KERSTDINER LAATSTE BERICHTEN „IN DEN VERGULDEN TURK" LËIDSCH DAGBLAD - Eersie Blad Dinsdag 14 December 1937 IN RESTAURANT kÉT TffNin NICUW/ ELTAX 666 Op beide feestdagen speciaal verzorgd KERSTMENU d f. 5.00 per couvert. Tzigane-Orchestre: BÉLA HORVATH. Binnenland De gijzeling van den journalist Hansen. De situatie van de „Aldabi" wordt slechter. LE1DSCHE SCHOUWBURG. VER. RDAMSCH-HOFSTADTOONEEL. Scherzo, van Franz Molnar. Molnar is een tooneelrot. een tooneel- schrijver van fijn vernuft en bijzonder esprit. Hij kent het „vak" door en door en verrast telkerts opnieuw door prachtige vondsten. Is er één schrijver, die op zoo geestige wijze werkelijk niets kan maken tot- een tooneelstuk. dat allergezelligst bezig houdt? Is men den schouwburg uit. dan behoort het stuk al weer tot grauw verleden maar gebleven is ae heerlijke ontspanningssfeer van zich te hebben ge amuseerd In ..Scherzo" ziet men dezen Molnar op zijn best. Een anecdote noemt de auteur het zelf en inderdaad, meer is het niet, deze handig gevonden uitkomst in een geval van flagrante liefdesontrouw. Een pracht-vondst die liefdesscène voor te stel len als een nachtelijke repetitie! Men staat echter verstomd over de wijze, waar op Molnar hier en daar wel wat erg on deugend! zoo'n onbeduidendheid tot waar tooneelleven heeft gebracht. Dit is ongetwijfeld de reden, dat het stuk reper toire houdt. Het is hier toch, zij het onder anderen titel al gebracht door Ko Ar- noldl en door de K. V. Litteris Sacrum (de laatste onder den titel: „Een nachtrepe titie!") In een keurig decor heeft het Hofstad- tooneel gisteravond opnieuw succes ge oogst. mede door de onder regie van Bets RanucciBeekman goed verzorgde opvoe ring over de gansche llnoe. Speciaal in het derde bedrijf, het beste trouwens van de drie, werd keurig spel gegeven. Dirk Verbeek blijft zich nog steeds meer ontwikkelen en boeit door zijn uitbeelding van tooneelschrijver van begin tot eind. Maar ook Hans van M'eerten en Paul Steenbergen als complementen van den schrijver, zijn uitstekend op dreef. Na eenige jaren zagen wij voor het eerst Jacques Reule terug en in deze rol heeft de vroegere jeune premier een kolfje naar zijn hand gevonden. Wij zagen hem lan gen tijd niet zoo goed op dreef. Ook de bijrolletjes waren uitnemend be zet. Piet Rienks als secretaris. Henk van Buuren als lakei, waren prachtige typen, zich geheel aansluitend aan dit fijne spel van vernuft in uitwerking en dialoog. Het was een prachtavond van lichte amusementskunst, de derde abonnements voorstelling. En toch zien wij liever den anderen Mol nar: de schrijver met dieperen onder grond! We denken b.v. aan .De Duivel" er. „De Zwaan" DE ARMENRAAD. Scène uit het 2de bedrijf. V. 1. n. r. Hans Meunier, Dirk Verbeek van Meerten, Paul Steenbergen, Emmy en Jacques Reule, KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De eerstvolgende vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land alhier, zal worden gehouden op Maandag 20 December a.s., des namiddags 2.30 uur in de vergaderzaal der Kamer, Stationsweg 43. De agenda luidt: l. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Proces-ver baal inzake uitslag van de verkiezing van leden der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland. 6. Ontwerp-schrij- ven aan den Minister van Economische Zaken, inzake: de Vestigingswet. 7. Ont- werp-schrijven aan den Minister van Eco nomische Zaken, inzake: ontwerp-Jam- en Limonadebesluit 1937. 8 Benoeming schip- perslid in de Bevrachtihgscommissle. 9. Be roep op de Kamer van Koophandel, ter zake van het te graven Drinkwaterkanaal te Katwijk 10. Rondvraag 11. Huishoude lijke vergadering. 12. Sluiting. Vestigingswet kleinbedrijf. In het hierboven genoemde concept in zake de Vestigingswet Kleinbedrijf schrijft de Kamer o.m.: Niet zonder eenige zorg heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land eenige consequenties nagegaan, welke volgen uit de toepassing van de Vestigings wet Kleinbedrijf. Hoezeer instemmende met den algemee- nen opzet dier wet en hoezeer deze wet voor het middenstandsbedrijf van zeer groote waarde achtende, meent de Kamer toch Uwe Excellentie te moeten wijzen op wat haar voorkomt te zijn een moeilijk te betwisten nadeel dezer wet en tevens iets wat de populariteit van deze wet mogelijk In haar tegendeel zal doen omslaan. De Kamer doelt hierbij op de mogelijk heid. dat velen die in het bedrijf hunner ouders zijn groot geworden en mogelijk reeds de leiding van het bedrijf in meer dere of mindere mate in handen hebben en die dit bedrijf naar behooren waar nemen, desondanks, als zij niet aan de ves- tigingseischén beantwoorden, uit het be drijf gestooten kunnen worden. Soortgelijke omstandigheden kunnen zich voordoen, als een der vennooten onder firma uittreedt en de andere niet aan de vestigingseischen beantwoordt en het ge zien diens capaciteiten, niet waarschijnlijk is, dat hij zorg had kunnen dragen wél aan de vestigingseischen te beantwoorden, ter wijl deze persoon overigens wel geacht moet worden de zaak te kunnen drijven. Het zal in dergelijke gevallen voor de Kamer van Koophandel zeer moeilijk zijn om te constateeren, dat de betrokkene niet aan de vestigingseischen beantwoordt en dat deze daarom óf het bedrijf moet slui ten, óf moet trachten dit aan een ander over te doen, of ook, zich met een ander te associeeren. In een groot aantal dezer gevallen zal, zoo vreest de Kamer, dit oordeel der Ka mer den ondergang van het bedrijf betee- kenen. Dit is des te schrijnender als be dacht wordt, dat de weduwe of de kin deren. jongens of meisjes, als deze laat- sten minderjarig zijn, wel geacht worden m aanmerking te komen om het bedrijf te kunnen voortzetten. Een goede oplose ng zou de Kamer het a-htenindien zij. bij het beoordeelen van de candidaten voor vestiging van een be drijf. groote waarde zou mogen toekennen aan de ervaring, welke in het speciale bedrijf, waarvoor vergunning wordt ge- met 6 PERSONEN naar: Noordwijk aan Zee f. 1.50 Den Haag f. 2.25 Rotterdamf. 5. Amsterdam f. 6. Utrecht f. 7.40 Jaarverslag over 1936. Verschenen is het jaarverslag van den Armenraad alhier over het jaar 1936, waar aan wij het volgende ontleenen: Het bureau bracht 3831 rapporten uit be treffende behoeftigen en onderhoudsplich tige verwanten. Het aantal bezoeken op het spreekuur be liep 1713. hiervan betroffen 32 de belangen van Instellingen van weldadigheid, 879 den onderhoudsplicht en 408 individueelen nood. Aan het einde van het jaar beschikte de Armenraad over 8924 gezindossiers, zoo mede 589 dossiers betreffende de gevallen van de commissie voor den onderhouds plicht. De verzameling van gegevens over in stellingen e.d. telt 448 nummers. Het centraal register verzond 1869 be richten betreffende dubbele ondersteuning. De commissie voor den onderhoudsplicht behandelde 111 nieuwe gevallen, de opge- legde bijdragen vertegenwoordigen een Jaarbedrag van f. 13.809. Bij controle bleek, dat van de nieuw-aangeslagenen 72 pet. hun verplichting ten volle. 13 pet. ten deele en 15 pet. In het geheel niet nakwamen. In de plaatselijke bladen werd zeven maal gewaarschuwd tegen niet-bonafide inzamelingen, zoogenaamd voor liefdadig doel. Vier maal werd gewaarschuwd tegen het Nederlandsch Leger des Heils, drie maal tegen anderer optreden. Het bureau verleende bemiddeling en controle bij het uitreiken en besteden van giften tot een bedrag van f. 3538. De kosten van den dienst van den Ar menraad beiiepen f. 15.018. Met toestemming van het gemeente bestuur werden 81 openbare geldinzame lingen gehouden voor liefdadige doeleinden, met een bruto opbrengst van f. 22.082. tegen het vorig jaar f. 37.363. Dz tusschenkomst van den kantonrech ter voor het verhalen van ondersteuning op alhier wonende onderhoudsplichtigen werd 24 maal ingeroepen. De behoefte aan ondersteuning nam toe. Aan ondersteuning in geld en natura werd f. 20.990.49 cêslèed tegen f. 18.394 86 vorig jaar. Hiervan gaf de gemeentelijke commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon f. 725.404 uit. en de gemeentelijke steunverleening f. 1.201.399; de kerkelijke instellingen van algemeenen aard gaven f. 93.873 en de particuliere instellingen van algemeenen aard f. 13.364 uit. Het crisis-comité Leiden besteedde f. 8642. Voor hulp aan zieken en kraamvrouwen werd door de vereenigingen f. 13.405 en voor schoolvoeding en -kleeding door vereenigingen f. 42.962 besteed, voor een belangrijk deel uit gemeente-subsidie. Naast deze bedragen vermeldt het vér slag de kosten voor uitbesteding in gestich ten en gezinnen: in totaal f. 52.845. waar van de gemeentelijke commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon f 37.653. de kerke lijke instellingen f. 11.750 en particuliere instellingen f 3442 droegen. Aan arbeidsloon in werkverschaffing werd f. 97.738 uitbetaald, waarvan door de gemeente f80.052. door de Stedelijke Werk inrichting f. 14.206. door de Werkinrichting voor blinden f. 1010 en door de Vereeniging Armenzorg f. 2470. Gelieve tijdig tafels Ie reserveeren - (Telefoon 241) MENU'S WORDEN GAARNE OP VERZOEK TOEGEZONDEN Ook op OUDEJAARSAVOND worden koude schotels thuisbezorgd. O.a. Paté de Foie Gras, Hors d'Oeuvres, Zeeuwsche Imperiale Oesters, Malossol Caviar, Kreeft, enz. 2825 (Ingez. Med.) zal in menig opzicht voldoening geven; men heeft dan o.a. niet meer het gevoel een „klaplooper" te zijn. Na de pauze is in het bijzonder genoten van de aardige schets „Een dag in de V.A.R.A.-studio", die, begonnen met het „Goeden morgen, dames en heeren", het tijdsein van kwart over acht, vervolgens liep over het kookuurtje van Kers, geestig geïmiteerd door Albert de Booy naar de lunchmuzlek. het grootorkest van Hugo ae Klein, tot het Radiohoorspel „Met kof fiedik en ei" en het Radio-journaal. Men heeft geschaterd om de dolle situaties van vele medewerkenden, die talrijke V.A.R.A. bekenden imiteerden en waarin speciaal Albert de Booy weer met grappen en grol len de scène van de waarzegster! naar voren kwam. Besloten werd met een enthousiast gespeelde „Tiger Rag", waar mee deze geestige avond, die zooveel leven in de brouwerij bracht, een schitterend knaleffect verkreeg. De Ramblers, telkenmale lulde toege juicht, hebben hun goeden naam weer volop hoog gehouden, waardoor deze V.A.R.A.-avond dus weer een doorslaand succes kon worden. FAKKELOPTOCHT. PROPAGANDA-AVOND DER V.A.R.A. 4556 (Ingez. Med.) vraagd, werd opgedaan. De Kamer is voorts van meening, dat ook in speciale gevallen, waarin het niet gelukte te beantwoorden aan de vestigings eischen, toch althans de mogelijkheid moet bestaan om historische rechten te ont zien. Zij hoopt daarom, dat het Uwe Excellen tie moge gelukken, om voor de hier be schreven moeilijkheid een oplossing te vin den, die zal kunnen voorkomen, dat de Kamer besluiten moet nemen, die econo misch niet gemotiveerd zijn te achten en weinig anders dan onheil en ergernis te weeg zullen brengen. In het sub 7 genoemde concept wordt adhaesle betuigd aan het adres der Zuster- kamer te Tiel, waarin gegronde bezwaren worden aangeroerd tegen de spoedige in werking-treding van het Jam- en Limo nadebesluit. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Firma W. van Diggelen Zoon (beper kende Bepalingen). Fl. Schoutenstraat 2, Sassenheim. Kleermakerij en handel in mode-artikelen. Vennooten: W. van Digge len en M. van Diggelen, Sassenheim. Wijzigingen N.V. Leidsche Bad- en Zweminrichting „De Overdekte" in oprichting. Haarlemmer straat 262. Leiden. Bovengenoemde zaak is thans omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: N.V. Leidsche Overdekte Bad- en Zweminrichting ,.De Overdekte" (Ned. Staatscourant 25 November 1937, Bjjvoe»- sel nr. 1739). Dir.: C. P. W. van Oploo, Haarlem. Com missarissen: A. Koster, Haarlem; C. J. A. v. Iterson. Leiden; J. M. Broekmeyer. Haarlem en G. E. Bouwmeester, Leiden. Maatsch. kap.: f. 70.000.waarvan ge plaatst en gestort f. 16.000. J. van Velzen, Geversstraat 12, Oegst- geest. Broodbakkerij. Bijvoeging uitgeoefend bedrijf: koek-, banket- en beschuitbakkerij. Firma G. Haasnoot Zonen N.V. in op richting, Haven 8. Katwijk a. Zee. Kuioerij, fust- en haringhandel. De oprichting der naamlooze vennoot schap is niet doorgeaan, zoodat het bedrijf blijft voortbestaan in den vorm eener ven nootschap onder firma. Vennooten: L. Haasnoot Sr., Katwijk aan Zee: L. Haasnoot Jr., Katwijk aan Zee; G. Haasnoot, Katwijk aan Zee, W. Haasnoot, Zwijndrecht; H. P Bloote, Katwijk a. Zee; J. van der Mey. Valkenburg (Z.H.) en D. Tavenier, Katwijk a. Zee. Sigarenmagazijn „l'Esperance", Pr. Hen drikstraat 57, Alphen a. d. Rijn. Sigaren winkelier en schilder. Het schildersbedrijf is d.d. 1 Aug. 1934 overgegaan aan: H. M. van Keeken. Succesvol optreden der „Ramblers". Het was gisteravond stampvol in de Stadsgehoorzaal ter gelegenheid van den propaganda-avond der V.A.R.A. De voor zitter der Leidsche afdeeling, de heer v. d. Voort, wees in verband met de enorme opkomst op het feit, dat er wei 2500 aan vragen tot bijwoning van dezen avond wéren binnengekomen, waarom besloten is in Februari nogmaals een bijeenkomst te organiseeren. Spr. verwelkomde voorts den spreker den heer Hendrik Oets, meer be kend als „Oome Henk. die steeds het kinderuurtje der V.A.R.A verzorgt. Dan ging onder'oorverdoovend applaus het gordijn vaneew en op het podium za ten de bekende .Itamblers", wier veelzij dige prestaties door de radio immer met zooveel genoegen beluisterd worden. De leider Theo Uden Masman is dan ook geknipt, om met een aardig praatje de juiste stemming er in te brengen en wanneer dan het eene succesnummer na het andere met de virtuoze vaardigheid vertolkt wordt, die men van de Ramblers gewend is. dan kan het niet anders, of die stemming stijgt van minuut tot mi nuut tot een bijzondere hoogte! Ingezet werd met de foxtrot ..Hallelujah" en dan volgden in boeiende afwisseling de trein-imitatie „Railway-Rldder" met Albert de Booy als statigen conducteur in het begeleidend chanson, het populaire „Horsey, Horsey" en tallooze andere pak kende nummers, zoowel gezamenlijk als in soli het Wiegenlied van Mozart! terwijl ook Albert de Booy zich in ver schillende transformaties deed hooren, evenals Marcel Tielemans, die zich meer en meer tot een goed zanger weet te ont wikkelen. Speciaal willen wij nog herinne ren aan het „Drifting and Dreaming", het „Swing it Vader Jacob" een knappe compositie en het door Albert de Booy gezongen „Wij bouwen" Het was „Oome Henk die, bekend om zijn antwoorden aan de kinderen, ook niet veel moeite had, om de vraag te beant woorden „Hoe word ik lid van de V.A.R.A." Spr. wees er op, hoe de V.A.R.A. tot een machtigen omroep is uitgegroeid en memo reerde haar veelzijdigheid, waarbij hij de successen van „The Ramblers" besprak. Tegenwerking heeft de V.A.R.A. onder vonden: wij hebben nog eenige wenschen. Spr. wees in dit verband op het feit, dat het Rijk een bijdrage verzoekt voor de kostbare werelduitzendingen. Doch als tegenprestatie verzoekt" spr. dan opheffing van het verbod voor de de fensie-ambtenaren. om lid van de V.A.R.A. te zijn. Dan kan de V A R A. nieuwe leden verkrijgen en gemakkelijker aan het ver zoek om een bijdrage voldoen In verband met de stijgende ledenwinst verleden week werden 1400 nieuwe leden ingeschreven memoreerde spr. speciaal het kranige figuur dat Leiden heeft ge maakt in de wervingsactie, waarom de Leidsche afdeeling dan ook de als prijs beschikbaar gestelde vlag is toegewezen (groot applaus). De stljd ging den laatsten tijd tusschen Arnhem en de Sleutelstad: het ledental van Leiden steeg met 14.6%, dat van Arnhem met 6.9"/» Dringend wekte 'spr. op den omroep zoo sterk mogelijk te maken, want de vlag moet in Leiden blij ven. Het zich opgeven als lid van de V.A.R.A. De commissie voor den te vormen licht- stoet bij de as. heuglijke gebeurtenis, be richt ons. dat nog in de commissie hebben zitting genomen: mej. B. van Noort en de heer W. J. Kriek. Vereenigingen en groepen, welke aan dezen optocht willen deelnemen, worden alsnog verzocht zich spoedig op te geven aan het adres Steenschuur 16. „JERUËL", MIDDELSTEGRACHT. Chineezen vieren Kerstfeest. Men schrijft ons: In het gebouw „Jeruël" van de Evange lische Gemeenschap had gisteravond een Kerstfeestviering plaats onder leiding van mevr. A van Zeyl van Zandvoort in sa menwerking met „Jeruël". Uit een grooten prachtig versierden kerstboom straalden tientallen fonkelende kaarsjes den kleurlingen toe. Nagenoeg alle Chineezen, die nog In Leiden vertoeven waren opgekomen. De pindamannen schaarden zich rondom de groote tafel, waarop de schelle Chineesche kleuren in veel garneering aangebracht waren en genoten van de warme chocolade, koffie en de vele versnaperingen. Het geheele In- terieur was in een Chineesche sfeer gt. bracht door doekwerken met platen, Chi neesche letters, enz. Het was duidelijk (e zien, hoe behaaglijk de kleurlingen zich voelden. Zendeling-arts dr. S. v. d. Ley vertoonde met zijn smalfllmapparaat films van Mickey Mouse. Indische tafereelen, de Jamboreebeweging enz. De mannen leef den mee in de eenvoudige Evangelische verhalen aan hen verteld door Schwestcr Margaretha, Chineesche zendelinge, die twintig jaar lang in hun land heeft ge' arbeid. Voorts verleenden het zang- en muziekcorps van het Leger des Hells en de meisjes van den Jugendbund für E.C. hunne medewerking. Mevrouw van Zeyl en „Jeruël" mogen met voldoening op deze verrassing aan hun Oostersche mede- menschen. die zoo ver van hun geliefden en vaderland verwijderd rondzwerven, terugzien. De heer F. v. d. Horst, voor ganger der Evangelische Gemeenscha besloot den avond met een woord van dan voor al het genotene, in het bijzonder gt' richt tot mevrouw van Zeyl. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen '.echten: de heeren L W van Os (Rotter dam) en C. W. van Dam (Rotterdam) Voor het doctoraal examen geneeskunde: de heeren E. II Chardon (Delft), H. Géhéniau iHeemstede) en S. Klopper iDen Haag). Met ingang van heden is het expe ditiebedrijf der firma N. van Duuren ver plaatst van Oude Rijn 96 naar Kaasmarkt 3, hetgeen vooral een groote verbetering beleekent in verband met de veel gemak kelijker toegangswegen. Dit bedrijf onder houdt een tweemaal daagschen vracht- autodienst op Haarlem en Amsterdam, welke vermoedelijk binnenkort tot drie maal daags zal worden uitgebreid. Bij Kon. Besluit is benoemd en aan gesteld tot reserve-majoor bil het 4e regi ment Infanterie alhier de gep. luit.-kolonel van het Kon. Ned. Indische leger D. K. Schrek. Afgezien van cassatie-beroep. Naar wij vernemen is, in overieg met mr. J. F. Hijmans. juridisch adviseur in de kwestie van den gegijzelden Haagschen journalist Hansen, afgezien van het instel len van een cassatieberoep bij den Hoogen Raad tegen het arrest- van het Haagsche gerechtshof, waarbij het gijzelingsbesluit van de rechtbank werd bevestigd. TWEE SCHEPEN AAN DEN GROND. Vannacht tusschen half vijf en vijf uur zijn twee schepen op het zgn. Middeldijkje voor de Hoornsche haven geloopen. Het eene schip, de „Koophandel 1", ka pitein K. Hartkamp, van de scheepvaart maatschappij Van de Boon te Amsterdam, had water op de vuren gekregen en pro beerde de haven binnen te loopen. Door de hooge zeeën en den feilen zuiderstorm liep het schip uit het roer op den steenen dam. waar het lek sloeg. Gevaar was niet aanwezig, daar de boot zich in den grond vastwerkte. Even later voer een zwart gevaarte ra kelings aan de „Koophandel 1" voorbij, om ook op den strekdam te geraken. Dit bleek een leegen zandbak van de Amsterdam- sche ballast maatschappij te zijn. Twee mannen bevonden zich aan boord. De zandbak kwam met groote vaart op de pier, zoodat er enkele flinke gaten in sloegen en de bak water maakte, waardoor hij even eens aan den grond zat. De Hoornsche vlsschers, de gebroeders Last begaven zich op de hulpsignalen on middellijk met hun motorschuit naar de piaats des onheils. Daar beide vaartuigen vastzaten en de storm inmiddels luwde, was geen direct levensgevaar aanwezig. Van de zandbak werd het beddegoed en één man mee naar de haven genomen. Later zqn de kapitein en de schipper van de „Koop handel 1" van boord gehaald, om zich met hun reederij in verbinding te stellen. Er bevonden zich toen nog twee personen op het schip. Volgens een gisteravond bij de reederij van Nievelt Goudrlaan te Rotterdam ont vangen draadloos bericht van den kapi tein van het bij kaap Santa Martha op de rotsen geloopen s.s. Aldabi heerscht er sinds Zondagavond een harde Zuidelijke tot Zuidwestelijken wind. Er komen zware brekers over het schip. De boot stoot zwaar op de rotsen. De situatie van het schip wordt langzaam slechter. BEGRAFENIS VAN JHR. MR. L. II. VAN LENNEP. Op de begraafplaats „Zorgvlied" te Am sterdam is vanmiddag in tegenwoordigheid van zeer vele belangstellenden uit handels- en industriekringen en ook van officieels zijde, het stoffelijk overschot van Jhr. mr. L. H. van Lennep. kamerheer i. b. d. van H.M. de Koningin, die Zaterdagnacht was overleden, ter aarde besteld Gesproken werd door ds. J. P v. Bruggen voorzitter van den Ned. Herv. Kerkeraaa, zulks overeenkomstig den wensch van de overledene, dat alleen'ds. Van Bruggen aa zijn graf het woord voeren zou. ARBEIDER ONDER LORRIE GEKOMEN. Gistermiddag is de 19-jarlge C. van H_. wonende te Schiedam, op het tcrr_lml0?jie de werf Wilton Feyenoord. onder een gekomen. De jongeman werd met trns verwondingen naar het algemeen zi»' huis overgebracht Kort na aankoms hij overleden ..recht De lorrie, waaronder van H is tew gekomen, was geladen het ijzeren Dia Zli werd door van H en e(?n'sJ, n,kaar ar'ce'deis over ral's voortgeduwd. B-U ziin de ijzeren Diaten zaan w hu hen het gevolg, dat de lorrie dompte. die achter de lorrie liep. is hierbL.aand het vervoermiddel geraakt met bovensta-* noodlottig gevolg. j

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2