SIROOF SAM EL Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 10 Januari 1958 IDEAAL TAX THIJS IJS EN DE DRIE DWERGEN DE ONBEWAAKTE OVERWEG IN DEN NIEUWEN RIJKSWEG AMSTERDAM. SASSENHEIM. Bij den onbewaakten overweg bij KM. 8.870 van den spoorweg Hoofddorp-AaLs- mcer in den Rijksweg Amsterdam-Sassen - fcelm, zuilen lichtseinen in dienst gesteld worden ter beveiliging van het wegverkeer als een goederentrein den overweg berijdt. De werking van de installatie is dezelf de als van de beveiliging van den onbe waakten overweg in Nijverdal. AALSMEER. De heer J. C. de Jong, lid van bestuur van den Oosteiwderpoelpolder, is bij enkele candidaatstelling als zoodanig herbenoemd. BENTHUIZEN. De 5-jarige C. van M. H„ trok een pan kokend vet van het stel, en kreeg een gedeelte van den Inhoud over het gelaat en lichaam. Dr. Steur verleende het arme ventje de eerste hulp. Op de ledenvergadering van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrou wen werd in de plaats van mej. A. v. d. Lelie, gekozen tot secretaresse mevr. B, v. Dogteromv. d. Velde. Mej. v. d. Lelie, werd wegens haar vertrek hartelijk toege sproken door de presidente en namens de afd. uit achting een fraai cadeau over handigd. HAARLEMMERMEER. PIETER KAMER OVERLEDEN. Groot verlies voor de Ned. Herv. kerk. Te Hoofddorp is op 68-jarigen leeftijd overleden de heer Pieter Kamer, rustend landbouwer, wonende aan den Hoofdweg aldaar. Zoowel op landbouwgebied als ander terrein was hij een bekende per soonlijkheid in deze gemeente. Op de ont wikkeling van den hem lief geworden Haarlemmermeerpolder waarin de heer Kamer van af zijn geboorte heeft ge woond heeft hij niet het minst door zijn arbeidzaam leven, veel invloed gehad. Als kerkvoogd, ouderling en penning meester van de commissie voor evangelisa tie der Herv. Gem. Haarlemmermeer, is hij lange jaren met zooveel toewijding werk- zaam geweest, dat deze schoone arbeid als 't ware een aaneenschakeling vdrmde van goede diensten, door hem in het belang van de Kerk bewezen, Ook als lid van het burgerlijk armbe stuur der gemeente Haaalemmermeer heeft •hij gedurende vele jaren zijn beste krach ten aan de verzorging der armen gegeven. Zijn nobele figuur en gewaardeerde ar beid zullen ongetwijfeld bij velen nog heel lang in dankbare herinnering blijven, Met den heer Kamer is een rechtschapen en beminnelijke persoonlijkheid heenge gaan, die aller achting en sympathie ge noot. Hij ruste in vrede! De a.s. blijde gebeurtenis. Het bestuur van de Oranjever. „Bad hoevedorp en omstreken" heeft gemeend ter eere van de „blijde gebeurtenis" in het Prinselijk Gezin ook iets te moeten doen en daarbij in de eerste plaats gedacht aan de kinderen, die o.a. van een prachtige filmvoorstelling zullen kunnen gemeten. Voor de leden is een prijsvraag uitgeschre ven „om de juiste dag en uur te raden van de geboorte van een Prins of Prinses", waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zullen worden gesteld. Tot wijkverpleegster van „Het Witte Kruis" in den Kring Badhoevedorp, is be noemd zuster H. M. Th. van den Bogaard, met ingang van 1 Januari 1938. Zij is geko men uit Gemert (N. Br.) en heeft haar ar beid reeds aanvaard. HILLEGOM. De a.s. Blijde Gebeurtenis. De nationale feestdag zal hier niet op den dag direct na de geboorte gevierd worden, maar op een nader vast te stellen dag en wel ongeveer een week later. Propaganda-avond der V.A.R.A. Zaterdagavond was de groote zaal van „Flora" geheel uitverkocht in verband met het feest der afd. Hillegom van de Vara. Albert de Booy en de twee Harmonica-vir tuozen Cavellis verzorgden de voornaam ste nummers van het afwisselende pro gramma, waaraan voorts medewerkten de imitator Rinee, de goochelaar Crochet en de buikspreker Faceur. De Comwill's Boys luisterden het geheel op met vroolijke muziek. Als spreker trad op de heer van 't Hof, lid van het hoofdbestuur der Vara, die van de bouwplannen voor de studio vertelde. De voorzitter der afdeeling bedankte den spreker en het geheele gezelschap onder aanbieding van bloemen aan den heer Albert de Booy. De aanwezigen hebben zich kostelijk vermaakt! KATWIJK AAN DEN RIJN. De a.s. Blijde Gebeurtenis. Naar wii vernemen zal. wanneer de a.s. 'blijde gebeurtenis een feit geworden zal zijp, in de Ned. Herv. Kerk een gecombineerde samenkomst worden gehouden, waar de plaatselijke en Hervormde en Gereformeer de predikanten ds. Warmolts en ds Meye- ring het woord zullen voeren ,.?Jen?en dï klokken voor vijf uur nm. de bUlde tijding, dan hoopt men dien avond ts halfacht samen te bomen, toomt de tijding later, dan den volgenden dag des n m. te 3 uur KATWIJK AAN ZEE. Door de politie is met een mlnimax een schoorsteenbrand gebluscht bil K K 2de Vuurbaakspad 5. Jaarvergadering der Schippersvereniging „Schuttevaer." De afd. Katwijk e.o. van bovengenoemde vereeniging vergaderde Zaterdagavond in Casa Cara De voorzitter, de heer W. Zuyderduyn, heette allen welkom en betreurde het, dat eenige leden voor hun lidmaatschap heb ben bedankt. „Schuttevaer" is een vereeni ging, die het algemeen belang der schip pers voorstaat. Toen zij werd opgericht, was het schit terend zooveel leden er toetraden, het was prachtig zóó'n bloeiende vereeniging in deze omgeving te bezitten. Hoewel eenige leden bedankt hebben, is onze afdeeling nog niet vergaan, zij drijft nog. Wij zullen haar drijvende houden en wij zullen onder onze schippers propaganda maken, opdat onze afdeeling spoedig weer op het oude peil zal komen. Verleden Jaar is er geen vergadering geweest wegens interne aan gelegenheden. In de schipperij is nog niet veel verandering gekomen; het is en blijft slecht. De haringteelt is voor ons van te korten duur. De loggers blijven te lang in Vlaardingen om daar de haring af te slaan er. wij zijn op IJmuiden aangewezen, daar wij te Vlaardingen door de vrachtauto's zoo goed als geheel uitgeschakeld worden. Hierin kunnen de reederijen veel ten goede voor ons veranderen door de boeltjes niet meer per vrachtauto te doen vervoeren, maar met onze motorschepen. Anders zou het wel kunnen gebeuren, dat de eene mo torboot na de andere zou verdwijnen we gens de zware lasten en de geringe ver diensten. Het is te betreuren, dat onze re geering de wet op de evenredige vracht- verdeeling niet heeft ingetrokken, want het is een voorrecht als men in de particu liere vaart vrij is in zijn doen en laten. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat die dag nog eens zal aanbreken. De secretaris, de heer J. D. Bokslag, las de notulen der vorige vergadering en bracht het Jaarverslag uit, waaruit het volgende ontleend is. Bij het gaan met pensioen van den heer W. Mels, opzichter van het Hbogheemraadschap „Rijnland", heeft het bestuur hem schriftelijk dank gebracht, o.a. voor de goede behandeling, die de schippers gedurende zijn ambtstijd steeds van hem mochten ondervinden. Verleden jaar was Katwijk op de alge- meene vergadering niet vertegenwoordigd, het verslag spreekt den wensch uit, dat dit in 1938 wel het geval zal zijn. Het hoofd bestuur heeft dit jaar onder de afdeelln- gen een stemming laten houden over het al of niet afschaffen van de wet op de evenredige vrachtverdeeling. De afd. Kat wijk, in bestuursvergadering bijeen, besloot vóóra opheffing der wet te stemmen. Het jaarverslag besluit met den wensch, dat Schuttevaer in 't algemeen en de afd. Kat wijk e.o. in het bijzonder in 1938 moge bloeien. Het verslag van den penningmeester, den heer G. van Zuilen, sloot met een klein voordeelig saldo. De heer J. D. Bokslag, die aftredend was, werd met nagenoeg alg. st. als be stuurslid herkozen. In de plaats van den heer R. C. Schaart, die als Ud bedankt heeft, werd gekozen de heer Jan Haas noot. Het belangrijkste punt was: „Voorstel len aan het hoofdbestuur voor de alge- meene vergadering". Eerst kwamen twee plaatselijke kwes ties ter sprake. Aan den gemeenteraad van Katwijk zal een adres gericht worden voor vermindering der havengelden. Het wordt onbillijk bevonden, dat loggers 3 cent per ton havengeld moeten betalen, en motor booten 6 cent per ton. Ook zal gevraagd worden om 24 uur te mogen blijven lig gen, eveneens voor reparatie, zonder ha vengeld te betalen. Bij het hoofdbestuur zal aangevraagd worden, om dit adres te steunen. Verdere voorstellen aan het hoofdbestuur waren: Klachten over de bediening, zoowel des nachts als overdag, van de brug bij de Ringvaart te Bennebroek en van het on hebbelijk optreden aldaar van den brug wachter tegen de schippers. Een licht te plaatsen op den strijkdam bij de Dordtsche Kil en om twee roode lichten te plaatsen op de nieuwe brug bij den Moerdijk. Om de groote sluis te Gouda van Zater dagsavonds 5 uur tot Zondagsmorgens 6 uur open te stellen. Vluggere bediening van de sluis te Spaarndam. Om het licht af te schermen op de schuine brug en tolhek te Warmond. Om een rood licht te plaatsen op alle bruggen van het Oegstgeesterka- naal. Tot afgevaardigden naar de al. vergade ring te Zwolle werden benoemd de heeren J. D. Bokslag en C. Zuyderduyn; tot plaatsvervangende leden de heeren G. van Zuilen en A. Zuyderduyn. Na rondvraag volgde sluiting. Dankstond in verband met de a.s. Blijde Gebeurtenis. In verband met de a.s. Blijde gebeurte nis heeft de bijzondere kerkeraad van de Ned. Herv. Gem. besloten een dankstond te houden, waarin hopen voor te gaan ds. H. Ph. Ingwersen, Geref. pred. alhier, en ds. Fr. J. Broeyer. Deze dankstond zal ge houden worden des avonds 7 uur in de Nieuwe Kerk. Wordt de blijde tijding des middags vóór 12 uur bekend gemaakt, dan zal die dankstond dienzelfden avond plaats hebben. Komt de tijding na 12 uur. dan den daaropvolgenden dag. Mocht na Vrij dagmiddag 12 uur de tijding bekend wor den, dan zullen de dankdiensten worden gehouden in de kerkdiensten van den daarop volgenden Zondagavond. In 1937 zijn in de Herv. Kerk alhier gedoopt 159 jongens en 144 meisjes, totaal 303 kinderen (in 1936 328). Het aantal huwelijksinzegeningen bedroeg 70 (in 1936 52). De collecte voor het Ned. Bijbelge nootschap heeft opgebracht f. 28.12. Onze plaatsgenoot de heer G. Boes, agent van politie, slaagde te Rotterdam voor het examen stenografie „Groote"; hij heeft zijn opleiding ontvangen van den majcor van politie H. Willemsen te Rotter dam. A v. D. uit de Waal Malefijtstraat deed DU de politie aangifte, dat uit zijn woning f. 5.50 is ontvreemd. LEIDSCHENDAM. Propaganda bijeenkomst Moderne Bestuurders bond. Door de pi. moderne bestuurdersbond was een propaganda bijeenkomst belegd in hotel de Wljkerbrug. De groote zaal was geheel bezet. De voorzitter de heer Wolf zeide dat deze avond bedoeld was als inzet voor de N.V.V. propaganda. De heer C. J. van Borrendam, district- bestuurder van den Alg. Ned. Bond van Handels, en Kantoorbedienden schetste de politieke- en economische toestanden zoo als deze thans zijn, daarbij wijzende op het verschil in daden van de R.K. ten opzich te van hun leuzen bij de jongste kamerver kiezingen. Verder wees spr. op de resulta ten en daden van het N.V.V. welke in de periode 1926 tot 1936 had uitgegeven aan stakingen 8 millioen, aan uitkeerlngen aan werkloozen 83 millioen en aan invaliden en ouden van dagen 6 millioen gulden; daar naast was gestreden voor verbetering en instelling van sociale wetten. Volgens spr. waren er in ons land nog ca. 2 mllfioen ongeorganiseerden waarvan er zeker nog wel 11/4 millioen aan het N.V.V. toebehoorden. Vandaar dat de leuze van 300.000 op 400.000 zeer bescheiden ls en voor verwezenlijking vatbaar. Uit de aan gehaalde cijfers zoo zeide spr. blijkt wel dat de hooge contributie welke de moderne vakbeweging heft, goed besteed is. Met een opwekking tot propaganda besloot spr. Tot slot werd gedraaid de klankfilm ,.In het Witte Paard", welke zeer In den smaak viel, Den dag na de a.s. blijde gebeurtenis zal des ochtends om 10 uur een dienst in de Geref. Kerk worden gehouden, uitge zonderd echter wanneer zij op een Zater dag valt. Als de blijde gebeurtenis plaats heeft voor 12 uur des middags zal des avonds om 7 uur en als deze plaats heeft na 12 uur des middags zal de daaropvolgende avond om 7 uur een dienst worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Medewerking verleent de Gem. Chr. Zangver. Zanglust, Heeft de blijde gebeurtenis op een Zondag plaats dan zal deze dienst des avonds om 7 uur inplaats van den gewonen dienst van 5 uur plaats hebben. Aan de houtzagerij van de fa. Koerts geraakte de arbeider v. d. O, wonende aan den achterweg, met zijn hand bekneld, waardoor dit lichaamsdeel gewond werd. Na verbonden te zijn is de man huiswaarts gekeerd. Tot Kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk is herbenoemd de heer A. van Staalduinen, MET 6 PERSONEN NAAR DEN HAAGf. 2.25 Tri rr WJW 4368 TELEF. (Ingez. Med.) LISSE. Het komende feest Betreffende de komende feestelijkheden ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in het Koninklijk Gezin kunnen we nog nader mededeelen, dat het Oranje-comité een mooi feestprogramma heeft samen gesteld. Behalve den reeds vermelden gala avond in het H.B.G.-gebouw en de groote lichtstoet, zullen op den nationalen feest dag verschillende feestelijkheden plaats hebben. De bekendmaking der blijde gebeurtenis zal door klokgelui worden aangekondigd. Als symbool van het feest zal op het Vier kant de nationale vlag worden geheschen welke tijdens de feestelijkheden zal blijven wapperen. De kinderen zullen worden ont haald op beschuit met muisjes Het feestprogramma van den nationalen dag omvat behendigheidswedstrijden voor luxe auto's in het Hobaho-gebouw Hard- loopen met hindernissen en ringsteken op de fiets voor jongens. Voorts behendig heidswedstrijd o.a. drie ballen op racket en ringsteken op de fiets voor meisjes. Kim derfeesten voor alle schoolkinderen te hou den in twee groepien. Door den befaamden hofartist Harry Mollens zal een speciale kindervoorstelling worden gegeven. Voor mannen zullen volksspelen worden gehouden, drie groepen, en wel: wedloop door het dorp voor mannelijke personen van 14 tot 19, van 19—30 en van 31 jaar en ouder. Vervolgens zal een wedstrijd ln touw trekken plaats hebben door mannelijke personen, werkzaam bij verschillende firma's. Als nieuwe attractie zal voor mannelijke personen van 1830 jaar een voetbalspel (geen wedstrijd) worden gehouden. Verder zal een wielerwedstrijd plaats hebben als boven van drie categoriën waarbij reclame geoorloofd is. Het belooft hier een groot feest te worden! Een prachtig resultaat. De verkoop van kinderpostzegels heeft alhier de verrassende som opgebracht van f, 1005.24. Een prachtig resultaat! Ds. H. Ligtenberg. Ds. H. Ligtenberg, predikant bij de Ger, Gem alhier ontving een beroep naar Ter- neuzen. Door de afd. Lisse van den Ned. Chr. Vrouwenbond werden niet minder dan 26 pakketten uitgedeeld aan behoeftige ge zinnen. De kleedingstukken waren alle ge naaid of gebreid door de leden der afdee ling. Ook werden behoeftige aanstaande moeders verrast met een aanvulling van de luiermand. Men was zeer dankbaar voor de geboden hulp, hetgeen het bestuur deed besluiten op dezen weg voort te gaan. De verjaardagbus ten bate der Ned. Herv. Kleuterschool heeft over de maand December opgebracht de som van f. 11.50. Sedert meer dan 30 jaarwordt Siroop Famel door doktoren gewaardeerd als een betrouw- baar geneesmiddel ter bestrijding van HARDNEKKIGE HOEST. BRONCHITIS der ademhalingsorganen KLEINE FLACON ƒ1.1» GROOTE FLACON ƒ1.90 9589 (Ingez. Med.) Het v/as 12Vi jaar geleden dat mej. A, Meyerink alhier aan de Zondagsschool der Ned. Herv. gemeente werd verbonden. Steeds heeft zij haar werk met liefde en opgewektheid verricht. Moge zij nog veie jaren haar krachten geven aan dit mooie werk! NOORD WIJKERHOUT. De a.s. Blijde Gebeurtenis. Zaterdagavond vengsadiarde de Oranje- vereenigtag ondier voorzitterschap van burgemeester van Iersel, in hotel Gouwen- berg. Besloten werd. ook hier een waardig feest te houden, na het bekend worden der blijde gebeurtenis Hst raadhuis wordt fraai ver sierd. alle klokken zullen luiden en 15O0 kinderen worden onthaald. Indien het feit bekend is 's morgens vóór 9 uur, dan worden in alle kerken korte avonddiensten gehouden, waarna 's avonds om 8 uur een lampion-optocht zal plaats vinden; waaraan alle leden van alle ver- eenigingen, ruim 2000, zullen meedoen. Drie muziekcorpsen zullen medewerking verlee- nen. Mocht het feit te laat bekend worden, dan zullen alle feestelijkheden den vol genden dag plaats hebben, Zaterdagavond werden alhier feestelijk verwelkomd, drie paters redemptoristen, die hier tien dagen lang een H Missie houden. Driemaal per dag zijn de beide R K. kerken geheel gevuld. NOORDWIJK BINNEN. Voor het deelnemen aan den licht stoet welke zal worden gehouden ongeveer een week na de geboortedag van den prins of de prinses en welke wordt georganiseerd door de Oranjevereeniging te Noorawijk- Binnen, kan men zich opgeven bij den se cretaris van de O. V., de heer J. Schmidt, Voorstraat 51, alhier. OEGSTGEEST. Plechtige installatie van pastoor J. J. C. M. Looyaard. Buitengewoon groot was gisteravond de belangstelling voor de plechtige installatie van den nieuwen pastoor der St. Wille- brord-Parochie, den heer J. J. C. M. Looyaard. Zeer velen moesten zelfs meteen staanplaats genoegen nemen. Wij merkten o.a. op rector Sondaal van het gesticht „Duinzicht". Zoowel de kerk aLs het hoofdaltaar wa ren smaakvol versierd met bloemen en palmen. De installatie-ceremonie werd verricht door den deken van Leiden, A. Homulle, die tevens sprak naar aanleiding der woorden, waarmede pastoor de Vetten af scheid heeft genomen van zijn parochia nen, nl. „Weest gedachtig dengene, die over U is gesteld". Spr. begon met een herinne ring aan den afgetreden herder. Tot voor enkele maanden had niemand onzer kunnen denken dat pastoor de Vet ten het ikls ingetreden jaar niet meer zou staan aan het hoofd van zijn parochie, want wanneer wij hem zoowel in zijn her derlijken dienst in de kerk of daarbuiten mochten gadeslaan, gaande met opgeheven hoofd, krachtige houding en fieren tred, was het niet te denken, dat het klimmen der jaren invloed op hem had. Onze ge dachten zijn anders uitgekomen. Het is ook hiermede: de mensch wikt, maar God be schikt. Het zal dan ook velen met weemoed heb ben vervuld toen zijn ontslagaanvrage be kend werd. Thans staat hier een nieuwe herder ge reed. om zijn taak over te nemen. Uitvoe rig besprak spr. de gevoelens, waarmede pastoor Looyaard zijn werk hier zal aan- gen. Hij verwacht, dat dé nieuwe herder zal worden ontvangen met een vreugdevol hart. Door kinderlijke volgzaamheid zal uw herder zijn heilig werk met vreugde kun nen verrichten op de plaats, waar een maal de patroon dezer parochie, St. Willi- brord, het geloof heeft verkondigd. Met den wensch dat alle geloovigen hun herder zullen steunen, vooral ook in het gebed, besloot deken Homulle zijn indruk wekkende rede. Hierna celebreerde pastoor Looyaard een plechtig Lof met assistentie, waarmede de dienst een einde nam. In perceel Geversstraat 28 zal morgen een Schoonheidsinstituut worden geopend. Deze Inrichting, welke voorziet in de be hoefte aan Gelaatsverzorging. Make Up. verwijdering van overtollig haar Manicure, Hoovtezoon. zal door hen, die daarvan ge bruik wenschen te maken met vreugde be groet worden. De salon is keurig ingericht en ziet er smaakvol uit met diverse schoon- heldsorenaraten van dr. P. H, v. d- Hoog. Met de diverse moderne meubelen en be- noodigde instrumenten merkten wij op een door de fa. Smit (Hooge Rijndijk. Leiden) geleverd Hoogtezontoestel. Daar de onder neemster, mei. N"i van der Tak. aan het F-pilatorium en Schoonheidsinstituut te 's-Gravenhage ts gediplomeerd voor Ge laatsverzorging, Manicure en Epilatie, en in de practijk als zoodanig is werkzaam geweest aan het Ac. Ziekenhuis te Leiden, kan hier op een uiterst nauwkeurige en deskundige behandeling gerekend worden. RIJNSBURG. A.-R. Kiesver. „Nederland en Oranje." Deze A.-R. Kiesver. hield een zeer druk bezochte vergadering In Concordia. Na opening door den voorzitter, den heer T, Kralt, sprak dr C. Beekenkamp van Lei den over het „Ordeningsvraagstuk", waarvan wij reeds verslag gavenMet groo te aandacht werd de uiteenzetting van dit belangrijke onderwerp aangehoord, waarop een drukke gedachtenwisseling volgde. Na gemeenschappelijk gezang sloot ds. v. d. Loo met dankgebed. De a.s. Blijde Gebeurtenis. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente heeft besloten, dat. indien de Blijde Ge beurtenis bekend wordt voor 12 uur, den zelfden avond in de groote kerk een dienst zal worden gehouden. Vindt de bekendma king na 12 uur plaats dan wordt de dienst den volgenden avond gehouden. Valt de geboortedag op Zaterdag, dan is er dienst den volgenden Maandag. Voorganger is de consulent ds. H. P. Fortgens te Voorscho ten. De opbrengst van het Orgelfonds der Ned. Herv. Gemeente bedroeg over het 4e kwartaal 1937 f. 51.15, waardoor het totaal van dat fonds f. 939.10 bedraagt. De maandelijksche collecte voor de kerkvoogdij bedroeg ln de Ned. Herv. Kerk f,50.72. SASSENHEIM. Het melkslijten op Zondag. De melkslijters hebben gistermorgen als gewoonlijk hun Zondagsklanten bediend en er werd ditmaal geen proces-verbaal op. gemaakt. Naar wij vernemen, is deze kwestie voor- loopig van de baan en blijven de slijters tot 9 uur bezorgen. Autobotsing. Zaterdag ontstond nabij de Julianalaan een botsing tusschen ee ntweetal personen auto's. De auto komende uit de richting Leiden, passeerde rechts de vluchtheuvel, hetgeen geoorloofd is en werd aangereden door een uit de richting Haarlem komende auto, die een andere wilde passeeren. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor Beide wagens werden zóó beschadigd, dat zij moesten worden weggesleept. VOORHOUT. De a.s. Blijde Gebeurtenis. Na afloop van de godsdienstoefening in de Ned. Herv. Gem. alhier, werd medege deeld. dat wanneer de geboorte van een prins of prinses bekend wordt vóór 12 uur 's middags, er dienzelfden dag een herden. kings- en dankdienst zal gehouden worden des avonds om 7 uur. Geschiedt de bekend, making na 12 uur 's middags, dan zal deze dienst den daarop volgenden dag, des avonds om 7 uur plaats vinden. Mocht de bekendmaking Op Zaterdag na 12 uur 's middags vallen, dan zal bovengenoemde dienst plaats vinden, tegelijk met de ge wone Zondagsgodsdienstoefening, om 10 uur voormiddag. 13. Je begrijpt, dat Thijsje den kabouter, die nu met zijn muts naar huls toe gaat, natuurlijk niet maar zoo ontsnappen laat. Het'ventje sprong uit 't raam en het verliet heel vlug 't palels, maar het werd op den voet gevolgd door onzen Thijs; want die sprong, langs de openstaande ruiten, ook vlug en zacht naar buiten, en, in het schijnsel van de maan, gaat hij nu snel achter den kabouter aan. De kleine dwerg is heel tevreden, en hij lacht; op achtervolging is hij niet bedacht, hij merkt dus Thijsje niet, en waant zich onbespied heel rustig schrijdt het ventje voort, en Thijs zorgt wei, dat hij niet wordt gehoord! 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7