—0.70. NIEUW VENNEP, 17 Januari. 8960 Kip- peneleren 3,504,30; 140 Eendeneieren 3,204,00; Konijnen 0,951,85. BODEGRAVEN. 18 Jan. Aangevoerd 100 partijen Goudsohe kaas. alle met rijksmerk met rijksmerk le soort f. 2728 50, idem 2e totaal 4500 stuks, wegende 40.500 K.G. Prijs soort f. 2526. zwaardere tot f. 29.50. Han del matig. PURMEREND, 18 Jan. Gemeentel. Kaas- beurs. Verhandeld 19 part., wegende 28.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f. 22. Kleine fabrlekskaas f. 21.50; volvette f. 25.50; Boter f. 1.57. Runderen, totaal 405 stuks. Vette koelen f. 0.57—0.66 per kilo; Gelde koelen f.160— 210; melkkoeien f. 180300 per stuk; stieren f. 0.580.60 per kilo; paarden f. 100190 p. stuk; vette kalveren f.0.300.60 per kilo; nuchtere kalveren voor de slacht f. 1316 p. stuk; nuchtere kalveren voor de fok f. 12 18 per stuk; vette varkens voor de slacht f. 0.580.60 per kilo; magere varkens f. 25 43; biggen f.1525; schapen f.1734; bok ken f. 414 per stuk. Kipeieren f. 3.604; eendeieren f. 3.20 per 100 st.; oude kippen en hanen f. 0.500.577! Konijnen f. 0.501.80 p. stuk: Eenden f. 0.300.65 per stuk; Duiven f0.40 per paar Coop. Centr. Veiling Purmerend G A. Aan voer: 60.000 eendeieren f. 3.102.25: 80 000 kippeneieren 65/66 K.G. f. 3.803.90; 63/64 K.G. f. 3.65—3.80; 60/62 K.G. f. 3.50—3.70; 58/59 K.G. f. 3.40—3.55: 56/57 K.G. f. 3.40— 3.50; 53/55 K.G. f.3 35—3.50; 50/52 K.G. f. 3.25—3.40. ROTTERDAM, 18 Jan. Tot. aanvoer 3259. Paarden 157, veulens 4, magere runderen 855, vette runderen 803. vette kalveren 50, graskalveren 128, nuchtere kalveren 874, schapen en lamm. 296, varkens 10, bokken en geiten 82. Prijzen per K.G.: vette koeien le kwal. 74, 2e kwal. 66, 3e kwal. 5054; vette ossen 70. 60, 54; stieren 66, 60, 54: vet te kalveren 120, 105, 7076: schapen 56, 51, 46; lammeren 64, 60, 55; graskalveren 66, 56; nuchtere kalveren 54, 48, 44; slachtpaar- den 56, 50, 44. Prijzen per stuk: schapen lé kwal. 32. 2e kwal. 28, 3e kwal. 25; lammeren 22, 19, 16: nuchtere slachtkalveren 12, 9. 7; nuchtere fokkalveren 22. 20. 18: slachtpaar- den 240, 190. 140; werkpaarden 330. 280. 200; hitten 220, 180, 100; stieren 350, 270. 190: kalfkoeien 315, 270. 195: melkkoeien 310, 275, 200; varekoeien 205, 170, 140; vaarzen 210, 160, 120; pinken 170. 140, 100: graskalveren 80. 65, 30; bokken en geiten 12, 8, 4. ROTTERDAM. 17 Januari. Binnenland- sche granen. Haver en gerst prijshoudend, tot iets hooger. KI. gr. erwten Iets kalmer gestemd. Schokkererwten en kogelboonen lager. Br. Boonen hi.i tamelijk ruim aanbod hooger verkocht. Karwijzaad iets vaster; Bi. Maanzaad zeer vast. Haver f. 6.507, Gerst. Chevalier f. 8— 8.25. KI. gr. Erwten f. 8.50—11 (extra kwal. iets daarboven). Schokkererwten f.1317 ((extra grove kwal. iets hooger). Br. Boo nen f. 8.50—11.50. Kogelboonen f. 10—13. Gedenatureerde Paardeboonen f. 7.50, Kar wijzaad f.22.50—24 (inclusief), Bi. Maan zaad f.31—34 (inclusief). Alles per 100 KG. netto. RIJNSBURG, 17 Januari. Bloemenveiling. Tulpén per bos: Copland 2032 c., Plerson 28—36, Victoire 54—60. Sonja 48—52. Gele Prins 34—39. King the Yellow 21—29. Ibis 32—38 Prosperity 3034, La reine 2631. El Toreador 34—41. Moore 16—28. Prins van Oostenrijk 4043. Due de Berlin 1521. Narcissen: Victoire 2126, Golden Spur 13—16. Alfred 2632, Ornatus 1214,. Hyacinthen per 100: Wit f. 3.207.40. Bis- mark f. 4.508.60, Nimrod f. 1.403.60. Crocussen blauw f. 1.101.50, Geel f0.50 0.80 per 100. Groentenveiling, 17 Januari. Roode kool f.45.50, Gele kool f. 1.502.30. Groe ne kool f. 1.70—3, Kroten f. 0.75—0.90, Waschpeen f. 0.701 per kist, Knolselderie f. 24 per 100, Boerenkool 1218 cent per 6 KG.. Uien f. 5—6 80 oer 50 KG. ZOETERWOUDE 14 Jan Aanvoer 2001 stuks eieren. Kipeieren f. 3.403 80. eend eieren f. 3.10 per 100 stuks Kaas f. 0 27 per pond. Kippen f. 0.25, konijnen f.0 221.60 per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3