LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 11 Januari 1938 THERMOGENE KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTZAKEN PIJNSTILLENDE WATTEN THIJS IJS EN DE DRIE DWERGEN WERKLOOZEN VISCHTEN NAAR LADING VAN GEZONKEN SCHIP. Tien werkloozen uit Rotterdam, die in de Petroleumhaven daar ter stede gevischt hebben naar de lading van een gezonken schip en deze gedeeltelijk aan opkoopers hebben verkocht, moesten heden wegens diefstal voor het Haagsche Gerechtshof terechtstaan. Allen waren in eerste instantie vrijge sproken, omdat de Rotterdamsche Recht bank heeft aangenomen, dat de recht hebbenden de lading hadden prijsgegeven, zoodat dus van diefstal geen sprake kon zijn. Van dit vonnis is de officier van justitie in hooger beroep gekomen. De toedracht van deze zaak heeft zich als volgt afgespeeld. Op 26 Juli van het vorig jaar zonk in de Petroleumhaven te Rotterdam het vracht schip „Alpina V" van de Ned. Zwitsersche Stoomboot-Mij. met een lading tabak en cellulose. Maatschappij en assuradeuren hebben eerst getracht het schip te lichten, doch toen dat niet gelukte, heeft men de lading voor zoover mogelijk in veiligheid gebracht. Na eenige dagen bleek het niet meer rendabel met deze werkzaamheden voort te gaan doch toen de maatschappij met de bergingswerkzaamheden ophield, gingen eenige werkloozen, die voortdurend in de R'damsche haven naar buit vlschten, er mee door en haalden nog heele pakken cellulose uit het schip weg. die zij aan opkoopers verkochten. Op een vraag van den president zeiden de verdachten van meerling te zijn geweest dat de lading door de maatschappy was prijsgegeven. Uit het getuigenverhoor bleek evenwel, dat noch de assurantie-maatschappijnoch de andere belanghebbende uitdrukkelijk van de goederen afstand hadden gedaan. De procureur-generaal, mr. A. Rombach, zeide in zijn requisitoir, dat deze zaak meer als kwestie, dan als strafzaak van belang was. Spr. meende, dat uit geen daden of woorden kon worden afgeleid, dat de maatschappij de goederen abandonneeren wilde. Wel staakte men tijdelijk de ber gingswerkzaamheden, omdat dit niet meer rendeerde, doch de goederen gaf men daarmee niet prijs. Men moest dit visschen niet vergelijken met het zoeken naar oud ijzer in de haven. Daarvan was de eigenaar niet meer bekend. Volgens het vonnis van de rechtbank zou iemand uitdrukkelijk moeten verklaren, dat men iets niet abandonneert. Dit nu is onjuist. Spr. achtte verdachten daaraan schuldig, vorderde vernietiging van het vrijsprekend vonnis et veroordeeling van verdachten tot ieder gen maand gevangenisstraf voorwaardelijk. Uitspraak 24 Januari. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het kantonge recht alhier terechtstaan W. H., expedi teur te Haarlem, omdat hij den chauffeur Metz. die bij hem in dienst was, had la ten rijden met een vradhtauto, waarvan de stuurinrichting geheel versleten was. De gevolgen waren niet uitgebleven, want toen de chauffeur zich met den zwaar beladen vrachtauto op een weg onder Noordwij- kerhout bevond, had de stuurinrichting geweigerd en was de auto plotseling zonder dat de chauffeur dit kon verhin deren naar rechts uitgeweken en in een 3 meter diepe sloot terecht gekomen. De heer L. Otto, garagehouder te Noordwijk, die direct ter plaatse een onderzoek had ingesteld, werd door den kantonrechter als deskundige gehoord. Deze verklaarde dat de stuurinrichting totaal versleten was, zoodat het rijden met zulk een auto le vensgevaarlijk was. Ditzelfde verklaarde ook de heer P. G. van Schie, monteur bij den heer Otto. Het O. M. achtte de overtreding wettig en overtuigend bewezen en eisebte f30 boete of 10 dagen hechtenis en wegens een nummerbord, dat niet overeenkwam met de vereischte papieren f. 5 boete of 3 dagen hechtenis. De kantonrechter ver oordeelde verdauhte tot f. 30 boete of 10 dagen hechtenis en voor het verkeerde nummerbord f. 5 boete of 3 dagen. M. W. alhier, moest terechtstaan, omdat hij met een auto van de P.T.T. bij de Haagsche Schouw de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht, doordat hij, met zeer groote snelheid het kruis punt passeerende bij het inhalen een personen-auto had aangereden. Het O. M. eischte f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. S. F., bedrijfsleider te Warmond, moest terechtstaan, omdat hij van rundvleesch dat uit Denemarken afkomstig was, de buitenlandsche goedkeuringsmerken had uitgesneden om het voor Hollandsch rund vleesch te verkoopen. Verdachte erkende de overtreding. Het O. M. eischte f. 30 boete of 20 dagen hech tenis. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot f. 20 boete of 8 dagen hechtenis. G. B., slager alhier moest terecht staan wegens overtreding van de arbeidswet. Verdachte had een knecht na zeven uur nog arbeid in zijn slagerij laten verrich- tena Verdachte erkende de overtreding, maar dit was door ziekte van zijn vrouw gekomen. Het O. M. wees verdachte er op, dat dit de derde herhaling in 2 jaar tijds was en eischte f. 15 boete of 5 dagen hech tenis. De kantonrechter veroordeelde ver dachte ditmaal nog tot f. 7.50 boete of 3 dagen hechtenis, maar met de waarschu wing dat hij een volgende maal heohtenis- straf zal vragen. N P. V., slager alhier, moest terecht staan omdat hij aan zijn rookworst een te groote hoeveelheid meel had toegevoegd (het zetmeelgehalte mag maar 4"/o bedra gen) zoodat er meer meel dan vleesch in d* worst aanwezig was geweest. Bovendien had hij in strijd met de Warenwet kleur stoffen gebezigd om het meel een vleesch- kleur te geven. Verdachte erkende de over treding maar hij had niet voldoende vleasch in voorraad gehad en daar het ge bezigde kalfsvleesch erg wit van kleurwas geweest kleurstoffen in de worst gedaan. Het O M. eischte f40 boete of 20 dagen hechtenis De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 20 boete of 8 dagen hech tenis met de waarschuwing dat hij bij herhaling een veel zwaardere straf zou vragen. op de pijnlijke plek. bestrijdt HOEST. KEELP'JH GRIEP, RHEUMATIEK STEKEN IN DEZUehz doozon 35 en 55 d. 9708 Clngez. Med.) W. G. uit Voorschoten moest terecht staan, omdat hij in de Schoolstraat aldaar plotseling zonder eenig teeken met zijn rijwiel naar links was overgestoken, waar door hij door een passeerende auto was aangereden en verwond werd. Het O.M. wees er op. dat verdachte het verkeer ernstig in gevaar had gebracht en eischte f. 7.50 boete of 3 dagen hechtenis. Uit spraak conform. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Kwestie met de dienstbode. In een hotel te Noordwijk zou R die daar logeerde, een dienstbode geschopt en geslagen hebben. De verdachte had in een vorige zitting betoogd, dat het zoo erg niet was geweest en dat de dienstbode het er naar had ge maakt. Daarentegen zei de dienstbode dat haar patroon geschopt en geduwd had. zoo. dat ze een soort zenuwtoeval had gekre gen De officier vroeg f. 20 subs. 20 dagen hechtenis. De politierechter meende dat van beide kanten wel wat was overdreven, maar legde toch de gevraagde boete od. Dc visscher in conflict. Te Boskoop had G. W. B. zich tegen de politie verzet toen deze een hengel van B. in beslag wilde nemen. Verdachte vischte in verboden water, en voor deze overtre ding kreeg hii de bekeuring. Naar de Offi cier mededeelde, had B. zich nogal stevig verzet, want de veldwachter moest eerst assistentie vragen en daarna is B. nog met de gummistok bewerkt, alvorens hij den hengel af gaf. Gezien den ernst van dit feit. vroeg de Officier f. 10.boete, subs. 10 dagen hechtenis en een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden doch deze voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De twee paar kousen. Mej. G. de G. uit Haarlemmermeer had aan L. medegedeeld dat zij de twee paar kousen die hij had afgegeven, later zou betalen. Dat deed zij echter niet, zoodat zij nu wegens oplichting terecht stond. De Officier wilde haar, gezien de rapporten, nog een kans geven, en vroeg zes maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politie rechter vermaande de verdachte nog eens, en legde toen vier maanden voorwaarde lijk op met een proeftijd van drie jaar. Schennis der eerbaarheid. Terzake schennis der eerbaarheid werd H W uit Leiden veroordeeld tot een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en voorwaardelijk ter beschikking stellen van de regeering. Voor eenzelfde feit werd N A. uit Leiden veroordeeld tot 2 maanden voorwaardelijk en een geldboete van f. 10 subs. 10 dagen. De huurkoop. J. P. S. uit Leiden had zich te verantwoor den terzake verduistering van een hand wagen. Hij had bij de B. een handwagen in huurkoop, doch toen enkele malen was be taald. verkocht hij het voertuig. Dit laatste stond wel vast, doch de Offi cier wilde eerst een rapport over verdachte, alvorens vonnis te elschen. Na het getuigenverhoor, besloot de Poli tierechter zijn vonnis aan te houden. Boodschappen gehaald. E. F. uit Noordwijk, zou tegen de winke lierster V. In die gemeente hebben gezegd, dat de boodschappen, welke hij haalde, voor mej. P. waren en voor haar rekening dus genoteerd moesten worden. Echter waren de boodschappen voor F. zelf. Voorts had hij op naam van De W. een auto gehuurd, maar ook De W. wist ner gens van. Wat betreft de boodschappen, zei F. niet te hebben verteld dat die voor P. waren. De winkelierster verklaarde echter het tegenovergestelde. De officier wees erop, dat verdachte wei nig gunstig bekend staat. Hij is in 1935 veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf voorwaardelijk, zoodat de officier er nu een einde aan wilde ma ken met zes maanden gevangenisstraf on voorwaardelijk. De politierechter hield het vonnis aan, ten behoeve van een reclasseeringsrapport. Vernieling. P. A. v. d. H. uit Leidschendam verniel de de rijwiellantaarn van den controleur der crisiszuivelcentrale A. K. Deze kwam bij v. d. H. de boeken controleeren, maar die klopten niet. Toen werd een bekeuring aangezegd, waarop v. d. H. zich achter zijn woning had begeven, waar het rijwiel van K. stond. Later kwam K. tot de ontdekking dat de rijwiellantaarn was vernield, even als enkele andere onderdeelen. Die vernielingen heeft men v. d. H. niet zien plegen, doch aan den veldwachter had hij met krachttermen verklaard, alles van Ztjn erf te zullen verwijderen wat er niet fcehcorde. De verdachte ontkende dit te hebben gezegd, maar de veldwachter be vestigde de verklaring. De Officier vroeg f. 50.subs. 50 dagen; de Politierechter legde f. 120.boete subs. 60 dagen hechtenis op, en schadevergoe ding van f. 5. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Zonder vergunning gejaagd. Voor den Kantonrechter te Haarlem stond terecht dc 20-jarlge los spoorweg arbeider J. H. uit Haarlemmermeer die zonder vergunning op het land van den hr. Jac. Biesheuvel heeft gejaagd. De amb tenaar eischte een geldboete van f. 10 subs. 8 diagen hechtenis. De kantonrechter ver oordeelde verdachte tot f. 15 subs 10 dagen hechtenis. Geen vergunning voor vuurwapen. Hierna stond terecht de 47-jarige arbei der J. den D. uit Haarlemmermeer, die een jachtgeweer in zijn woning had zonder daartoe vergunning te hebben.- De ambte naar eischte een geldboete van f. 15 subs. 10 dagen hechtenis. De kantonrechter ver oordeelde tot f. 10 subs. 5 dagen hechtenis. De Ned. Groente, of FTuitcentrale. Vervolgens stond terecht de 36-jarige J E uit Aalsmeer, die ongeveer 430 K.G. aard. appelen in voorraad heeft gehad, terwijl hij niet was aangesloten by de Ned Groente- of Fruitcentrale. De ambtenaar eischte een geldboete van f 15 subs. 10 dagen hechte nis. De kantonrechter veroordeelde tot f. 10 subs. 5 dagen hechtenis. Spijsvet in voorraad gehad. De 31-jarige slager J. K uit Haarlemmer, meer. stond terecht omdat hij in zijn win kel een hoeveelheid spijsvet in voorraad heeft gehad1. De ambtenaar eischte f. 15 sübs 10 dagen hechtenis en verbeurdver- klarinz van het in beslag genomen vet. Overeenkomstig den eisch veroordeelde de kantonrechter. Karnemelk met doode vliegen. Terecht stond de 41-jarige melkverkoo- per G. H. C. uit Hillegom. wien ten laste was gelegd, dat hij karnemelk in voorraad heelt gehad, waarin doode vliegen dreven. Verd. ontkende De ambtenaar eischte een geldboete van f. 20 subs. 10 dagen hechte nis. De kantonrechter veroordeelde tot f. 5 subs. 5 dagen hechtenis. Bloembollen zonder geleidebewijs. Terecht stond de 38-jarige bloembollen handelaar H. J v. d. W uit Lisse. die een aantal bloembollen heeft verzonden zonder geleidebewijs. Bovendien had hij nog een party bollen in voorraad die ziek waren. De ambtenaar eischte f. 25 boete subs. 10 dagen hechtenis en verbeurdverklaring der in beslag genomen bollen. De Kanton rechter veroordeelde overeenkomstig den eisch. Tramtri-in HaarlemLeiden niet vroegtijdig tot stilstand gebracht te Lisse. Terecht stond de trambestuurder der N.ZH.TM. J. G. Z. uit Haarlem die te Lisse nabij de Rükstudnbouwschool niet vroegtydig zijn tramtrein tot stilstand heeft gebracht, toen van het erf van de firma Verduin een vrachtauto kwam. De tram heeft het achterste gedeelte van de vracht, auto aangereden. Na getuigenverhoor eischte de ambtenaar een geldboete van f. 10 subs. 6 dagen hechtenis. De kanton rechter veroordeelde tot f. 10 subs. 5 dagen hechtenis. Links van den weg. Wegens links rijden met zijn auto moest terecht staan P. J. ten B. uit Aalsmeer Verdachte had bij het nemen van een bocht te Aalsmeer te veel op het linker weggedeelte gereden, waardoor lUj in aan rijding kwam met de auto van den heer D. Poortvliet eveneens uit Aalsmeer. Door de aanrijding ontstond voor f. 42 schade. De ambtenaar eischte f. 20 subs. 15 dagen. De kantonrechter veroordeelde tot f. 10 subs. 5 dagen hechtenis. Veiligheid van liet verkeer in gevaar gebracht. De 25-jarige chauffeur H J. M. uit Haar lemmermeer stond terecht omdat hij op de Meerstraat aldaar het verkeer in gevaar heeft gebracht. Toen ter plaats een klasse jongens den weg overstak reed M. met on verminderde snelheid door. niettegenstaan de een onderwijzer duidelijk teekenen gaf dat de auto moest stoppen. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 25 subs. 20 dagen en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 6 maanden De kantonrechter veroordeelde tot f. 10 subs. 5 dagen hechte nis doch ontnam hem het rijbewijs niet. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. RIJNS ATERWOUDE. Chr. Gerei. Kerk: Nam. 6 3/4 uur, ds. Bijleveld van Haarlem. "OOR WOENSDAG 12 JANUARI. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal v. Mandersloostr.Nam. 7 1/4 uur, ds. Hoog van Utrecht. AALSMEER Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, Bijbel lezing. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Gem. (Remisestraat): Nam. half- acht (verbeterd bericht): ds. Van Neerbos, van Rilland-Bath. Zaal Chr. Prot. Bel.: Nam. 7 uur, ds. Pras. RIJNSBURG. Ned. Herv Kerk: Nam. 7 uur, ds. H. P. Fortgens van Voorschoten. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. v. d. Loo. SASSENHELW- Geref. Kerk (verbeterde opgave): Nam. halfacht, ds. L. H. v. d. Meijden van Den Haag. WADDINXVEEN. Oud Geref. Gem.: Nam. 7 uur. ds. v. d. Kraat-s. NED. HERV. KERK Aangenomen: naar ten Boer (toez.) K. R. tér Steege, cand. te Groningen. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Oudewater dr. H. N. Rid derbos te Eefde-Gorssel. Beroepen: te Tienhoven R. A. Flinter man, cand. en hulppred. te Montfoort. De buitengewone algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. Aan den vooravond van een zeer belangrijke beslissing - De roep om reorganisatie - Wat zal de Synode nu doen? De Ned. Herv. Kerk. de aloude kerk die de grootste is van al de Protestantsche Kerkformatles in ons vaderland, staat aan den vooravond van een groot gebeuren dat van verstrekkende beteekenis kan zyn voor haar verdere ontwikkeling. Reeds tal van pogingen zijn aangewend in haar midden in den loop der jaren om ln deze kerk tot reorganisatie te komen en haar meer te doen zyn belydende kerk. Uit dit streven zijn de vereenigingen ..Kerkopbouw" en „Kerkherstel" geboren, de eene meer omvattend de elementen die wij tot de Ethischen rekenen, de andere in hoofdzaak haar aanhang vindend in de kringen der Confessioneelen. Beide willen de huidige hiërarchische organisatie ver vangen door een van meer presbyteriaal karakter. Deze vereenigingen vonden el kander en zonden der Synode bericht op welke punten zij tot een accoord gekomen waren De Synode benoemde daarop een commissie waarin drie leden van de Synode de predikanten ds. J. D. J. Addink te Heeze. ds. F. Tammens te Oostwold (thans emeritus) en ds. L. S. v. Zwet te Almelo. In deze commissie waren verschillende stroomingen in de Ned. Herv Kerk ver tegenwoordigd Zij vergaderde 15 maal en punten van verschil werden in haar mid den zelden of nooit door stemming opge lost maar door onderling overleg. Zij heeft de Synode een uitgewerkt reorganisatie voorstel ingediend op de grondslag van het door Kerkopbouw en Kerkherstel getroffen 14. Bij 't gaan achter den kabouter aan verwijdert Thijs zich van 't paleis; en Je begrijpt al wel, gewis, wat zijn bedoeling is. Thijs had al lang begrepen, dat deze dwerg toch niet alléén de kroon uit het paleis had kunnen slepen dat zou te veel van zijn krachten vergen. De diefstal werd begaan door zeker twee, drie dwergen; en als Thijsje déze nu biyft volgen zal hy dus, misschien, strak de woning van die dwergen zien. En is de kroon daar dan geborgen, dan zal Thijs er wel voor zorgen, dat het pronkstuk naar den koning wordt terug gebracht, daar deze er met veel verlangen nog op wacht. „En dan kan de prins Adebrand ook trouwen met 't prinsesje Wil- chrysant dan is," denkt Thijs, terwijl hij loopt en naar het dwefgje kijkt, „het doel bereikt!" PUNCTUEEL! Spreekwoordelijk punctueel zijn de Junghane horloges. Junghane' horloge-collectie hevat vele en zeer mooie variaties, gebaseerd op het thema van precisie en duur- zaamheid.Ideale geschonken! (Ingez. Med.) accoord'. Het voorstel bestaat uit een ge schrift van 124 bladzijden druks en omvat een ontwerp-algemeen reglement, gevolgd' door overgangsbepalingen; een ontwerp- reglement voor kerkelijk opzicht en ker kelijke tucht; een ontwerp-reglement be treffende de behandeling van geschillen en bezwaren tegen en vernietiging van beslui ten in bestuurszaken en een ontwerp- reglement op de kerkvisitatie. In art 8 van het ontwerp-algemeen-reglement worden wezen en doel der Ned. Herv. Kerk nader omschreven. Tot eenstemmigheid kwam de commissie niet. De bekende vrijzinnige predikant, ds. B. J. Aris. verklaarde dat hoewel het aan geboden reorganisatie-voorstel zün volle instemming heeft, het onaanvaardbaar te achten, terwijl de leden prof. A. S. de Blécourt en ds. F. Tammens verklaarden zich er niet mee te kunnen .vereenigen. Eerstgenoemde heeft bereids een minder heidsnota ingediend, waarin hij gewaagt) van een „schijnaccoord". een aantal vragen stelt waarop hy een duidelijk antwoordl verlangt en het uitroept: ..geen lyriek lm de reglementen". Hij oordeelt: „Door het belijdeniselement in de reglementen op le nemen, brengt men een nieuwe ziektekiem in de kerk. Een bron van onvruchtbaar krakeel en een middel om gewetensdwang te oefenen", waarom hy besluit: „Kort gezegd: laat alles blijven zooals het is". Ook de vereeniging van Vrijzinnig Her vormden heeft in haar jongste algemeene vergadering zich uitgesproken en een breedvoerig rapport, eveneens van een minderheidsnota vergezeld, gepubliceerd, waarin haar zienswijze aanmerkelijk blijkt af te wyiken. van het der Synode aange boden uitgewerkte reorganisatievoorstel. De Synode bsloot in haar gewone zomer- zitting van 1937 deze zaak niet in behan deling te nemen maar te verwijzen naar een buitengewone zitting die morgen zal aanvangen. De vergadering van morgen is precies eender samengesteld als de Synode 1937. d wz. dat het rechtsche element do mineert Daarmede staat echter nog geens zins vast dat de Synode haar zegen op het voorstel geven zal. Men kan veeleer zeggen dat zij in meerderheid het ontwerp niet wil. De vraag is echter of men het zonder meer verwerpen zal dan wel dat ook de tegenstanders hun stem er aan geven zullen om het zoo mogelyk te maken dat de kerk zich zal kunnen uitspreken, wyl aanneming beteekent dat het ontwerp zal worden onderworpen aan het veto van de Prov. kerkbesturen. In de Ned. Herv. Kerk zelve ztin meer deren er lang niet gerust op dat de voor stellen van de reorganisatiecommissie. die stond onder voorzitterschap van prof. mr. P. Scholten. zullen worden aangenomen en orn dat te voorkomen hebben bekende Rot terdammers. de heeren mr. H. de Bie, dr. H. J. Fijkman. A. Hymans. arts. dr. C. Pb. Schokkng, mr. dr. A. J. Scholten en mr. G F. v. Walsum. het initiatief genomen tot een adres aan de Synode en in een om zendbrief dien deze heeren hebben laten uitgaan om handteekeningen te verzame len .geven zij daaraan ook publiek uiting. Zeer velen hebben dit adres mede- onderteekend Met opzet heeft men echter nagelaten de handteekening van predikan ten voor deze zaak te vragen opdat des te duidelyker blyken zal dat deze zaak er niet een is van dominees maar van breeds kringen van leden der Ned. Herv. Kerk. En vlak voor het bijeenkomen van deze Synode verscheen een geschrift van de hand van den Rottcrdamschen predikant, ds W. A. Zeydner. getiteld: „De Hervormde Kerk op den Tweesprong", welk boek is voorzien van een inleidend woord van prof. dr C. Gerritson. waarin de hoogleeraar zegt: „Verwierp thans de Synode het voor stel zonder .bericht en raad van de clas sical vergaderingen te hebben ingewonnen dan zou zij de historische Kerk een bitter onrecht aandoen. Een onrecht dat de levende Kerk niet gemakkelijk zou ver geven. Want de Kerk is het onvruchtbaar synodale gediscuteer hartelijk moe". En hij, concludeert dat het er om gaat of de Herv. Kerk zich zoo hervormen wil dat zy haar taak onze natie te vormen en de nationale concientie te lelden ook in de toekomst vervullen kan. dan wel die plaats afstaan aan de R. Kath Kerk. Zoo is er in breede kringen groote be langstelling voor de beslissing die de Sy node morgen nemen zal. Zyn wij wél in gelicht, dan is het niet uitgesloten dat de Synode morgen met haar beraadslagingen niet gereed zal komen. In dat geval zal de beslissing eerst Donderdag vallen. Vermelden we tenslotte de samenstelling der Synode: dr P. Smit te Heumen, presl- dent. ds. D. den Breems te 's Gravenhage. secretaris: ds. P Bokma te Schiedam, vice-president; prof. dr. J. H. Semmelink, hoogleeraar te Groningen en prof. dr. S. F. H. J Berkelbach v. d Sprenkel, idem te Utrecht, praeadviseerende leden en de leden: ds. J. W. J. Addink te Heeze; ds. J. Barbas te Hengelo (Geld.); ds. E. Blom- maert te Middelburg; ds. L. Boer te Sche- ventagends J. Boonstra te Gieten; ds H. Brucherus Oleveringa te Middelstum; ds P. de Bruijn te Driebergen ds T G v. Reeu- w k te Amsterdam: dr W. H Weeda 'e Oosterland; ds S. Winkel te Heeienveen en ds. L. S v Zwet te Almelo allen ored. at en F. A. v. d. Bosch te Amsterdam Ch. Honidius te Middelburg. J. Oosterhoff te Leeuwarden en ir. P. Wolffensperger te Zwolle, allen ouderling en J. W. Bolt ta 'Groningen en M. ter Stal te Veenendaal', •heidcai oud-ouderling 4—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 12