LEIDSCH DA6BI AD - Tweede Blad Dinsdag ft Januari 1938 ;L Instantine Uit de Rijnstreek Kcnuhon. DAGBLADRECLAME SASSENHEIM. De 12-jarige B. reed met een hand wagen die niet verlicht was in de Hoofd straat. De wagen werd aangereden door een auto, waardoor een wiel afgereden werd. Door den schok kreeg de knaap een klap van de boomen en werd aan het achterhoofd verwond. Hij is door dr. Ie Grand verbonden. VOORSCHOTEN. Dankstonden. Indien de geboorte van een Prins of een Prinses bekend is vóór 3 uur n.m, zal in de Ned. Herv. Kerk dien avond om kwart voor zeven uur een dankstond worden gehou den, waarin hoopt voor te gaan ds. H. P. Fortgens. Komt de tijding na 3 uur des middags dan zal deze dankstond plaats hebben op denzelfden tijd, maar den vol genden dag. In de Ger. Kerk wordt op den dag van de eventueele geboorte 's avonds om 8 uur een dankstond gehouden waarin hoopt voor te gaan de heer J. Greidanus, cand. H.D. Raadsagenda. De raad komt Woensdag 12 Januari a.s. des avonds 8 uur bijeen, ter behandeling van: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Begrooting dienst openbare werken, dienst 1938; 4. Overeenkomst met N.V. Gekro, destructiebedrijf, gevestigd te Overschle; 5. Adres bond van caféhouders inzake na tionaal feest; 6. Stroomlevering aan Ned. Spoorwegen; 7. Comptabiliteitsbesluiten; 8. Rondvraag. De R.K. tooneelver. ..Guido Gezelle" gaf een uitvoering in het R.K. vereerügings. gefbouw met medewerking van het muziek gezelschap „The Noysy Fellows". Opge voerd werd het kluchtspel: „De man zon der geheugen". De rollen werden goed ge speeld en de talrijke aanwezigen hebben zich zeer geamuseerd. Gevonden; Een kip, drie pakjes ver schillende postzegels, een hond en een insigne. Inlichtingen bij de politie op werk dagen tusschen 910 uur v.m. VOORHOUT. Burgeriyko Stand. Geboren: Leonardus Adrianus. z. van P. v. d. Geer en A. C. M. Paardekooper Maria Mar- garetha Theresla, d. van P. J. IJsselmulden en H. M. v. d. Voort Johanna Maria. d. van J. Kortekaas en M. J. v. Dijk. Overleden: Cornells Adrianus Maria. 3 j„ zn. van P. J. v. d. Werf en M. J. Maat. Tot bezoldigd leerling-ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier is benoemd de heer M. Kortekaas uit Llsse. Het aantal deelnemers aan de spaar regeling voor de werkloozen is hier geste gen van 18 tot 79. De collecte ten behoeve van armen en kerk. in de Ned. Herv. Gem. alhier, bracht over de maand December van het vorige jaar op: voor de Diaconie f. 16.82'/j en voor de kerk f. 44 66. In ons bericht van gisteren, betref fende de Blijde Gebeurtenis, moe ten uit de laatste regel de woorden; „na 12 uur 's middags" vervallen, waarna deze zin als volgt luidt: Mocht de bekendma king op Zaterdag vallen, dan zal bovenge noemde dienst plaats vinden, tegelijk met de gewone Zondag-godsdienstoefening, om 10 uur voorm. Gistermorgen is een aantal werkloo zen uit deze gemeente, in werkverschaffing aan het werk getogen bij de Fa. de Ruyter te Noordwijk. Daar dit werkverschafflngs- cbject ettelijke weken in beslag zal nemen, is zulks voor genoemde arbeiders, vooral in den winter, zeker welkom. ALPHEN. De a.s. Blijde Gebeurtenis. Nader kunnen wij berichten, dat de schoolkinderen door de C.O.V. en Oranje- vereeniging zullen worden onthaald op be schuit met muisjes. In samenwerking met de Oranje Garde en de Rijvereeniging zul len herauten te paard het heugelijk nieuws op verschillende punten der gemeente be kend maken, 's avonds zal een lichtstoet worden gehouden en planting van een Oranje-fakkel-boom nabij het in aanbouw zijnde nieuwe Raadhuis. Voorts zal den leerlingen der scholen vanwege de gemeen te een orar. „ahier worden aangeboden terwijl het vr., zeker is, dat het huis der gemeente geïllumineerd zal worden. Personen, die blijkbaar het gevaar van hun baldadigheid niet hebben overwogen, legden 's avonds op den Kortsteekterweg midden over den weg eenlge takkenbossen neer. Een motorrijder die kort daarop pas seerde, ontdekte zulks gelukkig bijtijds en gaf hiervan kennis bij de politie, die 'ter stond een onderzoek naar de daders in stelde. Om wat migraine, zoo'a beetje schele hoofdpijn de afspraak niet nakomen? 1 of twee tabletten Instantine en de pijn is verdwenen! Dus onthoudt stilt en voorkomt pijnen! 4397 Instantine Prijs .70 cent. (Ingez Med.) ALKEMADE. Raadsagenda, De raad komt Donderdag a.s. des nam om 7l/i uur bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Benoeming van drie leden der Burg. Armbesturen in verband met per. aftr. op 1 Jan. 1938; Voorstel tot het verleenen van gedeeltelijke kwijtschelding van pacht; 4. Voorstel om over te gaan tot herziening der aig. politie verordening; 5. Voorstel tot reorganisatie der gemeente-secretarie; 6. Wijzigingen der gemeente+begrooting 1937; 7. Wijziging der gemeente-begrooting 1938; 8. Vaststelling van een raadsbesluit tot toekenning van een renteloos voorschot aan de Woning bouwvereeniging „Alkemade" tot dekking van in vorige jaren ontstane exploitatie tekorten; 9. Reclame schoolgeld. WASSENAAR. Naar aanleiding van de inbraak in perceel Wlttenburgerweg 118, waarbij K. op heeterdaad werd betrapt, is als zijn mede plichtige aangehouden de 25-jarige F. H. uit Den Haag. Hij is ter beschikking gesteld van den officier van justitie. Door de Pluimveever. Wassenaar wordt momenteel een tentoonstelling georgani seerd in het Wapen van Leiden. Niet minder dan 143 kooien zijn bevolkt met allerhande duiven, kippen en konijnen. Er zijn prachtige exemplaren aanwezig. ZEVENHOVEN. De heer Z. A. van Soest, hoofd der Chr. school in wijk Amstel is benoemd te Bergen (N.-H.). Herkozen is tot notabel der Herv. Kerk de heer J. van Griethuizen. Tot bestuursleden der Geref. Jonge- lingsvereeniging zijn herkozen A. N. van Baren, voorz., S. Vlak, secr., C. van 'twout penningm-, A. Verburg, bibliothecaris, M. van Baren algem. secundus. De gemeente is toegetreden tot de Fraude-Onderlinge, opgericht voor de Ver. van Ned. Gemeenten. Aan de gemeente is f. 45.65 toegekend als eerste uitdeeling van de collecte ten bate van het K.S.D.-fonds. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Cornelis, z. van G. Ver laan en A. M. Voorbij Joanna Suzanna, d. van A. de Vogel en M J. Verklei] Johanna, d. van J. Domburg en J. M. Metselaar. Ondertrouwd: C. P. van Leeuwen en C. W, van den Akker. Overleden: Arnoldus Pannebakker. 85 j. A. M. Vermeulen, echtgenoote van A. Brand, 50 Wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd is aan den heer L. van Lomwei, sluiswachter, aan de sluis, van den Laag-Boskoopsclien polder met ingang van 1 Februari e.k. eervol ontslag uit die be trekking verleend. Met ingang van dien zelfden datum is in zijn plaats benoemd zijn zoon A. van Lomwei. Voor een aandachtig gehoor trad voor de vereeniglng van oud-leerlingen en leer lingen der Rijkstuinbouwschool „Arbori- cultura" in hotel „Klaassen" op de heer M. de Koning, houtvester der Ned. Heide maatschappij. Na verwelkoming door den voorzitter, hield spr. een causerie over „Het voorko men van ziekten in de dennenbosschen en de bestrijding langs boschbouw technischen weg". Aan het slot dezer leerzame rede. volgde een aangename gedachtenwisseling. Door den heer Max Weil, componist alhier ls opgedragen het componeeren van een opera met Hollandsche tekst getiteld: „Episode uit het leven van Jan van Schaf- felaar". De heer Weil heeft deze opdracht gaarne aanvaard. HAZERSWOUDE. Door de Kerkeraden der Ned. Her vormde en die der Geref. gemeente alhier is besloten, om ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis op den nationalen feest dag in den voormiddag een dank- en bede stond te houden. WARMOND. Uitvoering van St. Mathias. Onder groote belangstelling gaf de R.K. Muziek Zang en Tooneelver. St. Mathias in de concertzaal van Hotel de Zon een tooneel uitvoering. De Voorzitter de heer C. Zwetsloot opende, waarna het eerste ge deelte verzorgd door de afd. Harmonie volgde. Het blijft steeds een genot de mooie muziek dezer vereenlging te beluisteren. Op bewonderenswaardige wijze werd de moei lijk te vertolken „Ouverture Orphée aux Enters" van Jac. Offenbach uitgevoerd. Een hartelijk applaus beloonde den Direc teur en zijn keurig korps! Na de pauze voerde de afd. Tooneel het kluchtspel „Een wetenschappelijk bijeenkomst" van H. Th. Hensen op, dat vlot gespeeld werd. Een KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Gouden Echtvereenigiag. Woensdag 19 Jan. as. hoopt het echt paar R. Geerlof en C. Geerlof—Guldemond wonende in de Hoogewaard alhier, den dag te herdenken, waarop het 50 Jaren gele- in den eoht verbonden werd. Wij wensohen het echtpaar van harte geluk met dit gouden huwelijksfeest en hopen, dat de band nog langen tijd mag voortbestaan. De bedoeling ls hier op den avond van den dag waarop de blijde gebeurtenis be kend gemaakt is in beide kerken,, zoowel Geref. als Ned. Herv. Kerk een dienst te houden. LEIDERDORP. Tot kweekeling met akte aan de Ned. Herv. School alhier ls benoemd de heer E. Sleeboom te Leeuwarden. woord van hulde komt behalve aan de spelers ook toe aan den Regisseur den heer J. Sikking. Na afloop dankte de Voorzitter de beide vereeniglngen voor hetgeen zij den leden hadden geboden. Na een verlo ting, werd overgegaan tot het traditloneele dansje. Aan den heer J. van Werkhoven is vergunning verleend tot het dooden, van gen en vervoeren van mollen ln den Ver. Groot- Hof- en Klein Henmeerpolder alhier De tusschen deze gemeente en de ge meente Zoeterwoude gespeelden tafelten niswedstrijd had tot resultaat, dat de wed strijd in een gelijk spel geëindigd is. Voor deze gemeente namen aan het spel deel de heeren J. van Tongeren, Van Winsen, B. Beugelsdijk, N. Stynman, G. v d. Wil ligen en P. v. d. Kerkhof. LEIMUIDEN. Uitvoering in werkverschaffing. Alhier is gisteren een begin gemaakt met de uitvoering van het werkverschaffings plan en wel van het rietland in eigendom dezer gemeente. 15 arbeiders zijn tewerk gesteld, terwijl dit getal de volgende week tot 40 arbeiders zal worden opgevoerd, pn- der deze 40 arbeiders zullen er 8 uit Aals meer en 6 uit de gemeente Rljnzaterwou.de worden opgenomen. De werkzaamheden be rusten bij de Ned. Heidemaatschappij. Met het dagelijksch toezicht is belast de heer Ph. Muijs. Als landbouw-deskundige-advlseur, bedoeld in het Vogelwetbesluit en ter uit voering daarvan is voor deze gemeente aangewzen de heer J. Blom, landbouwer te Vriesekoop. NIEUWKOOP. Onder toezicht en leiding van de po litie. had de trekking plaats van de loterij ten bate van de kas der R.-K. naaikrans. Men had ongeveer 800 loten, die alle aan den rnan gebracht waren. De tentoonstelling van de gemaakte kleedingstukken trok ook veel belangstel ling, terwijl de amusementen eveneens goede aftrek hadden. Het batig saldo is nog niet bekend, doch vormt stelling een beduidend bedrag, waarmede men weder veel nuttig werk verrichten kan. Loop der Bevolking 1937. Geboren: 59 m. en 61 vr.. 120. Gevestigd: 38 m. en 63 vr.. 101. Vermeerdering 221 pers. Overleden: 19 m. en 19 vr., 38. Vertrokken: 67 m. en 108 vr.. 175. Vermindering 213 personen. Bevolking per 1 Januari 1937 2105 mannen en 1967 vrouwen. 4072. Toename ln 1937 8. Bevol king op 1 Januari 1938 4080 personen. Levenloos aangegeven: 4 mnl. en 3 vrl. kinde ren. In 1937 werd 1 echtscheiding ingeschreven. WADDINXVEEN. De maandelijksche collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft op gebracht f. 92.72. In deze gemeente is een begin ge maakt met de uitdeeling van baby- uitzetten. B. en W. stellen den gemeenteraad voor gunstig te beschikken op een verzoek om voor een leerling van het Marnix Gym nasium te Rotterdam een subsidie van f. 60 per jaar te betalen. Tevens wordt voorge steld toe te treden tot de nieuw opge richte vereeniging tot het onderling dragen van risico, verbonden aan het geldelijk be heer van gemeenten. NIEUWVEEN. Postauto verongelukt De wagen geheel opengescheurd. Hedenmorgen te 8 uur ls een post auto in het Blokland onder deze ge meente ernstig verongelukt. Het was de auto, waarmee steeds de post wordt vervoerd van Alphen naar Uithoorn en tusschengelegen plaatsen. De auto werd bestuurd door Joh. L. uit Woubrugge. die uit de richting Uithoorn in de richting Nieuwveen reed. Tengevolge van de gladheid van den weg en de snelle vaart, waarmee cfe auto reed, kon de be stuurder de bocht niet goed maken, met het noodlottig gevolg, dat de auto tegen een boom vloog. Na nog een tweede boom geraakt te hebben, draaide de auto een slag om. De chauffeur kwam er wonder boven wonder goed af, doch de wagen werd geheel opengescheurd en de poststukken vlogen over den weg. Zij konden echter allen gered worden. De totaal vernielde auto moest door een kraanwagen wegge sleept worden. ZOETERMEER. een kindermuts. Inlich- verstrekt ter gemeente- Gevonden: tingen worden secretarie. Op het verzoek van de beide pi. Mid- üenstandsvereenlgingen aan Ged. Staten van Zuid-Holland tot verbetering van de Stationsstraat is door Ged. Staten afwij zend beschikt. ZWAMMERDAM. Bezoek van ds. Bouman. De bij de Ned. Herv. Gem. alhier be roepen predikant ds. Bouman van Span- num (Fr.) bracht een bezoek aan deze gemeente. Na kerk, pastorie enz. te hebben bezich tigd werd geruimen tijd in de consistorie kamer vertoefd, waar leden van verschil lende kerkelijke colléges en verdere be langstellenden ln de gelegenheid werden gesteld met den predikant te spreken. NOORDEN. Bijtijds gered. Een zoontje van S„ aan den weg naar Nieuwkoop, viel met een kruiwagen in de handen van de draaiplank in de Voorwe- terlng. Dit werd opgemerkt door den heer Den H. van hier, die in de verte kwam aanfietsen. Snel ging hij er heen en wist het kind door middel van een stok alsnog van een wissen dood te redden. RIJNSATERWOUDE. De heer S. J. Visser alhier is aange wezen als landbouw-deskundig adviseur als bedoeld in het Vogelbesluit 1936. Ter gelegenheid van de a.s. Blijde Ge beurtenis zal alhier voor de kinderen der O. L. school een kinderfeest gehouden wor den. De kinderen zullen worden getrac- teerd, terwijl ln het Nutsgebouw voor hen zal optreden de bekende goochelaar de heer Wiïiams uit Amsterdam. Het comité voor dit kinderfeest bestaat uit de burgemees ter, de Raadsleden en de gemeentesecr. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ROELOFARENDSVEEN. Uitvoering „Liefde voor Harmonie". Traditiegetrouw gaf het muziekgezel schap .Liefde voor Harmonie" op Kopper maandag weer haar jaar lij ksche vasten avond-uitvoering. De groote Par.cratiuszaal was geheel met leden en donateurs gevuld, toen de voorztiter opende en vooral den nieuwen geestelijken adviseur welkom heette. Hierna werd het eerste gedeelte van het muziekprogramma afgewerkt. De num mers werden zeer vlot gespeeld en getuig den van een ernstige studie der leden. Ver schillende marschen werden ten gehoore gebracht. Hierna werd door de leden op gevoerd een klucht, getiteld .,40", die ook goed vertolkt werd. Een dankbaar applaus beloonde de spelers voor hun prestaties. De pauze's werden aangevuld met soli van enkele leden. Na de groote pauze wer den we wederom vergast op enkele muziek nummers. waarna met een komische klucht de welgeslaagde avond werd be sloten. Na een dankwoord van den geeste lijken adviseur keerden allen voldaan huiswaarts. TER AAR. De politie in 1937. In den loop van 1937 maakte de politie in 213 gevallen proces-verbaal op wegens strafbare feiten en ongevallen. Hierbij betrof het in 19 gevallen misdrijven, terwijl 192 bekeuringen vie len wegens overtreding van Bijzondere wetten, het Wetb. v. Strafrecht en diverse verordenin gen. DE A.S. HEUGLIJKE GEBEURTENIS. Welk rechtgeaard Nederlander leeft dezer dagen niet ln spanning betreffende de heug lijke gebeurtenis? Reeds eenlge weken melden de bladen over festiviteiten, en geen wonder, het hart begint sneller te kloppen, bi) de gedachte dat een Oranjetelg zal worden geboren. En wat zal Leiden doen als daar het klok gelui ons boodschapt, dat het werkelijkheid ls geworden? Wij lezen van een Nationalen Feestdag, maar ln onze stad nog slechts alléén van een licht stoet. Er wordt nog wel eens smalend opgemerkt, dat ze in Lelden toch geen feest kunnen vie ren, doch dit zou wel anders uitkomen als alle werkgevers besloten hun personeel vrij te geven, zoodra de klokketonen zich doen hooren. Fabrieken, werkplaatsen, kantoren, bouwbe drijven, kortom alles wat maar eenigszins kan vrfjaf geven. Zelfs, MUnheer de Redacteur, zouden wij Leidenaars. genoegen nemen met een bulletin, en Uw blad (hoe gaarne gelezen) dien dag wil len missen. En wat doet de winkelstand? Ook hij besluite, vooral die zaken waar per soneel is, te sluiten en vrijaf te geven. Wat wij dan gaan doen? Feestvieren! Natuurlijk ontbreekt aan geen woning onze driekleur. Den Burgemeester zullen wij dankbaar zijn, als hl), als hoofd der Gemeente, toestemming gaf, aan alle bezitters van orgels lustig te draaien. Aan elke muziekvereenlging de vrijheid de stad door te trekken, waarheen zij maar wil len, en vroolijk hun instrumentale kunst ln Leldens straten doen hooren. Dan zeker ben Ik overtuigd, dat wij zullen kunnen spreken, dat Lelden recht feestgevierd heeft. Hopend dat dit schrijven aanleiding moge zijn het bovenstaande te verwezenlijken, dank ik U, M. de Red., bij voorbaat hartelijk voor de verleende plaatsruimte. J. J. LAMAN. VOOR WOENSDAG 12 JANUARL Hilversum I, 1875 M. cn 415.5 M. VARA.- Uitzending 10.0010.20 v.m. en 7.308.00 VPRO. 8.00 Gr.muz. 9.30 Keukenpraatje 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor Arbeiders in de Continu-bedrijven 11.30 „De geschiedenis van de ontwikkeling der werkloozenzorg", cau serie 12.00 Gr.muz. 12.30 Orgelspel 1.15 1.45 Gr.muz. 2.00 Kniples 2.30 Voor de vrouw 3.05 Voor de kinderen 5.30 Gr.muz. 6.00 „Fantasia" en gr.pl. 7.00 Zang 7.30 Cyclus ,.Ons werk en ons geloof" 8.00 Herha ling SOS.-Berlchten 8.03 Berichten ANP., VARA.-Varia 8.15 De Ramblers 9.00 Radio- tooneel 9.30 „Fantasia" en solist 10.00 Berichten ANP. 10.05 Sopraan en piano 10.30 Gr.muz. 10.45 Declamatie 11.00 Gr. muz. 11.15 Zang en orgel 11.4512.00 Gr.- muziek. Hilversum H, 301.5 M. NCRV.-Uitzending 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek gr.pl.) 8.30 Gr.muz. 9.30 Gelukwenschen 9.45 Grjnuz. 10.30 Morgendienst 11.00 Gr.muz. 11.15 Sopraan en piano 12.00 Be richten 12.15 Gr.muz. 12.30 Kwintetconcert 2.00 Gr.muz. 2.30 Voor jeugdige postzegel verzamelaars 3.00 Gr.muz. 3.30 Viool, cello en piano 4.30 Gr.muz. 4.45 Felicitaties 5.00 Voor de kinderen 5.45 Gr.muz. 5.55 Land- en tuinbouwhalfuur 6.30 Taalles en Causerie over het Binnenaanvaringsreglement 7.00 Berichten 7.15 Boekbespreking 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Herhaling S.O.S.-Berichten 3.15 Het Collegium Musi- cum Noviomagense. het NCRV.-orkest en solis ten 10.00 Berichten ANP. 10.05 NCRV.- Orkest 10.45 Gymnastiekles 11.0012.00 Gr.muz. Na afloop: Schriftlezing. Droitwicli, 1500 M. 11.20 Het Crook-kwintet 12.00 Orgelspel 12.30 BBC.-Northern Ire- land-Orkest en soliste 1.35 Gr.muz. 2.20 Jack Leonarai's orkest 3.05 Gr.muz. 3.20 Sportreportage 4.20 Vesper 5.10 Gr.muz. 5.20 Harry Saville's Band en solisten 6.00 Het New Georgian Trio 6.20 Berichten 6.40 Landbouwpraatje 7.00 Orgelspel m. m. v. solisten 7.35 De „Band Waggoners", Orgel spel. de „Jackdaws" e.a. 8.20 BBC.-Sympho- nie-Orkest. (Om 9.20 Berichten) 10.30 BBC - Harmonie-Orkest en solist 11.20 Oscar Rabin's Band 11.50—12.20 Jazzmuziek (gr.- platen). Radio-Paris, 1648 M. 7.50. 9.10 en 10.40 Gr.muz. 12.20 L. Goldy-Orkest en zang 3.05 Zang 3.20 Pianovoórdracht 4.20 Zang 4.35 Pianovoordracht 5.20 Glardino-orkest 8.50 Piano en viool 9.20 Zang 10.50 11.05 Gr.muz. Keulen, 456 M. 5.50 Omroep-Amusements orkest 7.50 Dresdens Orkest 11.20 Fabrleks- orkest 12.35 Omroeporkest 3.50 Omroep- Amusementsorkest 6.30 Grunuz. 7.20 Or kest- en koorconcert m. m. v. solisten 8.20 Rijkszending: Herdenking Saar-Plebisciet 8.50 Vervolg van 7.20 10.1011.20 Omroep- kleinorkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr. muz. 12.50 Omroeporkest 1.30 Omroep- dansorkest 1.502.20 Gr.muz. 5.20 Omroep orkest 6.50 en 7.20 Gr.muz. 8.15 Zie Hilver sum II 10.15 Gr.muz. 10.30 Folkloristisch programma 10.5011.20 Gr.muz. 484 M.: 12.20 Gr.muz. 12.50 Omroepkleinorkest 1.502.20 en 5.20 Gr.muz. 6.35 Omroepklein orkest 1.502.20 en 5.20 Gr.muz. 6.35 Om roepkleinorkest 7.35 Gr.muz. 8.20 Omroep- salonorkest en solisten 9.20 Omroepsympho- nie-orkest. -koor en solist 10.30 Gr.muz. 10.4511.20 Omroepdansorkest. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30 Hans Busch' orkest 8.20 Rijkszending: Herdenking Saar-Plebisciet 8.50 Orkesten, koor en solisten 9.20 Berichten 9.50 Het Fiedel-Trio 10.05 Scheepsweerberlcht 10.20 Hollandsch-Euro- peesch concert (gr.opn.-) 10.5511.20 Gr.muz, GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Woensdag 12 Januari. lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv, enz. 3de Programma 8.00 Keulen Pl.m. 9.20 Parijs R. 9.40 diversen 10.40 Parijs R. 12.05 Radio P.T.T. Noord 12.20 Parijs R. 13.20 Brussel VI. 13.30 Keulen 14.20 Radio P.T.T. Nord 15.05 Droitwich 15.20 Deutsch landsender of div. 15.50 Keulen 16.20 Lon don Reg. 17.20 Parijs R. 18.20 Keulen 21.20 Brussel Fr. 22.20 Brussel VI. 22.30 Weenen 22.50 Boedapest of div. 23.25 di versen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 London Reg. Pl.m 11.20 Droit wich 14.20 London Reg. 16.20 Droitwich 18.40 diversen 19.00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. J-^e ruggegraat van elk goed reclame-plan TEGEN ONNATUURLIJK GEKLEURDE BLOEMEN. Mijnheer de Redacteur, Wilt U voor mij eenige plaats beschikbaar Bij voorbaat Trompstraat 4. Wü betreuren, dat de Nationale Feestdag zoo direct na de Blijde Gebeurtenis is vastgesteld. Dit om verschillende redenen, doch ook. omdat het nu voor diverse bedrijven zoo moeilijk zal zijn om een afdoende regeling te treffen als inzender bedoelt. Of het thans voor vele be drijven mogelijk zal zijn te sluiten, zal de vraag zijn. Red. „L. D." STRAATNAMEN. Geachte Redactie. Naar aanleiding van de opmerkingen en be zwaren inzake de straatnamen aan de nieuwe straten, gelegen tusschen Oude Vest en van dér Werf straat, merk ik beleefd op. dat de oude straatnamen zijn gebleven voor die straatgc- rieelten tusschen Haarlemmerstraat en van dec Werfstraat. Alleen de nieuwgevormde strateh hebben eenc nieuwe benaming. Hoogachtend Uw dw. P. J. v. d. ZEEUW, Hooge Rijndijk 19#.; stellen in uw veelgelezen blad? mijn dank. Daar wij het nieuwe jaar reeds begonnen zijn, breekt ook de tijd weer aan. dat het nieuwe leven in de natuur ook weer tot ontluiken komt. Ongeveer over een maand of een week of zes komen de voorbodes van onze zoo zeer bekende bollenstreek wederom in bloei, welke bloei als eenmaal de eerste er zijn. weldra gevolgd wordt door andere en meer bekende soorten t.w. Nar cissen, Tulpen en Hyacinten. Vooral over eerstgenoemde bloemen wil ik het speciaal eens hebben. Wat is het toch jammer, dat onze mooie Narcissenbloemen zoo bedorven worden door het zoogenaamde verven. Daar ik zelf ook met een flinken stand langs den weg sta, maak ik het dagelijks mee. dat menschen, die geen verstand van bloemen hebben, om roo- de, groene of blauwe Narcissen vragen. Dan is steeds mijn antwoord: „Mevr. of Mijnheer, U moet aan iemand, die met een bloemenstand staat, niet om verf vragen want dat is daar niet aanwezig". Ik, voor mij, vind het jammer en ergerlijk, dat onze mooie bloemen zoo verknoeid worden en ik hoop van duizenden menschen mèt mij! Nu zou ik gaarne willen, dat het door mij geschrevene onder de oogen van Burge meesters en andere bevoegde personen kwam. Daar wij om een standplaatsvergunning te bekomen, ons tot den Burgemeester in de eerste plaats moeten wenden, verzoek ik dezen edel- hchtbaren hecren er op te letten, dat degenen, wien zulk een vergunning wordt verstrekt, de bepaling er bij krijgen, dat zij geen onnatuurlijk gekleurde bloemen verkoopen. Gaarne zou ik zien. dat er een verbod tegen kwam. want het kan onze streek niet anders dan schade doen. H. de H. te Sassenheim. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7