LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 21 December 1937 De strijd in het Verre Oosten Binnenland SPORT Buitenland Stadsnieuws RECHTZAKEN D. H. ROODHUYZEN&CO.N V. MAKELAARS lA BEURSO VERZICHT Dagbladreclame is niet te vervangen MARKT EIKICMTINc^ VEREENIGDE STATEN Sloot-eskader uitgevaren met verzegeldo orders. In den afgeloopen nacht zijn plotse ling negen torpedojagers met verzegelde orders naar de hoofdbasis van de Ame- rikaansche Stille Oceaan-vloot, San Pedro, vertrokken. In marinekringen wordt verder onofficieel vernomen, dat vijf escadrilles van de marine luchtmacht te San Diego opdracht hebben ontvangen zich gereed te maken voor een vlucht met onbekende bestemming. Omtrent de opdracht van de torpedojagers wordt de grootste geheimhouding betracht. De schepen zouden ln het begin van het volgend Jaar een kruistocht gaan maken. De bemanning was voor een groot deel aan den wal aan het passagieren, toen zij ln aller ijl aan boord moest terugkeeren. Het marine-departement te Washington verklaart, dat de vlootbeweging aan de west kust onder leiding staat van den plaatselij ken bevelvoerenden admiraal, die hierin kan handelen zonder opdracht van Washington. In marinekringen te San Diego wordt de veronderstelling geuit, dat deze mo bilisatie een proef is om te zien hoe snel de vloot gereed^is. San Pedro ligt twee honderd kilometer ten noorden van San Diego en ls een van de voornaamste havens van Californië. Provinciale Staten van Zuid-Holland. Senator Robert Reynolds, democraat uit Noord-Carolina, heeft een wetsontwerp In gediend, inhoudende de onmiddellijke uit zetting van vreemdelingen, welke schuldig bevonden worden aan spionnage. Het Panay-incident. In een hedenochtend gehouden perscon ferentie heeft de Japansche luitenant-ko lonel Roshlki Mishi, die te Hohsien een onderzoek heeft Ingesteld naar het inci dent met de Panay. het rapport van ge neraal Marada op verscheidene punten te gengesproken. Generaal Harada, die zelf de conferentie bijwoonde, verklaarde, dat hij op grond van nadere Inlichtingen op zijn verklaring van gisteren terug moest komen. Overigens zal het officieele rap port aan Tokio niet worden bekend ge maakt. Huil tegen Amerika's terugtrek king uit China. De Amerik. minister van buitenland- sche zaken, Cordell Huil, heeft te ken nen gegeven, dat de Amerikaansche politiek ten aanzien van de bescher ming van Amerikaansche burgers en belangen in China ongewijzigd blijft. In een brief aan senator Smathers, de mocraat uit New-Jersey, zeide Huil, dat hij het tijdstip niet geschikt achtte voor een terugtrekking van troepen of oorlogsschepen uit China. Klaarblijkelijk doelende op eischen van congresleden of van vredesgenootschap- pen, dat een striktere neutraliteit zou wor den ln acht genomen, en dat de Ameri kaansche gewapende macht en de bur gers het tooneel van den Chine'esch-Ja- panschen oorlog zouden verlaten, verklaar de de minister dat ln een toestand als daar thans heerscht. velen der Amerikaan sche burgers rich niet plotseling van het verleden kunnen losmaken, terwijl evenmin de Amerikaansche regeering zich plotseling kan losmaken van haar verplichtingen en verantwoordelijkheden. Wel voegde hij hieraan toe. dat de Amerikaansche schepen en troepen in het Oosten nooit een agres sieve taak hebben gehad, en dat het sinds gcruimen tijd de wensch en verwachting ls van zijn regeering, dat de oorlogsbodems en troepen zullen kunnen worden terug getrokken, hetgeen geschieden zal, zoodra er voor hen geen reden meer bestaat al daar langer te vertoeven. Opmarsch der Japanners. Naar verluidt hebben de Ohineesche troepen zich ingevolge den aanhoudenden Japanschen druk bij Tsjinkiang vérder moeten terugtrekken. De Japansche troe pen zouden langs de spoorlijn Tientsin- Poekau reeds tot nabij Kiasjan (80 KM. ten Noordwesten van Poekau) zijn doorgedron gen. Volgens Chineesche berichten maken de Japanneezen toebereidselen de Gele Ri vier op twee plaatsen over te steken en wel op 200 K.M. boven en op 100 K.M. beneden Tsinanfoe. Hedenmorgen is het op 40 K.M. ten N.-W van Poekau gelegen Tsjoehsjen bezet, als gevolg waarvan het verkeer langs den spoorweg TientsinPoekau ls afgesneden. Japansche oorlogsschepen beschieten Amoy. Acht Japansche oorlogsschepen van de vlootbasis op het eiland Kihmoen hebben gisteren Amoy beschoten. De door het bom bardement aangerichte schade is, naar men verklaart, gering Tot een ontscheping van Japansche troepen in de Biasbaai is het niet gekomen Vernieling van Japansche eigendommen. De woordvoerder van het Japansche leger heeft aan de pers medegedeeld, dat de Chi neesche regeering einde November heeft gelast, alle mijnen tusschen Tslnan en Tsingtao, welke door Japan worden geëx ploiteerd, te vernielen. De schade hiervan zou ongeveer 12 mlllloen dollar bedragen. Verder deelde de woordvoerder mede, dat gisteren Japansche vliegtuigen het vlieg veld Kioekiang hebben vernield. Uittocht uit Tsingtao. De uittocht uit Tsingtao duurt nog steeds voort De bevolking is tengevolge hiervan verminderd tot 50.000 zielen, t«r~iji hst aantal inwoner® **"rrl tienmaal zooveel bedra?"t. Du Amerikaansche consul-gene- hml heeft aan de 300 Amerikaansche Inge zetenen den raad gegeven de stad te ver laten. De behandeling van de begrooting. De vergadering van de Provinciale Staten van Zuid-Holland ter behandeling van de begrooting is hedenochtend ln de Ridderzaal te Den Haag voortgezet. De heer von Flsenne (Ged. Staten) zijn rede vervolgend, houdt eenlge beschouwin gen over het recht betreffende uitwegen, sedert de wet van 1829, zoomede over de toe passing van de provinciale verordening ter zake. Bij het aanvragen van de vergunnin gen volgens het reglement moeten Gedep. Staten rekening houden met de vraag of de belanghebbende al dan niet een verkregen recht op uitpad kan doen gelden. Ged. Sta ten kunnen niet dulden, dat op de provin ciale wegen allerlei toestanden ontstaan, die in strijd zijn met de belangen van het ver keer. Zij rijn bereid. In overleg met den hoofdingenieur nog eans na te gaan of en in hoeverre reglementswijziging of verande ring van voorwaarden in verleende vergun ningen wenschelijk is. De heer Heukels (Ged. Stateni zegt, dat de politiek, tot dusverre door het college ge voerd, niet is gewijzigd. Bij teruggaande in komsten en stijgende uitgaven moet de te ring naar de nering worden gezet. Men kan, zooals de heer Ter Laan, uitgaan van het geen wenschelijk zou zijn. doch Ged. Staten gaan uit van het werkelijke, en dat is dat sedert 1930 tot en met 1936 de opbrengst van de Inkomstenbelasting voor de provin cie Zuid-Holland is teruggeloopen van f. 305.700 tot f. 136.400. d.i. met 55»/. en die van de vermogensbelasting van f. 48.400 tot f. 31.200 d.i. met 36"/». De grootste voorzichtigheid bij het votee- ren van uitgaven blijft eisch. Het wegenplan van 1927 zal voor de pro vincie 60 mlllioen vragen. En welken elsch zullen straks de tertiaire wegen stellen? In 1927 was de opbrengst per opcent uit de inkomstenbelasting f. 366.000, in 1936 f. 147.000, hetgeen een teruggang met 60'Y« be teekent. Na Overijssel is de opbrengst der belastin gen in Zuid-Holland ln de crisisjaren het sterkst teruggeloopen. De ontvangsten worden voor' 1938 op f. 3.907.400 uit grond-, inkomsten- en ver mogensbelasting tezamen, terwijl aan sub sidies en aan andere niet-verplichte uitga ven f. 1.843.000 is geraamd, waarvan alleen aan subsidies f. 1.337.000, ondanks de verla ging sedert 1934. Niet minder dan 47°/o van de belasting opbrengst wordt aan niet-verplichte uitga ven besteed. Tot heden ls het college dankbaar dat het niet ls behoevende komen met een voorstel tot verlenging yan den in 1934 gestelden subsldievermlnderlngstermljn, welke der halve einde 1938 afloopt. Het college van Ged. Staten zal ook ln het komende laar elke mogelijkheid tot werkverruiming aangrijpen. Het begTOotlngsjaar 1938 ziet er iets beter uit dan 1937 deed. Durven wij hopen op een voortgaande verbetering? Het college kan oo deze vraag geen Dositief antwoord geven met te veel spoed. Vooruitstoomen beteekent gevaar, langzaam voortgaan ls voorzichtiger. Sprekers advies ls: werkt in het heden met inzet van alle persoonlijke klacht, alsof van ons allen persoonlijk het slagen afhangt. De heer Verbroek (Ged. Staten) is van meening, dat aan de hand van de piassen- verordening. ook al zou men deze wijzigen, geen afdoende maatregelen inzake regeling van den bouw van zomerhuisjes en van andere bebouwingen, welke het natuur schoon zouden schaden kunnen worden ge nomen. Dit behoort thuis bij den wetgever. Wat de monumentenzorg betreft moeten wij ons bij de subsldieering bepalen tot de monumenten yan beteekenls en tot de werkelijke instandhoudlngskosten. De heer De Bruin (Ged. Staten) zegt, dat in de aangelegenheid betreffende de R.T.M. en de verbindingen met de eilan den ln den laatsten tijd geen verandering ls gekomen. Spr. beantwoordt verdere enkele kleine opmerkingen. De heer Bolsius (Ged. Staten) beroept zich ten aanzien van de salarissen op de ministerieele opvatting, dat Intrekking van salaris- en loonkortingen door lagere organen voor den minister niet aanvaard baar is zoolang de salarieering van het rijkspersoneel op het huidige peil gehand haafd moet blijven. Wat den steun aan den tuinbouw betreft, deze aangelegenheid behoort thuis bij het rijk. De heer Schmall (ged. staten) zegt, dat de duinbeplanting de aandacht van ged. staten heeft. Terzake van de bestrijding van ontsie rende reclames doet het college wat binnen zijn bevoegdheid mogelijk is. De drankbe strijding heeft sprekers sympathie. Het voorstel van den heer Eek hieromtrent ls overbodig. Op voorstel van den voorzitter wordt afgezien van replieken De heer van Eek trekt zlln voorstel ln. De provinciale begrooting wordt zii.st. aangenomen. Te één uur 'luit de voorzitter de zitting, na dm f.atTi aangename Kerstdagen te hebben toegewenscht. HOTELHOUDERS OPGELICHT. De dader aangehouden te Groningen. Een handige Jongeman heeft kans ge zien ln vele plaatsen in ons land hotelhou ders op te lichten. Zijn truc bestond hier in. dat hij, alvorens zich persoonlijk aan een hotel te vervoegen, dit eerst opbelde en den hotelhouder vertelde dat deze sprak met een katholiek geestelijke ter plaatse. Hij had, zoo vertelde hij verder, gasten doch beschikte niet over voldoende logeergele- genheld, waarom hij den hotelhouder ver zocht een zijner gasten onderdak en voe ding te willen verstrekken De hotelhouders waren zooals begrijpelijk is, daartoe steeds gaarne bereid. Eenlgen tijd later kwam dan een heer. die zich gewoonlijk Klein Schip horst noemde, aan het hotel. Nadat deze heer een of meer nachten gelogeerd had en WATERPOLO. Poelmeer III met 45. DE COMPETITIE. verloor van de ZU1 III SCHERMEN. JAARLIJKSCHE WEDSTRIJDEN MILITAIRE EN STUDENTENBONDEN. Equipewedstrijd op sabel. Hedenochtend zijn ln de Haagsche Schermschool aan de Laan van Meerder- voort te Den Haag de jaarlijksche wedstrij den van den Militairen en Studenten- Schermbond aangevangen. Begonnen werd met den equipe-wedstrijd op sabel, waar aan werd deel genomen door: Kon. Mil. Academie 1 en 2, Kon. Instituut voor de Marine 1 en 2, Leiden, Utrecht en Delft Deze zeven equipes werden in één poule flink gegeten, verdween hij" plotseling, zon- ondergebracht met een directe beslissing der betaling. Wanneer de hotelhouder zich dan met den geestelijke, wiens logé hij ge- elkander eenmaal moesten ontmoeten /Us huisvest had, in verbinding stelde, bleek, dat deze totaal onkundig was van het tele foongesprek, dat hij zou hebben gevoerd. De oplichter was reeds door de politie autoriteiten van Nijmegen, Uden (N.B.), Boskoop en Monster gesignaleerd. Gisteren kwam hij ln Groningen en stelde zich ook hier telefonisch in verbind ding met het hotel, dat hij prefereerde, waarbij hij als naam van zijn logé Klein Schiphorst noemde. De hotelhouder die zich een krantenberichtje omtrent het geval herinnerde, waarschuwde de recherche, die den oplichter vanmorgen arresteerde. Hij bleek een 23-jarlge slager uit Haarlem te zijn, zekere N. J. A. S., die nog vier maanden gevangenisstraf tegoed had. Uit het poli tieblad bleek, dat de officier van justitie te Haarlem zijn aanhouding had gevraagd voor het ondergaan van deze straf. Inmid dels kwam ook uit Leeuwarden nog een ver zoek om aanhouding binnen Vanmorgen elf uur ls S. op transport gesteld naar de verschillende politieautoriteiten die zijn voorgeleiding verzocht hadden. voor drie prijzen, waarbij alle equipes ONTPLOFFING IN' EEN TUNNEL. Tijdens het aanleggen van een tunnel voor den ondergrondschen spoorweg bij het station Sjlmbashi (Japan) heeft zich een gasontploffing voorgedaan, waarbij een zestigtal menschen werd gewond en tien paarden verbrandden. De straat werd op de plaats van de ont ploffing over een lengte van honderd me ier open gescheurd. JUNIOR-LEDEN DER LEIDSCHE IJSCLUB KUNNEN SCHAATSENRIJDEN. hoofdsecondanten fungeerden de lu't.- generaal Scheffer en de luit.-kolonel Een hoorn. Er wend getrokken om 4 toucher's. Er werd over het algemeen goed ge schermd, waarbij vooral de vooruitgang van de burgerstudentem opviel. Het verloop van den wedstrijd was als volgt: K.M.A. 1 slaat Adelborsten 2 met 8 gew. part 15 ontv. en 36 zeg. tr., K.M A. 2 slaat Adelborsten 1 met 6 gewonnen partijen. 27 ontvangen en 32 geg. tr.; Lei den slaat Delft met 7 gew. part., 21 ontv. en 33 geg. treffers; Utrecht wint van K.M.A. 2 met 6 gew. part., 24 ontv. en 27 geg. tr.; K.M.A. I wint van Leiden met 6 gew. part., 25 ontv. en 27 geg. treffers. HAAGSCHE RECHTBANK. Een bankbiljet gestolen. J. M. te Leiden was door middel van een valschen sleutel binnengedrongen in het perceel Borneostraat 47 te Leiden en had een bankbiljet van 10 gulden weggenomen uit een houten sigarenkistje. De Officier had daarvoor een gevange nisstraf geëlscht voor den tijd van tten maanden De Rechtbank veroordeelde verdachte tot zes maanden gevangenisstraf. Gehuurde bakfiets verkocht. B. V. had in den Haag een bakfiets ge huurd en deze te Leiden verkocht. Deze transactie kwam hem te staan op een gevangenisstraf van acht maanden. De elsch was tien maanden geweest. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Men verzoekt ons mede te deelen dat de gisterochtend, tijdais de zitting van den Haagschen Politierechter gearresteerde ge tuige déchargo uit Alphen, in de zaak te gen M. D„ expeditteur uit Alphen, die ge arresteerd was wegens vermoedelijke mein eed. gisteravond nog op vrije voeten is ge steld. Ontwerp kinderbijslagwet aanhangig gemaakt. De regeerlngspersdlenst meldt; Het in de Troonrede aangekondigde wetsontwerp in zake de toekenning van kinderbijslag is thans door den minister van sociale zaken bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt. Op ondergeloopén tennisbanen. Nauwelijks is de winter begonnen of de vorst doet haar intrede. Het heeft flink ge vroren hedennacht en de directie van het tennispark „De Krogt" te Oegstgeest heeft daar onmiddellijk gebruik van gemaakt door de banen onder water te laten loopen en te laten bevriezen. Men had er reeds heden morgen een goede Ijsbaan, welke iederen dag tot 5 uur op vertoon van hun klnder- kaart gratis toegankelijk is voor de kinderen van leden der Leidsche IJsclub. Er werd reeds aanstonds een vrij druk gebruik van gemaakt. Ook hedenavond zal deze baan, die er uitstekend uitziet, van 7 1/410 1/2 uur geopend zijn. De banen van het Leidsche Tennispark aan den Morschweg worden hedenavond geopend. Gemakshalve vermelden wij hier even beide telefoonnummers. Men kan zich dan tevoren op de hoogte stellen of de baan geopend is: De Krogt; tel. 2123. Leidsch Tennispark: tel. 2324. BELGISCHE RESERVE-OFFICIEREN BEZOEKEN LEIDEN. De groep leden van de Belgische Vereeni- gine van Reserve-Officieren, die ails ant woord op een bezoek, dat verleden jaar een aantal Nederlandsche reservisten aan hun land bracht, een tournee van eenige dagen door Nederland maakt, was heden morgen, od doorreis van den Haag naar Haarlem, een uur !n onze stad. Een kort bezoek werd gebracht aan de Academie, waar het gezelschap werd ont vangen door het Leidsche afdelingsbe stuur. waarbij zich had gevoegd prof. mr. J. M. van Bemmelen, die in de kapiteins uniform was gekleed. Op de wandeling lanzs het Gerecht, de Pieterskerk, het Stadhuis en de Korenbeurs trokken de vreemde uniformen wél de aandacht. De voorzitter der Belgische Vereeniging. Colo nel Robert Lenitz. droeg het Commandeurs kruis der Oranje-Nassau-orde, dat hem verleden jaar is verleend. Het bezoek werd besloten met een kopje koffie ln den Turk, waarbij ook tegenwoor dig waren de luitenant-kolonels De Iongh en Buurman, respectievelijk garnizoens commandant en commandant van het 4de Regt. Infanterie. Door overste De Iongh en den afdelings voorzitter, mr. C. P. de Vries, werden eenlge woorden van hartelijke kameraadschap tot de Belgische collega's gericht. SUIKER - RUBBER - KOFFIE-CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. DAM 2* TaWoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C. Beur» Nis 2, T»Wt 30012 T.I.,r«».J CARLOS-AMSTERDAM 2434 (Ingez. Med.) De le luitenant D B. Haaitsma van 4 R. I. alhier ls met ingang van Januari a.s. benoemd tot kapitein bij 1 R. I. AMSTERDAM, 21 December. De laatste dagen heeft zich een vaste stemming voor Scheepvaartaandeelen ge openbaard. Nog niet zoo lang geleden had den deze fondsen meer dan eens een ge drukt voorkomen en dit moest in verband worden gebracht met de daling van de vrachttarieven op verschillende trajecten, waaruit onwillekeurig de gevolgtrekking werd gemaakt, dat de toestand voor het scheepvaartbedrijf er niet beter op was geworden. Bovendien waren er enkele kleine aanwijzingen, om te veronderstellen dat de samenwerking tusschen de interna tionale resderijgroepen inzake het op peil houden van de scheepsvrachten, verstoord dreigde te worden. Deze dagen echter is te Londen een internationale conferentie ge houden, waaraan door de vertegenwoor digers van de wilde vaart werd deelgeno men. Op deze vergadering is besloten, om internationaal samen te werken tot hand having van de vrachttarieven. De trampreeders zijn hiertoe overgegaan, nadat zij van de lijnreederijen de verze kering hadden gekregen, dat ook deze be reid waren, mede te werken aan een ac- coord strekkende tot het oo reil houden van de vrachtprijzen Hieruit vloeit voort, dat internationaal gestreefd zal worden naar het handhaven van de vrachttarie ven op een loonend niveau en vanzelf sprekend moet dit in gunstigen zin worden uitgelegd. Het verloop van zaken is voor de Scheep, vaartondernemingen dooreen genomen in 1937 lang niet. onvoorspoedig geweest en voor zoover kan worden nagegaan, zullen de meeste maatschappijen in 1938 met mooier verslagen voor den dag komen dan die, welke jarén achtereen ln het licht moesten worden gegeven. De vrees, dat door een onverhoopte daling der vrachtprijzen aan de verbeterde situatie een einde zcu kunnen worden gemaakt, is klaarblijkelijk door de thans getroffen wikkelde, vertoonde de markt heden weer het gebruikelijke kalme voorkomen, dat men de laatste weken geregeld te aan schouwen heeft gekregen. De affaire was belangrijk Ingekrompen en de rijzing vond geen verderen voortgang. Wél konden de gisteren behaalde koerswinsten goed ge handhaafd blijven en de stemming was dan ook prijshoudend, doch naar verhou ding van de verwachtingen welke gisteren waren gewekt en van de stijging in Wall- strcet, viel de markt eigenlijk niet mee. Voor Koninklijken werd nog goede be langstelling aan den dag gelegd. De affaire was echter toch niet meer omvangrijk te noemen. Nadat aanvankelijk iets boven het vorige slot was gehandeld, viel later op den middag een kleine verzwakking waar te nemen. De Amerikaansche petro- leumaandeelen trokken een kleinigheid aan. Van de Suikeraandeelen werden de aandeelen Ver. Vorstenlandsche Cultuur maatschappij minder druk verhandeld, dan de laatste dagen het geval was geweest. De koers was vrijwel onveranderd. Het zelfde kon dienen van de actions cultuur, H.V.A.'s liepen na prijshoudende opening een kleinigheid achteruit. Van de Rubber fondsen werden de meeste incourante soorten op ongeveer het peil van gisteren afgedaan. Amsterdam Rubbers, die bij de opening prijshoudend waren, konden zich niet geheel handhaven. De Tabaksafdeeling was stil. Deli Ba- tavia's werden aanzienlijk hooger geno teerd, hetgeen klaarblijkelijk verband hield met gebrek aan materiaal. De han del in Industrieelen was beperkt. De Phi lips aandeelen liepen op tot 300 °/o en bleven zich nadien ln de onmiddellijke nabijheid van deze grens bewegen. Uni levers waren prijshoudend. De affaire in Aku's was merkbaar geslonken. De koers was zoo goed als onveranderd. Voor Scheepvaartpapier bleef een prijshoudende stemming bestaan. Koninklijke Booten konden zich nog iets boven het vorige peil verheffen. De omzetten waren be perkt. De belegglngsmarkt was stil en aan den gedrukten kant, zoowel voor de Ne derlandsche staatspapieren als voor de ge meentelijke en provinciale obligaties. De koersen verschilden overigens niet noe menswaardig bij die van gisteren. Fran- sche fondsen en Brazilianen waren ver waarloosd. WISSELKOERSEN. Londen 8 99 1/8 (8 99 1/8), Berlijn 72.48 (72.451. Parijs 6.111/4 (6.111/4), Brussel 30.57 (30.57). Zwitserland 41.61 (41.60), Kopenhagen 40.15 (40.15),) Stockholm 46.35 (46 371/!), Oslo 45.20 (45 20). New York I.797/8 1.79 15/16). Praag 6.33 (6.33). Oost Bankpapier 33.70 (33.90), Lire 7.45 (7.25). Prolongatie '/i pet., Part. disc. 1/83/16, Daggeld 1/4. Registermarken 39, Crediet Sperrmarken 12'/.', Effectensperrmarken 12 3/8, Reismar ken 52'/!, Bankpapier 38'/!. Tusschen haakjes rijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 21 Dec. Vette varkensmarkt Aangevoerd 199 st.. w.v. 190 zware en 9 lichte. Prijs per K G. levend gewich: zware 60—62 ct. Handel vlot. LEIDEN. 20 Dec. Groentenveiling Per 100 k.g.: Witte kool f.1; Roodc kool f.34.50; Savoye Kool.f. 1.202.40; Groe ne kool f.1—3.10; Boerenkool f. 1.503; Rapen f. 1.20—1.40; Prei f. 1.50—3.50; Kro ten f.23.20; -Kroten, gekookt f.36; Uien f. 6.30—10.50; Peen f.2—5.40; Sprui ten f.212; Andijvie f.512: Sla f.48; Nero f. 7.10—7.90; Witloof f.4—21; Spina zie f.1618; Tomaten f. 4.6016.80; Per 100 stuks; Andijvie f. 1.301.50; Salade f. 0.803.60: Knolselderie f.23.80; Per 100 bos- Pieterselie 1.0.802.10; Selderie f. 0.80—2; Peen f. 3.90—5. BODEGRAVEN, 21 Dec. Aangevoerd 145 partijen Goudsohe kaas, waaronder alle met rijksmerk, totaal 6525 stuks, wagende 58.725 KG. Prijs met Rijksmerk 1ste soort f 27—28.50, 2de soort f. 25—26. - Handel matig HAZERSWOUDE, 20 Dec, Aanvoer 2186 eieren. Prijs kipeieren 4.756.15 per 100; hanen 1.05 per stuk; konijnen 1.60 1.30 per stuk. ROTTERDAM. 21 December. Veemarkt - Totale aanvoer 3468 stuks. 143 Paarden, 2 Veulens, 938 magere Runderen, 750 vette Runderen, 65 vette Kalveren, 233 Gras- kalveren. 783 nuchtere Kalveren, 407 Scha pen en Lammeren, 13 Varkens, 134 Bokken en Geiten Per Kg.: Vette koeien 78. 70, 52—56; Vette ossen 74. 70, 52—56; Stieren 68, 64, 58; Vette kalveren 125, 110, 8085; Schapen 54, 49, 44; Lammeren 62 ,58, 53; Graskalveren 65, 54; Nuchtere kalveren 54 52, 48; Slachtpaarden 54, 48 44. Per stuk: Schapen 30, 26. 23; Lammeren 20, 17, 15; Nuchtere slachtkalveren 13, 10, 7; Nuchtere fokkalveren 22, 20, 18; Slacht paarden 235, 190, 130; Werkpaarden 340, 290 200; Hitten 210. 170, 100; Stieren 370, 270, 190; Kalfkorien 300, 265. 195: Melk koeien 305 270, 200; Varekoeien 205. 170, 140; Vaarzen 195. 150. 115; Pinken 160, 130, 100; Graskalveren 75, 60, 30; Bokken en geiten 13, 8, 4,50. ROTTERDAM, 20 Dec. Binnenlandsche granèn. Haver, gerst en kleine groene erwten onveranderd verkocht. Schokkers hooger bij klein aanbod. Bruine boonen met tamelijk aanbod en onveranderde prijzen. Haver f. 6.25—6.85; Gerst Chevaüer f.8 8.10; kl. groene erwten f. 8.5011; Schok ker erwten f. 1317.75; bruine boonen f 8.50 —11.50; Kogelboonen f.11—14: Karwijzaad f.2223 (incl.); Blauw Maanzaad f.29— 30.50 (incl.). Alles per 100 Kilo netto. ZOETERWOUDE, 20 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 1147 st. Kipeieren f. 4.805.60; Eendeneieren f.44.30: kaas 28 ct. p. p.; boter 63 ct.; kippen 0.651.per stuk; hanen 0.901.30; konijnen 0.80—2.50. WESTLAND, 20 December. Bond West- lgnd. Alicante 3443 c., witlof 1216 c., overeenkom st verdwenen Voor de vaste üeldt, er kg andijvie 2333 c. per bak, stemming der Scheepvaavtvandeelen waren'--- i i dus wel d'auslbele motieven aan te veren. De middaghcurs. De naderende feestdagen beginnen hun stempel op de effectenmarkt te drukken. roocle kool f. 1--2.80, savoyekool 1.20, groene 1.10—2.70 alles per 100 kg.; eieren 4.50 4.70, peterselie .30, selderij 2 00—2.50. alle oer 100; prei 2 lO -2.70 per 100 kg.; kroten 55 c„ rapen 15 e., spruiten 1.001.50, idem grof 4575 c., uien 1.85, boerenkool 1216 Terwijl zich gisteren eensklaps in diverse ct.. alles per bak, champignons 0.951.05 aandeelen een geanimeerde affaire ont- per KG. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3