LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 4 Januari 1938 De strijd in Spanje STt inaiiiivyfj; Uit de Omstreken Stadsnieuws Binnenland Buitenland De strijd in het Verre Oosten. LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN RECHTZAKEN Uit de Rijnstreek BEURSOVERZICHT MAIKT VEREENIG ING VAN MATHESIANEN. Gisteravond hield bovengenoemde ver- eeniging, onder leiding van den directeur, den heer ir. van Dijk, een excursie naar het nieuwe Gymnasium. In dit gebouw werden de deelnemers rondgeleid door den gemeente-architect Neisingh. Aan het eind dankte ir. van Dijk den architect voor deze leerzame en inter- ressante excursie. Tevens werd medegedeeld dat de eerst volgende lezing, over den bouw van de Maastunnel, zal gehouden worden op Za terdag 22 Januari as. ZES MEISJES DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. Het is echter nog goed afgeloopen. Gisteravond was een dertigtal meisjes van 16 tot 20 jaar, allen leden van de christelijke meisjesvereeniging, in een bij eenkomst in haar vereenigingslokaal in „Ons Gebouw" te Deil (Gelderland) bijeen. Toen omstreeks half negen mej. Verbeek het lokaal van buiten komende betrad, be merkte zij, dat de lucht bedorven was. Bijna op hetzelfde moment verloor een der aan wezigen het bewustzijn en in luttele oogen- bllkken waren zes meisjes buiten kennis. Het bleek, dat eenlge meisjes reeds vroe ger in den avond hoofdpijn voelden, doch zij hadden dit aan de sneeuw toegeschreven. De oorzaak bleek echter te schuilen in de kachel, welke kolendamp verspreidde. Nog kort geleden was zij gerepareerd. Onmiddellijk werd de hulp van dr. van der Hooft uit Beesd Ingeroepen. De meisjes werden Ijlings naar bulten gebracht, en daar, omdat er veel sneeuw lag, in stoelen voor het gebouw gezet. De meesten kwamen spoedig weer bij, doch drie meisjes waren er ernstiger aan toe. Nadat hun een injectie was toegediend, werden zij per auto naar huls gebracht. Haar toestand gaf vanmor gen geen reden meer tot bezorgdheid, al moeten zij nog het bed houden. De andere meisjes hebben verder geen nadeellge gevolgen van den kolendamp on dervonden. H. TJEBBES t. In den ouderdom van 82 japr ls te Bloe- mendaal overleden de heer H. Tjebbes, oud-directeur van het telegraaf- en tele foonkantoor te Haarlem. DOODELIJK ONGELUK BIJ AMSTERDAM. Een 68-jarlge wielrijder gedood. Hedenmiddag te kwart over twaalf is bij de Hartveldschebrug op de grens tusschen de gemeente Amsterdam en Diemen een ernstig verkeersongeluk geschied, waarbij een 68-jarige bewoner van Diemen om het leven is gekomen. Het slachtoffer, J. Nagel, wonende aan de Ouddiemerlaan, had eenig tuinderswerk in de Watergraafsmeer verricht en keerde, zijn klompen nog aan, per fiets naar huis terug. Komende van den Middenweg, wilde hij tusschen de beide vluchtheuvels op de Hartveldschebrug oversteken naar het rij wielpad langs het water van de Keulsche vaat. Uit de richting Diemen naderde een vrachtauto van een besteldienst tusschen Weesp en Rotterdam. De chauffeur van de vrachtauto, die eveneens tusschen de vluchtheuvels door moest om naar de Weesperzijde te komen, zag den man aar zelen en meende, dat hij door kon rijder.. De wielrijder stak echter plotseling den weg over. De chauffeur haalde nog naai' links uit, zoodat hij met het linkervoorwiel op den vluchtheuvel terecht kwam. Hij kon echter niet voorkomen, dat de wielrijder werd aangereden. De man werd van zijn fiets geslingerd en sloeg tegen den grond. Het bleek, dat hij er zeer ern stig aan toe was en eenige zware hoofd wonden had opgeloopen. Medische hulp mocht niet meer baten en korten tijd na het ongeval gaf de oude man den geest. HOLLANDSCHE SOCIËTEIT VAN LEVENSVERZEKERINGEN N.V. Heden vond te Amsterdam een vergade ring van aandeelhouders van de Holland- sche sociëteit plaats ter benoeming van een commissaris als opvolger van wijlen den heer mr. J. Bierens de Haan. De voorzitter der vergadering, de heer J. van Hasselt, wijdde eenlge woorden aan de nagedach tenis van den overledene. Deze maakte als commissaris deel uit van verschillende besturen, maar weinige waren er. waaraan hij zijn hart zoo zeer verpand had als aan de Hollandsche socië teit. Haar bedrijf had zijn volle belang stelling. In het bijzonder verdiepte hij zich in de beleggingsvraagstukken, ten aanzien waar van zijn groote ervaring en zijn werk zaamheden in de Nederlandsche handel maatschappij hem tot een juist oordeel in staat stelden. Aandeelhouders verliezen in mr. J. Bie rens de Haan een toegewijd vertegenwoor diger van hun belangen, een commissaris van hooge standing. Daarna is de heer C. J. baron Collot d'Escury, directeur der Nederlandsche handel-maatschappij, tot commissaris be noemd. Ir. M. SANDERS OVERLEDEN. Te Wassenaar is in den ouderdom van bijna 79 jaar overleden de heer ir. M. San ders, oud-directeur van cultuur-maat schappijen. De regeering erkende indertijd zijn verdiensten door hem achtereenvol gens te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau en van den Nederland- schen Leeuw. AANRIJDING TE WASSENAAR Op het rijwielpad langs den Rijksstraat weg te Wassenaar is de 30-jarige van E. uit Den Haag met zijn rijwiel in aanra king gekomen met het stuur van een pas- seerende flets, zoodat hij kwam te vallen, waarna hij werd aangereden door R. uit Wassenaar. Hij bekwam een ernstige hoofdwonde en is, nadat de eerste hulp was verleend, naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. M1CESCU NAAR BELGRADO EN PRAAG. Vrijdag as. zal in den Banaat (Roe menie een groote jachtpartij worden gehouden, waaraan onder andere de koning, verscheidene leden der regeering en buitenlandsche diplomaten zullen deel nemen. Na de jachtpartij zal de minister van buitenlandsche zaken Mlcescu zich voor een officieel bezoek naar Belgrado en Praag begeven en vandaar naar Genève ONGEVALLENSTATISTIEK IN AMERIKA In 1937 zijn in de Vereenlgde Staten 40.300 personen bij automobiel-ongevallen om het leven gekomen, terwijl 1.060.00 bij dergelijke ongelukken werden gewond. DOCHTER VAN FORD's PERSONEELCHEF VERDWENEN. De dochter van Harry Bennett, den per- soneelchef van de Ford Motor Company, de zeventienjarige Trudie Bennett, is gis termiddag verdwenen. De geheele politie van den staat Michgan is gemobiliseerd om naar het meisje te zoeken. FELLE KOUDE IN DUITSCHLAND. In geheel Duitschland heerscht een felle koude, gepaard aan hevige sneeuwstormen. In Oostpruisen en München is de tempe ratuur gedaald tot achttien graden vorst. De sneeuwval en de vorst hebben een aan zienlijke vertraging in den loop van de treinen veroorzaakt, vele wegen zijn onbe gaanbaar. JULIUS BARMAT ONGESTELD. Julius Barmat had hedenochtend voor den rechter moeten verschijnen om het bevel tot inhechtenisneming, dat de rech ter van instructie, Renoitre, tegen hem heeft uitgevaardigd, te hooren bevestigen. Barmat heeft evenwel een medisch advies overgelegd, waarin wordt verklaard, dat hij niet in staat is te verschijnen. Hierop heeft de vice-president van de raadkamer, de Villermont, zich naar de Sint Gilles-gevangenis begeven, om Bar mat mede te dëeletl, dat de voorloopige hechtenis met een maand is verlengd. Inval bij Amerikaansche radio- maatschappij. In den afgeloopen nacht zijn Japansche politiemannen in burger binnengedrongen in de bureaux van de Amerikaansche ra dio-maatschappij RCA. welke na den val van Sjanghai de organisatie van de Chl- neesche radio van de Chineesche regeering heeft overgenomen. De woordvoerder van de Japansche am bassade heeft aan de pers verklaard, dat deze maatregelen werden genomen om te voorkomen, dat enkele apparaten, welke noodig zijn voor het goede functloneeren van het bedrijf, zouden worden weggeno men zooals het plan zou zijn. Hij voegde hieraan toe, dat de Japansche autoriteiten voornemens zijn een controle op de radio uit te oefenen, teneinde de veiligheid van de militaire operaties te verzekeren. Men vrees\ dat dit een eerste stap ls tot een Japansche consuur op de radio. Hanglsjau door de Chineezcn heroverd? De Chineesche pers bericht, dat de Chineesche troepen Hangtsjau hebben heroverd dooh de woordvoerder van het Japansche leger heeft dit tegengesproken. Chineesche franctireurs te Taijoean. Uit Linfene in Sjanst wordt gemeld, dat een twintigtal franctireurs van het acht ste Chineesche leger erin is geslaagd door te dringen in Taijoean. Zij hebben enkele handgranaten naar een Japanschen mili tairen post geworpen. Een aantal Japan sche soldaten werd getroffen. Japansch protest te Sjanghai. De Japansche vertegenwoordigers, die geprotesteerd hebben bii den secretaris generaal van den gemeenteraad van Sjang hai hebben tevens voorgesteld den Japan schen autoriteiten een grooter aandeel te geven in het plaatselijk bestuur De voor zitter van den gemeenteraad heeft beloofd dit in studie te zullen nemen. 1V1ARYSE HILSZ NOC STEEDS ZOEK. De Engelsche en Irakeesche autoriteiten zetten op groote schaal de nasporimgen naar Maryse Hilsz voort, doch noa: zonder succes. Geëindigd door homologatie van het aangeboden accoord: N. Haasnoot, Oegst- geest. De strijd om Teruel. Nader blijkt, dat Franco Teruel nog niet geheel heeft bezet. Wel zijn de belegerden ontzet,, maar de regeeringstroepen houden de stad nog gedeeltelijk bezet. Zelfs heet het gouvernementsgebouw stormenderhand hernomen. Er is onmiddellijk de republi- keinsche vlag geheschen. Een deel der rechtschen die In het gebouw tegenstand boden, zijn gevangen genomen, anderen konden ontsnappen naar hotel Aragon, dat in de nabijheid gelegen is en waar zij het verzet voortzetten. Men heeft vele lijken gevonden, waaron der verscheidene van kinderen, die van honger zijn gestorven. Talrijke" burgers zijn gedood. HAAGSCHE RECHTBANK. Aanrijding. De autobestuurder F. G. van T. uit Lei den. is door den kantonrechter aldaar veroordeeld tot een maand hechtenis en intrekken van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Te Leiden had van T. opzet telijk in de richting van twee voetgangers gereden, die de Geerengracht overstaken. Een van de voetgangers was gevallen. Van het vonnis van den kantonrechter was van T. in hooger beroep gekomen en bii verstek had de rechtbank hem veroor deeld tot twee maanden gevangenisstraf. Thans kwam van T bij de rechtbank van dit vonnis in verzet. De president deelde echter mee, dat thans geen getuigen wa ren opgeroepen. Om deze reden werd de derde behandeldng van deze zaak aange houden tot de zitting van 5 Februari. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Getrouwd; J. Rozendal. 28 jaar en M J. Stolker, 23 jaar E Wieser, 26 jaar en P. Stapper, 21 jaar. Ondertrouwd: M. B. van Buren en J. W. Ramp. Geboren: Jan. zoon van J. van Bergen en A. van den Berg Jan Auke, zoon van J. Kramer en S. Langeveld Martinus Maria Gerardus, zoon van A. P. Fase en G. J. M. de Groot Lydia Diederika, doch ter van H. Groenendijk en M. Koole. Overleden: Willem Pieter Alphenaar, 32 Jaar Anthonie Sjouke Schure, 71 jaar Bastiaan van Krimpen, 76 jaar. Gedurende de maand December werd in de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd f 29.435.62 en terugbetaald f. 14.010.38 Het laatste door de spaarbank uitgegeven boekje draagt het nummer 6100. HAZERSWOUDE. De collecte in de Ned. Herv. Kerk gehou den voor de Inwendige Zending, heeft op gebracht f. 43.71'/!. NIEUWVEEN. Vergadering „St. Deus Dedit". De R.K. Landarbeiders Bond „St. Deus Dedit" vergaderde in café Th. Bezuyen. De voorzitter de heer J. Keijzer opende en ver welkomde den heer B. N. Loerakker, Lid der 2e Kamer. De notulen en het jaarver slag van den secretaris werden goedgekeurd. De bescheiden van den penningmeester, den heer P. Spring in 't Veld, werden onder dank in orde bevonden! Besloten werd de contributie op een nader aan te geven plaats en tijdstip te komen betalen. De voorzitter en de penningmeester werden bij accl. herkozen. De voorzitter dankt voor het vertrouwen in hem gesteld. Tegen de Spaargeldregeling der gemeente bleken be zwaren te bestaan: den heer Spring in 't Veld werd verzocht deze de e.v. Raads zitting naar voren te brengen, om toch aan de regeling van Minister Romme deel te kunnen nemen. In de contro le commissie werden gekozen de heeren: Joh. P. van Eljk. A Spekman en H. de Frankrijker. De heer Loerakker zette dan het verschil uiteen tusschen den arbeider van thans en die van voorheen en voerde een pleidooi voor organisatie. De voorzitter dankte hem, waarna slui ting volgde. TER AAR. De Geref. Kerk droeg voor de zending af de som van f. 54. ZOETERMEER. Feestavond van „V.O.C.V.O.S." De ver. „Volksonderwijs" gaf met mede werking van de Tooneelzangvereeniging „V.O.C.V.O.S." een feestavond in het gym- nastleklookaal. De voorzitter de heer H. L Moerkercken van der Meulen opende en heette in het bijzonder den spreker den heer Masten broek uit Waddinxveen welkom. Hierna zong V O C.V O.S onder leiding van den heer Vierssen eenige nummers, waarna ook het dameskoor een lied ten gehoore bracht. De heer E. van de Burg, oud-voorzitter sprak het koor toe en bood den dirigent een cadeau aan in den vorm van een acte- tasch. De heer Mastenbroek sprak dan over „De Openbare School, de school der gemeenschap". Deze rede viel zeer in den smaak. Na een verloting voerde Vocvos het looneelstuk „Betje regeert" op, dat uitstekend gespeeld werd. Het oogstte een welverdiend applaus. De voorzitter dank te allen medewerkenden, waarna sluiting. Gedurende December werd aan het postkantoor alhier in totaal ingelegd f. 12.755.92 en uitbetaald f. 4391 38. HILLEGOM. Gevonden. Te bevragen aan het bureau van politie, des namiddags tusschen 7 en 8 uur wiel dop van auto: zakje pruimtabak; porte- monnaietje; nummerplaat G 65328. AMSTERDAM, 4 Januari. President Roosevelt heeft z(jn met spanning tegemoet geziene boodschap aan het Congres gebracht. Deze boodschap heeft echter geen nieuwe gezichtspunten geopend. Het Ameri kaansche staatshoofd heeft nogmaals een uit eenzetting gegeven van z\jn Inzichten inzake de buitenlandsche politiek en zijn denkbeelden omtrent de Amerikaansche samenleving, doch hij heeft geen vast omlijnd programma ont vouwd. Op het eerste gezicht zou men tot de gevolg trekking willen komen, dat het niet in zijn be doeling ligt. de regeeringsinmenging in het particuliere bedrijfsleven verder door te voeren. Doch bij nadere beschouwing moet de gevolg trekking worden gemaakt, dat, voor zoover uit de overgeseinde berichten valt op te maken, hij in geen enkel opzicht te kennen heeft gegeven, van houding te willen veranderen. Roosevelt schijnt zijn plannen tot stuiting van den eco- nomischen achteruitgang en ter verhooging van den gemiddelden levensstandaard van het Amerikaansche volk niet op te geven en hieruit kan dus de gevolgtrekking worden gemaakt, dat de „New Deal'"-politiek nog lang niet van de baan is en ook de belastingontwerpcn voor zoover mogelijk en onder voorbehoud van de medewerking van het Congres, ten uitvoer zul len worden gelegd. Alles bijeen genomen is men na de boodschap van Roosevelt even wijs als te voren en daarom behoeft het niet te ver wonderen, dat Wallstreet zijn mededeelingen niet met een koersstijging heeft begroet. Wat het Amerikaansche zakenleven aangaat, zoo zijn er nog géén teekenen. welke op een op leving wijzen en ook in dit opzicht zijn de vooruitzichten niet bemoediger geworden. Het nieuwe jaar wordt, wat de Amerikaansche beurs betreft, op dezelfde wijze aapgevangen als het oude jaar werd beëindigd. Een hoopvol teeken echter is het, dat de bedrijvigheid van de staalindustrie aan het toenemen is. De bestellingen zijn den laalsten tijd op zoo spaarzame wijze gegeven, terwijl de voorraden niet onbelangrijk zijn ingeteerd, dat een verdere toeneming van de activiteit zeer waarschijnlijk is. De middagbeurs. De handel op de Amerikaansche effecten beurs bleef heden een kalm karakter dragen. Weliswaar ging er bij de opening op enkele af- deelingen nogal druk toe, doch de beweging was spoedig doodgeloopen en later in de mid daguren had de markt hetzelfde voorkomen van de laatste weken. De belangstelling ging aan vankelijk op de eerste plaats uit naar Ko ninklijken, die vast gestemd waren en een tien tal procenten hooger w^rd afgedaan. Hierbij deden geruchten de ronde, dat de aankondiging van een* iriterimdivldend - ieder oogenblik te wachten was. Op het verhoogde koerspeil kwam echter geen materiaal los, zoo- dat de topprijzen niet gehandhaafd bleven. De Amerikaansche Petroleumaandeelen waren goed prijshoudend. Op dé Suikerafdeeling werden H.V.A.'s belangrijk hooger ingezet, doch gelei delijk aan viel een kleine inzinking waar te nemen; per saldo kon toch nog een flinke koerswinst worden geboekt. Rubberaandeelen werden op bescheiden voet verhandeld: Amsterdam Rubbers waren goed prijshoudend, voor diverse minder courante Rubberaandeelen kwamen lagere noteeringen tot stand en de verdere afbrokkeling van de rubberprijzen was hieraan waarschijnlijk niet geheel vreemd. Van openlijken handel in Ta bakken was niets te bespeuren. De Sumatra- aandcelen bleven op peil. zonder meer. Scheepvaartpapieren waren goed prijshou dend. De affaire was echter beperkt. Alleen Koninklijke Booten veroorzaakten nog al wat beweging en konden zich daarbij ten opzichte van het vorige slot een paar procent verhef fen. Ook ging iets om in de Lappen, die ver handeld werden tegen f. 27—27.50. Ned. Scheep vaartunies. o.a. Holland—Amerika-Lijn. waren prijshoudend. Industrie-aandeelen hadden een rustig verloop. De Philipsaandeelen bewogen zich bij de opening op een flink verhoogd peil en maakten nadien slechts kleine schomme-. lingen mee. Unilevers waren vrijwel onveran derd. Aku's prijshoudend. Amerikaansche waarden hadden een verdeeld voorkomen. De Staalaandeelen, die tamelijk druk verhandeld werden, bewogen zich boven Amerikaansche pa riteit, evenals Anaconda's. Public Utilities wa ren prijshoudend, terwijl diverse spoorwegsha- res iets lager werden verhandeld. De beleggingsmarkt- was stil; de Nederland sche Staatspapieren waren niet veel gewijzigd. Integralen werden wat hooger genoteerd, daar entegen werden de oude 3 pCts. obligatiën frac- tioneel iets lager afgedaan. Provinciale en ge meentelijke obligaties werden meerenaeels tegen de vorige koersen verhandeld. Fransche fond sen waren over het algemeen prijshoudend. Braziliaansche waarden, die cum 1 Januari coupon werden verhandeld, lagen zwak in de markt. WISSELKOERSEN. Londen 8.98 1/2; (8.98 3/8); Berlijn 72.27 1/2 (72.28); Parijs 6.10 (6.10); Brus sel 30.46 (30.48); Zwitserland 41.56 <41.54'/»); Kopenhagen 40.12 1/2 (40.12 1/2) Stockholm 46.32 1/2 (46.32 1/2); Oslo 45.15 (45.15); New York 1.79 5/16 (1.79 5/8); Praag 6.31 (6.31); Oostenr. Bankpapier 33.50 (33.50); Lire 7.30 (7.25). Prolongatie 1/2; Part. disc. 1/83./16; Daggeld 1/4. Registermarken 39; Crediet Sperrmar- ken 12 1/2; Effectensperrmarken 12 3/8; Reismarken 52; Bankpapier 37 3 8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 3 Januari. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Blcemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Roode kool per 100 KG. f. 3.706.50; Sa.- voye kool 1.1.704.90; Groene kool f. 2.80— 4.80; Boerenkool f. 3—6; Prei I. 2.60—5.80; Kroten f. 2.80380; Kroten gekookt f.78; Uien f. 3.10—10.80; Peen f. 2 80-6.10: Sprui ten 1.4—15; Andijvie f.616; Sla f.9; Nero f.36.80; Witloof f.422; Bloemkool per !00 stuks f. 4.40—11.20; Salade f. 1.70—2.60; Knolselderie f. 23.60 Pieterselie per 100 bos f. 3.10—3.90; Selderie f. 1.30—2.60. LEIDEN, 4 Januari. Vette Varkensmarkt Aanvoer 153 zware 62—63; 7 lichte. Han. del vlug. BOSKOOP. 3 Januari. Coöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Wilh. Kordes f. 1.381.70; Briarclif 4666 ct.: Rosaiandie f. 0.61-1.12; Butterfly 7087 ct.; Claudius Pernet f. 0.65 f. 1; Hadley 40—60 ct.; Golden Ophelia 25 28 ct.; Florex f. 1.41 f Vlerlanden f. 0.93 1.43; August Noack 36—50 ct.; Gemengde rozen 2538 ct. Diversen per bos: Seringenbloemen 37 66 ct.; Tros Chrysanten 1519 ct.; Maho- niatakken 12 cent. HAZERSWOUDE, 3 Jan. Aangevoerd werden 3037 eieren. Prijs kipeieren f. 4.25 5.45 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN. 3 Januari Groentenveiling Roode kool per 100 Kg. f. 3.50—5.40; Gele kool f. 1.20—1.60; Sprui ten f.8—11.50; Uien f. 9.70—10.10; Kroten f.23.20; Waschpeen per kist f. 0.75 1.20; Selderieknollen per 100 st. f. 2.50 3.50; Andijvie per kist f.0.120.31. PURMEREND. 4 Januari. Gem. Kaas- beurs. Verhandeld 18 partijen, wegende 28.000 Kg. Handel matig. Hoogste prijs 22. Boter 1,48—1.53: Weiboter 1,47—1,48; Run deren, totaal 373 stuks Vette koeien 5868; Gelde koeien 160205; Melkkoeien 180 300; Stieren 5060; Paarden 70190; kalveren 3060; Nuchtere slachtkalveren 816; Nuchtere fokkalveren 1017; Vette slachtvarkens 6063; Magere varkens 28 36; Biggen 15—26; Schapen 1734; Bokken 414; Kippeneieren 4,505.00; Eenden eieren 3,50; Oude kippen en hanen 5060; Konijnen 0,501,20; Eenden 3065; Dui ven 40 p. paar. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer 63.000 eendeneieren 3,50; 85.000 Kippeneieren, 65/66 Kg. 4,905.10; 63/64 Kg. 4.40—4,65; 60/62 Kg. 4.30-^1.60; 58/59 Kg. 4,25—4.45; 56/57 Kg. 4.15—4,25; 53/55 Kg. 4.104,20; 50/52 Kg. 3.90—4,10. RIJNSBURG. 3 Jan. Groentenveiling Roode kool f. 3.505; Gele kool f. 1.502; Groene kool f. 1.803.20 per 100 K.G.; Kroten f. 0.700.80; Waschpeen f.0.75 I.10 per kist; Andijvie f. 0.300.46; Boe renkool f. 0.120.20 per 6 K.G.; Knolsel derie f.2.4.50 per 100; Uien f. 4.505 per 50 K G. RIJNSBURG, 3 Jan. Bloemenveiling Tulpen per bos: Copland 4852 ct.; King of the Yellow 2438 ct.: Le Matalas 29 32 ct.: Sonja 4856 ct.; Pierson 3439 ct.; Fred Moore 3439 ct; Narcissen: Victoria 1318 ct.: Dubbele Sion 912 ct.; Golden Spur 1214 ct.; Hyacinthen: L'Innacence 1519 ct.: Tulpen per bol: Yellow f.2.20 2.80; Due de Berlin f.22.20; Le Matalas f. 2.40—3.10; Witte hyaöinthen f.2.40-- 7.60: Rose f. 2.600.60: Bismark f. 3.20 7.50; Nimrod f. 1.40—3.40. ROTTERDAM. 3 Jan. Binnenlandsche Granen Het aanbod van alle artikelen was heden nog niet groot. Kogelboonen moesten lager worden verkocht. Alle an dere artikelen waren onveranderd tot prijs houdend. Haver f. 6.256.85; Gerst Chevalier f. 8 8.10; Erwten kleine gr. 1. 8.5011. (extra kwaliteit daarboven); Schokker erwten f. 1317.75; Bruine boonen f. 8 II.50; Kogelboonen f. 1013.Karwijzaad f.22—23.50, inclusief; Blauw-maanzaad f. 2830.50, inclusief. Alles per 100 K.G. netto. ROTTERDAM, 3 Jan. Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Rotterd. Graanbeurs bij minstens 5 last. gezond, boordvrij). Stemming vast. Rogge (per 100 K G. i Noord-Russische 76/77 K.G. dispo nibel f. 8.45. Zuid-Russische 76/77 K.G. disp. f 8.45. Amerlk. No. 2 disp. f7.90. Ca- nadeesche No. 3 disp. f. 8.50. Gerst (per 2000 K.G.) Zuid-Russische 76/77 K.G. dis ponibel f. 154. Amerik. No. 3 disp. f. 145. stoomend f. 145. Canada No. 2 disp. f. 148. Karoon disp. f. 149. Haver (per 100 K.G. i La Plata Clipped 55/56 K.G. aangekomen f.6 35, stoomend f. 6.30. Mais (per 2000 K.G.) Gele La Plata aangekomen f.1521/!, stoomend f. 154. La Plata Cinquantino dis ponibel f. 157. Yoego-Slavische stoomend f. -48. Braziliaansche aangekomen f. 150. Zuid-Afrik. No. 2 disp. f. 146'/!, stoomend f. 144. Mixed Bengula No. 3 stoomend f. 143'/!. Gele Amer. No. 3 stoomend f. 145, ladend geladen f. 142. Gele La Plata No. 3 dag. verw. f. 147, stoomend naar aankomst f. 144143. Gele Amer. Mixed dag verw. f.147. Boekweit (per 100 K.G.) Am.-Can. disp. f. 8.60, Jan. afl. f 8.55. Febr. afl. f 8.60. NIEUW VENNEP. 3 Jan. Aangevoerd 3640 kipeieren 3.705.20; 120 eendeneieren 4.00—4.10; konijnen 0.901.40; oude kip pen 0.50—0.90. ROTTERDAM. 4 Jan. Veemarkt. Aanvoer totaal 3251 stuks. 123 paarden, 2 veulens, 682 magere runderen, 787 vette runderen, 40 vette kalveren, 123 graskalveren, 844 nuchtere kalveren. 553 schapen en lamme ren, 2 varkens, 95 bokken en geiten. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 78. 2e 70, 3e 52—56. Vette ossen. 74. 70, 56. Stieren 70. 64. 58. Vette kalveren 125, 110, 75-80. Scha pen. 54, 49. 45. Lammeren 62, 58, 52. Gras kalveren 66. 54. Nuchtere kalveren 54, 48. 44. Slachtpaarder. 60. 52. 46 Prijzen per stuk: Schapen le kw. 30, 2e 25. 3e 30. Lam meren 20, 17, 15. Nuchtere slachtkalveren 13. 10. 7. Nuchtere fokkalveren 22. 20. 18. Slachtpaarden 250. 200. 150. Werkpaarden 340, 290, 200. Hitten 220. 180. 100. Stieren 375, 275, 195. Kalfkoeien 300, 265, 195. Melk. koeien 305, 270. 200. Varekoeien 200, 170, 140. Vaarzen 200. 150. 120. Pinken 160. 130, 100. Graskalveren 80. 65, 30. Bokken en geiten 12, 8. 4. WESTLAND. 3 Januari. Alicanten 3540, witlof 16—17. appelen 3—5. andijvie 40—52 per 4 kg groene kool 2.80. eieren 4.50 4 90 peterselie 1.90. selderij 1.10—1.70 per 100. spruitkool 1.65—2.05, boerenkool 2835 per bak. champions 4595 per kg. Coöp. Centr. Westl. Snij bloemenveiling van 3 Januari. Spectrum 5.8010.90. salmon 5.907.60. It. roze 6.50—11.90. geel 7.70—13.10, wit 6.90 —11.90. gemengd 7.4010.70, robert alwood 11.9015.00. calla 20—22, amarylliskelken 1518. wit 1920. louis germ 69. sax export, alles per 100, Copland 3861, pier son 3544. gele prins 1750. rijzende zon 41. narcissen 16—20. freesia 1425. geel 42 87, plumosa 1838. sprengerie 2630, germ. 1225. pres. de lange 1225. coma- laria 1213, alles per bos. ZOETERWOUDE. 3 Januari. Eierenvei- ling. Aangevoerd 1700 eieren. Prijzen kip eieren f.55.30; eendeleren f. 3.90; kaas 28 cent per pond; boter 65 cent per pond; kip pen 4085 cent; hanen 60 cent; konijnen f. 0.85—1.75. 3—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3