STADSNIEUWS i78ste Jaargang DINSDAG 18 JANUARI 1938 No. 23869 OFFICIEELE KENNISGEVING nummer bestaat uit DRIE bladen HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN De Bilt EERSTE BLAD verwacht LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 cis. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: VWr Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week :f". .7.vr.'.ff. 0.18; Franco per post f. 235 per 3 maanden -f portokosten* (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.Ai School voor voorbereidend Montessori-onderwijs geopend. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. De eerste vergadering in 1938. In September ook Lager Onderwijs? In tegenwoordigheid van velen harer leden heeft de Leidsche Vereeniging voor Montessori-onderwijs gistermiddag in het woonhuis Zoeterwoudsche Singel 22 een schoollokaal geopend, waar voor bereidend onderwijs zal worden gege ven volgens het systeem van dr. Maria Montessori. Een openingsrede werd uitgesproken door ,den vice-voorzitter der vereeniging dr. H. A. Snellen. Aan deze rede ontleenen wij het volgende Na de aanwezigen te hebben verwelkomd vestigde spr. er de aandacht op. dat de ver eeniging thans een begin gaat maken met de practische verwezenlijking van haar doel: Voor Leiden en naaste omgeving een school in het leven te roepen, waar het moderne onderwijs, zooals dat door dr. Mon tessori, men kan wel zeggen, herschapen is, gegeven kan worden. Het is dus geenszins, zoo vervolgde spr. onze bedoeling om aan de reeks van be waarscholen en kleuterscholen er nog een toe te voegen, maar om een school tje in te richten voor Voorbereidend Onderwijs, dat inderdaad als voorberei ding en inleiding kan dienen tot het eigenlijk lager onderwijs. Wij hopen en verwachten dan ook, dat reeds spoedig, waarschijnlijk in September a.s. met dit begin-lager onderwijs een aanvans'ge maakt kan worden. Met het stichten van /leze school en straks met het openen valt een school voor verder onderwijs is ons snei echter nog niet bereikt. Het is onze J-édoeling n.l. de ver eeniging en haar ^hool te maken tot een verzamelplaats vin allen, die het belang inzien van ee». zoo goed mogelijk en zoo veel mogeliüt ook aan de werkelijke behoef ten van. '^ét kind aangepast onderwijs. Wij zullen--daarom voortgaan met deskundige Sfi^Xers te vragen om ons voorlichting te geven op de belangrijkste punten van het onderwijs in het algemeen en van het Mon tessori-onderwijs in het bijzonder. Wij gelooven echter niet, dat alleen op Montessori-scholen goed onderwijs mogelijk is, doch zijn er van overtuigd dat ook op andere moderne scholen, trouwens ook op klassikale-, waar een zeer begaafde en toege wijde onderwijzer zijn beste krachten geeft, belangrijk werk gedaan kan worden. Wij zijn echter overtuigd, dat er in dezen tijd geen onderwijsvorm en geen school milieu bestaan, die zooveel mogelijkheden voor de ontwikkeling van het kind inhouden en tegelijk toch door de in den goeden zin van het woord efficiente en weloverwogen leermethode zóó ten volle opgewassen zijn tegen alle practische eischen, als juist de Montessorischool. Vervolgens wees spr. op de rijke ervaring, waarop het Montessori-onderwijs in Neder land steunt. Men kan tegenwoordig dan ook, zooals de heer Jordan in een zijner artikelen in het Leidsch Dagblad schreef, m?t een gerust hart den ouders verzekeren, dat zij in de Montessorischool niet alleen een school zul len vinden, waar hun kipderen een betere gelegenheid krijgen tot zelfstandige ontwik keling en vollediger ontplooiing van hun eigen individueele gaven, maar ook dat ieder normaal aangelegd kind en ruimschoots de kennis kan opdoen, die de praktijk van het leven en de schoolexamina (wat weer heel wat anders is) plegen te stellen. Vandaar, dat onze vereeniging den moed heeft gevat om nu ook in Leiden een aan vang te maken met de practische toepassing van het Montessori-onderwijs. Uw aller be langstelling zoo eindigde dr. Snellen zal ons een steun zijn om daarmee verder te gaan. Namens de leden werd vervolgens gespro ken door dr. de Sitter, die het bestuur dank bracht voor de groote voortvarendheid en het enthousiasme bij de oprichting der school aan den dag gelegd. Spr. hoopte, dat het deze school gegeven zou mogen zijn op het onderwijs in het al gemeen een goeden invloed uit te oefenen. Namens het hoofdbestuur van de Neder- landsche Vereeniging voor Montessori-on derwijs, bood de secretaris van dit bestuur, drs. Jordan, leeraar aan het Montessori- lyceum te 's-Gravenhage. bestuur, leidsters en ouders geiukwenschen aan met deze nieuwe school De heer Jordan sprak de hoop uit. dat de ouders het schoolbestuur hun vertrouwen in ruime mate zouden schenken, waardoor in het belang der leerlingen een nauw con tact tusschen school en ouders zal ont staan. Nadat dr. Snellen een dankwoord tot dr. de Sitter en drs. Jordan had gericht, be stond er gelegenheid het schoollokaal te bezichtigen. BIJEENKOMST INDONESISCH VREDESBUREAU. De jaarlijksche verkiezingen. In de gistermiddag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland werd allereerst besloten 'tót toelating van de herbenoemde en nieuw- gekozen leden der Kamer, wier namen wij onlangs vermeldden. De voorzitter, de heer D. ten Cate Brou wer, hield een korte installatierede, waarin hij de herkozen leden gelukwenschte met hun herbenoeming en woorden van welkom richtte tot de nieuwgekozenen, de heeren J. A. van Herwaarden (grootbedrijf), J. Ar- noldus en C. Schout (kleinbedrijf), daarbij zijn vertrouwen uitsprekende, dat zij de be langen van handel en industrie in Rijnland steeds naar beste krachten zullen beharti gen (applaus). Vervolgens las de heer ten Cate Brouwer zijn Nieuwjaarsrede voor, waarvan wij giste ren reeds een uitvoerig resumé publiceer den en waarop een hartelijk applaus volgde. De heer van der Steen bood namens de leden den voorzitter en den leden van het Bureau wederkeerig de beste wenschen voor 1938 aan. daarbij hulf.e brengend aan aller groote werk- en wils/:racht. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van het Departement van Economische Zaken, waarin de minister overgangsmaatregelen toezegt voor ouderen bij de toepassing der Vestigingswet in den geest, zooals door de Kamer in een vorige vergadering werd bepleit. Van de inspectie der domeinen te 's-Gra venhage kwam bericht binnen, dat de Staat zijn medewerking heeft onthouden aan de uitvoering der uitbreidingsplannen van de Leidsche Duin watermijN.V. in hun huidi- gen vorm. In verband daarmede berichtte de direc tie der L.D.M., dat zij een afwachtende houding aanneemt inzake de beantwoor ding van het door de Kamer aan deze di rectie gerichte schrijven. Al deze stukken werden voor kennisge ving aangenomen. Vervolgens waren de jaarlijksche verkie zingen aan de orde. De verkiezingen. Als voorzitter werd met op één na alge- meene stemmen herkozen de heer D. ten Cate Brouwer: als onder-voorzitters, respec tievelijk voor het groot- en voor het klein bedrijf de heeren N. Parlevliet Jr. en H. M. Simonis en als hun plaatsvervangers de heeren ir. Guljé en J. van der Steen. De heeren H. M. Simonis en dr. G. C. A. van Dorp werden herkozen als adviseerend lid. resp. plaatsvervangend adviseerend lid voor het curatorium van het Economisch Technologisch Instituut in Zuid-Holland en Zeeland. Als leden der comnpssies werden gekozen a. Voor het Handelsregister, de heeren: J. v. d. Steen, C. G J. Alkemade Sr., B. J. Dijkdrent, J. B. de Koning. D. Raaphorst Sr. en J. H. A. Schoondergang, allen aftre dend. b. Voor vervoer, post en telegrafie, de heeren C. G. J, Alkemade Sr., W M. van Appel, P. A. de Gooijer, dr. L. P. Krantz, J. F X. Sanders, P. A. Wernink Jr. en H. van Zonneveld, eveneens allen aftredend. c. Voor het uitverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf: de heeren M. van den Koek Jr J. B. de Koning, dr. L. P. Krantz, H M. Simonis en J. van der Steen, allen aftredend. d. Voor adviezen inzake de Vestigings wet: de heeren Th. M. W. Bergers, dr. G. C. A. van Dorp. M. van den Hoek Jr., H. M. Simonis en J. van der Steen, allen aftre dend, e. Voor het Verslag: de heeren D. ten Cate Brouwer. N. Parlevliet Jr., H. M. Simo nis, J. F. X. Sanders en dr. P. G. Knibbe, allen aftredend. f. Voor de financiën: de heeren D. ten Cate Brouwer. N. Parlevliet Jr., H. M. Simo nis en dr. P. G. Knibbe, allen aftredend. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, zoodat de Kamer hierna overging in huishoudelijke vergadering. Lezing van den heer Dayananda. Gisteravond sprak de heer Dayananda in een der zalen van de Harmonie over het onderwerp „Mother India, the Herald of the new age". De voorzitter, de heer Soedjarwo, heette de aanwezigen welkom en dankte de ver tegenwoordigers van verschillende organi saties voor hun opkomst. Hij leidde dan den heer Dayananda, wiens naam „erbar mend" en „zegenend" beteekent. doch die eigenlijk Darrell Peiris heet, in. De heer Dayananda, ls een Ceylonees, die de we reld rondreist met een geestelijke zending, propageerend de idee van liefde en zelf opoffering, tot betering van de mensoh- heid ten dienste van humaniteit en van den zoozeer verlangden vrede in deze on rustige en egoïstische wereld. In Amerika en Engeland telt zijn leer reeds een millioen aanhangers, die zich scharen rond de grondgedachte „Liefde jegens alle schepselen Gods". Ten aanzien van de vredesbeweging is zijn opvatting, dat men de vredesstrijd van onder af moet beginnen, door eerst de menschen te ver anderen en zoodoende de maatschappij te hervormen, waarin niet meer oorlog, doch slechts menschelijkheid en naastenliefde heerschen. Maar hiertoe moet men eerst een andere levensbeschouwing aannemen. En deze levenshouding wil de heer Daya nanda der menschheid brengen. Hij is een idealist, maar bovenal een practisch idealist; hij heeft een „zelfver loocheningsfonds" opgericht, gebaseerd op het principe der liefde en hiermee helpt hij armen en behoeftigen, traoht hij wan toestanden te bestrijden. Hij ontvangt en geeft daartoe véél geld uit, zelfs méér dan menig mlllionair. Na deze woorden van introductie, sprak de heer Dayananda o.a. over de leer van Boedha en Kreshna, twee figuren van In- dié, wier geestelijk stempel het Indisch denken zoo sterk heeft bepaald. Hun le vensbeschouwing kenmerkt zich door zelf verloochening en eenvoud. De Indiër wil de waarheid, en alleen de Waarheid kan hem overtuigen. Kijk naar Krishnamurti, die de wereld rondreist om de V/aarheid te verkondigen en naar Gandhi, die door zijn zelfverloochening door Engeland wordt ge vreesd. Door zelfverloochening verwerft men, zonder soldaten, de macht van den geest, die millioenen kan regeeren. Men moet niet naar geld streven, men moet zich niet door geld laten regeeren, doch men moet het geld regeeren. Géén slaaf van het geld zijn, doch het gebruiken, óók ten be hoeve van anderen. Spr. illustreerde met vele voorbeelden uit zijn ervaringen in Amerika, dat zulks geen utopie is, doch in praktijk kan worden gebracht. Men moet echter hiertoe de wil hebben, de vaste en onverbrekelijke wil. Men moet nooit zeg gen: „ik kan niét, doch ik kan", en niet: „ik wil niet, doch ik wil". „Ik wil, omdat ik denk; ik wil; ik kan, omdat ik denk: ik kan; en Ik bén, omdat ik denk: ik bén." Aldus de leuze van Dayananda. Als gij mil- lionair wilt worden, koester dan geen am- bitiën naar geld, doch wérk en wérk als iemand, die deze ambitie heeft. Doe iets, wérk als gij wat wilt en gij zult het be reiken. Het militairisme bestaat, omdat het eene volk het andere niet vertrouwt, omdat de eene mensch den anderen vreest en wan trouwt. Laten wij de naastenliefde propa- geeren, laten we toonen, dat door Liefde haat verdwijnt, dat vertrouwen het wan trouwen verjaagt. Dan zullen van zelf het militairisme en de oorlog verdwijnen. Resumeerende zei spr., dat in Indië een diepe levensfilosofie leeft, waarvan de we reld veel profijt kan trekken, vooral de we reld van thans, die dreigt onder te gaan in egoisme. onderling wantrouwen, vrees en oorlog. Indië geeft de menschheid de le vensprincipes: „Liefde en Zelfverlooche ning", die de redding moeten zijn van deze wereld. Dit is de boodschap van Indië voor het opbouwen van de „nieuwe eeuw"; de wereld van geluk, welvaart en vrede. Spr. betoonde zich als een groot opti mist, die de huidige tijd beschouwt als het donkere uur, dat aan de schemering voor afgaat. Na een uitgebreide gedachtenwisseling volgde sluiting van deze. speciaal door In dische studenten, drukbezochte bijeen komst. UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat het bij Raadsbesluit van 17 Januari 1938 vastgestelde plan tot herziening laanvulling) van het uitbrei dingsplan der gemeente Leiden, met be trekking tot de gronden, gelegen ten Zuid oosten en ten Noordwesten van de spoor baan 's-GravenhageHaarlem, begrensd, voor wat de gronden ten Zuidoosten van de spoorbaan betreft, o.m. door den Mare- dijk, de Marislaan en den Stationsweg en voor wat de gronden ten Noordwesten van die spoorbaan betreft, o.m. door den Rijns- burgerweg en een gedeelte van de Boer- haavelaan, met ingang van 19 Januari 1938 tot en met 1 Februari 1S38 op de gemeen tesecretarie, afd. Algemeene Zaken, voor een ieder ter inzage zal liggen. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 18 Januari 1938. 4809 Gisteren hebben wij abusievelijk ge joeld dat een begin van brand was ge- blpscht bij de firma P. in de Maarsmans- steeg, dit -moest zijn -in dé Donkersteeg. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Rechten: Mej. J. C. Brandt (Dordrecht) en de heeren A. H. Lijsen iDen Haag), W. J. Bollen (Den Haag) en P, van Leer (Hil versum. Voor het doctoraal examen Geneeskunde de heeren A. P. A. Jonkers Both Voorburg) en C. F. M. Langezaal (Leiden). Voor het candidaatsexamen Theologie: Mej. A. M. Broekman (Den Haag); voor het doctoraal examen Rechten: de heeren H. W. A. Heldring (Hilversum) en D. C. Zwart Voor- spuy, (Groot Ammers). Onze vroegere stadgenoot, ir. A. G. Driessen. thans woonachtig te Maastricht, is door de Britsche regeering benoemd tot vice-consul aldaar en door de Belgische regeering tot ridder in de orde van Leapold n. LEIDSCHE RADIO-VEREENIGING. Gisteravond gaf de heer Riesen, namens de Bell Telephone Manufacturing Comp. uit Den Haag, een lezing voor bovenge noemde vereeniging met het onderwerp: „Seleen metaalgelijkrichters". Spr. wees er op, dat het opwekken van wisselstroom, om dezen stroom daarna weer gelijk te richten, een omslachtige weg lijkt, maar in vele gevallen noodzakelijk en zelfs voordeelig is. Dit gelijkrichten kan op twee wijzen ge schieden, n.l. op mechanische wijze en langs electrischen weg. In dit verband be handelde spr. den Seleen metaalgeüjkricïi- ter. Aan de hand van lantaarnplaatjes en schema's werd een en ander verduidelijkt. Wegens het vergevorderde uur wilde spr. de practische toepassing niet snel afhan delen, maar zegde toe, zijn lezing op een eigenden clubavond te vervolgen. De voorzitter bracht hierna den spreker r amens de vergadering dank voor hetgeen I hij had geboden en zijn bereidwilligheid I om de lezing te vervolgen. BINNENLAND. De Tweede Kamer over de Indische begrooi ting (3e Blad). Plannen tot uitbreiding der onbereden ars tillerie (Binnenland, 3e Blad). FEESTAVOND SCHOENMAKERS- VEP.EENIGING D. D. V. De Leidsche schoenmakersvereeniging D.D.V. vierde gisteravond in de zaal van Zomerlust haar elfde lustrum en de be langstelling was zoo groot dat er in de ruime zaal vrijwel geen plaatsje onbezet is gebleven! Ontzaglijk zooveel schoenmakers als er in onze Sleutelstad blijken te zijn. De veerzitter,. de heer P. Hakkaart, sprak een welkomstwoord. Et zal. zoo zeide hij. wel eens de vraag gesteld zijn of het thans wel een tijd is om feest te vieren. Daarop past echter een bevestigend antwoord, om dat het werk van de vereeniging D.D.V. door de jaren heen van groote sociale be- teekenis is geweest. Zich plaatsend op een zuiver neutraal standpunt heeft zij steeds kans gezien haar verplichtingen tegenover de leden zoo ruim mogelijk na te leven, al is het waar dat er wel eens moeilijke tijden zijn geweest, terwijl die leden er steeds op rekenen konden dat hun organisatie voor hen op de bres stond overal waar dat noo- dig was. D.D.V. is een bloeiende vereeni ging geworden met een reservekas, waar iedereen trotsch op zou zijn, en zij kaai het zich bovendien als een groote verdienste aanrekenen indertijd de schoenmakers- coöperatie „Ons Belang" te hebben opge richt, welke nu al meer dan dertig jaar haar zegenrijk werk doet en zich onafge broken handhaven kon waar zooveel ande ren weer meeaten verdwijnen. Spreker be sloot met een woord van dank en hulde aan degenen, die tot die oprichting hebben bijgedragen Op prettige wijze is verder deze feest avond doorgebracht. De humorist Harry Kloeg, af en toe bijgestaan door den oud- Leidenaar W. Hakkaart, zong vroolijko liedjes, vertelde grappen en bracht eenige schetsjes, die het uitstekend deden, terwijl het bekende dubbel-mannenkwartet Sem- pre Avanti voor den meer ernstige onder grond zorgde. Dit prachtig afgestemde ge zelschap had voortdurend de volle aan dacht en de dirigent, de heer Joh. van der Broek, werd na ieder optreden langdurig en warm toegejuicht. Sempre Avanti bracht trouwens ook eenige komische nummers, als de Speelman en „een platte- landsch repetitie", die in de zaal onmid dellijk weerklank vonden en uitbundig enthousiasme veroorzaakt hebben. De entre-acte en dansmuziek want na afloop was er natuurlijk bal werd op kundige wijze verzorgd door de Melody-makers. In den loop van dezen uitstekend ge slaagden avond heeft de voorzitter de heeren P. L. Haneveld (1ste secretaris), J. van Duuren (2de penningmeester) en P. van Poelgeest (die vijftig jaar lid der ver eeniging isi gehuldigd voor alles wat zij voor D.D.V. gedaan hebben en hun mede gedeeld dat zij benoemd waren tot lid van verdienste! BUITENLAND. Chautemps zet zijn pogingen een Fransch kabinet te vormen, voort (le Blad), Oneenigheid in de Fransche socialistisch* partij (le Blad). Communiqué over het bezoek van Stoja- dinowitsj aan Berlijn (Buitenl., le Bl.)| ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTE* EERSTE BLAD. MEN ZIE VOOR ONS KORT VERHAAIi PAG. 1 VAN HET DERDE BLAD. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Filmvoorstelling „De Kruistochten". In haar reeks filmvoorstellingen bracht de afdeeling Leiden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling de door den beken den Cecil de Mille geregisseerde film „De ïtruistochten". Het voorprogramma was met een journaal, een filmpje ..Barcarolle" 'naar de muziek van Offenbach en een geestig ,,Poppeye"-teekenfilmpje uitstekend verzorgd. De hoofdfilm verplaatst ons naar de Middeleeuwen en laat ons allereerst de verovering van Jeruzalem door de Sarace- nen zien. Ben stoutmoedig monnik verwijt Saladin, den .heerscher aller geloovigen" zijn ruw en wreed optreden en zegt hem het geweten van de Christenheid in Europa wakker te zullen roepen. Van zijn macht bewust laat Saladin hem g2an om de Christentroepen te verzamelen. En door zijn bezielend woord weet de monnik vorsten en ridders te bewegen den grooten kruistocht te aanvaarden. Machtig en in drukwekkend zijn de tafereelen van het op trekken van het groote kruisleger en niet minder de inscheping te Marseille. Tusschen de herschepping van deze his torische gebeurtenissen spaelt zich een ro mantische geschiedenis af tusschen Ri chard Leeuwenhart, den dapperen maar -eer ruwen Engelschen koning en Beren- gafia, de dochter van den koning van Na varre. welke hij moest huwen, teneinde ate bruidsschat het.voor zijn.leger benoot^gdfe Het is te voorzien dat de onder breking van het stormachtige weer in onze omgeving niet van langen duur zal zijn en dat de bewolking spoedig zal gaan toe nemen met overdag zachter weer en kans op regen. voedsel te kunnen krijgen. De bestorming van Acre, het ruiterge vecht tusschen Richard's troepen en die van Saladin zijn van een overweldigende suggestiviteit. Boven deze waarden echter steekt uit de weergave van het Middel- eeuwsche leven en de verknochtheid van. het optrekkende leger aan het Kruis. En brengt de film tenslotte ook een „happy end", we moeten erkennen, dat het com promis tusschen historie en romantiek niet alleen op zeer aannemelijke, maar ook op te waardeeren wijze wordt gesloten. Meegedeeld werd, dat in de eerstvolgende bijeenkomst van het Instituut gegeven zal worden de geestige film: „Oké Mr. Deeds", HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Naamlooze Vennootschap Verbeek's Handelmaatschappij, (Verbeek Trading Oompany), Haagweg 33, Leiden. De door de N.V. gedreven handelszaak is opgeiheven. Schlatmann's Confectie- en Manufactu- renhandel „De Faam" N.V., Oude Rijn 1, Leiden. Uittredend commissaris: W. L. Ver hulst, Den Haag. N. V. De Handelswetenschappelijke Bibliotheek Drukkerij, Rijnsburgerweg 171/ 173, Leiden. Uittredende directeuren: J. C. de Braak, Den Haag; G. J. Grandia, Den Haag, dd. 6 Jan. 1938. Uittredende commis saris: I. J. Sloos. Oegstgeest. dd. 6 Jan. 1938 Nieuwe Directeur: I. J. Sloos, Oegst geest. Met wijziging van hetgeen reeds is be kend gemaakt omtrent de uitvoering van de postbestelling op den Nationalen Feest dag is nader bepaald, dat op bedoelden dag aileen de eerste brief- en pakketpostbestel ling zal worden uitgevoerd. Zoowel de vanouds bekende stalhou derij annex auto-verhuurinrichting van de gebrs. De Jong, Hoogewoerd 164, als de Ideaaltax van den heer W.C.A. van Kerk hof, Narmstraat 2, hebben hun bedrijf uit gebreid door de aanschaffing van een vol gens de nieuwste eischen ingerichte auto voor aiekenvervoer. De carrosserie van beide auto's is gebouwd op een Cadillac- chassis met V 8 motor door den carros seriebouwer C. Kuip uit Hem (N.-H). De heer Van Kerkhof heeft met het be stuur van het Alg Ziekenfonds voor Leiden gecontracteerd voor alle aangesloten leden, dievervoerd moeten worden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 1