Uit de Omstreken LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 15 Januari 1933 Chrsf. School - Sluisweg 14 LOSSE NUMMERS KATWIJK AAN ZEE VAN ONS BLAD THIJS IJS EN DE DRIE DWERGEN GEVRAAGD AANGEBODEN BENTHUIZEN. Loop der Bevolking. Hot aantal Inwoners onzer gemeente be droeg op 31 Dec. 1936: 1094, nj. 585 m„ 509 vr geboren werden ln 1937 17 Jongens en 10 'meisjes; totaal 27. Er vestigden zich hier 27 m en 24 vr.; totaal 51. Overleden 4 m., 3 vr totaal 7. Vertrokken 28 m., 31 vr.; totaal 59. Op 31 Dec. 1937 bedroeg het aantal Inwoners 597 m. en 507 vr., totaal 1104. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Hermanus, Z. van H. Hoek en C. Roes Jan. Z. van R. Heinis en N Dekker Bernardus Johannes Theodorus, Z van Th. O. Brandt en A. C. Jansen Ber- nardlna Johanna Maria, D. van A. E. Wlersum en B. A. J. Schlatter Elizabeth, D. van A. Kempe en J. Scheepstra Maria Cornelia. D. van J Krom en J. E. Perdolage Gerrlt Cor nells. Z. van C. van Groenigen en I. Honcoop _- Klaas, Z. van E. Folkcrtsma en L. Been Johanna Klazina, D van A. Rulghaver en M. Vermeer Matje KrUntJe, D. van J. W. Eve- leens en L. M Verburg Janna Berendlna. D. van E. van Zadelhoff en R. C. T. Versteegt Willy, D. van W. Berglsch en S. E. Stuur man Grietje, D. v. J. Loosbroek en T. Verhoer Martina Maria, D. van A. L. van Bentem en M. J. C. Florls. Ondertrouwd: Johannes Rusman 24 J. en Aaltje J Jansen 22 J. Leendert W. den Boef 63 j. en Maria A. Devies 60 j. Nico laas M. Smit 27 j. en Maria L. Smorenburg 26 J. Gehuwd: Pleter C. Krul 24 J. en Trijntje Ho- genblrk 23 J. Jacob Hogenbrik 29 j. en Pe- tronella Stokman 27 J. Pieter A. v. AnroolJ 22 J. en KoosJe Vermeulen 18 J. Hendrik A. van VeldhulJzen 27 J. en Elisabeth Ot 24 J. Overleden: Cornells Wijn 73 J. geh. met J. Speur Pieter Kamer 68 J.. wedr. van H. C. van Arendonl: Antonlus Klaassen 70 J.. wedr, van M. van Staverden Johannes Josephus v. der Ham 36 J. ongeh. Van een wagen gevallen. Een arbeider van den landbouwer T aan den Aalsmeerderweg alhier, had terwijl hij boven op een met hooi beladen wagen stond het ongeluk zijn evenwicht te ver liezen en van den wagen te vallen. Met ge broken ribben en inwendig gekneusd werd hij opgenomen en onder geneeskundige be handeling gesteld. HILLEGOM. Het feestprogramma vastgesteld. De feestelijkheden ter eere van de as. blijde gebeurtenis zijn als volgt vastge steld Indien de geboorte bekend wordt op een Maandag, Dinsdag, Woensdag of Donder dag. voor 4 uur 's middags, dan wordt er 's avonds een optocht gehouden en ls er den volgenden dag feest. Indien de bekendmaking op een Vrijdag voor 4 uur plaats heeft, dan wordt de op tocht eveneens 's avonds gehouden, doch het feest wordt dan uitgesteld tot Maan dags. Indien de bekendmaking op een Za terdag of Zondag geschiedt, wordt de op tocht Maandagavonds gehouden en het feest Dinsdags. Het programma luidt voor den geboorte dag: klokluiden en om 8 uur optocht met lampions, muziek, enz. De stoet die gefor meerd wordt in het Veilinggebouw, zal door de gemeente trekken, terwijl de bur gemeester voor het raadhuis een toespraak zal houden, waarna een vreugdeboom zal worden ontstoken. Op den feestdag om 8 uur reveille. 9 uur Koraalmuziek op den Houttuin en bij het Postkantoor. 10 uur: Aubade van school kinderen, 1.30 en 3.30 uur: Bioscoop voor kinderen. 5 uur: Zanghulde bij de Herv. Kerk. 8 uur: Oecostumeerde lichtoptocht met muziek; opstelling in het Veilingge bouw. Het Gemeentehuls zal verlicht en efenigs- zlns versierd worden. Gevonden: mantelceintuur, auto nummerplaat, drie manden, zangboek, grijze want Te bevragen op het Bureau van Politie, van 78 uur 's avonds. KATWIJK AAN ZEE. De Nova-Bioscoop. Als eerste hoofdfilm wordt in de Nova- Bioscoop gegeven „Verboden Paradijs". Een pleizierjacht komt op een van zijn zwerf tochten aan op een eiland ln den Stillen Oceaan. Inboorlingen komen kijken naar het vreemde vaartuig. Een lid van de be manning geraakt verliefd op de dochter van het opperhoofd. Hieruit ontstaan vele verwikkelingen. Het ls een film, die prach tige natuuropnamen te zien geeft. De tweede hoofdfilm „Het einde der we reld", geeft op huiveringwekkende wijze weer de catastrophale omvang van het ondergaan der wereld, waarbij door aard bevingen wolkenkrabbers instorten en door stormen schepen op zee vergaan. Een kleurfilmpje gaat vooraf. De klokken zullen luiden. Terstond na het bekend worden van de geboorte van een Prins of Prinses, zullen Ingeval het bericht na 8 uur des voorm. en vóór 8 uur des nam. wordt ontvangen, de klokken van de onderscheidene kerk torens een half uur worden geluld. Mocht het geboortebericht ontvangen worden na 8 uur des avonds, dan zal het luiden plaats vinden op den volgenden morgen om 8 uur. School met 8 leerjaren. - Fransche cursus te beginnen met het 5e leerjaar. Grondige voorbereiding voor de U. L. O. Vanaf de 5e klasse gelegenheid tot opleiding voor H. B. S. of Gymnasium. Aangifte van nieuwe leerlingen dagelijks aan de school cf bij het Hoofd der school, den heer H. v. HULZEN. Burgersdljkstr. 6. 4676 zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LISSE. Uitvoering van „Excelsior". De Chr. Gem. Zangver. „Excelsior" gaf in gebouw „Rehoboth" de jaarlijksche uit voering onder leiding van den dirigent, den heer Theo Westerdaal van Amsterdam. De eere-voorzitter dr. Th. Ruys Jr., sprak het welkom tot het talrijke publiek en de me dewerkenden. Medegedeeld werd dat de sopraan-soliste, mevr. HeinsBoon, wegens een keelaandoening niet kon medewerken. Een hartelijk welkom werd toegeroepen tot den heer K. Hulsbos, bariton en den heer H. Hermans, accomp., alsmede tot de afgevaardigden der zusterverenigingen. Het eerste gedeelte bevatte een 8-tal zangnummers Tn afwisseling voor koor. ba riton en kinderkoor, waarvan zeer geno ten werd. De inzet na de pauze met Ps. 8 zette ech ter het eerste programma-gedeelte in de schaduw. Dit werk van Pijlman werd met veel ambitie gezongen. Het maakte groo- ten indruk! Weldadig klonken daarna de drie soli, gezongen door den bariton Klaas Hulsbos. Deze jonge zanger wordt hoe langer hoe meer geliefd om zijn helderen an vasten zang. Wij zouden hem dan ook bij de uitvoeringen ln onze gemeente on gaarne door een anderen zanger zien ver vangen. Llsse mag met recht trotsch op hem zijn. Hij oogstte groot succes. Het hoogtepunt werd wel bereikt met de uitvoering van Ps. 42. op Duitsche tekst gezongen. Noode werd echter de sopraan gemist, waardoor dit schoone stuk niet tot zijn recht kon komen. De sopraan-aria weiden gedeclameerd door dr. Ruys. Met een kort dankend slotwoord werd de avond besloten. Een woord van bijzon- deren lof voor den dirigent, den heer Wes terdaal! Gem. Gasbedrijf in 1937. Door het Gem. Gasbedrijf werd in 1937 geproduceerd 1.460.000 M3 gas, hetgeen ruim 5000 M3 meer is dan in 1936, het geen zijn oorzaak vindt in de gaslevering aan Sassenhelm. Hiervoor werden verwerkt 3.670.000 K G. steenkolen. Boven hel, ge produceerde gas werden nog verkregen 60.000 H L. cokes en 165.000 K.G. koolteer. Het afgeloopen boekjaar ls wel het be langrijkste geweest van de oprichting af. Mej. J. v. Berkel slaagde te Amster dam voor het examen Boekhouden Mer- curlus. DENATURATIE VERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN, OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouw-centrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- dinz voor erwten van oogst 1937, welke zltn gedenatureerd ln het tijdvak van 10 tot en met 15 Januari 1933, f. 0,95 per 100 Kg. zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en vol doende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C. en f. 0.45 eer 100 Kg. voor voedererwten, door telers gedenatu reerd. 4625 De ateunvengoedlng voor veldboonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe ge stelde elschen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd In genoemd tijdvak, zal f. 2,20 per 100 Kg. bedragen. NOORDWIJK AAN ZEE. De Bazar ten bate der Chr. Zangver. .Soil Deo Gloria" heeft opgebracht netto f. 200. RIJNSBURG. HET DUBBELEN ZILVEREN FEEST VAN RIJKSVELDWACHTER v. d. BURG. Een grootschc huldiging. De rijksveldwachter W. v. d. Burg alhier, herdacht het feit, dat hij vóór 25 jaar bij de Rijksveldwacht was benoemd, hetgeen samenviel met zijn 25-jarlg huwelijksfeest. Rijksveldwachter, inzonderheid ten platte- lande elscht grooten tact en wijs beleid en afgaande op de groote belangstelling en spontane huldiging van den jubilaris, waarin zijn echtgenoote uiteraard deelde; mag gezegd dat de jubilaris met trots mag terugzien op den afgelegden weg. Nadat aan den eigenlijken dag al een huldiging was voorafgegaan ln intiemer kring van de zijde der rijksveldwacht, waarbij de brigade commandant te Noord- wijk, mede namens den rijksveldwacht in het district het woord had gevoerd en te vens een prachtig schilderij overhandigd had, was hierop gevolgd de aanbieding van een mooie paraplustandaard van het ge- meentepersoneel van Rijnsburg. Gisteren hadden velen zich verzameld ten huize van de familie van den Burg aan den Valkenburgerweg (Oegstgeest). o.a. de burgemeester van Rijnsburg, de Drigade- commandant der rijksveldwacht. de heer Paque, de secr. van de ver, van Rijksveld wachters, de inspecteurs der gemeente politie van Katwijk en Noordwijk, de ge meentepolitiechefs van Noordwij kerhout en Oegstgeest en verdere collega's rijks- en ge meente-veldwachters alsmede oud-collega's. De districtscommandant uit Noordwijk wees er op. dat de jubilaris een plichts getrouw politieman was geweest en een goed mensch. wat den hoogeren autoriteiten niet was ontgaan. Deswege was hem op het districtsbureau door den districtscomman dant te 's-Gravenh age de medaille voor 25-iarigen trouwen dienst op de borst ge speld. Dit eeremetaal is werkelijk verdiend; u kunt terugblikken op een kwarteeuw goed werk. Niet alleen de autoriteiten hebben uw werk gewaardeerd, de burgerij van Rijnsburg en omstreken heeft doen blijken dat u hoog hij haar staat aangeschreven. Ontelbaar waren de persoonlijke en op an dere wijze gegeven blijken van belangstel ling met uw dubbel jubileum. Ook bij alle collega's staat de jubilaris zeer hoog aan geschreven als een goed politieman en als goed collega, op wien men te allen tijde staat kan maken. Spr. richtte zich nog in hartelijke bewoordingen tot mevr. v. d. Burg. De w.n. secretaris van het bestuur der afd. R.P.V. ,,'s-Gravenhage en Omstreken" bood den jubilaris de draagmedaille zijner reeds door den minister verleende onder scheiding aan. Spr. liet zijn waardeerénde woorden nog met een persoonlijk geschenk vergezeld gaan. De oud-brigadecomman dant de heer Eshuis sprak den jubilaris niet minder waardeerend toe. Nog werd het woord gevoerd door den burgemeester, die ook mevr. v. d. Burg lil zijn gclukwenschen betrok, waarna spr. een cadeau aanbood ln den vorm van een taart- schep. Achtereenvolgens spraken nog de Inspecteur van politie te Noordwijk, te Kat wijk, de chef veldwachter van Noordwij ker hout, de brigadier bij de gemeentepolitie te Oegstgeest. wegens ziekte van den chef- veldwachter, de gemeenteveldwachter van Rijnsburg waarna de jubilaris bedolven onder van warmen sympathie getuigende woorden, bloemen en geschenken mede namens zijn vrouw bewogen dankzegde. In de hoop dat de tijd die hem rest, dezelfde verstandhouding moge voortleven. Het was voor de Jubilarissen een onver getelijke dag! SASSENHEIM. Aanrijding. Gisteravond werd nabij den Warmonder- dam een wielrijder uit Llsse die plotseling den weg overstak, aangereden door een auto. Hij bekwam een gapende hoofdwonde en werd na door dr. Ie Grand verbonden te zijn, per auto naar zijn woning over gebracht. Voor het examen boekhouden van de Ver. van Leeraren ln Handelswetenschap pen slaagde mej. Jos. Bemelman alhier. Gevonden: een paar beige dames handschoenen; een nikkel armbandje; een bril met hoorn montuur; een nummer plaat van auto; een bruine handschoen; een damesschoen: een portemonnaie met inhoud; een beige kinderschoen; een ach terklap van een vrachtauto; een bus ben zine; een rozenkrans; een roode dames hoed; een kinder-portemonnale met In houd Nadere inlichtingen bij de politie. verklaarde de tentoonstelling dan voo» geopend, waarna de voorzitter aan de echtgenoote van den burgemeester ver zocht. het lint te willen doorknippen, waaraan gaarne voldaan werd. Nu volgde een rondgang langs de kooien Geconsta teerd kon worden dat deze tentoonstelling haar aanzien weer heeft verhoogd, daar uit verschillende plaatsen prachtige exem plaren waren Ingezonden Verschillende ledhn der vereeniging hetoten eere. en eerste or ij zen verworven. De uitslag wordt nader bekend gemaakt, VOORHOUT. Nationale Pluimvee- en Konijnen tentoonstelling van D.V.V. Deze Pluimvee- en Konijnententoonstel ling werd geopend in café „Boerhave" van den heer Jac Angevaare, door den voor zitter. den heer H. G Warmenhoven. Wij merk'en o.a. op burgemeester G. Bulten en diens echtgenoote. alsmede de heeren M P A. Meissen, gemesnte-secr. en lr. A Jacobs, dir der RK Landtoouwwinter- school, benevens den geestelijk adviseur, kapelaan Ten Have, en besturen van di verse pl. vereenlgingen. De voorzitter sprak een welkomstwoord en memoreerde o.a de groote moeilijk heden, waarmede de vereen tg ing dit Jaar te kampen heeft gehad Nu mag zij zich weer verheugen, dank zt1 de richtlijnen, welke door onpartijdige persoonlijkheden waren aangegeven. Spr zeide grooten dank verschuldigd te zijn aan den be schermheer Ook dankte hij Voorhout's burgerijwelke een zeer groot medeleven betoont. Burgemeester Bulten sprak er zijn groot genoegen over uit. dat weer een tentoon stelling als deze ls georganiseerd. Even als de wekeüjksche veiling, die een beurs genoemd mag worden, brengt deze ten toonstelling. aldus spr., met zich mede een gnoote belangstelling voor het verzorgen wan (lieren, hetgeen een sociale daad ge noemd kan worden. Spreker hoopte, dat het doel van het bestuur, zoowel als dat der leden vervuld mag worden. Wij zijn verheugd, aldus spr.. een dergelijke orga- nisa/tte hier te hebben. De burgemeester VOORSCHOTEN. De as. feestviering. Op den Nationalen feestdag zullen, zoo- ara het bericht bekend is, alle klokken geluld worden. Hierop zullen de meisjes der meisjesvereenigingen zich naar het gymnastieklokaal begeven, om de beschuit- met-mulsjes-tractatie klaar te maken, 's Middags om twee uur komen de school kinderen bijeen op de Voorstraat, waarna zij gezamenlijk naar het Park zullen gaan om een boom te planten. Hierna zullen zij zingen voor het Raadhuis en zal de Bur gemeester een toespraak houden; daarna wordt de jeugd getracteerd op beschuit met muisjes. Onderwijl zal aan ieder huls door de Koningin Wilhelmina Vereeniging een zak je met beschuit met muisjes aangeboden worden. De Kon. Wtlh. Ver. stelt zich voor gelijktijdig een collecte te houden. 's Avonds na de kerkdiensten zal er een lichtstcet gehouden worden waaraan alle vereenigingen worden uitgenoodigd deel te nemen. Met de beide muziekvereni gingen zal er naar de Pauwenstraat ge- loopen worden, waar een lichtboom wordt ontstoken. De A.R. propaganda- en studieclub ..Keuchenlus" vergaderde in de zaal achter de Geref. Kerk onder leiding van den heer H van Veen. Na opening en het lezen der notulen be handelde de heer H. van Veen art. 13 van „Ons Program" het onderwijs en het A.R. beginsel: bijzonder of overheidssohool; middelbaar en hooger onderwijs. Na de pauze volgde een uitgebreide be spreking. Nadat mej. M. Planje een stuitje proza had voorgelezen, volgde sluiting. ZEVENHOVEN. De Nieuwjaarscollecte bij de Herv. gezinnen gehouden, heeft ruim f. 32 opge bracht. 18. De dwergen-hoofdman zei in antwoord op wat Tïiijsje vroeg; „Wij weten van het tooveren lang niet genoeg, om er den boozen toovenaar mee te verslaan anders hadden wij het toch al lang gedaan? Wij kunnen oude boomen sloopen met wat toover- kracht, maar dat is dan ook bijna onze heele macht. Verder staat hier nog een doosje tooverpillen op de kast; dat ls 'n geschenk, waarmee een lieve fee ons laatst eens heeft verrast - wie er zoo'n pil op eet, die valt in slaap voordat hij 't weet. Maar die toovenaar kan heel wat meer dat is een groot verschil beweegt die slechts zijn tooverstaf eens op en neer, dan toovert hij net wat hij wil „Makkers", zei nu Thijsje zacht, nadat hij eens een poos had na gedacht, „t moet uit zijn met de streken van dien toovenaar: kom mee, wij gaan naar zijn kasteel toe, met elkaar Ik steek de too verpillen ln mijn zak, en jullie zorgen voor de sloopers-toovermachf waarvan je sprak - met die twee dingen straffen wij den toovenaar onzacht. Ik heb daartoe een plan, dat ik zoojuist heb uitgedacht!" Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. BOOTENHUIS te koop gevraagd voor boot 8,5 M. 1., 2,5 M. br. en 2 M. h. of plaats voor boo tenhuls te bouwen, omtrek Hooge Rijndijk. Brieven Bur. v. d. Blad ondér No. 3611 k. HYPOTHEEK Een ambtenaar vraagt f. 1500.als 2e hypotheek. Aflossing f. 100.per Jaar. Rente 5%. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3597 k. BOUWGROND Te koop gevraagd 2 x 800 M2. bouwgrond voor twee dubbele villa's op te bou wen, Liefst bil de Gerard Brandstraat. Brieven met prijsopgaaf en waar gelegen Bur van dit Blad onder No. 3492 k. AUTO's T» koon -»vr.;aga nnnge- reden auto's ii contant. --e Cl /den autos. '32 tot '37. Aulc- JooWrU: Valkenburgache- H 8 H- Schouw bij Lel den. Telef. 2302. HANDWAGEN Te koop gevraagd een handwagen voor borstel - warén, waar tevens hond onder kan loopeu. Kan ook wagen zijn daarvoor ln te richten. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3592 k. LESGENOOT(E) gezocht voor Fransche Handelscorr. Lesuren des avonds. Aanvang 1 Febr. a.s. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 3636 k. AQUARIUM Gevraagd ter overname, leeg aquarium, 60 x 30 or kleiner en 2 groote Chl- neesche pullen met dek sel. Brieven met prljsöpg Bur. van dit Blad onder No. 3530 k TEELT-VERGUNNING Ter overname gevraagd teeltvergunning voor vroe gen aardappelen. Adres: JAC. v. d. MAREL, Zuid- straat 51, Telef. 158 te Katwijk a/Zee. DRAAISCHIJF Te koop gevraagd een ver draaibare draaischijf, breed 60 centlm. En aangeboden een bocht, lang 6 Meter, breed 60 c.M., door A. VAN KLAVEREN. Buitenweg 21. Rijnsburg. RADIO Gevraagd gebruikte radio, wisselstroom, liefst merk- toe6tel. Brieven met om schrijving en prijs Bur. v. d. Blad onder No. 3809 k. TEELLAND Gevraagd 4 H.A. teelland omgeving Leiden, liefst m. schuur. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3813 k. SCHRIJFKASSA Te koop gevraagd een klei ne ln goeden staat zijnde schrljfkassa. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3826 k. ZANGLEERARES Gevraagd zangleerares, voor privé- of clublessen. Brieven m. billijke prijs opgave Bur. van dit Blad onder No. 3768 k. Fransch en Duitsch Gevr. privaatles Fransch en Duitsche taal. Brieven met condities etc. Bur. v. d. Blad onder No, 3790 k. PIANO te koop gevraagd. Brieven met opgaaf van merk en prijs aan het Bur. v. d Blad onder No. 8680k SLOEP Gevraagd cloep of Staver- sche Jol met huipmotor, ln goede conditie. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3685 k. BOEKHOUDEN 155 geslaagden voor de examens ..Handelskennis L. O.". „Federatie" <Mer- curlus) „Vereeniging van Leeraren". Condities f.5.- p. mnd. per wekcl. lesuur. J. A. JANSEN. Kamerlingh Onneslaan 15, (Kerkplein) Lelden, Tel. 2811. Inrich ten. bijhouden, controlee ren, adviezen. GRIEKS - LATIJN Student klassieke lette ren heeft nog slechts en kele uren beschikbaar voof bijwerken, hulp bil huls- werk en opleiding Staats examen. Lesgelden zeer bil lijk! Eerste drie lessen gra tis! Maredljk 191. Lelden. VLAG Te koop een vlag rood. wit blauw, lang 4 meter, breed 2.10 meter met stok Adres: Haven 8. LEDERKLEEDING Lederen Jekkers f. 17.50: Jassen, broeken, vesten, koopt u ultsl. bi): VER HOOG. WU kunnen u kwa liteit en kleur garandeeren. Olie jekkers 3.95, Jassen 5.50. pijpen 1.50. knie- rij en heuplaarzen vanaf 2.75. Lederhandel A. VER HOOG. Haarl.straat 67 t.o. Roxy Bioscoop, Tel. 578. Gedipl. Pianolerares voorzien van uitstekende aanbevelingen. kan nog enige leerlingen plaatsen tegen zéér voordelige con dities. Speciaal tarief voor kinderen. Prettige methode Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3644 k. GAS-KOLENFORNUIS Gecombineerd gas-kolen- fornuls te koop. geschikt voor pension of hotel, ge heel geëmailleerd. Spleghelstraat 38 A. KINDERWAGEN weinig gebruikt, billijke prijs. Posteurstraat 13. MUZIEKLESSEN Plano, Accordeon. Viool, Mandoline. Banjo. Guitaar. Dwarsfluit ehz. Gratis mu ziek. speciaal bewerkt voor Ieders Instrument, zonder tarlefsverhooglng. Leldsch Muziekinstituut, Rapen burg No. 1 (bij De Gilse- laarsbank)D. VAN WOUW Muziek-leeraar Componist- Dirigent. IIARLEY Te koop zoo, goed als nieuw 1 cyl. H. D. met duo, nieu we banden, wegenbelasting enz. van part. Te zien en te bevragen bil J. J. KONING. Shell Laadsta- tlon. Katwijk a/d. Rijn. JOHs. KOOLEN voorheen zwart of fijn grootwerker voor de fa. Jongmans, daarna pom pier voor de fa. Noyen. beveelt zich beleefd aan voor het leveren maken en vermaken van alle mo gelijke hecrenkleeding. Garenmaikt 15. KNIP- EN NAAILES voor dames en meisjes. Uitstekende pasvorm, een voudige methode. Dag- en avondlessen. Lesgeld f.2.— per maand. Mej E. DOMPEL ING. Ged. Leerares H.C.V. Boer- haavelaan 23. Teler. 3145 (t.o. Acad. Ziekenhuis) Dubb. Waschtafel, Bad Te koop aangeb. een pracht dubb. waschtafel met nlkk. poten, een prima badkuip, enkele waschtafel. geyser, keuken-geysertje A. S. W. en gashaard, bij: Cb. v. HELDEN. Weth. Duiven voordestraat 6, Oegstgeest. Kinderwag. - Bouvier Te koop een ln zeer goeden staat bevindende kinder wagen met dikke banden. Prijs billijk, tevens aan hetzelfde adres een prach tige zwarte Bouvier met stamboom en vertrouwd bij kinderen. Leeft. 17 maan den. Reu. Willemstraat 15. VLAG Te koop aangeboden een groote vlag, lengte 8V4 bij 5Vfe el. Zeer geschikt voor groote gebouwen of staan de vlaggestok. Te zien bij: C. R. VAN VBEREN, Hooge Rijndijk F. 110. Zoeterwoude. 2-JARIGE GEIT Te koop wegens plaatsge brek een 2-J. geit. Te be vragen: Adrianastraal 21. Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE Ondergeteekende maakt hiermede bekend dat de moderne heerensalon ..Tom'' Waalgat 4 op de zelfde 'voet wordt voortge zet door L. F. ARKESTEYN Tevens verlaagde tarieven Scheren 10 ct.. knippen heeren 20 ct., Jongens 15 ct.. dames 25 ct., meisjes 20 cent. GEEN kostbare verpakking! Een voudige zakjes met geurige rijpe tabak, volgens oude recepten. Havana 15 ct., Varlnas 12 ct.. Maryland 10 cent., Krul. Baal en Zwarte 7 ct. WOLTERS. Doezastr. 32 Telef 2941; N. Rijn 2. Tel. 2033; Jan- vossenst. 63. Tel. 3703. „CORDERO" Wilt u verzekerd zijn mor gen Iets fijns te rooken? Koopt dan nog heden onze nieuwe Havana ..Cordero 5 en 6 cent JBOLTERS. Doezastr. 32. Telef. 2941. N Rijn 2. Tel. 2033; J4n- vossensteeg 63. Tel. 3703. heerencostuum Ter ovekname zoo goed als nieuw heerencostuum. ra. 50it met 2 pantalons, ge kost hebbende f. 65. voor f.25— (grUs ruitje) Te zien hedenavond na 9 uur of Maandag vdn half een tot 3 uur: Morschweg 26. Bakfietsen - Motoren Steeds voorradig prima open en gesloten bakfiet sen voor alle doeleinden vanaf f. 25.Tevens een prima Sparta motorcarrier met Vllllers motor, voor billijken prijs. BERGMAN. Leldscheweg 5 Voorschoten 4-wieI. Groentesleeper Te koop: vlerw. melkwa gen op patentassen; krui wagens. handwagens, tuln eggen; zand- of peenhor- ren. Ook genegen ln te rullen bij: J. A. v. d. HORST Pzn.. Katwijk a d. Rijn. ORGEL Te koop: een pracht Ame- rlkaansch orgel met kruk je. keurig onderhouden en zonder gebreken, tegen bil lijken prijs. Te bevragen: Voorstraat 46. te Katwijk a. d. Rijn. TIMMERHOUT! Enorme voorraad: vloer hout, kraal-, sponning-, rabatdelen, baddings, bin ten. 3 x 4 dm, 2x3 dm, geschaafde planken, latten, tingels ln alle afmetingen. Vraagt prijsopgaaf! Goed- kooper dan ..De Houtwerl" bestaat niet! N. RUn 87, Telef. 1170. FORD 4 cyl. two-seater. '32 aan geboden. gereviseerde mo tor. verder in ültst. staat. Eveneens Chevr. '31 two- seater. Te bevr.: Garage HOL. Zoeterwoude POOTAARD. Eerstelingen. Noord-Holl. Eigenheimers, Red Star en Blauwen van de Zécuwsche kiel, prima Amst. peenzaad en Pootuienplanten. Aan geboden door P, M. VAN EG MOND. Katwijk a. d. R. GOEDKOOPE VERF Beits. was. enz. en toch, daarvoor naar een vakman, dus: „DE VERFHANDEL» Hooigracht, let wel: No. 74 Grondverf 0.30. Glansverf vanaf 0.35. Beits 0.50. Car- bollneum. Twoseater Chevr. '31 in prima staat, goede ban den. nieuwe kap en be kleeding. motor loopt on berispelijk. Tevens Hup- moblle twoseater. Te bevr.: FOCKE. Carrosseriebedrijf. Voorschoten. AUTOSLOPERIJ Öanden. accu's, dynamo's, magneten, lampen, ruiten, bootmoloren, zooals Ci- tïóëh. Chevrolet. Opel» Ford. 4 en 6 cyl., ln wer king te zien. Waardgracht 39 Lelden. SJOELEN is voor de winteravonden een gezellig spel. Sjoelbak ken toet schijven, compleet vanaf 3.75. trek- en krimp- ytÜ. Verkrijgbaar bij. CORNET Trlplexhan- 1 del. O. Heerengracht 9, Te lefoon 3417. Lelden. I 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11