De Hockey-competitie LEID5CH DAGBLAD - Sportblad Maandag 10 Januari 1938 Uitslagen van gisteren FAILLISSEMENTEN I KORFBAL. Nederlandsche Korfbalbond. Een verloren Zondag. Ook de tweede Zondag ln Januari is een ver loren competitiedag geweest. Zelfs geen enkele eerste-klassewedstrUd vond doorgang en de uit slagen-oogst blUft beperkt tot luttele ontmoe tingen die plaatsvonden ln de lagere regionen. Zoo speelde Fluks II een uitwedstrijd tegen H K V II. een uiterst belangrijk treilen, waarbij veel op hét spel stond. Onze stadgenooten slaag den er'evenwel niet ln een deel der bult naar de sleutelstad mede te brengen. Ze verloren met 4i en daardoor is hun positie zeer verslech terd. Weliswaar is hun toestand nog niet „ho peloos". doch of de Leldsche reserve's zich nog omhoog weten te werken, betwijfelen we toch sterk. De stand ln deze 2de klasse A luidt thans: Gymnasiasten 11 9 1 1 7921 19 HBS 12 8 2 2 46—24 18 Spangen 7 5 1 1 3918 11 HSV II 10 5 - 5 28-27 10 Rozenburg II 8 3 - 5 2437 6 HKV II 11 3 - 8 2350 6 Velox 9 1 2 6 2031 4 Fluks II 8 1-7 861 2 Voorts werd nog voor de 3de klasse A ge speeld: Gymnasiasten II—Olymplaan 1—3. HKV II—FLUKS II Daar de aangewezen scheidsrechter verstek liet gaan, werd om half drie aangevangen onder leiding van het ex-HKV-lid H. R. Cordes, te- ven£ N.K.B.-scheidsrechter. Bij Fluks ontbrak Ressenaar op het appèl. Bovendien telden onze stadgenooten een viertal reserves. HKV liet uitvallen. De Hagenaars hebben de eerste helft den wind in den rug en zijn daardoor over het alge meen wat meer in den aanval. Fluks is boven dien gehandicapt door het feit dat zij met een drietal moet aanvallen. De Fluksverdediglng houdt echter dapper stand en pas zeven minu ten voor het verstrijken der eerste helft slaagt HKV er in de leiding te nemen. Rust 10. Na de hervatting zit het HKV nogal mee, doordat zij in korten tijd door een tweetal doelpunten, beide door dames gescoord, den wedstrijd practisch in haar voordeel beslist 30)Wel houden de Fluks-reserves dapper vol en slaagt mej. van Iterson er in tegen te scoren (3—1) doch wanneer HKV kort hierop opnieuw scoort, is de strijd beslist. Met een 41 zege der Hagenaars komt dan ook het einde van dezen wedstrijd, welke slechts op derde-klasse peil stond. Scheidsrechter Cordes leidde correct. ZWEMMEN Ragnhild Hveger faalt. Mislukte aanval op een wereld record van W. den Ouden. Tij<ien9 wedstrijden van den Kopenhaa»- schen Zwemibond heeft Ragnhild Hveger getracht het wereldrecord over 300 yards borstcrawl. dat op naam van Willy den Ouden staat, te verbeteren. In deze poging is de Deensche wereldrecordhoudster niet geslaagd. Immers zi.i bleef met een tijd van 3 min. 29 2 sec. meer dan 2 seconden boven de'fraaie verrichting van onze landgenoote. Dat Ragnhild Hveger's poging mislukte, doet evenwel niets af aan haar schitterende kwaliteiten. Wel is het berarlis. dat zij op de kortere afstanden niet zoo uitblinkt, als op de langere afëtanden. nu toch geleverd. Deensche zwemsters naar Nederland. Poging om het wereldrecord 4 x 100 M. te verbeteren? Den 26en Februari a.s. organiseert de Rot- terdamsche Dames Zwemclub Internationale wedstrijden in het Oostelijk zwembad. In het middelpunt der belangstelling staat de deelne ming van de wereldrecordhoudster Ragnhild Hveger, terwijl zeer waarschijnlijk ook de jeug dige schoolslagzwemster uit Denemarken, Inge Soerensen. alsmede enkele andere meisjes de reis zullen meemaken. Naar wü vernemen bestaat de mogelijkheid, dat de Deensche zwemsters te Rotterdam een aanval zullen doen op het wereldrecord 4 x 100 meter borstcrawl. dat met een tijd van 4 min. 32.8 sec. ten name van Nederland staat, geves tigd op 24 Mei 1936 te Rotterdam door de dames Selbach, Wagner. Mastenbroek en W. den Ouden. Behalve Ragnhild Hveger zouden in de Deen sche ploeg dan uitkomen Kunvor Kraft, Elvi Svendsen en Birte Over Petersen, al is het even goed mogelijk, dat Esther Mathiasen of Tove Bunstroem op het oogenbllk beter in vorm zijn en dat deze zwemsters in de ploeg worden op genomen. Het ligt voorts in de bedoeling, dat de Deen sche zwemsters op 28 Februari te Breda aan den start komen. SCHERMEN. J. v. JOLE WINT DEN FLORETWEDSTRIJD VAN DEN K.N.A.S. In ,,De Galerij te s-Gravenhage vond een floretwedstrijd voor heeren plaats georganiseerd door den Koninklijken Nederlandschen fma- teur Schermbond. waarvoor groote belangstel ling bestond. 6 De uitslag luidde: 1. J. van Jole (Den Haag) met 7 gew Dar- tyen, 14 ontv. en 34 geg. treffers: 2. S. Gaarkeuken (Den Haag) met 6-8-32 3. A. C. Montfoort met 6-23-30; 4. J. van Egmond (Den Haagi met 5-27-27- 5. W. Wagemans met 5-28-28: 6. J. de Troye (Oegstgeesti met 4-26-22; 7. J. I. Biugel (Den Haag) met 3-30-23; 9. H. Winterkamp (Den Haag) met 3-33-23; 10. J. Dreef (Oegstgeest) met 2-32-18. RUGBY. NEDERLAND—ROEMENIE 3—3. Het Nederlandsche vijftiental speelde Bister middag in het sportpark te Alkmaar in den Interlandwedstrijd tegen de vertegenwoordigen de ploeg van Roemenië met 3—3 gelijk. Dit waren dezelfde tegenstanders, die In October J1 de Oranjeploeg met niet minder dan 42—3 klopten. Het gelijke spel was bovendien verdiend te noemen, omdat het krachtsverschil zeer miniem Was. Leiden I (heeren) weer kampioenskansen. lste klasse: HHYC—Hilversum 4—2; TOGO— Amsterdam 12. Prom.kl. A: Strawberries—HHYC II 3—1; SOSAlkmaar 22. 2de kl. B: Leiden II—HDM III 2—1; Kievi ten—Alliance 14; ZandvoortBMHC IV 20. 3de kl. C: Leiden III—Cl. te Werve 1—3. 4de kl. A: Leiden V—Victoria IV 3—2; Cl. te W. II—HOC VI 3—6; TOGO IV—D. Stud. Ill 2—2. Res. 4de kl.: Lelden VI—Dordr. III 2—0; TOGO VI—Victoria V 1—3. Overige wedstrijden afgelast. Dames. - Overg.klasseTOGO—Leiden 3—1; Kieviten—Gooi II 7—1. Overzicht. Het is den Leidschen dames niet mogen gelukken een overwinning tc behalen op het Haagsche TOGO. En met deze nederlaag staat het nu vrijwel vast, dat de TOGO- dames dit jaar het kampioenschap van de overgangsklasse zullen behalen. Ze hebben nu reeds een voorsprong van 6 punten op Leiden en enkele andere clubs, wat voor de TOGO-damcs dus ruimschoots voldoende Is om zich zeker te weten van het aan staande kampioenschap. Het eerste heerenelftal kan op een geluk kigen Zondag terugzien, ofschoon het zelf niet gespeeld heeft. Immers de kampioens- candidate SOS heeft tegen Alkmaar een punt verspeeld en gaat nu minder onbe dreigd dan te voren aan het hoofd van de prom.-afdeeling A. Trouwens de spanning in deze klasse neemt door dit gelijke spel van Alkmaar en SOS nu wel zeer toe. Prac tisch zijn er nu weer vier elftallen, die in de gelegenheid zyn de bovenste plaats te bereiken. De ranglijst in deze afdeeling ziet er nu als volgt uit (bovenste vier) fi. O. S11 5 5 1 15 36—25 D. Studenten 10 5 3 2 13 26—18 Leiden 9 3 5 1 11 31—19 H. D. M. II10 4 3 3 11 32—29 In de tweede klasse won Leiden II van HDM ni en stelde zich daarmee in veiligheid tegen het dreigende degradatiegevaar. Het was een prettige, snelle wedstrijd op een dragelijk veld met spannende momenten voor beide doelen. Lelden was op den keeper na volledig, terwijl H.D.M. met 10 man speelde. Van een bepaald overwicht van Leiden kon niet gesproken wor den al was dit elftal misschien iets meer in den aanval. De einduitslag geeft de verhouding dan ook vrij Juist weer. Voor de rust scoorde Homoet voor Leiden, nadat enkele aanvallen door slecht schieten verknoeid waren. De Leidsche voorhoede hield het spel in den slagcirkel iets te kort. zoodat door een opeenhooping van spelers schietkansen niet groot waren. Na de thee maakte H.D.M. ge lijk en de stand bleef toen ongewijzigd tot 3 min. voor het einde. Toen werd de druk op het H.D.M.-doel steeds grooter, en profiteerende van de vermoeidheid van de H.D.M.-achterhoede. bracht de Leidsche midvoor na goed samenspel den stand op 21. Het Leidsche elftal vertoonde geen zwakke plekken al deed de achterhoede zoo nu en dan wel eens gevaarlijke momenten voor het Leid sche doel ontstaan. Een zeer goede partij speelde vooral midvoor Homoet en mid-half Krol. De Invaller-keeper had het niet druk. maar bracht in enkele gevallen voldoende redding. Te Werve, de a.s. kampioen van afd. 3 C, heeft niet, dan na een zeer harden strijd kans gezien de beide punten van de overwinning mee te nemen naar Rijswijk. Dat dc wedstrijd zeer spannend was blijkt wel reeds uit het feit. dat de stand tot een kwartier voor het einde nog steeds 1—1 was. Lelden III was verre van volledig, waaronder vooral de voorhoede leed: deze speelde dan ook beneden haar gewone peil en wist niet te pro- fiteeren van enkele makkelijke kansen. Ge durende de eerste helft werd fel gestreden, beide doelen beleefden angstige momenten, maar be houdens een goal van den midvoor van Te Werve bleven de verdedigers meester van het terrein. Na de rust scoorde Eman uit een strafcorner den gelijkmaker en Lelden was toen een tijdlang in de meerderheid. Door den he- vigen regenstorm. waar tegenin gespeeld moest worden, waren enkele spelers echter op het eind uitgespeeld, zoodat Te Werve. profitee rende van een zwak moment van den keeper, den stand op 1—3 kon brengen. Bij Leiden speelden vooral Vrolijk en Ban ning een solide partij. Leiden V wist op een zwaar terrein van de kamploenscandidaten van afd. 4 A te winnen. Voor de rust nam Leiden, ondanks een bedui dend veldoverzicht van Victoria door een hard schot van Stenfert Kroese de leiding, waarna Wiersma na goed samenspel den voorsprong nog vergrootte. Hierdoor niet ontmoedigd viel Vic toria krachtig aan, vooralsnog zonder succes door het goede verdedigen van de Leidsche ach terhoede. Vlak voor dc rust wist Van Stoik echter door een misverstand, den achterstand voor Victoria te verkleinen. Na de rust bleef Victoria voortdurend in den aanval en wist dan ook weldra den gelijkmaker te scoren. Leiden V. dat zich nu de overwin ning zag ontgaan viel heftig aan en kort voor het einde had Wiersma voor de tweede maal succes en bracht de overwinning voor Leiden binnen. Met een 32 stand kwam het einde van dezen zeer genoegelijken wedstrijd. Een onvolledig Leiden VI speelde tegen een nog onvollediger Dordrecht III en won met 2-0. Door deze overwinning bezet dit elftal nu de tweede plaats in de reserve 4de klasse. De wed strijd muntte niet uit door fraai spel, wat geen verwondering kon opwekken gezien de hetero gene samenstelling van het geheel. Dat de Leid sche overwinning niet grooter is geworden is voornamelijk te danken aan het goede verde digen van de Dordrechtsche achterhoede, die ondanks het spelersoverwicht van Leiden, flink stand hield. BILJARTEN. VOS NEDERLANDSCH KAMPIOEN DERDE KLASSE KLEIN BILJART. Zes van acht deelnemers promoveeren naar de tweede klasse. Onder groote belangstelling zijn gisteren in „De Unie" te Amsterdam de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland derde klasse klein biljart, georganiseerd door de B.V. Wil- helmlna. geëindigd. Kampioen werd de heer Vos („Apeldoorn"), die vijf van de zeven partijen won. Dat er in deze partijen goed spel werd te zien gegeven blijkt wel uit het feit, dat van de acht deel nemers er zes waren. n.l. Vos, Haberer, Da niels, Groeneveld, Blog en Houtkoper, die het minimum algemeen gemiddelde van 5 over schreden en daardoor naar de tweede klasse promoveerden. Dc eindstand luidt (allen 7 gespeeld): alg. gew. gel. vrl. pnt. h.s. gem. Vos (Apeldoorn) 5 2 952 49 6.47 Haberer (H.E.T.E.Y.) 5 2 981 46 5.41 Daniels (Java) 4 1 2 992 50 5.70 Groeneveld (Java) 4 3 879 55 6.19 Warnink (Vondel) 3 4 867 27 4.66 Blog (Rembrandt) 2 1 4 961 33 5.36 Houtkooper (Haarlem) 2 5 850 34 5.18 Kats (Rembrandt) 2 5 819 26 4.20 WIELRENNEN. NIEUW-SWIFT. Hometrainer wedstrijden te Rotterdam. Voor de gisteren in Musis Sacrum te Rotter dam gehouden hometrainerwedstrijden der Rot- terdamsche Leeuw hadden in totaal 58 renners ingeschreven, waaronder de kampioenen uit alle deelen des lands. De versnelling van 117 inch was voor vele renners een handicap, zoo ook voor de Nieuw Swift leden J. v. d. Leest en J. Schllller. Beide zijn bovendien beter op de 3 K.M., daar zij teveel bij den start verliezen en dit op deze kleine afstand niet kunnen inloopen. Ook de kampioen van Nederland B. Andriessen kon met de zware versnelling niet overweg en hoewel zijn tijden niet slecht te noemen waren, wist hij zich toch niet bij de zestien eersten te plaatsen. Zijn tijden op de twee rollen bedroegen 38.4 en 38,8, dus een totaal van 77,2. Ziet men nu de uit slag van J. v. d. Leest met 38,2 en 38,4 dus totaal 76,6 dan kan men zien dat dit nog een goede prestatie is te noemen. De winnaar van deze wedstrijden is de Hage naar Willem Eindhoven, welke een formidabele prestatie verrichtte door 36,2 en 36,4, dus 72,6 te maken. Om de tweede en derde plaats moest tot driemaal toe door H. Velheur en J. van Gelder v/orden gereden, waarna tenslotte H. Velheur winnaar werd. Ook van der Leest moest met drie deelnemers overrijden om de twaalfde, dertiende en veertiende plaats, waarna hij dertiende werd. De uitslag was: 1. W. Eindhoven, 2. H. Velheur, 3. J. v. Gelder, 4. Polstra. 5. de Korver, 6. Dolstra 7. Nuven. 8. Kouwenhoven. 9. Kanon, 10. van Riel, li. van der Ruit, 12. Kamp. 13. van der Leest. 14. Onderwater. 15. Meconi, 16. Bouvet, 17. Klever. Voor de acht en vijftig deelnemers waren ze ventien fraaie prijzen. A.s. Woensdagavond zal worden gereden voor de finale van het clubkampioenschap over 500 Meter en 1 K.M.; terwijl Zondag zal worden gereden over 2 K.M. De drie snelste tijden ko men dan in de finale. Er zal worden gereden op versnelling 46—13. L. R. en T.V. „SWIFT" ••Den Bras", welko gisteren tegen Swift zou rijden, liet in verband met het slechte weer verstek gaan. De Swift-leden hebben gisteren in plaats van een wedstrijd te rijden, getraind op de 1 en 3 K.M. Met de 3 K.M. werd begon nen, omdat hiervoor een premie van f2.50 was uitgeloofd, voor hem, die het eerst de 2 x 3 K.M. beneden den tijd van 3.28.3 zou rijden. Er werd niet op gerekend dat het nu reeds zoo ver zou komen, daar er door de Swift ren ners nog geen 3 K.M. gereden was. De meesten voelen dan ook niet voor dezen afstand en gaven spoedig op. Alleen C. Verburg reed 2 ritten over 3 K.M. en hij slaagde er tevens in den genoemden tijd met 13 sec. te verbeteren en daardoor te brengen op 3.13.3/5. Zijn onder linge tijden bedroegen 1.35 2/5 op blauw en 1.38 1/5 op geel. C. Paats op blauw maakte 1.42 2/5, v. d. Berg op geel 1.49 en de Boer op geel precies 2 min. De tijden op de 1 K.M. gaan vrij regelmatig omlaag, N. de Romijn noteerde met 30 2/5 op blauw en 313/5 op geel den kortsten tijd, direct gevolgd door W. v. d. Berg met een tijd van 30 en 33 3/5. C. Paats komt er ook beter in, zijn tyd was 311Ó5 en 33. De Boer kan beter. Hij viel weer wat tegen, 33 en 351/5 is voor hem te lang. W. van der Berg had op de blauwe rol den kortsten tijd, terwijl N. de Romijn op de gele het snelst was. Plet van der Meer deed een poging om het halfuur record, dat op naam staat van C. Ver burg met 51 K.M. 680 meter te verbeteren. Het ls slechts bi] een poging gebleven. Hooger dan 48 K.M. 250 meter kon bij het niet brengen. Woensdagavond zullen er wederom home trainerwedstrijden gehouden. Aanvang 8.15 uur. SPORTSCHOOL en MASSAGE-INSTITUUT fAIAC TEM A Privé- en Clublessen. vALUJ'IlIiU Inlicht, dagelijks. Gymnast., Boksen, Sport- en lich. massage. W. J. KOOREMAN, Jan v. Goyenkade 27. 3149a (Ingez. Med.) GYMNASTIEK. TECHNISCHE BONDSVERGADERING K. N. G. V. Onder groote belangstelling werd te Utrecht de veertiende technische bondsvergadering ge houden van het Koninklijk Nederlandsch Gym nastiek Verbond. Het grootste deel van deze ver gadering was aan de practijk gewijd. Ruim 200 leiders en leidsters uit geheel Nederland namen deel aan de verschillende lessen. Deze werden gegeven door mevr. J. v. d. MostLeyerweerd (Rotterdam i voor „Turnsters-oefenstof met handgereedschappen", de heeren J. H. F. Som- mer (Dordrecht) voor „Turnersoefenstof", G. C. v. d. Bergh (Utrecht) „Turnersoefenstof zon der handgereedschappen" en Ch. Imhof (Utr.) voor „Systeem Hans Suren". Na deze lessen kwamen de verschillende af gevaardigden in vergadering bijeen, welke met een inleidend woord van den voorzitter, den teohnischen leider van het K.N.V.G., J .H. F. Sommer, werd geopend. Hierbij deelde de heer Sommer mede. dat de techniek over de geheele linie ln het K.N.G.V. vooruit gaat. Ook de be oefening van het handbalspel gaat nog steeds vooruit. Het programma voor het nieuwe jaar zal vrijwel gelijk zijn aan dat van het afgeloopen jaar. Het dameskeurkorps zal behalve in België, waarschijnlijk nog demonstreeren ojj het groote Sokolfeest, dat dezen zomer in Praag zal wor den gehouden. Overigens is de animo voor een gezamenlijke reis naar Praag niet groot. Over de samenstelling van het programma voor het kampioenschap voor turnsters werd uitvoerig gediscussieerd. Ten slotte werd besloten het toestel „Even- wlchtslat" aan deze kampioenschappen toe te voegen. Voorstellen tot afschaffing van rektur- nen en paardvoltigeeren voor de dameskampioen schappen werden met groote meerderheid ver worpen. De vergadering werd bijgewoond door den heer Boddaert, technisch leider van den Kon. Belg. Turnbond, die de verschillende afgevaar digden opwekte deel te nemen aan het vrou- wen-turnfeest van den K.B.T.. dat met Pink steren a.s. te Oostende zal worden gehouden. Crt. SCHAATSENRIJDEN. Buitengewone algemeene vergadering N. V. B. H. S. Motie van vertrouwen in bestuur aangenomen. Op aanvraag van een 16-tal Amsterdam- sche leden is gisteren een buitengewone algemeene vergadering gehouden van de Nederlandsche vereeniging tot bevordering van het hardrijden op de schaats, welke bijeenkomst, die zeer druk bezocht was, werd voorgezeten door den heer P. J. Adrian. Deze leden hadden voorstellen ingediend, welke inhielden (een en ander ln verband met de schorsing van de N.V.B.H.S. door het presidium van den K.N.S.B.), aan de bestuursleden der hardrijdersvereeniging te verzoeken voer hun functie te bedanken en aan den heer H. S. de Vries te Amsterdam op te dragen binnen zes weken een nieuw bestuur te vormen en aan de hand daar van door een buitengewone algemeene ver gadering deze keuze te laten bekrachtigen. Voorts was een voorstel ingediend om de N.V.B.HB. verontschuldigingen aan den K.N.S.B. te laten aanbieden voor het ver grijp van den heer Adrian tegen den eere voorzitter van den K.N.S.B., den heer G. W. A. van Laer. De indieners van deze voorstellen bleken voor het meerendeel de rijders te zijn, die op het oogenblik onder auspiciën van den K.N.S.B. in Noorwegen geruimen tijd trai nen. In de vergadering bleek een stroo ming aanwezig te zijn om in het belang van de rijders en in het bijzonder van dat van de Jongere rijders samenwerking met den K.N.S.B. te zoeken. Voornaamste woordvoerder was de heer T. Hcoftman, die er op wees, dat met dit bestuur het conflict steeds moeilijker zal zijn op te lossen. Hij gaf het bestuur in overweging vrijwillig af te treden, opdat een nieuw bestuur kan v/orden gekozen, dat met meer kans op succes tot overeen stemming met de nationale organisatie zou kunnen komen. Na de langdurige discussies werd ten slotte een motie van het bestuur mét 447 stemmen en 2 stemmen in blanco, aangenomen, waarbij vertrou wen in het bestuur werd uitgesproken. Bij monde van het bestuurslid, den heer van Dongen, werd den leden toe gezegd dat het bestuur alle moeite zou doen om tot overeenstemming met den K.N.S.B. te komen, terwijl men alle oude kwesties, waarin het persoonlijk element een grooten rol had gespeeld, zou laten rusten. De heer Adrian deelde zelf nog mede, dat. indien mocht blijken, dat zijn persoon een beletsel zou vormen voor een goede verstandhouding tus- schen den schaatsenrijdersbond en de N.V.B.H.S. hij gaarne bereid zou zijn af te treden. SCHAKEN. Het kampioenschap van Leiden en Omstreken. Om den wisselprijs van het „Leidsch Dagblad". De Jaarlljksche wedstrijd om het kampioen schap van Lelden en Omstreken, uitgeschreven door het Bestuur van den Schaakbond, zal dit jaar beginnen op Donderdag 3 Februari a.s. Zij, die aan dezen wedstrijd willen deelnemen, moe ten zich opgeven bij den secretaris van hun club en de secretarissen moeten hun opgaven uiterlijk 22 Januari a.s. aan den secretaris van den Bond, den heer G. Bosscha, H. Rijndijk 175, alhier, inzenden. In tegenstelling met het vo rige Jaar stelt het bestuur aan de Alg. Vergade ring. die op Zaterdagmiddag 22 Januari a.s. al hier in In den Vergulden Turk wordt gehou den, voor, de deelname dit jaar in zooverre .te beperken, dat er slechts ln 2 klassen wordt ge speeld, met in elke klasse hoogstens 25 deelne mers, voorts het tempo te bepalen op 362 per 1 ft uur, een inleggeld van eiken deelnemer te heffen tot dekking der onkosten en een 4-tal spelers vrij te stellen van het spelen in de voor ronden der le klasse. Daar het versnelde tempo nog al tegenkanting ondervindt, zal dit nog wel gewijzigd worden in een langzamer. De leiding is opgedragen aan het lid van het bestuur, den heer L. Ph. Schreinemachers. Een overzicht der reeds gespeelde wedstrijden. De eerste wedstrijd werd gespeeld in 1929 met 24 deelnemers. In den eindstrijd kwamen W. H. v d Nat, Mr. Goudsmit, Demmendal, Dr. Huis, G. Bosscha en W. H. Bosscha. Kampioen werd Mr. C. J. Goudsmit met 6 p., no. II en III W. H. en G. Bosscha, elk met 5>/« P- 1930: 19 deelnemers. In den eindstrijd: Boot, G. Bosscha. Ir. van Hoek en Demmendal. I en II Demmendal en Bosscha, elk 5 p. Match tus- schen deze beide spelers: kampioen G. Bosscha 4 p., II. Demmendal 3 p. 1931: 18 deelnemers .In den eindstrijd Raisers, Demmendal, W. H. Bosscha, G. Bosscha en van Eijbergen. Kampioen W. H. Bosscha 4 p., II. v. Eij bergen 2 p. 1932: 14 deelnemers. In den eindstrijd: Rassers W. H. Bosscha. Smeder en G. Bosscha. Kam pioen Rassers met 5Va P-. II- G. Bosscha 3»/2 p. 1933: 19 deelnemers. In den eindstrijd: van Eijbergen, lr. Westra, F. de Bruyn, van der Nat, G. Bosscha en de Wolf, Kampioen: G. Bosscha 41/2 p.. II. van Eijbergen 4 p. 1934: 18 deelnemers. In den eindstrijd: Dem mendal, v. d. Nat, Rutten. Segaar. de Blécourt, G. Bosscha. Staats. Kampioen mr. A. G. de Blé court 5 p., II. Demmendal 4>/2 p. 1935: 14 deelnemers. In den eindstrijd: Staats, v. d. Nat, Samkalden, v. Veen, Segaar en Brunt. Kampioen: Joh.s v. Veen 4 p.. II. v. d. Nat, 3*/* P- 1936: 24 deelnemers. In den eindstrijd: Dem mendal, lr. van Hoek, van Veen, v. d. Broek, mr. de Blécourt, Rutten, G. Bosscha, Segaar. Kam pioen Joh.s v. Veen 6 p., II. G. Bosscha, 41/2 P- 1937 64 deelnemers, le klasse, 24 deelnemers. In den eindstrijd: Demmendal, Willems. v. d. Nat, van Veen. Zitman, W. de Bruin, ir. Westra en G. Bosscha. Kampioen W. H. v. d. Nat 6«/e P- II. Demmendal 5 p. Kampioen 2e kl. E. de Witte, 5 p.. II- W. van Schayck 41/: P- Kampioen 3e kl. J. Ottevanger 3 p. II. O. v. d. Krogt 2 p. DE COMPETITIE. Beslissing over afgebroken partijen en eind standen: R.K. Sch.cl. 2 Kon. II en Lisse II spe len gelijk <55) bord 5 H. v. Diemen (L.)J. Zandvliet 01. Caïssa I en U. D. I (Roelofarendsveen spelen gelijk (5—5). v Bord 2: A. H. Hooyer <C.)— P. v. Dooren 1—0; bord 3: J- J. Epskamp—A. v. Pelt 1/2—1/2; bord 8: A. J. A. Hooft v. HuysduynenJohs. Oomen 01. SCHAAKCLUB. Te Benthuizen is een schaakclub opgericht met 17 leden, onder den naam van „Denk en Zet". Het bestuur werd als volgt gekozen: C. Schellingerhout. voorzitter; Pos. secretaris-pen ningmeester; C. v. Driel 2de voorz. Gespeeld wordt 's Donderdagavonds in het lokaal der O. School. DAMMEN. D.I.D.H.M.S. De damvereeniging D.I.D. 'Zoetermeer) hield een wedstrijd in Hotel v. Well tegen H.M.S. uit Delfgauw. D.I.D. I H.M.S. G. AdegeedtW. de de Bruyn 20 M. StoutjesdijkW. Bakker 1—I A. Klos—J. Letterman 20 P. MaaskantP. v. d. Hooi 20 A. v. WensveenJoh. v. Eijcka 20 D. de Kooter—A. van de Kooi 20 M. VerslootM. Westdorp 02 Jac. Kerkhoven—J. Letterman 02 T. Klos B. Matzer 2—0 Ph. Buitendijk—H. Letterman 0—2 13—7 D.I.D. n H.M.S. n G. v. d. Burg—W. Meijer 0—2 P. AdegeestC. Pons 02 D. v. d. Meer—P. van Wensveen 02 Joh. Frigge—A. Overvoorde 20 A. J. J. v. Well—J. v. Baarle 2—0 M. v. Staveren—C. Pruisers 02 F. PisoA. Kas 2—0 Joh. PisoD. v. d. Lugt 20 C. de HertogH. J. Meijer 20 M. de Keijzer—W. van Dijk 1—I 11—9 Uitgesproken L. G, Boos, voorheen wonende te Noord- wijk, Oude Zeeweg 88, thans wonende te Haarlem, Acaciastr. 109. R.c. mr. H. Haga, cur. mr. L. Weijl, Leiden. In de week van 3 t/m 8 Jan. werden in Nederland 52 faillissementen uitgesproken. VOOR DINSDAG II JANUARL Hilversum I, 1875 M. en 415.5 M. AVRO- Uitzending 11.0011.30 voorm. en 6.307.00 RVU. 8.00 Gram.muziek 10.00 Morgenwij ding 10.15 Gram.muziek 10.30 Piano en viool 11.00 Causerie „De zieke zuigeling" 11.30 Lyra-Trio 12.15 Orgelspel en zang I.00 Gram.muziek 1.15 Het Omroeporkest 2.00 Gram.muziek 2.15 Het Omroeporkest 2.45 Knipcursus 3.45 Zang en piano. In de pauze: Gram.muziek 4.30: Kinderkoorzang 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Het Omroeporkest 6.30 Causerie „Het levensgedrag der dieren" 7.00 Voor de kinderen 7.05: Bram Kwist' Tokkelorkest 7.30: Engelsche les 8.00: Be richten ANP. Mededeelingen 8.15: Gram. muziek 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein 9.30 Vocaal concert 10.00 Vervolg bonte Dinsdagavondtrein 10.45 Actualiteitsflitsen II.00: Berichten ANP. Gram.muziek 11.20 12.00 Codolban's Roemcensch Ensemble. Hilversum II, 301,5 M. KRO-Uitzending 8.009.15 en 10.00 Gram.muziek 11.30 Gods dienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15: De KRO-Melodisten, m.m.v solist (Om 1.00 Gra- mofoonmuziek) 2.00 Vrouwenuur 3.00 Modecursus 4.00 KRO-Orkest en Gram.-muz. (Om 5.45 Fellcitatiebezoek) 6.35 Gram.muz. 1 6.40 Esperantocursus 7.00 Berichten 7.15 „Het verzekeringswezen in Nederland", causerie 7.35 Sporttialfuur 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 KRO-Symphonie- orkest, m.m.v. solist 9.00 Berichten 9.05 Gram.muziek 9.15 Vervolg concert 10.10 Juan Marcu's Roemeensch orkest 10.30: Be richten ANP 10.40 De KRO-Boys, m. m. v. solist 11.1012.00: Gram.muziek. Droitwich, 1500 M. 11.20: Gram.muziek 11.50 Het Wethmar Pianokwintet 12.35—1.15 Radiotooneel 1.20 Gram.muziek 1.50 Mi- chaeloff en zfjn orkest 2.35 Het BBC- Schotsch-orkest m. m. v. soliste 3.20 A. Sa lisbury's orkest 3.50 Orgelspel 4.20 Bridge- praatje 4.35 Gramjnuziek 4.50 Arthur Dulay's kwintet en solisten 5.20 Het Sharpe- Sextét en soliste 6.20 Berichten 6.45 BBC-Midland-orkest 7.50 „Victorian opti mism". causerie 8.10 „The song reporter", voordracht 8.20 „You're the girl", operette 9.20 Berichten 9.40 „How I began", cau serie 9.55 De BBC-Zangers. m. m. v. solist 10.35 Radiotooneel 11.20 Joe Kaye en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 7.50. 8.50 en 10.40: Gram.muziek 12.20 W. Cantrelle-orkest en zang 3.05 Zang 3.20 Pianovoordracht 4.20 Zang 5.20 Ellis-orkest 8.35: Radio tooneel 10.3511.50 Kamermuziek. Keulen. 456 M. 5.50 Orkest van den Rijks arbeidsdienst 7.50: Omroep-Amusements- orkest 11.20 Omroepkleinorkest 12.35 Omroepschrammel-ensemble en saxofoonkwin tet 3.20 Omroeporkest 6.30 Omroeporkest en solisten 7.05 „Zwei im Sonnenschein", operette 8.30 Zilcher—Trio 9.55—11.20 Om- roeoklelnorkest en Herbert Heinemann's orkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.50 Omroepkleinorkest I.502.20 Gram.muziek 5.20 Omroepdansor- kest 5.50, 6.50 en 7.20 Gram.muziek 8.20 Omroepkleinorkest. solist en gram.muziek 10.3011.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50—2.20 en 5.20 dito 5.35 Harpsoli 6.35 Gram.muziek 6.50 Pianovoordracht 7.35 Declamatie met gramjnuziek 8.20 Omroeporkest en solisten In de pauze: Radiotooneel 10.2011.20 Gram.muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Blaascon- cert 8.20 Duitschlandecho 8.35 Maand overzicht 9.20 Berichten 9.50 Vioolvoor dracht 10.05 Scheepsweerbericht 10.20— II.20 Hans Busch' orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Dinsdag II Januari. lstc Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro. Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv enz. 3ae Programma: 8.00 Keulen 10.35 Parijs Radio 12.05 Radio P.T.T. Nord 12.20 Parijs R. 12.40 Keulen 13.20 Brussel VI. 15.05 Parijs Radio 15.20 Keulen 17.20 Brussel VI. 19.05 Keulen 20.20 Brussel Fr. 21.20 Boedapest of div. 21.35 Brussel Fr. 22.20 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. 23.15 R. Dan- mark of div. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 London Reg. 13.35: Droitwich 16.50 London Reg. 17.20 Droitwich 19.20 London Reg. 20.10 Droitwich 22.35 Boe dapest of div. 23.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11