Binnenland 78 sfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 11 Januari 1938 Derde Blad No. 23863 Gunstige berichten over gezondheidstoestand van de Prinses Beck over Polen's politiek Rust in het Paleis Actie in het Badhotel GEMENGD NIEUWS Alle vraagstukken aangeroerd, alleen Tsjecho- Slowakije niet genoemd Een vredige rust ligt in deze zachte win- tersche dagen over de bosschen tusschen Baarn en Soest. Een vredige rust ook in en om het paleis van het Prinselijk Paar in Soestdijk. Uit niets is af te lelden dat hier gebeurtenissen te wachten zijn, welke heel Nederland en alle landgenooten, waar ter wereld zij zich ook bevinden, in spanning houden. Niets verstoort hier den gang van het dagelijksche leven. Een auto rijdt af en toe het hek binnen, enkele nieuwsgierigen blij ven dan even staan kijken, doch al spoedig is de belangstelling weer voorbij. De veldwachters bij den ingang staan er precies als altijd, een telegrambesteller fietst over de oprijlanen, een tuinmans knecht haalt hier en daar wat afgewaaide bladeren en takken bijeen. Kortom, het is alles rust en stilte, het ls het gewone beeld van alle dag. De berichten over den gezondheids toestand van Prinses Juliana blijven gunstig. Prins Bemhard maakt het eveneens zeer goed. Gistermiddag reed een auto met chauffeur voor en daar mede heeft de Prins toen een tochtje in de mooie omgeving van Baarn en Soestdijk gemaakt. Een nieuwe verschijning heeft in middels haar entree ten paleize ge maakt: de gynaecoloog, dr. J. de Groot uit Den Haag, die gisteren zijn intrek in het paleis genomen heeft, nadat hij eenige dagen vertoefd had op het buitengoed „Hooge Klei" te Oud-Leus den van dr. De Beaufort, teneinde nog wat rust to nemen. De verpleegsters van „Bronovo" te Den Haag, die voor de verpleging van de Prinses werden aangewezen, bevin den zich intusschen nog steeds op haar standplaats te Den Haag. Op ongeveer een kwartier gaans van het paleis ligt het Badhotel en hier begint de spanning, waarin in deze dagen talloozen leven, zich duidelijk af te teekenen. Het Badhotel, het centrale punt der pers organisatie, waar de veel besproken telex- apparatuur zich bevindt, biedt in dezen tijd wel een voor Januari ongewoon beeld. De winter is nu eenmaal voor een Baarnsch hotel geen .season", doch dit jaar is het er thans drukker, dan in den zomer. Geen wonder, naarmate de dagen in den gewonen gang verglijden, stijgt de span ning, de agitatie en ook de activiteit. Gisteren heeft de particuliere secretaris van Prins Bernhard. jhr. mr. C. Dedel, zijn intrek in het hotel genomen. Ook de kamerheer van de Prinses, baron Baud, is daar aangekomen. Het Algemeen Nèderlandsch Persbureau heeft eveneens zijn .Bureau Badhotel" bezet. Het spreekt vanzelf, dat de directe tele foonverbinding met het paleis met de uiterste waakzaamheid wordt bewaakt., niet alleen door de redacteuren van het A.N.P., doch ook door eenige officieren, vertegen woordigers van het departement van defensie. Zooals bekend, is het de bedoeling der regeering, dat het eerste bericht van het paleis door 's Prinsen secretaris, jhr. Dedel, gelijktijdig wordt medegedeeld aan den vertegenwoordiger van het departe ment van defensie en aan het A.N.P. Om deze gelijktijdigheid te bereiken, zijn op de directe telefoonlijnen met het pa leis twee luister-mogelijkheden aange bracht. De officier van dienst moet het bericht van de geboorte van een Prins op Prinses in ontvangst nemen, doch voor dien tijd moet hij ook nauwkeurig acht slaan op aanduidingen, welke er op wijzen, dat het gewenscht is, de saluut-batterijen te doen uitrukken en de „ge'reedstelling" te doen Innemen. Zoo is onze weermacht, met haar ka nonnen, ingeschakeld en daarom lossen vijf officieren elkander af bij toerbeurt om de wacht te houden bij het gewichtige telefoontoestel, dat elk oogenblik kan gaan rinkelen. Het zijn de Leidsche kapitein Steenhauer, -van het wapen der Infanterie, le luitenant Buma, van de Huzaren, de le luitenants Viseur en Staring van de Infanterie en le luitenant Couzy van de Artillerie, allen ■werkzaam op 't departement van defensie. Zoo wachten van gisteren af officieren en journalisten broederlijk tezamen ln de werkkamer van het A.N.P. De commandant van de saluutbatterij in Baarn komt af en toe eens binnenloopen om contact te houden met het hoofdkwar tier. Het is eerste luitenant Enne, de eenige batterij-commandant bij deze gelegenheid die geen telex heeft. In het Badhotel staat echter dag en nacht een motor-ordonnans klaar, die hem het blijde bericht in een minimum van tijd zal brengen. Buiten wachten ordonnansen, rijdt een auto van .Defensie" af en aan, regeerings- gesprekken tusschen Den Haag en Baarn vliegen heen en weer. Het is al leven en beweging in het hotel In tegenstelling met het palels. De spanning stijgt. Het drama te Mill. Een bekentenis van den stiefvader. Meer dan drie dagen heeft de politie ge speurd om licht te brengen in het drama, dat zich op de nieuwe Millsche Heide te Mill heeft afgespeeld. Nadat de tweejarige Mientje uit het gezin van K.-H. was over leden, ging ter plaatse hardnekkig het ge rucht, dat de kleine geen natuurlijken dood was gestorven. In verband daarmede is Vrijdag, zooals gemeld, de ongeveer 60-ja- Hge stiefvader A. K. aangehouden. Politie en justitie stonden voor een zeer moeilijke taak. Wel waren er sterke aanwijzingen, dat het meisje aan de gevolgen van ver- waarloozing en mishandeling was bezwe ken. maar de verdachte bleef hardnekkig ontkennen en ook de moeder uitte niets. De buren hadden bemerkt, dat het meisje op ruwe wijze door den stiefvader werd bejegend, doch daar zoowel de man als de vrouw als zonderling bekend staan, kwam er niet vaak iemand aan huis, zoodat men het ware van de zaak niet wist. Opper wachtmeester Driessen. brigadecomman dant van de Kon. marechaussee te Grave, en chef-veldwachter van Dijk te Mill ga ven den moed niet op en wisten zóóveel aanwijzingen tegen den verdachte te ver zamelen, dat de man gisterochtend door de mand is gevallen en een bekentenis heeft afgelegd. De bejaarde stiefvader, die nog slechts kort met de 30-jarige vrouw is gehuwd, had met stillen wrok het kind van zijn echtgenoote in zijn woning opgenomen. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat de vrouw, die eenigszins achterlijk is, niet slecht voor haar kind moet zijn geweest, maar de man liet geen gelegenheid voor bijgaan om het hulpelooze kind ruw te be handelen. Het moet meermalen zijn voor gekomen. dat het meisje op hardhandige wijze door hem werd geschopt en geslagen zonder dat de moeder het kon verhinderen. Tengevolge van deze mishandelingen is het kind ernstig ziek geworden en vrij plot seling overleden. Bij de zieke was geen dokter geroepen, hetgeen geruchten van misdrijf deed ontstaan. Door de bekente nis van K. zijn deze beweringen thans be waarheid geworden, aldus de N. R. Crt. Nadat de politiedokters Mettrop en Pompe sectie op het lijkje hebben verricht, is het stoffelijk overschot vrijgegeven en Zaterdag door medelijdende buren ter aarde besteld. Mr. Dubois, subst. officier van justitie te 's-Hertogenbosch, heeft zich ter plaatse van den stand van zaken op de hoogte gesteld. De verdachte is naar de marechausseekazerne te Gra«e overge bracht. ERNSTIG ONGELUK MET EEN BAKFIETS Gistermiddag reed de 32-jarige bakker Valk op zijn driewielige motorbakfiets langs den Eelder Singel te Groningen. Bij het inslaan van een zijstraat ging hij op twee wielen door de bocht, waarbij hij het evenwicht verloor en van de bakfiets ge slingerd werd. Door de groote snelheid schoot het voertuig nog twintig meter door en kwam toen op het trottoir terecht. Hier stond de 74-jarige heer A. Dijk voor een etalage te kijken. De oude heer kreeg de fiets tegen het lichaam en sloeg vervol gens door den schok met het hoofd door de spiegelruit van den winkel. Met zware verwondingen werd de heer D. na ter plaatse te zijn verbonden, naar het R.K. ziekenhuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De bakker kreeg bij zijin val slechts lichte verwondingen. GEVANGENBEWAARDER EN WERK MEESTER GEARRESTEERD. Tegen geldelijke belooning gedeti neerden met elkaar in contact gebracht Naar wij vernemen zijn dezer dagen in de strafgevangenis aan den Amstelveen- scheweg te Amsterdam een gevangenbe waarder en een werkmeester gearresteerd. Zij worden ervan verdachte tegen gel delijke belooning gedetineerden in de ge legenheid te hebben gesteld met elkander in verbinding te komen, hetgeen door mid del van mondelinge correspondentie, dan wel met kleine briefjes zou geschied zijn. Vast staat dat de beide betrokkenen zich reeds gedurende anderhalf jaar aan dit misdrijf hebben schuldig gemaakt. De justitie onderzoekt nog of ook an dere bewaarders medeplichtig zijn aan het contact van de gedetineerden. Het geval is aan het licht gekomen bij het verhoor van een aantal inbrekers, die mededeelden, dat. zij in de gevangenis in de gelegenheid waren gesteld met elkaar te correspondeeren. DIRECTEUR EENER BADINRICHTING GEARRESTEERD. Beschuldigd van verduistering en valschheid in geschrifte. Een week geleden werd bij de justitie te Haarlem een klacht ingediend betreffende knoeierijen in de boeken van het „Zuider- bad" te Zandvoord. Op grond daarvan zijn alle boeken van de badinrichting in be slag genomen. Het onderzoek heeft tot resultaat gehad, dat de directeur van het „Zuiderbad", de heer C. L. B. Jr. door de politie te Zand voort in arrest is gesteld. De overtredin gen zijn bereids komen vast te staan. Er was in 1936 hout besteld voor het „Zuiderbad" doch de directeur wist zich slechts gedeeltelijk te herinneren, op welke wijze dit was verwerkt. Bij een nader on derzoek is gebleken, dat in denzelfden tijd doelpalen waren gemaakt voor de Zand- voortsche hockeyclub, waarvan de direc teur tevens secretaris-penningmeester was B. heeft, hoewel het hout toebehoorde aan net „Zuiderbad", kans gezien zijn club de kosten van de doelpalen in rekening te brengen. Verschillende aangelegenheden zijn nog in onderzoek. De directeur zal binnenkort voor den officier van justie te Haarlem worden geleid. INBRAAK TE WAGENINGEN. Kistje meta waardevollen inhoud gestolen. Te Wagenlngen is eergisteravond, terwijl de familie naar de kerk was, ingebroken bij den heer C. Baaiman. Uit een afgesloten kast is een ijzeren geldkistje ontvreemd, waarin zich bevonden 4 spaarbankboekjes, waarop ruim f. 3000 is gestort, verschillende papieren als polissen enz., een paarlemoe ren beursje inhoudende 2 gouden tientjes en 7 gouden vijfjes, een gouden armband en een gouden dameshorloge. Nog worden vermist een zilveren vork, een gouden ring gemerkt C.B. '08 en een gouden broche waarin een steentje. Van den vermoede- lijken dader bezit de politie een signale ment. (Msb.l. DE ONREGELMATIGHEDEN TE MIDDELBURG. Het gemeentebestuur van Middelburg heeft besloten het buitengewoon verlof, dat voor den tijd van een week aan den directeur van den gemeente-reinigings dienst, den heer J. F. V. was verleend, te verlengen tot nadat de rechtbank uitspraak zal hebben gedaan in de zaak. die tegen den heer V. aanhangig is wegens onregel matigheden in zijn dienstbetrekking. Het is namelijk thans zeker, dat, nu de instructie is geëindigd, de officier van jus titie een strafvervolging tegen V. zal in stellen wegens ontoelaatbare handelingen door hem in het nadeel der gemeente ge pleegd. BUITENLANDSCH GEMENGD. UITNOODIGINGEN VOOR LANSBURY. George Lansbury, de vroegere leider der Engelsche Labour-oppositie en bekend pa cifist, die een bezoek heeft gebracht aan eenige Europeesche hoofdsteden, heeft thans uitnoodigingen ontvangen van een aantal vooraanstaande staatslieden in Hongarije, Joego-Slavië en Roemenië. Lansbury heeft verklaard te hopen later aan deze uitnoodigingen gevolg te kunnen geven. BRANDEN. Gisteren ls een felle brand uitgebroken in het gebouw van de Oostenrijksche legatie te Boekarest, welke in de nabijheid van het koninklijk paleis ligt. De brand is ontstaan door het ontploffen van een benzinelamp, waarmede arbeiders op de zolderverdieping werkzaamheden ver richtten. Eenige bij het huispersoneel in gebruik zijnde vertrekken en het archief brandden geheel uit. De rest van het gebouw bleef evenwel voor het vuur gespaard. In den afgeloopen nacht heeft op de zol derverdieping van het ministerie van on derwijs eveneens brand gewoed. Deelen van het archief vielen aan het vuur ten prooi. De oorzaak van dezen brand is onbekend. In het regeeringsgebouw der in midden- Ita.lië in de buurt van de Adriatische Zee gelegen provinciale hoofdstad Ascoli Piceno is Zondagavond Iaat brand uitgebroken. De brand is in den schoorsteen ontstaan. De woon- en ontyangstvertrekken van den prefect zijn vernietigd, doch men is er in geslaagd een deel van het archief te red den. NAKLANK VAN HET LINDBDRGH- DRAMA. De 25.000 dollar- groote belooning, die de staat New Jersey had uitgeloofd voor de opsporing van den ontvoerder van de baby van Lindbergh, is door den gouverneur onder een honderdtal menschen verdeeld. Het grootste gedeelte, namelijk 7500 dol lar. werd ter hand gesteld aan Walter Lyle, den vroegeren eigenaar van het benzine- .tankstation te Ngw-York, die het bank biljet identificeerde, hetwelk tot de arrestatie van Hauptmann leidde. De neger William Allen, de vrachtwagenchauffeur, die het lijjc van de baby ontdekte, ontving 5000 dollar. SPION TER DOOD VEROORDEELD. De Duitsche Tsjechoslowaak Leopold Katzern. geboren te Brno in 1881, is te Praag ter dood veroordeeld wegens spion- nage. Nadat hij als officier in het leger van Tsjecho-Slowakije heeft gediend, is hij op geleid tot spion van een vreemde mogend heid. Zijn taak zou evenwel eerst beginnen bij de mobilisatie van het Tsjechische leger bij een dreigenden oorlog. In dit geval moest hij door middel van een draadloos station zijn lastgevers mededeelingen ver strekken. Het zendtoestel was geplaatst in zijn woning in de garnizoensstad Olomuc. Van tijd tot tijd probeerde hij zijn toestel om te zien of het nog werkte. Zijn signalen werden evenwel door de Tsjechische auto riteiten opgevangen die zoo op zijn spoor kwamen. Prof. dr. de Vreese overleden Te Voorschoten is overleden prof. dr. W. L. de Vreese, oud-hoogleeraar te Gerit en oud-directeur van de gemeentelijke biblio theek en leeszalen te Rotterdam. Prof. Willem Lodewijk de Vreese ls 18 Jan. 1869 te Gent geboren; hij heeft in zijn geboortestad gestudeerd en is in 1891 ge promoveerd op een dissertatie, getiteld Boendale studiën. Als student reeds was hij benoemd tot redacteur van het groot Ne- derlandsch woordenboek. In verband daar mee vestigde hij zich te Leiden, waar hij tot 1895 bleef. In dat laatste jaar werd hij benoemd tot lector aan de Gentsche uni versiteit. Zijn colleges behoorden tot de weinige, die reeds toen te Gent in het Nederlandsch werden gegeven. In 1911 werd hij benoemd tot hoogleeraar te Gent en tot directeur der Universiteits bibliotheek. Dat ook in ons land zijn verdiensten ge waardeerd werden, blijkt uit zijn promotie in 1914 tot doctor honoris causa aan de Groningsche universiteit. De Poolsche minister van Buiten- landsche Zaken, Beek, heeft in de commissie voor buitcnlandsche zaken een rede gehouden over den interna tionalen toestand. Hij kenschetste de laatste jaren als een tijdvak van groote veranderingen in de grondslagen der internationale politiek, door het wan kelen der tot dusverre gevolgde methoden. Het einde van dit proces is echter nog niet bereikt. Beek. De positie van Polen biedt, aldus Beek, een minder verward beeld, doordat de vraagstukken., waarbij Polen belang heeft, werden bestudeerd, zonder dat men reke ning hield met toevalligheden. Onze na buurbetrekkingen vervolgde de minister waarvan het zwaartepunt ligt bii de non-agressie verdra gen met Sovjet-Rusland en Duitsch'land. zijn onafhankelijk van eenige instelling of procedure op interna tionaal gebied en blijven haar waarde behouden. De bondgenootschappen met Frankrijk en Roemenie, die niet met het Volkenbondspact in strijd zijn. dateeren niettemin uit 1921'22. dus uit een tijd. dat de organisatie van den Bond nog niet geheel vast stond. Deze bondgenootschappen werden dan ook niet beschouwd als aan vullingen op andere overeenkomsten. Het is een feit van beteekenis dat juist in de twee laatste jaren de strekking dezer over. eenkomsten en haar "lévensvatbaarheid duidelijk aan den dag traden. Zonder dat wij onze rol willen beperken, streven wij naar ontwikkeling en bevorde ring van onze betrekkingen. Ik kan in dit verband herinneren aan het traditioneele bezoek van minister-president Goring en aan de bezoeken van de ministers Sandler, Ackel en Schmidt. Vender aan de gedach- tenwisseling te Genève en tijdens de kro- ningsplechtigheden te Londen. Het inter nationale leven is niet zoo zeer in zijn in houd als wel in zijn vorm verzwakt. Polen houdt zich niet afzijdig van het zoeken naar nieuwe vormen. De verklaringen over de minderheden, die met de Duitsche re geering zijn uitgewisseld, leverden een nieuw model volgens welke goede voor waarden voor het naast elkaar bestaan van staat en minderheid moesten worden geschapen. De betrekkingen tot Sovjet-Rusland zijn gebaseerd op het non-agressie-pact van 1932. waardoor de loopende problemen in een sfeer van werkelijkheidszin kunnen worden geregeld. De vestiging van ambas sades te Tokio en Warschau bewijst, dat er een geest van welwillendheid in de Poolsch-Japansche betrekkingen bestaat. Polen heeft verder een groeiende belang stelling voor de Oostzee-staten en hecht veel gewicht aan de versterking van de samenwerking met het Donaubekken. De betrekkingen met het Vaticaan zijn I versterkt. Het Palestijnsche vraagstuk is naar de meenmg van de Poolsche reseering een vraagstuk van Europeeschen omvang. Resumeerend kwam dc minister tot de conclusie, dat de Poolsche politiek geenszins den invloed van de vererge ring der internationale crisis heeft ondergaan. Deze crisis, aldus de minis ter, staat vooral in verband met het Volkenbondsvraagstuk. Twee tegen gestelde stroomingen komen le Genève tot uiting. De practijk heeft bewezen, dat de volledige toepassing der begin selen van het pact boven de krachten van den Bond gaat. Tevens kan men een oplaaiing der doctrinaire harts tochten waarnemen, welke den Volken, bond steeds moeilijker taken willen opleggen. De Poolsche diplomatie heeft er naar gestreefd, tegen die gevaarlijke tegenstelling op te treden. Dat wit niet zeggen, dat het zoeken naar betere oplossing van conflicten een ver- geefsche onderneming zou zijn. Maar een toestand, waarbij het statuut van een in stituut. dat als universeel bedoeld is, slechts door zekere staten wordt toegepast, kan niet voortduren. Daar ligt de oorzaak van de Volkenbondscrisis, die nog werd verer gerd door het uittreden van verscheidene mogendheden van den eersten rang. Het is ook niet mogelijk, dat slechts enkele staten de uit het pact voort vloeiende plichten dragen, vooral, wan neer het die plichten betreft, welke zij automatisch zouden moeten nakomen. Ook mag de Volkenbond, zooals Eden zoo juist gezegd heeft, geen tegen andere blokken gericht blok zijn. Wij willen de Volkenbondscrisis niet erger maken, maar wij moeten de plichten kennen, die op ons rusten en de be ginselen volgens welke door de inter nationale instellingen besluiten worden genomen. Beek constateerde, dat men in zekere internationale kringen de beteekenis van het Italiaansche uittreden en de Duitsche verklaring tracht te verkleinen. Men heeft ook de meening verkondigd, dat de Vol kenbond door deze wijziging slechts kon winnen. Beek verzette zich tegen deze meening en tegen de neiging, den Volken bond te beschouwen als een tegen de totalitaire staten gericht werktuig. Wij respecteeren. aldus Beek. ieders recht tot regelen van zijn zaken naar zijn eigen op vatting. op voorwaarde dat hij niet anderen zijn opvattingen wil opleggen. De verzwakking van den Volkenbond moet bij de regeeringen een versterkt ge voel van individueele verantwoordelijk wek ken. Daarom ook volgt Polen met belang stelling de pogingen tot het aanknoopen van onderhandelingen tusschen verschil lende hoofdsteden, in de overtuiging, dat, dank zij de ervaring en de objectieve be- oordeeling van den toestand door de Euro. peesche staten. Polen niet geplaatst wordt tegenover bepalingen van internationale samenwerking, welke in strijd zouden zijn met de onveranderlijke beginselen van zijn politiek en met zijn levensbelang. Men hoort veel spreken over plannen tot her vorming der internationale economische en financieele betrekkingen. Wij moeten echter constateeren, dat deze plannen geenszins succes zullen hebben als men de oogen gesloten houdt voor de beteekenis van de vraagstukken betreffende de grondstoffen en de emigratie, aldus besloot Beek zijn rede. Zijn activisme tijdens den wereldoorlog verplichtte hem na den wapenstilstand België te verlaten. In 1919 werd hij benoemd tot gemeente bibliothecaris te Rotterdam Dr. de Vreese heeft dit ambt bekleed tot 1 Februari 1934. De laatste jaren genoot prof. de Vreese zijn welverdiende nist in zijn landhuisje Castra Frisonum aan dat gedeelte van den Veursche weg in Voorschoten, dat thans den naam van Wilgenlaan draagt. INHALEN VAN VERZUIMDE WERKUREN. De minister van Sociale Zaken heeft het volgende bepaald: Aan hoofden of bestuurders van onder nemingen in wier fabrieken of werkplaatsen op den dag, volgende op dien der geboorte van een Koninklijken Prins of eene Ko ninklijke Prinses, of, indien deze gebeur tenis op Zaterdag plaats vindt, op den daarop volgenden Maandag, in verband met de viering van die gebeurtenis geen arbeid wordt verricht, wordt vergund het aantal daardoor verzuimde uren tot een maximum van 8' j te doen inhalen op de eerste vijf werkdagen der weken, vallende in het tijdvak, gelegen tusschen boven bedoelden dag van bedrijfsstilstand en den vierden Zatërdag daaropvolgende. U wordt bedreigd door. Griep. Influenza. Verkoudheid. Dr. J. B. Meenk's koorts- en kiespijnpceders geven het lichaam weer stand. Dr. J. B. Meenk's hoest- en keel- pellets houden de keel ontsmet Dr. I. B. Meenk's middelen, de middelen, die nooit falent koortspoeders 7y2 ct. per stuk, ook tegen periodieke pijnen; Pellëts 30 ets per doosje, mag in geen vestzak of taschje ontbreken. - E. M. Braskamp. Apotheker. Rijswijk (ZJi.) 4392 (Ineez. Med.) NED. BOND VAN KLEERMAKERS PATROONS. Jaarlijksche vergadering te Zeist. Gisteren is in hotel Hermitage te Zeist de jaarlijksche vergadering gehouden van den Nederiandschen Bond van kleerma kerspatroons. De voorzitter van den bond, de heer J. H. van Oostrom. sprak in zijn openingswoord zijn leedwezen uit over het feit dat nog duizenden kleermakerspatroons ongeorganiseerd zijn. Voorts repte hij van moeilijkheden met zusterorganisaties. De bond heeft in het afgeloopen jaar afdee- lingen opgericht te Groningen, Zwolle, De venter en Arnhem. Spr. hoopt, dat de bond voortaan met den A. N. K. B. zal kunnen werken en dat het tenslotte tot een fusie zal komen. Als leden van het hoofdbestuur Werden herkozen de heeren: H. Lingbeek Rotter dam i en M. de Liver (Dordrecht!. Voorts werden gekozen de heerenA. J. Heessels Arnhemi en E. van Prattenburg (Zeist) De verkoop van stoffen door employé's van grossiers zal krachtiger worden tegen gegaan. terwijl meer aandacht aan da- meskleeding besteed zal worden. Zoons van patroons zullen voortaan adspirant- lid kunnen worden, terwijl ln het bedrijf werkzame zoons lid kunnen worden. De volgende jaarlijksche vergadering zal te Rotterdam worden gehouden. N. R. Crt. VERSPREIDE BERICHTEN. De Rott. Lloyd rapide aansluitende op het mailschip „Dempo" wordt morgen te 7 uur 38 in Den Haag verwacht Op 55--jarigen leeftijd is te 's-Graven- hage overleden mr. J. L. van Eek. oud- hoofd van den Burgerlijken Veeartsenij- kundigen dienst in Ned.-Indië.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9