LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 14 December 1937 De bestrijding der werkloosheid NOVA-BIOSCOOP - Katwijk aan Zee HEDENAVOND „DE FAMILIE VAN MIJN VROUW" Avro's GlorieDe Bonte Dinsdagavond RECHTZAKEN Redevoeringen van minister Romme en den heer Meijer de Vries a' Uit de Rijnstreek Uit de Omstreken Dominee contra burgemeester. De Waddinxveensche affaire. De Rotterdamsche rechtbank deed gis teren uitspraak ln de strafzaak tegen den 33-jarigen predikant W. V. uit Reeuwijk, die terecht heeft gestaan, omdat hU den burgemeester van Waddlnxveen door mid del van een geschrift beleedlgd zou heb ben. Verdachte werd veroordeeld tot vijf gulden boete subs, een dag hechtenis. Het 0. M. had f. 25.boete subs, tien dagen geëischtt. HAAGSCHE POLITIERECHTER. „Eén, twee, drie, klaveraas". p. H. L. zou ln een café te Sassenheim uitgenoodigd hebben tot hazardspel. Verdachte ontkende beslist, doch er wa een getuige, die vertelde dat L. ultnoo- dlgde deel te nemen aan het spel „één, twee, drie, klaveraas". Later bleek, dat L. zelf belang had bij dit gokspel. Deze ge tuige R. uit Amsterdam, had echter da delijk begrepen, dat het een kwartjesvin der was, die bezig was met hulp van hand langers De Officier wees erop, dat deze L. be hoort tot een complot van oplichters, en nu hij vrijwel op heeterdaad ls betrapt, ls het gewenscht dit gevaarlijk stel behoor lijk te straffen. Verdachte ls reeds eerder tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld, en de Officier vroeg het maximum, zes maanden gevan genisstraf. De Politierechter vonniste conform dezen eisch. Kwestie met de dienstbode. De pensiongast van een hotel te Noord - wijk, ft. R.. zou zijn dienstbode, mej. H„ hebben mishandeld. Volgens verdachte, had het meisje het er ook naar gemaakt, ie kwam des avonds te laat thuis en daar door bleef het gereedmaken van het fleschje Voor de baby achterwege. De eigenaar van het hotel, als getuige gehoord, vond ook dat het meisje onbe hoorlijk optrad; de getuige had zelf wel het fleschje voor het kind moeten brengen, want het meisje kwam niet opdagen. De mishandelde was niet verschenen, en ie Officier vond het noodzakelijk haar getuigenis te hooren. Daarom werd de ver dere behandeling der zaak nog aange houden. Hij probeerde het eens! P. de R., uit Hillegom, had ln café .Bloemhof" te Sassenheim deelgenomen aan een hazardspel; toen hij ongeveer f. 15 kwijt was, bemerkte De R., dat hij het ilachtoffer was van een kwartjesvinder. De getuige zei, dat hij wel gewaarschuwd was. maar hij had het toch eens willen orobeeren. G. L„ de kwartjesvinder, stond dus te recht voor gelegenheid geven van hazard- tpel. Hij ontkende hardnekkig; wist totaal nergens van, etc. Maar verdachte is een heel goede be kende van de politie op het gebied van hazardspel. Bovendien was er een verklaring van een helper van verdachte, die zelf inlichtte, dat eerst bij de harddraverij te Wassenaar was getracht slachtoffers te maken, doch dat zulks mislukte. Maar een paar dagen later ln genoemd café te Sassenheim, ging dat wél. De Officier vond bewijs genoeg om tegen rerdachte zes maanden gevangenisstraf te lischen. Het vonnis werd ook jegens dezen ver dachte conform den elsch. Steundelict. Aan den dienst der steunverleening te Alphen aan den Rijn had A. S zijn ver diensten niet juist opgegeven, hoewel de mbtenaar van dezen dienst had medege deeld, dat hij S. al eerder gewantrouwd had Dé Officier merkte op, dat S. voor an dere feiten reeds tweemaal voorwaardelijk veroordeeld, zoodat hij moest oppassen. Het geduld ls nu teneinde en daarom vroeg de Officier drie maanden gevangenisstraf. De Politierechter hield rekening met het «ft. dat nu de totaal tien maanden ge vangenisstraf ook ten uitvoer wordt ge- ■t?d en legde drie maanden onvoorwaar delijk op. Het experiment. H M. v. d. B uit Leiden had op zijn sectrische huisleiding een verbinding ge- haakt, waardoor electrische stroom werd «trokken bulten den meter om. Nu gaf hrcachte een uiteenzetting, waarbij hij Keende geen stroom te hebben betrokken, Meh alleen voor experimenten de instal- ttle te hebben gemaakt. De inspecteur der Leidsche Llchtfabrie- bh verklaarde dat deze aangelegenheid "Men de clandestine afname van stroom 8aat De Ofticier kon niet aannemen, dat ver dachte niet bekend zou zijn met het feit. rat door zijn tactiek electricltelt werd af- Rnomen zondeV dat hij er voor betaalde, tamers is verdachte in het bezit van radio-zendinstallatie, en dus ls hij vol gde op de hoogte van de zaken. Gezien "®e omstandigheden vorderde de Officier "je maanden gevangenisstraf. ,he Politierechter vonniste tot f.100. bte subs. 100 dagen hechtenis. Wat opgevischt werd. Volgens P. S. uit Noordwijk. zou hij bij varen in de Warmonderleede. twee en wn riifel hebben opgevischt. Deze meubelstukken waren afkomstig het hotel „Royal". «n kellner vertelde in de 12 jaar, welke "1 >n betrekking ls bij genoemd hotel, zel- te hebben meegemaakt, dat een stoel het water waaide Hij vond het niet erg wschljnlijk, dat stoelen en tafel waren 'Jbvischt. Jje Ofticier merkte op, dat indien de -n waren opgevischt, deze naar het ;bl teruggebracht moesten worden, om werd f. 30 boete subs. 30 dagen S?vonnis werd f. 20 subs. 20 dagen. C u Warmond, vervoerde op zijn (.Ut de goederen, die de verdachte uit vorige zaak had opgevischt, zoodat hij san medeplichtigheid schuldig De verdachte meende, dat hij er niet zooveel kwaad mee gedaan had, doch de Officier hield er een andere meening op na; hij vroeg f.30 boete subs. 30 dagen hechtenis. De Politierechter vonniste tot f. 20 subs. 20 dagen. Het lood verdween. T. A. G. D. uit Leiden, had lood wegge nomen van eenige perceelen. Hij bekende. De Officier vond het nogal erg, want het was niet bij één diefstal gebleven. Daar het rapport over verdachte gun stig luidde, vond de Officier termen aan wezig een voorwaardelijke straf van drie maanden met een proeftijd van drie Jaar te vragen. De Politierechter vonniste conform dezen eisch. Mishandeld. Mej. C. M. V. uit Nieuwveen sloeg mej. L. uit die gemeente. Mej. V. liet verstek gaan, maar wel was er de mishandelde, die zeide, dat mej. V. haar had geslagen. De Politierechter las evenwel in het verbaal, dat mej. L. eerst had gescholden, en voorts, dat mej. V. volgens de politie goed bekend staat. De mishandelde vond dat blijkbaar wel wat vreemd, doch de Politierechter hield er wel rekening mee. De elsch van den Offi cier van f. 5 subs. 5 dagen werd vermin derd tot f. 2 subs. 2 dagen. Verduistering in dienstbetrekking. In betrekking als bezorger had A. J. v. d. B. uit Leiden een bedrag van pl.m. f.180 verduisterd. Het geld, dat hij van klanten ontving, droeg hij niet af. Verdachte be kende. De Officier wees erop, dat verdachte zich niet heeft te beklagen over de Justitie, die hem voor een ander feit reeds tot zes maanden voorwaardelijk veroordeelde, ter wijl zijn patroon na eerste ontdekking nog geen aangifte bij de politie deed. Toen verdachte evenwel doorging met verduis teringen had vervolging plaats. In verband met deze omstandigheden vorderde de Of ficier zes maanden gevangenisstraf. De Politierechter hield rekening met de zes maanden voorwaardelijk, die nu ten uitvoer wordt gelegd en vonniste tot vier maanden gevangenisstraf. Bij de controle. Toen te Noordwijk ambtenaren de rijwiel- belastlngmerken controleerden, passeerde ook C. K. uit Noordwijk, die niet stilhield, toen hem dit werd bevolen. Verdachte gaf dat toe, doch had een verhaal over een plaatje met een naam erop, hetgeen echter aan het strafbaar feit weinig veranderde Do Officier vrcég f. 40 boete subs. 40 dagen hechtenis; het vonnis werd f. 20 subs. 20 dagen. De hond arresteerde hem. Op den Noordwijkschenweg bij Noord wijk voldeed J. C. K. niet aan het bevel van een politieman, om te stoppen. Naar de agent als getuige mededeelde, bevond K. zich bij een heele groep wiel rijders, die wel stopte toen getuige het be vel gaf, maar K. reed door. Hierop had getuige zijn hond op K af gestuurd, die hem in het been beet! De- Officier wilde rekening houden met den schrik van de hondenbeet en vroeg f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis De Politierechter vonniste tot f.10 subs. 10 dagen. Vlekje su> het strafblad. Het waren weinig vriendelijke woorden, die G. H. uit Leiden H. toevoegde, en die er aanleiding toe waren dat laatstge noemde een aanklacht wegens beleedlging indiende. De Officier vond het een leelijk vlekje op het strafblad van verdachte en daarvoor vroeg hij f. 7.50 boete subs. 7 dagen hech tenis. De Politierechter hield met de finan- cieele omstandigheden rekening en legde f. 5 subs. 5 dagen op. Penningmeester, die verduisterde. F. M. uit Leiden pleegde verduistering ten nadeele van een vereeniging. Een bestuurslid eener sportvereeniging deelde mede, dat verdachte penningmees ter was, en hij gelden behield, die hij als contributie ontvangen had. benevens de opbrengst der cantine. De Officier herinnerde eraan, dat ver dachte nog dit jaar tot vier maanden voorwaardelijk is veroordeeld wegens ver duistering, en nu meteen dit feit begaat. Daarom werd zes maanden gevangenis straf gevraagd, hetgeen ook het vonnis werd. Buren-ruzie. De woorden, die mej. J. A. uit Leiden tegen één van haar buurvrouwen had ge zegd. waren beslist beleedigend, en ver dienen geen herhaling. Er waren twee ge tuigen. die de geïncrimineerde woorden gehoord hadden, dooh de verdachte hield vol iets beleedigends te hebben gezegd. Drie getuigen a decharge onderstreepten dit betoog, en dit was aanleiding tot een nieuwe burenruzie, maar nu voor den Po litierechter. Er was geen overeenstemming te krijgen over de feiten, en daarom vroeg de Offi cier aanhouding om meer getuigen te hoo ren. De Politierechter besloot hiertoe, en de buurtgenooten konden dus nu naar Lelden terugkeeren. S. O. uit Alphen was bij verstek veroor deeld wegens beleediging, maar van dat vonnis kwam hij nu in verzet, ..'k Heb niet gezegd wat hij gezegd heeft dat ik gezegd heb", zoo vertelde O. De Officier vond dit duidelijk op een ontkentenls wijzen en waar er geen getui gen waren, vond hij het beter die op te roepen. In verband hiermede werd de verdere behandeling van dit verzet aangehouden. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het kanton gerecht alhier terecht staan G. J. van T„ veehouder uit Rijnzaterwoude, omdat hij een koe op de Leidsche veemarkt had aan gevoerd, die lijdende was aan mond- en klauwzeer Volgens den raadsman had zijn cliënt er niets van geweten, wat het O. M. erg vreemd vond, daar toch aan alles te zien was, dat de koe lijdende was aan mond en klauwzeer. Het O. M. eischte f. 100 boete of 28 dagen hechtenis. Over 14 dagen zal de kantonrechter na het hooren van den veearts vonnis wijzen. H. T., koopman uit Den Haag, moest te recht staan omdat hij op de markt alhier zure haring had verkocht die in bedorven toestand verkeerde. De keurmeester Simons had op verzoek van de politie een onder zoek Ingesteld en had geconstateerd dat van 350 haringen 70 proc. bedorven en on deugdelijk voor de consumptie was, het geen bleek uit de reuk en kleur. Toen de keurmeester het deksel opendeed, kwam hem een bedorven lucht tegemoet. De on deugdelijke toestand was ook later door dr. van den Vorm geconstateerd. Verdachte gaf toe dat de haring niet erg frlsch rook. dat was gekomen omdat de zon op de emmer geschenen had. HIJ had zelf direct vier van deze haringen opgege ten en er geen hinder van ondervonden. Het O. M vond het feit bijzonder ernstig en een ernstig gevaar voor de volksgezond heid. Gelukkig had de keuringsdienst er een stokje voor gestoken door den voor raad ln beslag te nemen en verder onheil te voorkomen. Het eischte f.40 boete of 20 dagen hechtenis. Verdachte schrok van den eisch en ver klaarde dat hij deze hooge boete niet kon betalen. De kantonrechter wees direct von nis en veroordeelde verdachte tot f. 20 boete of 8 dagen hechtenis C. M. koopman uit Alphen a. d. Rijn moest terecht staan omdat hij op de nieuwe Beestenmarkt alhier twee slacht- klppen had verkocht, waarvan de één lij dende was aan t.b.c. en de andere een ziekte had in de borstholte. De keurmees ter Simons, die toevallig bij den verkoop aanwezig was, had direct geconstateerd dat de kippen ernstig ziek waren. Toen de koopster vroeg of verdachte de kippen wilde slachten, had de heer Simons inge grepen en de kippen ln beslag genomen De deskundige verklaarde dat bij nader onder zoek gebleken was, dat de eene kip hevige t.b.c. had en consumptie een groot gevaar voor den consument opleverde. Mej. Hermans uit Lelden verklaarde voor 60 cent de twee slachtklppen gekocht te hebben. Verdachte wist niet, dat de kippen ziek waren, wat de kantonrechter vreemd vond. daar uitwendig reeds te zien was geweest, dat de kippen niet in orde waren. Het O. M. eischte f. 75 boete of een maand hechtenis Uitspraak f50 boete of 15 dagen hechtenis. J. G. van H. uit Noordwijkerhout stond terecht omdat hij aldaar zonder jachtacte op een fasant had geschoten. Verdachte ontkende Het O. M achtte de overtreding bewezen en eischte f. 60 boete of een maand hech tenis. Uitspraak conform. L. C. v. d. P. uit Sassenheim moest te recht staan omdat hij bij den hoek Lust hoflaanGoeverneurlaan te Sassenheim met zijn auto aan het rechterverkeer geen voorrang had verleend, met het gevolg, dat een ernstige botsing was ontstaan met den heer v. d. Berg, die aldaar per auto pas seerde. Eisch O. M. f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform. W. S. uit Katwijk aan Zee meest terecht staan, omdat hij op de Leidsche veemarkt een kalf, dat geborpn was .Jn een stal. waar mond- en klauwzeer heerschte, had doen vervoeren en laten verkoopen. De koop man. G. v. d. Mey, die het voor f 10 ver kocht had. erkende dat in den stal mond en klauwzeer geheerscht had, maar zeide dat het kalf gezond was geweest. Verdach te riep de clementie van het O. M. ln. Het O. M. wees er op dat volgens des kundigen zoo'n kalf een bacillendrager kon zijn en eischte voor het vervoeren f. 30 boete of 15 dagen hechtenis en voor het verkoopen eveneens f. 30 boete of 15 dagen hechtenis. De kantonrechter wees er op dat deze bepalingen in het belang van de vee houders zijn gemaakt en veroordeelde ver dachte tot 2 maal f. 20 is f. 40 boete of 2 maal 8 dagen hechtenis. L. H. uit Den Haag moest terecht staan, omdat hij rijdende met zijn auto op den Heerensingel het rechterverkeer geen voor rang had verleend, waardoor hij mej. J. J. van Loeb uit Utrecht die aldaar per rijwiel passeerde, had aangereden, die daarbij ernstig verwond was. Mej. Lceb stelde een civ. vordering êi f. 25 in maar aangezien zij 16 jaar was, zal haar vader langs civielen weg deze vordering moeten instellen. Eisch O. M. f. 15 boete of 8 dagen hech tenis. Uitspraak conform. C. van der B. uit Noordwijk aan Zee moest terecht staan, omdat hij aldaar in een jachtveld was aangetroffen met een geweer waarmee hij 3 schoten gelost had. BIJ nadering der politie was hij gevlucht. Elsch O. M. f. 20 bcete of 10 dagen hech tenis met last van inlevering van het ge weer of een bedrag van f. 10 of 5 dagen hechtenis. Hoewel de agent van der Lent verdachte herkende als dezelfde persoon, die was gevlucht bleef verdachte ontken nen. Op verzcek van verdachte zal het O. M. nog een getuige a décharge hooren, waarna d"e kantonrechter vonnis zal wijzen. J. K. uit Rotterdam stond ln hooger be roep terecht voor dronkenschap bij 3de herhaling te Voorschoten, waardoor hij door den kantonrechter alhier was veroor deeld tot 14 dagen pr. hechtenis. Het O. M. wees er op dat dit de 3de her' haling binnen 1 jaar was, waarom het O. M. bevestiging van het vonnis vroeg. De kantonrechter vond geen reden om wijzi- zing ln de zware straf te brengen en ver oordeelde verdachte tot 14 dagen hechte nis, in de hoop. dat hij hierdoor van de dronkenschap zal genezen. J. v. der N., bollenkweeker uit Noordwijk moest terecht staan, omdat hij zonder ver gunning van den minister van landbouw te veel narcissen en andere bollen had geteeld De heer G. H. Holtrust. opzichter bij de Ned. Sierteelt-centrale had een onderzoek ter plaatse ingesteld en de overtreding ge constateerd, waarom verd geschorst was en hem door den tuchtrechter een boete van f2.25 was opgelegd, die nog niet be taald was. De heer J. A. v. d. Made, con troleur van de Ned. Sierteeltcentrale, ver klaarde dat verdachte zich nergens aan stoort en 80 are 10 c.a. tulpen had geteeld niettegenstaande hij geschorst was. Het OM. wees vera, er op, dat hij nu maar de gevolgen moest dragen en eischte f. 225 boete of 14 dagen hechtenis, buiten de opgelegde straf van den tuchtrechter, zoodat deze boete nu f. 450 bedraagt. Over 8 dagen zal de kantonrechter vonnis wijzen. In het Centraal Theater te Wasse naar kwamen op uitnoodiging van de PI. Commissie inzake huishoudelijke voorlichting en gezinsleiding een groot aantal genoodigden en werkloozen bijeen. Onder de genoodigden bevonden zich de minister van sociale zaken, prof. Romme en mevr. Romme, de directeur-generaal van de werkver schaffing en steunverleening, de hoofd inspecteur voor de werkverschaffing, de heer Meijer de Vries, verschillende notabelen uit Wassenaar, de geheele commissie voor huishoudelijke voor lichting, vele leden van den Wasse- naarschen gemeenteraad, voorts tal van hoofdambtenaren dier gemeente, vertegenwoordigers van vereenigingen, werkzaam op sociaal terrein en vele werkloozen. De heer Wildt Meijboom wees er op, dat deze avond was bedoeld, om bij de man nen animo te wekken voor het werk van de huishoudelijke voorlichting. Hij deelde mede dat te Wassenaar een viertal avon den zal worden gegeven, waarvan de eerste door dr. Hubbeling omtrent voorlichting op medisch gebied, de tweede door den heer van Wijk over vakcursusen. Hij begroette ook het aanwezige strijkje van de werk loozen, dat dezen avond wilde opluisteren. De heer Meijer de Vries hield dan een 'nleidlng tot de film „Nederland aan den arbeid in woord en beeld". Spr. wees op hetgeen ons samenbrengt n.l. „de werkloosheid". Wij zijn bijeen om te getuigen van de saamhoorigheld tus- schen werkers en niet-werkend Nederland. Hij toonde met cijfers aan den omvang, dien de werkloosheid heeft genomen. Hier na kwam hij tot de middelen ter bestrijding en leniging van den nood der werkloos heid. in de eerste plaats de werkloosheids verzekering, vervolgens de steunverleening en tenslotte de werkverschaffing. Er wordt veel critiek gehoord en dat kan niet anders in een land, waar men zich vrij kan uiten. Met nadruk wilde spr. er op wijzen, dat het niet waar is, dat de Neder- landsche arbeider luiert en niet werken wil. Enkele slecht-willenden uitgezon derd, willen alle werkloozen werken. Het gevolg is dan ook, dat de regeering vijftigduizend menschen aan het werk heeft gezet Spr. toonde dan aan dat op allerlei ter rein de arbeid was gezocht; ontginning van woeste gronden, verlegging beddingen van kleine rivieren, het rechtstrekken van de.Maas enz. Ook ter bestrijding van de jeugdwerkloosheid wordt veel gedaan. Jammer dat er va.n de cursussen, kampen enz. zoo weinig gebruik wordt gemaakt. Dat is niet de schuld van de overheid, maar van de ouders. Daarom deed hij op hen nog eens een beroep, om hun kinderen te stuwen in de richting van het zich trachten te bekwamen. Spr. eindigde met een gedicht van Hen- riëtte Roland Holst. Vervolgens werd de schitterende film gedraaid, waardoor allen een goeden in druk kregen van alles, wat ls gepresteerd. Daarna heeft minister Romme het woord geveerd. Om drie redenen was spr. aan wezig. In de eerste plaats omdat hij be hoefte had de film te zien, want al heeft hij met hetgeen in de film vertoond wordt niets te maken, het i3 allemaal het werk van zijn voorgangers, toch staat hij er niet heelemaal los van, omdat hij met de Staten-Generaal een woordje moet wisse len over de betaling van hetgeen is voor bereid door zijn voorgangers en dan ls het prettig te weten, wat er onderhanden ge nomen is. Een andere reden voor zijn aan wezigheid was gelegen in het feit, dat de avond is georganiseerd door het comité voor huishoudelijke voorlichting Spr. is reeds met dergelijk werk ln aanraking ge komen bij het Haagsche comité, maar nu ls het prettig de direct belanghebbenden aanwezig te zien. Het ls noodlg, dat steun wordt verleend en deze meet worden ge houden binnen de grenzen van het moge lijke, maar dan ls het ook goed, dat men weet, hoe die steun zoo goed mogelijk te besteden. De derde reden was een zuiver menschelijke. Wanneer men zich dag ln, dag uit moet bezighouden met de bestrij ding van de werkloosheid, leiding moet geven, moet oordeelen over zijn mede burgers, dan ls het wel eens goed, tegen over hen te staan. Spr. wees er op, dat de burgers uit Koninklijken mond hebben kunnen vernemen, dat de Ned. overheid het beschouwt als haar voornaamsten plicht, te zorgen voor goede werkloosheids verzorging. Deze bestaat uit het lenigen van de werkloosheidsgevolgen en de be strijding van het monster zelf. In dit ver band wilde spr. zeggen, dat het hem bij de inleiding van den heer Meijer de Vries heeft getroffen, dat er een moment was, waarop men meende te moeten applaudi- seeren en dat was, toen werd gesproken over den drang bij alle werkloozen tot werken. De regeering beschouwt het als haar dure plicht daarom geen maatregelen tot werkverruiming achterwege te laten, alles binnen het kader van het mogelijke. Méér werk moet de leuze zijn, maar dit kan niet worden bereikt zonder de medewerking van het ge heele Nederlandsche volk. Er is straks gesproken over solidariteit tusschen werkenden en niet-werkenden. Spr. wil zeggen, dat er moeilijk één land aan te wijzen is. waar deze solidariteit oeter is, maar dit mag geen reden zijn, bij de pakken neer te zitten. De uiterste inspanning wordt van het volk verwacht. Moge het, zoo be sloot spr., u werkloozen en ons, Neder landsche gemeenschap en overheid ge geven zijn in dezen komenden tijd, ge zamenlijk te arbeiden aan dit werk tot welzijn van u en de uwenl Met luid applaus werd deze rede van den minister bezegeld. Hierna heeft de burgemeester van Was senaar. de heer Wiegman, een dankwoord gesproken, in de eerste plaats tot den mi nister. Zijn departement heeft tot dus verre niet veel te maken gehad met onze gemeente, aldus spr. Toch deed het hem genoegen, dat de minister de gemeente, een van de gezondste kinderen, niet ver geet en een moreelen steun wil geven bij haar pogen om voorlichting te geven. Hij hoopte, dat het woord van den minister voor de huisvaders een aansporing zou zijn om hun kinderen tot het volgen van de cursussen te bewegen. Daarna sprak de burgemeester een woord van groote erkentelijkheid tot den heer Meijer de Vries voor zijn bezielend wcord en tot den heer Wildt Meijboom voor de organisatie van dezen geslaagden avond. een programma van humor en gezelligheid JOHAN KAART in zijn oergeestige Holl. film VOORAFDE GROOTE ATTRACTIE 2822 met NICO TREEP - HANS MOSSEL - PIERRE PALLA - Dr. MAX EUWE - HAN HOLLANDER - JACOB HAMEL met AVRO's Kinderkoor en KOVACS LAJOS met BOB SCHOLTE. - Dit is de avond voor iederen radioluisteraar! KATWIJKERS, WAT ZEGT U VAN ZOO'N PROGRAMMA? HA3ERSW0 »B«. Kansen voor een weg door het Rietveld. „Het dashet in het oosten". De weg door he„ Rietveld schijnt een kans tc krijgen ln het laatste bericht omtrent genoemden weg maakten wij de opmerking dat volgens deskundige zijde, alleen een weg aan de Noordzijde kans van slagen zou hebben. En numorgen zal ten raadhuize een bijeenkomst plaat® hebben van het ge meentebestuur met de verschillende eige naren van !"r'':"i;sn aan dr Noordzijde gelegen. In der: bijeenkomst zal getracht worden om met gencemde e g;naren tot overeenstemming te komen, wat betreft het afstaan van land of grond voor den aanleg van een eventueelen weg. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onze plaatsgenoote me], J. M. Varke- visser slaagde te Rotterdam voor het examen Costumière. Zij was leerlinge van mej. J. F. de Rooy te Katwijk aan Zee. NOORDWIJK AAN ZEE. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen de heer C. Verloop Jacz., zulks in de plaats van den heer P. Plug. WARMOND. Onder greote belangstelling verga derde de retraiteclub „St. Aloysius" alhier or.dcr voorzitterschap van den heer Th. Weyers. Kapelaan ten Hengel heeft op deze bijenkomst een uiteenzetting gegeven van I het doel van een retraite.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7