De vergadering van Bloembollen cultuur LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bled Dinsdag 21 December 1937 De strijd in het Verre Oosten De gijzeling van den journalist Hansen Verklaring van den Haagschen burgemeester. Over de reorganisatie-voorstellen nog geen beslissing LUCHTVAART BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Het Panay-incident. De situatie in het „Panay"-incident is ongewijzigd. Men wacht nog altijd op den uitslag van het officieele Japansche onder- zoele. In Amerika wordt eenige ongedul digheid merkbaar. Het resultaat van het Japansche onder zoek, zooals dit door generaal Harada in een persconferentie werd uiteengezet, ver schilt zoozeer van de mededeelingen van de opvarenden, dat een der dagblad-cor respondenten, die Zich aan boord van de „Panay" bevonden, vroeg of Harada en de overlevenden wel hetzelfde incident be spraken. Desgevraagd verklaarde de woordvoerder van het Japansche leger, dat een Japan sche infanterie-offlcier „maatregelen ge nomen had" toen het nog onmogelijk was, de vlag van het schip te onderschelden. Toen den woordvoerder gevraagd werd, of de Japansche commissie van onderzoek buitenlandsche getuigen zou hooren, ver klaarde deze: „Het is niet de gewoonte der Japansche marine, buitenlandsche getui gen te hooren". Hij voegde echter hieraan toe, dat dit zou geschieden, indien Tokio het nooclig mocht oordeelen. De nieuwe regcering van Peiping gedesavoueerd. De Centrale Chineesche regeering heeft een manifest uitgegeven, waarin zij met name verklaart: „De Japanneezen, niet tevreden met de afslachting van duizenden Chineesche burgers en de In bezit neming van tal van Chineesche steden, hebben zich schuldig gemaakt aan een nieuwe flagrante schen ding der territoriale en administratieve souverelnltelt van China. De procedure, die zü in Mandsjoekwo hebben toegepast door het nemen van een toevlucht tot bedreigingen en het doen van een beroep op twijfelachtige individuen hernieuwend, hebben zij in het berooide Peiping een z.g. voor- loopige regeering van de Chineesche republiek ingesteld welke een marionet Ig in de handen der Japanneezen. Alle daden dezer z.g. regeering of zij be trekking hebben op de binnen- of de buitenlandsche politiek, moeten be schouwd worden van nul en geener waarde te zijn; zij die er aan deel nemen zijn verraders, die onder de wet vallen. Zij zullen zoo mogelijk worden gearresteerd. Ook Engeland erkent haar niet. In antwoord op een vraag in het Brit- sche Lagerhuis, of Eden ae verzekering kon geven, dat de Britsche regeering niet de te Peiping gevormde zoogenaamde re gcering der republiek China zou erkennen, heeft de minister van buitenlandsche za ken geantwoord: „De Britsche regeering erkent de centrale regeering als de regee ring van geheel China. Bijgevolg is er geen sprake van, dat het nieuwe bestuur erkend zal worden". Ten aanzien van Honkong deelde de minister voorts nog mede. dat de regeering op de hoogte was van den toestand aldaar en dat maatregelen genomen werden, om het hoofd te bieden aan de moeilijkheden die een eventueele stroom van Chineesche vluchtelingen naar Britsch gebied zou kunnen veroorzaken. Nieuwe Britsche ambassadeur benoemd. Officieel wordt bekend gemaakt, dat Sir Knatchbull Hugessen de Britsche gezant in China, die eenlgen tijd geleden op weg van Nanking naar Shanghai door Japan sche vliegtuigen werd beschoten, tenge volge waarvan hij ernstige verwondingen opliep, niet als ambassadeur naar China zal terugkeeren. Sir Archibald Kerr, thans ambassadeur te Bagdad, ls ln zijn plaats benoemd. In een verklaring van het departement van buitenlandsche zaken betreffende de opvolging van Sir Knatchbull Hugessen wordt uiteengezet dat de recente gebeurte nissen gepaard gaande met de onzekerheid omtrent den datum, waarop Hugessen weer in staat zou zijn om metterdaad zijn functies te hervatten, het noodzakelijk hebben gemaakt de zaak opnieuw te be- studeeren. Men acht het thans van essen tieel belang voor Groot-Britttanië in China vertegenwoordigd te worden door een diplomaat van den rang van ambassa- sadeur. De nieuw benoemde ambassadeur zal zoo spoedig mogelijk naar China ver trekken. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad van 's-Gra- venhage heeft de burgemeester, mr. S. J. R. dc Monchy, met betrekking tot de gijzeling van den heer Hansen, verslaggever van „Het Vaderland", de volgende verklaring afgelegd: Sedert onze laatste samenkomst is het feit wereldkundig geworden, dat dezerzijds bij de justitie aangifte is gedaan van een vermoedelijke schending der in de besloten raadsvergadering van 20 September jl. op gelegde geheimhouding. In het bijzonder heeft de hiermede verband houdende gij zeling van een journalist begrijpelijker wijze vele pennen en tongen in beweging gebraoht. Het zij mij vergund uwen raad naar aanleiding van een en ander eenige opmerkingen voor te leggen en een enkele mededeeling te doen. Nadat uwe vergadering op Maandag 20 September in geheime zitting bijeen was geweest, kon men den volgenden dag in het ochtendblad van „Het Vaderland" een viertal onderwerpen zien vermeld, dat bij die gelegenheid ter sprake was gekomen. Op zichzelf werd door de mededeeling geen gemeentebelang van beteekenis ge schaad, of het moest zijn, dat daarin sprake was van klachten tegen den direc teur van het gemeentelijk electrisch be drijf. waartegenover niet tevens een verde diging kon worden geplaatst Maar het feit, dat men 'welhaast als zeker moest aannemen, dat een van de in die geheime zitting aanwezige personen en dat waren geen anderen dan wethou ders, raadsleden en de gemeente-secretaris, de burgemeester was met verlof, geen ander ambtenaar of en geen stenograaf woont de geheime zittingen bij nog op den dag van de vergadering vrij uitvoerige mededeelingen over het verhandelde had gedaan, was toch zóó ernstig, dat er mij, in overleg met de wethouders, alle aan leiding scheen te bestaan om te trachten den schuldige op te sporen. Het is toch een belang van de eerste orde, dat men erop kan rekenen, dat de door den raad opgelegde geheimhouding gehandhaafd blijft. Burgemeester en wet houders moeten erop aan kunnen, dat wanneer zij in gevallen, waarbij het b.v. om personen gaat of waarbij de gemeent met een derde een transactie heeft aan te gaan, den raad ook die overwegingen ken baar maken, die niet voor publiciteit vat baar zijn, de mededeelingen niet naar bui ten komen, terwijl anderszijds de raads leden vrijelijk ook flatgeno in de verga dering ter sprake moeten kunnen brengen, wat zij niet voor openbaarheid geschikt achten. Men kan het veilig aan den raad overlaten om te zorgen, dat bij de behar tiging van de publieke zaken al datgene wat zonder schade in het openbaar kan v/orden gezegd, ook inderdaad ter kennis van het publiek zal komen, maar het ls de raad en hij alleen niet een enkel lid, noch ook de burgemeester, die te be slissen heeft wat binnen den engen kring des raads behoort te blijven. De bedenke lijke mentaliteit van één der op 20 Sep tember aanwezigen, die blijkbaar zichzelf de beoordeeling van wat al of niet geheim behoorde te blijven, toemat, moest doen vreezen, dat men ook in gevallen, waarin het gemeentebelang nu eens wél bi) een strikte handhaving der vertrouwelijkheid betrokken zou zijn. daarop niet langer zou kunnen rekenen. Moest aanvankelijk nog met de moge lijkheid worden gerekend, dat de betrok ken verslaggever, slechts uit zijn jaren lange ervaring geput had en naar de be sproken onderwerpen geraden had, dit bleek niet de bron te zijn. Immers aan de politie gaf hij toe, dat hij inlichtingen had verwerkt, die hij had gekregen van Iemand, wiens naam hij niet wilde noemen (zie het exploit van de gijzeling, afgedrukt in „Het Vaderland" van 9 December, avondblad a). En nu was hiermede wel niet gezegd, dat Nadat de voorzitter der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, dr. A. T. Verhage in de algemeene vergadering gisteren zijn openingsrede had gehouden, werden tot be stuursleden gekozen de heeren J. H. Avis, te Mldwoud, Th. Hoog te Haarlem en C. van Dijk te 's-Gravezande. Aan de orde kwam daarna het voorstel van de afdeelingen BennebroekVogelen zang, om de reorganisatie, die ln een vorige |H HU H P vergadering niet de vereischtc meerderheid die „Iemand" één der in de geheime zitting vaJ} pok K°n verkrijgen, alsnog in één aanwezige personen was. maar tenzij deze geheel fe bespreken. Daardoor ontstaat een vooronderzoek zou worden gelast, waarbij immers wel ieder, die als getuige wordt opgeroepen en geen wettigen grond van verschooning heeft, verplicht is te zeggen wat hij weet. Het geval scheen mij om de bovengenoemde redenen daar belangrijk genoeg voor. maar bovendien waren er enkele ook .thans nog niet bekende om standigheden, die de schending der ge- helmhouding nog ernstiger deden zijn, al thans konden doen zijn en die het dus te minder gewensoht deden zijn om te berus ten in het zwijgen van den heer Hansen, dat laat mij er dat dadelijk bijvoegen in het eerste stadium der zaak volkomen te billijken was. Hiermede was, behoudens dan het door geven van een enkele mij verstrekte aan wijzing en één daad, die ik straks nog zal noemen, mijn bemoeiing met de zaak af- geloopen. Afgewacht moest nu worden of ook de rechterlijke autoriteiten de zaak van genoegzaam gewicht zouden oordeelen om tot een gerechtelijk vooronderzoek te besluiten, of alsdan de heer Hansen tegen over den rechter-commlssaris zich even eens op zijn beroepsgeheim zou beroepen, of de justitieele instanties dit als een „wet tigen grond" van verschooning in den zin van art. 221 wetb. van strafvordering zou den aanmerken en zoo neen, of zij hem dan door gijzeling zouden trachten te be wegen tot het voldoen aan zijn wettelijken plicht, dan wel hem daarvoor strafrech telijk zouden vervolgen en berechten. Men kent het verdere verloop. Nadat de heer Hansen gegijzeld was, een maatregel, cile ln elk geval automatisch zal eindigen bij de sluiting van het vooronderzoek, heb ben alle door hem ingeroepen rechterlijke instanties die gijzeling gehandhaafd, daar mede uitsprekende .dat hij geen wettigen grond van verschooning had. Het Is niet aan ml] om'hier een oordeel te geven over de vraag of het beroepsge heim van den journalist een wettelijk ver- schoonlngsrecht tegenover den rechter me debrengt. AI bewonder ik allerminst een soort Journalistiek, die gebruik maakt van mededeelingen, waarvan de verslaggever weet, dat zij slechts door een strafbaar feit tot zijn kennis kunnen zijn gekomen, zoo heb lk toch deernis gevoeld voor den heer Hansen, die van zijn vrijheid werd beroofd, omdat hij niet wenschte te handelen tegen wat hij meende, dat hem door eer en ge weten werd voorgeschreven. Ik laat daarbij de vraag ter zijde of hij wel gerechtigd was te blijven zwijgen, toen ook de hoogste rechterlijke instantie hem zijn verschoo- ningsrecht ontzegde. Mijnerzijds heb ik reeds meer dan een week geleden aan den raadsman van den gegijzelde mijn bemiddeling aangeboden om te komen tot het op stellen van een verklaring, die, wan neer zij hem deor alle raadsleden en den secretaris gezamenlijk of afzon derlijk door elk hunner zou worden toegezonden, den heer Hansen tot spreken zou kunnen brengen. Tot mijn leedwezen ls dit aanbod afgewezen. 3163 (Ingcz. Med.) Intusschen duurt de ellendige toestand voort, dat wij wel moeten veronderstellen, dat er een persoon in ons midden ls, die er zich van bewust is mededeelingen uit de geheime vergadering te hebben gedaan en niettemin gedocgt, dat een ander ge gijzeld zit, die hem niet verraden wil. Zoo lang wij ln het duister tasten, moeten wij nog de mogelijkheid veronderstellen, dat het vergrijp in dezen minder erg is ge weest dan het schijnt. Het is denkbaar, dat slechts een deel van het gepubliceerde afkomstig is van een der aanwezigen en het overige door den journalist als waar schijnlijk bedacht en als feit is vermeld; het is denkbaar, dat de betrokkene er zich eerst in een later stadium der zaak reken schap van is gaan geven, dat hij zich in derdaad iets heeft laten ontvallen, dat direct of indirect tot de publicatie aan leiding heeft gegeven. Maar het ls ln elk geval de dure plicht van ieder, die ook maar de mogelijkheid veronderstellen kan, dat hij in de middag- en avonduren van 20 September de geheimhouding geschon den heeft, zich aan te melden, opdat geen dag langer dan noodlg is de gijzeling voortdure en opdat in dezen raad het on derling vertrouwen, voor ons werk in het belang der gemeente zoo volstrekt noodig worde hersteld. Na deze verklaring wil mr Van den Oever (r.-k.) een brief d.d. 13 October van den Burgemeester voorlezen. De Burgemeester vraagt of er geen „ge heim" op staat. Mr. Van den Oever (r.-k.) kan dat woord er niet op vinden. De Burgemeester deelt mede. dat deze brief het vervolg is op een geheime verga dering. Daarom heeft hij bezwaar. Wil de gemeenteraad de geheimhouding opheffen, dan is het spr. goed. Mr Van den Oever: Er heeft in de kran ten gestaan. De Burgemeester: Daarvoor heb ik nim mer verantwoordelijkheid aanvaard. Mr. Van den Oever: Mag ik niet spreken over wat in de krant heeft gestaan? Mr. De Vries maakt bezwaar. Mr. Van den Oever: Als ik niet door mag gaan, zal de Burgemeester mij wel onder breken. De Burgemeester maakt bezwaar. Mr. Van den Oever: Dan vraag ik een geheime vergaderingAan. De heer VanTiesteren: Dan gaat er mor gen weer een in óe gijzeling. De heer Weeterman: Moet dat nu weer een geheime vergadering worden? Het wordt een paskwil. De Burgemeester schorst dan de open bare vergadeiing. „Iemand" op zijn beurt met groote intuïtie begiftigd was, moest toch de draad uit eindelijk naar één der toen aanwezigen voeren. Heel veel schakels kon de ketting tussohen raadslid (bf gemeente-secretaris) en verslaggever, gezien het korte tijdsver loop, wel niet hebben. Tegenover de politie, die niemand dwin gen kan om getuigenis af te leggen, beriep de betrokken journalist zich op zijn be roepsgeheim, Toen mij dit door den officier van Justitie werd medegedeeld, heb ik. wederom in volkomen overeenstemming met de wethouders den wensch te kennen gegeven, dat in dezen een gerechtelijk DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 7 uur ls de „Pelikaan met gezagvoerder Frljns van Schiphol naar Indië vertrokken, Mczenomen word 284.920 K.G. vracht, 504.960 k.q. briefpost en 51.110 k.g. pakketpost. Aan boord zijn zes Passagiers. De „Torenvalk" vertrok heden van Tji- lilitan, met medeneming van 354 k.g. Post, 35 k.g. pakketpost en 21 k.g. goe deren. Twee passagiers reizen mee tot Amster dam, terwijl er negen voor tusschentra- iecten werden geboekt. bet onderzoek naar de vliegramp te ostende. Kapitein van het vliegveld gearresteerd. De rechter van instructie, belast met eet onderzoek naar de vliegramp te Osl .dc nceft de getuigenverklaringen van be stuurders, radlotclegraflsten en den dl- Echtgenoote met stentorstem. n. Die hoed is hier gekocht!en nou zou ik wel eens even willen weten, wie van jullie mijn man dien hoed verkocht heeft?! rccteur der burgerlijke luchtvaart aange hoord Na afloop daarvan heeft de procu reur den kapitt'n van het vliegveld te Oostende wegens dood door schuld in ver zekerde bewaring doen stellen. betere afbakening van de taak der verschil lende organen van de diverse vereenigingen. Over dit voorstel ontstond een uitgebreide gedachtenwisseling. Er waren eenige amen dementen op het artikel, bepalende het aantal uit te brengen stemmen, in verhou ding tot de beteelde oppervlakte. De heer Murk uit Hlllegom noemde het eigenaardig, dat nu voor de derde maal ;n één Jaar tijds een reorganisatie-voorstel ter tafel komt, Spr. noemde hot huidige voor stel niet doeltreffend, meende, dat het vax er door in een dwangbuis komt en gewaagde van een uiting van machtswellust, waardoor het voorstel onrechtvaardig en dus onzede lijk zou zijn. De kleine man zou verder door het progressieve stemrecht ln de knel ge bracht worden, zoodat spr. leder adviseerde tegen te stemmen. De afdeeling Voorhout achtte de zaan ernstig genoeg om nog eens te bespreken en was verheugd over het hernieuwde initiatief van Bennebroek—Vogelenzang, omdat de Alg. Vereeniging daardoor meer kracht krijgt. Wat het stemrecht aangaat, later kunnen daarin altijd nog wijzigingen wor den aangebracht. Juist de kleine kweeker is door aanneming van het voorstel gebaat, omdat nu alleen de menschen die werkelijk kweeker zijn, besluiten nemen. Aan het stemmen van reizigers en boekhouders van groote zaken komt ln de afdeelingen nu een einde. De voorzitter verdedigde het voorstel, dat meer eenheid ln de vereeniging brengt. De groepsbelangen zullen daardoor ook zuiver der behandeld worden. Spr. ontzenuwde de opvattingen van den heer Murk en toonde met cijfers aan, dat juist de menschen, die een stem uitbrengen, gebaat zijn bij de re organisatie. De vertegenwoordiger van de Hyacinth Economische Zaken heeft herinnerd aan de schetste het belang van de groepen. Door de uitspraak der vorige algemeene vergadering dat de besluiten van de groepen in handen van het hoofdbestuur worden gegeven, waartegen de voorzitter de vertrouwens kwestie wilde stellen. Alleen wanneer het algemeen belang over het hoofd wordt ge zien. grijpt het hoofdbestuur ln en dat ls gelukkig en juist. Men moet geen spoken zien, waar ze niet zijn! Om echter rekening te houden met de wenken en de amendementen en om overleg met de oppositie alsnog moge lijk te maken, heeft het hoofdbestuur besloten, aldus de voorzitter, de stem ming uit te stellen tot de volgende ver gadering. (langdurig applaus). De heer Murk protesteerde tegen een dergelijke behandeling (weer langdurig applaus). Als u wist, dat het voorstel aangenomen zou worden, zoudt u dit niet gedaan hebben riep spr. uit! Daar het hoofdbestuur ervan over tuigd is. dat het noodzakelijk is. het aantal overeenkomsten uit te breiden, dat den leden de verplichting oplegt, bij geschil aan het scheidsgerecht te onder werpen. werd statutenwijziging in dien zin met algemeene stemmen aange nomen. De afdeeling Heemstede stelde voor te besluiten, dat de beursbelasting zoo spoe dig mogelijk, uiterlijk over drie jaren, wordt afgeschaft, en dat het bedrag, dat jaarlijks boven f. 31.000 aan contributie en beursbe lasting te zamen ontvangen wordt, aange wend moet worden voor aflossing van de op de bezittingen der vereeniging drukkende schulden boven het bedrag dat nu toe op de begrooting daarop werd genoteerd. Mocht aan bedoeld bedrag deze bestem ming niet worden gegeven, dan stelde de afdeeling voor tot intrekking van de beurs belasting te besluiten. Het hoofdbestuur ging met dit voorstel accoord en mot 166 tegen 47 stemmen werd het aangenomen. Op een vraag, over tentoonstellingen op Zondag, werd geantwoord, dat de tentoon stelling Winter-Flora te Sassenheim. alleen door kon gaan, als ze op Zondag geopend is. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat het hoofdbestuur vier weken ge leden ln een brief aan den minister van geboren: Gerardus Simon z. van G. F. v. Dorp en J Klein Franciscus Paulus Maria z. van H. Martljn en H. C. Devüee. Rachel, d. v. A. Schouten en J. Llbo- chant Johanna, d. v. L. v. Leeuwen en C. J. Vissers Cornelia, d. v. L. v. Leeu wen en C. J. Vissers Maria. d. v. J, l'Eckuse en M. Pelt Theodora Marga- retha, d. v. D. Wijnands en A. M. v. d. Berg Christina Cornelia, d. v. P. Iman- se en C. v. Groen Eginhardt Walter Heinrich Werner Rudolf, z. v. W. Soest- meijer en A. M. Braun Dirk. z. v. D. Heemskerk en P. Verkaik Maarten, z. v. M. Duijndam en M. v. Grieken Adria- r,us, z. v. A. J. v. Noort en G. Bobkiewicz Maria, d. v. F. v. Weizen en C. v. Gulik. ondertrouwd. J Seller jm 28 jaar en C. de Meij jd 26 jaar H. Binnendijk jm. 24 jaar en M v. Polamen jd. 18 jaar F. v. d. Woerd jm. 22 jaar en S. J. Velthuijzen jd. 22 jaar F. v. d. Meer jm. 37 jaar en C. Th. Dreef jd. 31 jaar J. F. Vonhout gesch. 42~jaar en N. Timmers wede. 37 jaar. G. de Vrind jm. 23 j. en M. J. v. Abs- woude jd. 26 j. P. H. C. Verhoef jm. 24 j. en E. A. J. v. Loon jd. 23 j. gehuwd: G. H. Noppe jm. en M. G. Polderman jd. overleden: C. A. M. v. d. Werf z. 3 Jaar. W. Pardon—Teleng, vr. 37 j. J. J. Prins, z. 29 j. J. ZuiderhoekDen Her tog, vr. 76 j. gevestigd: D. Bakker en fam., ass. contr. Slmon de Wit, Zeemanlaan 4a C. v. d. Bent, dienst bode, H. Rijndijk 21 G. J. Bedeaux—v. d. Berg, Morschkade 18a I. Bleeker, dienst bode, Steenstraat 57a M. H. Boersma, dienstbode, Pruinlaan 5 T. Brandsema, kapster. R. en Schiekade 26 Wed. G. OwelBrussee, Heerensingel 15 H. L. ten Cate Brouwer, kantoortedSemde. Wasse- naarscheweg 6 Wed. C. v. d. Bosch— Colyn. v. d. Waalsstraat 31 J. Comelisse en fam.. fabr.arb. Hansenstraat 6 H. M, A. van Dam, dienstbode. Hooigracht 58 P. v. Doom, Langebrug 60 J. L. den Duik, verpleegster, Rljnsb.weg 10 M. A. Gleske, dienstbode. Wald Pyrmontstraat 25 W. A. Ginsel en fam., contr. B.B.. Sta tionsweg 2 J. L. de Graaf, slager. Os- en Paardenlaan 43 C. Grandia, montage- leider, Tiib. Slegenbeektraat 12 E. Heijnis Warmonderweg 33 B. A. Horikx, kan toorbediende, W. Rozenstraat 18 I. v. Hijlkema, verpleegster. Rljnsb.weg 10 H. J. Jager, 1.1. monteur, Pieterskerkstr. 20 J. M. v. Kempen, Rijnsb.weg 140 J. M. v. Kins, dienstbode. Oosterkerksteeg 3 II. A. Koeleman. dienstbode. Oude Sir.gel 144 M C. Koeleman, dienstbode. Oude Sin gel 144 M. M. Langezaal, winkeljuffrouw St. Rijn, 7 A. v. Leeuwen, serg. art., Transvaalhof 22 H, A. v. Leeuwen, Lijsterstraat 36 A, M. E. Mandersloot, Meezenstr. 2 M. E. Mank, dienstbode, Lammermarkt 27 E. Mbscheik, dienst bode, Nieuwe Rijn 70 N. Oesman. Vree wijkstraat 6 D, M. v. Oostrom, Rapen burg 131 N. den Os. Bouwelouwesteeg 47 E. U. W. Peuler, dienstbode. Rapenburg 15 H. C. Roskamp, verpleegster, Morsch- weg 29 J. Schmita en fam., rijwielhan delaar, Roodborststraat 15 M. Slerag, dienstbode. Lijsterstraat 8 Wed. A. M. VerwoerdStrating en fam., Waardgr. 130a M. v. Varick, winkelbediende. H. Rijn dijk 122 t. Vos, schoenmaker, Kraaierstr. 3a E. C. v. d. Werff, Molenstraat 41 M. J. H. Zimmerman, dienstbode. Rapen burg 81 A. Zwagerman en fam., bakker B. Ballotstraat 25. vertrokken: reorganisatie zullen de grooten de kleinen niet opeten om de eenvoudige reden, dat de grooten het heelemaal niet eens zijn en leder een verschillend belang heeft. De heer Grullemans noemde het onjuist, om de saneeringsmaatregelen voor het bloembollenvak op te heffen. De minister heeft geantwoord, dat hij voorloopig geen verandering zal brengen ln den bestaanden toestand. L. A. Baas en fam., Zwijndrecht. Pr. Bemhardstraat 48 A. Balke, Gelsen- kirchen, Balbenstraat. 56 A. Bt Bauer- sache. Kempten, Lindauerstr. 17b J. J. Bavelaar, Den Helder, Kanaalweg 72 G. Bink. Wassenaar. Konijnenlaan 16 L. v. Brocke, Wuppertal. Bockmühle 9 J. W. Dersjamt, N.O. Indië C. M .M. Egberts. Ter Aar C. 68 H. Elzenaar, Amersfoort, Langestraat 101 J. v. Eljgen, Den Haag, Hootskade 128 E. Graafland, Lekker- kerk, Kerkweg 227 H. P. den Haan en fam., Oegstgeest, Rijnsb.weg 128 C. ten Haken en fam., Haarlem, Dietsveld 24 J. G. W. de Jong, Soest. Banningstraat 53 J. A. Jonker, Nuth, Stationsstraat 3 J. C. W. Kerklaan, Den Haag. Laan v. Meer- dervoort 104 S. L. Kok, Princenhage, Liesboschlaan 13 G. J. Koning, Den Haag, Dr. v. Welylaan 2 A. M Küter, Harlingen. Noorderhaven 72 J. Lag- huwite. Rotterdam, Speelmanstraat 80b Th. v. d. Lely, Oegstgeest, Rhijng.straatweg 12 J. v. d. Linden, Vemun (Fr.) A. E. P. Luijten. Den Haag, Thomsonplein 5 J. M. Labeau—Manders, Soerabaja F. C. Marks. Utrecht. Catharljnesingel 101 L. M. Metzelaar, Voorburg, Laan v. Rusten burg 37 M. H. Mtiller. Wassenaar, Pouw- laan la S. J. H. M. Nicolaï. Eindhoven. St. Catharinastraat 15a S. v. Noort, Zoeterwoude. Vrouwenweg E45 C. R. Offringa, Den Haag, 2e Emmastraat. 268 H. Plezier. Den Haag. Schedeldoekshaven 83 J. N. de la Rambelje en fanr.. Batavia N.O.I. M. Ravensbergen, A'dam. Blan kenstraat 36 II E. Rehmus, Berlijn G. Rehmus. Voorschoten. Leidscheweg 345 O. A. Remus en fam., Sockenbacke Finl. A. Rengers, Parijs Fr. W. P. L. Sand- mann. N.O. Indië W. J. F. Smorenburg, Den Haag Amandelstraat 56 I.. H. Srnit- v. Straten, Rotterdam. Schutterstraat 2? I Tan Tek Bouw, Delft, Piet Heinstraat 62 A. C. Taverne. Den Haag, Laan v. Nw O. Indië 6 J. C. Taverne, idem G. F. de Tombe, Den Haag. Haringkade 113 Th. G. v. Tongeren, Warmond, Heerenweg A 48 F. S. Tli. Vaal, Nijmegen. Hatertsche- wsg 17 A. C. Verhaar. Eindhoven, I ;en- derweg 91 A. P. Vermeulen en fam., Zoeterwoude, H. Rijndijk F 252n Th. W. V. Vliet, Voorschoten, Papelaan 25 P. J. v. Waegeningh. Den Helder, a.b. Willems oord H. V. Weeren, N.O. Indië H. L. Walbooren, Oegstgeest, Wilhelminaparl: 31. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11