Oplossingen s V 6 -f. Q F T i V J A A R C. T E N 0 D R 3 C H T N D E i O S V R D e E 0 D H 3 V 0 O R P 0 D B R E (V a E N Goede oplossingen PRIJSRAADSELS PRIJSRAADSELS spoedig herstel. Het is heel wat voor je, maar houd den moed er in, den langsten lijd heb je nu toch zeker gehad. Houd je me nog eens op de hoogte? Dank voor je raadsel. Annie Klos Antwoord op je vraag. 23 van de volgende maand. Gelukkig is het leven ook nog wel prettig zonder ijs, hè? Groeten terug aan Johan. Truida Overduyn Je moeite Is be loond: je hebt vlug ingehaald. En nu zet ik je aan het werk voor de prijsraadsels! En dan, net als alle andexen, hopen op een gelukje. Cobi Lindhout Ja. het was een groote verrassing voor me, zooveel ansichten. Houd. je veel van gymnastiek? Het was zeker heerlijk buiten in D., bij de mooie bosschen. Marlet Je Hoppenbrouwer Neen, hoor, ik vind je heelemaal niet dom, er mocht best een beetie hulp bij het eerste raadsel. Marie Braekhoff Niet den moed ver loren, omdat het nu een keertje niet Inkt. Volgende maal gaat het misschien weer beter. BeDpie Henzen Hartelijk welkom. Je 2 oplossingen zijn goed, maar je moet er minstens 3 hebben om onder de „Goede opl." geplaatst te worden. Dezen keer prijs raadsels: lees goed het begin der corres pondentie. Jo Drabbe Ik heb je toch niet laten schrikken? Het is natuurlijk een grapje; ik vind het raadsel juist heel aardig, maar Je begrijpt, als ik het zelf had verzonnen, zou het heel „verwaand" lijken. De af stand vanaf je huis zal niet veel uitmaken; het hangt er een beetje van af, wa&r je woont op de N. R. Die oefening met de linten op de gymnastiek lijkt me heel mooi. Paul Hartman Uitstekend, dat je mee gaat doen, en hartelijk welkom. Je treft het nu: juist prijsraadsels. Lees begin cor respondentie: daar vind je wat je nog wüt weten. En met gewone raadsels moet je minstens 4 goede oplossingen hebben. Nu nogmaals: vergeet niets (ziet begin cor respondentie), zorgt, dat je mee kunt lo ten. En nu kijk ik verlangend uit naar jullie oplossingen, en jullie natuurlijk reik halzend naar den uitslag van de loting. Dus nu allen aan het werk. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante. Mevr. M. J. BOTERENBROOD. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Moge het Nieuwe jaar negentien hon derd acht en dertig ons vrede, gezondheid en voorspoed brengen. 7 i 3 6 s M 0 e R N U N\ M 1 M E A E R T Q. N E E N E i E N S E 2. De wieken van den molen. 3. Wie niet sterk is, moet slim zijn. 4. Een postzegel. 5. Groningen; ogen, Frans, Oma, Lena, Groningen, naar, horloge, ekster, aan. 6. Kastanje; kast. as. An, Ja, nee. 7. Tot het midden, want dan loopt hij er Weer uit. ontvangen van: Wim Betgen, Jacques Vallentgoed, Aukje van der Walle, Annie van Katwijk, Trudy Blóte, Aukje van der Brugge, Bram Wig- gers, Lenie Brocaar, Joop Schouten, Ma- rietje Verboom, Nico Verboom Flora de Wit, Geertui de Groot, Emma de Groot, Ineke Boterenbrood, Elsje Boterenbrood, Alida Stikkelorvm, Jan Bronsgeest, Marie Brokaar, Annie van der Vos. Rietje Schel vis. Nelly Schelvis, Toos Vos, Lodewijk Vos, Abraham Fakkel, Rie Smittenaar, Cobi Erades, Rietje Brandt, Willy van Rijn. Wil ly Simons, Corrie de Pree, Gerard de Pree, Jan de Graaft, Bouwe Broers, Wim Bekke ring, Cor Bekkering, Ida Maria de Graaf, Riekje Leemans, Henny Hoogstraten, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Koos Krom hout. Rite Mizée, Piet J. Boogaarts, Jannie Boom. Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet. Ietje Borgmeyer (vorigen brief te laat ontvangen), Ttuusje Sluymer, Mientje de Water. Liesje van Driel, Ankie van Driel, Kees van Diggele, Elly Schophuizen, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Co Hartevelt, Jannie Hartevelt, Johanna Koekebakker, Leuntje Koekebak- ker, Corrie Kuit, Jack de Geus, Suse de Geus, Marietje Prenen, Matthy van Leeu wen, Sary Akkerman, Nel van der Bijl, Henny van Vliet, Hester Slootweg, Prijna Slootweg, Alida van der Holst, Rietje Fon tein, Henk Fontein Anny Bekooy, Marian ne Immink, Coba Verliind, Lydia Biotermans Nellie Kramp, Carla Optendrees, Lydia Optendrees, een brief met goede opl zon der naam, met rooden inkt geschreven, van wie?. Trijntje van Schaïk, Rietje de Nobel, Geertje van Ommering, Trieneke van Ma nen, Jitske van Akker, Janny van Groe- ningen, Tlni Seriier, Tini Rotteveel, Gerrie Keinemans, Jopie »Kememans, Marietje Hoppenbrouwer. Cobi Lindhout, Antoon de Kier, Truida Overduyn, Annie Klos, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Piet Lagas, Loeide de la Bije, Nico Smit, Tine van der Pot. Leendert RavensbeTgen. Bep- pie Bouter, Pauhis Laman, Greti KIps, Jo Drabbe, Paul Hartman. voor kleineren (711 jaar) Beide raadsels oplossen. Naam, leeftijd en adres onder de raadsels. TQdif Inzenden. I. Hier volgt een invul raadsel. De letters in de eerste hokjes vormen van boven .naar beneden den naam van iets, wat pas voorbij is. co M O O) 00 co In bovenstaande figuur moet worden ingevuld 1. Een medeklinker. 2. Een lengtemaat. 3. Ander woord voor vlug. 4. Deel van een boom. 5. Vierkante vloersteen. 6. Iets vol doen. voor grooteren (II16 jaar) BEIDE RAADSELS OPLOSSEN. Naam, leeftijd cn adres onder de raadsels. Tijdig insturen. I. Hier volgt een z.g. kringraadsel. Deze 36 letters moeten worden geplaatst in de vakken van den ring, zóó, dat de vol gende woorden ontstaan 15, zuivelproduct. 38, verhoogd gedeelte voor een huis. 69, gebruiksvoorwerp in de keuken. 713, tuinbouwgewas. Zeer gewaardeerd als fijne groente). 1012, zeer. 12—16, deel van den mond. 1520, Europeesch rijk. 1821, muziekinstrument. 2123, andere naam voor paard. 2223, trekdier in sommige streken. 2326, nauw steegje. 2529, hooistapel op het veld. 2732, breede stoep. (In het station). 3136, ramp. 3336, groote platvisch. Van 15 wordt bedoeld als; 1 tot en met 5, dus de eerste 5 cijfers, daarna 3 tot en met 8, enz. De laatste letters van het eerste woord zijn dus weer dezelfde als de eerste van het volgend woord, enz. NB. In de oplossing is het voldoende alleen alle woorden op te schrijven. (Dit behoeft dus niet in een kring). ÏL Zoek uit elk der onderstaande zinnen één woord. Deze woorden moeten een bekend spreekwoord vormen. Het is verkeerd, zooals jij je schoen aanrijgt. Je moet je haasten; de trein vertrekt om 9 uur. Laat dien ouden man met rust. De kinderen speelden en zongen, dat het een lust was. In het nest met de jonge vogels hoorde je voortdurend piepen. Loop toch door; je staat den menschen in den weg. Die jongen verveelt me erg; hij kan niet nalaten, de anderen te plagen. 7. Wat een bedelaar vraagt. 8. Kring. 9. Streelen (de poes). 10. Mannelijk familielid. 11. Dient, om iets in te dragen (nieuwe spelling). 12. Tegenstelling van uit. 13 Een klinker n. En nu aan het zoeken in het volgende zinnetje voor: Verborgen dieren. 1. Moeder was druk in de keuken bezig en Marietje hielp aardig mee bij het bor- denwasschen. 2. Jan, speel niet zoo ruw! Denk je, dat de voetbal eeuwig houdt? 3. Toen we het zeestrand bereikten, was het getij geruimen tijd aan het opkomen. 4. Vader, is het waar, dat de negers in Afrika meel uit plantenwortels winnen? 5. Fritsje greep de koek, at er van, en liep toen hard weg. 6. Jan zei, dat hij niet uit de jampot ge snoept had, maar hij had het wel degelijk gedaan. 7. Je moet Je maar flink oefenen; dan lukt het wel. 8. Hij was heel Iaat voor den trein; toen liep hij al te haastig en struikelde. 9. Doe de ramen dicht; het tocht.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18