BINNENLAND ORANJE-FILMS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 10 Januari 1938 i\ou en üriep F0T0-KIN0 GEIJTENBEEK KERK- EN SCHOOLNIEUWS FINANCIEN AGENDA BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN RECHTZAKEN De Nationale Feestdag. Beurstijd als op een Zaterdag. Het bestuur der Vereenigins voor den Effectenhandel bericht, dat op den natio- nalen {eestdag tot viering van de te ver wachten geboorte van een Prins o{ een Prinses. weLke volgens mededeeling van den regeerlnirsperscüerst zal worden gevierd op den werkdag, volgende op dien van de geboorte, de beurs als op een Zaterdag zal worden gehouden, dus des morgens van 10 30 tot 11.30 Op dien dag zal evenals op een Zaterdag ontvangen noch geleverd worden. De te Amsterdam gevestigde banken, bankiers en kassiers, zullen hun zaken be handelen als die op een Zaterdag en zul len derhalve dien dag hun kassen om U uur voormiddags sluiten. verdrijft U wonder snel met lobben Geen inteekening op registers te Soestdijk. Naar wij vernemen, zal in verband met de noodzakelijkheid van algemeene rust ten paleize Soestdijk gedurende den eersten tijd na het plaatsvinden van de blijde gebeurtenis en met dc beperkte ruimte op het voorplein, geen gelegenheid gegeven worden voor het inschrijven in de registers en zullen de hekken gesloten blijven. H.M. de Koningin te Soestdijk HM. de Koningin is Zaterdagmiddag te half vier per auto van het Paleis Noordeinde te Den Haag naar Soestdijk vertrokken. Te ruim half zeis is HM. de Koningin ten Paleize Soestdijk aangekomen Tegen de verwachting is de rit gemaakt via Utrecht. De autokap was neergeslagen Een hofdame vergezelde Hare Majesteit. De auto reed voorbij den hoofdingang van het Paleis, waar de Koningin hst voor Haar bestemde Paleis-gedeelte betrad. Koker 12 cachets SOct Proef doekje 2stuks /Oef. 4346 (Ingez Med.) IVfFZtMEV /TUKKIN (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven: DE GROOTE GEBEURTENIS. Men verzoekt ons opneming van het vol11 gende Het komt mij voor dat er te veel drukte, fees telijkheid. Oranje-pret. cadeaux, wiegen, uitzet ten. saluutschoten, etcetera in onze couranten- kolommen aangekondigd worden en te wei nig gesproken wordt van den ernst, het gevaar, de mogelijkheden van teleurstelling en droefe nis. waarmede toch óók gerekend moet worden. Wij lezen van bid- en dankstonden na de ge boorte van het vorstelijk kindlaat ons die groote gebeurtenis toch stil en biddend afwach ten en God smeeken om de blijdschap, die toch door Hem gegeven moet worden en die men al te lichtvaardig vóóruitneemt. Het worde mij niet ten kwade geduid dat ik op den ernst, den hoo- gen ernst der komende dagen wijs. G. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 740 BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 757,7 te Kuoplo (Finland). Laagste stand 728,1 te Vestmanör. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Weste lijke of Noord-Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken, tijdelijk opklarend, nog regen buien. Later iets zachter. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. De storm waarschuwingsdienst seinde heden morgen aan alle posten: Weest op uw hoe.de!. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het geheele waarnemingsgebied staat onder invloed van een uitgestrekte depressie met een tweetal kernen, waarvan er een bezuiden IJs land en een over de Britsche eilanden ligt. Ver schillende secundairen bewegen zich om laatst genoemd minimum, afwisselend regen en opkla ring veroorzakend. Noord-Scandinavië staat onder invloed van een depressie in de Poolzee met stormachtige Westelijke winden, overigens is de wind er meest zwak tot matig uit Zuid oost met gedeeltelijk bewolkte lucht. In Duitsch- land waait het matig uit Zuidelijke richtingen met regenbuien in het Westen. In Frankrijk waait het krachtig uit Zuidwest, eveneens met regenbuien. Op de Britsche eilanden waait het krachtig tot stormachtig rond het depressiecen trum. regen en opklaring wisselen hier elkander af. In Scandinavië is de vorst belangrijk afgeno men. ook in Midden-Europa werd het minder koud. In de Baltische staten is dé vorst nog streng. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. ParUs: Z.W., 5 gr. C., buiig. Londen: W., 3 gr. C.. regen. Berl(jn: Z. 0 gr. C., bewolkt. Nice: W.Z.W., 9 gr. C., zw. bewolkt. Vergadering „Eenheid door Democratie". LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 2 gr. C. (36 gr. F.). 12 uur 'smiddags: 3 gr. C. (38 gr. F.). Thans 61 afdeelingen met 21.567 leden. Dï vereeni-gin» „Eenheid door Democra tie" vergaderde Zaterdag in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht. De leiding berustte bii dr. H. Faber van Schiedam, voorzitter van het hoofdbestuur, welke in zijn openingswoord 1937 een be langrijk jaar noemde, zoowel voor ons Vaderland als voor de Beweging "„Wij mogen tevreden, méér dan tevreden zt]n". aldus spr,. „over het resultaat der verkiezingen en over ons aandeel daarin. Onze leden hebben zich geweerd met den inzet van veel tijd en moeite, met den inzet ook van een idealisme, dat zich steeds bewust bleef, dat de strijd met zui vere wapenen moest worden gestreden". Het ledental der Beweging is in 1937 meer dan verdubbeld en ook het ledental der af deelingen steeg snel en regelmatig. „Het is verheugend", aldus spr., „dat de van verschillende zijden voorspelde val van het ledental, na de verkiezingen niet alleen is uitgebleven, maar dat bovendien de stijging zij het ook in kalmer tempo is blijven aanhouden. Niet alleen daaruit bleek de wil tot voortzetting en verdieping van onzen samenbindenden arbeid; het door ons op verschillende plaatsen uitge worpen peillood toonde overal enthousiasten tot oobouwenden arbeid en waakzaamheid. Na de verkiezingen zijn de verhoudingen ongetwijfel gewijzigd. Het defensieve ge deelte van de taak der Beweging vergt niet meer zooveel van ons als tevoren, zoodat meer aandacht kan worden besteed aan de eigenlijke doelstelling, zooals deze in onze zeven punten is neergelegd. Met name punt zes daarvan, „versterking van een op de vaderlandsche traditie voortbouwend zede lijk volksbewustzijn, boven partijpolitieke groepeering en met eerbiediging van elke godsdienstige overtuiging", komt thans op den voorgrond te staan. Men zou er verkeerd aan doen om op grond van den uitslag der verkiezingen te rneenen. dat de gevaren van communisme en nationaal-socialisme thans voor Neder land ziin overwonnen. Tegenover hen past zakelijke, geduldige waakzaamheid. Wanneer ik denk. aldus besloot dr. Faber zijn rede. aan het enthousiasme, dat wil steeds in E d. D. hébben gevonden, geloof i#, dat wij in ons bewustzijn van het zich veratwoordelijk weten voor een groot en ^fièl volksgoed, ook hiervoor de wegen zul len weten te vinden en te volgen. Als ik het goed zie. teekenen zii zich thans reeds in onzen arbeid af. In de 'savonds voortgezette vergadering werd het jaarverslag uitgebracht door den algemeen-secretaris der Beweging, ir. W. Ritmeester uit Bilthoven. Daaruit bleek oa dat het netto aantal leden bij de intrede van 1938: 21.567 be droeg. De netto ledenaamwas der laatste zeven maanden was 1500. Op 1 Januari 1937 waren er nog slechts 22 afdeelingen, gedurende het afgeloopen jaar kwamen er niet minder dan 39 bij Het getal der propaganda-vergaderingen bedroeg in Januari 4. Februari 7, Maart 12, April 19 en in de eerste 25 dagen Van Mei 72. waarbij ca. 350 spreekbeurten werden vervuld. Na de groote vacantie begonnen ver schillende afdeelingen energiek aan de voorbereiding van nieuwe openbare bijeen komsten Hierop werd het algemeene beleid van bet hoofdbestuur uitvoerig besproken, waar bij een twintigtal sprekers het woord voerde. Verder bracht de penningmeester, de heer H. M. van Gelder uit Amsterdam, zijn jaarverslag uit. Wij stippen hieruit aan, dat de ontvangsten uit de contributies ge durende het vereenigingsjaar zijn gestegen van f. 23 144.4-1 over 1936 tot f. 61.610.91 over 1937. Nadat nog enkele voorstellen der afdee lingen van technischen aard waren be sproken. werd de vergadering, omdat het veneisöhte minimum-aantal afdeelingen niet langer aanwezig kon blijven, omstreeks tien uur verdaagd tot vermoedelijk 12 Februari a.s. DE DIES-VIERING DER TECHNISCHE HOOGESCHOOL TE DEEFT. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 9 u. 07 min.; nam. te 21 u. 45 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Maandag: 4.38 n.m. tot 7.36 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 10 Jan.: op: 11 u. 15; onder: 1 u. 18. Ir. M. H. Damme, doctor honoris causa. In de groote zaal van de Stads-Doelen te Delft is Zaterdag in een buitengewone senaatsvergadering de gedenkdag van de technische hoogeschool herdacht, waarbij, onder zeer groote belangstelling, prof. dr. ir. W. Th. Bahler den directeur-generaal van P.T.T., ir. M. H. Damme, promoveerde lot doctor honoris causa, welke onderschei ding de senaat der technische hoogeschool ir. Damme ter gelegenheid van deze dies viering heeft toegekend. Aanwezig waren de ministers We Wilde en Van Boeyen. Werkloosheid gedaald tot peil van 1932. Doch de laatste maanden is er weer een stijging. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week van 20 t/m 25 December bij gesubsidieerde ver- eentnlgingen met werkloozenkas waren aangesloten 546.800 personen (waarvan 73 700 landarbeiders). Voor de 473.000 verzekerden buiten de landarbeiders was het werkloosheidsper centage 29.9 (In de vorige verslagweek), 6 t/m 11 December 1937, was dit percentage 28.8). Voor de 546.800 verzekerden met inbegrip van de landarbeiders was het werkloos heidspercentage 32.2 (ln de vorige verslag week was het 28.3). In de tweede verslagweek van December was het werloosheidspercentage voor alle verzekerden in de laatste jaren (tusschen haakjes zijn vermeld de percentages, indien de landarbeiders bulten beschouwing wor den gelaten) 1934 33.8 (32.4), 1935 39.5 (36.7), 1936 33.7 (32.3), 1937 32.2 (29.9). Over dc Jaren 1930 t/m 1937, waarbij zij, die een gedeelte van de week werkloos wa ren, voor oen derde zijn medegerekend, be droeg het gemiddelde werkloosheidspercen tage: ln 1930, 7.7, 1931 14.8. 1932 26.7, 1933 27.7, 1934 27.3, 1935 31.6, 1936 32.2, 1937 26.7. Deze cijfers doen zien, dat de werkloos heid. na gedurende vier jaren hooger te zijn geweest dan in 1932, over 1937 weer tot het peil van 1932 is gedaald. Bij de organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 25 December 1937 in totaal 449.615 werkzoekenden ingeschre ven. onder wier 425.264 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 429.983 werkloos, onder wie 411.828 mannen. Verschooningsrecht voor den journalist. Commissie van advies geïnstalleerd. Eergistermsddag is te 's Gravenhage de commissie van advies, inzake het ver schooningsrecht van den journalist inge steld door den Nederlandsche Journalisten kring. voor de eerste maal bijeengekomen. De voorzitter van den Ned. Journalisten kring, de heer H. Dekking, heeft een woord van welkom gesproken tot de commissie, .die vak. en landgenooten zal adviseeren ln een uiterst moeilijke en delicate aangele genheid". 1 Doch vooral heeft zich het kringbestuur erover verheugd, dat mr. van Vierssen Tnp het voorzitterschap dezer commissie op zich heeft willen nemen Aan de commissie werd verzocht te rap- porteeren over de vraag „of het wensche- liik is. dat een wettelijk geregeld ver- schooningarecht voor den journalist tot stand komt, en, zoo ja. hoe een dergelijke wettelijke bepaling zou moeten luiden". Het besluit tot samenstellen dezer com missie vond zijn aanleiding in een feit, dat eenige weken lama de publieke meening in Nederland, en vooral ln de journalistle- ken kring, heftig heeft beroerd: de giizeldng van den journalist C. L. Hansen, omdat hij weigerde getuigenis af te leggen inzake de bron van een door hem gepubliceerd -bericht. Deze oommissie komt bijeen om te trach. tendenNederlandschen journalist den weg te wijzen uit een impasse waarin zij door het geval Hansen schijnt geraakt. De voorzitter der commissie, jhr. mr. G. W van Vierssen Trip, beantwoordde de rede: Spr. stelde twee vragen: De eerste is: „Zou ik mij als journalist laten gijzelen?" De tweede is: „Zou is als rechter van instructie bevelen dat de weigerachtige getuige-joumalist ln gijzeling zou moeten worden gesteld". HU beantwoordde beide vragen beves tigend. Ziehier, ging spr. voort, een probleem, dat can oplossing vraagt. Een groep hungers, journalisten, kan komen te staan voor de moeilijkheid, dat ze, ais ze naar eer en geweten handelen, gevaar- loopen. van hun vrijheid te worden beroofd. Een strijd tusschen de overheid en de dagbladpers. De een besohdkt over de tra lies. de ander beschikt over de pen. Tegenover het publiek 'op de tribune van het strijdperk is in het geval Hansen, als ik mü niet vergis, de pers het sterkste. Tal van vragen doemen op. Een van de vragen is: wordt een journalist, die in ziin beroep grove fouten vermijdt, werkelijk bedreigd met het gevaar van gijzeling? Is hier een gevaar voor de persvrijheid? Niet een ge-vaar in verbeelding maar een in het werkelijke leven dreigend gevaar? Spr. stelt zich voor. dat de commissie leden deze en dergelijke vragen samen zullen bespreken. Hij spreekt daarbij de hoop uit, dat deze besprekingen iets meer zullen opleveren dan een genoegen voor de commissie, dat zii ook eenlg nut zullen afwerpen, voor de dagbladpers en voor de overheid. BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit is met ingang van 16 Januari benoemd tot burgemeester der ge meente 's-Gravenzande mr. F. M. A. Schokking; met Ingang van 1 Februari be noemd tot burgemeester der gemeente Me- Iick en Herkenbosch: mr. Th. J. T. van Geldrop; met ingang van 1 Februari be noemd tot burgemeester der gemeente Venray: mr. A. H. M. Janssen, met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Nieuwenhagen; met ingang van 1 Februari benoemd tot burgemeester der gemeente Heusden: G. H. J. Steemers; en met ingang van 1 Februari benoemd tot burgemeester der gemeente Maasbree Ch. W. E G. Janssens, met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Oirschot. NED. CHRIST. REISVEREENIGING. De 15e jaarvergadering. In de Zaterdag te Amsterdam onder pre sidium van dr. A. v. Deursen van Gronin gen voortgezette 15e vergadering van de Ned. Chr. Reisvereeniglng werd tot be stuurslid gekozen in de vac. ontstaan door het bedanken van den heer P. J. Rullmann te Santpoort de heer H. Alpherts te Bus- sum. Een voorstel van de afd. Utrecht t-ot al geheel andere samenstelling van het hoofdbestuur werd verdedigd door dr. D. M. Hoogland te Breukelen en namens het hoofdbestuur bestreden door mr. dr. H. L. v. Brugghen te Amsterdam en met groote meerderheid verworpen. Aan het einde der vergadering deed de vereenlging de volgende uitspraak: 1. De Ned. Chr. Reisvereeniglng stelt als prlnclpieele voorwaarde voor de toetre ding van het lidmaatschap den etsch; Instemming met grondslag en doel cn derhalve de aanvaarding van den Bijbel als Gods Woord. Rekening houdend met. andere princi- pleele belijning is, formeel gesteld bulten de orde treden en dus niet verantwoord. 2. Kerkelijke Inzichten oefenen op toe ristisch gebied geen enkelen invloed uit. Kerkelijke geschillen vinden buiten de grenzen geen voedingsbodem. 3. Voor het bestuurslidmaatschap ts noo- dig kennis op reis-technlsch gebied; ken nis van administratieve en beheerskwes ties; kennis van organisatorische vraag stukken. Deze kennis is aanwezig ln alle groepen waarin, gemeten naar kerkeUJken maatstaf, de leden van de Ned. Chr. Rels- ver kunnen worden ingedeeld. 4. Het hoofdbestuur heeft getoond, de Juistheid van het bovenstaande te aan vaarden, door candldaat te stellen: 36 leden, die behooren tot de Ned. Herv. Kerk, 29 leden die behooren tot de Geref. Kerken, 4 leden die behooren tot de Luth. Kerken, drie leden die behooren tot de Geref. Kerken In H. V. Het hoofdbestuur neemt zich voor, voort aan te handelen, zooals tot op heden ge handeld is. Dr. PHILIPS-STERRENWACHT TE EINDHOVEN GEOrSND. Onder groote belangstelling en in tegen woordigheid o.a. van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine en de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant,, jhr. mr. dr. van Rijcke- vorsel is Zaterdagmiddag te Eindhoven de dr. A. F. Phillps-Sterrenwacht geopend. Voor deze Sterrenwacht werd door Z. K. H. Prins Bernhard ongeveer een jaar gele den de eersten steen gelegd. Nadat verschillende sprekers het woord hadden gevoerd deelde dr. v. d. Belt mede dat het bestuur der Eindhovensche Ster renwacht besloten heeft dr. Philips tot cerelld te benoemen. Hierna werd het Observatorium door mi nister Slotemaker geopend. JULIUS BARMAT TER AARDE BESTELD. Aan den Parijschen trein, die te 11.09 uur gistermorgen aan het centraal station te Amsterdam arriveerde, was een wagon ge haakt. waarin zich het stoffelijk overschot van den dezer dagen te Brussel overleden bankier Julius Barmat bevond. De kist werd overgebracht naar het rer- rügingshuls van het Nieuw-Israelietlsch ziekenhuis aan de Nieuwe Kerkstraat, waarna in den namiddag in alle soberheid de teraardebestelling geschiedde op de Israelietische begraafplaats te Muiderberg. Te half twee vertrok de lijkstoet van het relnlgingshuls. Eenige tientallen personen, voornamelijk familieleden, woonden de plechtigheid op de begraafplaats bij, waar bij rabbijn dr. M. de Hondt een korte pre dikatie hield. Hierna werd het stoffelijk overschot bijgezet. MUTATIES IN DE HOOGERE RANGEN DER LANDMACHT. Naar wij vernemen, zullen de generaals- ma] oor J T. van der Vijver, commandant der me divisie en U. J. W. Roldanius, directeur voin het materieel der landmacht, tevens hoofd der rVe afdeeling b van het departement van Defensie in het aan staande voorjaar den militairen dienst met pensioen verlaten. Tot commandant van de IUe divisie zal worden benoemd kolonel van den Generalen Staf J. Harberts. toe gevoegd aan den chef van den Generalen Staf. sous-chef van dien staf. tot opvolger van generaal-miajoor Roldanus kolonel der artillerie H D. S Hasselman. commandant der lie artilleriebrigade. In verband daarmede zal tot sous-chef van den Generalen Staf worden benoemd kolonel van den Generalen Staf N. T. Carstens, toegevoegd aan den chef, direc teur van het Etappen- en Verkeerswezen. Luitenant-kolonel van den Generalen Staf V. E. Witaiar zal kblonel Carstens als directeur van het Etappen en Verkeers wezen opvolgen. Inplaats van luitenant kolonel Wilmar zal met het bureau Tech nische Dienst ivan den Generalen Staf wonden belast kapitein van den Generalen Staf J. Govera. thans adjunct-chef van den Staf der lie Divisie. Vad. RAADSLID N. N. IS ONVINDBAAR. De geheime Haagsche raadsvergadering van 2# September. In de afgeloopen week zijn alle Haag sche gemeenteraadsleden (op één, die week buitenlands vertoevend, lid na) door den rechter-commlssaris gehoord in verband met de bekende kwestie der mede- deelingen, welke omtrent de geheime raadsvergadering van 20 September jl. in een van de dabladen waren gepubliceerd. Evenmin als het hooren van den jour nalist Hansen heeft dit verhoor der raads leden eenlg positief resultaat opgeleverd. Het buitenlands zijnde lid heeft intus- schen reeds op eerewoord verzekerd, gee nerlei mededeellngen uit de bewuste raads vergadering te hebben gedaan. Derhalve mag thans wel worden ver wacht dat van een vervolging van het raadslid N. N., zal worden afgezien. HEDEN. Leidsclie Schouwburg: Lustrum Leidsche Gymnasiastenbond U.S.A.: Tweede opvoering van „Prometheus Geboeid". Oud-Hortuszicht: Leidsche Radio Ver. Club avond. 8 1/4 uur nam. Stadszaal (foyer): Ned. Reisver. Opvoering van „Robbedoes". 8 1/4 uur nam. Zomerlust: Eerste Leidsche Klucht- en Revue- Gezelschap. Uitvoering. Dinsdag. Morschweg 59: Samenkomst 8 uur nam. Stadszaal: Tooneelavond ten bate van „Pniél" 3 uur nam. Zomerlust: Eerste Leidsche Klucht- en Revue- Gezelschap. Uitvoering. Katwijk aan Zee: Hotel „Du Rhin". Bijbellezing door den heer J. N. Voorhoeve uit Den Haag. 8 uur nam. Katwijk aan Zee: Casa Cara. Bij eenkomst Ger. Bond nam. 7>/i uur. DIVERSEN: 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau, Boer- haavestraat 21. Van half drie tot half vier. Donderdags: Inenting tegen dlphterle, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „De geschiedenis begon 's nachts". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestraat 31. 8 uur nam-. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Angel". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Tarzan's vlucht". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl^traat 7: „Zoölogica". lederen middag 2.30 uur. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Woensdag, Zaterdag en Zondag 2 uur, jeugdvoorstelling. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „De lachende Vrijbuiter". Zonaag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 8 t/m. Vrijdag 14 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, G. F. Reyst, Steenstr. 35, tel. 136 en J. Doedens, Wil- helmlnapark 8. Oegstgeest, tel. 274. te huur voor 4373 FEESTAVONDEN ter gelegenheid van de a.s. HEUGELIJKE GEBEURTENIS. Vraagt condities bij: BREESTRAAT 79 - TEL. 1851 (Ingez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR DINSDAG 12 JANUARI. KATWIJK AAN ZEE. Geref, Gem. (Remisestraat)Nam. half- acht. ds. v. Neesbos van Rilland Bath. SASSENHEIM. Geref. Kerk; Nam 7 uiur. ds. L. H. v. d. Meiden, van Den Haas. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Gulpen J, Spreij, cand. te 's Gravenhage. Naar Rijsoord G, v. Doom cand. te Hilversum. GEREF. KERKEN. Tweetal te Tien hoven B. E. Flinterman, cand. en hulppred. te Montfoort en L. J. Sehalekamp. ld. te Bergen op Zoom. Beroepen te Utrecht (als hulppred.) R. Koolstra, cand. aldaar. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Dtrk^land A. de Blols te Gouda. GEBOREN: Florentina Alida Maria. d. van P. Ligtvoet en F. A. M. Seeslnk; Gerardus, z. van A. Dub- beldeman en A. M. Strijk. ONDERTROUWD: H. H. Lancel, j.m. 23 Jaar en M. van Staden. Jd. 21 Jaar; C. Boot, Jm. 24 jaar en J. M. Dool, 23 jaar. OVERLEDEN: L. C. Verkade, zoon. 5 mnd.; A. Driessen, man 48 jaar. KANTONGERECHT TE HAARLEM Voor den Kantonrechter te Haarlem stond terecht A. B. uit Boskoop, die te Vel- sen met een motorrijwiel heeft gereden, waarvan de remmen niet in orde waren. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 8.subs. 4 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte to f. 6.subs. 3 dagen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6