Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 5 Januari 1938 5 G0EDK00PE FAILLISSEMENTEN VRAGENRUBRIEK WEERBERICHT. w B AGENDA In de week van 27 t/m 31 December werden in Nederland 45 faillissementen uitgesproken. Noord-Holland lexcl. Amsterdam i 44; Amsterdam 41; Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 26: Den Haag 15; Rotterdam 8; Utrecht 11; Gelderland 14; Noord-Brabant 32: Limburg 17; Zeeland 3; Friesland .6; Groningen 7; Drente 1; Overijsel 7. Totaal 232 faillissementen. Totaal vanaf 1 Jan. 1937 3181 faillisse menten. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 4496 fail lissementen. Abonné te L. Men deelt ons mede, dat het adres van het Ziekenfonds ..Zorgt in den tijd" is: Schiekade 210, Rotterdam. De haam van dit fonds was vroeger: „Ned. Algemeene". Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 772. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.1 te Valentia. Laagste barometerstand 743.3 te Vardoe. Verwachting tot den avond van 6 Januari: Zwakke tot matige, later toenemende wind uit Westelijke richtingen. Zwaar bewolkt tot betrokken. Later waarschijnlijk natte sneeuw of regen, dooi. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De secundaire depressie is met groote snel heid Zuidwaarts getrokken en heeft zich met de Middellandsche Zee-depressie vereenigd. Ook de rug van hooge drukking ligt reeds ten Zui den van ons land. Geheel Scandinavië kwam onder den invloed van de nieuwe depressie, die ook de hooge drukking in het Westen Zuid- Westwaarts deed terugwijken. Dit Scandinavië is de vorst bijna verdwenen, in Frankrijk afgenomen, maar in Zuid-Duitsch- land, Zwitserland. Polen en de Randstaten nog streng. Op de Britsche eilanden is de tem peratuur overal boven het vriespunt, maar in Ierland nog onder normaal. Aan de Noorsche kust waaien krachtige Westelijke winden, in Noord Zweden valt sneeuw, evenals in een deel van Duitschland. Frankrijk heeft grootendeels zwaarbewolkte lucht met lichte tot matige vorst. Bij Marseille en Biarritz valt sneeuw. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N., zwak —2 gr. C., half bewolkt. Londen: N., 2 gr. C., betrokken. Berlijn: N.W., zwak, —7 gr. C.. sneeuw. Nice: O., 4 gr. C., half bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: 3 gr. C. (26 gr. F.). 9 uur voorm.: —2 1/2 gr. C. «27 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 1 gr. C. (30 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 5 u. 15 min.; nam. te 17 u. 22 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Woensdag: 4.32 nam. tot 7.39 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 5 Jan.: op 9 uur 29; onder 20 uur 26. WINTERSPORT IN DUITSCHLAND. Winterberg 35 c.m. sneeuw, 9 gr. C., nevel, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Oberhof 62 c.M. sneeuw, 10 gr. C., helder, poe dersneeuw. ski en rodel zeer goed. Oberwiesenthal 65 cM. sneeuw, 12 gr. C., hel der, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Reiftragerbaude 125 c.m. sneeuw, 18 gr. C., nevel, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Feldberg 95 c.m. sneeuw. 12 gr. C., helder, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Oberammcrgau 60 c.m. sneeuw, 9 gr. C., sneeuwval poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Garm.-Partenkirchen 29 c.m. sneeuw,, 8 gr. C., idem. Berchtesgaden - 26 c.m. sneeuw, 9 gr. C., sneeuw jacht, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Nicolaas, Z. van L. Bruines en M. W. Wegman Mathilda Klazina, D. van P. de Vries en G. Baardse Catharina Johanna, D. v. L. T. Com mandeur en G. Bouwmeester Johannes, Z. van J. van Veen en. E den Daas Edith. D. van J. Speijer en M. Poot. Ondertrouwd: D. Jongkind 27 j. en G. Harting 24 j. Getrouwd: I. H. Siebeling 35 j. en T. Grebe 24 j. E. M. v. d. Stroom 32 j. en A. G. de Gooijer 25 j. Overleden: G. P. Thomas 44 j.t echtg. van J. M. Tooment H. Vreeken 65 j. we duwe van C. v. d. Maal N. Spaargaren 66 j., weduwe van K. Eveleens M. A. Maas 7 j., D_ van A. Maas en M. Buskermolen. WINTERSPORT IN OOSTENRIJK. Semmering 12 tot 14 gr. C., sneeuwval, sneeuw tot in het dal, oude sneeuw 40—49 cM., poedersneeuw, nieuwe sneeuw 1619 cM. Radstatter Tauern: 15 tot 18 gr. C., sneeuwval, sneeuw tot in het dal, oude sneeuw 150199 cM., poedersneeuw, nieuwe sneeuw 16—19 cM. Hofgastein: 9 tot 11 gr. C., sneeuwval, sneeuw tot in het dal, oude sneeuw 20—24 cM.. poedersneeuw, nieuwe sneeuw minder dan 2 centimeter. St. Anton15 tot 18 gr. C.. helder of licht bewolkt, sneeuw tot in het dal, oude sneeuw 3034 cM., poedersneeuw. St. Christoph: 12 tot 14 gr. C.. helder of licht bewolkt, sneeuw tot in het dal, oude sneeuw 100149 cM.. poedersneeuw. Lech: 15 tot 18 gr. C., helder of licht bewolkt, oude sneeuw 6079 cM., poedersneeuw, sneeuw tot in het dal. Galtür: —19 tot —22 gr. C.. helder of licht bewolkt, sneeuw tot in het dal. oude sneeuw 6079 cM.. poedersneeuw, nieuwe sneeuw min der dan 2 cM. HAARLEMMERMEER. Het 50-jarig bestaan der Chr. School te Hoofddorp. In de Beurs te Hoofddorp had een fees telijke bijeenkomst plaats van oud-leerlin gen van de Chr. school ln verband met de viering van het 50-jarig bestaan. De met bloemen versierde groote zaal was geheel bezet Na een openingswoord van den voorzitter, den heer Zijp. zong een uit de oud-leerlingen gevormd koor. onder leiding van den heer N v. d. Pol, een 4-tal num mers. waarna declamatie volgde en opge voerd werd „Een schoolles voor 50 jaar". Hierna voerden eenige oud-leerlingen het woord, die het schoolbestuur onder aan bieding van een blijvend aandenken als dankbare herinnering met het 50-jartg bestaan der school geluk wenschten. Na de pauze had een duidelijke weergave plaats van „Een schoolles van thans (ULO.)" gevolgd door zang van de oud leerlingen en declamatie, terwijl werd op gevoerd „Zijne Majesteit het Kind" (Een klikje in de schoolwereld van de 21e eeuw). De voorzitter van het comité sloot met een hartelijk dankwoord aan allen voor de zoo spontaan verleende medewerking. 's Middags was het voor de leerlingen van de iubileerende school feest, ,Met de Chr. Padvindersclub voorop en onder leiding ran het onderwijzend personeel, gingen zij van af de school in optocht naar de Beurs. aL waar zij onthaald werden. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Catharina, d. van J. van der Weerdt en N. van der Stroom Abraham, z. van J. Hoogland en Naakt geboren Elisabeth, d. van A. van Vliet en A. Kuperus Jacob Gijsbert, z. van W. Verwoert en K. W. van der Wiel Theodo ras Petras, z. en Frederik z. (tweeling) van A. Th. Zegstroo en B. Bultje Leonardus Bertus Johannes, z. van G. J. van Steen en A. J. Lieverse Quirinus Franciscus, z. van J. Kroezen en H. Verhoeve Jan, z. van J. Schalk en A. Tukker Cornells, z. van M. Vergunst en C. van der Lult Helena Maria, d. van G. J. Kraak en K M. van der Peet Cornelia Johanna, d. van H. J. S. Niekel en M. J. van Egmond Willem Cornells, z. van C. Th. van Roode en J. E. van der Tonnekreek. Ondertrouwd: Hendrik A. van Veldhuij- zen 27 j. en Elisabeth Ot 24 j. Pleter A. van Anrooij 22 j. en Koosje Verheulen 18 j. Pieter C. Krul 24 j. en TrijntjeAHogen- birk 23 jJacob Hogenbirk 29 J.' en Pe- tronella Stokman 27 j. Gehuwd: Willem Tates 26 j. en Wille- mijntje M. van Grootveld 24 j. Martlnus Kroon 25 j. en Gei-ritje Krijger 23 j. Overleden: Adriana de Koekoek 89 j., geh. met L Silvis Dirkje Kant 84 J., wede. van P. A. Colijn Fransina Witte 78 j., geh. met M. Elenbaas. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. G. Steenwijk echtge., Nieu- wemeerdijk 397 Maria A. Devies, Con courslaan 42 Johannls Topsvoort, Molen weg 199 Pieter Sjaardema, H. M. Dijk- laan 10 Jannetje van 't Hof, Venneper straat 15 Jan Mels, Badhoevelaan 107 Hendrik A. van der Velde, Nieuwemeerdijk 361 Maaike Groeneweg, Sloterweg 822 Neeltje Bakker, Venneperweg 827 Aukje Tolsma, Kruisweg 1055 Margaretha J. v. Dijk, Spieringweg 1157 Sebastlanus Th. Heemskerk, Akerdijk 185 Arie Eickhoff, AaLsmeerderweg 810 Maria C. Vis, Eiken laan 31 Johan F. Erb, Reigerstr. 2. Vertrokken: Thomas J. Chr. Blom, naar Amsterdam, Kerkstr. 293 Gerrit J. van Beest, Amsterdam. Hoofdweg 444 1 hg. Hendrka A. Krijgsman geb. van den Bos, Amsterdam, Pontanusstr. 24 1 hg. Leen- dert Bouthoorn. Medembllk, Oudelander- weg D. 49 Pieter Cardol, Nieuwer-Amste! Coen van Oosterwij klaan 38 Pieter N. Grool, Amsterdam. J. M. Coenenstr. 31 1 hg. Hendrik van den Doel, Amsterdam, van Spilbergenstr. 129, 2 hg. Johannes A. Alders, Aalsmeer, Machineweg 39 Dirk Schuit, Uithoorn, Molenkade 34 Joannes P. Duffels, Amsterdam, Admiralengracht 285. 2 hg Johan H. Unlandt, Amsterdam, Mercatorkade 8, 3 hg. "Sara Slop geb. van den Berg, Amsterdam, Mercatorkade 8. 3 hg. Klara Ernst. Heemstede, Talmastr. 37 Antonia M. J. Garthoff. Margraten, Springstraat Antonlus S. Verhaart, Am sterdam, Paardenstr. 11 3 hg. Antonia A. van der Hoeven, Amsterdam, van Olden- barneveldtstraat 63 1 hg. Gustaaf A. van der Linde. Nieuwer-Amstel, Legmeerdijk 27 Hendrik L. van de Schraaf, Aalsmeer, Sportlaan 73. Slootschieten en diepspitten bij de Akkerbouwers. Op verzoek van het gemeentebestuur van Haarlemmermeer heeft de Min. van Sociale Zaken te 's-Gravenhage goedge vonden, dat ten behoeve van enkele par ticulieren (akkerbouwers), die zich daar voor hebben aangemeld, in werkverschaf fing worden uitgevoerd: het schieten van slooten met verwerking van de uitkomende grondspecie en schotwallen; het dlepsplt- f-en, draineeren, egaliseeren, met demping van slooten, van landerijen welke daarvoor in aanmerking komen. Voor dit werk wordt een overheidssub sidie toegezegd Van 66 2/3%, dat mag worden berekend over de uitgaven aan ar- oeiasloon en de kosten van regenverlet, alsmede over 100% van de daarvoor in aanmerking komende vergoedingen. De overige 33 1/3% van deze kosten, zoo mede alle ten laste van het werk blijvende kosten der sociale verzekering komen ge heel voor rekening van de akkerbouwers. Voor dit werk komen in aanmerking alle werklooze hoofden van gezinnen; één kost winner uit een gezin en kostgangers in bij zondere gevallen; er moet zooveel moge lijk in accoord worden gewerkt tegen een zoodanig loon, dat bij flinke arbeidspres tatie f. 0.28 per uur kan worden verdiend. ERNSTIG ONGELUK NABIJ HOOFDDORP. 6-jarig jongetje door auto aangereden. Toen gistermiddag omstreeks 4 uur eenige kinderen, die uit school kwamen, op den Kruisweg nabij den Geniedijk nabij Hoofd dorp liepen, stak een hunner, het 6-jarig zoontje van den arbeider v. E. aan den IJweg, plotseling dwars den weg over, niet lettende op een naderende auto. De bestuurder van deze auto. de heer P. uit Haarlem die het gevaar zag, remde krachtig doch kon een aanrijding niet meer vermijden. Het knaapje werd vermoe delijk door een achterspatbord geraakt, tegen den grond geslingerd en zóó ernstig gewond, dat het niet meer overeind kon komen. Daar een dokter niet direct aanwezig was, werd de eerste hulp verleend door mevr. N„ die o.m. constateerde dat belde beenen gebroken waren. Zij legde een voorloopig verband. Spoedig daarna arri veerde dr. N„ die overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte, hetgeen geschiedde met de ziekenauto van den ge meentelijken geneeskundigen dienst naar de inrichting „De Deo" in Haarlem. De toestand van het jongetje ls naar omstandigheden redelijk. De politie stelde een onderzoek in. Den autobestuurder treft geen schuld. De gewone hengstenkeurlngen zullen dit jaar te Hoofddorp op de keuringsbanen van het gemeentelijk concoursterrein wor den gehouden'op Donderdag 20 Januari en Donderdag 3 Februari as. Op verschillende plaatsen in Haar lemmermeer heeft de politie 's avonds wielrijders bekeurd, omdat hun fietsen niet waren voorzien van het voorgeschreven brandend rood achterlicht. HILLEGOM. De a.s. Blijde Gebeurtenis Het Comité tot viering van het a.s. Na tionale Feest heeft gisteravond een verga dering gehouden met de besturen van de plaatselijke zangvereenigingen. Uit de aan wezige besturen is een commissie voor den zang benoemd, waarin zitting hebben, mej. Hoogervorst en de heeren Peet, Van Biesen en Van Dongen. De bedoeling is op den nationalen feest dag nationale liederen onder leiding van een dirigent te laten zingen. De niet vertegenwoordigde koren zullen alsnog tot medewerking ultgenoodlgd wor den. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Johannes, z. van J. A. Teeuwen en A. G. Verhaar Hendrika Maria, d. van J. C. Veenman en G. M. Vink Jean Baptist Adrianus. z. van A. C. Schönhagé en P. M. A. Lubbe. Ondertrouwd: S. van Bezu en C. Kop- pert M. Braijnen en A. C. Bosdijk. Getrouwd: G. L. Hoogteijling en,H. Phi- lippo C. J. Boot en O. Foerster. Overleden: J. Schoen 63 j., m. N. Ver meer 37 j., m. i3. srJI Loop der bevolking. Gevestigd: W. H. van Vessum met gezin, Molenstraat 3 C. M. Seijsener, Stations weg 15 F. van der Ploeg met gezin, Leid- schestraat 43 G. Littoy met gezin, Wil- heïminalaan 61 W. J. Hageman, Ame- rikastraat 29. Vertrokken: A. J. van Engelen, naar Amsterdam, Apollolaan 42 hs H. M. Kauffman met gezin, Pijnacker, Stations straat 47a Wede. D. MichelsDe Vries, Heemstede, Landzichtlaan 7 G. A. de Jong, Amsterdam. Riouwstraat 4 Hf Th. J. van Dril, Den Haag, Badhuisweg 251 W. A. de Beus, Haarlem, Kinderhuissihgel 34 A C. Huisman—De Nijs. Haarlem, Medanstraat 18 M. J. van Dijk. Haar lemmermeer, Spieringerweg 1157. Brand in een woonschuit. Gistermiddag is brand ontstaan in een woonschuit, die in de Vossevaart ligt. De moeder van het gezin bracht na het ontdekken van het vuur, haar vijf kinde ren naar buiten en op den wal in veilig heid. Toen de politie en de brandweer ver schenen, was er niet veel te redden. Het was een houten schuit, waarin het vuur zich gretig verspreidde. Na een uur spuiten was er behalve de bodem van de schuit niet veel meer over. De bewoner, een glazenwasscher, is met zijn woning ook zijn inboedel kwijt. Er was niets verzekerd. Op de anders stille Vosselaan heerschte ditmaal een groote drukte van belangstel lenden. In de voormalige St. Josephkerk is een muziek- en zangavond gegeven onder leiding van mej. A. M. Leegwater alhier. Medewerking werd verleend door het Graalkoor der Parochie, de Krulskinderen, het Congregatiekoor, pianisten en violisten terwijl eveneens optraden verschillende debutanten, leerlingen van de dirigente. De belangstelling was zeer groot. Het was een mooie avond. KATWIJK AAN ZEE. DE BAZAR DER KATWIJKSCHE REDDINGSBRIGADE. De otficieele opening. Deze bazar is georganiseerd ln de garage De Hollander ln de Voorstraat onder leiding van mevr. Woldringh v d. Hoop, het ijverige bestuur van de K.R.B. en eenige dames Gisteravond had de opening plaats. Tus- schen de boomen in de Voorstraat prijkte reeds met vurige electrische letters: „K.R.B. bazaar", hetgeen een goede aanwijzing en aanprijzing vormde. De K.R.B. heeft er den slag van om succesvolle bazars te organi- seeren. De huidige is wel een van de mooist ingerichte! De reeders verleenden hun mede werking door het beschikbaar stellen van netten, waarmee de zoldering der garage gedrapeerd was. De fa. H. P. Bloot en Co. verzorgde welwillend muzikale medewer king, terwijl ln de thee- en koffteschenkerlj als altijd aanwezig was de heer W. Bink uit Leiden de vertegenwoordiger van Van Nelle, die de koffie en thee voor de K.R.B. gratis beschikbaar stelde, evenals de firma Pluimgraaff alhier de limonade. Wat waren er mooie voorwerpen uitge stald op de verlotingstafel; prachtige zaag- voorbeelden kunnen gekocht worden, een fraaie collectie handwerken is aanwezig, benevens tal van mooie huishoudelijke artl- kenlen. Iets aparts is de kinderverloting, De aandacht valt ook op een logger, die op een tafel geplaatst ls. De vermakelijk- heidsspelen moeten een belangrijk deel van de recette uitmaken bij rlngwerpen, spijkerslaan, touwtrekken, sjoelbak, pijl- werpen en een ouderwetsche schiettent met Goudsche pijpen. Hopende op een goed resultaat van dezen bazar heeft het bestuur van de K.R.B. aan gekocht een dure reddingswagen, die ge stationeerd zal worden op het Noorder- strand. Het ontwerp van dezen brancard- reddingswagen is van den heer C. Boot en vervaardigd door de fa. Gesink in de Havenstraat. Een ieder bewonderde dit prachtige stuk werk, dat in de zaal aan wezig was. De wagen bevat een verband- klst, een zuurstofkoffer en een reddingslijn van 400 meter. Bij de opening waren o.a. aanwezig, de burgemeester mr. W. J. Wol dringh v. d. Hoop en zijn echtgenoote; het bestuur van de K.R.B.; bestuursleden van V.V.V. en van de Oranjevereeniging; de directeur van gemeentewerken ir. J. H. de Bruyn; gemeenteraadsleden en geneeshee- ren o.a. de heeren Hueting; notaris Mat- thijs; de oud-penningmeester van de K.R.B. de heer L. H. Slotemaker; hoofden van scholen en vele belangstellenden, waarvan velen met hun dames. De burgemeester zeide met groot genoe gen dezen bazar te openen. De K.R.B. heeft ln de gemeente een leidende positie ver overd. Spr. wees op de groote energie, die van het bestuur uitgaat en op hetgeen de organisatie voor de badplaats tot stand heeft gebracht. Dit alles geschiedt, wat des te fraaier is, uit particulier initiatief; het gemeentebestuur heeft met zijn gaven naast haar gestaan. Spr. wees op de beteekenis van Katwijk als badplaats, vooral econo misch. Het strand en alles wat daarmee samenhangt is van groot belang. Wij kun nen zeggen en dit is geen grootspraak dat onze badplaats het veiligste strand heeft van alle plaatsen aan de Nederland- sche kust. De K.R.B. heeft de hulpmiddelen bij elkaar gebracht, om dit tot stand te brengen. Het bestuur van de K.R.B. wil zoo veel mogelijk zelfstandig blijven, want het verliest zijn zeggenschap, als het meer en meer uit de gemeentekas ontvangt. Het zegt: „we willen ons zélf blijven en zijn!" Daar staat tegenover, dat wij daarvoor allen groote verplichtingen hebben. De K.RB. heeft uitstekend materiaal, madr het wil dit volmaken. Spr. stond uitvoerig stil bij het nut van den aangeschaften redding- wagen, die nog niet betaald is. De eerste gift daarvoor kwam in van H.K.H. Prinses Juliana, die volkomen begreep, hoe men tegenover deze plaatselijke vereeniging moet staan. Spr. wenschte dan ook dat deze bazar een succes zou worden tot steun van de K.R.B., waarna hij den bazar voor ge opend verklaarde. Hierop werd de groote klok in de zaal ge luld en beval mevr. Woldringh v. d. Hoop met een enkel woord de verloting aan. „Gij hebt allen de alarmbel gehoord", aldus spr. „Grijpt de reddingsboei, waaraan 300 lootjes hangen en verrassingen zullen voor u weg gelegd zijn!" Er heerschte dadelijk veel vroolijkheid onder de vele bezoekers. Een bezoek wordt hierbij van harte aan bevolen! Bij de politie werd aangifte gedaan van het feit dat uit de woning Varkevisser- straat 7 een heerenrijwiel is verdwenen. De chef van de N.Z.H.T.M. deed aangif te dat een damesrijwiel was achtergeble ven. AANBIEDINGEN a.s. Donderdag. Vrijdag en Zaterdag. De bekende Knipj&nhagel p. 'halfpond van 25 voor 21 4108 Pepermunt „extra strong" per 2 ons 17 TIJDELIJK 2 ons fijne Bonbons van 25 voor 21 Moccasprits, per halfpond van 25 voor 21 „Unox" fijne Schouderham per 2 ons van 34 voor 25 Probeert ze, U zult er van smullen K.W. BIJENKORF - K»*** a z LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. A. M. Lexmond, geb. Vink, D. S. M. van der Salm, geb. Hendriks, D. Overleden: J. van Leeuwen, m., 3 m. J. Heyne, m., 82 Jaar J. Mulder, m., 31 j. Ondertrouwd: J. Sohutter en N. J. van Bochove P. A. van Veen en A. H. Halver hout. Getrouwd: H. P N. de Vreede en P. van Leeuwen. Gevonden. 1. grijze wollen handschoen, 1 bril, 1 zak meel, 1 zilveren armband. 1 bruine muts met speld. Verloren: 1 bos sleutels, 1 bruin lederen portemonnale, 1 zwarte portemonnaie. Adres bureau van politie. Gedurende December is ten postkan tore en het postagentschap in de buurt schap de Rijkspostspaarbank ingelegd f. 12602.10 (V. m. f. 15871.97) en terugbe taald f. 20692.89 (v. m. f. 11230.41). Het aan tal in omloop zijnde boekjes is 2737 v. m. 2727). HEDEN. Oegstgeest (W. de Zwljgerkerk)Ge meente Gods. 8 uur nam. Donderdag. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. Ewoldt. 8 uur nam. Stadszaal: Residentie-Orkest o. 1. van Wil lem van Otterloo. Soliste: Annie Fischer. Nam. 8 uur. „Zomerlust": Jodelavond Ned. Chr. Reisver. 81/4 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara)Spr. ds, Lekkerkerker. 71/2 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara)Chr. Hist. Unie. 7 1/2 uur nam. Rijnsburgerweg 169: Bijz. alg. verg. N.V. Han- delswetenschappelijke Bibliotheek. 10 u. voorm. DIVERSEN: 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boer- haavestraat 21. Van half drie tot half vier. Donderdags: Inenting tegen diphterie, half vier nam. precies. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 'sVrydags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Betoovering om La Bohème". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag- van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestraat 31. 8 uur nam.. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Vloeibaar Goud". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling, Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Maytime". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.straat 7: „Het Carnavalskind". lederen middag 2.30 uur. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „De dansende piraat". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Nova-bioscoop (Katwyk-aan-Zee)„Tarzan'a vlucht". 71/2 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Van Zondag 2 Jan. t/m. Vrijdag 7 Jan. as. neemt waar apotheek M. Boekwijt, Vischniarkt 4, Telef. 552. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Gerardus Theresia, z. van W. F. van Stein en van M. A. Turn hout Nicolaas, z. van Chr. J. Zoet en van C. Sprokkelenburg Martlnus Petrus Bastlanus. z. van Th. van der Meer en van J. M. A .Straathof. Ondertrouwd: P. Th. Utermöhlen en J. W. van der Meij C. Voorbij en M. Th. de Jeu. Gehuwd: H. J. J. van Grlnsven em J. S. van Stijn S. Verdegaal en A. G. Beelen. Loop der Bevolking, Gevestigd: Mej. C. H. Schoorl van Haaks bergen, Heereweg 58. Vertrokken: Mej. F. A. Faas naar 's-Gra- venhage Mej. J. A. Grimbergen naar Noordwijkerhout Mej. C. M. van Dam naar Nieuwveen L. van der Lans en echtgen. naar Bloemendaal J. B. van Drunick naar Borculo A. F. van Dranick naar Borculo. De voorteekenen van het feest. Het schijnt uiterlijk alsof hier nog niet veel gedaan wordt voor de festiviteiten ln verband met de as. blijde gebeurtenis. Toch kan men er verzekerd van zijn, dat er heel hard gewerkt wordt door hoofd comité en buurtcomité's. Wij vernamen, dat voor de versiering van de Kanaalstraat, een der voornaamste winkelstraten, groot- sche plannen in voorbereiding zijn. Door vakkundigen zullen over de geheele lengte aan de hulzen vlaggestokhouders bevestigd1 worden, waarin lange vlaggestokken zullen worden gestoken. Op de feestdagen van de blijde gebeurtenis zal hieraan een groota wimpel waaien. Des avonds worden er voor de verlichting aan eiken stok lampions ge hangen. De geheele versiering zal van blij- venden aard zijn om bij voorkomende gele genheden weer te worden gebruikt. Het comité hoopt hierom Juist op aller mede werking. Het zal een kostbare versiering worden De luiermanden uitgereikt. Naar wij vernemen zijn de luiermanden, welke door het Januari-comité voor be hoeftige gezinnen werden beschikbaar ge steld en in deze maand een baby verwach ten, dezer dagen uitgereikt. Men is vol lof over de prachtige uitzetten! Bij de Rijkspostspaarbank alhier werd in December ingelegd f. 13.488,90 en uitbe taald f. 11.324,84. OEGSTGEEST. Aanrijding. Op den Endegeesterlaan had een aanrij ding plaats tusschen een met paard be spannen wagen bestuurd door J. ten B., wonende te Rijnsburg en een motorrijwiel bestuurd door J H uit Leiden. Beide voer tuigen werden hierbij beschadigd, doch de bestuurders kwamen er zonder letsel af. De politie stelt een onderzoek in. Ten nadeele van den 17-j. T. B. uit Leiden ls een rijwiel ontvreemd dat hij op de Haarlemmertrekvaart onbeheerd had achtergelaten. De politie stelt een onder zoek in. Op den Rijksweg nabij Rhijnhof, is een auto bestuurd door J. L. C. uit Voor schoten in botsing gekomen met een auto bestuurd door R. G. S. uit Heemstede. De oorzaak was, dat de auto van J .L. C„ welke uit de richting Den Haag kwam, naar links den Rhijnhofweg wilde inrijden, hetgeen door den bestuurder van de an dere. uit dezelfde richting komende auto te laat werd opgemerkt. Beide auto's wer den beschadigd, doch persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De politie heeft procesverbaal opgemaakt. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6