CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes. Leest dit allen! De prijsraadsels! Die zullen welkom zijn! En nu je krachten er maar weer op gepro beerd. En natuurlijk, daar reken ik op, komen jullie allen met goede oplossingen. Er worden weer 4 boeken verloot: 2 voor de grooteren, 2 voor de kleineren. En jullie zorgen, dat je allen mee kunt loten. Jullie hebben goed gezien: kinderen van 11 jaar behooren bij de grooteren. Dezen keer slechts 2 raadsels voor elke groep; maar je ziet, elk raadsel is nogal gToot; er is wat aan uit te zoeken. Maar niet moeilijk, hoor! Van de raadsels zelf staat alles er duidelijk bij, dus behoef ik hier niets meer uit te leggen. Alleen voor de kleineren dit! bij raadsel I niet alleen de eindoplossing opschrijven, maar ook alle woorden, die je hiervoor moest vinden. Ver der laat ik weer de 4 punten volgen, waar op je goed moet letten: le. naam, leeftijd en adres onder de raadsels. 2e. op tijd inzenden (tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur aan Bureau Leidsch Dagblad, of aan mijn adres: Wasstraat 5). 3e. netjes en duidelijk schrijven. 4e. elk kind zelf oplossingen inzenden. Broertjes en zusjes; denkt hieraan. Met prijsraadsels moet ieder zelf de oplossingen schrijven, op eigen papiertje. In één enve loppe mag wel. Als je klaar bent met je oplossingen, kijk je nog eens goed na, of al het bovenstaan de in orde is. Vergeet nu niets, want je weet: anders kun je niet meeloten. Geen al te lange brieven nu: die laat je een week wachten. Geen of korte briefjes dezen keer; in de eerste plaats je aandacht op de raadsels. Het le raadsel uit het vorige nummer, den Nieuwjaarswensch van de fee, hebben velen gevonden, knap! Bij de kleineren zijn er wel Vaders bij te pas gekomen, maar dat is heel begrijpelijk. Inderdaad zat er een foutje in het onderste hokje van bord 9: r moest e zijn, wat door jullie al was opge merkt. Bij raadsel V waren ook andere na men mogelijk voor Frans en Lena; als de r en de n op de goede plaats stonden, wa ren die natuurlijk ook goed. En nu aan de briefjes; ik voorzie, dat het weer een lang babbeltje zal worden: er ligt een gezellig dik stapeltje voor me. Marianne Immink Dat zijn goede be- riohten. Nu de school weer begonnen is, is het toch het prettigst er weer bij te zijn, hè. Het staartje was gelukkig dus maar kort. Alida van der Horst De fee bracht jou dus geen geluk, dien heelen avond lang niet! Het gaat vlug met de sokjes. En werk nu fijn aan de prijsraadsels. Nel van der Bijl Ik hoop, dat je kleine broertje en zusje veel zullen blijven lachen, dat is een teeken van gezondheid. Dubbel feest op 25 Januari. Sary Akkerman Ik begrijp, dat je al verlangend uitziet naar het feest, dat we allen in het vooruitzicht hebben. Knap, dat Matthy en Jij samen het le raadsel von den: de aanhouder wint! Matthy van Leeuwen Jij verdient het zelfde complimentje als Sary. Dank voor je raadsel. Corrie Kuit Jij maakte zoo ook veel mee de afgeloopen week. Wat ga jij keu rig schrijven! Bedankt voor je 2e raadsel: het le lijkt te veel op het raadsel van vori- gen keer. Johanna en Leuntje Koekebakker Dezen keer een antwoord aan jullie samen. Het zal voor jullie allen een groot gemis zijn. Jullie schreven eenlge maanden terug nog zoo opgewekt over je Grootmoeder Ik begrijp, hoe vreemd het nu in Rijnsburg is. Ja, ik las het in de krant. Leuntje, nu laat ik no. 1 maar weer weg. Dank voor je raad sel; natuurlijk goed, nieuwe anekdoten te zenden. Viertal Hartevelt Heel mooi postpa pier, Jannie. Ik wist niet van je verjaardag. Is de Ouderavond al gauw? Dank voor jul lie raadsel. Kees van Dlggele Knap van het le raadsel. En van die r op het 9e bord heb je gelijk. En nu weer net zoo je best ge daan op de prijsraadsels. Liesje van Driel Zoo, nu behoor je dus bij de grooteren, denk er aan bij de prijsraadsels. Je zult er keurig uitzien in huis met je nieuwe stelletje, 's morgens vroeg of 's avonds. Mooie cadeaux! Ankie van Driel Een eerlijke bekente nis van de inktvlek, hoor. Het was jam mer. En jij moet voor je feestdag dus nog een half jaar geduld hebben. Truusje Sluymer Zie je wel: hoe meer je breit, hoe prettiger je het vindt. En je hebt al veel afgewerkt. Aan je buurmeisje op school kun je dus een voorbeeld nemen voor schrijven. Ietje Borgmeyer Nog bedankt voor je Nieuwjaarswenschen, en aan jou wensch ik hetzelfde. Let op mijn adres Wasstr. 5 (niet 50, daardoor bereikte je le brief me te laat). Of ik Zuster Z. ken! Vraag het haar maar eens. Ik wist niet, dat zij je Tante is. Een kabouterverhaal zal ook wel eens komen. Van de kinderen worden al leen ingezohden raadsels en anekdoten ge plaatst. Drietal van Vliet Wie heeft geschre ven dezen keer? Ik raad Marietje, goed? Dan ben jij de eigenaresse van dien nieu wen, moolen bril? Heel begrijpelijk van verleden week, hoor; het was ook zoo on gewoon. Jannie Boom Nee, vorige maal had je niet genoeg goede opl: Nu 5 goed! Juist, beter dezen keer al je aandacht op de prijsraadsels, dat heb ik zelfs liever, (zie boven) Piet J. Boogaarts Gelukkig weer in orde. Ja, het le raadsel heb je goed ge vonden. zelfs het kleine foutje er in. Koos Kromhout Hartelijk welkom! Nu val je met je neus in de boter: juist prijsraadsels. Je ingezonden raadsel heeft er eenige weken terug net ingestaan. Mis schien weet je nog wel eens een ander. Riekje Leemans Wat ben jij een nieuwsgierig Aagje. Nu dan: de A.V.R.O laat zich hier ook hooren. Jij bofte met je mooie kettinkje. Ik hoop, dat Henny weer opgeknapt is. Hier volgt een woordje aan haar. Henny Hoogstraten Een hartelijk groetje, en beterschap voor je. Wim en Cor Bekkering Nu, jullie heb ben dan heel wat tij# aan de kabouters besteed. Ik denk, dat jullie met de prijs raadsels gauwer klaar zijn. Bouwe Broers Je hebt toch genoeg goede oplossingen. Bedankt voor je aar dige anekdote. Jan de Graaf Een aardige bloemen- groet in je brief: het doet al weer aan het voorjaar denken. Heb je al fijn gewerkt met je nieuwe figuurzaag? Je feestdag nadert. Corrie de Pree Dank voor je aardig raadsel. En mijn compliment voor al jullie goede oplossingen. Willy Simons Ja, een mooie bloeiende plant in dezen tijd is steeds een welkom cadeau. Bedankt voor je aardige anek dote. Rietje Brandt Je bent niet vergeten op je verjaardag. En prettig, dat je het album gekregen hebt. Denk er aan, dat je bij de grooteren behoort nu. Cobi Eradus Je bedoelt zeker de Cana- deesche vijfling; dat is een leuk werkje, uitknippen, en later aankleeden. Nog dank voor je Nieuwjaarswenschen, aan jou het zelfde, en spoedige beterschap. Rie Smittenaar Je hebt nu 5 raadsels goed. dus dat gaat best. Mooi postpapier! En bedankt voor je Nieuwjaarswenschen. Abraham Fakkel Bedankt voor je raadsels en anekdoten. Toos en Loö. Vos Dank voor je raad sels en anekdote, Toos. Maar ik zal je raad sels later opgeven zonder cijfers, het le als kruisjesraadsel, het 2e als toovervier- kant. Lod., je schrijft je raadsels een ande ren keer wel. Nu je best gedaan op de prijsraadsels. Rietje en Nelly Schelvis Hartelijk welkom; natuurlijk mogen jullie meedoen. Annie van der Vos Je Vader heeft ge lijk. (zie boven). Maar je hebt zelf 6 oplos singen, dus prachtig. Bedankt voor je beide ingezonden raadsels. Anny Bekooy Leuk, dat je met Va ders hulp den Nieuwjaarswensch van de fee toch hebt ontcijferd. En nu ben ik be nieuwd naar je volgenden brief, dat be- grijp je. Jan Bronsgeest Dit spreekwoord is wel heel makkelijk, maar enfin, het kan er wel eens tusschen door. Maar niet direct! Alida Stikkelorum Fijn, dat Koosje na C Febr. zelf mee gaat doen. Hij hoort er nu al zoo half bij, maar wordt dan een „heel" neefje. En naar zijn eigen briefje zal ik dan graag uitzien. Emma de Groot Nu had jij dus schrijfdienst! Van het foutje las je al bo ven. Hoofdpijn van Geertrui weer ge weken? Flora de Wit Ik was al benieuwd, van wie dit keurige briefje was. Hartelijk wel kom. Je doet je naam „Flora" eer aan: het eerste, wat ik zag, was een bloemenmeisje! Marietje en Nico Verboom Nico, wel kom bij ons. Ben jij zoo'n vroolijke baas? En nu is het weer 3 Febr., voor je het weet, Marietje. Bram Wiggers. Ja, ik zag den gymna siasten-optocht gaan. Gezellige drukte nu in jullie buurt, hè? 't Klokje heb ik ook al hooren luiden; het klinkt aardig, zoo over het land. Trudy Blöte Jij ook nog gelukkig Nieuwjaar, en bedankt voor jouw wen- schen. Je bent dus dicht in mijn buurt geweest. Wat een iatertje met Oudejaar; je viel zeker om van den slaap. Een bof, zoo'n dik boek! Ja. dat was een droevig begin na de vacantie op jullie school. Annie van Katwijk Dank voor je goede wenschen, en jij een goed jaar. en vooral een spoedig algeheel herstel. Pret tig, dat je zulke heerlijke weken achter den rug hebt. Aukje van der Walle Wat knap, dat je zooveel raadsels goed hebt. Ik begrijp best. dat de raadsels er verleden week bij inschoten. Bedankt voor je ingezonden raadsels. Wim Betgen De hond heeft je leelijk toegetakeld zoo. Ik hoop. dat het in- tusschen weer in orde is gekomen. Gerrie Keinemans Toch prettig, dat je nog even van het ijs hebt kunnen pro- fiteeren. De meesten zijn daar niet aan toe gekomen. Jopie Keinemans Wat je naar Bur. Leidsch Dagblad stuurt, bereikt mij ook, hoor. Er nadert bij jullie dus alweer een feestdag, vooral voor Gerrie dan. Tini Rotteveel Bedankt voor je Nieuwjaarswenschen, en ik wensch jou ook veel goeds, en in de eerste plaats een spoedig herstel. We zullen beiden hopen, dat je weer gauw naar huis kunt. Tini Seriier Je raadsels zijn wel heel bekend, maar ik zal er wel eentje van plaatsen. En, ieder moet zijn beurt af wachten, dus, ook voor Janny, een beetje geduld. Jitske van Akker Je tweelingzusje is een kleine ondeugd. Je had groot nieuws voor me: een broertje er bij! Ik vond het prettig, weer wat van je te hooren. Har telijke groeten aan allen thuis, en mijn beste wenschen voor Moeder en het kleine broertje. Trieneke van Manen Dat was een heerlijke feestweek voor je. En vooral Grootvaders feestdag; je wilt hem van mij wel gelukwenschen met zijn hoogen ouder dom. Zoo heb je plezier van je schortje. Geertje van Ommering Ik zal dan ge duld moeten hebben tot April. Nu is er dan niets voor mij te zien, hè. Rietje de Nobel Het is een hard gelag voor jullie, dat het maar niet door wil vriezen, en vooral voor zoo'n ijsliefhebster als jij. Trijntje van Schik Je bent ook van harte welkom. Ik hoop, dat Ali en jij trou we nichtjes zullen zijn. Nu tref je het: juist prijsraadsels. Carla en Lydia Optendrees Dank voor je „haastig" groetje. Nellie Kramp Wat een goeden ver jaardag heb jij gehad. Je raadsel vind ik een beetje „griezelig". Geef liever eens ten ander op; dat mag dan eens gelijk met een van Ali, maar ijelp mij dat dan nog even onthouden. Lydia Botermans Knap, dat je het eerste raadsel, en ook nog alle andere hebt. Vindt Cobi het nu weer fijn op naar schooltje? Coba Verlind Ook het eerste raadsel gevonden, dat was een heele kluif, hè? En nu mag je weer kluiven, aan de prijs raadsels Greti Kips Prettig, dat je weer eens meedoet. Mag jij zoo op de schrijfmachine werken? Een echte groote-menschen-brief zoo! Dank voor je raadsel. Beppie Bouter Dat was gezellig voor jullie, Grootvader te logeeren. Maakt loos het goed? Hartelijke groeten terug aan al len thuis. Leendert Ravensbergen Nu, ik was blij, eens een levensteeken te ontvangen. Er is dan al weer heel wat veranderd. Je kunt ook alleen de raadsels insturen, als je het te druk hebt voor briefjes. Dank voor je goede wenschen, en ook mijn beste wenschen voor een goed 1938 voor jullie allen. En, je gewoonte getrouw, krijg ik neer raadsels en anekdoten van je, wei- bedankt. Tine van der Pot -- Best zoo, hoor. Met een hartelijken groet van mij. Nico Smit Nu heb je voor het eerst prijsraadsels, hè? Doe je best maar. Eva is nu zeker weer beter. Loekie de la Bije Nog bedankt voor je goede wenschen, en voor jou insgelijks een goed jaar, en in de eerste plaats een

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 17