LEIDSCH DAGBLAD Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 16 December 1937 PARLEMENTAIR OVERZICHT Plaatst Uw advertenties LAND- EN TUINBOUW AGENDA In hol het daqblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige priisverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze ..Kleine Advertenties" VERGADERING VAN DEN NEDER- LANDSCHEN TUINBOUWRAAD. De Nederlandsche Tuinbouwraad hield dezer dagen een bijeenkomst, waarin de voorzitter, de heer A. J. Verduyn Jr. te Lisse er o.m. op weer, dat de opleving, welke in het eerste halfjaar 1937 in bepaal de tuinbouwgroepen nel waar te nemen zich in het tweede halfjaar helaas niet heeft voortgezet. Met enkele woorden werd het overleden lid van het centraal bestuur van den raad, den heer P. Slot, herdacht. Besloten werd ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van den raad op 14 Mei 1938 een bijzondere vergadering te beleg gen, een receptie te houden en een feest maaltijd te organiseeren. Tot voorzitter van den raad werd be noemd de heer Jac. Smits te Naarden voor de komende periode van twee Jaren. Een overzicht werd gegeven van de plannen met betrekking tot de Nederland sche Inzending op de Gentsche Floralien 1938. Aan het einde der vergadering bracht de heer Jac. Smits den afgetreden voorzitter dank voor zijn leiding gedurende de afge- loopen twee jaren. Tweede Kamer. BEGROOTTNG VAN ONDERWIJS KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 749. Hedenmiddag 2 uur: 757. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 772.3 te Seydlsfjord. Laagste stand 747.9 te Krdkau. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen, zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk buien van sneeuw of natte sneeuw. Temperatuur om het vriespunt. BUITENLANDSCH WEZROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hooge drukking nam vooral in het Westen toe maar ook in Noord-Scandina- vië vormt zich een hooge drukking ter wijl de depressie die gisteren over de Noordzee lag haar centrum nu naar Polen heeft verplaatst. In Scandinavië is de vorst over het al gemeen iets afgenomen maar in het Noor- ÖCllwlKC1Ui„cllll& MJJ den komt plaatselijk zeer strenge vorst on(jerwijs. Subsidie aan bijzondere scho- t«« riiiifcAkilom/4 imrmiTo ïirn nil H9TT1 u u i (Van onzen parlementairen medewerker). De Kamer heeft gisteren de behandeling der Onderwijs-begrooting voortgezet. De Minister heeft verklaard, dat hij tot zijn leedwezen aan het verzoek van den heer Oud. om zijn standpunt mede te deelen met betrekking tot de financieele gelijkstelling van openbaar en bijzonder hooger onderwijs, niet kon voldoen. Want: ministers spreken in principieele zaken namens het kabinet en het kabinet heeft zich over deze aangelegenheid niet bera den. Bovendien heeft dit beraad geen zin, omdat er toch geen geld voor de gelijk stelling zou wezen. Elke verklaring zou dus thans praematuur zijn. De Minister verklaarde dus. dat hij zich het genoegen moest ontzeggen, over deze zaak debat te voeren. Daarmee had dus de Minister dit be langrijke onderwerp, wat zich zelf betreft, op zij geschoven, wat (wij schreven het gisteren reeds) natuurlijk ook wel een ge volg was van het feit, dat de groepen der rechterzijde over deze aangelegenheid niet eenstemmig denken. Wat de uitbreiding van het aantal leer stoelen betreft, b.v. met één in de sociale geneeskunde, zei de Minister dat onder wijs in dit laatste zeer zeker gewenscht is. maar ook hier klemt het financieele bezwaar. Intusschen beloofde de Minister overweging en in die overweging zal ook worden betrokken het denkbeeld tot op lichting van een Vondel-leerstoel. Wat dit laatste betreft vestigde de Minister er de aandacht op, dat het particulier initiatief een bijzonderen leerstoel zou kunnen op richten. Op dit oogenblik kon de Minister geen enkele toezegging voor welken leer stoel dan ook. doen. In zijn repliek kwam dr. Moller nog eens terug op zijn vraag, of het rechtvaardig is dat de Hoogeschool te Rotterdam wel subsidie blijft krijgen en die te Tilburg niet. Deze kwestie over de rechtvaardigheid heeft zeide hij met de vraag of er geld is, niets te maken. Maar de Minister antwoordde, dat zij wel te maken heeft met het principe, en daarom kon hij er niet over spreken. Bij de betrokken afdeeling der begroo ting zijn verschillende sprekers in het krijt getreden voor de belangen der leera ren bij het middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs. Verbetering van hun salarissen en pensioenen werd bepleit, en voorts werd gewezen op het groote aantal werkloozen onder de leeraren. Enkele scholen werden aanbevolen voor subsi- diëering: daaronder ook weer het Lorentz- lyceum in Eindhoven, waar vorige jaren zulk een delnig over is geweest. Ook werd aangedrongen op meer selectie bij de toe lating tot Hoogere Burger Scholen: de exameneischen moeten worden verscherpt. En zoo waren er meer onderwerpen, die bij deze afdeeling werden aangeroerd. De Minister heeft over al die onderwerpen een enkel woord gezegd, en ten aanzien van enkele onderzoek en overweging toe gezegd, o.a. ten aanzien van de rente-ver rekening van de voorschotten aan het bij zonder middelbaar onderwijs, en van een eventueele selectie bij de toelating van leerlingen. Ook bij dit onderwijs zag de Minister zich verplicht te verklaren, dat verschillende verbeteringen (zooals verla ging der leerllngenschaal en beperking van het aantal les-uren) moeten afstuiten op het gebrek aan geld, te meer, waar men ale maatregelen dan niet alleen voor het middelbaar onderwijs zou kunnen nemen. De mogelijkheid van een facultatief ver vroegd pensioen verklaarde de Minister nog wel eens te willen onderzoeken, maar bij voorbaat liet hij zich over dat onder zoek nog al sceptisch uit. Toen daarop de afdeeling Nijverheids onderwijs aan de orde kwam, hebben ook hierover verschillende sprekers het woord gevoerd, en als van ouds over velerlei on derwerpen. Verbetering van het vak-onderwijs. Klachten over het omzetten van drie-ja rige in twee-jarige ambachts-scholen, wat vooral nadeelig is voor het platteland. Be ter onderwijs in de huishoudkunde, zoo mogelijk ook in de hoogste klasse der lagere school. Uitbreiding van het land- bouw-huishoudonderwijs. Klachten over het leerplan. Positie-verbetering voor de leerkrachten bij dit onderwijs. Opleiding van meisjes voor de gezinstaak. Uniforme schoolgeldregeling bij het nijverheids- HAARLEMMERMEER. Uitvoering „Gezellig Samenzijn". De tooneelver. „Gezellig Samenzijn" gaf in de Beurs te Hoofddorp een goedge slaagde uitvoering. Na opening door den voorzitter werd opgevoerd „Het Land van Belofte" van W. Somerset Maugham. Er werd vlot en mooi spel geleverd en het was dan ook een avond van waar genot. Er was groot applaus na ieder bedrijf. Tot besluit volgde een gezellig bal, met mede werking van de populaire „The Accordeon Swingers". Vergadering Middenstandsvereeniging. De Chr. middenstandsver. „Haarlemmer meer" hield in de bovenzaal van de Beurs te Hoofddorp een ledenvergadering; als spreker trad op de heer P. v. d Linde, voorzitter van den Ned. Kruideniërsbond en lid van de Kamer van Koophandel te Rotterdam, over: „Hoe moeten wij de Vestigingswet toepassen op onze bedrij ven" Het was vooral voor jongere toe komstige middenstanders een nuttige avond. Op de Kerstveetentoonstelling te Utrecht, is de navolgende onderscheiding toegekend: res. kampioen, gebrs. Van ZU- verden te Hoofddorp, (afd. slachtvee). LISSE. AFSCHEID VAN Dr. M. DE GRAAF. HILLEGOM. De stijgende werkloosheid. Het aantal werkloozen is in de afgeloo- pen week sterk gestegen. De Ingeschreven werkloozen zijn van 496 toegenomen tot 572, wat een groote sprong is. De oorzaak is v.n. te zoeken in de land- en tuinbouw bedrijven. Tentoonstelling van Baby-uitzetten. De tentoonstelling van de 17 luiermanden voor 1 Januari as. te wachten babies heeft in het Nutsgebouw de groote aan dacht der dames getrokken. Het dames comité was natuurlijk ook aanwezig. De kleertjes zijn door de dames en helpsters vervaardigd terwijl de inhoud van één mand door één dame geheel kant en klaar ter beschikking is gesteld. De zaal was met eenige bloemen, planten en portretten van het Prinselijk Paar ver sierd. In het gebouw „Patrimonium" zijn door het comité „Liefde is Macht" eenige filmvoorstellingen gegeven, 's Middags was de belangstelling van de Jeugd groot. De heer S. de Weert is benoemd tot vakleeraar aan de openbare UL.O. school alhier. voor. In Duitschland vormde zich bij Ham burg en Bremen een mistgebiea met ma tige vorst, om de depressie valt hier en daar sneeuw. In Frankrijk ligt nog een tweede kern. waar omheen ook sneeuw valt. Aan óe Westkust waaien krachtige tot Noord-Westelijke winden. Ook op de Brltsche eilanden waait het matig tot krachtig uit Noordelijke richtingen bij ge broken lucht zonder veel neerslag. Op IJsland komt plaatselijke zware vorst voor. In Zwitserland is de temperatuur om het vriespunt, de hooge toppen nebben af en toe sneeuw met temperatuur van vijf tien tot twintig graden onder nul. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N„ 1 gr. C„ sneeuw. Londen: N.W., 1 gr. C„ nevel. Berlijn: O.. —2 gr. C., nevel. Nice: Windstil, 3 gr. Cmooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 1 gr. C. (34 gr. F.) 12 uur 's midd.: 1 gr. C. (34 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 1.30 uur; nam. te 13.52 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Donderdag: 4.18 uur nam. tot 7.34 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 16 Dec.: op; 14.45 uur; ouaci: 6.19 uur. len. Ook op dit gebied volledige erkenning van christelijk onderwijs. Geen verkorting van cursussen als bezuinigings-middel. Be vordering van het godsdienst-onderwijs op nijverheids-scholen. Ziehier een bloemlezing uit de onder werpen, die ter sprake werden gebracht. Avondvergadering. BEGROOTING VAN HET VERKEERSFONDS. Was de middagvergadering geëindigd met het exposeeren van verlanglijstjes op het gebied van het Nijverheids-onderwijs (waarop de minister heden zal antwoor den), de avondvergadering gaf een re prise daarvan te zien, maar.nu op het gebied van het verkeer. Immers: de begrooting van het Verkeersfonds is telken jare een gereede aanleiding om allerlei lievellngswenschen te doen hooren. En als wij het eens een beetje huiselijk, maar goed-bedoeld mogen zeggen: wij zul len volstaan met uit de soep van deze discussie de balletjes op te visschen, voor zoover de minister van waterstaat ons die te smullen gaf. Want tenslotte vormen zijn antwoorden toch altijd het positieve in dit debat. Hij heeft dan betoogd, dat de regeering blijft gaan in de richting van coördinatie van het verkeer en verwees daarvoor naar hetgeen zijn voorgangers hebben gezegd. Maar dit beteekent niet, dat het particu liere vervoer zal worden doodgemaakt, in tegendeel, hij draagt dit een goed hart toe, maar de coördinatie zal ook betreffen de prijzen, door de spoorwegen en particu lieren te bedingen. De zeevaart behoeft echter niet in de coördinatie te worden betrokken. Een wet moet de coördinatie in het algemeen regelen, maar de bijzonder heden zullen worden opgenomen in een bestuursmaatregel. Misschien is het wen- schelijk, in afwachting van die algemeene definitieve wet, de binnenvaart eerst af' zonderiijk te regelen. De vraag, of het motor-vervoer te zwaar is belast wordt commissoriaal onderzocht, maar deze zaak ressorteert allereerst onder financiën en daarom beloofde de minister met zijn ambtgenoot te zullen overwegen, of tot verlaging van den druk kan worden ge komen. De minister deelde mede, dat er aan wegen-aanleg en wegen-verbetering steeds hard wordt gewerkt. In 1935 is voor aanleg uitgegeven 12,3 millioen, in '36 14,1 millioen, voor '37 wordt geraamd 18,5 millioen en voor '38 is uitgetrokken 24,5 millioen. Wat de opheffing van spoorweg-stations betreft, er zal steeds worden gezorgd voor goede busverbindingen. Over het particu liere autóbusvervoer tusschen Amsterdam en Rotterdam moet nog in hoogste res sort worder. beslist. Voor de belangen van het spoorweg personeel zijin verschillende afgevaardig den opgekomen en de heer van Houten diende een motie in, teneinde een gron diger regeling te krijgen ten aanzien van de pensioenkorting. De minister verklaarde, dat de spoorwegen samenwerking dienen te zoeken met de A.T.O. en met de tram wegen. Hij stelde in het licht, dat de op heffing van vele stations volkomen ge rechtvaardigd is; bij de meeste daarvan bedroeg het aantal reizigers niet meer dan tien. Maar er wordt nauwkeurig na gegaan. hoe op andere wijze in het ver voer voldoende kan worden voorzien. Het vraagstuk van de onbewaakte overwegen wordt voor elk geval steeds grondig onder zocht. De spoorwegdiensten op Zondag zul len zooveel mogelijk in overeenstem ming worden gebracht met het begin sel der Zondagsheiliging. Stopzetting op Zondag is echter onmogelijk en aan het aanvragen van extra-treinen (b.v. voor voetbalwedstrijden) moet de di rectie voldoen. Over de arbeidsvoorwaarden van het personeel wordt overleg gepleegd; de rege ling der diensttijden kan gerust aan den personeelsraad worden overgelaten', een ontwerp tot wijziging der pensioenwet is bijna gereed. Maar op de korting over 1936 kan niet worden teruggekomen: dit zou 1.5 millioen kosten. Over de motie wordt Vrijdag gestemd. Ook de tramwegen gaven tot eenige opmerkingen aanleiding; de minister be loofde overweging. Bij de afdeeling „Wa terwegen" beantwoordde hij eveneens Goede reis naar Indië toegewenscht. In verband met de a.s. reis naar Indië, die dr. M. de Graaf zal ondernemen voor hét bezoeken zijner familie waren eenige vrienden op het idee gekomen alle patiën ten. oud-patiënten en vrienden in de ge legenheid te stellen den dokter op zijn reis hun gedukwenschen mede te geven en met een handdruk afscheid te nemen. Dat dit op prijs werd gesteld bleek uit de groote opkomst ter gehouden receptie. Ds. Tichelaar sprak namens de patiënten en oud-patiënten den scheidende dokter toe. Spr. wees er oa, op, dat dr. de Graaf de zieken vol toewijding en zorg heeft ge diend. Gij hebt aldus spr.. Uw gaven en talenten door God U gegeven gebruikt en In dienst gesteld der zieken. Met Uw vrouw hebt U den eersten en mooisten tijd in Lisse meegemaakt. Mevr. de Graaf nam ook een bijzonder groote plaats in in de harten van Uw vrienden en patiënten. Haar heengaan in 1934 werd door ons allen dan ook diep betreurd en nog altijd wordt zij door ons gemist. Thans, nu Gij Uw werk hebt neergelegd, verheugt het ons allen, dat Ol] thans de reis gaat onder nemen waai' Gij reeds langen tijd Uw zin nen opgezet had, daar gij nu nog fit en flink ten volle van deze reis zult kunnen genieten en het verblijf bij uw zoon en beide kleinkinderen u tot een dubbel ge noegen zal zijn! Wij wenschen dat God uw levensweg voorspoedig mag maken. Door de activiteit van enkele dames, welke hiertoe een comité gevormd hadden werden den dokter enkele geschenken aangeboden, o.a. een koffer, een gouden horloge, een kijker en een relsnecessaire. Dr. de Graaf dankte voor de gevoelvolle woorden tot hem gericht, alsmede den gevers en geefsters van bovengenoemde geschenken. Vervolgens sprak de heer Buurman namens de buren van dr. de Graaf en bracht tevens de gelukwenschen over van enkele oud-Lissers uit Alphen. Dr. Ruys sprak enkele woorden als vriend en als patiënt, die er o.a. op wees, dat men dr. de Graaf als mede-christen heeft leeren waardeeren. Alle sprekers spraken de beste wenschen uit voor een goede reis. Hierna bestond gelegenheid den vertrekkenden dokter persoonlijk de hand te drukken. Uitslag Schietwedstrijd B. V. L. te Lisserdijk. De uitslag van de schietwedstrijden wel ke door de B. V. L. aan de Lisserdijk ge houden zijn, luidt als volgt; Scherpschutters: 1. J. A. van Leeuwen Cr. met 188 p.; 2. J. v. d. Pol, 186 p.; A. Wijnhout Wz., 186 p.; M. Mesman, 185 p. Schutters le klas: L. P. Baartman, 189 p.: 2. J. Blitterswijk, 185 p.; 3. J. A. van Leeuwen Azn„ 182 p.; 4. A. Wijnhout Az„ 178 p.; 5. P. C. Clemens, 177 p. Schutters 2e klas: 1. L. Clemens. 186 p.; 2. G. v. Dlemen, 186 p.; 3. J. C. Duiven voorden, 180 p.; 4. W, v. Graas, 178 p.; 5. J. de Kooker, 175 p. HEDEN: Gebouw Prediker: KerstfeestvlerW a», Stadsevangelisatie, nam. 8 uur. Het Leidsche Volkshuls: Nederlands^ Volksliederenavond door Geertrulda vi Vladeracken, nam. 8.15 uur. H. Morschweg 12: Bijbellezing. Spr de Groot. 8 uur nam. Jeruël Middelstegracht 3: Bazaar ten bate van het kinderhuls, nam. van 2—57^ van 710 uur. Vrijdag. Remonstr. Kerk: Getulgenisavond Keft en Vrede. Spr. ds. M. Padt. 8.15 uur nam DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve o*. neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21. Van half drie tot ha vier. 's Donderdags: Inenting tegen din] terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholist 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebureau v. Bertx keuze. 45 uur nam. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer L. Tol Jr. had in „De Witte Zwaan'" de aanbe steding plaats van den bouw van het win kelpand voor de N.V. Fa. E. Tissing aan de Kanaalstraat, alhier. Ingekomen wa ren de volgende biljetten: Daudey en Co., Lisse f. 23.500; A, Leenheer, Koudekerk f. 24.380.J. Wamaar, Den Haag f. 23.590; L. Schreuder, Wassenaar f. 22.985; E. Schuyt Hillegom f. 22.649; B. van der Zaal, Lisse f. 27.199: A. J. Seisener Hillegom f. 24.729. De gunning werd aangehouden. Vereen. „Theorie en Practijk". In verband met het feit dat na de Kerst dagen weer vele menschen uit het bloem bollenvak op de buitenlandsche reis gaan, werd in „De Nachtegaal" de laatste ver gadering in de campagne gehouden door de Ver. „Theorie en Practijk", waarvoor groote belangstelling was. Opgemerkt wer den o.a. de voorz. der Alg. Ver., de heer dr. A. J. Verhage en ir. K. Volkersz, dir. der Rijkstuinbouwschool en andere bekende personen. De heer J. W. Fransen uit Noord wijkerhout sprak over „De zoo noodzake lijke verbetering in schuurbehandeling, be reikt door Rotor-atmosfeer-klimatiseermg" £n den breede ging spr. o.a. in op de Ro- tor-atmosfeer-klimatiseering welke zeër uitnemend werkt voor een gelijkmatige temperatuur in de schuren. Verschillende instellingen hebben deze methode reeds in practijk gebracht; zoo ook wordt dit systeem gebruikt op het proefstation voor Bloembollen alhier. De voorz. dankte den spreker voor zijn zeer leerzame rede. In November heeft de verjaardagbus ten bate der Ned. Herv. Kleuterschool op gebracht de som van f. 8.50. De heer H. Möller, assistent bij den Stationsdienst heeft 15 Dec. den dienst der Ned. Spoorwegen met pensioen verlaten De heer Möller heeft vele Jaren als d.d. chef op het station alhier dienst gedaan. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur mh „Het gaat om mijn leven". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterda middag 2 uur - Zondag van 2—7 uur d« voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nai Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. „.Theodora maakt schandaal". Zondag van 2 tot 7 uur doorloopem voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nai „Vorstelijke emigranten". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 u' Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str „Zijn laatste commando". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdi Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstellii Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. na „De laatste dagen van Pompeji". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 ui Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/i uur. Nov a-b 1 o s c o o p (Katwijk-aai Zee„De familie van mijn vrouw". 8 u nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag nacht geopend voor leden v. h. ziekenfon „Tot Hulp der Menschheid" echter nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen vo spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst di apotheken wordt van Zaterdag 11 Ij Vrijdag 17 Dec. a.s. waargenomen door apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 1 Tel. 512; G. F. Reyst, Steenstraat 35. 136 en J. Doedens, Wllhelminapark Oegstgeest, Tel. 274. NOORDWIJK. Het mond- en klauwzeer geheel geweken. Thans zijn de laatste gevallen van mond en klauwzeer in deze gemeente door den Inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst hersteld verklaard en de laatste maatregelen te dien aanzien opgeheven. In totaal zijn 5 koeien, 1 kalf en 12 var kens aan deze ziekte gestorven. NOORDWIJKERHOUT. VERGADERING BLOEMBOLLEN CULTUUR. Tegen de reorganisatievoorstellen. In café ,,'t Wapen van Noordwijkerhout" enkele" vragen en zeide o.a. dat over de vergaderde de afd. Noordwijkerhout van de doortrekking van het Twente-kanaal naar Alg Ver. van Bloembollencultuur (B.B.C.). Almelo overleg wordt gepleegd. 1 De opkomst was goed. De prachtige col- De ochtend schemerde reeds over hel lectie bloeiende planten, welke het oog be- Binnenhof, toen de vergadering eindigde. I koorde, was een groote verrassing. De voorzitter, de heer E. Oostdam opem en wees er op, dat er ongetwijfeld oplevii in het vak te constateeren valt. Wel w in het afgeloopen seizoen de opbrengst d producten schraal, maar de prijzen wan flinker en daarom „moedig voorwaarts". De notulen van den heer L. M. van Noo werden goedgekeurd. Een nieuw lid wa toegelaten. Tot afgevaardigden naar de 185ste va te Haarlem werden gekozen de heeren M. van Noort en E. Oostdam. Tot plaa vervangers de heeren J. Zonneveld en Braun. Tot leden van het hoofdbestuur werdi aanbevolen de heeren J. H. Avis te Mil woud en Th. Hoog te Haarlem. In plaats van den heer Varenkamp, d bedankte wegens ziekte, werd aanbevole de heer K. de Jong van Honselaarsdijk. Aangenomen werd het voorstel van afd. Heemstede, waarbij bepaald wordt d de beursbelasting, zoo spoedig mogelij uiterlijk over drie jaren wordt afgescha en dat het bedrag, dat jaarlijks bofl f. 31.000 aan contributie en beursbelastii te samen ontvangen wordt, aangewei moet worden voor aflossing van de bei tingen der vereeniging drukkende schuld! boven het bedrag, dat tot nu toe. daarvol op de begrooting werd gevoteerd. Met alg. st. werd besloten, dat de ai zich zal verzetten tegen alle reoreanisatil voorstellen. Reorganisatie beteekent: gedwongen ud maatschap of dictatuur. Het ontneemt n stemrecht aan de kleine kweekers: zij dee veel stemmen toe aan de groote afdeelu gen. ten koste van de kleine en gw machtsvorming ten behoeve van een klei? groep van vakgenooten. De reorganisatie werd als onrechtvaanu verworpen. Van het anti-saneenng; comité kwam een schrijven in. waan hevig geprotesteerd werd tegen de reorga nisatle. Na rondvraag volgde sluiting. Bij de ve loting ontvingen vele leden een practiu bloeiende plant. De bouw van nieuwe woon- en winké huizen aan de Schoolstraat, voor rckeni van de wed. A. v. DijkVerloop, werd e gund aan den laagsten inschrijver, heer van Tilburg voor f. 12.788. In café .De Zwaan" werd een gw°j propaganda-vergadering gehouden van a R.K. Volksbond. Als spreker trad op de w kende redenaar pater Barromae'us Greeve met het onderwerp: ,:He' dienstig element in het vereenlgmgsie De zaal was geheel uitverkocht. Moderator der interparochiale K. V. hield voor alle Kathol. Vereerogw een rede, over „Gezinsactie", De gr°°re van Hotel „Gouwenberg" was genee belangstellenden gevuld. Het gemeentebestuur alhier geefti „e| legenheld tot kostelooze vaccinatie Christel. Herv. School morgenmldaw 12 uur ii lil 0| Tot leden van het Kiescollege"^! Ned. Herv. Kerk, zijn gekozen de nee m p j Arends en» Bouwmeester, straaten. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6