Uit de Omstreken LEiDSCH DAGBLAD - Tweade Blad Dinsdag 11 Januari 1938 NO V A-Bioscoop De Braaf MoNTECmsm-^ 'tN/T IN UTTIREN WEERBERICHT. Jarenlang aan indigestie geleden. AGENDA REISBUREAU LINDEMAN N.V. NIEUWE UITGAVEN. Het Vrije Woord. Verschenen is het eerste nummer van „Het Vrije Woord", weekblad der Troelstravereenl- ging ..Het Vrije Woord". Het blad staat onder leiding van Paul Kiès. Verschenen bij: Andries Blitz, Amsterdam: ,.De Beul en zijn werk", door Fr. de Witt Huberts. J. B. Wolters. Groningen: (In de serie: Losse Paedagogische Studiën) „De openbare Lagere School en de Bijbel en de 19de eeuw. door P. L. van Eek Jr. Herwig's Practische Tuin-Encyclopedie, af levering 2. J. Philip Kruseman, Den Haag: „De Roode Doos", (een nero-wolfe mysterie) door Rex Stout, vert, door A. Riewerd. ..Meisjes van Arizona" door Frank C. Ro bertson. vert, door M. J. Landré-Tollenaar. ..Het zonverbrande lijk", door George Bagby, vert, door H. Antonsen. ..Sneeuwstorm over de Far West", door B. M. Bower; vert, door A. Olsen. „Kapitein Bloed's verdere lotgevallen", door Rafael Sabatini; vert. door Ad. Vorstman. Van Holkema «Sc Warendorf N.V.. Amsterdam: „Het Avontuur van den Mensch": I. van Kiemcel tot Kind: II. Van Pasgeborene tot Vol wassene: III. Van Volwassene tot Grijsaard, door Jean Rostand. Geautoriseerde vertaling van N. Brunt. G. F. Callenbach N. V. Uitgever, Nijkerk: „Moeder en Kind", door dr. P. H. Ritter Jr., met kunstfoto's van Hans Gilberg. Voor de Jeugd: „Een prins of een prinsesje", vertelling en teekeningen van Jehanne van Effen. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 740. Hedenmiddag 2 uur: 755. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand: 759.6 te Biarritz. Laagste Stand: 733.6 te Vestmanör. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige meest Westelijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt, tijdelijk opklarend. Nog eenige kans op regen. Temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag weinig verande ring in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De uitgestrekte depressie vulde gedeeltelijk op. Het centrum ligt nog bewesten IJsland. De secundaire kern, welke gisteren over de Brit- sche eilanden lag. ligt thans nog over Dene marken en West-Duitschland. De luchtdruk is vrijwel overal gestegen en het weer is over het algemeen beter geworden. In West-Duitschland en Denemarken is de lucht echter nog betrok ken met plaatselijk regen of natte sneeuw. On der invloed van een nieuwe secundaire valt op de Britsche eilanden plaatselijk weer regen. In Midden-Zweden sneeuwt het nog. Overigens is de lucht meest opgeklaard. De wind is overal belangrijk afgenomen, alleen op het Westen van de Britsche eilanden waait nog een krachtige wind. De vorst is over het algemeen iets afge nomen, het vorstgebied omvatte hedenmorgen geheel Scandinavië en het vasteland van West- Europa beoosten Berlijn. Ook over het Noorden van de Britsche eilanden lag hedenmorgen een klein vorstgebied. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W.Z.W., 5 gr. C., regenbuitjes. Londen: W., 4 gr. C„ goed. Berlijn: O.Z.O., —0 gr. C., betrokken. Nice: N., 5 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 3 gr. C. (37 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 4 gr. C. (39 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 10 u. 28 min.; nam. te 23 u. 12 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Dinsdag: 4.40 nam. tot 7.36 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 11 Januari: op 11 uur 46; onder 2 uur 36. WINTERSPORT IN ZWITSERLAND. Adelboden: —2 gr. C.; 1. bew.; sneeuwdal 35 c.M., skigeb. 100 c.M. Grindelwald2 gr. C.; mooi; sneeuwdal 40 c.M., skigeb. 80 c.M. Gstaad: 2 gr. C.; zw. sneeuwval; sneeuwdal 50 C.M.. skigeb. m. d. 100 c.M. KI. Scheidig: 4 gr. C.; betr.; sneeuwdal 70 C.M., skigeb. 70 c.M. Arosa: 6 gr. C.; 1. sneëuwval; sneeuwdal 70 c.M., skigeb. 100 c.M. Da vos: 3 gr. C.; betr.; sneeuwdal 50 c.M., skigeb. 100 c.M. Flims-Waldh.: 3 gr. C.; 1. sneeuwval; sneeuw dal 50 c.M., skigeb. 80 c.M. Lenzerheide: 8 gr. C.; betr.; sneeuwdal 50 c.M., skigeb. 70 c.M. Pontresina: 12 gr. C.; betr.; sneeuwdal 50 c.M., skigeb. 70 c.M. St. Moritz: —10 gr. C.; bew.; sneeuwdal 40 c.M., skigeb. 70 c.M. Untcr W.-Weldh: 3 gr. C.; 1. sneeuwval; sneeuwdal 70 c.M.. skigeb. m .d. 100 c.M. Caux ob Montreux: 1 gr. C.; 1. sneeuwval; sneeuwdal 45 c.M., skigeb. m. d. 100 c.M. Leysin: 4 gr, C.; 1. sneeuwval; sneeuwdal 60 c.M., skigeb. m. d. 100 c.M. Montana-Vermale-Crans: 4 gr. C.; sneeuw storm: sneeuwdal 70 c.M., skigeb. 100 c.M. Zermatt: 6 gr. C.; betr.; sneeuwdal 20 c.M.. skigeb. 30 c.M. Andermatt: —2 gr. C„ 1. sneeuwval; sneeuWdil 50 c.M., skigeb. 60 c.M. Engelberg: 1 gr. C.: 1. sneeuwval; sneeuwdal 50 c.M., skigeb. m. d. 100 c.M. AALSMEER. De snijbloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week was het aanbod van verschillende bloemsoorten aan de veilingen alhier minder overvloedig dan In de laatste helft van December. De bloemisten hadden, in verband met het Kerstfeest en ook nog wel den Nieuw jaarsdag. een groot gedeelte van hun seringenkassen leeggesneden, wat onge twijfeld van invloed was op den kleineren aanvoer van deze bloemtakken. Ook van rozen was een klein aanbod, evenals van Am. anjers. De geldelijke opbrengst van de seringen zal veelal voor den kweeker teleurstellend zijn geweest. Vooral de Marie Legraye, de witte variëteit, welke in dit centrum nog altijd een belangrijk deel van de seringen- cultuur vormt, was dooreen genomen goed koop en werd, wat de betere kwaliteit be treft, heel wat lager betaald dan de even eens witte Mad. Fl. Stepman. Vooral onder de Legraye bliiken tot nu toe in dit seizoen veel bloemen te worden aangetroffen, welke niet uitmunten in kwaliteit, wat zeker mede van Invloed is op de noteeringen. Voor de beste Stepman werd tot 40 cent, voor de Legraye tot 18 cent per stuk be taald. Van gekleurde seringen o.m. de Lud- wig Spath, bleef het aanbod nog zeer be perkt. De beste takken gaven een opbrengst van 26 cent per stuk. Behoudens enkele uitzonderingen voor de allerbeste rozen, werden de prijzen van deze bloemen lager. Als hoogste opbrengst gold Zaterdag aan de Centrale Velling, naar gelang der va riëteiten, van 820 cent per stuk. In den loop der week werden ook nog wel rozen verkocht tot boven 30 cent, doch dat was uitzondering. De Am. anjers, waarvan wei nig aanbod, noteerden van 1420 cent (voor de Spectrum), een prijs, welke zeker bevredigend was. De opbrengst der prunus was eveneens niet slecht; voor de beste takken werd tot 15 cent betaald, terwijl ook de euphorbia's goede noteeringen te zien gaven, n.l. tot 30 cent per tak. De prijzen der bolbloemen. om. tulpen, nar cissen en hyacinten bleven heel bevredi gend; er was ln deze producten een leven dige handel. Meilelietjes waren goedkoop; plumosus snijgroen gaf een goede op brengst. Aan de veilingen van potbloemen en -planten was nog flink aanbod van cyclamen en begonia's, terwijl de azalea's en hortensia's in steeds belangrijker par tijen ter velling komen. Het verloop dezer veiling was, voor wat de beteTe kwaliteit potten betrof, niet on bevredigend. Voor de cyclamen werd be taald: van 5090 c„ begonia's van f. 0.50 1.25, azalea's van f. 1—2.70 en hortensia's van f. 0.45—f. 1. De opbrengst van de collecten over de maand December luidt als volgt: voor de KerkvoozdH f. 268 70. voor de Diaconie f 273.98 en voor andere doeleinden f 253.99'/,. HAARLEMMERMEER. Diefstal opgehelderd. In verband met den eenige maanden geleden van het terrein van een in aan bouw zijnd huis aan den Aalsmeerderdijk alhier gepleegden diefstal van bouwmate rialen, vernemen we. dat de politie er thans ln geslaagd is de ontvreemde mate rialen op te sporen en den vermoedelljken dader aan te houden. De luchtbeschermingsdienst. Met betrekking tot de ln Badhoevedorp en Hoofddorp door den heer W. Slob, hoofd van den luchtbeschermingsdienst in Haar lemmermeer, gehouden lezingen ter be spreking van het gereedgekomen lucht beschermingsplan voor deze gemeente, ver nemen wij, dat zich reeds ongeveer 30 per sonen als vrijwilliger hebben opgegeven voor de ln te stellen verschillende hulp diensten. Tweetal. De Chr. Ger. Kerk van Nieuw Vennep heeft het navolgende tweetal opgemaakt: ds. N. Brandsma van Wildervank en ds. C. Smit van Slledrecht. Werkverschaffingsobjecten in Haarlemmermeer. Met medewerking van den Minister van Sociale Zaken, het Provinciaal bestuur, het gemeentebestuur en het polderbestuur, wordt thans in Haarlemmermeer aan een 4-tal belangrijke werkverschaffingsopjec- ten uitvoering gegeven en wel: het aanleggen van een wandelbosch an nex provincialen demonstratietuin voor de fruitteelt nabij het gemeentelijk concours- terrein te Hoofddorp; het verdiepen enver- breeden van den IJtocht over een lengte van ongeveer 15 K.M.: slootschieten, dem pen van slooten, draineeren en egallseeren van gronden en diepspitten bij de akker bouwers en het aanleggen van een plant soen bij het Cruquius-museum en bij de openbare school no. 10. Voor het tot stand brengen van een en ander zijn gisteren de werkzaamheden weder aangevangen met ongeveer 500 bij de arbeidsbeurs te Hoofddorp ingeschreven werklooze arbeiders. Gevonden: een paar beenpijpen, een zilveren kokertje, een ring en eenig geld. Inlichtingen Raadhuis Hoofddorp. In de zaal van het café Krielen te Hoofddorp ls de door den heer W. Slob, hoofd van den Luchtbeschermingsdienst der gemeente Haarlemmermeer, belegde tweede bijeenkomst gehouden ter propa geering van de Luchtbeschermings-ge- dachte. Teunis. Z. van P Vooijs en A. van Duijn Kryn, Z. van IJ. Verdoes en J. B. Dijkdrent. Overleden: Jan van der Kwaak 76 J., geh. met J. van den Oever Arle Sarkenburg 66 j„ geh. met J. van der Steen Pieter Guyt, 8 maan den, Z. van J. Guyt en M, van Dijk Gerar- dus de Langen 53 j.. geh. met L. M. v. Campen, Ondertrouwd: A. Duljndam van Noordwtjk en N. van Dutjn. KATWIJK AAN ZEE. Verslag Katwijksch Drankweer- Comité 1937. De secretaresse mevr. dr. B. D, van Dorp zond ons het volgende: Het Katwijksch Drankweer-comité, dat nog steeds een federatie ls van de beide, in Katwijk gevestigde drankbestrijdings- vereenlgingen, n.l. de afd. Katwijk van de Nat. Chr. Geheel-Onthoudersvereeniging en van de Ned. Ver. tot Afschaffing van Alc. Dranken, mocht in 1937 wederom veel me dewerking ondervinden. Zoowel het ge meentebestuur als de Reederijvereeniglng, de schoolbesturen, de hoofden der scholen en onderwijzers, de predikanten en de R.-K. geestelijke, als verschillende andere ingezetenen, hielpen ons waar zij konden. Wij zijn hen daarvoor erkentelijk. Het werk van ons Comité bestond weer vnl. ln het bestrijden van vooroordeel, ln het waarschuwen tegen de groote geva ren, die voor vele ongelukkigen gevolg zijn van onze drinkgewoonte. Wel ls het drank gebruik ln de laatste jaren, althans ln sommige kringen belangrijk afgenomen, wel ls door het snelverkeer ook aan vele niet-drankbestrijders duidelijk getoond, dat ook een kleine hoeveelheid alcohol een nadeeligen invloed heeft op onze geeste lijke functies, maar toch is onze drink gewoonte nog voor duizende vrouwen en kinderen en ook voor de ongelukkige drankslaven zelf een bron van groot, noo- deloos leed. Ook in onze gemeente wordt vaak in het verborgene, veel geleden ten gevolge van den drank. Daarom is het nog lang niet overbodig, telkens weer, vooral de jeugd, op die gevaren te wijzen. In het voorjaar werd voor 445 school kinderen uit Katwijk aan Zee een demon stratie van het materiaal van het Reizend Drankweer Museum gehouden, die ook, dank zij de medewerking die wij weer van de hoofden der scholen mochten ontvan gen, goed slaagde. Door een aantal toegewijde verkoopsters en verkoopers werden in de Blauwe week drankbestrydlngsbloemen verkocht, terwyi gedeeltelyk in die week en ook op andere tyden een groot aantal brochures, naar schatting ongeveer 350, onder de men- schen werden gebracht. Aan de uitvarende Katwyksche loggers werd weer een couvert met brochures van beide vereenigingen meegegeven. Bij huweiyksaangifte werd aan bruid en bruidegom een gelukwensch van het Drankweer-comité gezonden, met opwek king het huwelijk alcoholvry te doen zyn. Bij het kerkeiyk huweiyk werden de pre dikanten en de Roomsch Katholieke gees telijke bereid gevonden, brochures van de N.C.G.O.V. of Sobrietas uit te reiken. Heiaas kon door de gemeente wederom veen subsidie worden verleend. Gelukkig maakten giften het toch mogeiyk het werk nog voort te zetten. Wij hopen dat dit ook in 1938 zal kunnen, daar wy voelen het, al zijn de directe, zichtbare resultaten ge ring, niet mogen staken. Wy hopen, dat ln dit jaar Gods zegen op het werk van ons Comité moge rusten en dat het ons gegeven zal zijn de drank- bestryding in onze gemeente te verster ken. KATWIJK AAN ZEE. y HEDEN-, WOENSDAG- en DONDERDAG AVOND, half acht 4428 van Jaarverslag Gasfabriek en Waterbedrijf. In 1937 werden gefabriceerd 1.716.120 kub. meter gas. tegenover 1.517.975 kub. meter in 1936. De vermeerdering bedroeg dus 198.145 kub meter. Het nieuwe gastarlef, dat in Mei 1937 tot stand kwam, heeft dus de vermindering van de vorige jaren niet alleen tot staan gebracht, doch maakte van 1937 een topjaar. De productie, die met 13°/o vermeerderde, ls nog nimmer zoo hoog geweest. Ook het Waterbedrijf ls flink vooruit gegaan, n.l. met 15.493 kub. meter tot 224.990 kub. meter, dat ls met 8°/o en be reikte daarmede eveneens een nog niet bereikt cyfer. Mooie opbrengst der Kinderpostzegels. Mevrouw S. Cleveringa-Kalma heeft dit maal een groot succes te boeken met haar propaganda voor den verkoop van kinder postzegels. In tegenstelling tot andere ja ren heeft zy nu een geheele maand ge durende een groot gedeelte van den dag aan een tafeltje in de wachtkamer van het Postkantoor in de Voorstraat vertoefd om den verkoop te leiden, hierin 'door eenige dames bygestaan. Het prachtig resultaat van de actie van mevr. Cleveringa ls, dat zy een bedrag van 779,94 kon afdragen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, Z. van J. de Jong en M. Zwanenburg Floris Dirk, Z. van J. Ouwe- R»oior,e1r,AA /lïï8VZ'vaV,?nwC'wnnn i Sch' wonende. te Nootdorp, tegen den af- Beelen en A. Schaap Arie, Z. van H. Hou- f,r.cirte-, iv-, „«•>-. m,, waart en C. R6s Annie, D. van P. M. van den Berg en M. A. Boon Jan, Z. van P. van haag Utrecht. De motor zoowel als de der Plas en J Ouwehand Jan. z. van D. spoorboomen kregen schade terwyl Sch. Aandewiel en A. A. C. van Duyvenvoorde eenige verwondingen opliep. LEIDSCHENDAM. Aan de Westvlietweg reed de 19-jarige Voelt zich weer uitstekend. „Jarenlang heb ik erg aan indigestie ge leden. Allerlei middeltjes bleven zonder resultaat. Toen begon Ik met Krusehen Salts en dit scheen me wel goed te doen. Ik ging er mee door en nu voel lk my weer uitste kend. Ook heb ik geen last meer van op geblazenheid wanneer ik iets gegeten heb". Mevr. E. C. D. Indigestie wordt veroorzaakt wanneer Uw voedsel ln Uw lichaam wordt opgehoopt, waardoor dit gaat gisten en allerlei schade- ïyke stoffen ontstaan. De zes zouten ln Krusehen Salts zetten Uw spysverterings- organen aan tot regelmatig werken, waar door er voorgoed een einde komt aan Uw Indigestie. U krygt weer een gezonden eet lust en kunt alles eten zonder de minste vrees voor pyn of opgeblazenheid. Krusehen Salts is verkrygbaar by apothekers en erkende drogisten a f. 0.40, f. 0.75 en f. 1,60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels My.. A'dam, voorkomt. 4403 (Ingcz. Med.) LISSE. Eenige tot nog toe onbekend gebleven personen, hebben enkele beelden in den tuin der R.K. Zusterschool geschonden. Verschillende vernielingen werden aange bracht. De politie stelt een onderzoek in. By den heer v. d. B. aan den Lisser- dyk werd Ingebroken. Een ruit werd aan de voorzyde uitgesneden. Op deze wijze heeft men zich toegang verschaft tot de woning. Een tweetal flinke hammen werd meegenomen. In de collecte der Ned. Herv. Kerk werd een extra gift gevonden van f. 25 voor de kerk en f. 10 voor de diakonie. Als ambtsdragers der Geref. Kerk werden gekozen en bevestigd de heeren A. Schalk tot ouderling en A. Buurman en J. Bos tot diaken. NOORDWIJK. Opnieuw mond- en klauwzeer uitgebroken. Naar wy vernemen werd ter gemeente secretarie alhier, opnieuw aangifte gedaan van mond- en klauwzeer onder het vee van een ingezetene dezer gemeente. Na alle misère van de laatste maanden ls het te hopen, dat zulks tot dit ééne geval be perkt blijft. B. en W. hebben als tydelijke admi nistratieve krachten by administratie van de steunverleening, arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering aangesteld de heeren mr. J. Knape en W. Meyrink, bei den alhier. B. en W. hebben na gehouden open bare aanbesteding aan de Fa. H. Reekers alhier, gegund het maken van 5 bronput- len op het terrein van het pompstation ln het Langeveld. NOORDWIJK BINNEN. De door de Diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier gehouden wintercollecte heeft f. 645.35 opgebracht, dat ls ongeveer f. 100 meer dan ln 1937. De collecte ln de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden voor het fonds Em. Pred. enz. heeft f. 45 opgebracht. De zendingsbussen ln de Ned. Herv. Kerk alhier hadden een inhoud van f. 17.20 welk bedrag aan het bureau te Oegstgeest ls overgemaakt. De vereenigingen .Dorcas", „Bid en Werk" en „Zonnebloem1' mochten weder menig gezin met kleedlngstukken ver- biyden. NOORDWIJKERHOUT. De liefdadlgheidscollecte, gehouden door nater J. de Rooy ln de Victor-kerk bracht f. 130 op, Een openbare collecte gehouden door dames der St. Ellsabethsverom hulp en steun te verleenen aan arme zieken, bracht ruim f.214 op. OEGSTGEEST. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER ADR. DRIESSEN. Een tfou w postbode ging been Onder groote belangstelling werd heden morgen het stoffeiyk overschot van een onzer bekende en geachte ingezetenen naar zyn laatste rustplaats gebracht. Elk in woner kende immers den trouwen post bode, den heer Adr. Drlessen van zyn dageiykschen rondgang door de gemeente, waar hy ln zoo talrijke gezinnen sedert byna 25 Jaar achtereen het blyde of treu rige nfeuws bracht. Om zijn altijd groote welwillendheid, zijn vriendelijkheid en op gewektheid van geest, was hy dan ook al gemeen bemind en heeft zyn verscheiden op 48-jarigen leeftyd by zeer velen ont roering gebracht. Hierbij gaan wel inzon derheid de gedachten uit naar de weduwe met haar elf kinderen, die allen nog zoo noode den steun van hun vader kunnen missen. Driessen was dan ook in den wa ren zin des woords een oprecht en trouw huisvader. Zij, die hem in zyn leven van nabij hebben gekend hebben dat menig maal kunnen gadeslaan. Voorafgegaan door een vaandelwacht met het vaandel van den R.K. Bond van P.T.T.-personeel begaf de stoet zich op weg naar de R.K kerk. Achter de familie gin gen o.a. mede een deputatie van den R.K. Bond van P.T.T.-personeel, afd. Leiden. De oorzitter, de heer W. den Boer en de di recteur de heer Corn, den Haan met be stuur, vertegenwoordigende de R.K. Har monie „Triumph" waarvan de overledene HEDEN. Morschweg 59: Samenkomst 8 uur nam. Stadszaal: Tooneelavond ten bate van „Pniël" 8 uur nam. Zomerlust: Eerste Leidsche Klucht- en Revue - Gezelschap. Uitvoering. Katwijk aan Zee: Hotel „Du Rhln". Bijbellezing door den heer J. N. Voorhoeve uit Den Haag. 8 uur nam. Katwijk aan Zee: Casa Cara. Bij eenkomst Ger. Bond nam. 7>/« uur. Woensdag. Nomateg: Bijbellezing door den heer M. Hey- mans. Nutsgebouw: Lezing L. H. Fontein over het Montessori-onderwijs. 8 1/4 uur nam. W. de ZwUgerkerk Oegstgeest: Gemeente Gods. Spr.: Br. E. Gunter. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstvereeniging. Ten toonstelling Jan Sluyters (tot 16 Jan.). DIVERSEN: 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau, Boer- haavestraat 21. Van half drie tot half vier. Donderdags: Inenting tegen diphterie, half vier nam. precies. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 'sVrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De geschiedenis begon 's nachts". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Angel". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Tarzan's vlucht". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.straat 7: „Zoölogica". lederen middag 2.30 uur. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Woensdag, Zaterdag en Zondag 2 uur, j eugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „De lachende Vrijbuiter". Zonaag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Nova-bioscoop (KatwiJk-aan-Zee)„De graafl van Monte Cristo". 7Vi uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 8 t/m. Vrijdag 14 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, G. F. Reyst, Steenstr. 35, tel. 136 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. I Naar d« FRANSCH€ 10-daagache bogeleidereis met booUocht autotocht naar Peira-Cava (1580 M.) Vertrek 17 Januari, REISSOM 1 en 17 Februari, 1 rwrt 7 en 21 Maart en ïuy.— 4 Apri, BREESTRAAT 151 - tel. 604. 4399 (Ingez. Med.) van de oprichting af lid ls geweest. Ook de oud-directeur, de heer Jac. Kroon had zich daarbij gevoegd. Verder kwamen in den stoet, na den kerkdienst mede, de direc teur van het Postkantoor, de heer Westrik en, voor zoover vrij van dienst, de collega's van den overledene. Na afloop van de ker kelijke ceremonieën een plechtige H. Mis en gezongen Requiem had de teraarde bestelling plaats op het kerkhof. Bijzon der groot was, evenals in de kerk, ook daar de belangstelling. De beaarding werd verricht door kapelaan Martens. Er werd aan het graf niet gesproken. Een tweetal prachtige kransen dekte de kist. Loop der bevolking 1937. De bevolking dezer gemeente, die op 1 Jan. 1937 bestond uit 8684 personen (3973 m. en 4711 vr.) nam in het Jaar 1937 toe met 91 personen (36 m. en 55 vr.), zoodat het aantal inwoners per 1 Januari 1938 bedroeg 8775 (4009 m. en 4766 vr.). Er vestigden zich in de gemeente 972 personen (360 m. en 612 vr.), terwijl 955 personen (371 m. en 384 vr.) uit de gemeente vertrokken. Het vestigingsoverschot bedroeg dus 17. Door geboorte nam de bevolking toe met 149 personen (87 Jongens en 62 meisjes). Van de ge boorten vonden er 107 plaats ln deze gemente 60 j. en 47 m.) en 42 (27 J. en 15 m.) buiten de ge meente. Door overlijden nam de bevolking af met 75 personen (40 m. en 35 vr.). Alhier overleden 57 personen (31 m. en 26 vr.) terwijl 18 personen (9 m. en 9 vr.) elders overleden. Het geboorteoverschot bedroeg derhalve 74 (47 m. en 27 vr.). In deze gemeente werden 4 kinderen (5 Jon gens en 1 meisje) geboren, die tot de bevolking van een andere gemeente behoorden. Hier overleden 27 personen (18 m. en 9 vr.) tot de bevolking van een andere gemeente be- hoorende. 2 jongens en 2 meisjes werden als levensloos geboren aangegeven. Het aantal voltrokken huwelijken bedroeg 50. 2 vonnissen van echtscheiding werden inge schreven. 1 maal werd een in het buitenland gesloten huwelijk ingeschreven. De bevolking nam in 1936 toe met 161 perso nen; het vestigingsoverschot bedroeg 100 (er vestigden zich 1053 personen en er vertrokken 953 personen); het geboorteoverschot bedroeg 61 (148 geboorten en 87 overleden). Het aantal hu welijken bedroeg 54. Naar wij vernemen zal op den a.s. Nationalen feestdag, dus den dag na de geboorte van een Prins of Prinses voor de Ned. Herv. Gem. een dank- en gebedsure worden gehouden des voorm. te 10 uur in de Pauluskerk. Ook zal bij deze gelegen heid in de R.K. kerk een specialen dienst worden gehouden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6