Alphen—Gouda 3-0 Competitie-standen K.N.V.B. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 10 Januari 1938 Gelijk spel tusschen U.V.S. en B.E.C. Wat de Westel. Ie klassers deden Alphen neemt revanche voor de nederlaag te Gouda. Tot drie minuten voor het einde had U.V.S. de leiding In een spannende en door een tal rijk publiek bijgewoonden wedstrijd is het Alphen gelukt de beide punten thuis te houden. Schreven wij na vorige wedstrijden, dat het spel van Alphen steeds beter werd, vooral doordat er met meer enthousiasme, met meer wilskracht en overtuiging gespeeld werd, het resul taat van dezen middag is er het dui delijkste bewijs van, dat indien Alphen op dezenzelfden voet blijft doorgaan en het zelfvertrouwen weer in de ploeg terug is, succes niet kan uitblijven. Vooral het opnemen van Tuinenburg in de voorhoede heeft deze linie wel aan productiviteit doen winnen, im mers hij blijft den geheelen wedstrijd door een speler, die voor de achter hoede der tegenpartij in het oog ge houden moet worden. Over het geheel heeft Alphen en vooral in de tweede helft, een goeden wedstrijd gespeeld en is dan ook vrijwel steeds in den aan val geweest, behoudens enkele korte periodes in de eerste helft. Bij Alphen was de linkervleugel Mulder IIIBeze- mer, zeer goed, terwijl in de halflinie Goedhart uitblonk; Broer en v. Leeu wen pasten zich goed aan, vooral de laatste verzette heel veel werk en kwam er in de 'weede helft steeds beter in. In de achterhoede was het opvallend zoo rustig keeper Britsem mer zich van zijn taak kweet, vooral de nul van Gouda moet voor de Alphen- defensie met Hcsseling aan het hoofd wel een groote voldoening zijn. Wat het Alphenbestuur tevens tot tevre denheid zal stemmen is het feit, dat zoo wel binnen als bulten de lijnen niets ls voorgevallen wat den schijn van onregel matigheid aannam. Het publiek gedroeg zich zeer correct, terwijl de wedstrijd vlot verliep. Vermoedelijk heeft de rustige lei ding van den heer Lawende hier ook het hare wel toe bijgedragen. Het begin van den wedstrijd kenmerkte zich door een zenuwachtig gedoe en verder dan een goede maar niet al te gevaarlijke kopbal van Tuinenburg komt het voorloo- pig niet. Als beide elftallen zich eenigs- zins hebben weten aan te passen aan het zware gladde terrein, ontwikkelt zich een snelle goede wedstrijd, waarbij Alphen een tikje sterker wordt. Het spel wordt goed open gehouden en de vleugelspelers krijgen vol op werk; de binnerispelers v. Leeuwen en Bezemer zijn bijzonder actief. Uit een der snelle Alphen-aanvallen krijgt Mulder den bal goed toegespeeld, een scherpe voorzet volgt en het is Vriesekoop die onder groot gejuich de score opent (101. Direct hierop zet Gouda een heftig offensief in en enkele malen is de voorsprong van Alphen aan ook in groot gevaar. Britsemmer duikt echter steeds daar op waar het gevaar dreigt en weet enkele harde schoten te keeren. Dan ls het weer de beurt aan Al phen. en het is Mulder die hard tegen den uitgeloopen Gouda-doelman schiet, ge volgd door een keihard schot van Tuinen burg, dat rakelings over gaat. Snel golft het spel thans op en neer, waarbij de be zoekers tot de rust wel weer iets sterker worden zonder, dat zij een enkele serieuze scoringskans krijgen. Direct na de hervatting zet Alphen er weer een stevig tempo in en krijgt de Goud- sche defensie het zwaar te verduren, vooral de Alphensche linkervleugel weert zich ge ducht en menigmaal breekt Mulder dan ook snel door. Zijn dikwijls goede voorzet ten kunnen evenwel telkens onderschept worden totdat na ongeveer een kwartier in de tweede helft Vriesekoop den bal goed voor het Gouda-doel plaatst. Het is Mulder die den voor het doel langs gaanden bal met een listig tikje terug plaatst naar Tui nenburg, die met een hard schot in schiet 20. Gouda tracht dan den achterstand in te loopen door een heftig offensief in te zet ten. De thuisclub gaat echter steeds beter spelen waardoor er momenten zijn in den wedstrijd, dat er geen Goudsche speler aan te. pas komt. Alphen neemt den aanval dan ook weer spoedig over en het is Vriese koop die een der Gouda achterspelers den bal weet te ontfutselen, doch jammer ge noeg juist langs de verkeerde zijde van den paal schiet. Goed combineerend komt Alphen steeds terug en als nog vijftien minuten te spelen zijn schiet Bezemer na fraai samenspel met Tuinenburg langs den uitgeloopen doelman voor de derde maal in het Goud sche doel (30). Groote vreugde in het Alphenkamp, terwijl een geslagen Rood witte ploeg voor de vierde maal dezen middag den bal aan het rollen brengt». In de resteerende tijd is het Mulder die uit een voorzet van Vriesekoop met een formi dabele knal den bal recht tegen den Gouda doelman aanschiet. Gouda speelt dan een verloren wedstrijd. U.V.S. IX—ALPHIA IV 2—2. Direct na het begin is de rechtsbinnen van U.V.S.. F. v d. Nat, die een goed opgezetten aan val met een doelpunt bekroonde. (10). Kort daarop maakt Alphia door haar rechts binnen gelijk. Vlak voor de rust trapt de links back van U.V.S. in eigen doel. 12 Na de thee komt U.V.S. fel opzetten, maar de Alphla-verdediging weet van geen wijken. Als er een corner genomen wordt ontstaat voor het Alphla-doel een hevige schermutseling, waar uit de rechtshalf Oudshoorn den gelijkmaker scoorde (22). A.R.C. I—WOUBRUGGE I 6—1. Als invaller v. Vliet de score heeft geopend, wordt het spoedig hierna kort achtereen 2—0 en 30. Voor het verstrijken der eerste helft liet Woubrugge haar goede volhouden beloond met een doelpunt, zoodat de rust met 3—1 aan breekt. Na de thee krijgen we weer hetzelfde spel- beeld, A.R.C. steeds een tikje sterker en sneller dan de bezoekers bij wie A. Windhorst de eenige is. die gevaar oplevert voor de rood zwarten. Het is dan Jongeneel. die met een rustig schot 41 maakt. v. Vbet weet dan spoedig nog een doelpunt te scoren, terwijl tenslotte Bergshoeff de overwinning tot een voldongen feit maakt door 61 te scoren. ONS CLUBJE I—S.L.F. I 3—3. Het begin is voor SLF, dat al dadelijk het OC-doel bestookt, maar het juiste schot ont breekt. terwijl OC er nu beter in komt en zelfs de leiding weet te nemen. Dit wordt door SLF beantwoord met een mooi onhoudbaar doelpunt 1—1. SLF houdt nu het beste van het spel en is zelfs overwegend sterker, doch weet deze meer derheid niet in doelpunten uit te drukken. De rust breekt dan aan met gelijken stand 1-1. Na de rust is het OC. dat voortdurend in den aanval is, maar SLF houdt voorloopig stand. Toch kunnen doelpunten niet uitblijven en spoedig neemt OC de leiding, waarna SLF uit een doorbraak gelijk maakt. 22. OC houdt nu het beste van het spel. doch het duurt gerui- men tijd voor het 3—2 is. terwijl SLF even voor het einde met een keurig doelpunt gelijk maakt. NOORDWIJK I—TER LEEDE I 5—6. In een spannender! kamp wist Ter Leeds voorloopig beide punten uit h-et vuur te sleepen. Noordwijk protesteerde tegen een der doelpunten. De Noordwijk. spelers hadden geruimen tijd noodig om weer wat ingespeeld te ge raken. terwijl Ter Lee de er beter in is en mede door zwak spel van de Noordwijk- achterhoede den stand tot 03 wist op te voeren. De thuisclub kwam toen wat in herstel en een doorbraak van W. Hoek met een schot van Meijerink brachten den stand voor de rust op 2—3. Na de thee was Noordwijk het meest in den aanval en een mooie goal van Meije rink bracht de partijen op gelijken voet. Spoedig gaf een twijfelachtig doelpunt Ter Leede weer de leiding en even later is het zelfs 46. Noordwiik saf echter den moed niet op en in de laatste minuut wist M. v d Niet met een hard schot den stand od 56 te brengen. Noordwijk n won van Fides Pacha I met 42. ALPHIA IU—A.S.C. III 3—3. Voor Alphia goed en wel besefte wat er gaan de was stond zij achter met 02. Alphia wist hierna den stand op 12 te brengen. Na de rust was het spoedig A.S.C., die het net wist te vin den. Hierna kwam Alphia weer aan het woord en wisten Bijl en v. d. Wagt met twee doel punten den stand geiyk te maken, 33. QUICK BOYS I—RIJNSB. BOYS I 5—0. In de voorhoede der gastheeren stond voor van der Plas. de jeugdige Parlevliet opgesteld. Deze speler, die wat licht is. toonde wel voetbal capaciteiten te bezitten al zal hij wat vinniger moeten worden om succes te hebben. Overigens is de proef goed geslaagd en voorloopig zal er wel geen verandering in de opstelling komen. De Rijnsburgers verschenen met een gehavend elftal. Voor de rust wisten de gastheeren tweemaal Glasbergen (die veel werk te verrichten kreeg) te passeeren. Na de rust trad Quick Boys nog agressiever op; de bal kwam sporadisch over de middenlijn en keeper v. d. Plas. die voor van Duyn inviel, kreeg na de rust bijna geen werk meer. Onophoudelijk zweefde de bal voor de zwart-witte veste, doch de geheele achterhoede en middenlinie der Rijnsbiirgers stond hard nekkig te verdedigen en telkens was er een been of hoofd en in laatste instantie keeper Glasbergen die een doelpunt wist te voorkomen. Eindelijk werd een hooge bal van Pluimgraaf! door Glasbergen verkeerd beoordeeld en de toe- loopende van Rijn kon gemakkelijk scoren. 3—0. Direct hierop bracht midhalf van Rijn met een vliegend schot den stand op 40, terwijl ten slotte nog één van de tallooze kansen door Quick Boys benut werd, zoodat het einde kwam met 50. QUICK BOYS V—TERLEEDE III 2—1. Tot ver na de rust hadden de bezoekers nog met 10 de leiding. Toen kreeg Quick Boys een strafschop te nemen, welke door Stavleu inge schoten werd. (11). Tenslotte bezorgde een vrij gelukkig doelpunt Quick Boys de overwin ning. DE ENGELSCHE CUP. De uitslagen van de 3e Cupronde luidden: Grimsby TownSwindon Town Doncaster Rovers—Sheffield United Crystal PalaceLiverpool BrentfordFulham ChelseaEverton Derby CountyStoke City BuryBrighton AldershotNotts County ArsenalBolton Wanderers SunderlandWatford Swansea TownWolverhampton W. Southend United—Barnsley Millwall—Manchester City Tottenham Hotspur—Blackburn R. Tranmere RoversPortsmouth Bradford CityChesterfield Nottingham ForestSouthampton York CityCoventry City W. Bromwich AlbionNewcastle Un. Manchest. Un—Yeovil and Peters Un. Leeds UnitedChester Charlton AthleticCardiff City Mansfield TownLeicester City BradfordNewport County Huddersfield TownHull City MiddlesboroughStockport County Sheffield Wednesday—Burnley BirminghamBlackpool New BrightonPlymouth Argyle Norwich CityAston Villa Presten North End—West Ham Un. Scarborough—Luton Town 1—1 0—2 0—0 3—1 0—1 1—2 2—0 1—3 3—1 1—0 0-A 2—2 2—2 3—2 1—2 1—1 3—1 3—2 1—0 3—0 3—1 5—0 1—2 7—4 3—1 2—0 1—1 0—1 1—0 2—3 3—0 1—1 PORTUGALHONGARIJE 4—0. Een groote verrassing was de zware nederlaag welke het Hongaarsche elftal te Lissabon tegen Portugal leed: met 40 werden de Hongaren geslagen. In technisch opzicht was het spel der Hongaren beslist beter, doch dit tekort vulden de Portugeezen aan door snelheid en groote geestdrift. Tweemaal wist de Portugeesche voor hoede voor de rust te scoren en in de tweede helft werd de stand tot 40 opgevoerd Hon garije moest het zonder de spelers van Ferenc- varos doen. hetgeen natuurlijk een belangrijke handicap beteekende. 20.000 toeschouwers woon den deze ontmoeting bij. Ruim 3 minuten voor het eindsignaal zag U.V.S. een verdiende overwinning in rook opgaan, doordat bij een scrim mage voor het U.V.S.-doel een der U.V.S.-ers kwam te vallen en daarbij een B.E.C.-speler als steunpilaar ge bruikte om niet onzacht met moeder Aarde In aanraking te komen. Een ge val, dat aan de toeschouwers onge merkt voorbij ging en slechts door den scheidsrechter geconstateerd werd. De straf, hiervoor gegeven was oj. wel heel zwaar, n.l. een penalty. Van opzet of wat ook was hoegenaamd geen spra ke. B.E.C. accepteerde dit buitenkansje en de linksback van de thuisclub gaf Kramp dan ook geen kans. Het vertoonde spel der blauw-witten heeft reden tot tevredenheid gegeven. De U.V.S.-ploeg als geheel demonstreerde een betere spelopvatting dan de thuisclub. De Leidsche achterhoede gaf slechts wei nig kansen weg en vooral v. d. Plas die er hoe langer hoe beter inkomt weet van opruimen, goed terzijde gestaan door Bui-gy, die zijn vorm weer te pakken heeft. Kramp deed buitengewoon goed werk. WIJ hebben hem geen fout zien maken en voor al het wegwerken van den bal bij hoek schoppen was zeer goed. De middenllnie zorgde goed voor het verband tusschen verdediging en voor hoede. v. d. Reijden was als steeds handig en snel, alleen moet hij zich er voor hceden om mee te trekken in de voorhoede, zoo doende de taak van v. d. Plas onnoodlg verzwarend, v. Haasteren gaf net als tegen Quick den mldvoor der thuisclub niet de minste kans. Zijn plaatsen was reeds een stuk beter. De andere nieuweling, Swanen- burg, had zijn plankenkoorts thuis gelaten en speelde een goede partij. Vooral zijn verre trappen zijn te loven. Meer zuiver heid zal echter zijn spel ten goede komen. De voorhoede heeft behoorlijk gecombi neerd en vooral voor de rust, toen tegen den straffen wind werd ingespeeld, de monstreerde deze linie een aardig aan- valsspel, welke menige kans schiep. Helaas werd er slechts één benut uit een voorzet van Oosterom, waarbij de bal schitterend werd ingekopt door Onvlee. De opstelling van Fasel voor de backs en achter den Delftschen spil was zeer juist gezien. Hier door kreeg hij een vrij veld waardoor hij de hem toegespeelde ballen, magnifiek kon afgeven aan zijn medespelers en hierdoor menig gevaarlijk moment voor het doel der thuisclub schiep. Oosterom en Onvlee hebben verdienstelijk gespeeld. Eerstge noemde moet meer variatie In zijn spel brengen en niet steeds dezelfde schijnbe weging toepassen. Dat lukt slechts één keer en dan heeft de tegenpartij de zaak door. Van Weerlee en Platteel hebben gewerkt als paarden en vormden belden met hun buitenspeler een goeden vleugel Het schie ten van belden was zwak. Op dit punt valt nog veel te leeren. Over dien wedstrijd het volgende: De thuisclub is met wind mee meer in den aanval maar de U.VU.-verdediging staat pal. Spoedig heeft men het door. dat B.E.C een harde dobber zal hebben om aan een doelpunt te komen. U VU. trekt er telkens mooi contblneerd op uit en houdt den bal goed laag. Wanneer er een kwar tier gespeeld is breekt Oostrom schitterend door. Hij omspeelt den back en zet op manshoogte voor. Onvlee is naar binnen geloopen en kopt, voordat de keeper weet wat er gaande ls hard ln. U.V.S. heeft de leiding. De thuisclub komt onstuimig op zetten waarbit de midhalf een schitterend schot lost maar het wordt even mooi door Kramp gestopt. Fasel mist dan aan de overzijde een mooie kans als hij alleen voor den keeper staat. Belde ploegen geven het volle pond maar weten het niet tot doelpunten te brengen. U.V S. laat zich ln de tweede helft niet verleiden om alles op den aanval te zetten. Hierdoor zijn belde partijen om beurten in den aanval met U.V.S. een tikje sterker. Oostrom en Fasel brengen verschillende kansen om hals door te zacht of slecht schieten. Er wordt door U.VS. minder goed gespeeld dan voor de rust. De tijd ver strijkt al meer en meer en ieder denkt reeds aan een Leidsche overwinning als het in den aanhef vermelde voorval plaats heeft en de stand gelijk wordt. In elk geval geeft dit gelijke spel toch ook tevredenheid en hoop voor de overige wedstrijden. De wedstrijd was in goede handen van den heer Jaspers. AFDEELING I. D. W. Sil 7 2 Ajax 11 6 3 K. F. C12 6 3 V. U. C10 4 3 R. F. C12 7 - A. D. 012 5 3 D. F. C12 4 2 Sparta 12 3 2 V. S. V11 2 2 Excelsior 11 3 AFDEELING II. Feijenoord 12 9 1 Haarlem 12 8 1 Xerxes 12 5 4 Stormvogels 12 6 2 Blauw Wit 12 6 1 C. V. V12 4 3 II. B. S12 4 2 't Gooi 12 4 1 D. H. C12 2 5 H. D. V. S12 1 2 Eerste klasse. 26—18 30—11 22—14 20—16 33—25 23—22 17—31 18—22 3144 11—28 30—11 33—26 45—27 27—27 29—24 17—17 27—35 17—28 21—34 21—38 AFDEELING III. Heracles 10 8 Go Ahead 12 6 4 Enschede 12 6 3 Tubantia 12 5 4 A. G. O. V. V12 4 4 N. E. C11 4 2 Z. A. C12 5 1 Wageningen ..12 3 3 Hengelo 11 2 3 P. E. C12 2 2 AFDEELING IV. P. S. V12 8 2 N. A. C10 5 3 Juliana 11 6 1 B. V. V12 6 3 Roermond 9 3 2 Eindhoven 11 4 3 M. V. V12 5 2 Willem II 12 4 2 Longa 12 3 3 Bleijerheide 11 3 2 n. o. A. D12 3 1 26—9 28—19 34—21 24—18 20—19 16—22 15—22 26—30 14—26 12—29 36—18 25—15 29—29 33—19 20—27 28—24 24—35 21—31 18—26 21—25 25—38 SLEUTELS I—WETERINGSCHE BOYS 1 9—1. Weteringsche Boys speelt de eerste 10 minu ten met 9 man, doch is desondanks sterker en reeds vrij spoedig nemen zij door den midvoor de leiding. Als de bezoekers compleet zijn, komt Sleutels wat meer in den aanval en van dichtbij maakt Schouten gelijk. De strijd gaat nu gelijk op. doch de voor hoede van Sleutels is productiever en de rust komt met 4—1 voor de thuisclub. Na de thee ls Sleutels veel sterker. Geleidelijk voert de thuisclub den stand op en met 91 komt het einde. HAARLEM—XERXES. Voor rust was Haarlem overwegend in de meerderheid maar zag geen kans te doelpunten. Xerxes deed enkele gevaarlijke uitvallen en had hierbij succes. De eerste maal. spoedig na het begin, kwam de Haarlem-doelman Kaan die Vijgeboom verving, de Rotterdammers te hulp door leelijk mis te grijpen, waarna de toesnellen de Kok geen moeite had hem te passeeren. On geveer 10 minuten later had Lagendaal succes bij een scrimmage 02. In de tweede helft was het spel meer verdeeld. Diverse omzettingen in de Haarlem-opstelling brachten geen verbetering. Toen nog 12 minuten te spelen waren, doelpuntte van Gooi met een fraai schot 12. Even voor tijd kreeg Haarlem een vrijen schop te nemen. De bal werd goed voor doel geplaatst en onder luid gejuich der Haarlem-aanhang scoorde Kammeyer, 22. V.U.C.—V.S.V. 6—1. Het zag er in de eerste helft allerminst naar uit, dat het een dergelijke groote zege voor de thuisclub zou worden, maar in de tweede helft lukte bij V.S.V. letterlijk niets meer. Op een voorzet van van Gelder gaf Bunder de thuisclub na 6 minuten de leiding. Na 24 mi nuten maakte Döring gelijk. Toen er 33 minuten gespeeld was, was het weer Bonder, die voor V.u.C: scoorde, zoodat de rust met 21 inging. Acht minuten na de hervatting scoorde we derom Bonder. 31 en 7 minuten later was een misverstand in de Verser achterhoede en uitglij den van doelman Michel oorzaak, dat nummer 4 kalm in het net rolde. Uit een strafschop maak te Harder er 5—1 van en tenslotte was het 8 minuten voor tijd opnieuw Bonder, die het halve dozijn vol maakte. H.D.V.S.—D.H.C. 3—3. H.D.V.S. nam na 21 minuten onverwacht de leiding. Een prachtige kopbal van A. van der Teyn hield Boot. doch de toestormende L. Janse schoot den bal hard in. In dezelfde minuut maakte D.H.C. gelijk op soortgelijke wijze. Vlak voor de rust gaf Ditmars zijn club de leiding. Na de rust geruimen tijd een alleronbenulligst spelletje. Zeven minuten voor tijd ontstond er na een voorzet van Borrani een doelworsteling, waaruit L. Janse gelijk maakte 22. Onmiddel lijk hierop scoorde D.H.C. weer door een kopbal na een vrijen schop. Doch even vlug kwam de gelijkmaker, toen B. Jaflse hard inschoot. Drie doelpunten in 2 minuten! EXCELSIOR—D.W.S. 0—2. De Rotterdammers begonnen de eerste helft met groote geestdrift en zetten een snel aanvals- spel op, waardoor zij het spel in handen wisten te krijgen. De afwerking der aanvallen liet te wenschen over en bovendien wisten Caldenhove en J. van Stokken vele aanvallen te breken. Aan den anderen kant wisten de achterspelers de aanvallen van D.W.S. onschadelijk te maken. Kort na de hervatting namen de D.W.S.-ers de leiding, de snelle rechtsbuiten Drager rende door de verdediging en schoot listig in, 01. Een voorzet van Drager deed den bal bij B. v. Stokken komen, die ln vrije positie staande on houdbaar scoorde, 02. Ook daarna bleef D.W.S. het meest in den aanval. D.F.C.—R.F.C. 1—2. Ondanks de spanning die den geheelen wed strijd kenmerkte, was feitelijk de kamp een een zijdige vertooning omdat D.F.C. wat voetbal ca paciteiten betreft verre in de minderheid was en slechts door fanatiek verdedigen het doel zeer langen tijd wist schoon te houden. RJF.C. kon reeds spoedig het D.F.C.-doel Insluiten, en dat toen geen doelpunten werden gemaakt, komt hoofdzakelijk op rekening van te kort spel. In de eerste helft vielen geen doelpunten en tegen alle verwachting in had D.F.C .het eerst succes toen de overigens heelemaal niet opval lende Punt zich door de Rotterdamsche verdedi ging wist te dringen en van dichtbij onhoudbaar te doelpunten, 1—0. Een kwartier voor het einde maakte D. Apon gelijk en in de laatste minuten wist Adam het winnende punt te scoren. K.F.C.—A.D.O. 1—3. A.D.O. begon direct goed. doch dc uitvallen der Koogers waren niet van gevaar ontbloot. Het verwonderde niemand, dat A.D.O. na 11 min. door van den Brugge de leiding nam. Hierdoor aangemoedigd profiteerde Berg reeds kort daar na van een fout van den K.F.C. achterspeler Hille en bracht den stand op 0—2. Toen de strijd Juist een half uur oud was, hadden de Hagenaars opnieuw door van den Breukel suc ces, 03. Na de hervatting werd de strijd naar de Haag- sche helft verlegd. Reeds na 5 min. kopte Bakker een goed genomen vrijen schop onhoudbaar in het A.D.O.-net, 1—3. Alles scheen nu nog moge lijk, doch K.F.C. kon, ondanks den straffen wind in den rug, ondanks de meerderheid, niet meer doelpunten. FEYENOORDH.B.S. 4—2. In de eerste helft demonstreerde Feijenoord, dat Vrauwdeunt weer op den rechtervleugel had, een mooi sluitend technisch spel, waartegen H.B.S. zich met alle krachten teweer moost stel len. Eerst na 20 minuten was het echter kante- been, die het eerste doelpunt maakte. Geen mi nuut later werd de Haagsche doelman weer ge passeerd, toen Vente een voorzet van Linssen ln het doel deponeerde. Na ongeveer 35 minuten werd een Haagsche doorbraak den Rotterdam mers noodlottig, toen Ophorst met een» kalm rol- lertje den doelman wist te passeeren. Na de rust viel het Feijenoord niet meer zoo gemakkelijk de overhand te behouden. Vrauw deunt wist echter van een fout gebruik te ma ken om den bal langs Mul te werken, 31. Kan tebeen maakt er 41 van door een strafschop te benutten. Bij een doorbraak van H.B.S. kreeg Ophorst den bal in buitenspel-positie te pakken. De scheidsrechter liet door spelen en het gevolg was, dat de stand op 4—2 werd gebracht. BLAUW WIT—C.V.V. 3—2. Aanvankelijk waren de Zebra's in de meerder heid. Maar eerst na ongeveer 40 minuten spelen gaf Bergman een keurigen voorzet en de toe- loopende van Nol kopte den bal even keurig langs doelman Kruidenier, 10. Een minuut later was de stand 20 toen we derom Bergman een snellen ren ondernam, naar Sluyk plaatste, die naar binnen gezwenkt was en kalm en zuiver den voorsprong vergrootte, 20. De tweede helft was nog geen vier minuten oud, toen van den Herik na goed samenspel al leen voor doel kwam te staan en Ferwerda geen kans gaf, 21. Even later echter kreeg Bergman den bal toegespeeld, rende langs de Öjn, gaf in volle snelheid een afgemeten voorzet naar Oudendijk, die zich niet bedacht en er 3—1 van maakte. In deze periode scheen C.V.V. ook in eens doelpunten te kunnen maken, want drie minuten later besloot Nooteboom fraai samen spel met een ver, keihard schot, dat Ferwerda te machtig was, 32. SPARTA—AJAX 1—4. Door de groote geestdrift welke Sparta aan den dag legde, kon Ajax maar niet op gang ko men. Na een kwartier gaf Houtman met een schot vla de lat Sparta de leiding, 10. Onmiddellijk na de hervatting maakte Bijl na een fraaien aanval van Ajax met een pittig schot gelijk, 1—1. De nieuweling Aukema be zorgde den Amsterdammers met een kopbal de leiding, 12. Na verloop van een half uur maakte van Wijn gaarden aan alle onzekerheid een einde door met een schot van grooten afstand den stand op 1—3 te brengen. Uit een voorzet van van Wijn gaarden slaagde Aukema er ln met een juweel van een kopbal den voorsprong van Ajax nog te vergrooten, 14. STORMVOGELS—T GOOI 1—0. Dat 't Gooi in de eerste helft niet kon scoren, was behalve aan het goede verdedigen van Haak Sr., Schoorl en Gerrits, het gevolg van het feit, dat de Hllversumsche middenlinie en voorhoede te weinig rekening hielden met den wind. Wel scoorde Willemse reeds vrij spoedig na den aanvang, doch dit doelpunt werd wegens buiten spel geannuleerd. In de tweede helft was Stormvogels het meest in den aanval, doch thans bleef succes uit. AFDEELING V. Be Quick 10 7 2 1 29—11 16 Veendam 9 6 1 2 33—10 13 G. V. A. V9 5 2 2 33—12 12 Achilles 9 5 2 2 29—22 12 Leeuwarden 9 3 4 2 21—18 10 g\S\p9 4-5 19—31 8 Velocitas 9 2 3 4 10—16 7 Heerenveen 10 3 2 5 22—35 8 Hoogezand 9 117 10—30 3 Sneek 9 117 10—31 3 Tweede Klasse. TWEEDE KLASSE A. H. V. V.12 9 1 2 31—12 19 Emma 10 7 2 1 35—13 16 Hollandiaan 11 6 2 3 33—29 14 D. C. L10 6 1 3 17—11 13 V. D. L11 5 2 4 27—27 12 U. V. S12 3 4 5 23—28 10 Neptunus 9 3 1 5 18—20 7 Quick 11 1 4 6 20—30 6 H. V. Holland9 2 1 6 16—32 5 B. E. C11 4 7 15—33 4 TWEEDE KLASSE B. Overmaas 12 8 2 2 28—11 18 S. V. V12 8 - 4 33—17 16 Gouda 11 6 2 3 26—25 14 O. D. S12 6 1 5 21—19 13 u. V. V11 5 2 4 24—14 12 Unltas 9 4 1 4 21—21 9 Sliedrecht 11 4 1 6 21—29 9 Hercules 10 3 1 6 1641 7 Vriendenschaar 11 3 1 7 17—21 7 Alphen 12 2 1 9 25—32 5 Derde klasse. DERDE KLASSE A. B. M. T11 9 1 1 41—22 19 Schevenlngen 11 7 3 1 28—14 17 R. V. 011 6 2 3 32—21 14 O. N. A12 6 2 4 31—24 14 HUllnen 12 5 3 4 24—25 13 Postduiven 11 3 5 3 19—18 11 Tonegido 12 4 2 6 23—28 10 Hlllegom 12 3 3 6 2026 9 A. S. C12 2 4 6 31—46 8 Lugdunum 11 3 1 7 25—34 7 Celeritas 11 l 2 8 19—38 4 DERDE KLASSE C. Laakkwartier 12 8 2 2 3628 18 Martlnlt 11 8 - 3 39—19 16 Olympia 12 7 1 4 31—24 15 V. F. C11 5 2 4 30—21 12 De Musschen 12 4 4 4 30—27 12 V. O. 011 4 3 4 32—30 11 D. H. S11 4 1 6 27—28 9 St. Volharden 11 3 2 6 20—29 8 Bodegraven 11 2 1 8 2042 5 Steeds Hooger 10 1 2 7 16—37 4 VIERDE KLASSE A. Rouwkoop 9 6 3 1 23—12 14 S. S. D. S10 4 5 1 23—17 13 H. D. V9 3 6 - 29—16 12 D. V. S8 3 3 2 15—9 9 G. S. V8 2 4 2 26—15 8 Bosk. Boys 9 2 1 6 15—29 5 Roodenburg 9 1 2 6 2438 4 Tona 8 - 1 7 8—27 1 VIERDE KLASSE B. Archipel 12 8 2 2 42—18 13 V. D. S10 7 2 1 33—18 16 Kranenburg 11 7 1 3 37—18 15 Alphia 11 6 2 3 32—25 15 L. D W. S10 5 3 2 30—15 13 Zw. Blauw 12 4 3 5 36—29 11 Or. Blauw 11 3 3 5 2340 9 Duno 11 3 2 6 25—32 8 S. E. P11 3 2 6 15—32 8 Vogel 13 - - 13 14—65 - VIERDE KLASSE O. Te V/erve 11 8 2 1 51—32 18 b. t. 012 8 2 2 29—30 18 l. f. c11 8 1 2 40—18 17 D. S. 011 6 2 3 33—31 14 De Jagers 10 4 1 5 28—29 9 V. V. D12 4 1 7 27—35 9 Maasstraat 12 4 1 7 33—43 9 Ooievears 10 3 1 6 32—34 7 SOA10 3 - 7 20—34 6 W. I. H11 - 3 8 23—41 3 2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10