LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 31 December 1937 VISSCHERIJ-BER8CHTEN Officieele Crisispublicaties Uit de Omstreken COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK KATWIJK AAN ZEE Burgemeester Keyzer Een herinnering aan Jan van Kan AGENDA VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 31 Dec. Tarbot f.1.30—0 90. Tong f.0 90—0.66. Heilbot f.094—0 72 oer KG. Griet f 26 12. Groote Schol f 22—12 50. Middel Schol f. 17.50—13. Zetschol f. 21—17. Klelnschol f 214 70. Schar f. 73 80. Groote roode Poon f. 3 50. Kleinmiddel Schelviseh f 30 —13. Kleine Sehelviseh f 103 90, Groote Gul f 10.50—6 60. Kleine Gul f 9—1.20. Wij ting f. 3.10—1. Versche haring f 3 70—1.75, Kleinmiddel hake f 18 50. Kleine hake f. 13.50—6.50 Der 50 KG. Kabeljauw f 36— 18.50 per 125 K G. Leng f 2—0.85, Kool- vfcch f.024—0 08 oer stuk Aan den afslag: 1 trawler IJM 19 met f 1670; 2 trawlloggers KW 65 met f.930, KW 74 met f. 1390; 6 loggers met versche haring: SCH 16 met f.*790. VL 216 met f. 930. VL 205 met f. 1300 VL 172 met f 580, VL 204 met f. 100 en KW 49 met 140 kisten VERWACHTE SCTrlEPEN. Thuiss'.oomende voor de Maandagmarkt ..Dirkje" RO 53 675 m diversen en 75 stuks stijve kabeljauw „Claasje" RO 46. 625 m. diversen „Claaina Luther" IJM 59. 710 m. diversen en 95 lengen en kabeljauwen. „Sumatra" IJM 253. 300 m diversen en 100 stuks stijve kabeljauw, „Mary" IJM 189. 210 m diversen „Gerberdina Johanna" IJM 38 600 m diversen en 70 stuks stijve kabeljauw DE KANAALVISSCHERIJ. Van Katwijk oefenen thans nog 9 en van Vlaardir.gen 10 schepen de haringvisschery in het Kanaal uit. De KW 4 is met een lading versche haring van IJmuiden naar Polen vertrok ken. DE VISCHOMZET TE IJMUIDEN IN 1937. Voor f. 1.346 207 meer verkocht dan in 1936. In de afgeloopen maand bedroeg de totale omzet in de rijksvischhallen te IJmuiden f 782.646 tegen December 1936 f. 612.536 De totale omzet in 1937 beliep f. 7.576.438 fv. j. f 6230 231). Het afgeloopen jaar bracht dus f. 1.346.207 meer op. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 772. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand: 778.3 te Blacksod (Ier land). Laagste stand: 757.1 te Kuopio (Fin land) Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige tijdelijke wellicht toene mende Westelijke tot Noordelijke, later verder ruimende wind. Betrokken tot zwaar bewolkt met kans op eenige regen of sneeuw. Lichte dooi tot temperatuur om het vriespunt in het Noorden. In het Zui den temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. BÜITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. Het daalgebied van den luchtdruk, dat gistermorgen voor het Noordelijk deel der Noorsche kust lag trok naar het Oostelijk Oostzeegebied sterk aan. Dit had tot gevolg dat het luchtdrukverval in onze omgeving en in het Westelijk Oostzeegebied naar het Noordoosten gericht werd waardoor de wind overal Noordwest tot West krom® en de vorst getemperd werd. De inval van Noordwestelijken wind in Scandinavië deed de vorst in Midden-Zweden geheel ver dwijnen. terwijl in Noord-Zweden slechts lichte vorst voorkomt In Frankrijk werd de vorst ook minder en alleen in Zuid Duitschland komt matige vprst voor. Het koudst blijft nog steeds het Alpengebied het warmst IJsland. De Alpen stations melden extreem lage temperaturen met lichten sneeuwval (Santis min 19. Jungfraujoch min 22 graden Celsius i. De wind is er iets minder krachtig geworden, aooh het wolkendek ligt thans weer over de toppen. De Oceaan-depressies zijn ge heel verdwenen en het gebied van hoogen luchtdruk strekt zich tot ver naar het Zuidwesten en Westen uit. De inval van westelijken wind brengt reeds dooi in het Noordwestelijk deel van ons land. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 0 gr. C. (32 gr. F.) 12 uur bmldd l'/i gr. C. (35 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. V.m te 2 u 30 min nm. te 14 u. 40 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Vrijdag: 4.25 n.m. tot 740 vjm. Zaterdag: 4 27 n.m. tot 7 40 vm Zondag: 4.28 n.m. tot 7 40 vm MAANS- OP- EN ONDERGANG. 31 Dec.: op: 6 u 59: onder: 15 u 04 1 Jan.: op: 7 u 40; onder: 16 u. 01. 2 Jan op: 8 u. 15; onder: 17 u. 03 HAARLEMMERMEER. Nederl. Protestantenbond. Van de door den Zusterkring van de afd. Hoofddorp van den Ned. Protestan tenbond geboden gelegenheid tot het be zichtigen van de goederen, welke in het afgeloopen jaar werden vervaardigd, werd een druk gebruik gemaakt. 240 kleedingstukken konden worden uit gereikt. HILLEGOM. De a.s. Blijde Gebeurtenis. De besturen van de Harddraverijver, en de Chr. Oranjever. hebben een comité ge vormd om straks de blijde gebeurtenis in het vorstelijk gezin met de burgerij te vie ren. Voorloopig is besloten tot een optocht met muziek en lampions door de gemeente naar het raadhuis, waar de burgemeester zal spreken en waar een vreugde-boom ontstoken zal worden. Het comité zal later voor den natlonalen feestdag een pro gramma ontwerpen. Twee kleine inbraakjes. In onze gemeente zijn sinds korten tijd twee automaten voor eetwaren. Van de eerste werden onlangs door baldadige jon gelui de ruiten stukgeslagen. De tweede beleefde in zijn kortstondig bestaan twee inbraakjes. De dader is door de politie op gespoord, evenals de helers, die de gesto len consumpties verorberden. KATWIJK AAN ZEE. Jaarverslag der Visscherijschool. De directeur van de Visscherijschool, de heer C. Varkevisser verstrekte ons de vol gende gegevens over de Visscherijschoól in het- afgeloopen jaar. De school was wederom zeer druk be zocht. In de examenklas volgden 35 leer lingen het onderwijs. Hiervan namen 16 met gunstig gevolg aan het examen van stuurman op stoom2eevisschersvaartuigen deel. Aan het examen voor machinist-stoker werd met gunstig gevolg door één leerling deelgenomen. De motorcursus werd totaal door 27 per sonen bezocht; voor het examen slaagden 10 leerlingen. Het voorbereidend onderwijs werd door 31 personen gevolgd Aan acht leerlingen werd een getuigschrift uitge reikt. De cursus Enigelsch mocht zich dit jaar in een buitengewone belangstelling ver heugen, niet minder dan 58 personen namen er aan deel. Aan de lessen in kennis der bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee werd door 68 personen deelgenomen Voor het BURGERSDIJKSTRAAT 3 C. Houders van Spaar-, Rekening-Courant en Voorschotboekjes wordt verzocht deze in de maand Januari op het kantoor ter rente-bijschrijving aan te bieden. 3945 Spaarbusjes kunnen in die maand NIET worden aangeboden. Het kantoor is geopend eiken werkdag des voormiddags van half tien tot twaalf- uur; bovendien Dinsdags en Vrijdags van halfacht tot halfnegen des avonds. HET BESTUUR. Katwijk aan Zee, 31 December 1937. De gezamenlijke melkhandelaren maken bekend, dat 3912 Zaterdag 1 Januari NIET DES AVONDS, maar alleen DES MORGENS melk zal worden bezorgd. Dus Zaterdagmorgen tot Maandag melk nemen. Bij K. B. is benoemd tot burgemeester van de gemeente Leidschendam de heer W. J. M. J. Keyzer thans burgemeester van de gemeenten Stompwijk en Veur, welke met ingang van morgen worden vereenigd tot de nieuwe gemeente Leidschendam. Burgemeester Keyzer is reeds gister morgen als zoodanig beëedigd. examen in dit vak slaagden 68 personen. Op 23 Mei werd de school voorloopig ge sloten. Aan de lessen in radlo-telefonle werd door 20 personen deelgenomen; 7 slaagden voor het examen. De brei, en boetcursus werd door 59 personen bezocht. Door gebrek aan op drachten was de financleele toestand van deze afdeeling, die zich zelf bedruipt, in het najaar zorgelijk geworden. Od 1 December werd de school wederom geopend. Door het lange uitblijven der haringvloot werd echter besloten de meeste lessen een halve maand op te schuiven. Vandaag was het aantal leerlingen in alle afdeelingen bevredigend en snel toenemend De N.C.R.V. Radio film vertoond. In de zaal voor Prot. Belangen, welke geheel bezet was. werd gisteravond de N.C.R.V. film vertoond. Geopend werd door den heer J. Volbeda. Hierna volgde de vertooning van een kleurenfilm. Verder werden vertoond „Hoe het reilt en zeilt", waarin het kinder koortje van mej. Meijerlng uit Katwijk in voorkomt. De film met het groote vraagtee- ken bleek een bede tot flnancleelen steun te zijn. De N.C.R.V.-meisjes in de zaal collec teerden f. 36. De volgende film „In Stormgetij" Het vele bekende Katwijksche gezichten zien, waarin o.a. Oom Jaap. de zeerob, zich ont popte als de bekende Katwijksche organist Nic. van Beelen, die ook in de pauze het N.C.R.V. lied op het orgel begeleidde. Bij het zien op het doek van de Oude Kerk ging een daverend applaus op. Besloten werd met het zingen van ,31ijf met mij Heer". De heer J. Volbeda eindigde met dankgebed. Onze plaatsgenoot de heer G. van Duyn, tijdelijk agent van politie alhier, is benoemd tot rijksveldwachter te Amster dam. NOORDWIJK. Kasgeldleening. Naar wij vernemen hebben B. en W. bij de Amsterdamsche Bank N.V. te Amster dam. voor den duur der eerstvolgende drie maanden een kasgeldleening aangegaan, groot f. 50.000, zulks door bemiddeling van de fa. Staal en Co. te Den Haag, tegen een lente van pet. er. een provisie van 1/16 pet., beide berekend per jaar. Gelijk bekend, zijn B. en W. destijds door den Raad tot het aangaan van kasgeldleenin- gen gemachtigd. OEGSTGEEST. R.-K. Volksbond. In het Patronaatsgebouw kwam de afd. Oegstgeest van den R.-K. Volksbond ln vergadering bijeen. Na opening door den voorzitter, den heer Kerkhoff, werd een nieuw lid geïnstalleerd en werd medegedeeld, dat aan elk lid van den V.B. bi] gezinsvermeerdering een be drag van f2.50 zal worden overhandigd uit de kas „Hulp in Nood". Dit zal voorloo pig gelden voor één jaar. Tenslotte heeft de geestelijk adviseur der afdeeling, kapelaan Sanders, een rede ge houden over „Vondel, zijn leven en zijn werk". Mej. J. Boes, alhier, leerlinge van de modevakschool „St. Cunera" te Leiden, slaagde voor het examen coupeuse. RIJNSBURG. Onder leiding van den directeur, den heer F. Heemskerk, had in de Ger. Kerk een Zangavond door bovengenoemd koor plaats, ten bate van het Orgelfonds. De uitvoering van het programma, bestaande uit 21 nummers stond op hoog peil. Opening en sluiting geschiedde door ds. v. d. Loo. VEUR-LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Laatste vergadering van den Raad van Veur. De raden van Stompwijk en Veur kwa men gisteravond in openbare zitting bijeen. De notulen werden goedgekeurd en de in gekomen stukken voor kennisgeving aan genomen, uitgezonderd een adres van den Bond van Groote Gezinnen om reductie op de bedrijfstarieven, dat voor prae-advie6 in handen van B. en W. werd gesteld. Z. h. st. werden aangenomen het aan gaan van een nieuwe overeenkomst met het Verificatiebureau van de Ver. van Ned. Gemeenten, wijziging in de leveringsvoor waarden van electrlschen stroom, wijziging van de capitulantenregellng, Aan den adj.- boekhouder bij de bedrijven werd een ver goeding toegekend voor het ln zijn bezit zijnde diploma boekhouden. Hierna werden de begrootingen voor het gas- en electriclteitsbedrijf béhandeld. De heer Willemsen zeide, dat voor het gasbedrijf meer reclame zal moeten worden gemaakt. Meer productie zal weinig meer kosten, zoodat het verlies dan kan verdwij nen, De heer Uytenhout zegt, dat elk jaar is aangedrongen op instellen van het werk liedenreglement; dit duurt nu al 7 Jaar. Spr. had gaarne gezien, dat ln deze laatste vergadering ook Veur nog aan de totstand koming had kunnen medewerken. De heer Kerkhoff vraagt wederom betere verlichting bij de tramhalte Rozenrust. De voorzitter betreurt het, dat het werk liedenreglement nog niet aan de orde kon worden gesteld, het Is gereed, moet het ge organiseerd overleg nog passeeren en komt dan met spoed in den raad. Voor de ver lichting bij Rozenrust is opdracht gegeven. De heer Blonk merkt op, dat toen men de verlaging voor etalageverlichting heeft ingevoerd men direct is overgegaan om ook minder uren licht te geven; dit was niet de bedoeling. Een onderzoek zal wor den ingesteld. Z. h. st. worden hierna de electrlcltelts- en gasbegrootingen aangenomen. De voorzitter brengt hierna allen leden dank voor hetgeen zij in dit jaar weder voor de gemeenten hebben gedaan en wenscht hun allen een zalig uiteinde en voorspoedig nieuwjaar. Zomer 1937. Wij zitten op een bank op den Noord-Boulevard te Noordwijk aan Zee, en liooren van een ouden visscherman, dat dit een bank is, die Jan van Kan daar heeft laten zetten voor eigen ge bruik en voor gebruik van anderen Na een poosje komt een frissehe, stramme, oude man en laat zich naast ons neer op de bank. Spoedig zijn we in druk gesprek. Ik wijs vragend op een groot.e versiering op zijn borst. Hij haalt lachend een foto uit zijn zak, een portret van een man met de borst vol medail les. Ik herken die foto uit de kran ten, en nu ook de man die er het origineel van is en die nu naast mij zit, en roep uit: „Jan van Kan, de menschenredder!" Hij glimlacht en het gesprek gaat geanimeerd verder; wij spreken o.a. over de ouden van dagen in Noordwijk a. Zee, die nu, doordat hij zich voor dat doel aan het roer gezet heeft, in den zomer een genoegelijken uitgaansdag zullen hebben. Het ge sprek komt daarna op de Maat schappij van Bellamy, waarvoor hij groote belangstelling toont, en op de bewering van velen, dat de menschen niet zullen willen wer ken, als niet de behoefte of de zucht om geld te verdienen, hen daartoe drijven. Wij zijn het daar niet mee eens. De meeste men schen, die werk hebben in overeen stemming met hun aanleg en hun neigingen werken graag; niet mo gen, niet, kunnen werken, dat is een ellende, dat is een straf, zoowel voor volwassenen als voor kinderen Ik vertel, dat ik in mijn leven veel lessen heb gegeven, betaalde en on betaalde, en dat ik de laatste altijd met volkomen hetzelfde genoegen en volkomen dezelfde toewijding gaf als de eerste. En dan zegt Jan van Kan„Ze vragen mij wel, of ik veel geld krijg voor zoo'n redding van menschenlevens. En mijn ant woord daarop is dan: Als ik voor gèld moest redden, dan deed ik het niet W. J. H. H. Een bijzonder woord van dank richt spr. tot. de leden van den raad van Veur, wier laatste vergadering dit ls. Hierna kreeg de heer Koerts het woord, die verklaarde niet accoord te gaan met de manier, waarop de samenvoeging der gemeenten is geschied. WetJh. De Koning meende, dat waar hoo- gere machten over onze gemeente anders hebben beslist, dan wij gaarne hadden ge- wenscht, wij deze besluiten hebben te eer biedigen. Nadat nog enkele leden dank aan B. en W. hadden gebracht, werd de vergadering gesloten. Een hollend paard. De landbouwer K. had niet veel geluk. Des ochtends kwam zijn wagen in een spiegelruit van een sigarenwinkel terecht, terwijl des middag hetzelfde paard op hol sloeg. Het paard kwam toen de Oostvliet af rennen, ten deele nog aangespannen, om over het Slulspleln en de Delftschekade eindelijk aan den Achterweg het terrein van de gasfabriek te bereiken, waar het voor een berg cokes tot staan kwam. Op het Slulsjlein vernielde het dier eerst een ijzeren pilaar van het hek van de Ned. Herv. Kerk, om daarna op de Leidsche- kade in botsing te komen met een carrier van de Shell. Van dit voertuig bleef niet veel heel, terwijl een groote partij petro leum over de straat vloeide. Bij den ver deren tocht kon een dame welke per rij wiel aankwam zich nog juist in veiligheid stellen, door haar fiets neer te gooien. Het dier is later door den eigenaar we der opgehaald. WARMOND. Adres der Ver. Oud-Leiden. Protest tegen het uitbreidingsplan. Door de ver. „Oud-Lelden" is aan den raad onzer gemeente het volgend adres ge richt: Het bestuur van de ver. „Oud-Leiden", welke zich o.a. ten doel stelt het bevorde ren van het behoud van historische schoon heid ln Leiden en omstreken, heeft verno men, dat heeren B .en W. uwer gemeente een ontwerp-ultbreidlngsplan hebben doen vervaardigen, waarbij een gedeelte van den grond, gelegen ln den Hofpolder, wordt be stemd tot bouwgrond en haven ca. In verband hiermede heeft het bestuur een bezoek aan uw gemeente gebracht, ten einde zich ter plaatse van den toestand op de hoogte te stellen en daarbij ls het be stuur gebleken, dat indien het thans ont worpen plan van kracht zou worden, de mogelijkheid wordt geopend een gedeelte van den hofpolder te doen bebouwen en dat dan met de totstandkoming van die bebouwing Warmonds onvolprezen schoon heid voor een groot gedeelte te niet zal gaan. Immers, bedoelde gronden, vormende een overgang van den geestgrond van ,,'t Huys te Warmont" naar het merenge bied, geven het landschap, waaraan War mond ook nu nog voor een groot gedeelte zijn bekoring heeft te danken En deze schoonheid wordt gezamenlijk gevormd HEDEN: Evang. Gem.: Samenkomst te 7.30 uur nam. Jeruël: Samenkomst te 7 uur nam. Sassenhelm: (Vredesteyn)Gem. Gods. 8 uur nam. Zaterdag. Jeruël: Samenkomst te 6'/< uur nam. Sassenhelm: (Vredesteyn): Gem. Gods. 7 uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur nam. en 6'/« uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwljgerkerk): Gem. Gods. 8 uur nam. Sassenhelm: (Vredesteyn): Gem. Gods. 10.15 uur voorm. Maandag. Gerecht 10: Leldsche Esperantistenver. „Pacen". Spr. Julia Baghy". 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leldsche Kunstvereeniging. Tentoonstelling Jan Sluyters (tot 16 Jan.) BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Betoovering om La Bohème". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Nieuwjaarsdag 2, 4'/i en8 uur. Trlanon-Theater, Breestr. 31, 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. „Vloeibaar Goud". Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Nieuwjaarsdag eveneens. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Maytime". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zondag doorl. voorstelling 2—7 u. en 8,15 u. Hedenavond gesloten. Nieuwjaarsdag als Zondag. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7. „Carnaval in Weenen". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Nieuwjaarsdag als Zondag. Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „De dansende piraat". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/i uur. Heden gesloten. Nieuwjaarsdag als Zondag. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Van Zondag 28 Dec. 2e Kerstdag t/m Vrijdag 31 Dec. neemt waar apotheek C. B. Duyster N. Rijn 18, Telef. 523. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedens, Wll- helmïnapark 8, tel. 274. Zaterdag 1 Jan. '38 (Nieuwjaarsdag) neemt waar apotheek P. du Crolx, Rapen burg 9. Telef. 807. Van Zondag 2 Jan. t/m Vrijdag 7 Jan. a.s. neemt waar apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Telef, 552. Voor Oegstgeest: mej. J. Doedens, Wil- helminapark 8, Tel. 274. De geneeskundige dienst te Leiden wordt van Vrijdagavond 8 uur tot Zondagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Ber- tel. De Graaff, De Jager en Renaud en van Zondagmorgen 8 uur tot Maandag morgen 8 uur door de doctoren Bruins Slot, De Bruljne, P. van Es, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst op Nieuwjaarsdag waargenomen door dr. Hu- genholtz, tel. 390 en op Zondag 2 Januari door dr. Varekamp, tel, 1916. HET GEBRUIK VAN BIGGENMERKEN 1937 IN 1938. De Landbouw-Crlsls-Organlsatie voor Zuid-Holland deelt bij haar georganiseer- den varkensfokkers mede, dat blggenmer- ken van de toekenning 1937 kunnen wor den aangebracht tot uiterlijk 29 Januari 1938, Indien de aanvrage tot merken wordt ingediend vóór 4 Januari 1938 des v.m. 12 uur. Voor garantle-toomen geldt, dat de biggen op het bedrijf van aanvrager moe ten zijn geboren. 3"20 Mocht het merken door ziekte der biggen of besmetting van het bedrijf vóór 29 Ja nuari niet mogelijk zijn, dan kunnen mer ken 1937 ook né 29 Januari 1938 worden aangebracht. door het eeuwenoude geboomte van ,,'t Huys te Warmont", het kasteel zelve, de welden met de watermolens, de kronkelende Hol leede en de breede Leede, zoodat bebouwing van dit gebied met woningen enz bedoelde schoonheid vrijwel volkomen te niet za' doen gaan. Het verloren gaan van dit schoone stuxje grond, dat zijn weerga niet kent in het Hollandsohe landschap, kan als een aanslag op het Warmonder natuurschoon worden beschouwd. Ook voor de watersportliefheb bers zal de Leede aan aantrekkelijkheid verliezen. Het is dan ook op grond van het boven staande, dat het bestuur van de vereeru- glng „Oud-Lelden" zich veroorlooft een krachtig beroep op Uwen raad te doen.net thans ontworpen en ter visie liegende uit breidingsplan. althans voor zooveel betreis de bestemming der gronden, gelegen ln den Hofpolder, niet vast te stellen. Door middel van de Chr. M.V. „Dient elkander door de Liefde", weroe liier 174 kleedingstukken uitgedeeld. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6