UITVOERING Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 16 December 1937 w B 15 K.W. BIJENKORF Chr. Muziekver. U. N. I. DICKIE DONS GAAT OP AVONTUUR LUCHTVAART r\ou en Uriep HILLEGOM. DE MEMORIE OVER DE BEGROOTING 1928. Een beter aspect. B. en W. hebben aan de gemeentebegroo- ting 1938 eenige toelichtingen en beschou wingen gegeven. Hieraan zij het volgende ontleend: Zooals bekend, moest voor het eerst op de begrooting 1937 een bijdrage uit 's Rijks kas worden geraamd in de kosten der ge- meentehuishouding. Bij het opmaken van de begrooting 1938 is de begrooting voor het vorige jaar nog niet goedgekeurd en is het niet bekend of de gemeente in aan merking komt voor de bovengenoemde bij drage, en onder welke voorwaarden, die bijdrage eventueel zal worden verleend. In vergelijking met 1937 vertoont de begrooting voor 1938 een beter aspect. Laat men de voor- of nadeelige saldi van vorige dienstjaren buiten beschou wing, dan kon in eerstgenoemd jaar de begrooting slechts sluitend worden ge maakt door raming eener rijksbijdrage ad f. 57.922,51, terwijl voor 1938 deze bijdrage belangrijk verminderd en op 1.23.667,34 uitgetrokken kon worden. Het groote verschil vindt zijn ooi-zaak voornamelijk in het feit, dat in den loop van 1937 door conversie van geldleeningen op den rentelast een aanzienlijke bespa ring werd verkregen. In 1937 werden de renteuitgaven (rnet inbegrip van een ge reserveerd bedrag voor een in dat jaar aan te gane geldleeningi op f. 130.155,10 be groot. terwijl voor 1938 voor hetzelfde doel einde werd uitgetrokken f. 106.336.69, een bezuiniging alzoo van rond f. 24.000. Intusschen hebben B. en W. berioht van Ged. Staten gekregen, dat de belastingbij- drage voor 1936, begroot op f. 47.600, door de Regeering vermoedelijk zal worden vast gesteld oo f. 33.000. Hierdoor wordt de dienst 1936 ongustig beïnvloed en levert hij uiteindelijk een nadeelig saldo op van f. 21.109,64 in plaaats van f. 4456.26, zooals op de begrooting 1938 is becijferd. Daar het nadeelig saldo 1936 ten laste van 1938 komt, veroorzaakt dit een grooter tekort op laatstgenoemden dienst. De vermindering der boven-omsohreven bijdrage heeft dus ten slotte tot resultaat, dat de bijdrage uit 's Rijks kas in de kosten der gemeentehuis houding voor 1938 met f. 21.109,64 min f. 4456.26 is f. 16.653,38 vermeerderd moet worden en alzoo bij wijzigingsbesluit nader op f. 23.667.34 plus f. 16.643,38 is f. 40.320,72 geraamd zal worden. Wat de vooruitzichten voor volgende ja ren betreft, hieromtrent kan weinig posi tiefs worden gezegd. Doordat er jaarlijks belangrijke aflossingen op de geldleeningen plaats hebben, worden de uitgaven wegens rente wel geleidelijk lager, doch hiertegen over staat, dat van een stijgüig der ont vangsten nog weinig te bespeuren valt. Wa ren wij voor 1938 ten aanzien van de op brengst der belastingen optimistisch ge stemd en rekenden wij op een zij het bescheiden verhooging. uit de opgaven van den inspecteur der directe belastingen bleek ons. dat dezelfde bedragen als voor 1937 moeten worden aangehouden. Op één lichtpunt meenen B. en W. toch even de aandacht te mpeten vestigen. De uitkeering uit het gemeentefonds, die tot het jaar 1945 telkens met f 9000 rond terug loopt. behoeft in 1938 slechts ongeveer f. 4300 lager geraamd te worden dan in 1937. daar de inkomsten van dit fonds een hoogere uitkeering aan de gemeente wet tigen Hoéwei de officieele uitkomsten van het onderzoek der Rijks-accountants nog niet ter kennis van B. en W. zijn gebracht, meenen wij uit de gevoerde besprekingen te mogen afleiden, dat zij geen posten of objecten hebben gevonden, waarop be langrijk bezuinigd kan worden. Hieruit mag dus de conclusie worden getrokken, dat in de naaste toekomst de tot nu toe geraamde bedragen voor bijna alle onderhoudswerken kunnen worden aangehouden. Een vermindering is o.a. toegepast op de posten wegens straatverlichting en onder houd van plantsoenen. Daar de thans door de Regeering toegestane bedragen absoluut onvoldoende zijn. hebben wij deze posten resp. f. 500 en f. 809 hooger geraamd, ter- -will wij alle middelen zullen aanwenden, dat de Regeering met deze verhoogde be- ■dragen instemt. Ten aanzien van den post straatverlich ting valt op te merken, dat met ingang van 1 Januari a.s. weer een bescheiden uit breiding van de straatverlichting kan- plaats hebben. Wij vertrouwen, dat de Raad overtuigd is, dat wij geen pogingen onbenut zullen laten om de straatverlich ting zoo goed mogelijk te doen zijn, maar in geen geval mag dit ten gevolge hebben, dat de post overschreden wordt, wijl an ders het bedrag der verhooging zooals hl een analoog geval ook elders is geschied zou komen ten laste van hen (i.e. de leden van het gemeentebestuur), die tot deze verhooging hebben medegewerkt. In afwachting van de beslissing der Re geering over de normen voor leermiddelen en de gesaneerde gemeenten hebben B. en W in de begrooting deze normen, die thans voor het L. O. f.2 en voor het U.L.O. f.3 bedragen, verhoogd tot resp. f. 2.50 en f. 4. Nu is gebleken, dat de genoemde normen door de Regeering met ingang van 1938 op resp f. 2.60 en f. 4.25 worden gebracht, stellen B. en W. voor hen te machtigen de daarmede verband houdende wijzigingen dn de begrooting 1938 aan te brengen. Opening van het Ontspanningslokaal. De heropening van het Ontspanningslo kaal der georganiseerde R.K. werkloozen in do lokaliteit van den R.K. Volksbond heeft plaats gevonden. Verschillende genoodigden waren aan wezig, benevens vele werkloozen. Er is ge sproken dobr den voorzitter van den Volks bond. den heer C. Seysener, die herin nerde aan de voorstelling van mej. Kruy- denberg, en mededeelde, dat cr gewerkt wordt voor de Kerstgave. De heer B. N. Loerakker, voorzitter van „Eensgezind heid" dankte namens de werkloozen voor de gastvrijheid en waarschuwde tegen dobbelen. Weth. Vermeer wees op hetgeen de overheid doet, op de Katholieke leiders en op Gods zegen, de grondslag van alles. Kapelaan Voortwist dankte namens de Geestelijkheid voor dit werk en onder streepte de woorden van Weth. Vermeer. Medgedeeld is, dat de heer van Baal en kele voordrachten zal houden. Het bouwen van een dubbel woonhuis aan de van den Endelaan bij de Beek brug voor rekening vin den heer Z'if- kamp is opgedragen aan den heer C. Vee- lenturf. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bijeenkomst A.-R. Kiesvereeniging;. De A.-R. Kiesver. ..Nederland en Oranje" vergaderde in de zaal achter de Geref. Kerk. De voorzitter, de heer G. v. d. Perk. opende, waarna de heer W. L. Noordijk, de notulen las, die onveranderd werden vastgesteld. Het raadslid J. v. d. Perk. sprak over ..Gemeentepolitiek". Spr. wees er op. dat alle Overheidsgezag uit God is en dat dit den onderdaan verplicht tot gehoorzaam heid. Daarna behandelde hij: le. Het ambtsgebed in den Raad; 2e. De bevorde ring der Zondagsrust en 3e. De gemeen telijke autonomie. Bij de uitvoerige uit werking dezer punten stelde spr. steeds het A.-R. beginsel in het licht. Hierop volgde een aangename gedachtenwisseling. Na enkele mededeelingen over de vie ring van het 50-jarig bestaan der Kies- vereeniging op 9 en 10 Febr. '38, volgde sluiting. Zangersavond korenbond „St. Willibrordus" De korenbond „St. Willibrordus" geves tigd te Wassenaar, gaf alhier een zangers avond. Ingezet werd met een plechtig lof in de Parochiekerk, gecelebreerd dcor pastoor C. Tholenaar uit Wassenaar met assistentie van pastoor Hesp alhier, vice-pres. va.n den korenbend en pastoor Meijsing van ..De Goede Herder" te Wassenaar. De lof gezangen werden verdienstelijk uitgevoerd door het koor van Katwijk Rijn. Na dit lof had de zangersavond plaats in 't Parochie huis. Pastoor Tholenaar sprak een ope ningswoord; kapelaan E. Paap uit Leiden hield een lezing over ..Gregoriaansohe Ad- ventgezangen" met muzikale toelichting door alle aanwezige zangers. Eerst hebben verschillende koren een uitvoering gege ven van meerdere Gregoriaansche Advents- gezangen. De beoordeeling daarvan zal door kapelaan Paap schriftelijk plaats hebben. Na de lezing en gedachtenwisseling sprak pastoor Hesp het slotwoord. NOVA-BIOSCOOP - KATWIJK AAN ZEE Ondanks het groote succes HEDENAVOND laatste voorstelling van ,,DE FAMILIE VAN MIJN VROUW" en de „AVRO-FILM". 3026 KERSTKRANSJES EXTRA GOEDKOOP Donderdag, Vrijdag en Zater dag 16, 17 en 18 December Chocolade Kerstkransjes met zaad2 ons ALS EXTRA RECLAME Bij aankoop van f. 1.(uitgezon derd suiker) een heerlijk n stukje Toiletzeep voorZCt. 3028 waarborgt kwaliteit I BEZOEKT DE to geven door de Ais afwisseling- voordrachten door leden der Vereeniging. Op VRIJDAG 17 DEC. in de ZAAL VOOR CKR. PROT. BELANGEN - Aanvang 7.30 u. Programma's a 35 cent te verkrijgen bij W. HAASNOOT, Voorstraat. 3027 KATWIJK AAN ZEE. De Nova-bioscoop. Wat de Nova-bioscoop deze week geeft, ts alleszins een bezoek waard. Eerst woont men een Bonte Dinsdagavond van de Avro bij. Het afwisselende repertoire van zoo'n gezelligen avond ontrolt zich hier voor het oog. De hoofdlilm is: „De familie van mijn vrouw". Een ieder moet deze van geestig heid en humor tintelende film die in het Gooi en in de omgeving van Laren speelt, gaan zien. De talrijke verwikkelingen, die er in voorkomen, zijn zóó koddig, dat men bijna aan één stuk door lachen moet! Een aan bevelenswaardige film. Een Fakkeloptocht der Oranjevereeniging. In verband met de as. blijde gebeurte nis in het Prinselijk gezin, besloot het be stuur van de Oranjevereeniging zoo spoe- dic mogelijk na den heuglijken datum een fakkeloptocht te houden, waarvoor de fakkels gratis beschikbaar worden gesteld. Vereenigingen, die in groepsverband on der haar vereenigingsvaandel aan den optocht willen deelnemen, moeten hiervan vóór 19 December a.s. opgaaf doen aan den secretaris, onder vermelding van het aantal personen welke een fakkel wen- schen. Cand. C. J. Lambour beroepen. Onze plaatsgenoot, de heer C. J. Lam bour, candidaat tot den Heiligen Dienst, heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. te Lage Zwaluwe (N.-B.) S, uit Leiden deed bij de politie aan gifte. dat hij van de wed. R. 6 rolletjes van 50 cent in betaling ontving en deze in zijn auto had gelegd. Toen hij naar een ander adres ging en terugkwam, bleken deze rolletjes verdwenen te zijn. Bij de te Rotterdam gehouden exa mens van de Ver. van Modevakscholen in Nederland slaagden voor costumière onze plaatsgenooten de dames A. van Duyn, M. de Haas en J. M. Varkevlsser. Allen leer lingen van mej. J. F. Rooy alhier. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen twee Leidschs muzikanten,, die zonder vergunning muziek maakten op een mondharmonica en draaiorgel. Zij werden uit de gemeente verwijderd. Bij de politie werd aangifte gedaan dat een winkelruit van C. v. S. in Duinoord door jongens van de Ulo-school is stuk ge gooid. NOORDWIJK. Alhier ontstond een schoorsteenbrand ten huize van K. in de Schevenlngsche- straat. De in allerijl gealarmeerde brand weer slaagde er in het vuur spoedig te öooven. T. deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn winterjas uit een café. Daar echter een andere jas is blijven han gen welke veel op de vermiste jas gelijkt, is hier vermoedelijk een vergissing in het spel. Op den hoek VoorstraatDouzastr. had een aanrijding plaats tusschen een motorrijder en een wielrijder, waarbij de motorrijder een hoofdverwonding opliep, terwijl de wielrijder er met een beschadigd rijwiel afkwam. De politie onderzoekt wie in deze de schuldige is. NOORDWIJKERHOUT. Examen Krankzinnigenverpleging. Aan het Staatsexamen voor krankzin nigenverpleging in de St. Bavostichting alhier namen 7 candidaten deel. Geslaagd zijn: J. Appelman, J. Bierhof. Br. Ani- matus v. d. Bruggen, J. Bruines J. Hii- lenaar, G. Scheltinga en J. de Vries. VALKENBURG. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad vergaderde. Afwezig de heeren de Vries en v. d. Nagel. De voorzitter, burgemeester Lotsy, open de met ambtsgebed. De notulen werden ge lezen en onveranderd vastgesteld. De voorz. deed mededeeling van ingekomen stukken. Een verzoek van B. en W. van Katwijk, om de elders doorgebrachte dienstjaren van den veearts de Graaf ook mede te doen tellen werd goedgekeurd. Ged. Staten willen het tarief voor de drankwet en vergunning voor dansen ver-, lagen. Conform beslotén. B. en W. stellen den raad voor, den heer A. Bol tot agent van arbeidsbemiddeling te benoemen. Met alg. st. werd deze benoemd. Bij de rondvraag Informeerde de heer Zwaan of reeds toestemming aan de gas fabriek is verleend, een gasbuis in den Middenweg te leggen. De voorzitter ant woordde. dat hierin nog geen beslissing is genomen. Hierna volgde geheime zitting. Na her opening volgde sluiting met ambtsgebed. VOORSCHOTEN. HET NIEUWE ORGEL IN DE GEREF. KERK. Hedenavond de ingebruikneming. Het orgel in de Geref. Kerk nadert zijn voltoooiing. De afbouw is thans zoover ge vorderd. dat men reeds een week met de intonatie (dit zoo belangrijke onderdeel) doende is; daarmede zal nog geruimen tijd gemoeid zijn. Het geheele werk maakte tijdens een bezichtiging op ons een alleszins soliden indruk. De opstelling en indeeling van het orgel is zeer practisch en royaal, zoodat men binnen In het orgel zijnde, zich ln alle richtingen kan bewegen op ruime stempaden voor behoorlijken toegang tot pijpwerk en verdere onderdeden. Het orgel staat vrijwel verdeeld over de geheele gaanderij, welke een breedte van ruim 10 M. heeft bij een diepte van plm, 3 M. De orgelkast heeft een breedte van plm. 5 M. Vanuit de kerk gezien bevindt zich de speeltafel vrijstaande rechts, naast het orgel. Aan de overzijde naast het orgel staat de blaasbalg met de windmachine. In het orgel zelf bevinden zich nog twee kleine balgen z,g. regulateurs, welke in de onmiddellijke nabijheid der windlade wer den opgesteld. Het pijpwerk van het lie Manuaal is in een zwelkast geplaatst op ruim 2 M. hoog te uit den vloer en ligt plm. 1 M. hooger dan het Ie Manuaal, wat het effect van de zwelkast aanmerkelijk ten goede komt. De verschillende onderdeelen zijn keurig afgewerkt. De speeltafel bezit twee klavieren en een vrij pedaal. De witte ivoren klaviertoetsen, registerwippers en knopjes (in verschillen de kleuren) tusschen mahoniehouten gepo litoerde omlijsting, maken een imposanten indruk. De windladen waarop het pijpwerk is ge plaatst. zijn van eiken en mahonie ver vaardigd en blank gelakt en zien er al even mooi en soliede uit. De zwaarste Oregonhouten pijpen, blank gelakt, alsook de glimmende groote en kleine tinnen pijpen maken een statigen indruk. Het massale orgelfront is in passende lijnen gekozen. De nieuwe eikenhouten ba- lustradebekleedlng naast het orgel vormt daarmede een goed geheel. De bouwers van dit orgel, de firma Valckx en Van Kouteren en Co. te Rot terdam, zullen ongetwijfeld met dit instru ment hun reputatie bestendigen. Het. orgel zal hedenavond in gebruik worden genomen. Het zal dan worden be speeld door de heeren J. de Vos uit Rot terdam en W. H. Houtman uit Schiedam, die als deskundigen aangesteld door de Ver. van Organisten bij de Geref. Kerken, bij den bouw van dit orgel den kerkeraad van advies dienden. Geslaagde Landstormavond. In het gebouw voor Chr. belangen aan de Wijngaardenlaan had een propaganda- avond plaats der Bijz. Vrijw. Landstorm. Leden van „Benvenuto" openden onder leiding van den heer Wakka met een marsch. O.m. werden opgemerkt de heer Th. Ruys. dag. bestuur Z.-H. West; de pi. commissie: lt. de Bruyn, Sassenheim; kapt. J. C. Wag- tendonk. Na de pauze verschenen nog overste Boots en kapt. Karres. De voorzitter van de pl. commissie, bur gemeester M. F. Berkhout wees op de be- teekenis van den B.V.L. Na het zingen van een couplet van het volkslied werd een driewerf hoera uitge bracht op het Kon. Gezin. Nadat de muziek gesDeeld had hield ds. P. Bootsma, legerpredikant, een rede „In het oude spoor". Hij waarschuwde tegen verslapping, want de vijand leeft en wroet nog. Spr. eindigde met „Oranje boven, leve het Vaderland!" Nadat de voorzitter ds. P. Bootsma had bedankt voor zijn opwekking, werd met begeleiding van de muziek staande gezon een „Wij willen Holland houden". Hierop volgde één der mooiste gedeelten van het programma. Mevr. M. Secrève. leerares ln declamatie aan het Haagsche Conservatorium, droeg voor „Legende" van Marie Koenen, enkele Kerstliederen en ge dichten van Vondel en Adama van Schel- tema. Overste Boots reikte de platen uit, be schikbaar gesteld voor de Landstormers en kap. Karres de prijzen, welwillend beschik baar gesteld door een aantal winkeliers, door de leden gewonnen op de schietwed strijden. hetgeen alles gepaard ging met een korte rede. Onze plaatsgenoot, de heer R. van den Ende, res. kol. I. L„ gaf een overzicht van een vaandeluitreiking ln Voorschoten in het jaar 1786, ten dage van de Patriotten. Ook uit deze oude geschiedenis, aldus spr., blijkt, dat wij waakzaam moeten blijven. Mevr. Secrève declameerde nog enkele humoristische gedichten, die met een warm applaus werden beloond. Tenslotte heeft burgemeester Berkhout allen bedankt waarna sluiting volgde met het zingen van een couplet van het „Wilhelmus". siLA. DE POSTVLUCHTEN. Vanmorgen te 7 uur is de „Gier" met zagvoerder Both van Schiphol naar Indlè vertrokken. Meegenomen werd 57.069 kg. vracht 533.453 kg. briefpost, 16.720 kg. pakketpost' Aan boord bevonden zich vier passagiers Onderweg stappen nog vier passagiers in. De „Torenvalk" (uitreis) is te Bandoeng aangekomen. verdrijft 11 wonder snel met Koker 12 cachets 50 ct. Proef doosje 2 stuks JOct. 2834 (Ingez. Med.) VOOR VRIJDAG 17 DECEMBER. 18. Paddekwistje wenkte Thijs om mee te komen en heelt hem toen een eindje door het bosch heen meegenomen; zoo liepen zij een poosje tusschen hooge hoornen maar eindelijk zei Paddekwist toen, in zichzelf: „Kijk hier onder ligt het diamant-gewelf ja, zeg Thijs, als je hier een kuiltje graven gaat kom je bij de plek waar Dickie staat. Het is niet diep, dus is het vlug gedaan; maar ik ga nu een beetje om een hoekje staan, zoodat de diamantkabou ters mij niet zien, als ze jou betrappen nu misschien. Wij bedrijven wel geen kwaad hiermede, maar die dwergen luisteren erg slecht naar rede Nadat Paddekwist zicji achter 'n boom verscholen had, groef Thijsje vlug een heel diep gat en nu moet je op het volgend plaatje maar eens kijken, of hij- Diok langs dezen weg thans zal bereiken.... Hilversum I, 1875 M. Algemeen Pro-1 gramma, verzorgd door de NCRV 8.00: Schriftlezing, meditaties, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30: Gramofoonmuziek Gelukwenschen 9.45: Gramofoonmu-1 ziek 10.30: Morgendienst 11.00: Gra mofoonmuziek 11.15: Bariton en pianoI 12.00: Berichten 12.15: Gramofoon-I muziek 1.00: Ensemble van der Horst. 2.30: Christelijke Lectuur 3.90: Cello en piano 4.00: Gramofoonmuziek 4.30: Amsterdamsch Salonorkest 6.30: Tuin- bouwpraatje 7.00: Berichten 7.15: I Literair halfuur 7.45: Berichten ANP, I Herhaling SOS-Berichten 8.00: Neder- landsche Bachvereeniging m.m.v. solisten I en het Utrecbtsch Stedelijk Orkest. lOml 9.10: Causerie „Kerstfeestvoorbereiding") 10.30: Berichten ANP 10.35: Gramo foonmuziek 10.45: Causerie over hand-1 bal 11.00—12.20: Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. 8.00 VARA -| 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.00 AVROI 4.00 VARA 7.30 VPRO 9.00 VARA -1 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA 8.00:1 Gramofoonmuziek 10.00: Morgenwijding! 10.20: Declamatie 10.40: Gramofoon-| muziek 11.10: Vervolg declamatie 11.30: Orgelspel 12.00: De Palladians I.00: Gramofoonmuziek 2.00: Causerie „Versiering van de Kersttafel" 2.30: Orgel en cello 3.15: AVRO-Dansorkest I 4.00: „The Lucky Birds", en solist 5.00: Voor de kinderen 5.30: Gramofoonmu ziek 5.55: Amateurs-uitzending 6.30: Politiek radiojournaal 6.50: Gramofoon muziek 7.00: „Het geld en zijn koop-I kracht", causerie 7.20: Gramofoonmu-! ziek 7.25: Berichten ANP 7.30: „Lezen| in den Bijbel", causerie 8.00: Collegium Musicum „D. F. Scheurleer" 8.30: Lite-| raire causerie 9.00: „Kris-Kras door Ne-I derland", amusementsreportage 10.0t:| „Fantasia", 10.30: Berichten ANP 10.40: Avondwijding 11.00: Zang en| gramofoonmuziek 11.30: Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512.00: Gramofoonmuziek.| Droitwich. 1500 M. 11,20: De Wessex Players 12,05: Orgelconcert 12,50: Henry Hall's Band 1,35: Birminghamsch: Philharmonisch Strijkorkest en solist I 2,20: Causerie over Kerstliederen (m. muz.I illustratie) 2.40: Jack Hardy's klein-f orkést 3,05: Gram. muziek 4,00: De-| clamatie 4,20: Causerie over jazzmuziek (m. gram. platen) 4,50: RadiotooneelJ m. muziek 5,20: Het Hallis-kwintet 5,50: Het Berringtonkwartet 6,20: Be- richten 6,45: Muzikale causerie 7.05:1 Orgelspel 7,20: Finsch-Europeesch con-C eert 8.20: Radiotooneel m. muziek 9,20: Berichten 9,40: „Miner at home"j causerieën 10,20: BBC-orkest, Brosa-j strijkkwartet en solisten 11,30: Loui Preager's Band 11,5012,20: Dans-| muziek (Gram. platen). Radio Paris. 1648 M. 7,50, 8,50 en 10.40: Gram. muziek 12,20: Cassard-orkest enf zang 3,05: Cello-voordracht. 3,20 a Zang 4,35: Duetten 5,20: Tzipine| Trio 8,35: Zang 8,50: Radiotooneel - 10.50: Gram. muziek 11.201.05: Nachh concert. Keulen. 456 M. 5,50: Politiemuziekj corps 7,50: Omroepschrammel-ensembll en solisten 11,20: Landessymphoniel orkest Saai-palts 4,40: Pianovoordrachl 5,10: Gram. muziek 6,30: Omroep* orkest, instrumentaal kwartet, pianoduil en solisten 8,30: Solistenconcert 9,50| Parijsch Instrumentaal kwintet 10,40- II,20: Nedersaksisch Symphonie-orkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.201 Gram. muz. 12,50: Omroepkleüioritesljj 1,50—2,20: Gram. muz. 5.20: Fr. Tem- merman's dansorkest - 6,20 en 6.50: Gram muz. 7,20: Finsch-Europeesch concer 8,50: Gram. muz. 9,20: Radiotoonee 10,3011,20: Ensemble voor oude muziel en Van de Velde's a capella-koor 484 M. 12,20: Gram. muz. 12,40: Zang 12,50 Omroepsalonorkest 1,30: Gram. muz. - 1,50: Zang 2,00—2,20: Gram. muz. - 5,20: Omroeporkest 6,20: Gram. muz. 6.50: Trio-concert 7,10: Gram. platen - 7,35: Zang 8,20: Omroeporkest en solis ten 10,30—11.20: Omroepdansorkest e>l solistén. Deutschlandsender. 1571 M. 7,20: „De Wildsohütz", opera (opn.) 9,20: Berich ten 9,50: Fluit en plano 10,05: Weer bericht 10,20—11.20: Finsch-Europeesci concert (opn.) GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EU DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 17 December. lste Programma: lederen dag van uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van uur: Kro, Ncrv enz. 3e programma: 8 00: Keulen Pariis Radio 12.05: Radio PTT N°ra 12 20: Keulen 13.20: Brussel VI. Keulen 14.20: Droitwich 15.05: Pato* Radio 15.35: Radio P.T.T Nord J'~$M Brussel. Fr. 18.20: Keulen diversen plm. 20.45: Boedapest of on K 22 20: Brussel VI 22.30: Weenen 22 50: Berlijn 23 20: Pariis Rad'0- 20j, 4e programma: 8 00: Brussel VI. ,3| diversen 10.35: Londen Rot Droitwich 13.35: Londen Reg. 1135 17 2 nunueui p n Droitwich 20.20: Gram.muz. 22.00: Londen Reg. 22.20: D»!™101F Wijzigingen voorbehouden.^

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12