LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 16 December 1937 VISSCHERIJ-BERKHTEN RECHTZAKEN Stadsnieuws LAND- EN TUINBOUW FAILLISSEMENTEN Binnenland Buitenland BEURSOVERZICHT MARKT HAAGSCHE RECHTBANK. DE DOODELIJKE AANRIJDING TE NOORDWIJK. Vrachtwagenbestuurder vrijgesproken. Op 22 Dec. 1936 des avonds om kwart over acht is op den weg Noordwijk Katwijk een groote vrachtauto tegen een vóór hem rijdenden handwagen opgereden, die door twee personen werd voortgeduwd, terwijl een jongen op de kar zat. Alle drie werden zwaar ge wond, de eerste twee zijn aan hun ver wondingen bezweken. Uit het onder zoek ter terechtzitting bleek, dat de handwagen geen reflector noch rood achterlicht had. De weg was daar ter plaatse niet verlicht. Het O. M. heeft tegen den vrachtwagenbestuurder een hechtenisstraf van vier weken geëischt. De rechtbank heeft hem hedenmorgen vrij gesproken. Fietsen-dief stall e:?. Wegens diefstal van vier rijwielen werrt de Katwijksche varensgezel L. van der M. die reeds vele malen terecht heeft gestaan wegens diefstal, bedreiging en inbraak, veroordeeld tot een gevangenisstraf van Iwee Jaar. Het O. M. had drie jaar geëischt. Goederen aan beslag onttrokken Wegens het onttrekken van goederen, waarop beslag was gelegd, werd de Kat wijksche koopman W. de R. veroordeeld lot een gevangenisstraf van vier maan den. Zijn broer P. de R., die de goederen had gekocht werd van medeplichtigheid aan dat misdrijf vrijgesproken. Het O. M. had tegen beiden zes maanden gevange nisstraf geëischt. Diefstal met inbraak. Wegens diefstal door middel van braak stond terecht de bediende J. M. uit Lelden. Toen op 30 Oct. J.l. de winkelbediende V. omstreeks 5 uur zijn woning aan de Bor- neostraat verliet, had verdachte door mid del van een valschen sleutel zich toegang tot de woning verschaft. Toen de heer V. omstreeks 7 uur terugkeerde, vermiste hij ten bankbiljet van f.10.—. Verdachte be kende. De Officier wees erop dat M. reeds eerder terzake een vermogensdelict is ver oordeeld. en een voorwaardelijke straf is opgelegd. Waar deze ook nu ten uitvoer zal worden gelegd, vroeg de Officier acht maanden gevangenisstraf. De verdediger solde dat de geestvermogens van ver dachte niet volkomen in orde zijn en be pleitte clementie. R. K. S. P. AFD. JONGEREN. MARDENKEURINGEN TE HOOFDDORP. Door de provinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noordholland, werd de verplichte premiekeuring van trek. paard-hengsten vastgesteld op 20 Januari oo de keurlmgsbanen van het gemeentelijk concoursterrein te Hoofddorp. Voor de ver- tilchte keuring van tulgpaarden werd aan- unkelijk 3 Februari aangegeven. Den secretaris werd evenwel verzocht het daar heen te leiden, dat de verplichte en premi-. keuring ook op één dag konden plaats hebben en dan op 24 Februari Ook werden vastgesteld de data waarop 1» den aanstaanden zomer de premlekeu- /ingen van merriën te Hoofddorp zullen raden gehouden en wel 16 Juni voor het 'ype trekpaard en 30 Juni voor de tuig- Diarden. Uitgesproken: J. A. van Grieken, kapper. Leiden, Leven- éaal 64. R.C. Mr. M. A. van Rijn van Alke- nade, Cur. Mr. G. H. Wissenburgh, Leiden, Doezastr. 35. R C. Mr. H. van Wageningen. Cur. Mr. F. D. L Gunning, Leiden. G. de Frankrijker, boomkweeker te Bos koop, ReUerskoop 161. R.C. Jhr. Mr. C. J. 'an der Wijck, Cur. Mr. J. H. Vergragt. Bos koop. Opgeheven wegens gebrek aan actief C. de Jong. Hillegom. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 16 Dec. 1937 Tarbot 1.26—1.20 per K.G.; Tong 1.55— '16; Heilbot 1.00—0 70; Groote schol f.24 -23 per 50 K.G.; Middel Schol f.24—23; «tschol f.40—33; Kleinschol f.31—15; Sot f 2413; Schar f. 15—5.60; Tongschar 50.5020: Poontjes f. 6.30—1.90; Groote khelvisch f.20—24; Middel schelvisch f24 -21; Kleinmiddel schelvisch f.2416; kleine schelvisch f. 186; Groote gril f. 12.509; Kleine gul f. 11—5.50; Wijting 1.5.20—4; Makreel f. 14—12.50; Versche haring f. 3.65—0.75; Middel hake f. 48.50— «50 per 125 K.G.; Kleinmiddel liake 117.5016 per 50 K.G.; Kleine hake f.14 -2-50: Kabeljauw f. 66—27 per 125 K.G.; hoet f. 3.251.45 per stuk; Leng f. 3.33— M5; Koolvlsch f. 0.88—0.16; Rog f. 28.50— *1.50 per koop. Aan den afslag 8 trawlersIJM. 49 met 'Tl20; IJM. 8 met f.3080; IJM. 130 met 2260; IJM. 58 met f.3170; IJM. 26 met 2M0; IJM. 432 met f.1900; IJM. 159 met '•2120; Ro. 46 met f 1270 besomming. 1 trawllogger: KW. 59 met f.2480 be- ktomlng. 12 loggers met versche haring; SCH. 133 ®e' f.300; SCH. 84 met f.130; SCH. 66 jKt f 460; SCH. 39 met f. 460; SCH. 73 met «0; SCH. 25 met f.310; SCH. 210 met p; SCH. 66 met f.100; SCH. 81 met !'20; KW. 65 met f.550; KW. 158 met KW. 144 met f. 110 besomming. Lezing over Rusland. Gisteravond sprak de heer Hans Her mans voor de Jongeren-afdeeling der R.K. Staatspartij over het onderwerp „De demo cratie in Rusland". In den aanvang van zijn rede schilderde spr. de aanleidingen, die er bestonden om de groote revolutie in Rusland te weeg te brengen en hoe deze opstand zich geleide lijk heeft voltrokken en de communistische groep op 7 December 1917 geheel de macht ln handen had. Door oproerige artikelen en uitlatingen van de leiders ontwaakte het volk uit een slaap van eeuwen, en kwam 'i groote kentering, de enorme omwente ling. Spr. memoreerde verder hoe het Rusland i destijds en ten deele ook hog van he rn uit twoe deelen bestond, n.l. het auto- atlsche en het democratische, en hoe 'ra de politie aldaar tot 1 December 1934 ontwikkelde. Op dien datum werd Klrof ln St. Petersburg vermoord, door een jonge man uit Konsomol. Deze moord beteekende voor den leider een waarschuwing. Immers het beteekende ontevredenheid ln de partij. Twee consequenties werden getrokken: zuivering der partij of steun zoeken bij andere bevolkingsgroepen. Hoe deze zui vering heeft plaats gehad, weten we allen uit de Russische monsterprocessen, die ons ieder ongetwijfeld nog versch In het ge heugen liggen. De steun bij andere bevol kingsgroepen meende men te kunnen ver krijgen door bepaalde groepen op verschil lende manieren te bevoordeelen en den regeeringsvorm meer te leiden in de rich ting der democratie. Uitvoerig weidde spr. hierna uit over de groote verscnlllen tusschen het Rusland van enkele jaren lerug en dat van heden. Na een korte pauze beantwoordde de heer Hermans enkele gestelde vragen. De Jeugddienstcommissie der Ned. Herv. Gemeente alhier belegt morgenavond een Kerstwijdings-bijeenkomst voor de Jeugddiensttoezoekers. Na een inleidend woord van dr. J. R/ie- mens zullen leden van de Hervormd Jon geren Organisatie een Kerstspel uitvoeren, terwijl het Jeugddienstkoor „Jubilate Deo" enkele van de in dit spel voorkomende kerst liederen zal zingen. Het orgelspel berust, ln handen van Feike Asma. R.K. Werkgevers in vergadering bijeen. Openingsrede van ir. Guljé. De gecombineerde besturenvergadering der Algemeene Katholieke Werkgeversver- eenlglng en van het R.K. Verbond van Werkgeversvakvereenigingen. welke bijeen komst heden te Den Haag wordt gehouden, werd geopend met een rede, uitgesproken door ir. F. H. E. Guljé, voorzitter der A. K. W. V. en van het R.K. Verbond. Hij betoogde om., dat er in de omstandig heden. welke onze samenleving beheerschen, niet veel veranderd ls. Wat wè! «eranderd ls in het afgeloopen Jaar, dat ls de houding van onze Nederlandsche samenleving tegen over die omstandigheden, voor zoover deze tot uiting komt in de gezindheid der regee ring. Als de winst van dit jaar noemde spr. het feit, dat de verkiezingen het mogelijk gemaakt hebben de „breede basis" te ver vangen door een meerderheidsregeering op positief-christelijken grondslag. In het vervolg van zijn rede wijdde spre ker eenige beschouwigen aan de vraag of het nieuwe kabinet, nu de instelling van ons volk ten aanzien van de sociaal-econo mische omstandigheden veranderd ls. er in zal slagen óók die omstandigheden zelf te veranderen en de onzekerheid, die veelal plastisch wordt aangeduid als de golfbewe ging der conjunctuur, plaats te doen maken voor een meer geleidelijke, stabiele ontwik keling. Het is van het hoogste belang, dat bin nen afzienbaren tijd regeering en parle ment: ten eerste het eens worden over de richtlijnen volgens welke de monetaire poli tiek gevoegd moet worden en ten tweede een doelmatig systeem in het leven roepen, waardoor het toezicht der volksvertegen woordiging ook op dit gebied geldend ge maakt kan worden. Zooals spr. het ziet, zal de sociale poli tiek in de toekomst vooral op drie gebieden actief moeten ztjn ter bestrijding van de werkloosheid. In de eerste plaats door uit breiding van de werkverschaffing, zoo mo gelijk tot 100.000 man; in de tweede plaats door georganiseerde en van overheidswege geleide emigratie en in de derde plaats moet het overleg tusschen regeering en industrie er toe leiden, dat in het bedrijfs leven méér menschen worden te werk ge steld. Spr. eindigde met. den wensch. dat de regeering spoedig duidelijk de richtlijnen aangeeft, waarlangs zij de monetaire poli tiek wenscht te voeren, over welk vraag stuk de troonrede geen woord heeft bevat. Ook ten aanzien van de ordening, zeide spr., dat met belangstelling op daden van de regeering wordt gewacht. De moord te Utrecht. In den afgeloopen nacht is de dader van den moord ln de Boomstraat te Utrecht, de 32-jarige G. A., kassier van den landbouw-crisisorganisatie te Utrecht, door de politie aan een scherp verhoor onder worpen. Hierbij verklaarde hij o.m. een liefdesverhouding te hebben gehad met de belde vrouwen. De revolver, waarmede hij het doodelijk schot loste, heeft hij ongeveer tien dagen geleden gekocht, volgens zijn verklaring niet met de vooropgezette be doeling, om hiermede een dezer dagen een aanslag te plegen op zijn hospita en haar dochter. De dader is een boerenzoon uit Neerlang broek nabij Doorn. Hij studeerde voor on derwijzer en kreeg na het behalen van zijn acte een aanstelling als onderwijzer op een lagere school te 's-Gravenhage. In dien tijd had hij verkeering met een meisje, even eens uit Neerlangbroek. Tijdens een ruzie, welke hij met haar had, trok hij de revol ver en schoot haar aan. Gelukkig evenwel zonder ernstige gevolgen. De verloving raakte daarop uit. Het een en ander had tevens oorzaak, dat hij zijn ontslag kreeg als onderwijzer te 's-Gravenhage. Gerui- men tijd werkte hij vervolgens op de boer derij van zijn vader. Na de oprichting van het landbouw-crlsisbureau te Utrecht kreeg hij door middel van bevriende relaties, daar een betrekking als kassier. Hoewel hij pen ijverig werker was stond hij bekend als een zonderling persoon. KUIPERIJ TE VLAARDINGEN UITGEBRAND. Vanmorgen tegen vijf uur werd brand ontdekt in de machinale electrische kui perij van de firma J. C. van Dorp en Zonen te Vlaardlngen. Voordat de brandweer aan wezig was, stond het pand reeds in lichter laaie. De brandweer tastte het vuur met vier stralen aan en had den brand na ge- ruimen tijd zoodanig onder de knie, dat gevaar voor uitbreiding uitgesloten kon worden geacht. De kuiperij zelf is echter volkomen uitgebrand. De oorzaak van den band is onbekend. Om halfzes gisteravond had het personeel, dat uit 17 man bestaat, de fabriek verlaten. Het gebouw met inven taris. bestaande uit kostbare machines en kuipermateriaal, was in totaal slechts voor 15 tot 16.000 gulden verzekerd, doch niet tegen bedrijfsschade Het bedrijf zal voor langen tijd volkomen gestagneerd zijn. BOTERNOTEERING. De commlfsienoteering voor Nederland sche boter ls heden ongewijzigd vastgesteld od 84 ct. per K G. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Woensdag 22 December des avonds half negen. Na het trekken van afdeellngen wor den eenige wetsontwerpen behandeld, waar onder dat van wijziging van de motorrijtui genbelastingwet en tot wijziging van de crisisinvoerwet SCHUUR UITGEBRAND. Honderd kippen omgekomen. Gisteravond omstreeks zeven uur ls een schuur afgebrand bij de boerderij van den landbouwer Borkus te KUder. Negen run deren konden worden gered, terwijl hon derd kippen in de vlammen cmkwamen. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting. Verzekering dekt de schade. DE GEÏNTERNEERDE SPANJAARDEN. Naar wij vernemen is mr. B. G. A. Smeets, directeur van de Rijkstuchtschool te Nij megen belast met het beheer en de lei ding van de geïnterneerde Spanjaarden, die opgenomen zijn ln de citadel te Gorcum ACTIE TEGEN NAZI-LEIDER IN DE VEREENIGDE STATEN. De immigratiecommissie uit het Huis van Afgevaardigden heeft gisteren de eerste stappen genomen om Fritz Kuhn. den lei der van den Duitsch-Amerikaanschen Bond het staatsburgerschap te ontnemen, om zoodoende den weg vrij te maken voor zijn verbanning. De strijd in het Verre Oosten. De Japansehc opmarsch duurt voort- In tegenstelling met de voorspelling, dat na den val van Nanking de Japansche legers veertien dagen rust zouden nemen, zijn de troepen reeds heden uit Nanking opgerukt naar het Noorden langs drie wegen, met de bedoeling zich bli de troe pen te voegen, welke op den noordelijken oever van de Gele rivier liggen. Een afdee- ling trekt langs den spoorweg Tientsin— Poekau. een andere langs het groote kanaal en de derde kolonne trekt oo met Hohsien als uitgangspunt. De Berliner Zeitung am Middag meldt uit Slanghai dat voor de kust der Zuid- Chineesche Drovincie Kwangtoeng achttien Japansche troepentransportschepen en een aantal oorlogsschepen samengetrokken zijn Nabij de Britsche kroonkolonie Hongkong liggen een Japansche vliegtuigmoederschip en verscheidene torpedojagers, terwijl In de monding van de Paarl-rivier nabij Kanton, een tweede vliegtulgmoederschlp voor anker ligt. Tevens komen berichten binnen over een reeks stelselmatige lucht aanvallen der Jacanneezen ln de nabijheid der Ohlneeseh-Britsch? grens De bedoeling dezer aanvallen ls blijkbaar, het, bruehoofd te Sioentsion. waarover de belangrijke ver, binding van Hongkong naar Kanton leidt, te verwoesten. 15000 Chineezen hebben wordt voortgezet. Het Japansche keizerlijk hoofdkwartier heeft medegedeeld, dat vijftienduizend man Chineesche troepen zich hebben overgege ven. zevenduizend te Lintslng en achtdui zend te Loengping. Beide plaatsen liggen ln de provincie Hopei. De actie tot zuivering van Noord-Chlna wordt met succes voortgezet De vorming van een raadgevend financieel orgaan overwogen. De „Asahi Sjimboen" bericht, dat de Ja pansche regeering overweegt een raadge vend financieel lichaam oo te richten in het ministerie van financiën, teneinde de finan- cieeie problemen en bankvraagstukkken, welke in verband staan met het voortduren van de vijandelijkheden en de economische reorganisatie van China te bestudeeren. Waarnemers zijn van oordeel, dat dit lichaam een soort directorium van de voor naamste financiers met de voornaamste lei ders van leger en marine zal vormen, dat het hoofd kan bieden aan de anti-kapita listische revolutionaire beweging van de jongere officieren. In dit lichaam zouden zitting hebben Ikeda, oud-directeur van de banken en Goh, voorzitter van de Japan sche economische federatie. Verder wordt er op gewezen, dat generaal Araki, die minister van volksgezondheid is geworden, een voorstander ls van expansie naar het Noorden, terwijl admiraal Soetsoe- goe de expansie naar het Zuiden aanhangt. Men ls van meening. dat de groote finan ciers door het bevorderen van de expansie, de Jonge officieren willen afhouden van een „marsch naar Tokio". Japansche verontschuldiging. De Britsche ambassade heeft van het Japansche ministerie van builenlandsche zaken een nota ontvangen, waarin veront schuldigen worden aangeboden voor het vernielen van de Britsche stoomschepen „Tuckwo" en „Tatoeng" te Woehoe op December .1. Ten aanzien van de Britsche nota, welke aan minister Hirota ls overhandigd, schrijft de „Times" dat het document geen aangename lectuur zal zijn voor Tokio en zij, tot wien de nota is gericht, zullen niet ver van de waarheid zijn. wanneer zij den ken aan mogelijke ernstige gevolgen en hierbij vooral denken aan de nauwe samen werking tusschen Engeland en de Vereen. Staten. Het blad spreekt verder van het Japan sche vandalisme en trekt hieruit de con clusie dat ofwel de bedoeling is van de militaire autoriteiten om de scheepvaart op de Jangtse te vernietigen, ofwel dat hier sprake is van daden, welke zonder opdracht werden gedaan. In dit geval is bewezen, dat de Japanneezen, met uitzon dering,van enkele beschaafden, onwetend en te onverantwoordelijk zijn om met vuur wapenen om te gaan, zelfs in dienst van den keizer. slotpeil te zijn ingezet geleidelijk aan naar boven liepen. Er bestond vrij goede vraag, hetgeen wel hieruit bleek, dat geregeld li quidaties plaats vonden en desniettemin een opwaartsche richting kon worden ge volgd. Unilevers waren aeronachtzaamd. De Philips-aandeelen hadden een zeer be perkte markt en kwamen ten opzichte van öe vorige slotprijzen uiteindelijk wat lager te liggen. Op de Cultuurafdeeling werd de belangstelling getrokken door de aandeelen Ver. Vorstenlandsche Cultuurmaatschappij die tot 76"/o werden verhandeld. In de ove rige suikeraandeelen ging maar weinig om H. V. A.'s waren prijshoudend zonder meer Nu en dan ontwikkelde zich eenige af faire in aandeelen Fokker, die tot 234"op liepen. De Scheepvaartmarkt was stil. prijshou dend maar niet veel veranderd. Rubber- aandeelen waren geheel op den achter grond geraakt. Amsterdam Rubbers wer den in vaste houding ingezet, doch kon den zich niet handhaven en liepen lang zaam aan enkele procenten achteruit. In doorsnee bleef de koers echter onveran derd. Van affaire in de incouranten was niets te bespeuren. De Tabaksafdeeling was verlaten. In overeenstemming met Wallstreet werden de Amerikaansche Waarden iets hooger afgedaan; het meest gir.g nog om in Anaconda's. De Staalaan- deelen gaven slechts geringe omzetten te zien. De beleggingsmarkt was stil. Integra len werden wederom wat hooger afgedaan. De nieuwste 3 procents obligatiën Neder land 1937 liepen op tot 98'/:°/o. Provinciale en gemeentelijke obligatiën waren onge- veer prijshoudend. Fransche spoorwegobli- gatiën waren aan den gedrukten kant. Brazilianen begonnen klaarblijkelijk in het vergeetboek te raken. WISSELKOERSEN. Londen 8.93 3/4 (8.98 5/8). Berlijn 72.52 (72 50) Parijs 6 101/2 (6.10 1/2). Brussel 30.56 1/2 (30.56). Zwitserland 41.59 1/2 (4159). Kopenhagen 40.10 (40.10). Stock holm 46 32 1/2 (46.32 1/2). Oslo 45.15 (45.15) New-York 1.79 13/16 (1.79 13/16). Praag 6 321/2 16.33). Oost. Bankpapier 33.70 (33.65). Lire 7.25 (7.35). Prolongatie 1/2. Part. disc. 1/8—3/16. Daggeld 1/4. Registermarken 38 7/8. Crediet Spermar ken 131/2. Effectensperrmarken 131/z. Reismarken 52 1/2. Bankpapier 38 3/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM, 16 December. Op de internationale wisselmarkt begint de Fransche franc weer in het centrum van de belangstelling te komen. Vooral de laat ste dagen heeft dit- devies een zwakke houding ten toon gespreid. Dit is niet zoo zeer tot uitdrukking gekomen in den koers van den contanten franc, zij het dan ook, dat die koers, die het best ten opzichte van het pond sterling kan worden afgemeten geleidelijk aan iets terug is geloopen, doch voornamelijk in de prijzen voor francs op termijnlevering, die thans weer met een vrij groot disagio worden verhandeld. Gistermiddag werden eenmaand-francs zelfs verhandeld met een disagio van 8 cents en 3 maands-francs met een disagio van 16 cents. Hieruit blijkt zonneklaar, dat het vertrouwen in het Fransche ruilmiddel weer aan het wankelen is gebracht. Kort nadat de tegenwoordige Fransche minister Bonnet zitting ln het kabinet kreeg, en hij maatregelen ontwierp, die onmiskenbaar op den vasten wil wezen om de Fransche staatsfinanciën te saneeren, begon het geloof in de credietwaardigheid van Frankrijk blijkbaar weer eenigszins terug te kecren. Tenminste konden aanwij zingen hiervoor worden gevonden in het terugtrekken van het in het buitenland ondergebrachte Fransche kapitalen. Deze repatriatie was wel van bescheiden aard, doch vormde niettemin een bemoedigend symptoom. Daarbij werd de neiging om Fransch viuchtkapilaal naar huis te halen nog bevorderd door den ernstigen vorm dien de depressie in de Ver. Staten ging aan nemen en door de scherpe reacties tn Wall street. tengevolge waarvan nu en dan weer eenige vrees voor den Amerikaanschen dol lar om den hoek kwam kijken. Op het oogenblik ziet het er naar uit, dat het Fransche ruilmiddel weer ln discre- diet is gekomen, en voornamelijk moet dit worden toegeschreven aan het feit, dat de tegenwoordige Fransche regeering er nog niet in geslaagd is de staatsuitgaven ln overeenstemming te brengen met de in komsten. Zelfs treedt weer aan het licht, dat men te Parijs niet bij machte is de eindjes aan elkander te knoopen. De uitgaven gaan schrikbarende vormen aannemen en er zijn verscheidene aanwijzingen, dat het budget voor 1938 dat op papier sluitend is, een aanzienliik tekort zal opleveren en dat ook het deficit van de buitengewone begroo ting véél gTooter zal zijn. dan men oor spronkelijk had geraamd. Het feit, dat de Fransche schatkist voor kortloopend papier een rentevergoeding van circa 6'/? pet. moet betalen, spreekt ten opzichte van de cre dietwaardigheid van Frankrijk reeds meer dan boekdeelen. De middagbeurs. In den toestand op de effectenbeurs was heden geen verandering gekomen en de markt kenmerkte zich dan ook weer door geringe affaire. De stemming was prijshou dend en groote koersverschillen kwamen niet. voor. De belangstelling ging in hoofd zaak uit naar enkele specialiteiten Even als de laatste dagen werden ook Ko ninklijken weer tamelijk drnk verhandeld. De koersbeweging van dit aandeel was daarbij onzeker. Bij de opening werd op nieuw op een verhoogd peil afgedaan dc-h daarna werd een verlies van een veria! procenten geleden. Later op den middag echter trad weer een fhnk her.ste1 in. zoo- nat, tenslotte no» een koerswinst van en kele punten kon wo'den gehaakt. Ameri kaansche pelro'cumaan-leelen waren ver waarloosd. Vervolgens werd de aandacht getrokken door Aku's, die onder beurstijd geregeld in een groote open hoek werden verhandeld en na op ongeveer het vorige LEIDEN, 15 December. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken" Roode kool 2— 5,60; Savoye kool 1,401,70; Groene kool L303.80; "Boerenkool 1,502: Rapen 1,10 —140' Prei 1,50—3; Kroten 1,902,40; id. gekookt 5—7; Uien 4.60—11,10; Peen 1,10— 5' Spruiten 2—9; Andijvie 27; Sla 36; Nero 5,40—7.50; Witloof 5—24; Spinazie 316' Tomaten 5,80—20,60: Bloemkool 1,50 —8.90; Salade 0,70—3,10; Knolselderie 2 20 4; Pieterselie 801,10; Selderie 4080; Peen 4,90. LEIDEN, 15 Dec. Melkveiling „Leiden", week van 19 tot. 25 Dec. 197. Consumptie- melk 1ste klas f. 7.50. Prijs voor te leveren boventaxemeld in georganiseerd overleg voor het district Leiden voor de week van 19 tot 25 Dec., gelijk aan den door de re geering vastgestelden prijs. BENTHUIZEN, 14 December. 454 kip peneieren 4,355,75. GOUDA, 16 December. Veemarkt Aan voer totaal 1314 stuks. 51 slachtvarkens 3031 p.p.. levend met 2% korting; Magere varkens 30—50 p. st.: Biggen 16—21 id.; Geldersche biggen 20—24 id.; Runderen 125—210 id.; Nuchtere kalveren 8—14 id.; Bokken en geiten 27 id Handel matig. Algemeene markt. Kaas. Ie kw. met R.M. 27—28 2e kw. 26; Zware tot 29. Han del matig. 232 ponden boter. Goeboter 30— 85 p.p.; Weiboter 75—80 p.p. 74.000 partijen eieren. Kippeneieren 55.50; Eendeneieren 3.754. Handel vlug. Ooöp Zuid-Hollandsche Eierveiling G A. (C.Z.H.E.) Aanvoer 72.500 kippeneieren. 5658 Kg. 4,805,10: 58'60 Kg. 5,10—5,50; 60/62 Kg. 5.50—5,65 62/64 Kg. 5.65—5.90; Bruine 5,306,00: Kleine eieren 4.354,70. KATWIJK a d RIJN. 15 Dec. Groenten- veiling Roode kool 3 20—4.50. Gele kool 1— 140. Uien 9—9 60 per 100 K G Waspeen 0.70—1 15 eer kist Peen 6.50—8.10 per 100 bos. Andijvie 015—0.26 per kist van 6 KG. Selderieknollen 23 40 per 100 RIJNSBURG, 15 December Groenten- veiling Roode kool 2,504,00; Groene kool 1.50—2.50. Gele kool 1,00—1.50 p 100 Kg.; Kroten 50—70; Waschpeen 60—90 p. kist; Knolselderie 2.004.00 p. 100 st.; An dijvie 1628; Boerenkool 1216 p. Kg.; Uien 4,004,50. RIJNSBURG. 15 December. Bloemen veiling Chrysanthen 814; Herco 813; Germ wit 1114; id. geel 1318; Narcis sen: Helios 22—28: Victoria 25—28; Tulpen: Scarlet due 2.20—2.80: Witte due 2.80: Due de Berlia 2.20; Hyacinthen: l'Innocence 4,4010,20; Bismarck 8.40. ROELOF ARENDSVEEN. 15 Dec. Witte kool 0 85. Savoye kool 2.10. Andijvie 5 00 oer 100 K.G. Tomaten 0 50—0 85 per bak. Sla 0.602 60 Der 100 krop. aangevoerd 29180 stuks, slavellen 612 ct. per bak. TER-AAR. 15 Dec. Centrale Veiling Spinazie 3644 ct., Andijvie 745 ct.. sla- vellen 511 ct. per kist van 4 KG. Wasch peen f. 2.60; uien f. 7.90; Spruitkool f. 6.50— 9 00; roode kool f. 3.80; witte kool f.1 1 30; savoye kool f. 1—2.80: Witlof f 10.60— 14 60, alles per 100 KG. Selderie 30—150 ct; Peterselie 7080 ct.. per 100 bos; Sla f. 1 f. 2.10; Boerenkool 6—15 ct. per kist; veld sla f. 5 per 100 KG.; Rammenas f. 4 per 100 KG.; Sehorseneeren f. 2.70 per 100 KG. VOORSCHOTEN. 15 Dec. Veiling V.P.N. Kipeieren f. 4.505.30 p. 100; kuikeneieren f.3.60 per 100; eendeieren f. 4.50 per 100; eenden 55 ct. per stuk; konijen 80170 ct. per stuk. WADDINXVEEN. 15 Dec. Aangevoerd 230 Ivi-e'sren 5 30 per 100 stuks WES~L"ND 15 Dec BI. druiven 43—44. alicante 33 -37 nero 47 -95 appelen 4, peren 67. andijvie 13- 23. roode kool 1.40 2.90, groene kool 2.203 20. eieren 4.50 4.80. prei 2.10—2.20. .spruiten 0.951.25, uien 1.501.70, boerenkool 1015. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3