De landbouwcrisis-politiek LESDSCH DAGBLAD, Woensdag 15 December 1937 Vierde Blad No. 23842 PUROL 78ste Jaargang GEMENGD NIEUWS LAND- EN TUINBOUW UIT DE RAADZAAL LUCHTVAART |KIN/T EN UTTiREN^ Plannen van den minister I Rangeerlocomotief rijdt vrachtauto in tweeën. Ongeluk op onbewaakten overweg te Boekelo. Op den onbewaakten overweg bij Bad- joekelo is gistermiddag een ongeluk ge aard, dat. gezien de omstandigheden, nog jftrekkelijk goed is afgeloopen. Een met 200 zakken zout beladen vracht- mto, bestuurd door den heer G. Sloot- jer uit Enschedé, naderde den overweg, flwijl ln de verte een rangeerlocomotief nam aanrijden. De machinist gaf signa- doch de chauffeur schijnt deze niet jhoord te hebben. Met grootc snelheid reed de locomo tief op de vrachtauto in, met het ge volg, dat de wagen in tweeën werd gespleten. De tractor kwam aan den linkerkant tegen een schutting terecht, terwijl dc aanhangwagen van de spoor baan naar rechts in een sloot werd geworpen. De chauffeur sloeg uit de auto, en liep tirwondingen aan het hoofd op. Hij werd ioor een geneesheer verbonden en daarna sar zijn woning te Enschedé overge wicht. Naast hem was nog in den wagen lezeten. de heer R. Heuten, eveneens uit hschedé, die met het voorste gedeelte van t auto tegen de schutting werd gewor- [oi. Hij kwam er wonder boven wonder jnder eenlge verwonding af. De vrachtauto Is vrijwel totaal ver splinterd, terwijl de locomotief van voren zoodanig beschadigd werd, dat zij door een locomotief uit Enschedé moest worden weggesleept. De schutting Ls over een lengte van zeven meter vernield. De auto had slechts met een vaart van K.M. gereden. doodelijk ongeluk in de oranje nassaumijn i. Ia den afgeloopen nacht is de arbeider I Stichtermann van de Oranje Nassau- ujn 1 te Heerlen, die ondergronds bezig bs met, het verplaatsen van Ijzeren balken ssder vallend gesteente geraakt en doode- S getroffen. S. was gehuwd en vader van vier kin- liren. Hij woonde te Heerlen. diefstal opgehelderd In April van dit jaar werd op het kantoor (n een fabriek te Amsterdam een enve- ppe met f. 300 vermist. Ofschoon de irëctie onmiddellijk na de vermissing as. Ètentie van de politie heeft ingeroepen, 1 het geheele personeel groot tachtig man, builleerde, werd het geld niet op hen Bronden. Thans ls in zijn woning in de Van Bosse- 'aat, een 17-jarige loopjongen aangehou- r, die bekend heeft de enveloppe, waarin Si de driehonderd gulden geborgen wist, oen niemand aanwezig was uit het kantoor i hebben weggenomen. Hij had de envelope vbor de fouilleermg 3 oe garage verstopt. De jongen is. na ge mord te zijn. weer op vrije voeten gesteld. 6UITENLANDSCH GEMENGD. Griezelige vondst in Frankrijk. Een geraamte met ketenen aan boomen vastgemaakt. Ben jager heeft in een bosch bij Dijon ®i geraamte gevonden, dat met ketenen handen, voeten en hals aan drie ver killende boomen was bevestigd. Men veronderstelt dat het lijk zich daar Ms vijf a zes jaar bevindt. Men vond w paar Fransche, Duitsche en Zweedsche «tukken bij het lijk, de sleutels van boeien en een visitekaartje. Hoewel moord niet geheel uitgesloten worden geacht, gelooven de autori- toch eerder met een geval van zelf- toord te doen te hebben. Barones Kerstin Hamilton heeft aan het „Svenska Dagbladet" medegedeeld, 6i het geraamte, dat bij Dijon is gevon- Pj en waarbij haar visitekaartje lag, mo- Rk het stoffelijk overschot ls van den «dweilen Duitschen emigrant dr. Hein- «i Hellmund. Zij heeft een half jaar ge- ten met hem kennis gemaakt. Hellmund, die Duitschland had moeten «laten, begaf zich via Zwitserland en ■Mkrljk naar Zweden. Hij schreef een .Mosofisch werk en de barones wilde hem «n het uit te geven. «dert eind Juni heeft zij evenwel niets "tt van hem gehoord. SNEEUW IN SCHOTLAND. Bisteren is Schotland door nieuwe mteuwstormen geteisterd, welke zoo erg Wh, dat de expres van Edinburgh aan grensstation Carlisle arriveerde precies S'het uur dat de trein te Londen had •oooren te zijn. De volkomen ingesneeuw- j trein is daar blijven staan en de 200 lagers voor Londen zijn met een uit rj*ë aangevoerde extra-trein naar Eus- S«bracht, waar ze 13 uur te laat aan- fei?!n Te Glasgow en in de hoofdstad *'t het verkeer tot de middaguren nage- r6 stilgestaan. ie stromboli in werking. .^terochtend om acht uur is. de vul- Stromboli (Middellandsche Zee) in hlftag getreden. De eerste uitbarsting O gevolgd door livee geweldige ontplof- ™a, waarbij gloeiende lava omhoog- !J"Pen werd. Schade werd niet aange- Persoonlijke ongelukken bleven uit. Serum tegen mond- en klauwzeer. Havas meldt uit Quito: De minister van landbouw van Columbia heeft officieel aan de academies van we tenschappen van Frankrijk, Duitschland, Engeland en de Vereenigde Staten mede gedeeld, dat een serum ls uitgevonden, waardoor vee voor den tijd van een jaar onvatbaar wordt voor mond- en klauwzeer. Anderhalf millioen voor den tuinbouw. De minister van Ecconomische Za ken heeft besloten, uit het Landbouw crisisfonds aan hen, die als teler van gewassen van den tuinbouw zijn aan gesloten bij de stichting Nederland- sche Groenten- en Fruitcentrale steun te verleenen tot een bedrag van ten hoogste f. 1.580.000. Deze steunverlee- ning omvat de producten blauwe en witte druiven, spekboonen, pronkboo- nen, tomaten en fabrieksframbozen. MEN IS WEER IN DE AGENDA BLIJVEN STEKEN. VRAGEN EN ANTWOORDEN. VraagHeb in mijn tuin twee Hortensia's. Hoe moet Ik die planten snoeien? p B- E. te O. Antw.: Het doode en fijne hout doet u goed geheel te verwijderen. De stevige tak ken vormen een volgend jaar nieuw bloem- iiout. Als u de planten te hoog woi'den, kunt u de langste takken gerust tot de helft inkorten. Worden de Hortensia's dicht bij den grond afgesneden, dan is de kans groot dat zij een volgend jaar niet of weinig bloeien. Vraag: Hierbij een gedeelte van mijn hangplant. welke laatste geel wordt. Hoe te handelen? A. B. C. te L. Antw.: Uw plant heet Asparagus Sprengerü en is een bekende hangplant. U doet goed de gele takken geheel te ver wijderen en de plant zoo koel mogelijk te houden, zonder dat ze bevriest. Geef ook matig water: de aarde moet evenwel niet geheel uitdrogen. Verpot ln Maart in goede aarde en zet de plant dan flink ln het licht en geef geregeld water. Het gewas ontwik kelt dan nieuwe takken en u houdt den groei krachtig door in den zomer om de drie weken bloemenmest te geven, ln water opgelost. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". Winterhanden Wintervoeten Winterteenen Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist 2983 (Ingez. Med.) DE POSTVLUCHTEN. De „Oehoe" Is gisteravond om half acht op Schiphol geland. HET LIJK VAN JEANNE KELLER GEVONDEN. Op aanwijzingen van Weidmann heeft men. het lijk van zijn zesde slachtoffer. Jeanne Keiler, ontdekt in de z.g. „Grot der bandieten", op één kilometer van Bar bizon in het bosch van Fontainebleau. Het lijk lag dicht aan de oppervlakte op een plaats, waar des zomers veel wandelaars komen, maar die des winters verlaten ls. tien dooden door EEN lawine. Door een lawine, die een groepje skiërs met hun gidsen trof in de Porloipas iDo- lomiten) zijn 10 personen om het leven gekomen, terwijl verschillende anderen werden gewond. Men veronderstelt, dat allen Italianen zijn. DOOR BIJEN AANGEVALLEN. Door de schuld van bijen heeft de lei der van een Portugeesche archeologische expeditie in het binnenland van Mozam bique zijn been gebroken. De professor was op onderzoek uit in een berggrot ter be studeering van wandteekeningen. Toen hij echter trachtte de grot te verlaten, vond hij zijn weg geblokkeerd door een zwerm woedende bijen, die hem aanviel en bij na verstikte. Bij een poging hen te ont vluchten gleed de professor uit en brak zijn been. Na een strijd tegen de bijen, die tien minuten duurde, slaagden de an dere leden der expeditie er eindelijk in den professor te redden met behulp van bran dend gras. Zijn toestand bleek zóó ernstig te zijn, dat hij per vliegtuig naar het dichtstbijzijnde hospitaal vervoerd moest worden. Daar werden duizenden angels uit zijn lichaam verwijderd. Alleen uit één hand werden reeds 130 angels weggenomen NAPOLEON TE WARSCHAU. In het hotel d'Angleterre te Warschau ls dezer dagen een gedenksteen geplaatst ter gelegenheid van den 125sten jaardag van den doortocht van Napoleon door Warschau bij zijn terugkeer uit Rusland. De keizer was toen slechts vergezeld van den prins van Caulaincourt en van graaf Wasowiez. Slechts één dag is Napoleon in Warschau gebleven, maar het vertrek, waarin de keizer heeft overnacht, heeft men uit eerbied in den ouden toestand gelaten. Wanneer men nagaat, dat de Raad 43 punten heeft afgedaan (40 der agenda en 3 der aanvullingsagenda) en men bedenkt dat slechts een drietal discussie uitlokte de rest ging vrijwel zonder meer onder den hamer door! dan ls het bewijs ge leverd. dat deze aangesneden punten wel grondig zijn afgekloven, waar de avond zitting tot bijkans kwart voor twaalf duurde.. De middagzitting stond geheel ln het toeken van schoolkindervoeding en -klee ding. Om te beginnen behaalde mevr. Braggaar thans, na jaren op dat aambeeld te hebben geslagen, eindelijk de overwin ning. De raad sprak zich met 18—16 stem men uit voor het verschaffen van schoe nen in plaats van klompen, nadat vorige maal de stemmen hadden gestaakt (17-17). De heer Lombert is „omgevallen"! Of dit besluit echter in het belang is van het doel, mag worden betwijfeld en de Vereeniging komt er ongetwijfeld mede in moeilijkheden. De zaak staat practisch thans toch zoo: de raad heeft door zijn besluit zich uitgesproken voor één paar I schoenen in de 10 maanden zonder repa raties. Dat dit hopeloos onvoldoende ls om het schoolbezoek ln waarheid te stimulee- ren, is te duidelijk om er verder op in te gaan. Maar voor dit doel werkt de Ver eeniging toch alleen Reeds thans is het schoolverzuim groo ter onder de kinderen, die op medisch advies tot dusver schoenen ontvingen in plaats van klompen! De Vereeniging ls zelfstandig en kan den wensch van den raad dus naast zich neerleggen, maar anderzijds is dat be zwaarlijk, waar toch de raad over de sub sidie beschikt, zonder welke de Vereeni ging niet kan werken Ook verder had de S.D.A.P. thans suc ces. Reeds eenlge jaren ijverde zij voor een 2e gedelegeerde van de Gemeente bij deze Vereeniging. welke zetel dan bestemd was voor mevr. Braggaar. Ook dit is nu door den raad aanvaard, zij het, dat nog iets verder zal worden gegaan: het aan tal gedelegeerden zal worden gebracht op drie. En daarop volgde een totaal overbodig politiek debat inzake het voorstel Goslinga om over te gaan tot gezlns-voedselver- strekking met opheffing der schoolvoe- ding De heer Goslinga was zelf oorzaak van de felheid die een paar maal oplaaide Waarom werd niet geheel gebleven op het terrein der practijk? De principe-kwestie, het kind hoort in het gezin, is toch hl feite geen kwestie. Ieder aanvaardt dit. maarde harde noodzaak dwingt an ders De heer Goslinga bleef daarom ook vrijwel alleen staan en met 27i werd het afwijzend praeadvies van B. en W. aan genomen. De avondzitting begon met een Stad huisdebat. De raming van den bouw zal worden overschreden, dat is zeker, maar met hoeveel? Dat is de vraag, waarop het antwoord vooralsnog schuldig moet worden gebleven. Bepaald optimistisch durven wij niet zijn! Met den verderen bouw zal nu in ieder geval voortgang kunnen worden gemaakt, waardoor de toenemende werk loosheid misschien weer eenigszins tot staan kan worden gebracht. Een kwestie van stedelijke protectie, op geworpen door den heer Jongeleen, ein digde met diens nederlaag. Het slot was een uitvoerig debat over de voorstellen van B. en W. tot verhooging der electriciteitsprijzen. Zooals men weet, is dit feitelijk een onderdeel van de voor stellen van het college tot hét sluitend maken der begrooting voor 1938, doch om niet 1 Jan. deze maatregelen te kunnen invoeren, was deze accidenteele behande ling noodzakelijk. Men kreeg dus eenigs zins een voorproefje van het begrootings- debat. Feitelijk is het geheel en al terug te brengen tot het oude vraagstuk: wat ver dient de voorkeur, belastlngverhooging of deze indirecte belasting door tariefverhoo- ging. De bordjes bleken nu eens te zijn verhangen: vroegere voorstanders van het eerste pleitten nu voor het tweede en om gekeerd. Wij voor ons gelooven. dat aan belastingverhooging grooter bezwaren kle ven dan aan deze tariefsverhooging. hoe onaangenaam ook deze op zich zelf is; het is een keuze tusschen twee kwaden. Dit standpunt heeft tenslótte gezege vierd. Nog is een voorstel van Welzen om de tariefverhooging niet toe te passen op in komens tot f. 1200 in praeadvies genomen, doch veel kans geven wij dit niet. Het zal practisch wel niet uitvoerbaar zijn. zooals reeds van diverse zijden is betoogd. Volgenden Maandag zal de raad trach ten de niet afgewerkte agenda te beëin digen. nieuwe uitgaven. Verschenen bij Nederlandsche Keurboekerij. Amsterdam Geketende Leeuw", door Zsigmond Mó- ricz: uit het Hongaarsch door E. Vahl— de Roos. Van Holkema en Warendorff. A'dam: Hoe moet de lijder aan suikerziekte le ven?" Een serie practlsche wenken door dr. L. Schaap. Uitgeverij Het Spectrum, Utrecht: „Naar het absolute nulpunt", door dr. J. A. Kok. Voorwoord van prof. dr. W. H. Keesom. J. B. Wolters Uitg. Mij. N.V., Groningen: „The Thirty-nine Steps", door John. Bu- clian. Bewerkt door A. G. Postma—IGein Lankhorst en J. H. Schut, in de Serie A. New English Library. N.V. Uitg. Mij. Tjeenk Willink, Zwolle: In de Editie Schuurman en Jordens: Wetten houdende verbodsbepalingen te- _en het dragen van Wapenen" en ..Vuur- wapenwet". door dr. G. G. Pekelharing. „Wegenwet"'. door dr. G. G. Pekelharing. „Gezondheidswet" door dr. L. Leijdesdorf „Wet op Woonwagens en Woonschepen" door dr. G. G. Pekelharing. De noodtoestand in Roelofarendsveen. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Ka mer over de begrooting 1938 van het land bouwcrisisfonds. Wij ontleenen daaraan: De minister is voornemens aan het grondbeginsel der tot heden gevoerde politiek vast te houden. Of het huidige samenstel van economische maatrege len daartoe gehandhaafd moet worden, hangt af van het verloop van het prijs peil van ieder product afzonderlijk. Daar de directe financieele steun maatregelen wellicht meer en meer door prijsregelingen zullen kunnen worden vervangen dc minister heeft met de gewijzigde regeling voor dc boter den eersten stap in deze richting gedaan zullen indirect prijsregelen- dc maatregelen voorloopig zeker nog niet kunnen worden gemist. Voor de bepaling der richtprijzen van de opbrengst der landbouwproducten wordt de huidige kostprijs in acht genomen. Met stijging van bedrijfsonkosten is dan ook reeds meermalen rekening gehouden. Het standpunt van den minister brengt mede. dat hoewel de prijssteunende maat regelen ook er toe zuilen moeten mede werken om de verhoogde productiekosten te dekken ten einde de bedrijven en daar door de geheele landbouwende bevolking ln stand te houden, opzet en doel der land- bouw-crisiswet 1933 hem niet de vrijheid verleenen om maatregelen te treffen, welke er doelbewust op gericht zijn, den landbouwer in een toeneming van de al- gemeene welvaart door een ruimere op brengst voor zijn product te doen deelen. Dat intusschen de landbouw van de op leving nog geenerlei profijt zou hebben getrokken, kan de minister niet erkennen. Invloed landbouw-crisismaatregelen. Aangezien de beteekenis, welke de hui dige landbouw-crisismaatregelen voor de kosten van levensonderhoud Ijebben. oog wel eens wordt overschat, heeft de minis ter gemeend goed te doen een nauwkeurig onderzoek hieromtrent te doen instellen. Dit onderzoek heeft zich uitgestrekt tot den invloed van de directe landbouwcrisis- lasten op het budget van een aantal arbei dersgezinnen te Amsterdam. Als resultaat van het onderzoek ten aanzien van de directe belastingen is verkregen, dat deze crisislasten van het totale budget in September jJ. 3.1 pet. en in October j.i. 2.9 pet. uitmaakten. Het door enkele leden tot de regeering gerichte verwijt, als zou de verlaging van de uitgaven van het landbouw-crisisfonds van 177 millioen tot 132 millioen ten koste van de boeren gegaan zijn, moet de minis ter met nadruk van de hand wijzen. De minister meent, ook al kunnen tegen het huidige systeem bezwaren worden aangevoerd, met kracht aan de financiering der landbouwcrisismaat regelen door middel van een apart fonds te moeten vasthouden, daar een betere regeling tot dekking van de uit gaven ten behoeve van den landbouw niet kan worden aangewezen. Daar het de taak van de regeering is, de belan gen van alle onderdeelen van het eco nomisch leven in Nederland in juiste harmonie te behartigen kan een systeem van hooge invoerrechten aan de grens op landbouwproducten de instemming van den minister niet hebben. Gaarne voldoet de minister aan het al gemeen tot hem gericht verzoek om eenige nadere toelichting te geven op de mede- deelingen in de Troonrede, dat het over nemen. voortzetten of opbouwen van nuttige regelingen door de be drijf sgenooten van regeeringswege zal worden bevorderd. Naast de maatregelen van zuiver economischen aard. zullen andere maatregelen genomen dienen te wor den, welke de agrarische positie van ons land kunnen versterken. De minis ter denkt hierbij in het bijzonder aan de maatregelen tot verbetering van de kwaliteit der producten. Al deze maat regelen ziet de minister als .nuttige regelingen", als waarvan ln de Troon rede sprake is. Dat daarbij in uitzicht ls gesteld, dat het overnemen, voortzetten of opbouwen van die regelingen door de bedrijf sgenooten zelf van regeeringswege zal worden bevorderd, vindt zijn grondslag in de overweging, dat bet systeem van totstandkoming en uit voering van maatregelen, zooals dat bij de huidige landbouw-crisismaatregelen wordt toegepast, slechts als crisismaatregel is te verdedigen en op den duur niet kan wor den gehandhaafd. De minister wenscht te bevorderen, dat, waar mogelijk, de nog voor den economi schen toestand van den landbouw noodlge maatregelen door de betrokken bedrijfs- genooten zelf worden overgenomen en voortgezet, terwijl andere nuttige maat regelen door deze zelf kunnen worden op gebouwd. Voorloopig zal zulks nog als over gangsmaatregel kunnen geschieden op grond van de landbouw-crisiswet 1933. Aan de hand van de ervaringen, welke daarbij zullen worden opgedaan, kan dan over wogen worden, welke nieuwe wettelijke basis voor den verderen opbouw de meest juiste moet worden geacht. Wat de aardappelenregeling betreft, kan de minister mededeelen, dat hem gebleken is. dat de drie centrale landbouworganisa ties bereid zijn, te overwegen of het moge lijk is, dat het ontwerpen en uitvoeren van regelingen voor de aardappelteelt, voor zoover deze nog wenschelijk worden ge acht, door de bedrijfsgenooten zelf ter hand zullen worden genomen. Het kleine-tuindersvraagstuk heeft zijn bijzondere zijden, waardoor het treffen van een regeling zeer moeilijk is. de minister hoopt er ln te kunnen slagen, reeds spoedig nadere mededee- llngen te doen. omtrent bijzondere maatregelen voor deze categorie. Met zijn ambtgenoot van het departe ment van Sociale Zaken zal de minister overleggen. In hoever de kleine grondge bruikers meer nog dan door deze regeling geschiedt, uit de werkverschaffing gebracht zouden kunnen worden. De minister zal gaarne gevolg geven aan het door vele leden tot hem gerichte ver zoek, mede zijn aandacht te schenken aan de behartiging van de belangen der land arbeiders. De minister is bereid na te gaan, of voor 1938 eenige verbetering ten aanzien van de peulvruchten, met name der groene erwten, kan worden bevorderd. De minister kan niet onderschrijven, dat de tegenwoordige tarweprijs en die, welke voor het jaar 1938 ln uitzicht is gesteld, on voldoende zou zijn. Ook is de minister van oordeel, dat de beperking van de vaxkensteelt in stand ge houden moet worden, doch hij deelt niet de meening, dat de blggenteeltregeling zou kunnen worden vervangen door een rege ling betreffende het houden van varkens. Bij het door vele leden uitgesproken oor deel, dat er aanleiding bestaat de kalver- beperking te doen vervallen, kan de minis ter zich niet aansluiten. Melk en Zuivel. Dat door verscheidene leden is betoogd, dat in Nederland de boter bij margarine zou zijn achtergesteld, is den minister niet duidelijk. Toen de boterprijzen zeer sterk daalden en de boterproducenten dienten gevolge in zeer gToote moeilijkheden ver keerden. heeft de regeering niet geaarzeld, de boter te beschermen. Tot het nemen van bijzondere maatrege len ten opzichte van de margarine, zooals in het verslag wordt voorgesteld, kan de minister zijn medewerking niet verleenen; hij is van meening, dat de thans getroffen maatregelen, ter bescherming van de boter voldoende zijn. daar de beoogde prijs- en consumptie-verhoudingen van boter, mar garine en andere spi.isvetten door middel van de heffingen en de productiebeperking van de margarine op genoegzame wijze worden bereikt Uit het vorenstaande bllikt. dat het niet de bedoeling van den minister is, belang rijke wijzigingen aan te brengen en dat hij geen behoefte gevoelt om maatregelen te treffen, die vergeleken met nu, de positie van de margarine ernstig zouden ver zwakken. De vraag van een mengverbod van boter en margarine is in onderzoek. Zoolang de export van boter nog in voor onze verhoudingen onbeperkte hoeveel heden mogelijk is, al moge de te bedin gen prijs dan nog geen reden tot tevreden heid geven is er voor den minister geen aanleiding, in deze exportpolitiek wijziging te brengen. Naar aanleiding van de in het verslag gestelde vraag, moge de minister mededee len. dat er zich thans ongeveer 14 millioen gulden in den zuivelpot bevindt. Nood in de Veenstreek. De nood in de „Veenstreek" is ook aan den minister bekend. Hij zal op korten termijn doen nagaan, in hoe verre. maar dan uitsluitend op den grondslag der bestaande steunver- leening, nog iets gedaan kan worden. Dat de teeltregeliivg in den tuinbouw nog niet gemist kan worden, moet door den minister ten volle worden onder schreven. Visscherij. Met de meening van vele leden, dat zoo wel de zee- als de zoetwatervisscherij nog steeds in een moeilijken toestand verkee- ren, ondanks de van regeeringswege voor deze bedrijfstakken genomen maatregelen, moet de minister zich tot zijn leedwezen vereenigen. Zijn streven is er op gericht, om ook voor dezen tak van volksbestaan die maatregelen te treffen, welke tot her stel van het door de crisis verstoorde eco nomische evenwicht kunnen leiden. De minister kan niet ontkennen, dat de heffing op bakolie een belemmeren de factor is voor het gebruik van visch. Deze heffing kan echter niet afzonder lijk beschouwd worden, doch moet ge zien worden in het samenstel der hef fingen op margarine, vetten en oliën. Eerst wanneer een verdere verlaging van deze heffingen in het algemeen mogelijk is, zal ook tot een verlaging van de heffing op bakolie kunnen wor den overgegaan. De vraagstukken betreffende rentabili teit en geschiktheid om visschersvaartui- gen en distributie in zeevisch zijn in studie. Waar haal ik nu zoo gauw een post zegel vandaaü?

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13