JECOVrfDL TARZAN's VLUCHT Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 4 Januari 1938 Nova-Bioscoop Katwijk a. Zee VI 'AALSMEER. Belangrijke grootere veilingomzetten in 1937. Aan de Centrale Veiling werd in 1937 (tm 25 Dec) omgezet: aan snijbloemen f 1909.925,68; pot,bloemen en -planten G63.571.il: groenten en fruit f. 11.356.71. convallarla en planten f. 15.201.32, te zamen f 2 600.054.82. Van 27 tan. 31 December werd aan bloemen enz geveild f. 63.104. totaal over 1937 f2.663.158.82. In 1936 werd geveild f. 2.472.404.07. dus over 1937 steeg de omzet ■met f. 190.754 75. waarbü inbegrepen een bedrag van f. 55.000 (plm.) uitgekeerd voor doorgedraaide producten. Aan „Bloemen- Iust" werd in 1937 geveild voor f. 2.272.597.97 en bovendien f. 50 109.85 uitgekeerd aan doorgedraaide producten Aan deze veiling werd f. 368073.44 meer omgezet dan in 1936. Spaarbank „Aalsmeer". In .de bestuursvergadering der spaarbank ..Aalsmeer van 1818" werd het aftredend bestuurslid, de heer P. Treur, met alg. st. door het college van commissarissen her kozen. Als candldaten voor de vervulling der vacature van commissaris, wegens pe riodieke aftreding van den heer G. Harting Azn.. werden gesteld: lo. de aftredende en 2o. de heer L. W. Kramer. De verkiezing gesohledt op 15 Januari as. door de stem gerechtigde inleggers. De Snijbloemenhandel. Aan de veilingen in deze gemeente, zoo wel van snijbloemen als potplanten, was gedurende de afgeloopen week duidelijk waarneembaar, dat het Kerstfeest weer tot het verleden behoorde; de handel werd in het algemeen minder opgewekt, terwijl verschillende producten lagere prijzen op brachten. Extra koopen van seringen, ro zen en Am. anjers gaven soms nog wel flinke noteeringen, doch wat even afweek in liwaliteit, daalde veelal tot een laag prijsniveau. Van seringen was er dagelijks een flinke voorraad, zoowel van de varië teiten Marie Legraye als Mad. Fl. Step- man, terwijl ook de gekleurde langzamer hand wat meer ter veiling komen. Over de lcwallteit der Marie Legraye kunnen den iaatsten tijd nogal klaagtoonen bij den handel beluisterd worden, en daar de eveneens witte variëteit Mad. Fl. Stepman, welke toch al boven eerstgenoemde wordt gesteld, veelal heel wat beter is, ligt het voor de hand, dat laatstgenoemde de hoogste noteeringen te zien geeft. Zoo wer den verleden week nog extra koopen Step man verhandeld tot 40 ct. per tak, terwijl de Legraye tot 21 ct. noteerde: de gekleur de tot 31 ct. Oolc de rozen daalden in prijs, evenals de Amerikaansche anjers. In de eerste dagen der week golden de allerbeste rozen en de meest voor export gevraag de soorten tot 35 ct. per stuk, terwijl na het midden der week de beste tot 30 ct. betaald werden. Van Am. anjers ls thans betrekkelijk weinig aanbod, wat echter niet verhinderde, dat de opbrengst zich in mjn of meer dalende lijn bewoog. Voor de meer gewone soort, de Spectrum, werd Vrijdag van 1017 ct. voor de allerbeste betaald. Van Lelletjes der Dalen was steeds een groot aanbod, dat tegen dalende prij zen verhandeld werd, vergeleken bij de Kerstweek. Voor de betere kwaliteit werd de laatste dagen van 34ct. per stuk betaald, een opbrengst, welke voor den lcweeker zeker weinig bevredigend is. De kerstroosjes (helleborus), zoowel de witte als roode, kwamen nog steeds bij flinke noeveelheden ter veiling, doch het verging deze bloempjes evenals vorige jaren: na het Kerstfeest bleek de liefde voor deze producten zoodanig getemperd te zijn. dat ze nog slechts tegen lage prijzen verkocht konden worden. Voor de beste witte werd (ot 18, voor de roode tot 10 ct. de 10 stuks betaald. Wel een verschil met de week van Kerstmis, toen de beste witte tot f. 1.55 per 100 noteerden! Van witte freesia's kwam uitbreidend aanbod; deze bloemp jes noteerden tot 30 ct. per 10, terwijl de gele. waarvan nog weinig ter veiling, tot f. 1.85, eveneens per 10. opbrachten. Het oeste plumosus snijgroen werd tot 55 ct. per 10 ranken betaald. De bolbloemen kwamen in steeds grootere hoeveelheden ter veiling. Voor de beste Copland-tulpen werd van 46—55 ct., voor de narcissen van 1216 ct. per 12 stuks betaald. Aan de veilingen van potplanten werden nog steeds massa's cyclamen en begonia's aan gevoerd, terwijl ook4 de azalea's meer en meer komen. De hortensia's deden even eens haar intrede. Over het algemeen wer den ook aan deze af deeling van het bedrijf de prijzen lager voor de meeste producten. HAARLEMMERMEER. De te verwachten blijde gebeurtenis. Door het bestuur van de Oranjevereni ging „Hoofddorp" is in verband met de a.s. blijde gebeurtenis bepaald, dat tot de desbetreffende autoriteiten het verzoek zal worden gericht om op den nationalen feestdag de klokken te luiden. Verder ligt het in de bedoeling om op een of meer punten van het dorp een vreugdevuur te ontsteken en een fakkel-optocht zoodanig te organiseeren, dat de verschillende ver- eenlgingen wanneer deze hun medewer king om er aan deel te nemen, toezeggen - zich tegelijkertijd naar het raadhuis kunnen begeven, waar de burgemeester een rede zal uitspreken en onder muziekbege leiding het Wilhelmus zal worden gezon gen. De saluutschoten (101 resp. 51) zullen ook niet ontbreken. In de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp werd bekend gemaakt, dat er op denzelfden dag "an de blijde gebeurtenis, wanneer deze vóór 12 uur 's middags plaats heeft, des avonds te 7 uur kerkdienst zal worden ge houden en anders den daarop volgenden dag. Nieuwe vereeniging voor Wijkverpleging. Het comité dat zich had gevormd om te komen tot oprichting van een zelfstan dige vereeniging voor wijkverpleging voor Badhoevedorp en omstreken, heeft daar toe thans in een voor het beoogde doel ge houden bijeenkomst definitief besloten. Om het mogelijk te maken dat de arbeid van deze nieuwe vereeniging met ingang van 1 Januari 1938 van uit het gebouw aan de H. M. Dljlaan waar ook het con sultatiebureau voor zuigelingen is onderge bracht een aanvang zou kunnen ne men, werden uit. het comité direct eenige commissies en een voorloopig bestuur ge kozen. Afscheid van agent C. v. d. Marei. De heer C. v. d. Maarei, aan wien we gens verkregen eensoraak on pensioen, met ingang van 1 Januari 1938 eervol ent- slag werd verleend als rpmf. van "olit.ie der gemeente Haarl.roeer. heeft op harte lijke wijze in het politiebureau te Hoofd dorp afscheid genemen var den Insneeteur en de andere collega's. De heer Jelsma dankte den heer v. d. Maarei voor de toe wijding. ijver en trouw, waarmede hli re- durende meer dan 25 jaren bij den politie dienst in Haarlemmermeer is werkzaam ge weest. Gouden jubileum der Chr. School ie Hoofddorp. In de Beurs te Hoofddorp had c'° fees telijke herdenking plaats van het 59-jarig bestaan van de School met den Bijbel al daar De zaal was geheel bezet met ge- noodigden. w.o. vooraanstaande personen op onderwijs gebied en ander terrein en verteeenwoordigers van verschillende cor poraties en vereenizingen. Na orening door den voorzitter, den heer .Tb. de Graaf, sprak ds. Salverda een inleidend woord, waarna het hoofd der school de lieer J. J Denperink. een historisch overzicht gaf laVi liet schoolleven over de afgeloopen 50 Jaar Hierna hield ds. M. van Grieken, voorzitter van de Ver. voor Chr. Nationaal schoolonderwijs, een feestrede. Na de pauze waarin door het bestuur van de jubileerende school den aanwezi gen een consumptie werd aangeboden memoreerde de heer A. Borst Pzn., enkele feiten uit zijn schooljaren en werd de ge legenheid geboden om het schoolbestuur gelul: te wenschen Hiervan werd een druk gebruik gemaakt, terwijl o.a. burgemees ter. mr. A. Slob sprak namens het gemeen tebestuur Een zangkoor, gevormd uit oud-leerlin gen. bracht eenige nummers ten gehoore. Het slotwoord werd gesproken door ds. Costerhoff. De uitbreiding van Badhoevedorp. Teneinde het gestichte nieuwe Tuin dorp in Haarlemmermeer (Badhcevedorp) dat in het laatste jaar sterk is uitgebreid (er zijn meer dan 50 nieuwe woningen ver rezen en de oppervlakte van het bouwrijp terrein begint steeds kleiner te worden) meer'bekendheid te geven en het den toe risten gemakkelijk te maken om dit mooie dorp nabij het vliegterrein Schiphol te kunnen vinden, heeft het gemeentebestuur met medewerking van den A. N. W. B. en het bestuur van den Haarlemmermeerpol der een viertal naamborden laten plaatsen; twee op den Nieuwemeerdijk, een op den Akerdijk en een op den Sloterweg. Hier mede is een groot verbetering tot stand gebracht. Nu het groote werk der automatisee ring van de Rijkstelefoon in Haarlemmer meer zijn beslag heeft gekregen (de inge bruikneming zal ongeveer half Januari plaats hebben), zal een drietal ambtena ren van het Postkantoor te Hoofddorp worden overgeplaatst en wel de heer P. C. Snoeks en mej. L. A. C. Rensink naar Haarlem en mej. J. de Bloois naar Hoorn. Op initiatief van den heer de Jong, hoofd van de bijzondere school aan den Schipholdijk te Rijk, is daar een kinder koor opgericht, dat reeds meer dan 30 le den telt en onder leiding staat van den heer A. Klootwijk, dir. van het kinderkoor „De Kleine Lofstem". HILLEGOM. Verbetering der straatverlichting. Met ingang van gisteren is de straatver lichting weer iets verbeterd. Er zijn méér lampen ontstoken. Zooals men weet, moest er op de straatverlichting zeer sterk be zuinigd worden. Er was voor 1937 op de begTooting f. 12.000 uitgetrokken; de autoriteiten in den Haag keurden dat niet goed en brachten de post op f. 8.000.Na de eerste sterke bezuiniging in den zomer, is er in den herfst eenige verbetering ge komen. Toen is toegezegd, dat na 1 Jan. de verlichting nogmaals iets uitgebreid zou kunnen worden, en deze uitbreiding is dan thans tot stand gekomen. Weliswaar neg niet verder dan voor f. 8.500.in een geheel jaar, maar wat nu gegeven is. wordt gewaardeerd en is zéér welkom. Er zijn ongeveer 20 lantaarns meer ontstoken, voornamelijk aan de hoofdwegen, zooals Leidschestraat, Weeresteinstraat. van den Endeiaan, Haarlemmerstraat en Meerstr. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren; Engel Cornelis, zoon van C. M. van Rooijen en M. C. Krebbers Adria- nus, zoon van T. van der Plas en M. Vooijs Cornelis Johannes Gijsbertus. zoon van G. Vreeburg en J. van der Schalk Krijna dochter van H. Schaap en C. C. Zwanen burg Harmen, zoon van H. van der Plas en D. van Rijn i Dirkje, dochter van A. Hoek en A. Haasnoot. Overleden: Willemina van Egmond, oud 94 jaren, gehuwd met S. Driebergen Le venloos aangegeven kind van C. Moerkerk en P. E. van Schooten Jan Barahoorn, oud 85 jaren, weduwnaar van A. v. d. Plas Dirk van Duijvenvoorde, oud 19 jaren, ongehuwd. Getrouwd: J. Hoek en N. Schaap J. Jonker en J. Remmelzwaal. JOHNNY WEISMüLLER in IS EEN GROOT SUCCES Dringend aangeraden plaatsen vooruit te bespreken. - Alleen per telefoon no. 117. 4071 KATWIJK AAN ZEE. De Nova-bioscoop. De Tarzan films blijven in de Nova bioscoop volle zalen trekken. Nu wordt deze week gegeven „Tarzan's vlucht", die eveneens een groot succes is. De ontmoe tingen met de wilde dieren in de wilder nis en de negerstammen, benevens de avontuurlijke lotgevallen van den held van deze film trekken aller aandacht. Een goed verzorgd voorprogramma gaat vooraf. NOORDWIJKERHOUT. Een tweede kerkdienst. Het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk heeft besloten om in de volgende winter maanden geregeld op Zondag namiddag om de veertien dagen, een tweeden kerk dienst te doen houden, wat de gemeente zeer op prijs stelt. Bij den avonddienst is het kerkgebouw steeds tot in de uiterste hoeken bezet. Feestavond R.K. Landarbeidersbond. In café „De Zwaan" had een feestavond plaats ter eere van het zilveren jubileum van den R.K. Landarbeidersbond, onderaf- deeling van „St. Dëus Dedit". De geeste lijken uit beide parochies waren aanwezig Nadat het bestuur gecomplimenteerd was. werd een tooneelstuk opgevoeTd. De leden werden ruim onthaald; daags te voren was in beide parochiekerken een H. Mis uit dankbaarheid opgedragen. In de Ned. Herv. Kerk bracht de De- cember-collecte ruim f. 54.op. De collec te voor emeriti-predikanten -weduwen en weezen bracht f. 10.op. De heer H. van Denzen alhier is toe gelaten als volontair ter Gemeente-secre tarie. RIJNSBURG. A.S. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER W. J. VAN DER BURG. Als Rijksveldwachter. De heer W. J. van der Burg, Rijksveld wachter alhier, gaat binnenkort Jubilee- ren. Het zal nJ. 12 Jan. a.s. 25 jaar gele den rijn. dat de. jjfêfcr van der Burg tot Rijksveldwachter werd aangesteld. Werd hem aanvankelijk dén Haag als standplaats aangewezen, al spoedig volgde zijn over plaatsing naar onze gemeente. Voor zijn aanstelling tot Rijksveldwachter had de heer van der Burg reeds enkele jaren als gemeente-veldwachter verdienstelijk werk gedaan. Ruim 24 jaren is de heer v. d. Burg thans rijksveldwachter te Rijnsburg. Dit is wel een bijzonderheid! pet getuigt op zichzelf reeds van het groote vertrou wen, dat de heer van der Burg bij zijn su perieuren geniet. Dit vertrouwen is niet misplaatst: als handhaver van het gezag moet zijn optreden dikwijls streng zijn, niettemin wist hij zich door zijn vriende lijk optreden vele vrienden te maken. Naast dit ambts-jubileum wil de heer van der Burg ook rijn echtgenoote in de feest viering betrekken. Hij herdenkt dan ook enkele dagen later, n.l. den 16en Januari zijn zilveren huwelijksfeest. Onze welge meende gelukwenschen vergezellen den lieer van der Burg bij zijn a.s. zilveren ju bileum en het zilveren paar met hun 25- jarige echtvereeniging. Wij hopen dat de heer van der Burg nog tal van jaren zijn functie in onze gemeente mag uitoefenen. Belangstellenden rij medegedeeld, dat het adres van den jubilaris is: Valkenburger- weg 14. In verband met het verlaten uit den gemeentedienst door den heer A. Versteeg heeft de Burgemeester, vergezeld van weth. v. d. Vijver den vertrekkende in zijn wo ning bezocht en hem hartelijk dank ge zegd voor al zijn werkzaamheden in dienst der gemeente. VOORHOUT. REÜNIE VAN OUD-LEERLINGEN DER R.K. LANDBOUW - WINTE R S C H OOL Diverse sprekers. De Directeur ir. A. Jacobs opende deze réunie. Het bleek dat deze school meer en meer succes bereikt, met de vorming van oud-leerlingen. Het Kamerlid de heer v. d. Weyden sprak over de .Nieuwe pachtwet". Na een historische inleiding wees hij er op, dat deze wet vermoedelijk op 1 April 1938 in werking zal treden. Daar wij aan deze wet reeds meermalen uitvoerig aan dacht gewijd hebben, volstaan wij met deze mededeeling. Dir. ir. Jacobs dankte den spr. voor zijn rede, waarna talrijke vragen door den spre ker beantwoord werden. Tweede spreker was dr. Goedewagen, leeraar aan het Landibouw-proefstation te Groningen, die een causerie hield over de „Beworteling der landbouwgewassen". Aan de hand van lichtbeelden gaf spr. een duidelijke uiteenzetting, hoe het wor telstelsel het water en de voedingsstoffen uit den grond omzet in organische stoffen, waarvan de stengels en bladeren gevormd worden. Belangrijk is de bodemgesteldheid van den grond. Wil het wortelstelsel een goede werking hebben, dan kan daarom vastgesteld worden, wat rechtstreeks noo- dig is voor de ontwikkeling, b.v. het water, zout en lucht in den grond (het laatste als zuurstof) moet dermate met elkaar over wogen worden, dat een toepasselijke be mesting kan worden toegevoegd en men in dit stadium kan bereiken, wat noodig is voor de ontwikkeling van een goed wortel gewas. Vervolgens besprak de heer Goede wagen: „De invloed van de bemesting op de beworteling". Op vele plaatsen worden proeven gsnomen. vooral met akkerbouw gewassen, om de kunstmest toe te voegen in de voren, waarin ook het zaad of zaai graan gestrooid wordt. Dit wordt dan door dezelfde machine, hetzij onder of boven het zaad, terzelfdertijd in den grond ver werkt en wel op een dusdanige manier, dat de ontkieming van het zaad niet ge hinderd wordt, waarna, als de ontkieming heeft plaats gehad, het wortelstelsel volop kan profiteeren van de aanwezige meststof. Aan de hand van lichtbeelden liet spr zien welke resultaten waren verkregen met verschillende bemestingen. Ook de verdee ling der meststoffen is onderhevig aan groote nauwgezetheid. Ook deze rede ver wierf een hartelijk applaus. a Op de middagvergadering werd speciaal burgemeester G. Bulten welkom gelieeten, alsmede de gemeente-secretaris, de heer M. P. A. Meissen. Dr. Grashuis sprak over „De voedingswijze der dieren", met licht beelden. De voeding is vooral voor jonge dieren van groot belang. Nadat spr. ver schillende gebreken zooals de Engelsche ziekte e.a. uiteengezet had, wees hij er op, dat reeds bij de geboorte bestaande ge breken, door eventueele voeding tegen gegaan en zelfs verholpen kunnen worden. Een groote factor in deze is ook het be mesten van den grond. De bodemproducten toch passen zich aan den bcdem aan en als deze nu een tekort aan mineralen be zitten. verkrijgt het dier ock een lekor: aan voldoende voedingsstoffen. Het koper en phosforgebrek bij onze huisdieren werd uitvoerig behandeld, benevens de groote rol die het zg. keukenzout (gebrek aan na trium in de dierenwereld speelt. Ook de wintervoeding werd besproken. Een geheel andere methode van voederen kan zeer nuttig werken op een veestapel. De bodem gesteldheid speelt hierin een grQote rol. Na een uitvoerige gedachtenwisseling dankte de directeur den spreker voor zijn rede. De directeur sprak een sluitings woord, waarin hij speciaal den burge meester dankte voor zijn aanwezigheid. De begrooting goedgekeurd. Nog vóór 1938 begon, wss de begrooting voor het dienstjaar 1938 goedgekeurd terugontvangen van Ged. Staten, hetgeen wel een unicum genoemd mag worden. De nieuwbenoemde controleur der werldoozen. de heer H. J. Renee is gisteren in functie getreden. VOORSCHOTEN. Toen de heer H. G., Leidscheweg. al hier gisteravond thuiskwam van familie bezoek bemerkte hij dat tusschen 3 uur 's middags en half 11 's avonds ongenoode gasten een bezoek aan zijn woning hadden gebracht. Bij onderzoek bleek, dat ont vreemd waren een gouden horlogeketting en een gladde gouden ring Een onderzoek is door de politie ingesteld, tot nog toe zonder resultaat. WARMOND. Een mooie ottervangst. Reeds geruimen tijd werd door den heer Alb. Oudshoorn, eigenaar van de jacht haven ,,'t Port" alhier, in een der schuiten huizen staande op zijn terrein een otter gezien. Spoedig werd een val opgesteid en nu is het den heer Oudshoorn gelukt, het dier te vangen. Het beest had een lengte van niet minder dan een meter en de heer Oudshoom en zijn knecht C. Slin- g»-land hadden de grootste moeite het dier benouden op den wal te brengen. De heer Oudshcorn heeft de otter geschonken aan het Dierenpark Lcuman te Wassenaar, waar het in een natuurgetrouw basin is ondergebracht. Dit is reeds de tweede maal dat de heer Oudshoorn een otter gevangen heeft. De visschers mogen hem wel dank baar zijn! Door den heer A. M. v. D. alhier is bij de politie aangifte gedaan, dat zijn rceiboot. met bijbeboorerde riemen, liggen de achter den gasketel alhier is gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Op den hoek Heerenweg—Burge meester Schölvinckstraat vond een aanrij ding plaats tusschen een auto van de Ned. Basalt Mij. te Zaandam en de groenten auto van den heer W. alhis". De laatste werd zwaar bcchadigd De politie was direct ter plaatse en maakte proces-ver baal op. ZEVENHOVEN. Inbraak. Docr verbreking van een staldeur heeft men zich toegang verschaft tot de boer derij van den landbouwer N. Men ging naar de slaapkamer, waar uit een pan talon f. 6.— ontvreemd werdalle kasten werden nagesnuffeld. Een der bewoners die het vee moest nazien, zag iemand de deur uit vluchten en het hazenpad kiezen. Herkozen is tot Ouderling der Ned. Herv. Kerk de heer G. Kool en tot diaken de heer L. Kool. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 4 Jan. Tarbot f. 0.98—0.80 per K.G.: Tong f. 0.88— 0.68 idem: Heilbot f. 0.90—0.60 idem; Griet f. 3017 per 50 K.G.; Groote schol f. 1211 idem: Middel schol f. 15.5014 idem; Zetschol f. 2330 idem! Kleinschol f. 209 idem; Schar f, 145 idem; Poontjes f. 4.603.50 id.: Groote schelvisch f. 33 idem; Middel schel - visch f. 3023 idem; Klelnmiddel schelvisch f. 2415.50 idem; Kleine schelvisch f. 12 4.30 idem: Groote gul f. 107 idem; Kleine gul f. 10.50—3.80 idem. Wijting f. 4—1.40 idem. Versche haring f. 2.701.50 idem. Kleinmiddel hake f. 1716 idem. Kleine hake f 115.50 idem. Kabeljauw f. 3823 1/2 per 125 K.G., Vleet f. 3.341 per stuk; Leng f. 1.450.50 per stuk, Koolvisch f. 0.500.06 idem. Rog f. 20 1/219.50 per koop. Aan de afslag 6 trawlers: IJM 417 met f. 2560. IJM 50 met f. 1950. IJM 1 met f. 3020. IJM 88 met f. 2420. IJM. 45 met f. 2020, IJM 112 met 1. 2930; 3 loggers met versche haring: SCH. 284 met f. 1180. SCH. 120 met f. 920, SCH. 15 met f. 370. Nagekomen besommingen (versche haring): VL 197 met f. 1220. VL. 16 met f. 660, VL. 97 met f. 660; VL. 204 met f. 190, VL. 199 in. f. 71. Gezond den winter door! Dus Jecovitol, de lever traan met geijkt vitaminen- gehalte. Het voorbehoed middel tegen rhachitis, griep en andere infectie ziekten. In Apotheken en Drogisterijen A f. 0 75 per 4042 (Ingez. Med.) 476e STAATSLOTERIJ (Niet-officleel) 4e Klasse, 2de Lijst Trekking van Dinsdag 4 Januari 1938 Hooge Prijzen 5000.— 14517 1000.— 9681 400.— 3373 15293 200.— 16834 100.— 15271 15433 18408 18794 19494 19944 20372 20810 20949 Prijzen van f 65. I 56 65 160 208 275 301 309 315 352 356 358 367 440 452 479 495 531 543 582 599 653 728 731 738 772 790 794 841 868 889 1074 1081 1091 1099 1143 1169 1197 1198 1205 1300 1314 1338 1345 1355 1395 1399 1425 1442 1467 1515 1547 1568 1575 1578 1583 1599 1641 1643 1674 1684 1697 1705 1708 1746 1785 1792 1845 1889 1926 1933 1934 1998 2019 2022 2151 2155 2160 2165 2239 2259 2275 2282 2283 2324 2396 2415 2441 2457 2493 2511 2525 2548 2636 2745 2770 2830 2911 2970 3010 3013 3022 3034 3039 3071 3107 3123 3125 3139 3166 3202 3282 3306 3309 3323 3380 3442 3448 3521 3586 3598 3605 3658 3671 3692 3767 3779 3796 3865 3873 3901 3995 3997 4004 4008 4012 4014 4042 4071 4121 4137 4155 4201 4242 4268 4294 4311 4422 4425 4429 4532 4561 4581 4611 4620 4654 4655 4667 4703 4752 4757 4816 4827 4885 4922 4943 4984 4992 5040 5068 5113 5123 5131 5135 5140 5146 5187 5200 5214 5242 5252 5254 5279 5319 5334 5372 5384 5483 5507 5584 5711 5730 5732 5749 5824 5835 5907 5932 5947 6033 6061 6122 6142 6156 6163 6195 6207 6224 6228 6229 6232 6267 6269 6275 6286 6335 6387 641» 6426 6475 6499 6533 6535 6608 6667 6691' 6714 6730 6757 6803 6806 6820 6905 6986 7034 7047 7048 7061 7066 7074 7075 7093 7196 7253 7272 7302 7357 7407 7412 7420 7524 7537 7557 7563 7565 7665 7666 7685 7695 7762 7769 7778 7845 7866 7873 7878 7899 7906 7927 7946 7977 8023 8148 8198 8221 8244 8249 8279 8315 8335 8352 8373 8385 8433 8461 8499 8509 8543 8676 86811 8699 8803 8826 8857 9048 9067 9090 91121 9116 9145 9153 9199 9216 9219 9224 92311 9323 9330 9337 9339 9377 9383 9390 9409: 9432 9452 9454 9468 9481 9546 9569 9574| 9616 9635 9720 9754 9755 9764 9800 9812' 9814 9841 9856 9896 9899 9915 9925 9950 9955 S961 9965 9986 10035 10C54 10059 10080 10131 10146 10149 10215 10250 10254 10281 10315, 10322 10339 10405 10443 10467 20487 10500 10516 10530 10639 10644 10646 10648 10660 10694 10726 10732 10774 10783 10818 10868 10924 10931 10997 11047 11064 11147 11207 11234 11270 11288 11356 11391 11406 11447 11458 11467 11474 11489 11491] 11552 11554 11570 11589 11620 11G22 11624 11625i 11673 11708 11738 11782 11793 11810 11842 118441 11856 11932 11934 11945 11985 12023 12047 12054 12090 12103 12106 12214 12245 12259 12283 12340 12469 12472 12698 12702 12717 12729 12741 12750 12752 12783 12791 12800 12847 12904 12914 12916 12918 12931 12946 12995 12996 13091 13092 13101 13116 13125 13156 13160 13176 13211 13253 13259 13284 13351 13354 13364 13384 13404 13407 13442 13460 13503 13507 13583 13600 13616 13699 137011 13717 13721 13740 13805 13865 13872 13874 13907 13915 13930 13934 14030 14052 14074 14099 1411L 14180 14198 14199 14290 14350 14370 14432 14477 14527 14530 14558 14583 14586 14611 14634 14640 14656 14706 14726 14732 14780 14800 14874 14903 14913 14914 14915 14943 14945 14947 14953 15018 15039 15066 15062 15101 15119 15133 15148 15198 15223 15277 15320 15440 15466 15469 15476 15502 15506 15536 15573 15632 15642 15684 15706 15726' 15775 15780 15797 15799 15835 15852 15858 15891) 15908 15918 15943 15969 15993 16008 16034 1605» 16076 16090 16169 16210 16267 16268 16295 16333 16334 16372 16376 16403 16430 16432 16473 16490 16573 16585 16596 16607 16615 16662 16674 16682 16684 16826 16831 16839 16843 16902 16913 16958 17109 17119 17151 17154 17168 17226 17334 17403 17433 17442 17464 17465 17498 17521 17535 17571» 17642 17719 17728 17753 17770 17777 17832 17839 17901 17916 17982 17995 17996 18009 18050 18058 18070 18073 18128 18129 18183 18195 18214 182211 18297 18319 18346 18384 18449 18458 18491 18494 18497 18521 18535 18550 18555 18564 18572 18593 18613 18620 18658 18680 18687 18694 18736 18737 18750 18819 18837 18866 18871 18897 18943 18951 18979 19013 19107 19144 19146 19194 19228 19267 19289 19307 19314 19325 19332 19337 19414 19415 19432 19468 19505 19623 19673 19738 19752 19752 19763 19770 19775 19780 19813 19857 19975 199811 19998 20049 20086 20139 20149 20159 20205 2027» 20274 20276 20281 20345 20359 20434 20446 20455 20470 20497 20520 20548 20560 20575 20583 20587 20635 20636 20649 20692 20755 20762 20773 20776 20786 20794 20889 20896 20957 20989 Verbetering: 4e klasse le lijst: 8197 ontbreekt. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: „Poolzee" IJm. 77: vangst 27 m. tong, 10 nu tarbot. 35 m. gr. schol, 25 m. kl. schol, 15 nu gul. 10 m. wijting. Totaal 122 manden. ..Maria R, Ommering". IJm. 7: vangst 130 m, schelvisch. 268 m. braadschelvisch, 105 m. gul en blanke koolvisch, 40 m. wijting en schar. 10 m. varia. Totaal 550 m. en 30 stuks stijve ka beljauw. ..Derika V" IJm. 418: vangst: 23 m. schel visch. 118 m. braadschelvisch, 100 m. dichte radio. 100 m. gestripte radio. 25 m. schol en witjes, 8 m. kl. schol, 15 m. gul. 15 m. wijting 30 m. varia. Totaal 431 m. en 45 stuks stijve kabeljauw. Bespreking over de loonvoorstellen. Geen trawlers vertrokken. Gisteren en ook hedenmorgen hebben de besturen der verschillende organisaties met hun leden voor zoover dezen in IJmuiden woonach* tig zjjn, vergaderd ter bespreking van de loon voorstellen. zoagls die gisteren in ons Blad werden gepubliceerd. In totaal hebben thans do opvarenden van circa 25 trawlers aan deze besprekingen deel genomen. zoodat met de opvarenden van een 60-tal booten nog vergaderd moet worden. Het spreekt vanzelf, dat omtrent den uitslag nog niets kan worden medegedeeld. Toch kan worden geconstateerd, dat er onder de zeelieden weinig animo bestaat de voorstellen te aanvaarden. Dit blijkt ook uit het feit, dat totnutoe van de 21 trawlers, die gisteren en vandaag hadden moeten uit varen. nog geen enkele naar zee is ver trokken. 32

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7