BUITENLAND De Fransche crisis IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 18 Januari 1938 De strijd in het Verre Oosten De strijd in Spanje Chautemps' kansen dalen door oneenigheid bij de socialisten SPORT ELTAX 666 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN DE ALGEMEENE TOESTAND Stojadinowitsj te Berlijn. Hitler heeft gisteravond, den Zuid-Sla- vischen premier Stojadinowitsj een souper aangeboden. Over het bezoek is volgend communiqué gepubliceerd ..Tijdens zijn verblijf in de hoofdstad van het rijk heeft de minister-president en mi nister van bultenlandsche zaken van Zuid- Slavië. Stojadinowitsj, besprekingen ge voerd met den Duitsohen minister van buitenlandsche zaken, von Neurath. over vraagstukken, welke belde landen betref fen. alsmede over vraagstukken van de algemeene politiek. Bovendien werden be sprekingen gevoerd met generaal Goering. alsmede met de andere leidende personen van staat en partij. Deze besprekingen werden besloten met een onderhoud met den ..Fuehrer" en rijkskanselier. De besprekingen, welke in oprechte vriendschap en volledig begrip voorde po litieke opvattingen aan beide zijden wer den gevoerd, bevestigden, dat tusschen beide staten de mogelijkheden bestaan voor een duurzame vriendschap en een samen werking, welke den vrede in Europa zul len dienen. Aan beide zijden kwam de wensch tot uiting, de betrekkingen tusschen beide landen in de toekomst te bevorderen." DUITSCHLAND Geruchten over een plebisciet. De ..Jour" publiceerde het volgende be richt van zijn Berlijnschen correspondent: „Het gerucht doet de ronde, dat ln April aanstaande in Duitschland een volksstem ming zou worden gehouden over vraag stukken van binnenlandsche en buiten landsche politiek. Men zegt. dat deze raad pleging van het voik ten doel zou hebben het gezag van Hitler nog te versterken, vóór deze zijn reis naar Italië onderneemt en meer nadruk te leggen op zekere elschen van buitenlandsche politiek, speciaal de koloniale eischen. Bevoegde kringen verklaren echter van niets te weten! BELGIË De taalstrijd. De arrestatie van den bekenden strijder voor de naleving der taalwetten. Gram mens. die. waar hij kan, de Fransche naamborden in Vlaanderen in het Vlaamsch overschildert, hetgeen kort geleden weer tot zijn aanhouding te Tongeren heeft ge leid. heeft in Vlaamsche kringen tot tal rijke protesten aanleiding gegeven. Aan den koning en aan den eersten minister zijn tal van telegrammen gezonden, waarin de vrijlating van Grammens wordt geeischt, alsmede toepassing oer taalwetten O.a. heeft het Vlaamsch nationaal verbond een beroep or den koning gedaan. Verder heeft de katholieke Vlaamsche senator de Boodt het voornemen te kennen gegeven, de re geering over deze aangelegenheid te Inter- pelleeien. De „Standaard" schrijft: Wij hebben den Indruk, dat wij in het Vlaamsche land be wogen dagen tegemoet gaan. De t.jjd der duldzaamheid blijkt voorbij. Voor do Vla mingen gaat het om een groote zaak. een geweiciige zaak. Er zal nu of nooit worden uitgevochten of de taalwetten in Belgis doode letter blijven, of de Vlamingen dat blijven dulden, of ja dan neen de officieele eentaligheid en taaleenheid van Vlaande ren ie giondslag is van de taalwet in be stuurszaken in 1932 aangenomen. Prof. Vermeylen heeft den voorzitter van de Vereeniging van Wetenschap doen weten, dat hij ontslag heeft genomen als lid der Belgische Academie. Hij heeft zijn besluit genomen na ontvangst van het advies der Belgische Academie in antwoord op het voorstel van minister Hoste. Men herinnert zich, dat, blijkens de mededeeling van minister Hoste in de Bel gische Kamer, de Belgische Academie van splitsing van deze instelling in een afdee- ling voor Ftansch sprekenden en een voor Nederlandsch sprekenden niet heeft willen weten. ENGELAND De besprekingen met Ierland. Geruimen tijd vóór de Engelsch-Iersche besprekingen gisteren zouden beginnen, had zich in Downingstreet een groote me nigte verzameld, zoodat de politie speciale maatregelen moest nemén. Een voorbereidende bespreking is te 11 uur gevoerd tusschen Chamberlain en de ministers, die bij de onderhandelingen be trokken zijn. De eigenlijke onderhandelingen namen een aanvang na het noenmaal. Na de besprekingen werd een communi qué gepubliceerd, waarin werd gezegd, dat de hangende vraagstukken tusschen beide landen besproken zijn. De besprekingen zul len worden voortgezet. De Valera bleef nog na de besprekingen op Downingstreet met Chamberlain en Mac Donald. Naar vernomen wordt waren de bespre kingen open en hartelijk. De Valera begon met uiteen te zetten, dat alléén een herstel van een vereenlgd Ierland een blijvende vriendschap tusschen beide landen in stand zou kunnen houden. De vertegenwoordigers van het vereenlgd koninkrijk verklaarden, dat geen wijziging kon komen ln de verhouding tusschen Eire en Noord-Ierland zonder toestemming van dit laatste. Na eenige besprekingen werd overeen gekomen, over te gaan tot de landsverdedi ging. In een verklaring, uitgegeven door het comité tot organisatie van de eenheid van Ierland, wordt bekend gemaakt, dat bij de algemeene verkiezingen in Ulster op 9 Febr. geen republlkeinsche candidaten zullen worden gesteld. Den republikeinen is aan geraden de verkiezingen te boycotten. In Br.-Colum.bia hebben de inheemsche landbouwers bij het provinciale bestuur een petitie ingediend, waarin aangedrongen wordt op wettelijke maatregelen, om den Aziaten te beletten grond te huren of te koooen. „De onsportieve en onbeperkte concur rentie der Aziaten is niet te verdragen", aldus wordt verklaard. FRANKRIJK Generaal Dusseigneur gehoord. Generaal Dusseigneur is door den rech ter van instructie gehoord. Hij verklaarde met nadruk, dat hij de verantwoordelijke leider was van de unie van comité's voor zelfverdediging, maar de leiding over geen enkele andere beweging had. Hij had nooit hooren spreken over wapenhandel. Voorts protesteerde hij tegen de beschul digingen. volgens welke hij direct of in direct zou hebben deelgenomen aan mis dadige handelingen en een agent van het buitenland zou zijn. Ook voegde hij eraan loe. dat hij zijn reis naar Spanje en Italië uitsluitend als tourist had gemaakt. MEXICO Bloedige stakingsonlusten in den staat Vera Cruz. In den staat Vera Cruz is tengevolge van een conduct tusschen twee vakvereenigin- gen ren algemeene staking uitgebroken, Wp- -ir- i--t geheele economische leven verlamd is. Tusschen de stakers hebben bloedige vechtpartijen plaatsgevonden, waarbij vijf personen gedood zijn. Te Orizaba moest de politie bij haar pogin gen, de orde te herstellen, door militairen versterkt worden. RUSLAND Besluiten van de Opperste Sovjet. Kalinin is met algemeene stemmen her kozen tot president van het sovjet-praesi- dium. Kalinin blijft dus staatshoofd De leden van de opperste sovjet hebben besloten, dat zij vrij reizen zullen hebben. Hun vergoeding zal duizend roebel per maand bedragen, alsmede honderdvijftig roebel per dag voor onkosten tijdens de zittingen. De voorzitters van beide kamers krijgen ieder driehonderd duizend roebel voor on kosten. De raad heeft verder een amendement op art. 49 van de grondwet aangenomen, waarin, het presidium het recht krijgt, den staat van beleg af te kondigen in afzon derlijke plaatsen of in de geheéle unie, ter verdediging van de unie of ter verzekering van de orde en de veiligheid van den staat. Verder wordt bepaald, dat het presidium in die perioden tusschen dé zittingen van den oppersten raad den oorlogstoestand afkondigt in geval van een militaire agres sie tegen de sovjet-unie. of indien het noodzakelijk is de verplichtingen na te komen, die voortspruiten uit internatio nale verdragen voor de wederzij dsche ver dediging tegen aanvallen. Molotof is afgetreden als voorzitter van den raad van vólkscommissarissen Onmid dellijk hierna heeft hij opdracht- ontvangen een nieuwe regeering te vormen. D? voorzitter van de commissie van bui tentanüsche zaken. Zhdanoff. prees de politiek van den volkscommissaris van buitenlanddhe zalkem, Lit-winof Spreker ver langde evenwel een krachtiger optreden tegen Japan aan de grenzen in het Verre Oosten Opgeven doet hij nog niet. ITALIË. De prijspolitiek en de verdeeling van den rijkdom. De minister voor de corporatiën, Lantini, heeft tot de prefeoten een circulaire ge- ridht. waarin de richtsnoeren voor de prijspolitiek zijn aangegeven. In deze circulaire wordt verklaard, dat „de door de regeering toegelaten prijsstij gingen thans het hoogtepunt voor de ver bruikers hebben bereikt. Verdere prijsstij gingen zijn, ook met betrekking tot de ontwikkeling op de wereldmarkten, niet toelaatbaar. Het Italiaarische bedrijfsleven heeft thans voor het bereiken van het groote doel der autarkie een absolute prijsstabiliteit noo- dig. welke zoowel den producenten als den verbruikers zekerheid en vaste berekenings basis biedt. Dit sluit echter niet uit, dat in enkele af zonderlijke gevallen speciale maatregelen, voornamelijk voor prijsvermindering, kun nen worden getroffen. De fascistische pers is een felle campagne begonnen tegen de kapitalisten, die zitting hebben in den raad van beheer van ver scheidene ondernemingen. De „Popoio d'Italia" schrijft, „dat deze kapitalisten zitting hebben in den raad van beheer van twintig, dertig, veertig maatschappijen tegelijkertijd te Milaan, Turijn, Rome en Genua. Deze geldmagna ten zouden de gave van alomvertegenwoor- dlgheid moeten hebben, doch deze heeft niemand". Het blad acht het niet noodlg namen te noemen, het is niet om de na men te doen, doch om het systeem. Dit is in strijd met het beginsel van betere ver deeling der rijkdommen. Volgens de Popoio di Roma" kunnen dergelijke toestanden door het fascistisch bewind niet worden toegestaan. ZWEDEN Rede van Sandler. In een rede in den Rijksdag heeft de minister van buitenlandsche zaken. Sand ler, onder meer gezegd: „Door het deelne men van Zweden aan de sancties tegen Italië is er een zekere onregelmatigheid ln de betrekkingen met dat land ontstaan. De regeering is echter van meening. dat een dergelijke zaak niet geregeld moet worden door een afzonderlijk optreden van Zwe den. maar als een aangelegenheid, waarbij alle landen, die in denz"ifden toestand ver- keeron, betrokken zijn". Het vertrek uit den bond niet alleen van kleine, maar ook van groote staten, toont aan, aldus Sandler, dat de bepalingen van het pact over de sancties niet meer func- Uonneeren en dat daaruit de noodzakelijke Zooals gemeld, is Chautemps weer opge treden als formateur. Of hij zal slagen is echter weer twijfelachtig geworden. Aan vankelijk liet het zich niet ongunstig aan zien. Chautemps vatte den draad van Blum weer op, een kabinet van uitgebreid repu blikeinisme. echter met uitsluiting dei- communisten. Chautemps rekende er gisteravond op een kabinet te kunnen samenstel len zonder de socialisten, doch met hun steun. Maar zal dit mogelijk zijn? Wij twijfelen eenigszins na de bijeenkomst van gisteravond van den socialisti- schen partijraad, die feitelijk geworden is tot een crisis in de partij! Maar zekerheid ontbreekt. Blum heeft dan eerst een uiteenzetting gegeven van het verloop van zaken, waar bij uit den aard der zaak geen nieuwe ge zichtspunten zich voordeden Onze lezers kennen het verloop der gebeurtenissen, die tot de crisis voerden. Voorts schetste hij ae mislukking van Bonnet en van hemzelf. Ter verklaring van zijn initiatief zeide Blum o.m.: „Wij tristen, sedert het begin van de crisis, dat een regeering van het type 1936 slechts gevormd zou kunnen worden op een eenigszins smalle en breek bare basis. Ik dacht, dat'emstlge meenings- verschillen zouden kunnen ontstaan tus schen de radicalen en ons ten aanzien van de monetaire politiek. Ik achtte het onont beerlijk. dat de regeering alle partijen van het Volksfront en vertegenwoordigers van het C.G.T. zou omvatten. Het toetreden der communisten tot een regeering moest echter van zekere voorzorgsmaatregelen vergezeld gaan. Een tegenwicht moest ko men ln den vorm van een toetreden der veilige republikeinen, die geen aanhan gers van het Volksfront waren". Blum voegde hieraan toe, dat hij van meening was, dat de ontdekkingen der po litie het noodig maakten, dat de regeering een indruk van kracht gaf. Bovendien moest de nationale eenheid zich toonen op het oogenblik, waarop op internationaal gebied het offensief der totalitaire staten wordt voortgezet. Deze combinatie mislukte Zondagavond door do voorwaarden van Reynaud. Ver volgens mislukte de combinatie van een zuiver Volksfront, waarbij Blum reden had te gelooven. dat, de radicalen een onover- winlljken tegenstand toonden tegen de ge dachte van samenwerking met de commu nisten. Bleef over de combinatie van 1936: radicalen en socialisten. Zij was gevaarlijk, maar mogelijk. Men moest het probeeren. Dan werd de communistische nota be sproken, die zich bezig houdt met de ver klaring van Elbel, den voorzitter der radi caal-socialistische tractie, welke verzekerd zou hebben, dat zijn partij nooit is opge treden zooals de socialistten beweren. Blum verzocht hiervan een persoonlijke kwestie te maken, „want", zeide hij, „mijn politieke en mijn persoonlijke eer staan op het spel. Als ik den communisten onjuiste inlichtin gen heb gegeven, als ik een volksfrontcom binatie heb doen mislukken, kan gesproken worden van een der ernstigste verdenkin gen, die men tegen mij kan hebben. Ik ge loof, dat het het beste is, het volksfront- comité te vragen een onderzoek in te stel len en getuigen te hooren". Verscheidene afgevaardigden uit de pro vincie verklaarden zich vervolgens tegen deelneming aan een regeerlng-Chautemps, zooals die zich thans laat aanzien. Zij wil den een regeering der drie partijen. Bij de algemeene besprekingen beschul digde de leider der links-revolutionaire strooming in de partij er de reactie en zelfs zekere radicaal-socialisten van, de C.SAR - aftaire ln den doofpot te willen strippen door een financleele en eer» ministercrisis uit te lokken. De minister van P.T.T Lebas, achtte het noodzakelijk, dat de communis ten deel van de meerderheid blijven uit maken. Tenslotte behaalde de door Blum, Lebas en Serol ingediende motie 4035 stemmen tegen 2659 stemmen voor een motie van Zyromsky (ultralinksche richting i en 1496 stemmen voor een van Pivert llinks-revo- tionalr). In de motie van Blum wordt ge zegd: „De partij betuigt haar aanhankelijkheid aan het Volksfront en zrjr. programma, zij betreurt het, dat de pogingen tot het vor men eener regeering naar het beeld van het Volksfront niet geslaagd zijn. Bij ge breke van een dergelijke regeering mach tigt zij haar leden deel te nemen aan een regeering, die steunt op een meerderheid, gegroepeerd rondom het programma en ln de discipline var» het Volksfront. De twee moties der minderheid (Zyromski en Pivert) behaalden samen meer stemmen dan de motie-Blum. De raad trachtte dit resultaat te verklaren, doch zonder daarop te wachten constateerde de secretaris-gene raal der partij, Paul Faure, dat hij voor het eerst in den raad van zijn eigen partij in de minderheid was. Hij bood zijn ontslag als secretaris-generaal aan. Blum trachtte hem op zijn besluit te doen terugkomen. Na een schorsing werd de vergadering hervat. Namens de administratieve com missie vroeg Graziani aanneming van den volgenden tekst: „Met het oog op de uit spraak, waarbij deelneming werd uitgeslo ten, betuigt de nationale raad zijn ver trouwen in de parlementsfractie in over eenstemming met de administratieve com missie voor een optreden ln overleg met de andere leden van het Volksfront." Op deze motie werden 6852 mandaatsstemmen uitgebracht tegen 1334 op een motie van Pivert, terwijl 123 mandaten zich onthiel den. Op grond van dc uitleggingen, die ge geven werden, is men van meening, dat deze tekst het eventueel mogelijk maakt, dat een door Chautemps ge vormde regeering, hoewel socialisten daaraan niet zouden deelnemen, toch den steun der socialisten zou hebben, maar dit is twijfelachtig. Paul Faure nam zijn ontslagaanvrage niet uitdrukkelijk terug, maar men kwam overeen, dat hij de ioopende zaken zou be handelen tot 27 Maart. Op dien dag komt de nieuwe nationale raad bijeen en men verwacht, dat Faure dan in zijn functie van secretaris-generaal bevestigd zal wor den. Zal Chautemps, die door d'Ormoy werd ingelicht over het besluit der so cialisten, heden verder kunnen komen? Hij zal zijn pogen intusschen voortzet ten. Hij verklaarde, dat hij rustig voort blijft gaan, daar niets hem haast! Kawagoe reeds teruggeroepen? Volgens berichten uit Sjanghai heeft de Japansche ambassadeur te China, Kawa goe aan de pers medegedeeld, dat hij door zijn regeering telegrafisch is teruggeroe pen, aangezien dq regeering te Tokio wil breken met maarschalk Tsjang Kal Sjek. Van welingelichte zijde wordt echter vernomen, dat hij vervangen zal worden door een plaatsvervangend ambassadeur, die de betrekkingen van Japan met de „verschillende machten ln China" zal on derhouden. Dus nog altijd tweeslachtigheid! Van het front. Van Japansche zijde wordt een gecon centreerde Chlneesche aanval op Hangt- sjau bevestigd. Aoht Chineescbe divisies hebben Yoeyand, 10 K.M. ten Westen van Hangtsjau, bereikt. Vijf divisies zijn in Foeyang, 10 K.M. ten Zuidwesten van Hangtsjau. aangekomen. De Japanners hebben versterkingen laten aanrukken. Eenige Chineesche aanvallen heeten af geslagen. Daarentegen zouden de Japanners een aanval hebben ingezet langs den spoorweg Tientsin-Poekau. Bij Sjanghai schijnen de Japanners veel last te hebben van onge regelde Chlneesche troepen, die telkens Japansche afdeellngen overvallen en af maken. Brltsche meisjes aangevallen? „De „Matln" meldt uit Londen, dat te Sjanghai twee Engelsche meisjes door acht Japansche soldaten zijn aangevallen. De meisjes hadden zich in gezelschap van twee landgenooten bulten de internationale con cessie gewaagd. Plotseling sprongen Ja pansche soldaten te voorschijn, die de mannen aan een boom bonden en de meis jes aanvielen. De Britsche autoriteiten Stel len een onderzoek in. Een rechtsch succes. Radio SeviUa meldt, dat de rechtsche troeoen een schitterend succes hebben be haald door de bezetting van de geheele versterkte linie van de regeeringsstellingen bij Alto de Celades en de zeven hoogten, die een geheel van weerstandspunten van den eersten rang vormen. Verscheidene vijandelijke brigades werden gedecimeerd. Belangrijk materiaal, waaronder batterijen artillerie, viel in rechtsche handen. Barcelona erkent dezen tegenslag, die echter van weinig gewicht wordt genoemd. IJSHOCKEY. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE PRAAG. met 6 PERSONEN naar: Noordwijk aan Zee f. 1.50 Den Haag f. 2.25 Rotterdamf. 5. Amsterdam f. 6. Utrecht f. 7.40 4556 (Ingez. Med.i gevolgtrekkingen gemaakt moeten worden. Het is voor Zweden en alle andere kleine staten van belang, dat gereageerd wordt tegen de strekking. van den bond een soort alliantie tegen de staten die geen lid zijn. te maken. De internationale samen werking moet op feiten gebaseerd zijn. In dien belangrijke landen geen lid zijn, moet men een wijze van samenwerking buiten het kader van den bond vinden. VEREENIGDE STATEN De Vlootversterking. Het luchtvaart-bureau van de vloot der Vereenigde Staten heeft het voornemen voor 1941, 2050 vliegtuigen te bouwen, in plaats van 1910, zooals eerst het plan was, volgens een mededeeling van vice-admiraal Cook, den ohef van het bureau in de des betreffende subcommissie van het Huis van Afgevaardigden. Cook deelde voorts mede, dat sommige escadrilles van de marine- luchtmacht van twaalf op achttien machi nes gebracht zullen worden. Het nieuwe plan is nog niet door het departement van marine goedgekeurd. De commissie voor het toestaan van gel den van het Huis van Afgevaardigden heeft aanbevolen 553.266.494 dollar ter be schikking te stellen voor de vloot in het komende belastingjaar. Dit is 26.723.186 dollar meer dan in het afgeloopen jaar en hierdoor zal het mogelijk zijn 22 nieuwe schepen op stapel te zetten, hierbij inbe grepen twee slagschepen, die elk meer dan zeventig millioen dollar kosten, verder twee kruisers, acht torpedojagers, zes onder zeeërs en vier hulpschcpen. Bovendien stelde de commissie voor gel den ter beschikking te stellen voor het af bouwen van meer dan zeventig schepen, die reeds op stapel staan. GEBOREN: Elisabeth, d. van W. J. M. Rosbergen en M. P. Filemon Arnoldus Johannes, z. van O. 1 Zierikzee en M. K. Borst Petrus Godefridus, z. van J. Kozijn en M. Bus Hidde Wibo. z. van J. C. den Haan en Y. v. d. Ploeg Maria Wilhelmina, d. v. J. Dusoswa en P. v. Rijn Leendert, z. van R. Witvoet en J. Noort Han nes, z. v. H. Pouw en M. E. v. Dam Adolf Istvén, z. van G. Spruit en J. Séri Agatha Jacoba, d. v. J. v. Egmond en J. Vlieland Hendrica Johanna Maria, d. v. W. Rössner en H. G. H. de Groot Gijsbert Jacobus, z. van W. J. v. d. Plaat en P. v. Tol Serafina Ama- lia Dorothea, d. van P. J. v. Lierop en A. M. J. Huysmans Jacques Bastiaan, z. van M. J. v. Zonneveld en A. T. Vogelaar Helena Petro- nella. d. van L. Rondema en S. A. Meyers Hendrik, z. van H. Admiraal en E. G. Etgeton Cornells, z. van C. Heemskerk en C. v. d. LuUt Samuel, z. van S. Nieuwenburg en J. Gressie Willem Frederik, z. van S. Nieuwenburg en J. Gressie Jakobus Cornelis. z. van A. A. Kluts en G. M. Wijnen Michael Petrus Maria, z. van M. Brouwer en M. C. Compier. OVERLEDEN. W. Mooten m. 58 j. M. Janssen—Wetselaar vr. 52 j. C. J. v. d. Berg wedn. 82 j. H. KnoppertEigenbrood vr. 62 j. ONDERTROUWD: W. F. J. Oehl jm. 27 j. en A. M. Rodenburg jd. 22 j. GEVESTIGD. J. Aarts, landbouwer, Vrouwenkerksteeg 8 G. Adelaar, Levendaal 82a J. M. v. d. Akker, dienstbode, Haarlemmerstr. 209 P. D. Bigot, I.1. instrumentmaker, Lokhorststr. 16 M. A. Bloemendaal. Zoeterw. Singel 9 C. W. de Jongde Blois, 3 Octoberstr. 57a F. Roman Bodenstaff, huishoudster, Drlftstr. 82 H. H. v. Bragt, vrijwillig mil. Groenhazengr. 12 H. v. Bragt, id. id. C. Bruines, dienstbode. K. Mare 22 M. Dohr, dienstb., Haagweg 37 C. H. v. d. Engh, dienstbode, Oude Vest 107 H. Th. v. 't Erve. dienstb., Haarlemmerstr. 104 M. J. A. S. Gerke, Plantsoen 7 Wed. C. van Geestv. Ginkel, Levendaal 82a J. J. de Graaf, hulp in de huish., Hooigr. 61 A. K. A. Gijsberti Hodenpijl. Rijnsb. weg 144 J. L, Hartmans. serg. capitulant, Morschstr. 62/64 W. A. Hauer. wachtmeester cap., Groenhazengr. 12 M. Hecht, dienstbode, Haarlemmerstr. 48a M. G. Hendriks. H. Geesthof 9a C. J. van Hijl en fam„ bode-incasseerder, J. Vossensteeg 47a M. E. G. Holtz, leerl.-verpleegster, Mee- zenstraat 2 J. Th. v. 't Hillenaar, wachtm.- cap., Groenhazengr. 12 D. H. v. EkerisIn- kenhaag, Janvossenst. 59 J. A. Janse de Jonge Rijnsb. weg 191 G. J. Keijer, sergeant cap., Dc samenstelling van de Ncdcrlandschc ploeg. Het bestuur van den Nederlandschen ijs- hockeybond heeft in zijn vergadering van gis teravond besloten de volgende ploeg naar de wereldkampioenschappen te Praag af te vaar digen: Doel: van Marle (reserve: van der Flier); achter: H. Gerritsen en Taconis (reserve: Klotzi eerste voorhoede: de Jong, van der Stok en Everwijn, tweede voorhoede: Lamers, Cohen Ter- vaert en Suurbeek. Als reserve-voorhoede-spelers zijn aangewezen: du Pon en Koelemans. Als aanvoerder zal H. Gerritsen optreden. Van het bestuur van den bond zullen drie leden de reis medemaken. Het zijn baron van Till en de heeren van Zallnge en van Olst. Morschstr. 62/64 C. J.. Klink, dienstbode, H. Rijndijk 19 C. P. J. Kokshoorn, dienstbode, Haarlemmerstr. 104 W. H. v. d. Meulen, han delsreiziger. Ie Binnenvestgr. 7 M. P. F. Meijer, onderwijzer. Houtlaan 23 C. L. Mooten en fam., schoenmaker, Seringenstr. 15a G. J. Mooten. bankwerker, Seringenstr. 15a Wed. W. VervaetMostert en fam., Prinsenstr. 47a J. W. Reijneveld, tuinder, Cobetstr. 14 J. Roelofs, steendrukker, Steenstr. 36 H. Th. Seisveld, Haarlemmerstr. 22 S. Sigl, dienst bode, Rapenburg 50 A. KruitTheuerzeit en fam., de Ruyterstr. 17 F. J. M. L. de Tolle- naere, leeraar Ned. Taal, Terweepark 3 J. P. de Veer, cand. Ind. ambtneaar, Breestr. 39 C. L. J. v. Velsen, huishoudster. Buitenruststr. 2 J. Velthuis, huishoudster, Morschweg 152 J. M. Verra, Wasstr. 21 A. P. Vinkesteijn, de Genestetstraat 84 B. M. v. d. Voort, ver pleegster, Leeuwerlkstr. 14 J. Th. Wijsman, grondwerker, Coornhertstr. 49 M. M. v. d. Zwet, dienstb., de L. dc Kanterstr. 32. VERTROKKEN: A. v. d. Akker, Haarlem, Sophiastr. 14 rd bo ven Wed. M. W. v. d. BroekBeekman. Rot terdam. Blokweg 42b A. v. d. Berg, Rijnsburg, Kerkstr. 1 H. G. v. d. Berg, den Haag, Leu- venschestr. 65 M. F. H. Betting en fam., Haarlem. Nieuwegracht 58 W. C. Beugels- dijk. Voorschoten. Leidscheweg 258 A. A. H. Buelink. Amsterdam, Euterpestr. 149 H. S. v. Bielder, Utrecht, Jansveld 9bis P. H. Bo denstaff en fam., Rijswijk Z.H., Beetslaan 39 C. ten Braak, Amsterdam, Pythagorasstraat 33 W. C. v. d. Broek. Rotterdam. Bergsingel 155 W. H. J. M. Canters. Rotterdam, Schiekade 93 A. Coert, Sousse Tunis, Rue Francois Bal sin H. M. A. v. Dam, Warmond. B 52 J- H. A. Dubois, den Haag, Fr. Hendriklaan 26 J. M. Duk. Oegstgeest. Terweeweg 82 W. Duk, id. id. J. J. B. v. Eyk v. Voorthuysen. Am sterdam. Prinsengr. 1089 M. M Piketv. Eijk. Utrecht, le Daalschedijk 27bis R. Grasmeijer, Amersfoort. Appelweg 1 J. Hanenburg en fam.. Amsterdam. Molukkenstr. 163 I J. A. A. Hermans en fam., den Haag, Koningstr. 54 L. Hofman, den Haag, Bankastraat 95a C. Hogedoorn, Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5 A. C. v. Houwelingen. de Rijp, Rechtestr. 47 H. F. Karreman, Amsterdam, v. Eeghenstr. 9b hs C. M. Kehrens. Haarlem. Wicherstr. 9 W. Lommerde en fam.. Amsterdam. Uithoornstr. 7 P. W. Duparc—Maas, den Haag, v. Neck- straat 124 J. C. W. v. d. Moolen, Katwijk. Drieplassenweg 21a J. A. Nufjssenborgh. Beusichem. B No. 1 J. C. M. J. Peterse, Delft. Markt 57 J. S. v. d. Poel, Alkemade, D 196 C. H. v. d. GiessenRenooy, Zaandam, Jonge Arnoldusstraat. 27 J. Rossegger. Oegstgeest, Leidschestraatweg 5 R. D. J. Schut, Rotter dam. Voorburgstr. 112c M. Sjardijn. Zaandam. Nic. Maesstr. 23 Th. A. v. d. Ster cn fnm.. Leiderdorp, v. d. Doesstr. 35 A. Tijsseling. Duitschland A. v. Vliet, Amsterdam, J. Han senstraat 17 A. Velema. Groningen. Heeren- weg 101 D. G. M. E. Visser. Utrecht, Hoog straat 19 W. G. Wiedeman Kenbeek, Oegst geest, Zoutkeetlaan 1 E. Zens en fam., Ohllgs. Friedenstr. 9. 2—J

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2