RESTANTEN NET MEISJE Dagbladreclame LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 4 Januari 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Vereeniging voor Chr. Fröbelscholen TASSEN EN KOFFERS Uit de Rijnstreek INÜEZIMEN /TUKKEN GEVRAAGD WEGGELOOPEN ZOETE TE LEIDEN OUD GOUD GEVRAAGD: v.h. J. J. SCHRAVENDIJK De ruggegraat vgn elk reclameplan Gevraagd voor spoedige indiensttreding 4056 Loon 5.50 per week. Werkster en kinder meisje aanwezig. Persoonlijk aanmelden hedenavond IVM uur BREESTRAAT 171. ALPHEN. De a.s. blijde gebeurtenis. Het damescomité dat zich gevormd heeft voor de a.s. blijde gebeurtenis, is dank zij de medewerking van vele ingezetenen, in staat gesteld een 20 a 25 luiermanden in gereedheid te brengen, welke omstreeks half Januari in het gebouw der Landbouw- huishoudschool te bezichtigen zullen zijn. Het aantal aanvragen om gratis luierman den voor Januarie-babys blijkt echter zeer groot te zijn, zoodat het comité nog gaar ne bijdragen in geld of anderen vorm te gemoet ziet. Omtrent eventueele plannen betreffende de feestelijkheden is nog wei nig bekend. Naar wij vernemen, wordt van het particuliere initiatief veel verwacht en zal de gemeente weer op verschillende plaatsen in de gemeente versieringen doen aanbrengen. De Oranjevereenigingen zui- ien zich vermoedelijk in hoofdzaak bepalen de naar voren gebrachte plannen te steu nen en de schoolkinderen te tracteeren. De Oranje Garde zal in Januari een avond houden, die in verband met de geboorte eer» feestelijk karakter zal dragen Door de 1 alrijke buurtvereenigingen wordt hard ge werkt om zoo goed mogelijk voor den dag te komen, zoodat men hier zeker niet ach ter zal blijven. Door de politie is alhier gistermiddag aangehouden de minderjarige L. die uit Utrecht afkomstig bleek te zijn en te voet oen weg naar Leiden was voor familie bezoek. Door de zorgen der politie werd de jongen 's avonds per trein op transport ge steld en naar zijn ouders teruggebracht; de reis UtrechtAlphen had Mi reeds te voet afgelegd. Mej. S. deed bij de politie aangifte van mishandeling door zekere D. toen zij wei gerde goederen af te geven zonder contante betaling. De politie zal proces-verbaal op maken De politie maakte tegen verschillende winkeliers proces-verbaal op wegens over treding der winkelsluitingswet. Zti hadden hun zaak op Oudejaarsavond langer open gehouden dan 8 uur. In het algemeen heeft de sluiting om 8 uur. vooral bij de consumptiewinkeliers, nog al wat ergernis verwekt. De kerkeraad der Geref. Kerk te Alphen besloot in verband met de a.s. blijde gebeurtenis indien de afkondiging hiervan vóór 4 uur bekend is. denzelfden avond in het kerkgebouw Raadhuisstraat een dankdienst te houden. Komt de af kondiging later dan 4 uur. dan zal zulks den volgenden avond plaats vinden LEIDERDORP. De a.s. blijde gebeurtenis. In verband met de komende blijde ge beurtenis zijn de Kerkeraden der N.HG. en der G.K. overeengekomen om 's avonds om 7 uur een korte dankstond te houden in de Ned. Herv. Kerk. waarin belde predikanten dezer kerken zullen voorgaan Deze dienst wordt D V. gehouden op den dag, volgend op den geboortedag, terzii de geboortedag valt op Zaterdag of Zondag. Benoemd zijn tot ouderling der Ned. Herv. Kerk de heer ,A. v. Muiden en tot diakenen de heeren J. Nagtegaal en H. Braat. NIEUWKOOP. De Rietlandverbetering in werkverschaffing Reeds 16 rietlandeigenaren gaven zich op om een deel van hun rietland door mid del van rijkswerkverschaffing te verbete ren. Den anderen wordt aangeraden een. zij 't desverlangd klein object op te geven bij den secretaris van den Polder Nieuw koop en Noorden. Dan komt een opzichter van de Heid-Mij. het object bezien en worden de kosten bepaald. Men kan zich dan ofwel nog terugtrekken indien het niet bevalt, of desverlangd een grooter object ter verbetering opgeven. Met de 16 eigenaren, die ongeveer 30 H A. ter verbetering opgaven kan alvast een mooi begin gemaakt worden. Vrijwel alle steuntrekkenden uit onze gemeente kun nen indien het gemeentebestuur althans medewerkt, in de werkverschaffing ge plaatst worden. Tot secr. van de pl. Land- en Tuinbouw- bond is benoemd de heer H. Markman. zulks wegens terugtrekken van den heer E. J. Pouw. BOSKOOP. De politie hield aan zekeren B uit Waddinxveen, als verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van achter lichtjes van onbeheerd staande rijwielen. Alhoewel verdachte ontkende zich aan dergelijke diefstallen te hebben schuldig gemaakt, werden bij fouilleering 3 achter lichtjes op hem bevonden, die van diefstal afkomstig bleken te zijn. B. en W. dezer gemeente hebben voor het jaar 1938 tot ambtenaar belast met de beteekening van stukken inzake gemeente belastingen benoemd den heer H. J. Heij- mans alhier. NIEUWVEEN. Merkwaardige schoenenvondst. De zoon van den tuinder R. deed aan gifte van het feit. dat in een strooberg vijf paar nieuwe schoenen waren gevonden. Bij onderzoek bleek, dat de schoenhandelaar, R. uit Alphen a d. Rijn, de gevonden schoe nen bij een schoenhandelaar in onze ge meente als retourzending had medegeno men. R. had de schoenen in zijn auto ge plaatst. Toen hij ongeveer een kwartier bij een ander huis had stilgestaan waren de schoenen uit zijn auto gehaald. De politie zoekt thans naar den dader. De gladheid. Het was gistermorgen in het Blokland geweldig glad. Van de driesprong tot den Vrouwenakker was er geen zand gestrooid, en het was dan ook niet verwonderlijk, dat een auto tegen een boom reed. De bestuur der. de heer L. uit Den Haag. kon zijn wa gen niet op den weg houden, gleed naar den slootkant en was haast in de sloot ge reden. De schok tegen den boom was hard aangekomen, want de auto raakte geheel defect en moest per kraanwagen wegge sleept worden. Toen de auto van v. E. even onbe heerd stond, raakten de remmen los en de wagen reed de sloot in. Met vereende krach ten werd het voertuig weer op den weg gebracht. HAZERSWOUDE. De a.s. nationale feestdag. De a.s. nationale feestdag, zal in onze gemeente, zooals reeds eerder gemeld is, niet onopgemerkt voorbijgaan. Eenige fees telijkheid zal wel niet ontbreken. Toch zullen de feestelijkheden niet grootsch van opzet zijn. Althans volgens de meening van verschillende vooraanstaande personen, is het de bedoeling om genoemden dag op gepaste, eenvoudige wijze te vieren maar groote feesten achterwege te laten, vooral in verband met het jaargetijde en 'het a.s. regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. Huldiging van den veldwachter P. Vet. Gistermorgen vond in de gemeente secretarie de huldiging plaats van den ge meente-veldwachter P. Vet, die 25 jaar ge leden als zoodanig hier in dienst trad. Op de secretarie waren aanwezig de burgemeester, de gemeente-secretaris, de wethouders de heeren C. A. van Dam en A. de Jong en de heer A. Kooiman, Rijksveld wachter. Na door genoemde heeren te zijn toege sproken. waarbij de verschillende goede hoedanigheden van den jubilaris belicht werden, is hem namens het gemeente bestuur een rookstoel, namens het admi nistratief personeel een aktetasch en na mens zijn collega's een bloemvaas aange boden. Deze huldiging was voor den heer Vet een algeheele verrassing. Bewogen dankte hij voor de welwillende woorden tot hem gericht en voor de hem aangeboden cadeaus. De heer A. Kooyman, Brig. tit. Rijks veldwachter alhier, is met ingang van 16 Jan. a.s. benoemd tot Brigadier der Rijks- veldwacht, met standplaats Gouda. NOORDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Mej. G. Wansinckten Brink t Alhier overleed ir. den ouderdom van 47 jaren mej. G. Wansinckten Brink, sedert tal van jaren presidente van de Mariavereeniging. voor welke vereeniging zij zeer veel verdienstelijk werk heeft ver richt. RIJNSATERWOUDE. De a.s. blijde gebeurtenis. Na afloop van de godsdienstoefening in de N. H. KeTk werd medegedeeld, dat, wanneer de geboorte van een prins of prinses bekend wordt en dit geschiedt vóór 12 uur 's middags, er denzelfden avond een herdenking, en dankdienst gehouden zal worden des avonds te 7 uur. Geschiedt de bekendmaking na 12 uur 's middags dan zal deze dienst den daaropvolgenden avond gehouden worden. Mocht de bekendmaking op Zaterdag na 12 uur 's middags vallen, dan zal den Maandagavond daarop volgend om 7 uur een specialen dienst gehouden worden Ook zal de klok geluid worden, wanneer het heugelijk nieuws bekend is. De collecte ten behoeve der emeriti predikanten en hun nabestaanden heeft f 6.04 opgebracht. De collecte voor nood lijdende kerken bedroeg f. 5 36. De bussen voor het pastoriebouwfonds van de N.H. gemeente alhier over December bevatten de som van f. 26.32. Voor de j aarlij ksche uitdeeling met Nieuwjaar aan behoeftige gezinnen was de som van f. 5236 ingezameld. Aan verschil lende gezinnen werden net als andere jaren bonnen verstrekt, voor voeding, klee ding of brandstoffen, te halen bij de plaat selijke neringdoenden. Een woord, van dank is hier voor de gevers en geefsters zeker op zijn plaats. HET AFSCHEID VAN DEN HEER COERT. Hooggeachte Redactie, In het Leidsch Dagblad van 31 December j.l. wordt een verslag gegeven van mijn af scheid van de Lakenhal op 30 December. Volgens dit verslag zoude ik een „enve loppe met inhoud" van mijn personeel ten, geschenke hebben bekregen. Ter voorko ming van misverstand zij hier vermeld, dat deze enveloppe inhield een etui met een voorwerp voor dagelijksch gebruik, welk geschenk ik gaarne ter herinnering heb aanvaard. In het verslag van de afscheidsrede mis ik een gedeelte, en misschien het belang rijkste; ik heb redenen om te vermoeden, dat deze zinnen opzettelijk zijn wegge laten. (1) Ik zoude het op hoogen prijs stellen deze hier te laten volgen, vooral, daar het niet gaat om een persoonlijke meening, maar het geven van eenige feiten zonder meer ..Ik heb den tijd gekend, dat op den 3en October honderden queue maakten voor den toegang naar de Lakenhal om de relie ken te zien van het Beleg en Ontzet, den bronzen grot uit de Lammenschans, de brieven van Boisot, de noodmunten en zoo veel meer. Sindsdien is deze collectie, met verschei dene zeer belangrijke voorwerpen vermeer derd, opgesteld in een ruime goed verlichte vitrine en is een apart vertrek voor alles wat het .Beleg en Ontzet" aangaat inge richt. Sindsdien is er een vereeniging opgericht met het doel om op den 3en October de herinnering aan het „Beleg en Ontzet" te versterken en te bewaren. Sindsdien namen Burgemeester en Wet houders van Leiden het besluit om op den 3en October de Lakenhal te sluiten, daar er zich op dien dag niemand vertoonde om toegang te vragen. Ik weet van een kleine Spaansche stad, waarvan mij de naam helaas is ontschoten, die zegevierend weerstand bood aan de legers van Napoléon. Op eiken verjaardag van het Ontzet trekt de herleefde dappere bezetting met vliegend vaandel en slaande trom de poort uit in de zorgvuldig bewaar de uniformen en met de wapens van dien tijd om dezen datum feestelijk te vieren Inderdaad een optocht vol schoone traditie!" Mag de zuivere waarheid niet meer wor den gehoord? Zijn wij de legendarische struisvogels gelijk, met den kop in het zand om maar niet te zien wat dreigt? Een volk, dat zijn wonderschoone histo rie willens vergeet is een verloren volk! Ten slotte nog een feit, zonder meer: Niet zoo heel laitè geleden kwam een klasse van een der Leidsche Lagere Open bare Scholen onder geleide van den onder wijzer in het Museum met het bijzondere doel de relieken van het „Beleg en Ontzet" te mogen zien. Verheugd over die zeldzame belangstel ling leidde ik persoonlijk die klasse naar de afdeeling .Beleg en Ontzet", en ik vroeg: Kinderen, jelui hebt allen natuurlijk gehoord van het Beleg van Leiden?" De kinderen: (in koor) .Heen. meneer „Nooit gehoord van den Prins van Oranje en'van Burgemeester van der Werf?" De kinderen: (in koor) „Nee meneer!" „Nooit gehoord van Admiraal Boisot of van Johan van der Does?" De kinderen: (in koor) „Nee meneer! Naar schatting waren de kinderen onge veer 11 jaar oud. dus vermoedelijk in de hoogste klasse. A. COERT. Leiden, 1 Januari 1938. Beroepen te Wijk bij Heusden J. J. Boot te Bunschoten. Bedankt voor Willige-Langerak J. J. Poot te Bunschoten; voor Watergang (toez.) P. W. B. Haseloop te Hoom op Terschelling. GEREF. KERK. Bedankt voor 's-Gravenzande A. S. Tim mer te Bedum. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Groningen S. v. d. Molen te Rotterdam-C. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 5 JANUARI. AALSMEER Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur. bijbel lezing. WADDINXVEEN. Oud. Geref. Gem Nam. 7 uur. ds. v. d. Kraats. Centrum: Nam half acht, ds de Rover van Vlaardingen. ZOETERMEER. Ver. tot verbreiding der Geref Waarheid: Nam. 7 uur. ds. Kruyt van Diemen. NED. HERV. KERK. E. KIEFT. (1) De geachte inzender vergist zich ten eenenmale; zijn vermoedens zijn onjuist, van opzet onzerzijds is absoluut geen sprake. (Red. L. D WOUBRUGGE. Teraardebestelling van wijlen den heer F. Kroes. Gistermiddag werd het stoffelijk over schot van wijlen den heer F. Kroes onder groote belangstelling ter aarde besteld op de alg. begraafplaats. Nadat de kist in de aula was opgebaard gedekt door een 5-tal kransen werd gesproken door den heer Joh van Reenen namens de Onderlinge Brandwaarborg-maatschappij „Woubiugge. Oudshoom"; door den heer J Metselaar namens de vereeniging „Onderlinge Hulp" en de begrafenisver. „De laatste eer"; door dr L E. Loth namens de afd. Woubrugge van het Groene Kruis en ten slotte door een schoonzoon van den overledene, ds. de Boer. voor de familie. De zoon van wijlen den heer F. Kroes bedankte voor de laatste eer zijn vader bewezen Wii merkten o.a. nog op deputaties van de reeds genoemde vereenigingen, van de Nutsspaarbank afd. Rijnsaterwoude en het bestuur van den polder Oudendijk. Vandaag viert de heer E. Kieft, hoofd eener Chr. school te Meppel, zijn zilveren jubileum als hoofd bij het Chr. Onderwijs. Nadat hij als onderwijzer werkzaam ge weest was aan de Chr. scholen te 't Zandt (Gron.), Leiden en Meppel, trad hij 4 Jan. 1913 op aLs hoofd aan de nieuw ge opende Christelijke school te Zijldijk (gem. 't Zandt (Gron.). Op 1 Maart 1916 verwis selde hij deze standplaats met Warffum, waar hij ruim 6 jaar werkzaam was. 1 Oct. 1922 werd hij hoofd van de Geref. school te Meppel. De jubilaris is in den kring van het Chr. onderwijs en daarbuiten een bekende per soonlijkheid. Hij maakt deel uit van het hoofdbestuur van de Vereeniging van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Ne derland en de Overzeesche Gewesten en heeft als zoodanig zitting in den School raad voor de Scholen met den Bijbel. Voorts is hij voorzitter van de afd. Drenthe van den Geref. Jongelingsbond en maakt als zoodanig deel uit van het bondsbestuur van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigin- gen op Geref. grondslag. Ook op politiek terrein neemt hij een vooraanstaande plaats in. De heer Kieft is voorzitter van de A R. Kiesvereeniging in zijn woonplaats, alsmede van de Statenkieskrlngcentrale te Meppel en bestuurslid van den Kamerkies kring Drenthe der Anti-Rev. Partij. Verschillende schooluitgaven zagen van zijn hand het licht. In samenwerking met den heer Munk te Groningen verscheen een schrijfmethode van zijn hand die op de Chr. scholen algemeen ingang vond. Het was de uitdrukkelijke wensch van den jubilaris dat uiterlijk feestbetoon vandaag achterwege blijven zou. STRAATNAMEN. Geachte Heer Redacteur Mag ik U beleefd verzoeken mij eenige plaatsruimte af te staan voor het volgende Na verloop van eenige jaren is er tus- schen den Lammenschansweg en Hoogen Rijndijk een aanzienlijk complex nieuwe breede straten en lanen ontstaan, bebouwd met moderne huizen en villa's. Het was een gelukkige gedachte aan verreweg het meerendeel dezer straten van dit mooie stadsgedeelten de namen te geven van vele overleden Leidsche professoren en hiermede tevens de nagedachtenis van deze c-ud-stadgenooten te willen eeren Leiden heeft bijgevolg zijn professorenwijk ge kregen. In de oude stad is men daarbij steeds doende sommige volksbuurten te saneeren. Zoo ook een gedeelte van het huizenblok tussohen de v. d. Werfstraat en Oude Vest. Daar hebben de Bouwelouwen- en Para dijsstegen een metamorphose ondergaan, die bewondering wekt. Maar hoe spoedig veranderde die bewondering in verwonde ring, toen ik bemerkte, dat men die eertijds niet bepaald gerenommeerde straten de namen had gegeven van (Prof.) Drucker- straat en (Prof.) GrevenstraatDeze beide professoren zouden er bij hun leven zeker hun goedkeuring aan onthouden hebben op deze wijze geëerd te worden, in tegenstelling met hun collega's in boven genoemde nieuwe wijken. Men zal toch moeten toegeven, dat men hier met weinig overleg is te werk gegaan en ik hoop. dat men zal besluiten de be treffende straten van meer geschikte na men te voorzien, en de namen der beide professoren eventueel een plaats te geven 'in de omgeving, waar zij nu thuis behoo- ren. U beleefd dankzeggend, EEN LEIDEN AAR. VOOR WOENSDAG 5 JANUARI. Hilversum I, 1875 en 415.5 M. VARA- uitzending. 10,0010,20 v.m. en 7,308,00: VPRO 8,00: Gram. muz. 9,30: Keu kenpraatje 10,00: Morgenwijding - 10,20: Uitzending voor arbeiders in de Continubedrijven 11,30: De geschiedenis van de ontwikkeling der werkloozenzorg, causerie 12,00: Gram. muz. 12,30: VAR A-orkest 1,15—1,45: Gram. muziek 2,00: Kniples 2,30: Voor de vrouw 3,00: Voor de kinderen 5,30: „Fantasia" 6,35: Sportrejxjrtage 7,00: Zang 7,30: Cyclus: „Ons werk en ons geloof" 8,00: Herhaling S.O.S.-berichten 8,03:' Berichten A .NB., VARA-Varia 8,15? VARA-orkest en solist 9,00: Radio- tooneel 935: Gram. muziek 10,00:' Berichten ANP. 10,05: De Ramblers 10,30: Gram. muz. 10,45: C. Steyn's accordeon-orkest en solist 11,15: Gram. muz. 11,3012,00: Orgelspel. Hilversum II, 301.5 M. NCRV-Uitzen- ding. 6,307,00: Onderwijsfonds voor de) Scheepvaart 8,00: Schriftlezing, medi tatie. gewijde muziek (gr. pl.) 8,30: Gram. muz. 9,30: Gelukwenschen 9,45: Gram. muz. 10,30: Morgendienst 11,00: Gram. muz. 11,15: Ensemble v d. Horst 12.00: Berichten 12,15: Gram. muz. 12,30: Vervolg concert 1,30: Gram. muz. 2,00: Orgelspel 3,00: Chr. lectuur 3,30: Hobo, fluit en plano 4,45: Felicitaties 5,00: Voor jongens en meisjes 5,45: Gram. muz. 5.55: Land en tuinbouwhalfuur 6,30: Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsregle- ment 7,00: Berichten 7,15: De scherts in de muziek, causerie (m. gram. pl.) 7,45: Reportage 8,00: Berichten A.N.P. Herhaling S.OB.-Berichten 8,15: Arn- hemsche Orkestvereeniging en soliste 9,00: De Wederkomst des Heeren causerie 920: Vervolg concert (Om 10,05: Be richten A.N.P.) 10,30: Gram. muz. 10,45: Gymnastiekles 11,00-12,00: Gram. muziek. Na afloop: Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.05: Orgelspel 11,35: Radiotooneel 11,50: Het Vlanl- sextet 12.35: Het BR.C.-Welsch-orkest en solist 1,35: Gram. muz. 2.05: Tenor en piano 225: Jack Leonard! en zijn orkest 3,20: B.B.C.-Northern-orkest 4,05: Voor de vrouw 4,20: Vesper 5,10: Gram. muz. 5,20: Carroll Gibbons en zijn orkest 6,00: Gram. muz. 6,20 Berichten - 6,40: Landbouwpraatje - 7,00: BB C.-Harmonie-orkest en soliste 7,50: Dialoog „Crabbed age and youth" 8,05: B.B.C.-orkest en solist 9,20: Berichten 9,40: .A talk in the train", causerie 9,55? Variété-programma 10,35: Bariton en virginaal 11,00: B. B.C.-Theater-orkest 11,35: Victor Silvester en zijn orkest 11,5012,20: Jazzmuziek (gr. pl.). Radio-Paris, 1648 M. 7.50, 9.10 'én 10.40: Gram. muz. 1220: Stafmuziek en zang 3,05: Pianovoordracht 3,20: Zang 4,20: Zang 425: Piano-voor dracht 5,20: Bailiy-orkest 8,50: St. Ce cilia-koor 9,40: Zang 102011.05? Gram. muziek. Keulen. 456 M. 5.50: Hermann Hagë- stedt's orkest 7,50: Plietzsch Marko- orkest 11,20: Fabrieksorkest 12,35* De Stuttgarter Volksmuziek en solisten I,35: Solistenconcert 320: Omroejv orkest en solisten 6,30: Collegium Mu- sicum te Krefeld 7,501120: Hermann Hagesteldt's dansoikest en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20; Gram. muz. 12,50: Omroepkleinorkest 1,502,20: Gram. muz. 5,20: Omroep kleinorkest 6,50: Gram. muz. 7,20? Zang 820: Omroejxsymphonie-orkest, -koor en solisten 10,00: Gram. muz. 10.50—11,20: dito. 484 M.: 12,20: Gram- muz. 12,50: Max Alexys' orkest 6,20? Brusselsch cellokwartet 7,35: Gram. muziek 8,20: dito 8,30: Ensemble „Pro Musica Antica" en solisten 9,05: Zangspel 1020: Gram. muz. 10,45— II,20: Omroepdansorkest. Deutschlandsender, 1571 M 7.20: De clamatie 7,35: Omroeporkest 8,20? Berichten 9,50: Het Fehse-kwartet 10,05: Scheepsweerbericht 10,2011,20:' Omroepkleinorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 5 Januari. lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: letteren dag van 824 uur: Kro, Ncrv enz. 3c programma: 8.00: Keulen 9.60: diversen 10.35: Londen Reg. 11.50: Droitwich 11.35: Keulen 13 20: Brus sel VI. 1420: diversen plm. 15 50:' Keulen 17.20: Parijs Radio 18.20:' Londen Reg. 19.20: Miinchen 21.20: Parijs Radio plm. 21.50: Miinchen of diversen 23.20: diversen 4e programma: 8 00: Brussel VI. 9.20: dlvesen 10.35: Londen Reg 11.50:' Droitwich 15.20Londen Reg. 1620: Droitwich 18.40: diversen 19.00: Droitwich 19.50: Londen Reg. 20.05:' Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. voor Bioscoop een LEERLING- OPERATEUR, 18 jaar, en een JUFFROUW voor de cassa. Br. Bur. v. d. BI. no. 2475a. voor het Station een Cypersch katje (grijs). Belooning f.25.-. Te bezorgen bij Politiepost Steenstraat. 4063 Vcr.cn 25 et., Bellefleuren 20 ct. per 5 pond. 4053 JAC. OOSTENDORP Noordeinde 33. Aflossing der 5 Obligatieleening 1924 per resto groot f. 3.900.bij de Amsterdamsche Baink Bijkantoor Leiden en wel per 1 Februari a.s. de stukken van f. 250.door betaling van f. 259.20; de stukken van f. 100.door betaling van f. 103.70. Uitgifte eener 4 Obligatieleening groot f. 25.000.-^ in stukken van f250.en f. 100. per 1 Februari 1938. Inêchrij ving •■biljetten (en prospecli) te verkrijgen bij de Amsterdamsche Bank, Rapenburg 39. Leiden, en bij den Penningmeester: J. WF3SEL, de Ridderstraat 4, Leiden. Storting: uiterlijk 1 Februari a.s. 4058 wordt door ons met 20 °/o VERHOOGING INGEKOCHT! Profiteert dus Wij betalen |2.voor 'n gouden tientje H. J. VAN AMERONGEN Goud- en Zilverwinkcl Haarlemmerstraat no. 233. 2283 in Leiden groote ZITKAMER met twee-persoons en een persoons slaapkamer, gemeub. of engemeub. Rustige en nette omgeving. Tegen 1 Febr. of eerder. Brieven met prijsop gave Bur. v. d. Blad no. 2483a. BIJ ELKE TAS EEN LETTER CADEAU. 4046 BREESTRAAT 107 - TEL. 3736 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 4—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 8