BUITENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 5 Januari 1938 De strijd in het Verre Oosten De strijd in Spanje t DE ALGEMEENE TOESTAND RECHTZAKEN Haak los die kou! ampo daar lucht Je wan opl THIJS IJS EN DE DRIE DWERGEN FINANCIEN Engeland en Italië. Graaf Ciano heeft den ambassadeur van Groot-Brittannië lord Perth ontvangen, met wien hij veertig minuten heeft ge sproken. Het onderhoud heeft met name betrekking gehad op de radiouitzendingen in de Arabische taal. ENGELAND Een wetboek over Palestina. Sir George Perley f Een witboek dat over de Britsche politiek in Palestina is gepubliceerd geeft een uiteenzetting van de aan de technische commissie, welke naar Pa lestina zal worden gezonden, te ver- leenen opdracht. Haar functies zullen beperkt zijn tot de vaststelling van feiten en tot de bestudeering van de mogelijkheden van een verdeelings- plan. De opdracht wordt vermeld in een officieel schrijven van den mi nister van koloniën aan den Hoogcn Commissaris van Palestina waarin Ormsby Gore zegt: „In de verklaring over de politiek, uitgegeven in Juli j.l. heeft de Britsche regeering uiting ge geven aan haar algemeene instemming met de argumenten en conclusies der Koninklijke Commissie en aan haar meening dat het plan van een verdee ling in drieën het beste is en de meest hoopvolle oplossing vormt van het vraagstuk. Met het oog op de openbare aandacht, welke gewijd was aan de critiseering van zekere punten van het deellngsplan, dat uiteengezet is in het derde deel van het rapport der Koninklijke Oommissie, wensch ik duidelijk te maken, dat de Britsche regeering in geen enkel opzicht dat plan heeft goedgekeurd en ln het bij zonder, dat zij niet het voorstel der com, missie heeft aanvaard inzake een verplich te overbrenging van Arabieren uit Joodsch naar Arabisch gebied. Naar de meening van de Britsche regeering rechtvaardigen de beraadslagingen te Genève de instel ling van een verder onderzoek, dat geëischt wordt voor de opstelling van een nauw keuriger omschreven plan. De definitieve beslissing kan niet worden genomen op grond van tamelijk algemeene bepalingen en een nader onderzoek zal ongetwijfeld het noodige materiaal ver schaffen, waarop een zoo goed mogelijk plan zal kunnen worden geformuleerd. Ormsby Gore vervolgt dan met er aan te herinneren, dat reeds is medegedeeld, dat een speciale commissie zal worden samen gesteld, die een bezoek zal brengen aan Palestina en de regeering, na overleg met de plaatselijke gemeenschappen, de voor stellen zal voorleggen voor een gedetail leerd verdeellngsplan. Het is de taak van deze commissie zoo spoedig mogelijk te adviseeren over de voorgestelde Arabische e<n Joodsche gebie den en vain het nieuwe gebied onder Britsch mandaat, terwijl voorts een finan cieel en verder onderzoek zal moeten wor den ingesteld, waarvoor de Koninklijke commissie de benoeming van een finan- cieele heeft aanbevolen. De minister geeft als zijn meening te kennen, dat het onderzoek der technische commissie vele maanden zal duren. Wan neer het resultaat van het onderzoek door de Britsche regeering als onpartijdig en uitvoerbaar zal zijn goedgekeurd, zal het aan den Volkenbondsraad worden voorge legd. Er zal dan opnieuw eenige tijd ver- loopen aleer een nieuw stelsel van man- daatsbestuur in de desbetreffende gebie den zal zijn vastgesteld. Zoo noodig zullen onderhandelingen worden gevoerd voor de eventueele stichting van onafhanke lijke staten. In het licht van het rapport der commissie kan het voor de Britsche regeering ook noodig zijn het voorstel van de permanente mandatencommissie dat Arabische en Joodsche gebieden tijdelijk bestuurd zouden moeten worden volgens een stelsel van cantonisatie of volgens af zonderlijke mandaten, verder in studie te nemen. Ooncludeerend zegt Ormsby Gore, dat het derhalve duidelijk is. dat men zich voorloopig slechts zal kunnen bepalen tot een bestudeering der mogelijkheden. Politieversterkingen en pantserauto's zijn naar Hebron gezonden, waar de autoritei ten het 2.750 pond sterling groote bedrag der op 21 December opgelegde boete wegens het doorsnijden der telefoondraden innen. De winkels te Hebron zijn gesloten en de welgestelden zouden de stad in verband met de inning der boete verlaten hebben. Het overlijden wordt gemeld van den Canadeeschen leider sir. George Perley Perley, die 80 Jaar oud geworden is, heeft tijdens den wereldoorlog een belangrijke rel gespeeld o.a. als hooge commissaris te Londen. Hij heeft voor Canada het ver drag van Versailles onderteikend en is os. ook vertegenwoordiger van Canada bij den Volkenbond geweest. DUITSCHLAND De Parijsche La Croix verboden. Het katholieke dagblad La Croix, dat beschouwd wordt als het officieuze orgaan der R.K. kerk in Frankrijk, zal voortaan niet ln Duitschland worden toegelaten. Het blad had de redevoering van den Paus tegen de vervolging der katholieken in Duitschland In extenso afgedrukt. FRANKRIJK Twee chauffeurs ontvoerd? De Ma in meldt, dat twee chauffeurs, die ondanks de staking, toch zijn voortgegaan met de aflevering van bestellingen, naar men gelooft, door stakers zijn ontvoerd. Men heeft hen nog niet terug gevonden. ROEMENIË De houding der politieke partijen. De politieke partijen beginnen thans hun houding ten aanzien van de regeering- Goga te bepalen. De nationale boerenpar tij heeft een krachtige oppositie aange kondigd. De liberalen staan wantrouwend ten aanzien van het rassen-experiment, doch blijven verder gereserveerd. De „IJzeren Garde" heeft de eerste maatre gelen van de nieuwe regeering met sympa thie ontvangen, doch neemt verder een af wachtende houding aan. De onafhanke lijke liberalen onder leiding van Bratianu staan vijandig tegenover de regeering. Al leen het .Hoemeensche front" onder Valda Voivcde en de nationaal democraten on der Jorga zijn de regeering welwillend ge zind. Het regeeringsblad „Tzara Noastra" pu bliceert den tekst van een verordening van het ministerie van arbeid, waarbij het aan Joden verboden wordt Christelijke dienst meisjes beneden veertig jaar in dienst te hebben. Tevens heeft het ministerie van binnenlandsche zaken een reeks provin ciebladen, die Joodsche redacteuren ln dienst hadden, verboden. Onder deze bla den bevinden zich ook alle in de Duitsche taal verschijnende onder Joodsche redac tie staande bladen van Czernowitz. Ver dere verboden van dagbladen kunnen wor den verwacht. In Hongarije maakt men zich ernstig ongerust over het verbod van het Hon- guarsche blad „Tenesvari Hirlep", waar door dë Hongaarsche cultuur der Hon- gaarsche minderheden in het gedrang komt. EGYPTE Wederom leden van de Wafd geroyeerd. De vroegere leden van het bestuur van de Wafd, Krachi Ahmed Maher en Hamed Mahmoed hebben een gemeenschappelij- ken oproep tot het Egyptische volk gericht, waarin zij het volk aansporen Nahas pasja niet langer als leider van de Wafd te vol gen, aangezien deze is afgeweken van de grondstellingen van de partij. De parlementsfractie van de Wafd heeft besloten nog enkele leden te royeeren, zoo dat thans ln totaal zes personen uit de partij zijn gestooten. Verder werd beslo ten, dat de leden gedurende de maand va- cantle van het parlement propagandarei- zen ln de provincie zullen maken om nauw ln contact te treden met de kiezers en hun opheldering te geven over de jongste ge beurtenissen. VEREENIGDE STATEN Roosevelt over een productieplan 12 snelle tankschepen. Roosevelt heeft het woord gevoerd tij dens een persconferentie en gezegd te ge- looven, dat het voor de Industrieën slechts een verstandige oplossing zou zijn om overproductie met de daarmede verbon den prijsdalingen te voorkomen, samen te gaan met de regeering en een productie plan vast te stellen voor den duur van zes maanden of een Jaar. De maritieme commissie maakt bekend, dat voorgesteld is, onmiddellijk twaalf zeer snelle tankschepen te bouwen ln samen werking met de Standard Oil Cy of New Jersey, teneinde tegemoet te komen aan de dringende behoefte van de vloot aan hulpschepen. Met vier vooraanstaande scheepswerven zijn reeds contracten afgesloten. Met den bouw dezgr schepen is een bedrag van 37.566.000 dollar gemoeid. Japansche eischen te Sjanghai. Een woordvoerder van de Japansche am bassade te Sjanghai heeft aan de pers ver klaard, dat de officteele stap, die gedaan is, hoofdzakelijk ten doel had, bij het bestuur der internationale concessie aan te drin gen op: Het nemen van alle maatregelen om de anti-Japansche gezindheid te onderdruk ken. Het uitoefenen van een strenge controle op alle bladen, die blijk geven van ant.1- Japansche gezindheid. Het vergrooten van het aantal en het verhoogen van den rang der Japanners bij de politie der concessie. Het benoemen van Japanners op belang rijke posten in alle organisaties, die onder het gemeentebestuur staan. De woordvoerder voegde hieraan toe, dat, Ingeval de gemeenteraad geen rekening met deze eischen zou houden, het Japan sche opperbevel zou moeten aannemen, dat de pogingen van het gemeentebestuur goede trouw of doeltreffendheid missen, en de noodige maatregelen zou moeten nemen. Op de vraag of de controlemaatregelen zich eveneens zouden uitspreken tot de bui- tcnlandsche bladen, die in hun landstaal verschijnen, antwoordde de woordvoerder, dat de maatregelen op alle bladen betrek king hebben, en dat. wat de buitenland- sche bladen betreft, welker houding als anti-Japansch zou worden beschouwd, de Japansche autoriteiten het resultaat zullen afwachten van de maatregelen, die de con cessie zal nemen. Japansche censoren benoemd. Het Japansche leger heeft met ingang van heden censoren benoemd bij de Eastern en Northern Commercial Pacific Cable Companies, teneinde alle inkomende en uitgaande telegrammen te controleeden. Het Chineesche personeel van het radio station, dat gisteren door het Japansche leger was bezet, ls hedenochtend niet op het werk verschenen. DC geheele radio dienst ls hiermede onmogelijk geworden. Bedrijfsschade te Sjanghai. Van de 135.000 arbeiders, die voor het uitbreken der vijandelijkheden in in- dustrieele ondernemingen werkten in de wijken der nederzetting ten Noorden van de Soetsjaukreek, welke door de Japanners bezet zijn, zouden thans niet meer dan op zijn hoogst 40.000 aan het werk kunnen gaan, tengevolge van de vernieling der Chineesche fabrieken. Naar schatting zijn 905 ondernemingen, hoofdzakelijk Chineesche, waar ruim 30.000 man werkten, geheel verwoest door brand, terwijl een duizend andere Chineesche fa brieken en werkplaateen min of meer ern stige schade hebben bekomen. Practisch zou alleen de industrie in de fabrieken, welke buitenlandsch eigendom zijn, kunnen werken. De boycott van Japansche waren. Het comité van actie ten gunste van China heeft gisterayond een manifest uit gegeven, dat o.a. is onderteekend door pro fessor Albert Einstein, waarin een inter nationale boycott van Japansche waren wordt aanbevolen. Tsjoe-Foe door de Japanners bezet. Een Japansohe colonne uit Tsi-Nan is Tsjoe-Foe, de geboorteplaats van Con fucius binnengerukt, na een krachtigen Chineeschen weerstand te hebben over wonnen. Fransche consulaire agent gearresteerd. Om volkomen onbekende redenen heb ben de militaire autoriteiten van rechtsch Spanje gisteravond den Franschen consu- lalren agent te Irun Ducoureau gearre steerd, alsmede 3 in zijn dienst staande handelsagenten. Direct na hun arrestatie werden de vier Franschen opgesloten. Het bericht heeft in de streek groote beroering verwekt. Omtrent de motieven voor de arrestatie doen de meest tegenstrijdige geruchten de ronde. Naar men zegt, zou hier sprake zijn van tegenmaatregelen tegen Ducoureau wegens de langdurige gevangenhouding in Frankrijk van Troncosó den voormaligen militairen commandant van Irun. De Fransche regeering heeft terstond de noodige stappen ondernomen bij de recht- sche plaatselijke autoriteiten, teneinde de invrijheidstelling van Ducoureau te ver krijgen. Bij Teruel. Bij Teruel is de situatie onveranderd ge bleven. Mede tengevolge van de groote koude. TREINONGELUK OP HET CENTRAAL STATION TE AMSTERDAM. Door towrijving en inademing van Dampo. Pot 50, Doos 30 cc. Bij Apocb. eo Drogisten. (Ingez. Med.) 4081 Conducteur en wagenbestuurder veroordeeld. Op 17 Augustus jl. is op het Centraal station te Amsterdam een ernstig spoor wegongeluk gebeurd, dat groote materieele schade tengevolge had, doch waarbij geen menschen werden gedeerd. Een binnenko mende, ieege, elcetrische trein, uit Zand- voort, was niet tijdig afgeremd, schoot met onverminderde snelheid door en kwam in botsing met een leegen personentrein, die aan het derde perron van het oosteljjk ge deelte van het Centraal-station stond. De 41-jarige conducteur J. H., die als leerling-bestuurder den trein tot vlak bij het station had gereden, en de 43-jarige wagenbestuurder H. P. stonden voor de rechtbank terecht. De conducteur H. werd tot f. 50 boete, subs. 1 maand hechtenis veroordeeld, de wagenbestuurder hoorde zich een voorwaardelijke hechtenisstraf van twee maanden opleggen met een proeftijd van drie jaar. Het O. M. had tegen beide verdachten twee maanden hechtenis voorwaardelijk en f. 50 boete geëischt. Bovendien had de of ficier tegen den bestuurder P. intrekking geëischt van de bevoegdheid om electri- sche treinen te besturen voor den tijd van vijf jaar. EEN RONSELAFFAIRE. Voor de Utrechtsche rechtbank stond gistermiddag een tweetal Amersfoortsche jongelieden terecht, verdacht van ronselarij voor de roode troepen in Spanje. Uit het getuigenverhoor kwam niet vast te staan, dat de beide verdachten strafbare handelingen hadden verricht, zoodanig, dat men hier kon spreken van actieve ron selaars. Wel hadden zij verschillende per sonen te woord gestaan en gepolst om van hen te vernemen of zij er zin in hadden dienst te nemen bij de regeeringstroepen in Spanje. Afspraak was, dat de gegadigden rich met een fiets, een verschooning en een geldig paspoort op een bepaald punt in Amersfoort zouden vervoegen, waarna ver dere maatregelen zouden worden getroffen om hen naar de plaats van bestemming te brengen. Tot zoover ls het niet gekomen, daar de verdachten er de lucht van kregen, dat het een en ander niet pluis was en zich volledig uit deze zaak hadden teruggetrok ken. De officier van justitie achtte beide ver dachten schuldig en eischte een gevan genisstraf van zes weken. De verdediger, mr. S. de Jong uit Am sterdam. bestreed vooreerst den tekst van de dagvaarding, waarin gesproken werd over ionselarij voor de roode troepen. Volgens pleiter betrof het hier de troepen van de wettige regeering. Namens zijn cliënt pro testeerde pleiter tegen- een dergelijke ter minologie. Hij betoogde, dat door geen van beide verdachten een dergelijke handeling zou zijn verricht, waarbij zij strafbaar wa ren, dus in strijd zouden hebben gehandeld met de desbetreffende wet, waarin uitslui tend gesproken wordt over verboden han delingen, welke eventueel lelden kunnen tot het dienst nemen bij de troepen van een der strijdende partijen ln Spanje. Mr. de Jong verzocht op grond hiervan vrijspraak voor de beide verdachten. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Interim-dividend „Koninklijke". Uitkeering; van 6 (v. j. 5 °/c. totaal v. j. 16l/r IHet bestuur van de Koninklijke Ne» derlandsche Maatschappij tot Exploi tatie van Petroleumbronnen in Ned.- Indië, deelt mede, dat besloten is, over het boekjaar 1937 een interim-dividend uit te keeren van 6 (v. j. 5 In totaal werd verleden jaar 16Vi uit gekeerd. 9. Na een langen tiati. van vrüchteloos gezoek, vond Thijsje dus een spoor, onder een l/a&t en in een donk'ren hoek; met een blij gezicht heeft hij zich thans snel opgericht en raad eens. wat hij wel gevonden had? Een kleine roode muts, waaraan een sierlijk kwastje zat! Doch Dibbekoon, de koning, zei: „Je maakte mij nu werk'lijk even blij 'k dacht dat je thans mijn kroon daar liggen zag en nu kom je voor den dag, van onder 't kastje, met een mutsje en een kwastje!" „Ja," zei Thijs, „maar U moet eens even hooren; die muts ls stellig door een van de dieven hier verloren en 't is .gewis, dat dit 'n kabou termuts jc is! 't Zijn dus kabouters, die Uw kroon stil hebben weg- geroofd; kabouters hebben U die kool gestoofd! Maar de kabouter, die zijn muts hier heeft verloren, zal wel, zonder dralen, trachten 't hoofddeksel weer terug te halen, 'k Verzoek U, allen heen te gaan; dan zal 'k hier heel stil op de loer gaan staan, en komt er dan 'n kaboutertje naar binnen, dan zie ik nog wel eens wat ik zal gaan beginnen." Kon. Ned. Stoomb. Mij. IRIS. arr. 3 Jan. te Kingston (J) SIMON BOLIVAR, uitreis, 2 Jan. te Cristobal CALYPSO. 1 Jan. van Curacao te New-York TELAMON. 3 Jan. van Lisabon n. Amst HELDER, 3 Jan. n.m. llu. van Liverpool n. Hamburg PERSEUS. 4 Jan. van Amst. te Gdynia ARIADNE, 4 Jan. van Aarhuus te Kopenhagen TITUS, 4 Jan. van Queensborough te Amst. VENE ZUELA, 4 Jan. van W.-Indië te Amst. GANYMEDES. R'dam n. Tunis, 4 Jan. uit den N. Waterweg AJAX, Sete n. Londen, was 4 Jan. 12 u. "s middags 220 mijlen Z.W. van Ouessant STELLA, 4 Jan. van Amst. naar Hamburg. HollandAmerika Lijn DRECHTDIJK, uit reis, 1 Jan. van Kingston (J.) BOSCH- DIJK. 1 Jan. van Tampico te New Orleans. Kon. Paketv. Mij. ROGGEVEEN. 1 Jan. van Durban n. Tamatave TASMAN. 2 Jan. van Durban te Lorenzo Marques BONTEKOE, 1 Jan. v. Batavia n. Kaapstad BARENTSZ, arr. 2 Jan. te Kohsichang HOUTMAN, 1 Jan. van Lorenzo Marques te Hongkong. Java-China-Japan Lijn TJISADANE. 1 Jan. van Hongkong n. Amoy. Silvcr-Java-Pacific LO'n TOSARI. 3 Jan. van Karachi te Calcutta DJAMBI. 2 Jan. van Panaroekan n. Pacific Kust MANOERAN, 2 Jan. van Belawan n. Penang. My. Nederland BINTANG. thuisreis, pass. 3 Jan. Gibraltar TARAK AN, thuisreis, pass. 3 Jan. Gibraltar MOENA, uitreis, 3 Jan. te Bougie JOHAN VAN OLDENBARNE VELT, thuisreis, 4 Jan. van Genua. VOOR DONDERDAG 6 JANUARI, Hilversum I, 1875 M. en 415,5 M., AVRO- uitzending 8.00: Gram.muziek 10.00: Mor genwijding 10.15: Gewijde muziek fgr.pl.) 10.30: Het Omroeporkest en soliste. In de pauze: Declamatie 12.30: AVRO-Dansorkest 1.00: Orgel en viool 2.00: Voor de vrouw 2.30: Zang en piano 3.00: Knipcursus 3.45: Gram.muziek 4.00: Voor zieken en huiszittenden 4.30: Gramjnuziek 4.50: Voor de kinderen 5.30: Het Aeolian- orkest 6.30: Sportpraatje 7.00 Voor de kinderen 7.05: Orgelconcert 7.30: Engelsche les 8.00: Berichten ANP. Me- dedeelingen. Eventueel Gram.platen 8.15: Concertgebouworkest en solist. (In de pauze: Reportage) 10.30: Gram.muziek 11.00: Berichten ANP. Hierna: AVRO-dansorkest 11.4512.00: Orgelspel. Hilversum II, 301.5 M. 8.00—9.15 KRO., 10.00 NCRV,, 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00: Gram.muziek 10.15: Morgendienst 10.45: Gram.muziek 11.30: Godsdienstig halfuur 12.00: Berichten 12.15: KRO-orkest en Gram.platen 2.00; Handwerkcursus 3.00: Gram.muziek 3.45: Bijbellezing 4.45: Handenarbeid voor de jeugd 5.15: Gram.muziek 5.30: Sopraan en piano 6.30: Gram.muziek 7.00: Berichten 7.15: Voor postzegelverzamelaars 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP., Herhaling S.O.S.-Berichten 8.15: Oranje-Harmonie-Ka pel 9.00: „Over Zorgenkinderen en over hun onderwijs", causerie 9.30: Vervolg concert 10.00: Berichten ANP. 10.05: Bariton en piano 10.45: Gymnastiekles 11.0012.00: Gram.muziek. Na afloop: Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.25: Gram.muziek - 12.10: Alfred van Dam en zijn Orkest 12.50: Radiotooneel 1.20- Gramjnuziek 1.35: BBC-Midland-Orkest 2.35: Gramjnuziek 3.10: Klankfilmmuziek 3.35: Stedelijk Orkest van Bournemouth en solist 5.05: „The New- Year in Paris", causerie 5.20: Joe Kayen en zijn Band 6.00: Het Welbeck-kwartet 6.20: Berichten 6.40: BBC-Empire-Orkest 7.20: Orgelspel 7.50: Solistenconcert 8.20 Benny Frankel en zijn orkest 9.05: Causerie „Spain" 9.20: Berichten 9.40: Pianovoordracht 10.20: Kerkdienst 10.40: BBC-Variété-orkest 11.20: Jack Jackson en zijn Band 11,50 12.20: Dansmuziek (Gr.pl.). Radio-Paris, 1648 M. 7.50. 9.10 en 10.40: Gram.muziek 12.40: Cantrelle-Orkest en zang 3.05: Pianovoordracht 3.20 en 4.20: Zang 5.20: Radiotooneel 8.35: Gramjnuziek 8.5012.05Opera-uitzending. Keulen, 456 M. 5.50:. Otto Fricke's orkest 7.50: Erich Börschel's orkest 8.50: Orgel concert 11.20: Stedelijk Orkest van Trier I.35: Omroepschrammelensemble 3.20: Koor- concert 5.00: Violen en piano 6.30: Ra diotooneel met muziek 7.20: Omroeporkest en -koor 9.50: Kurt Rehfeld's orkest. Bala laika-Orkest, Stuttgarter Volksmuziek en solis ten 10.5011.35: Koorconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.r 12.20: Gra- mofoonmuziek 12.50: Zang 1.00: Omroep orkest 1.50: Zang 2.002.20: Gramjnuz. 5.20: Omroepdansorkest en Gram.platen 6.50: Gram.muziek 8.20: Omroeporkest en Gram.platen 10.3011.20: Gramjnuziek. 484 M.: 12.20: Gram.muziek 12.50: Om- roepsalonorkest 1.302.20: Gramjnuziek 6.35: Omroepsalonorkest 7.35: Gram.muziek 8.20: Omroepsymphonie-orkest 8.50: Ra diotooneel 9.45: Vervolg concert 10.20— II.20: Koor .Pro Musicali Arte" en solisten. Dcutschlandsender, 1571 M. 7.20: ..Der Bettelstudent", operette (Gram.opn.) 9.20: Berichten 9.50: Cello en piano 10.05: Scheepsweerbericht 10.2011.20: Hans Busch' orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 6 Januari. lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 834 uur: Kro. Ncrv enz. 3de Programma: 8.00: Keulen 10.35: Parijs Radio 12.05: diversen 12.20: Parijs Radio 13.20: Brussel VI. 14.20: London Reg. 17.20: Brussel VI. pijn. 19.05: Boedapest of diversen 19.20: Straatsburg of diversen 20.20: Rome iBarl) of diversen. 4de Programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: diversen 10.35: London Reg. 12.05: Droit wich 19.30Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist) 20.00: Droitwich 20.20: London Reg. 21.05: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. Java-New-York Lijn SALABANGKA. 3 Jan. van Sabang n. New-York KOTA RADJA, 1 Jan. van New-York te Philadelphia. Mij. Oceaan LAERTES. 2 Jan. van Belawan naar Batavia. Halcyon Lijn STAD MAASSLUIS, 2 Jan. van R'dam te Narvik MAASBURG. 4 Jan. van Narvik n. R'dam-Vlaardingen - FLENSBURG 3 Jan. van R'dam te Narvik. Holland-Oost-Azië Lijn MEERKERK,uitreis, 4 Jan. van Singapore SEROOSKERK. uitr., pass. 4 Jan. Gibraltar. Diverse Stoomvaartberichten WALBORG, 4 Jan. van Danzig n. Manchester BOEKELO, 4 Jan. van Las Palmas te Dakar HOOG LAND, 3 Jan. van Blyth n. de Theems TRITO 4 Jan. van Dublin te Belfast ZEE LAND. 3 Jan. van Hamburg n. de Tyne. ALGENIB, R'dam n. Rio Janeiro, pass. 4 Jan. Finisterre ARUNDO, 4 Jan. van Cristobal n. het Engelsche Kanaal JOBSHAVEN, La Pallice n. R'dam ,pass. 4 Jan. Bevezier JONGE ELISABETH. 2 Jan. van Corcubion te Cadix KELBERGEN, R'dam n. Key West v.o., pass. 3 Jan. Bermuda LOOSDRECHT, 3 Jan. van San Fedro te Curaqao RAND WIJK, 3 Jan. van Newcastle te Bayonne TARA, Antwerpen n. Montevideo, pass. 3 Jan. Las Palmas VECHT, 4 Jan. van Rochefort n. R'dam HONTESTROOM. 2 Jan. van Amst. te Londen NIEUW LAND. 3 Jan. van Gravesend n. Grangemouth DOBESA. 3 Jan. van Aalborg te Shields VEENEN- BURGH. 3 Jan. van R'dam te Middlesbro KATWIJK, pass. 3 Jan. Ouessant RIJN. R'dam n. Libreville, pass. 3 Jan. Ouessant ZONNEWIJK. pass. 3 Jan. Ouessant ZWARTE ZEE, sleepboot, pass. 3 Jan. Oues sant DUIVENDRECHT. naar Thamesha- ven, was 3 Jan. 12 u 40 n.m. 600 mijlen W.Z.W. van Valentia PHOBOS. 2 Jan. van Ibicuy n. Curasao MOORDRECHT, 31 Dec. van Venetië n. Abadan. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11